Informatie over Hersenvliesontsteking (nekkramp) Treintaxi in Venray niet ondenkbaar Uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De 21 stembureaus in de gemeente Venray Gunhoek Groenvoorzieningen Verkiezingen Bouwvergunning verleend Uitnodiging Hinderwet Commissie economische zaken Wijziging stem lokaal Merselo Hinderwet Kollektekalender maart 1991 Commissie financiën Commissie voor onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Commissie maatschappelij ke zaken Commissie algemene zaken MICHELS Commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting Commissie culturele zaken WD start met Lokaal Liberaal PEEL EN MAAS Donderdag 28 febrüari - Pagina 11 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY De burgemeester van Venray her innert in verband met de op 6 maart 1991 te houden verkiezing van de leden van de Provinciale Sta ten aan de onderstaande bepalin gen van de kieswet. 1. Volgens artikel J10 van de kies wet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere stemgerech tigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezin gen deel te nemen, voor zover hij dat niet buiten zijn werkuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die binnen de voor de stemming bepaalde tijd geen dienst verrichten in een gemeen te, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangrenzende gemeente. Indien laatstgenoemde werknemers evenwel, om aan de stemming deel te nemen niet langer dan twee achtereenvolgende uren be hoeven te verzuimen, geldt vo rengenoemde verplichting van de werkgever wel. 2. Op grond van artikel Y9 van de kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem op gelegde verplichting niet na komt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van de tweede ka- tegorie. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Voor de stemming op 6 maart a.s. ter verkiezing van de leden van Pro vinciale Staten, worden 21 stemlo kalen ingericht. Welk stemlokaal voor u bestemd is, staat vermeld op uw oproepingskaart. De stembu reaus met een zijn goed bereik baar voor lichamelijk gehandi capten. 001 Hal raadhuis. Raad huisstraat 1 002 Café Camillus, terrein St. Servatius, Stations weg 46 003 LOM-school 't Groene- wold, Groenewoltsepad 2 004 Bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg 2 005 Wijkcentrum 't Stekske Landweert, Kruidenlaan 161 006 Gemeenschapshuis Oos trum, Watermolenstraat 1 007 Gemeenschapshuis Oir- lo, Hoofdstraat 34 008 Gemeenschapshuis Cas- tenray, Matthiasstraat 2 009 Café 't Veule, Veulense- weg 49 010 Gemeenschapshuis Leu nen, Albionstraat 28 011 De Gelderkoel Heide, Heidseweg 72 012 Gemeenschapshuis Ys selsteyn, Puttenweg 2A 013 Café 'Den Ibmmes' Grootdorp 40 014 Gemeenschapshuis Vre depeel, Keizer Karelweg (j 015 't Pelgrimshuis Smakt, St. Jozeflaan 52 016 Hal Centrumgebouw St. Anna, St. Annalaan 5 017 Harmonielokaal De Perdstal, Kempweg 164 018 Wijkcentrum Veltum, Veltumse Kleftën 62B 019 Wijkcentrum Brukske, Brukske 1 020 Peuterspeelzaal, Bachstraat 14A 021 Openbare basisschool De Landweert, Boter bloem 45. De laatste weken verschijnen er weer berichten in de kranten over het optreden van hersenvlies ontsteking (ook wel nekkramp of Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 19 -februari 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. hët bouwen van een terraso verkapping aan de V. Broekhui- zenstraat 4 te Oostrum, t.n.v. A.G. Comelissen; het verbouwen van een wo ning bouwen tuinberging aan de Adelbertweg 18 te Venray, t.n.v. W.F.M. Jansen; het plaatsen van een dakkapel aan de Vicarieweg 20 te Leunen, t.n.v. Bartels; het