3 halen 2 betalen spetters Gemeente Venray komt met lokaties voor mestverwerking Jong Nederland ziet ƒ150.000,- aan neus voorbijgaan Vastelaovend 1991 zit er op EMOFRA Alle winterkleding op de seeds afgeprijsde f artikelen Groot in jonge mode Problemen onder gesneeuwd Storm in glas water 'P aiue betaalbare kindermode "b-V Oe grootste kollektie verlichting van Venray en omgeving, tegen de laagste prijzen! BETER LICHT BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! R73 later klaar SPAAR-HYPOTHEEK OOK Nieuw wegdek op de Spurkt? Scolarta Muziek concours DONDERDAG 14 FEBRUARI 1991 Nr. 7 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG PEEL EN MAAS Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 UUPgl/PI AO VAAD WEIjn AY CM AMf ri/IMf Advertentieprijs: 33 ct. per mm-Abonnementsprijs per half jaar M4.00 TV CCIVD V V V V l\ V C Ir I CIM U 1*1 U E w IWU - Abonnementsprijs buiten de regio 119,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Venray Mevr. Poels-Peters (CDA) maakte zich vorige week donderdag, tij dens de commissievergadering voor openbare werken, zorgen over diverse trottoirs in Venray. Volgens haar zijn er in het verleden toezeg gingen gedaan om te kijken naar slechte trottoirs en er eventueel wat aan te doen. Met name voor oude- i ren leveren die trottoirs veel proble men op. Mevr. Poels-Peters was bang dat deze problemen tussen al- Ie andere verkeerszaken, die mo menteel lopen, zouden onder sneeuwen. Volgens wethouder Truijen is dat niet de bedoeling. „Daar waar cala miteiten zijn, moeten mensen deze melden. Deze incidenten worden dan wel aangepakt". Een apart beleid voor trottoirs is er niet. „We krijgen van het R\jk meer geld om structureel iets te doen aan het onderhoud van onze wegen. Hierin zit ook geld om trot toirs te herstellen en voor bijv. groenvoorzieningen langs de we gen. We zullen echter zaken zoveel mogelijk combineren om zaken in eens en goed aan te pakken". Als voorbeeld werd de Julianasingel ge noemd. Daar komt een nieuw riool in, en dus een nieuw wegdek. Het trottoir zal dan tegelijkertijd wor den aangepakt. De wethouder kon mevr. Poels- Peters wel toezeggen dat de situatie rondom het Schuttersveld extra aandacht zou krijgen. Met bierglas in gezicht geslagen De politie probeert om achter de identiteit van de vechtersbaas te ko men, die zaterdagavond in de schouwburg een inwoner met een bierglas in zijn gezicht heeft gesla- Deze moest zich onder medi sche behandeling stellen. Ook hier zou de politie graat in kontakt wil len komen met getuigen. In de Keulsche Pot foundue-, gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVERLOON )il Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP Grotestraat 76 Venray Berichten als zou Rijkswaterstaat tegen de vestiging van een motel aan de Maasheseweg zijn, nabij de R73 zijn door wethouder Truijen omschreven als een storm in een glas water. Rijkswaterstaat heeft na een overleg met de gemeente, afge lopen donderdag, laten weten niet zozeer tegen te zijn, maar dat wel wordt gelet op het geplande wegres taurant nabij de Hoogriebroek. De belangen van dit wegrestaurant en het motel mogen niet in eikaars vaarwater liggen. Wethouder Truijen liet dit tijdens de commis sievergadering voor openbare wer ken weten. Volgens hem dreigt er niks mis te lopen. Het motel met congresruimten is hoofdzakelijk gericht op zakenlie den die Venray aandoen, en daar voor moeten overnachten. Het wegrestaurant zal meer gericht zyn op passanten die een rustpauze ne men en een maaltijd nuttigen. en Venray Afgelopen vrijdag presenteerden de wethouders Kersten (ruimtelijke ordening) en Hoppenreijs (milieu) het tweede deel van de nota lokaties mestverwerking in de gemeente Venray. Nadat eind 1990 door de ge meenteraad de uitgangspuntennota mestverwerking was goedgekeurd heeft de gemeente aan de hand van de uitgangspunten in die nota een aantal gebieden in het mestover schot