t Landelijke Vastenaktie in Noord-Limburg Internationale Vrouwenda r op 8 maart a.s. PEEL EN MAAS »v Stille Omgang 1991 De politie verzoekt Vakfotograaf Achten betrekt nieuwe studi Oirlose muziekavond PEEL EN MAAS Donderdag 28 februari - Paginr"" Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Paterestraat 29. tel. 82385 b.g.g. .85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag H. Frederik, abt 9.00 Lsm. ouders Schols-Leers en overl. fam.; overl. ouders Arts-Comelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 ZON DAGSDIENST: Onder deze H. Mis zullen de kinderen van de 8e groep van onze basisscholen het H. Sacra ment van het Vormsel ontvangen. De hoogeerwaarde pater vicaris dr. Van de Meer S.J. samen met deken C.J.R. Buschman en kapl. II. de Wit zullen namens mgr. dr. J. Gysen, Bisschop van Roermond, het H. Vormsel toedienen. T.i.v. de vorme lingen en hun ouders; uit dank baarheid b.g.v. 85e verjaardag mevr. Kunzler, Ilagelweg 13; Hein Aben (kolt); Jo Jeuken-huys; Leo Gooren; Leonardus v.d. Hurk; Jozef Ver- haegh; Jacobus Jansen (koll.); ouders Laurensse-Maassen en zoon Sjaak; overl. ouders Stiphout en Maria Stiphout-Claessens; ouders janssen-Wijnhoven en Marietje van Overveld; Ben Petei's; Wiel Gee- raerts (koll.); Johan Jonkers (koll.). Zondag: 3e Zondag van de Veer tigdagentijd. Denkt u aan uw vas- tenoffer. Achter in de kerk staan de offerblokken met daarop de kollek- tezakjes, waarin u uw geldelijk offer kari doen. 8.00 Lsm. Jacobus Schaeffers, echtgen. en zoon Piet (S). 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmina v.d. Munekhof-Sangers; Jo Wennekers- Muysers; Wilhelmus Hubertus Janssen; Gertruda Thijssen-Maters; t.e.v. St. Jozef; over. ouders Theuws- Reijniers. 11.00 H. Mis met volks zang; Jo Coenen-Verheugen (koll.); Antoinette Coopmarts-van Kessel; Truus Bonants (buurt); oudei's Hac- ken Maes (S); Johan Spee (koll.); Hay Gerrats (koll.); Martinus Rutten (koll.); Jacobus van Dyck (koll.). Maandag: H. Casiinir. 9.00 Lsm. oude stichtingen. Dinsdag: 9.00 Lsm. W. broers, echtgen. en overl. kinderen. 19.00 Lsm. llarrie Cornelissen (koll.). Woensdag: 9.00 Lsm. Theodora Verstraaten; Piet Claassen. Donderdag: H.H. Perpetue en Felicitas. 9.00 Lsm. overl. ouders Sikkens-Nelissen. 19.00 Lsm. overl. echtpaar J. Tillemans-Duijf (S); fam. Muis-Bekkers (S). Vrijdag: H. Johannes de Deo. 9.00 Lsm. tot zekere intentie (S). 14.30 PI. Huw.Mis bruidspaar Karei van Daal en Carina Versteegen, Overloonseweg 13. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. De Mariaka pel is vanaf maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur open. Akolieten: Zo: 9.30 Hans van Pelt en Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Hong Bui en Miriam Laurens- se. Zo: 9.30 Tbm Fooien en Ramon Klinekenberg; 11.00 Frank Kappel en Ties Koopmans. Lektor: T. Verbeek. I Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: 930 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. 19.30 Muzi kale overweging in de lijdenstyd in de kapel. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Wim Beterams; pastoor Kemmeren; jrg Amoldina Aben- v.d. Mond; Ciska Jonker. Zondag: 3e Zondag van de Veer- tigdagentijd. 9.00 Voor An toon en Nel Luypers-Philipsen 11.45 Overl. ouders. Dentjesn-Budé; Konrad Thyssen en overl fam.; uit dank baarheid 40-j. priesterfeest pater Camps. 