verbouwen van een gedeel te van het pand aan de Stationsweg 126a te Oostrum, t.n.v. P.H.W.M. Reintjes; het aanbouwen van een serre aan de Horsterweg 31 te Casten ray, tn.v. Al cast b.v.; het aanbouwen van een serre aan de Deumeseweg 79 te Heide, t.n.v. J.H.J. van Osch; het uitbreiden van een loods aan de Stationsweg 165 te Oostrum, t-n.v. Maatschap Wismans; het bouwen van een tuinhuis je aan de Zandbleek 50 te Venray, t.n.v. M. Berghuis; het bouwen van een var kensstal met tussenlid en een loods aan De Steeg 10 te Merselo, t.n.v. W.G.M. van Dijck; het bouwen van een woning aan de Nicolaashof 20 te Venray, t-n.v. L»A.J. de Veen, Claudiahof 6. De burgemeester van Venray, mr, H.J.M. Defesche meningitis genoemd). Het is be kend dat berichten over het optre den van hersenvliesontsteking vaak leiden tot grote ongerustheid onder de bevolking in die regio en omliggende regio's. Hoewel er tot nu toe in 1991 in Noord-Limburg geen enkel geval van hersenvliesontsteking is ge meld blijft de GGD Noord-Limburg alert op deze ziekte. Als hersen vliesontsteking zich voordoet in de regio kan de bevolking rekenen op adekwate advisering en zonodig be geleiding door de GGD om versprei ding van de ziekte te voorkomen. Scholen kunnen hierover en voor vragen terecht bij de jeugdarts die aan de school verbonden is, ande ren kunnen kontakt opnemen met de GGD (tel. 077-598888). Met nadruk wijst de GGD om ex tra attent te zijn op het volgende: hersenvliesontsteking begint vaak met een griepachtig beeld (verkoud- heidsklachten en koorts). Daarna wordt de patiënt ernstiger ziek, de volgende verschijnselen kunnen optreden: hoge koorts, braken, he vige hoofdpijn, sufheid en soms h uidbloedin kj es. Nekstijfheid is een waarneming die de arts bij onderzoek van de pa tiënt doet. Door de kin op de borst te brengen of door bij eeri klein kind in zijligging de beentjes op te tillen, worden de ontstoken hersen vliezen gerekt. Omdat dit erg pijn lijk is, houdt de patiënt de nek stijf. Nekstijfheid is dus iets anders dan een stijve nek. Als er zich verschijnselen voor doen is het verstandig direkt de huisarts te waarschuwen. Omdat de verschijnselen vaag kunnen zijn en omdat er iets anders aan de hand lean zijn adviseert de GGD ook: neem kontakt op met de huisarts als iemand ernstiger ziek is dan men bij verkoudheid of griep zou verwachten. Vernieling auto Een inwoner van Leunen deed aangifte, dat van zijn op het terrein van het PCV geparkeerde personen auto, een ruitje was vernield. Er werd niets uit de auto vermist. Op dinsdag 12 maart 1991 vindt in de burgerzaal van het raadhuis te Venray, Raad huisstraat 1 te Venray een informatie-avond plaats voor ou ders van leerlingen in het voor gezet onderwijs in het kader van het kriminaliteitspreventiepro- jekt 1990-1991. De avond vangt aan om 20.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: Opening door wethouder Driessen. Inleiding door adjudant J. Janssen van de gemeentepolitie van Venray met als titel 'Hoe is het gesteld met de jeugdkrimi- naliteit in Venray en wat doet de politie eraan'. Inleiding door J. Verbugt, koördinator Stichting Jeugd en Gezin te Venlo, met als. titel 'Vroeghulp, beter laat dan nooit'. Koffiepauze. Diskussie in groepen (afhan kelijk van het aantal belangstel lenden). Forumdiskussie. In het fo rum hebben zitting: wethouder Driessen (voorzitter); J. Janssen, gemeentepolitie Venray; J. Ver bugt, Stichting Jeugd en Gezin Venlo; J. Theelen, Reclassering Noord- en Midden Limburg Roermond; R Vereijken, Regio naal Instituut voor Maatschap pelijke Dienstverlening (RIM) Venray; J. van Kuijck, preventie- koördinator gemeente Venray. Belangstellenden zijn van harte welkom. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: P. Takken, Veulensewaterweg 8 te Veulen, voor het oprichten en in werking hebben van een paarden- en schapenhouderij, gele gen aan de Veulensewaterweg 8 te. Veulen. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 28 maart 1991. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Op dinsdag 5 maart a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie economische zaken om 18.00 uur in de raadszaal van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Sprekersronde voor bezoekers. 3. Ingekomen stukken en medelin- gen: Brief plus een rapport van de Stichting Stadspark; brief van de provincie Limburg inzake toe gekende subsidies; brief van het IMK: jaarrede van de voorzitter van de kamer van Koophandel; tijdschrift De Ondernemer van febr.'91; tijdschrift Brabant Tbtaal van febr.'91; LOZO-Visie jan.'91; informatiekrant over Subsidies en Kredieten van de K. van K; se rie artikelen over ontwikkelin gen in de landbouw, afkomstig uit Financieel Dagblad. 4. Gewestaangelegenheden. 5. Monderling informatie over de voortgang met betrekking tot. het masterplan. Deze informatie heeft direkte relatie met afspra ken die voortvloeien uit het be zoek van de C. de K. 6. Rondvraag en sluiting. In verband met verbouwings werkzaamheden, kunnen de kiezers van Merselo niet terecht by het gebruikelijke stemlokaal café-zaal 't Anker bij de stem ming ter verkiezing van de le den van Provinciale Staten op woensdag 6 maart a.s. Het stemlokaal zal daarom ge vestigd worden in cafe 'den Tbm- mes', Grootdorp 40. Burgemeester en wethouders van Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om, onder het stellen van voorschriften, positief te beschik ken op de aanvraag voor een hin derwetvergunning van Maatschap Weys. Steegse Peel- weg 51 te Leunen, voor het ex art 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Steegse Peelweg 51 te Leunen; H. Spreeuwenberg, Peelweg 13 te Ysselsteyn, voor het ex art. 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een varkensfokkerij, varkensmeste rij en bloembollenbedrijf, gelegen aan de Peelweg 13 te Ysselsteyn; W.M.M. de Mulder, Deurnese- weg 104 te Ysselsteyn, voor het oprichten en in werking hebben van een glastuinbouwbedrijf waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Deurneseweg tegenover nr. 90; Maatschap Van Ass, Kiekweg 21 te Venray, voor het uitbreiden/ wijzigen van een varkensfok- en varkensmestbedrijf, gelegen aan de Kiekweg 21 te Venray: P.J. Smits, Puttenweg 70 te Ys selsteyn, voor het uitbreiden/wyzi- gen van een legkippenbedrijf. gelegen aan de Puttenweg 70 te Ys selsteyn. J. Deters, Puttenweg 93 te Ys selsteyn, voor het ex art. 6a Hinder wet uitbreiden/wijzigen van een mestvarkensbedrijf, gelegen aan de Puttenweg 93 te Ysselsteyn: De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 14 maart 1991. Ibt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken 24 febr. t/m 9 maart: Leger des Heils Fondsenwerving 10 t/m 16 maart: Nationaal Rheu- mafonds. 17 t/m 22 maart: Heil der Zieken Venray. 23 maart: Jeugdwerk SW. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Op dinsdag 5 maart a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie financiën, aanvang 18.00 uur. in kamer K19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt 1. Vaststelling verslag 6 febr. 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken: nota kwijtscheldingen 4e kwartaal 1990; nota overzicht verliezen gemeentegaranties. 3. Raadsvoorstel baatbelasting her inrichting Schoolstraat oostzijde. 