gebied rond Ysselsteyn aange wezen. Het betreft grote stroken grond aan de Puttenweg, Ys- selsteynseweg, de Peelweg en de Deumeseweg. Verder is er, direkt grenzend aan de kom van Ys selsteyn, ook de mogelijkheid om tot mestverwerking te komen. In de nota wordt er verder vanuit- gegaan dat mestverwerking op het industrieterrein Smakterheide, binnen het daar geldende bestem mingsplan, geen probleem is. UITGANGSPUNTEN In de vorig jaar goedgekeurde uit gangspuntennota mestverwerking werd uitgegaan van het volgende: Aan elke oplossing die lean bijdra gen aan een terugdringen van het mestoverschot wordt zowel in het milieu- als het ruimtelijke orde ningsbeleid hoge prioriteit toe gekend. De begeleidingscommissie „Jon geren bouwen voor Jongeren" heeft vorige week aan Jong Nederland la ten weten dat de subsidie-aanvraag voor 1991 was afgewezen. Deze jeugdvereniging had die subsidie aangevraagd om zo een wezenlyke bijdrage te krijgen in de bouw van een nieuw verenigingslokaal. Deze bijdrage, ƒ150.000,-, gaat nu aan de neus van deze vereniging voorby. VERHUIZEN Omdat het stuk grond, waarop het verenigingslokaal van Jong Ne derland stond, nodig was'voor de bouw van het nieuwe zwem- en re creatiecomplex, is de gemeente met Jong Nederland overeengekomen dat voor de bouw van een nieuw lo kaal, een investeringssubsidie zou worden verstrekt van ƒ200.000,-. Eind deze maand zal de gemeente raad deze subsidie goedkeuren.' Een nieuw onderkomen zou ech ter zo'n ƒ350.000,- gaan kosten. Hiervoor kon Jong Nederland een .®en beroep doen op het projekt „Jongeren bouwen voor Jongeren", waarmee werkloze jongeren voor de bouw ingezet zouden kunnen worden. Omdat in 1991 Noord- Limburg als speerpunt voor dit pro jekt was gekozen, had men er alle vertrouwen in dat die subsidie er zou komen. Inmiddels heeft het Rijk haar be leid bygesteld. In verband met de sociale vernieuwing is het beschik bare geld voor Jongeren bouwen voor Jongeren terecht gekomen in de brede geldstroom voor de sociale vernieuwing. Daarom is een nieuwe selectie gemaakt en omdat Venray niet tot de 37 startgemeentes be hoort, die in 1990 al een bijdrage uit de gelden voor Sociale Vernieu wing kregen, is de aanvraag van Jong Nederland afgewezen. TELEURGESTELD Wethouder Driessen, die dit afge lopen donderdag mededeelde aan de commissie voor onderwijs, jeugd, sport en recreatie, was met name teleurgesteld In de landelijke politici. Vanuit de drie Venrayse landelijke politieke paitijen is rich ting Den Haag toch de nodige druk uitgeoefend om zich sterk te maken voor dit projekt in Venray. Dat heeft echter niet mogen baten. De wethouder wil binnenkort met Jong Nederland aan tafel gaan zitten om de situatie opnieuw te be kijken en de mogelijkheden eens op een rijtje te zetten. Jong Nederland zou bv. opnieuw een aanvraag kunnen doen voor het Jongeren bouwen voor Jonge ren projekt. De te verwachten bij drage zal dan echter beduidend minder zijn dan ƒ150.000,-. Jong Nederland moet deze subsidie dan wel voor 1 april 1991 aanvragen. Een tweede mogelijkheid is dat Jong Nederland goedkoper gaat bouwen, kleiner, of met goedkopere materialen. Verder zou Jong Nederland „de boer op kunnen" om zo geld bijeen te krijgen, als bijdrage in de bouw van een nieuw onderkomen. Wel dienen te ontwikkelen mest verwerkingsfabrieken te voldoen aan te stellen milieuhygiënische en planologische randvoorwaarden. De uitvoerbaarheid van de te kie zen oplossingen dient reel te zijn. Met name de randvoorwaarden spelen een belangrijke rol. Zo werd gesteld dat mestverwerking in het buitengebied mogelijk moet zijn naast mestverwerking op het in dustrieterrein. De kwaliteit van de infrastructuur dient op een mest verwerkingsfabriek te zijn af gestemd. .Verder dienen de milieuhygiënische effekten van een mestverwerkingsfabriek op de om geving aanvaardbaar te zijn. Tenslotte dient in geval van vesti ging in het buitengebied dient de fabriek