Communie Foto Aktie nu 24.95 dom melskens Grootse poppenshow in de schouwburg [Weerspreuken AGENDA Speelgroep Tosjopa in Venray Lente- trio concert in Castenray 3e Lustrum- toernooi luchtbuks vereniging De Roos 25 jaar het rooie gezicht van Rooy 25 jaar PvdA 5 jaar Enjoy together door onze studio-fotograaf gemaakt. Koninginnedag 30 april Smartlappendag PEEL EN MAAS Gevonden Geslaagd Collecte t.b.v. Kinder bescherming Start gehoorzaam- heidscursusseri ZIJDE JACKS 8 kleuren v.a. 329,- CAESAR Oplossing misdrijven ftfcL fcN MAAJ) Donderdag 4 april - Pagina 3 De foyer van schouwburg 'De Bee- jekurf te Venray wordt op zaterdag 6 april omgetoverd tot één groot poppenhuis. Ruim dertig poppen- maaksters hebben hun kollekties uitgestald, in totaal vele honderden poppen. De poppenbeurs is te zien als een supergrote expositie maar voor de beginnende of gevorderde poppenmaakster is er ook veel te beleven. Ook worden de verzame laars van antieke poppen niet vergeten! Een groot aantal poppen- maaksters was tijdens de eerste edi tie van de beurs, precies een jaar geleden, ook al te zien maar zoals goede poppenmaaksters betaamt, hebben zij hard gewerkt en de kol lekties veranderd en verbeterd. On der hen zijn de Venrayse Annie Thijssen en Nel van Rossum. Net als de overige deelneemsters schrijven zij ook op de poppendag kursisten in. Doordat de hobbyisten hun pop- penmaaktechieken demonstreren en daarbij allerlei tips en adviezen geven over de mogelijkheden en moeilijkheden die het poppenma- ken met zich mee brengt, is er veel te leren voor de beginnende maar ook voor de gevorderde creatieve- lingen. Ook zijn er materialen te verkrij gen, zoals zelfhardende klei, kunststof, lapjes, kant en band, komplete garderobes en houten meubels. Er zijn erg veel mogelijkheden om poppen te maken, van textielen als tricot en zeemleer tot de beken de zellhardende klei en porselein, brooddeeg en fimo. De deelneemsters waarschuwen wel al degenen die willen gaan be ginnen met deze hobby, want ze is lichtelijk verslavend! Men komt er niet snel meer vanaf, de 'kick' van I het poppenmaken is dat er van bij voorbeeld een pakje klei met veel geduld een fantasiefiguur te maken is, of zelfs een miniatuur-mensje. De poppenbeurs probeert elke keer weer een extra attraktie in te passen. Was dat vorige keer een ex positie van leerlingen van Annie Thyssen, nu is er extra aandacht voor de kollektie Limburgse kleder drachtpoppen van Harry Linskens. Dhr. Linskens is al zeker 30 jaar be zig met het achterhalen van de ori ginele stoffen en patronen. Vaak moest hij deze rekonstrueren met behulp van oude tekeningen en overgeleverde verhalen. De laatste 6 jaar heeft hij besteed aan een kol lektie van 12 Noordlimburgse drachten die verkleind zijn om op poppelijven gedragen te worden. Het gaat om drachten die gedragen werden in de periode 1790-1910. Mogelijk laat dhr. Linskens ook zien hoe een toer, een oude muts, gemaakt werd. POPPENDOKTER Poppen die stukgespeeld zyn, met grote waarde voor de vaak jeug dige eigenaresse, maar ook poppen uit een nalatenschap, met een ge voelswaarde maar ook met een gel delijke waarde, kunnen terecht bij de poppendokter. Of liever: restau rateur, want Henk Hemkes, een 41- jarige Hagenaar, heeft zich gespeci aliseerd in het zo onzichtbaar mo gelijk herstellen van poppen. Kleine reparaties voert hij ter plek ke uit, erg leuk om hem bezig te zien! Grotere gevallen moeten mee naar de poppenkliniek. Er is geen opleiding om poppendokter te wor den, niemand kan vertellen hoe het