4. Gewestaangëlegenheden. 5. Artikel 12-aangelegenheden. 6. Rondvraag. 7. Vaststelling datum volgende ver gadering. Op donderdag 7 maart a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie onderwijs, jeugd. sport en rekreatie, om 18.00 uur in kamer 19 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publiek. 3. Beleidsplan VW. 4. Ingekomen stukken en mede delingen: Netwerk nr. 321; In standhouding basisscholen in Veulen, Heide en Vredepeel; Jaarverslag logopedische dienst; Aanvraag Pas-projekt 1991. 5. Gewestzaken. 6. Vaststelling verslag van de com missievergadering d.d. 7 febr. 1991. 7. Stand van zaken Lokale Om roep Venray. 8. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art. 74 WBO van de Stichting Katholiek Onderwijs Oostmm om vergoeding van de kosten van vervanging van 7 bureaustoelen in verband met technische slijtage. 9. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art. 74 WBO om ver goeding van de kosten voor de eerste aanschaf van een onder wijsleerpakket NOAT Lb.v. basis school De Hommel te Venray. 10. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex art. 74 WBO om ver goeding van de kosten van het vervangen van de dakbedek king t.b.v. basisschool De Meent te Leunen. 11. Rondvraag. 12. Sluiting. Op dinsdag 5 maart a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie maatschappelijke za ken, om 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening en mededelingen. 2. Verslag vorige vergadering (5 febr. 1991). 3. Ingekomen, stukken: a. jaar verslag 1989 Psych. Centrum Venray; b. jaarverslag 1989 Stich ting Bejaardenvoorzieningen Venray; c. lijst van afkortingen; d. afdoeningslijst. 4. Spreekrecht. 5. Gewestaangelegenheden. Tér in zage ligt de agenda van het porte- feuillehoudersoverleg Volksgezondheid en Welzyn d.d. 1 maart 1991. 6. Oprichting stichting voor JWG en banenpool. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Op maandag 4 maart a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie algemene zaken om 18.00 uur in de b. en w.-kamer van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Verslag openbare vergadering van 4 febr. 1991. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. Besluit b. en w. tot het instellen van een rechtsverorde- ning (S.Z.). 3. Wijziging wapen gemeente Venray. 4. Gewestaangelegenheden. Agen da portefeuillehoudersoverleg al gemene zaken d.d. 7 maart 1991. 5. Mondelinge informatie betr. voorgang art. 12-procedure. 6. Werkbezoek gouverneur Masten broek. a. Tarugblik; b. te nemen stappen. 7. Rondvraag. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-.tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 Op maandag 4 maart a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting om 18.009 uur in kamer 127 van het raadhuis. De agenda luidt als volgt: 1. Opening. 2. Spreekrecht publieke tribune. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. a. Gewestelijke zaken-, brief aan leden portefeuillehou dersoverleg volkshuisvesting d.d. 1 febr. 1991; brief aan leden portefeuillehoudersoverleg VROM d.d. 7 febr. 1991. b. Brief van ministerie VROM d.d. 4 febr. 1991 m.b.t. videoprogram ma's Nota Volkshuisvesting ja ren '90. c. Brief van de direktie van de Volkshuisvesting in de provincie Limburg d.d. 13 dec. 1990 m.b.t. het woningbouw- programma 1991, alsmede een gemeentelijke samenvatting d.d. jan. 1991. 4. Volkshuisvesting in de jaren ne gentig: gevolgen voor de ge meente Venray. 5. Raadsvoorstel tot het nemen van een raambesluit aanvragen en toekennen geldelijke steun sociale huurwoningen 1991. 