18.00 Uit dankbaarheid. Maandag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Wilhelmina v.d. Munekhof- Sangers. Dinsdag: 8.00 An toon Boveè en overl. fam. 19.00 Piet, Theo en Ben Linders-, Michel en Karei Derickx en overl. fam. Woensdag: 8.00 Truus Naus- Verheijen; overl. fam. Slits. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Donderdag: 8.00 Zusters Franci- na en Dorien. 19.00 Echtp. Janssen- Kelders; echtp. Vercoulen-Keijsers. Vrydag: 8.00 Voor de overlede nen (offerbus). 19.00 Gezinsmis overl. fam. Manders-Hüpen; Johan Verhoeven en zoon Willie. Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Pascal en Emiel Kusters. Zo: 9.00 Martin Leenders; 11.15 Johan Pouwels; 18.00 Jaap Janssen. Ma en vr: 19.00 Wendy. Di en do.- 19.00 Patrick. Parochie Brukske Zondag: 3e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Eucharistievie ring voor Tb van Ryn (koll.); lev. en overl. fam. Swinkels. Voor afspraken N kunt U bellen naar de pastorie van de I'aterekerk: lel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00 uur wegens Priesterzaterdagvie- ring. 10.45 Rozenkrans en biechtge legenheid. 11.15 Gezongen H. mis. 13.30 Lof en zegen met het Allerhei ligste. Deze viering voor het verkrij gen van priesterroepingen is voor eenieder toegankelyk. 19.00 Voora vondmis voor de 3e Zondag van de Veertigdagentijd. Kinderwoord dienst. Zang door 'Chrisko'. Voor overl. oudere Van Cuijek-Gooren (koll.); Mariet en Martha Goumans- Janssen; mrvr. R. v.d. Bercken- Gommans; Wim van Gend en overl. van Van Gend-van Mil. Zondag: 3e Zondag van de Veer tigdagentijd. 8.30 Voor het geeste lijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Neder lands. T.b.i.; Ber Jonkers (koll.); Door Kleuskens-Kustere (gebeds groep). 11.30 Harrei janssen en overl. fam.; Theo Pouwels; Anneke de Mulder (buurt). Maandag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Tót zekere intentie. Dinsdag: 8.00 Sjef Giesberts. 19.00 Hrrie Mommen (koll.). Woensdag: 8.00 Voor de vrede. 19.00 Stien Wijnhoven-Philipsen. Donderdag: 8.00 Voor priesterre- opingen en roepingen tot het reli gieuze leven. 19.00 Harrie Swinkels en overl. fam. Vrijdag: 8.00 Als eerherstel aan het Goddelyk Hart. 19.00 Mieke Gommans-van Oort (collega's). Mededeling: Donderdag gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Vrijdagavond gespreksk- ring voor jongeren in de pastorie, eveneens om 19.45 uur. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Peeters; uit dankbaarheid; Thei Franken; Giel Vennekens en echtgen. Zondag: 8.30 Voor 'n ernstige zie ke. 10.00 Ans v.d. Sanden-Basten; Mina Derckx; Giel Vennekens en echtgen.; Gerardus Camps; jacoba en Rosalia Hillen; Frans Muyres en Maria Dupont; overl. ouders Peeters-Ewais en kinderen Jo en Toon; jrd. Gerrit Reyntjes (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Uit dankbaarheid. Woensdag: 9.00 Voor overl. van hen die offerden met Allerzielen. Donderdag: 9.00 Anneke van Arsen-van Soest. Vrydag: 9-00 Gest, jrd. Jacob,yap Voort en echtgen. Misdienaars: Za: 19.00 Stephanie en Lizette Janssen, Saskia Litjens, Veronique Philipsen. Zo: 8.30 Roel Kessels, Erik Schuurmans, Bart Rouwette, Mark van Dijk; 10.00 Astrid Heitling, Yvonne Thielen, Callista Smedts, Monique Janssen. Maandelijkse kollekte: In dit weekend in alle H. Missen de maan delijkse kollekte voor onze eigen kerk. In verband met de dure stookkosten in de wintermaanden van harte en warm aanbevolen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Antoon Maessen; Lei Direks; jrd. Wiel Baltissen; st. Pieter-Jan Driessen en Johanna Duijckers; Anna Zanders-Keijsers (Ouderenver. H. Machutus). Zondag: 11.00 Hoogmis. Heren koor. Mathieu van Ryswijck; Johan na Gerritsen-Roelofs; t.e.v. O.L. Vrouw, van Lourdes (S); uit dank baarheid (G); voor de vrede. Woensdag: 9.00 H. Mis voor Caro- lien Philipsen; Willem Hesen en Anna Janssen. Vrijdag: 9.00 H. Mis Christiaan Friesen en Catharina Tijssen; overl. ouders Van Rijswyck-v.d. Ven; overl. oudere Martens-Philipsen. Parochie Leunen 3e Zondag van de Veertigdagen tijd. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze eigen kerk. In dit weekend vindt in op dracht van het KAS KI de eerste tel ling van de kerkgangers plaats t.b.v. de jaarlijkse statistiek ran de paro chies in Nederland. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid (L); Michel Loonen, Elly Loonen en Elly van Berlo; overl. fam. Pijpere-Philipsen-van Meyel; maandd. Wilhelmina Jenniskens- Martens. Zondag: 10.00 Hgm. Wim Voer- mans; weekd. Helm Jenniskens (5); Theo Asselberghs (1); jrd. Theo Brok. 11.15 Ilenricus Leyssen; maandd. Hennan van Leipsig en zoon frans; gest jrd. overl. ouders Josef Litjens en Petronella Litjens- Nabuurs; Gerard Litjens. Maandag: 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffers; Leo loonen en echtgen.; gest. jrd. Wim Litjens en Maria Smits. Dinsdag: 19.00 Lsm. Piet Keijsere (ouderenver.); Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Woensdag: 19.00 Lsm. Eduard en Stans Dietz. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loe nen en overl. fam.; Frans van Bavel en overl. fam.; Bert Jenniskens en echtgen.; gest. jrd. Willem Keijzers en echtgen. Vrijdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Claessens-Wismans. Akolieten: Za: 19.00 Robby Wil- lems en Marcel Broers. Misdienaars: zo: 10.00 Daan Loe nen, Frank Litjens en Erik Litjens; 11.15 Eef Leijssen en Maaike Leijssen. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weijs. Zo: Jan Reintjes. Huwelijksafk.: Eric-Jan van Eer de en Mariëlle Janssen, beiden uit Breda (3e roep); André Smedts en Annette Nellissen, beiden uit onze parochie (le roep). Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Johanna Camps; overl. ouders Poels-Michels. Zondag: 3e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Hoogmis ggj. Arnoldus en Elizabeth Gielens- Stax; Truus Gielens; Stelanie Coppus-de Groot (koll.); Sef Geurts (bejaarden). Akolieten: John en Martin Verkoeijen. Misdienaars v.d. week: Ralph en Rudy. Woensdag: 8.00 H. Mis voor overl. ouders Willems-Janssen en overl. kinderen. Vrijdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 3e Zondag van de Vasten. Zaterdag: 19.00 Hgm. als gest. jgt. voor kinderen Willems; jgt. Petran Muyzere; priesterroepingen; Petro nella Verhoeven-Leyssen-Ewals. Zondag: 11.00 Hoogmis voor de parochie. Maandag: 830 H. Mis voor de pa» rochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis. Woensdag: 8.30 H. Mis uit dank (E). Donderdag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Janssen-Fijten. Vrydag: 8.30 H. Mis. Akolieten: Zo-. André Reintjes en Marcel Vermulst. Misdienaars: Rob Hendrix en Bas Snoeks. Huwelijksafk.: Coen Classens en Carla Jacobs. Parochie Ysselsteyn 3e Zondag van de Veertigda gentijd. Zaterdag: 19.00 Mndd. Jan Arts; II. van Vegchel-Muijsere en zoon; jrd. Jeu Keijsere; Harrie Peetere; Gerrit van Hugten; overl. fain. Bovée-Cuypers. Kinderkoor. Zondag: 9.30 ('Asperges me'); jrd. Petronella van Well-Thóonen en echtgen. 11.15 C. Dykhuizen- Camps; P. Potten en overl. fam.. Potten-Coopmans. Maandag: 19.00 Geestelijk wel zijn van onze parochie. Woensdag: 19lü0 Overladen paro chianen. Vrijdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Smets-Martens. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Za: 19.00 M. Arts en C. Smits. Zo: 9.30 B. Pouwels en I. Potten; 11.15 Maij. Potten en D. Wy- nands. Ma en wo: R. en T. Berkers. Vr: 14.00 N. Jaspers en Sj. Slangen. Spreuk van de week: "Het is zaliger te geven dan te ontvangen!" (Hand. 20,35) Doopscliema: (maart) Op de zon dagen 17 en 24 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend eveneens tijdens de Paaswake (30 maart 's avonds). Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Gezinsmis; jgt. Piet Arts en Maria v. Cuyck; Lei v. Dijck (buurt). Misd.: Roel Creemers en Paul Arts. Zóndag: 10.00 Ron Poels. Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. 11.30 Overl. LLTB. Misd.: Willem Loonen en Robbert Windsant Maandag: 8.30 Peter Mathijs Gie- len en overl. kinderen; jgt. Maria L'Ortije-Lipperts. Dinsdag: 8.30 jgt. Henricus v. Meyel en Petronella v. Ryswijck. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Tbng Poels; Petrus Joh. Mar- cellis; Johanna Poels en overl. kin deren; fam. Janssen-Pubben. Misd.: Anja v. Dijck en Ellen Poels. 20.00 Parochievergadering. Donderdag: 8.30 Petronella v.d. Heuvel, overl. oudere en kinderen. Vrydag: 8.30 Harrie Bouten (koll.). Kerk poetsen: mevr. Claassen en mevr. Van Hoof. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Frederick, abt 19.00 Jan Peetere; fam. Claessen-v.d Weyer. Zondag: 3e Zondag van de Veer tigdagentijd. 10.00 Martinus van Kesteren. Maandag: H. Casiinir. 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: 8.30 Voor vrede. Woensdag: 8.30 Voor de zieken. Donderdag: H.H. Perpetus en Felicitas, martelaressen. 8.30 Fam. Bloemen. Vrijdag: H. Johannes de Deo. 8.30 Ram. Comelissen-Hendriks. Misdienaars: Za: Martien en Ma rieke. Zo: Bart en Peter. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Een gedachte: Jezus treedt zeer streng op tegen oneerbiedig gedrag in de tempel. Wat zou Hij denken van het gedrag van velen van ons in de kerk. Het is nog geen 'ontspan ningshal'... uw weekblad De groep geüniformeerde Venn se mensen op deze foto is afvaardiging van de gymnastiek}, reniging 'St. Christoffel' uit Venj die op zondag 2 sept. 1931 deeln aan een internationaal turnbon feest te Ratingen, een plaats in buurt van Düsseldorf in Duitslaf De meeste van deze mensen op foto waren toen al lid vanaf oprichting in 1921 van Christoffel'. De deelname aan dit bondstu feest werd door de Venrayse deel mere beloond met een ereprijs vq het onderdeel kunsttumen, te de mooiste opstelling in de opi ook met een prijs werd g< noreerd. De sportlieden van toen zj v.l.n.r.: Jeu Jenniskens, Joos v. Bergen, Pietje Maas, Johan Jeuk» Frans Janssen, Gerrit Janssen. H rie Jacobs, Herman van Aars Frans Hendriks, Johan van Gervi Sjeng Hendriks, Ben Mjn, Anto Verbeek, Teng Jeuken, Ti Gubbels. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis m.m.v. koor Laus Deo uit Arcen. Int. t.e.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid; Ger rit Koopmans. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter v.d. Ven-, v.b.i. en uit dankbaarheid. 9.00 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor de pelgrims. 1Q.30 Plechtige Hoogmis m.m.v. het Kar- melkoor Nijmegen. Int. Martien Hermans (biljart); René Buijzen; Bernardus Geurts; Wilhelmina Janssen. 