moet dus volgde Hemkes een aantal restauratie-opleidingen en zette de geleerde technieken om voor het gebruik op poppen, of ze nu van cel luloid of porselein zijn. De poppenbeurs is geopend van 10.30 tot 16.30 uur en toegankelijk voor ƒ3,50,65 ers ƒ3,- en kinderen tot 12 jaar 1,-. Door voorstellingen te geven in het vooijaar 1991 doorbreekt de Te- gelse groep Tosjopa de jarenlange traditie om begin oktober het to neelseizoen te openen, met het doel om meer publiek te trekken. Dat dit doel wordt bereikt blijkt uit de cyfers: alleen de 4 voorstellingen in Tegelen leverden 32% meer bezoe kers op. Ook blijkt de keuze van het stuk dit jaar een voltreffer. Het blijspel Kompassie Gezoch, heeft veel hu- nor, vaart, inhoud en herkenbaar heid. In de 7 voorstellingen die inmiddels zijn gegeven is heel wat afgelachen. Enthousiaste reacties als „het beste stuk sinds jaren", „wat een herkenbare humor" zij in middels veelgehoorde kreten. Het verhaal speelt zich af in het jhuis van Koos en Judith Kersten, een gewoon en gelukkig getrouwd stel. Judith is een gemakkelijke en levenslustige vrouw. Koos daarente gen is een trieste doemdenker, die de ene ziekte na de andere voelt en suggereert. Door een misverstand denkt Koos nog maar enkele weken te leven te hebben en hierdoor krijgt hij dan toch alle aandacht die hij zo graag wil hebben. Hij gaat al vast alles regelen, want hij is ervan overtuigd dat Judith zonder hem hopeloos verloren is. In zijn betut telingen gaat hij zelfs zover, dat hij voor zijn Judith alvast een nieuwe levenspartner regelt. Hierdoor ont staat de ene komische situatue na de andere. Gewoonlijk maak je van het on- derweip „ziekte" geen lollig ver haal. Maar als het gaat om een 'ezond persoon, die door ziektes te limuleren de aandacht trekt, dan leb je goed voer voor een avondje ilezier van de bovenste plank. Kompasie gezoch is te zien op »ndag 7 april in de schouwburg te fenray aanvang 20.00 uur. Handtassen uit auto ontvreemd Er werd ingebroken in een auto he op de parkeerplaats by het Duit- kerkhof aan de Timmermanns- J *eg geparkeerd stond. Uit de auto, ,(an een bezoeker uit de Bondsrepu- 'iek, werden vier handtassen ont- feemd. Totale waarde van het wtolene bedraagt 1550 DM. Met ftveld was toegang tot de auto ver regen. iQ&naands gril 1HoovnuiaTids toil. Pri veel regen brengt grote zegen. set april ons mooi weer gehouwen evenals fortuin, we kunnen niet vertrouwen. -Arrow* natuurlijk bij EXCLUSIEVE HERENKLEDING Grotestraat 43 Venray, tel. 04780-10943 Vleesstraat 19 Venlo, tel. 077-516332 Koppeling schoot los Op de Maasheseweg schoot een koppeling van een bulkauto los. Een 32-jarige bestuurder van een tegemoetkomende personenauto uit Vierlingsbeek kon de bulkauto niet meer ontwijken. Bij de botsing ontstond flinke schade aan de auto maar de bestuurder werd niet gewond. Zaterdag 6 april a.s. organiseert de Castenray fanfare de Dorpsklank haar jaarlijkse lente- trioconcert. Het concert vindt plaats in Ge meenschapshuis De Wis. Aanvang 19.45 uur. Tydens deze avond zal eveneens de huldiging plaatsvin den van de voorzitter van de Dorps klank, dhr. Piet van Wegberg, die deze avond zyn 25-jarig muziekan ten jubileum viert. Aan het lente- Trio concert wordt deelgenomen door Brassband Peelland, Vlierden o.l.v. Jo Kohl. en Fhnfare Dorps klank, Castenray o.l.v. Chris Cup pen. Het slotconcert wordt verzorgd door een van Nederlands beste fan fare orkesten n.l. Fanfare St. Joseph Pey-Echt o.l.v. Jos Stoffels. Dit slot concert wordt speciaal aangeboden aan dhr. Piet