6. a. Vaststelling verslag vergade ring gehouden op 4 febr. 1991. b. Behandeling afdoenings-/aan- dachtspuntenlijstje febr. 1991. 7. Gemeentelijke reaktie op de 4e Nota Ruimtelijke Ordening Extra. 8. Raadsvoorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. T.b.v. het in voorbereiding zijn de bestemmingsplan 'Woonge bied Landweert Fhse III*. 9. Raadsvoorstellen tot het aan gaan van grondtransakties. 10. Rondvraag. De voor dinsdag 5 maart a.s. ge plande vergadering van de commis sie voor culturele zaken gaat niet door. Voor deze vergadering staat slechts één agendapunt op de agen da: het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ16.437,- voor verbete ring cv en bouwkundige voorzie ningen museum 't Freulekeshuus. Dit punt kan zodoende beter schrif telijk afgehandeld worden. De WD-fraktie komt tweemaal per maand by elkaar ter bespre king van de agenda van commissie- en raadsvergaderingen. Mocht u vragen hebben over een of ander onderwerp of opmerkingen willen plaatsen, dan bent u van harte wel kom op de vergaderingen. Met name tijdens de (steun )frak- tiebyeenkomst op de eerstkomen de zaterdag na de raadsvergadering, willen wy tyd reserveren voor dis kussie met en vragen van de 'ach terban'. Gerichte vragen over een bepaald onderwerp kunnen uiteraard ook rechtstreeks gesteld worden aan het daarvoor aangewezen (steun) fraktie-lid. De taken zijn als volgt verdeeld: Algemene zaken en financiën: Leo Janssen, tel. 04780-83621; Milieu: Wim Palmen, tel. 04780-89976; Cul tuur: Leon ie Cals. tel. 04786-667 (bgg: -209); Maatschappelijke zorg: Sjef Verlinden, tel. 04780-84431; Openbare werken: Rob Robberegt, tel. 04780-81046; Ruimtelijke orde ning: Frans v. Hooft. tel. 04780- 85881: Economische zaken: Theo Janssen, tel. 04785-1755; Sociale za ken: Ad Steverink, tel. 04780-83931: Onderwijs, jeugd, sport, rekreatie: Ruud PoeLs. tel. 04780-88839. De eerstkomende bijeenkomst is op zaterdag 2 maart van 10.00 tot 11.30 uur in kamer 20 van het raad huis (onder de raadszaal, ingang via trapje nabij parkeerplaats 3). Granaat gevonden Op een terrein van een pompsta tion werd een nog intakt zijnde 25-ponder lichtgranaal aangetrof fen. Het oorlogstuig, met een door snede van 9 centimeter, zat onder aangevoerd zand van de Pauwweg in Oirlo. Een geluk dat de graafma chines het projektiel niet op de ge vaarlijke plaats hebben geraakt. Winkeldiefstal Een 45-jarige inwoonster werd betrapt op winkeldiefstal. Ze wilde in een kledingzaak aan de Gro testraat een pantalon meenemen zonder die te betalen. Nu kon zij zonder pantalon naar het politiebu reau, alwaar proces-verbaal terzake die diefstal werd opgemaakt. Diefstal reservewiel Een inwoner deed aangifte van het feit dat van zijn aan de Kruit- weg geparkeerde personenauto, het reservewiel was ontvreemd. De gemeente Venray heeft aan de Nederlandse Spoorwegen laten we ten bereid te zijn medewerking te verlenen aan de realisering van treintaxi in Venray. In een brief aan de NS stelt het college van burge meester en wethouders dat trein taxi een belangryke verbetering zou betekenen voor de openbaar vervoerreiziger van en naar Venray. Gewezen wordt op het feit dat het NS-station ver buiten het centrum van Venray ligt. waardoor veel trein reizigers aangewezen zijn op het aansluitend openbaar vervoer of op een taxi. Met name de lange busly- nen, die ook elders voor aanslui ting moeten zorgen op de trein (Helmond) of op andere buslijnen, is nogal gevoelig voor vertragingen. Volgens het college van b. en w. is aansluiting op de trein bij het stati on Venray niet altijd gewaarborgd. Het college heeft daarom de NS