15.00 Gebedsdienst t.e.v. de H. Jozef. In de maand maart is er iedere dag door de week behalve op zater dag na de middag om half drie een H. Mis of gebedsdienst. Alleen op woensdag is er om 9.30 uur een H. Mis in de Jozefkapel. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 3 maart zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in een doop- dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderop vang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Paaswake: In de kapel van St. Servatius wordt op donderdag 28 febr. een Paaswake gehouden. Aan vangstijd is 19.30 uur. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema 'Een gezinsleven dat liet hart verwarmd' in de Koninkrijkszaal aan de Henri Du- nantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. In de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 maart wordt dit jaar de Stille Omgang te Amsterdam ge houden. Ook dit jaar trekken tegen de vierhonderd mannen én vrou wen uit Noord-Limburg en Oost- Brabant gezamenlijk naar Amster dam voor de nachtelijke omgang. Gevolgd door een plechtige Eucha ristieviering in de kerk van de Krytberg aan het Spui. Celebrant is dit jaar de deken van Venray, die eomcelebreert met vele priesters uit onze regio. Zeer aktueel is plotseling de in tentie geworden van dit jaar: 'Dat het lawaai verstomt en God te horen Autobussen doen alle plaatsen aan. De eerste samenkomst is te Cuyk, waar om half tien de deken van Cuyk in het plechtig Lof de pre dikatie houdt. Tegen middernacht is men in Amsterdam waar men eerst een koffiepauze heeft. Daarna is de omgang met afsluitend de Eu charistieviering in de prachtig ge restaureerde kerk van de Krytberg. Daarna weer een koffiepauze. Onge veer 4 uur vertrekt men weer uit Amsterdam en ongeveer 7 uur zijn ook de laatste deelnemers weer thuis. In alle kerkportalen hangen affi ches van de Stille Omgang met alle informatie. Buskosten zijn onver anderd ƒ25,-. Inlichtingen: P. Gee- len, serkretaris, tel. 077-519823. Voor de inwoners van Venray zijn kaartjes verkrijgbaar bij J.W. Arts, Willemstraat 8, tel. 85372. Hier krijgt u ook alle inlichtingen over plaats/tijd van vertrek. Onder het motto MET MENSEN VAN OVERAL wil de Landelijke Vastenaktie dit jaar steun geven aan kleinschalige projekten in de Der de Wereld. De Werkgroep Noord- Limburg koos voor een groot aantal projekten in Afrika, o.a. Kameroen. Kameroen is sterk georiënteerd op de Westerse wereld. Van de aan vankelijke plannen van de Kame- roenese regering om de produktie van voedingsgewassen en veeteelt alle voorrang te verlenen kwam weinig terecht. In de praktyk laat de regering zich leiden door de gro te westerse bedrijven in het land. De ekonomie van het land wordt zo erg eenzijdig: enkel en alleen ge richt op de grote export van koffie, thee, cacao en katoen. En de export prijzen worden niet in het eigen land bepaald, maar in het westen. De kleine boeren verdienen amper aan deze export, de winsten zijn weggelegd voor de westerse tussen handelaren. Voor vele kleine boe ren wordt de toestand uitzichtloos. Het gevolg is dat veel jongeren naar de steden trekken. Het geploe- De Venrayse politie' zit met een aantal sleutels te kijken waar ze geen raad mee weet. De ze sleutels zijn mogelijk van diefstal afkomstig. In het kader van het verdere onderzoek zou zij graag in kontakt komen met de eigenaren van de navolgende sleutels. 1 Sleutel, voorzien van een rood label met het opschrift K.44-14. 2 Sleutels aan een ringetje met een Esso plaatje, met het opschrift A.