van Wegberg, die af komstig is uit Pey en hier zijn mu zikale loopbaan begon. Al met al een afwisselende avond waarby het bestuur van fanfare „Dorpsklank" iedereen van harte uitnodigt voor een bezoek aan de Wis. De toegang is gratis. Al weer 15 jaar geleden werd, door een aantal enthousiaste lueht- buksschutters, de luchtbuksvereni ging De Roos opgericht. Deze vereniging is in de loop der jaren uitgegroeid tot een der grootste luchtbuksverenigingen die deelne men aan de K.L.S.B. competitie. De ze competitie wordt verschoten geduren 20 wedstrijdweekenden in de periode oktober tm maart en de Roos neemt deel met 4 teams. De Roos mag zich gelukkig pry zen de beste schutter an de competitie 1990 1991 in haar midden te heb ben. Om dit derde lustrum niet on gemerkt voorbij te willen laten gaan organiseert De Roos een open toernooi in haar verenigingslokaal te Leunen. Dit jaar vindt dit evene ment plaats op zondag 7 april a.s. in Cafe Martens Albionstraat te Leunen. Geschoten wordt in twee klassen nl. een klasse voor wedstrijdschut- ters en een klasse voor recreanten, beide onderverdeeld in persoonlijk en teams. De schietbanen zyn op deze dag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. De klasse voor wedstrijd- schutters wordt verschoten )in se ries van 20 schoten, de klasse voor recreantie in series van 10 schoten. Het aantal series per schutter is vrij. In beide klasse wordt gescho ten voor eremetaal en extra pryzen. Voorinschrijving is niet nodig ter wijl de kaartverkoop open is tot 30 minuten voor sluiting van de baan. Er wordt geschoten volgens de nor men van de K.L.S.B. wedstrydbuk- sen zijn aanwezig. Tevens zal op deze dag aan het derde team van de ze vereniging een receptie worden aangeboden ter gelegenheid van het behalen van het kampioen schap in de derde klasse van de K.L.S.B. competitie. Deze receptie zal om 19.30 uur beginnen en zal duren tot 21.00 uur. Drank in bestuurder Een 49-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray kreeg een rijverbod van 9 uur opgelegd en een proces-verbaal wegens het rij den onder invloed. Dat was het re sultaat van een blaastest Hy wekte door zijn rijgedrag de aandacht van de politie. Louis Timmermans, Cees Hensing, Hans Wiegant, Jan Konings, Karla Klerk, Eisso Woltjer, Henk Wülems, Bert Kersten, Pieter v.d. Boogaart, Truus Kemmelings, André Leijssen, Twan Jansen, Roland Zwiebel. en vele anderen Zaterdag vanaf 18.00 uur In Den Engel met 't Rooy Orkest/Koor en Basement Band Het jongerenkoor „Enjoy Toge ther" uit Ysselteyn, viert dit week end haar le lustrum. Het koor bestaat uit 26 leden en staat o.l.v.. Martha Linssen-van Ooi. Het koor is in april 1986 destijds opgericht om gezellig met een aantal jonges en meisje populaire muziek te zingen. Het is duidelijk géén kerkkoor, des- 1 maal 13x18 cm kleurenfoto 10 maal wenskaart tekst, incl. enveloppen. Normaal 50,- Aanbieding geldig t/m 20 april a.s. BOXMEER Steenstraat 150 VENRAY Schoolstraat 15 \t-DEURNE Schuifelenberg 3 alniettemin treedt het koor met kerstmis, Pasen en Kermis in de kerk op. Verder treedt men enkele malen per jaar op met diverse uit wisselingen van jongerenkoren. Zaterdag 6 april, na de receptie, kunt U .Enjoy Together" ook be luisteren. Ze zingen dan een reper toire met als thema „Amerika" Het repertoire loopt uiteen van John Denver tot Frank Sinatra en Kim Wilde en vele andere bekenden. Iedereen is daarom van harte wel kom op deze avond in de Smelehof te Ysselsteyn aanvang 21.00 uur. Voor al weer de vierde keer op ry valt