toegezegd dat de gemeente bereid is om een specifieke standplaats voor treintaxi by het NS-station te rea liseren. TREINTAXI Treintaxi is een projekt van de NS waarmee sinds februari 1990 in gesprongen wordt op een behoefte van 'niet-treinreizigers'. Een van de grote bezwaren die volgens het pu bliek aan het treinreizen zit, is het transport naar en van het NS-sta tion. In 30 plaatsen in Nederland is met dit experiment gestart. De erva ringen zijn dusdanig dat de NS het aantal treintaxisteden uit wil brei den met 20. Hiervoor zijn ongeveer 30 gemeentes, waaronder dus ook Venray. aangeschreven, om hierin te participeren. Naast de gemeente zijn ook de Venrayse taxibedrijven benaderd of er van hun zijde inte resse is. Alleen Thxi Peelers heeft hier positief op gereageerd en in middels een gesprek gehad met de NS. 'Binnen enkele weken zal er meer duidelijkheid komen of Ven ray wel of geen treintaxistad wordt', liet men by de NS desgevraagd weten. KAARTJE Treintaxikaartjes zijn. samen met een geldig treinreiskaartje te verkrijgen bij nagenoeg alle NS- stations. Men reist dan met de trein naar de plaats waarheen men wil. Op vertoon tvan het treintaxikaartje rijdt de treintaxichauffeur u naar het adres waar u moet zyn. De chauffeur verkoopt geen kaartjes^ hij verzorgt alleen het transport. Als men dan vervolgens weer terug wil reizen, belt men het treintaxibe- drijf die u op komt halen en by het NS-station afzet, .waarna u uw trein reis kunt vervolgen. Met ingang van maandag a.s. gaat het aan de Oirloseweg te Oirlo ge vestigde Gunhoek Groenvoorzie ningen van start. Het byzondere van dit nieuwe bedrijf is dat het is opgericht door twee ambtenaren van de gemeente Venray. Het gaat om de in Merselo geboren en geto- ren Theo Zegers en Ruud Boe re- boom, die beiden de gemeente Venray vaarwel zeggen. Theo Zegers (34) begon zyn hove niersopleiding by Thuylshof waar na hij een 5-tal jaren werkzaam was ook als opzichter bij de gemeente Deume. Ruim 4 jaar geleden kwam hy als opzichter by de gemeente werken op de afdeling 'Groen'. Hy toonde zich daar een goede be schermer van het Ven rays groen. Op dezelfde afdeling was al 9 jaar Ruud Boereboom (32) werkzaam. Hy heeft zich. na het behalen van de verschillende diploma's opge werkt als projektleider van die af deling. Beiden hebben nu samen een fir ma opgericht. Na een goede markt verkenning werd gekonkludeerd dat de start van een eigen bedryf aangegaan kon worden. Hel bedrijf heeft onbegrensde mogelykheden voor alles wat zich aandient dat te maken heeft met groen. Zelf praten ze over alles wat een groen randje heeft. Dat kan gaan om het ontwerp van een eigen tuin. de aanleg daar van of het geven van advies. Ook de aanleg, en niet te vergeten het on derhoud van parken en plantsoe nen voor bedryven, stichtingen, gemeenten of instellingen vallen onder hun werkzaamheden. Zeker mogen de mogelykheden niet ver geten worden die er zijn voor de eribeplantingen, een goede zaak voor het groen houden van de streek. Het is beslist geen sprong in het duister, want door de privatisering van vele gemeentelijke diensten zijn er mogelykheden voldoende om een dergelijk bedryf te be ginnen. Het feit dat een goed betaalde, vaste baan, er aan gegeven wordt om de handen uit de mouwen te gaan steken, was ook het gevolg dat bij de gemeente, door reorganisatie, privatisering van de afdeling 'Groen' niet uitgesloten is. De toe komst zag er dus niet echt roos kleurig uit. En. omdat op het gebied van de groenvoorzieningen er veel mogelijkheden liggen, wil het twee tal deze uitdaging wel aangaan.

Peel en Maas | 1991 | | pagina 11