-74025. Een aantal sleutels aan een ringetje met een rood label met het opschrift kast 150 en met een blauw label nr. 42. 2 Sleutels van een cylin- derelot gemerkt DOM, type STS. Eenieder die deze sleutels her kent of kan aangeven op welke wijze hij die is kwijtgeraakt, wordt dringend verzocht kon- takt op te nemen met de ge meentepolitie. tel. 84888. ter op het platteland, het leven in de dorpen waar nauwelijks iets te koop is. trekt hen niet. Maar als on geschoolde kracht in de stad heb ben zy meestal weinig kansen op een beter bestaan. De Vastenaktie ondersteunt daar om basisgroepen in Yaoundé, de hoofdstad van Kameroen, en in Douala, de snelst groeiende stad in Kameroen. Deze groepen proberen gezamenlijk de situatie voor platte landsjongeren te verbeteren. Dit kan gebeuren door een alfabetise- ringskursus -of beroepsgerichte scholing, maar ook door hulp te bieden by het opzetten van een eigen klein bedrijfje wanneer er op de reguliere arbeidsmarkt geen plaats is. De Landelyke Vastenaktie steunt hen, in de volle overtuiging dat echte oplossingen voor de pro blemen alleen van onderop kun nen komen, door groeiende bewustwording en aktie. De Landelyke Vastenaktie en de Werkgroep in Noord-Limburg wil medestander zijn met MENSEN VAN OVERAL. Iii 1990 brachten we met elkaar ruim 3,5 ton bijeen voor de zwaksten in de Derde Wereld. Mogen de mensen die onze steun vragen ook dit jaar op uw medewer king rekenen? U kunt uw bijdrage storten op gironummer 225.79.19 of banknr. 12.36.80.956 t.n.v. de Werk groep Landelijke Vastenaktie Noord-Limburg, aktie 1991. Poging inbraak woning Door forcering van de staldeur van een boerderij annex woning aan de Paardenkopweg was toegang verkregen tot de stalling. Forcering van de tussendeur, die toegang geeft tot het woongedeelte was niet gelukt. De schade bleef beperkt. Graffiti Over een oppervlakte van 4 vier kante meter hebben graffiti spuiters allerlei beschilderingen aan gebracht op de muur van de nieuwbouw van scholengemeen schap Jerusalem. Verwijdering zal vele honderden guldens gaan kosten. 'Er is in Venray en omgeving dui delijk behoefte aan een professione le fotostudio voor bedrijfs- en reklamefotografie'. Aan het woord vakfotograaf Wilbert Achten uit Venray, die onder de naam Wilbert Achten Vakfotografie deze week een nieuwe studio aan de Stationsweg in Venray-Oostrum in gebruik neemt. Voornamelijk dus voor be drijven, overheid en instellingen, maar partikuliere klanten zijn eveneens welkom. Voor een profes sionele bruidsreportage of een ver rassend (familieportret. 'Het is duidelijk geen fotowinkel met de nadruk op de verkoop van apparatuur en een hoekje voor het maken van pasfoto's, zegt Wilbert Achten. 'Overigens met alle respekt voor de collega's, maar ik heb geen ontwikkel- en afdrukservice en ver koop ook geen foto-apparatuur aan partikulieren'. De klantenkring van Achten Vak fotografie, bestaat voor driekwart uit bedrijven. Daarvoor maakt hij foto's, dia's en lichtbakken, die ge bruikt worden voor presentaties, folders of in beursstands. 'Van aar dewerk potten en champignoncon- serven tot een tramremise in Amsterdam en hoogwaardige e tronica', verduidelijkt de fotogn Na ruim tien jaar ervaring in fotobranche, waarvan de laa drie jaar als zelfstandig vakf graaf, gaat Achten nu verder in eigen studio. 