onze smartlappendag samen met Koninginnedag. Vier jaar lang al vieren we dit volksfeest door in' de Hoenderstraat vanuit de Bonte Koe het Nederlandstalige levenslied te laten weerklinken. Christel Cuy- pers, Mary Bee, Geert Pelzer, Doris engelbert, deze en vele andere ar tiesten hebben door deze tijd heen hun levenslied vertolkt. Verschil lende van hen zullen ook dit jaar weer een of meerdere smartlappen ten gehore brengen. Daarnaast zijn er-nu alweer enkelen die zich ge meld hebben voor de eerste keer hun hart uit te willen storten. Ook dit jaar weer zullen de artiesten be geleidt worden door Gerard Schutte jr. op bas, Cor v.d. Kruijsen op ac cordeon. Hans van Els op drums en Otto Kooien op piano, waarby pre? sentator Bruno Lucassen eveneens met regelmaat zijn trompet zal la ten schallen. Wil je meedoen, twy- fel niet, het levenslied, mag enigzins onzuiver klinken, geef je op in de Bonte Koe tel. 10137, of kom in ieder geval op 30 april rich ting Hoenderstraat en voel of je de verleiding kunt weerstaan op dat moment Dinsdag 30 april Konin ginnedag, Smartlappendag. elke week nieuws Gevonden voorwerpen van 26 maart Vm 1 april Rose kinderschoentje; parkie; collie; plastic zak met sportspuUen; blauwe portemonnee; huissleutel; huissleutel met zwart label; drie sleutels met hanger; een sleutel; drie autosleutels: zilveren wieldop Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. Aan de Katholieke Universiteit te Nymegen is geslaagd voor het dok toraal examen in de Franse taal en letterkunde Nicole Bol uit Venray. Het Nationaal Fond Kinderbe scherming beschermt niets of nie mand, het biedt hulp aan ongeveer 30.000 kansarme kinderen in Ne derland die het om wat voor rede nen dan ook niet zo goed getroffen hebben en in de regel niet meer thuis (kunnen) wonen. Van 7 tm 13 april 1991 wordt voor de 31e keer onze landelijke nationale kollekte gehouden. Ongeveer 30.000 collec tanten 'gaan dan op pad om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor deze kansarme kinderen, die in hoofdzaak ondergebracht zijn in in ternaten, kindertehuizen, gezins vervangende tehuizen etc. Met de opbrengst van deze ene collecte week moeten deze 30.000 kinderen dus 51 weken uit de voeten kun nen. Het geld dat op deze manier wordt opgehaald is hard nodig. Door de terugtredende overheid wordt steeds meer en steeds inten siever een beroep gedaan op het NFK gedaan voor de bekostiging van zaken die eigenlijk heel nor maal zyn, maar die niet betaald kunnen worden uit de subsidie, zo als gebitsregulatie, aanschaf van kleding voor kinderen die echt niets meer hebben, een weelye zo merkamp, bijles, geld voor het af maken van een studie, het lidmaatschap van een voetbalclub, de aanschaf van een muziekinstru ment behandeling van constitutio neel exceem in een kuuroord etc... Ondersteuning van alle kanten is onontbeerlijk. Help daarom deze kansarme kidneren wel een kans te geven. Geven is toch immers kin derspel. Giro 40.40.40 Deventer. Op 13 en 14 april a.s. gaan bij de Kynologen Club Venray en Omstre ken de gehoorzaamheidsopleidin gen voor baas en hond weer van start Uit de vele inschrijvingen blijkt steeds weer, hoe groot de be hoefte aan dit soort cursussen is. Een hebben is erg leuk, maar het kan nooit de bedoeling zyn dat het beest de baas over straat sleept het huishouden ruineerd, by de buur man zijn uitwerpselen deponeerd, de postbode zyn broek uittrekt of de hele buurt wakker houdt met zyn geblaf. Daarom doet Kynologen Club Venray e.o. haar uiterste best om zo veel mogelijk