op een verantwoorde wijze te worden ingepast in het land schap. BEBOUWING Met betrekking tot dit laatste punt wordt in het tweede deel van de nota mestverwerking voor gesteld om grootschalige mestver werking in kleine bebouwing vrijstaand in het buitengebied mo gelijk te maken. Grootschalige mestverwerking in grootschalige bebouwing zou aan moeten kun nen haken op bestaande be bouwing. Voor kleinschalige bebouwing van mestverwerking zullen de vol gende normen gelden: een maxi male oppervlak van het bouwblok van 1 ha, met de mogelijkheid om uit te groeien tot 1,5 ha.; de bebou wing moet minimaal 10 meter van de lcavelgrens worden gesitueerd terwy 1 een de maximale bebouwing van een kavel op 60% wordt gesteld; tenslotte mag een mestver werkingsfabriek niet hoger zyn dan 8, uiterlyk 10 meter (met uit zondering van de schoorsteen hoogte). GEBIEDSBEPALING Aan de hand van genoemde crite ria is de gemeente Venray overge gaan tot de gebiedsbepaling. Op een achttal kaarten van het overschot- gebied rond Ysselsteyn heeft men achtereenvolgens een geschikte in frastructuur aangeduid; vervolgens is gekeken naar de inpassing in het landschap. Op een kaart wordt de landschappelijke waarde van de di verse gebieden aangegeven. Vervol gens worden de diverse zones aangegeven met betrekking tot het milieu-aspekt: 100 m vanaf burger woningen; 500 m vanaf verzurings- gevoelige gebieden (o.a. bossen) en 100 m vanaf verzuringsgevoelige gebieden. Hierbij kan men konsta teren dat, indien de 500 m zone wordt gehanteerd, het aantal loca ties. waar mestverwerking mogelijk zal zijn, zeer beperkt is. Veron dersteld wordt dat hantering van een 500 m zone tot verzuringsge voelige gebieden in de praktijk nauwe lijks voor zal komen. Daarom is op de eindkaart (zie tekening) ook uitge gaan van een 100 m zone. VOORWAARDEN „De gemeente heeft, na goedkeu ring van deze nota door de gemeen teraad, voorwaarden geschapen om tot mestverwerking te komen in Venray", aldus wethouder Hoppen- reys. De gemeente wacht nu initia tieven af. Die hebben zich voorals nog niet gemeld. In het geval er zich een initiatief nemer meldt, kan aan de hand van deze nota overleg worden gevoerd. Als die tot een lokatiekeuze geko men is, kunnen diverse procedures worden gestart zoals de MER- procedure (MileuEffectRapportage: wat zijn de gevolgen voor de omge ving van een fabriek op die lokatie); de aanvraag van een afvalstoffen- wetvergunning; de aanvraag van een bouwvergunning; een aanvraag voor vrijstelling van het bestem mingsplan. Met name de MER-rapportage is van eminent belang. De uitslag van die rapportage bepaalt of een mest verwerkingsfabriek op een lokatie wel of niet mogelijk is. "Pas als een initiatief aan al de voorwaardes vol doet kan pas worden overgegaan tot realisering daarvan", aldus de beide wethouders. Enorme keus voor binnen en buiten. Modern, halogeen en klassiek. Winkelcentrum De Bleek - Venray Tel: 04780-10222 Het was allemaal wennen, vastela ovend 1991. Geen installatie, geen kinderoptocht, geen grote optocht en de boerebrulluft werd binnen gehouden. Het was misschien wel daarom dat de Vastelaovend. naar het leek, zo laat op gang kwam. De feestvreugde was er daarom niet minder om. Uitbundig carnaval vieren op straat was er ook niet bij. De weer goden leken zich te hebben neerge legd by het besluit van de Piëlhaas. Lage temperaturen en een flink pak sneeuw hielden de carnavals vierders binnenshuis. Ibch kunnen prins Piet IV en zyn adjudanten Ben en Grad terug kijken op een geslaagde Vastelao vend. De receptie op zondag werd massaal bezocht en aan het alterna tieve programma, waar diverse Ven rayse groepen optraden, droeg prins Piet met zyn gevolg eveneens een steentje bij. Groot feest was de boerebruiloft. Het moet gezegd worden. De huwe lijksvoltrekking in de l'oyer van de schouwburg straalde veel meer sfeer uit dan andere jaren, op het vaak koude en kille bordes van het oude raadhuis. De warme tempera tuur en een pilsje op z'n tijd zullen daar wel debet aan zijn geweest. Andersom was het met de slui ting van de Venrayse Vastelaovend, dinsdagavond tegen twaalf uur. Ook die vond in de tent plaats maar komt beter tot zyn recht by het oude raadhuis, onder te toren van de verlichtte grote kerk. Maar hoe men het ook wend of keert. Vastelaovend 1991 was een bijzondere vastelaovend en menig een pinkte rond middernacht, on der de tonen van II Silenzio. een traantje onder de ogen weg.... Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Heythuysen, Telefoon 04749-3866 Niet op 1 januari 1995 maar een jaar later zal de R73 tussen Venlo en Boxmeer gerealiseerd zijn. Dit heeft Rijkswaterstaat aan de betrokken gemeenten, waaronder ook Venray. medegedeeld. Oorzaak hiervan zijn vertragingen bij de grondverwer ving voor het gedeelte tussen Ven ray en Venlo. In een gesprek, dat wethouder Truyen met mensen van Rijkswa terstaat heeft gehad, is wel duide lijk geworden dat het gedeelte Venray-Boxmeer wèl binnen de gestelde termijn gereed zal zijn. Wethouder Truijen liet zich hier over afgelopen donderdag, tijdens de commissievergadering voor openbare werken positief uit Hy benadrukte nog eens dat de R73 voor deze regio van eminent belang was en .elke vertraging net zo be langrijk is. Dit ontlokte dhr. Muijsers (CDA) de vraag of de gemeente Venray door deze vertraging haar geld te rugkrijgt. Er is immers veel extra geld door de gemeente betaald om de R73 versneld tfe kunnen realise ren. Wethouder Truyen moest dhr. Muijsers echter teleurstellen. „Dit is overmacht en daar kan niemand iets aan doen". VAN DE KAMP ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 voor uw KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 De gemeente Venray gaat bekij ken of op korte termijn wat gedaan kan worden aan het slechte wegdek op de Spurkt. De situatie is daar al sinds jaren belabberd. De gemeente heeft hier de laatste jaren weinig aan gedaan, omdat men wilde wachten totdat de R73 gerealiseerd is. Bovendien wilde men zo het on eigenlijk gebruik van deze weg te gengaan. Veel mensen gebruiken deze weg als sluiproute van Over loon naar de Maasheseweg. Volgens wethouder Truijen is de situatie thans zo slecht dat de ge meente op dit standpunt terug komt. Volgens hem zijn er diverse mogelijkheden, waarover hij zich echter niet uitliet Hij zegde de le den van de commissie openbare werken toe dat hier binnenkort op teruggekomen wordt Aan het Scolarta muziekconcours 1991 wordt deelgenomen door 18 Limburgse scholen voor voortgezet onderwijs met 35 muzikale deelne mingen. Uit Belgisch Limburg doen 8 scholen mee met 19 deelnemin gen. De selectie van de Nederlandse deelnemers geschiedt in het Servi- am Lyceum te Sittard op zaterdag 23 februari a.s. vanaf 09.00 uur. De jury bestaande uit orkestdirigent Jean Philippe Rieu. pianist Joop Ce- lis (beiden verbonden aan het Mastrichtse Conservatorium) en John Hoenen (Muziekpedagoog en muziekrecensent) selecteren daar de zes Nederlandse laureaten voor de finale: 3 schoolorkesten of - koren en 3 solisten of muziekgroe pen die op zaterdag 2 maart samen met hun Belgische collega's in het Maastrichtse conservatorium zul len dingen naar de prijzen. De toe gang is gratis. Twee Venrayse scholengemeenschappen. Jerusa lem en Boschveldcollege zullen met een afvaardiging musiceren om een finale plaats. Inbraken in auto's Door het inslaan van een ruitje was toegang verkregen tot de aan de Albionstraat geparkeerd staande service wagen van de PTT. Uit die auto werden gereedschappen en materialen ontvreemd. Hoe groot de waarde was kon niet worden meegedeeld. Van een aan de Raadhuisstraat ge parkeerde personenauto van een 40-jarige inwoner was een ruit in geslagen. Uit de auto werden de auto radio, halogeen schijnwerpers en een tas met sportattributen ont vreemd. At

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1