'Ik was al langer zoek naar een geschikte ruin want een eigen studio is eigen onontbeerlijk in dit werk'. Aan Stationsweg 126 in Venray-Oosti vond hij een representatief pa Ruim 100 m2 voor een royale dio, een dito spreekkamer en doka. Partikulieren, bijvoorbf a.s. bruidsparen, kunnen nu een afspraak maken voor 's avoi en het album met voorbeeli inzien. Wilbert Achten is een gedij meerd vakfotograaf en dat betets dat hij een intensieve vieijai opleiding achter de rug heeft de Nederlandse fotovakschool Apeldoorn. Een opleiding waa niet. alleen fotografie, maar ook ken als scheikunde en elektroi aan de orde komen. Allemaal nc om voor bedrijven en partikulie perfekte kwaliteit in foto's te k nen alleveren en de naam vaki graaf te mogen voeren. Ook dit jaar wordt in Venray weer aandacht geschonken aan de Inter nationale Vrouwendag op 8 maart a.s. De organisatie van de Interna tionale Vrouwendag in Venray is dit jaar voor het eerst in handen van zowel Nederlandse als migranten vrouwen. Deze dag vindt plaats in de raadzaal van het raadhuis te Ven ray, 's middags van 13.30 tot 17.00 uur. Omdat men nauwelijks bekend is met eikaars leefwijzen staat het the ma deze keer in het teken van 'de kennismaking'. Vrouwen uit diver se landen en culturen tonen hoe haar leven er vroeger uitzag. Hoe groeit zij nu op? Hoe vormt zij nu een gezin? Wat gebeurt er als zy emigreert? Wat als zij ouder wordt? Al deze facetten zullen worden belicht. De Nederlandse, de Spaanse en de Marokkaanse vrouwen hebben ieder een eigen presentatie in de vorm van een inleiding. De Spaanse en Marokkaanse bijdragen worden zowel in het Nederlands als in de Op vrijdagavond 1 maart, is er in Oirlo weer het jaarlijkse Lindecon- cert Aan deze avond zullen uitslui ten Oirlose verenigingen hun medewerking verlenen. Het Dames- en Herenkoor en het Jonge Garde koor zullen optreden, alsook de fanfare en drumband van muziek vereniging Ons Genoegen. Zij zul len een gevarieerd muziekpro gramma brengen van 20.00 tot ongeveer 22.00 uur. Daarna zal de Kelderband uit Oirlo de avond ver der muzikaal verzorgen. Iedereen is van harte welkom op deze avond. Het programma zal om 20.00 uur aanvangen en vindt plaats in ge meenschapshuis De Linde, Hoofd straat 34 te Oirlo. Het belooft een verrassende avond te worden. moedertaal gehouden. De Surinaamse mevrouw Hf Kranthoven uit Roermond verbi de diverse inleidingen. In haar sluiting zal zij de overeenkomt en ook de verschillen in emanc tie uit de verschillende culturen nad nikken. De gesproken teksten wordeu dereteund door affiches, gebru voorwerpen en videobeelden. Voor de verschillende cultu specifieke lekkernijen worden geboden. Traditionele kleding, muziek dans zorgen voor een luchtige s! Ook de Turkse vrouwen leve hieraan een bijdrage. Het bel daarom niet alleen een leerr middag te worden, maar ook gezellige: we hebben samen wa vieren! We zyn samen interna naai vrouw. Brand in mengvoederbedrijf Dinsdagmiddag omstreeks k» voor vier brak brand uit in droogmachine van het meng derbedrijf Nijssen aan de Veula weg. De brand was ontstaan oververhitting. Enkele maanden geleden ro de brandweer ook in aktie kor voor eenzelfde soort brand, in zelfde machine en ook nu was bevelvoerder van de brandweer zelfde als de vorige keer. Hij onmiddellijk de juiste maatreg te nemen zodat uitbreiding worden voorkomen. De droogmachine moet eigen stoppen als het te drogen graai warm wordt, maar door onduid ke redenen gebeurde dat niet. Er was veel rook maar vw vuur, aldus het rapport van brandweer. Het meeste werk den de brandweerlieden niet weer rookvry maken van de gel wen van het bedrijf.'Hoe grW schade is, kon niet worden gedeeld.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16