mensen in de gele genheid te stellen hun hond te leren zich gehoorzaam en sociaal te gedragen in onze toch al zo rumoe rige en overvolle maatschappij. Jong geleerd is oud gedaan. Daar om kunnen puppies van acht we ken al - in aparte klasjes - worden ingeschreven om spelenderwijs de eerste beginselen van „goede nor men en fatsoen" te leren. Men is nooit te oud om te leren, geldt ook voor honden, een maximum leef tijd is er dan ook niet gesteld, maar de hond moet natuurlijk wel ge zond van lyf en leden zijn om lek ker mee te kunnen draaien. Wilt U meedoen, kom dan op 13 of 14 april a.s. naar het oefenterrein aan de Sinnestraat te Oirlo (u kunt ons vinden door de K.C. Venray bordjes te volgen) Inschrijven kan, in prin cipe op beide dagen van 09.00 tot 12.00 uur. Maar vol is vol. Het aan tal plaatsen is beperkt JONGE MANNEN MODE Grotestraat 43 Venray. tel. 04780-10943 Vleesstraat 19 Venlo. tel. 077-516332 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten ran W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Sch raven en J. Wittgen: W. BLOEMEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van R Corver, G. ran Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vereauteren èn J. de Vocht: za: E. de MUINCK KEIZER P&tersstraat 60, tel. 88800 zo: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 Weekenddienst voor de patiënten van dr. Keyzer van ran dr. Van Dongen: DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat G, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSEN PRAKTUK E.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 DIERENARTSEN PRAKTIJ K W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- malters, mevr. Van der Reis; mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. VERMAZEREN Blitterswijck, tel. 04784-2273 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags lussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 GROENE KRUIS NOORD-LIMBURG Wijkverpleging: dag en naeht bereikbaar onder tel.nr. 077-521160 Spreekuur en uitleen: in de verschillende wijgebouweii: zie in de telefoongids onder uw woon.- plaats Klantenserviceburo: tijdens kantooruren (8.30-17.00 uur) bereikbaar onder tel.nr. 077-521160. In spoedgevallen kan de wijkverpleeg kundige worden opgeroepen. Verder kan men hier terecht voor: algemene informatie, het maken van afspraken met diëtisten en de aanmelding voor diverse kursussen. Kraameentrum: dag en nacht bereikbaar onder tel.nr. 077-548553; voor aanvragen kraamhulp bereikbaar op maandag tot en met vrijdag van 9.00-11.00 uur, onder tel.nr. 077-548553 Vervolg van pagina 1 troffen en waarby 4 personen werden aangehouden, allen af komstig uit Venray. In totaal zyn in deze zaak 23 ver1 dachten, hoofdzakelijk uit Venray en variërend in de leeftyd van 22 tot 50 jaar, aangehouden en ver hoord. Hiervan zitten er nog vier in voorarrest GROOT AANTAL ZAKEN Het aantal zaken dat door vermel de aanhoudingen werd opgehel derd bedroeg 77. Hieronder een aantal zaken die door de groep in Duitsland is gepleegd en die nog onderwerp van onderzoek zyn. On der die zaken bevonden zich alleen al de diefstal van 25 personenauto's, diefstallen uit auto's, diefstal van boten, inbraken in woningen en be drijven. Verder bleek dat enkele verdach ten verzekeringsbedrog hadden ge pleegd, door het innen van verzekeringsgelden van zaken die men zelf had laten plegen. Het om derzoek in die affaire loopt nog. met name het terugbetalen van de ver zekeringspenningen.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 3