Hoe kan dat nou? 0U0E F070 OOK MICHELS Bouwvergunning verleend PEEL EN MAAS Hinderwet PEEL EN MAAS Donderdag 31 januari - Pagina 16 Grote Kerk Déken C.J.R. Buschman, Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g 85855; kapl. L. Houben. Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Opdracht van de Heer in de tempel; Maria Lichtmis. Tij dens de H. Missen van vandaag zul len kaarsen gewijd worden, die u na de H. Mis mee naar huis kunt nemen. 9.00 Lsm. tot zekere inten tie; ouders van Megen en Huberta van Megen-, ouders Schols-Leers en overl. fam.; overl. ouders Arts- Cornelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 ZONDAGSDIENST; Leonardus v.d. Hurk (koll.); Jo Coenen- Verheugen (koll.); Piet Keijsers; Leo Gooren-, Frans Loeffen; Hein Aben (koll.); overl. fam. Jansen-Janssen; overl. ouders Arts-Verkoeyen; Jo hanna Schreui's-Nys (koll.); Beatrix Minten-Philipsen (koll.); Truus Schiks-Ramsteyn; Pie Vereauteren- Poels (koll.); Wiel Geerarts (lcoll.); Harry Cornelissen (koll.); uit dank baarheid (J). Er is dit weekend Memisa-kollekte. De meerop brengst van de kollekte is dan ook voor de Memisa. Dit weekend zal na de H. Missen de Blasiuszegen gege ven worden. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Wilhelmina v.d. Munekhof-Sangers; Wilhelmus Hub. Janssen; Gertruda Thijssen- Maten; overl. ouders Kersten- Ticheloven; Huub Stoef (koll.); Her man Ebberink. 11.00 H. Mis met volkszang; Annie van Groeningen- Fornier (koll.); ouders Cox-Deckers en overl. fam.; Truus Bonants; An toinette Coopmans-van Kessel; overl. ouders Truijen-Ilendrix en zoon Jan; Jacobus Janssen (koll.). Maandag: 9.00 Lsm. overl. fam. Backus-Thuijls. Dinsdag: H. Agatha. 9.00 Lsm. oude stichtingen: 19.00 Lsm. voor de wereldvrede. Woensdag: H.H. Paulus Miki en Gezellen. 9.00 Lsm. Theodora Ver- straaten; Wilhelmus en Allegonda Ewals-Baltussen. Donderdag: 9.00 Lsm. over. fam. Thijssen-IIendrix. 19.00 Lsm. tot ze kere intentie. Vrijdag: H. Hiernonymus Emili- anL 9.00 Lsm. tot zekere intentie (S). 14.30 Pl.Huw.Mis bruidspaar Ton Twaalfhoven en Liana Thijssen, Luciastraat 13. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Hans van Pelt en Louis Truyen. Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Irma Maassen en Monique Volleberg. Lektor: T. Verbeek. Zo: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Hong Bui en Miriam Laurensse; 11.00 Frank Kappel en Ties Koop- mans. Lektor: G. de Groot. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum. Paterskerk Zaterdag: Opdracht van de Heer in de tempel. 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGS VIERING. Wim Bete ram; Piet SchwachÖfer. Dit weekend extra kollekte voor de Medische Missie Aktie. Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen; overl. ouders Aarts-Jacobs en fam. 11.15 Jrg. Ge- rardus Versteegen en Anna en Ma ria Janssen; jrg. Herman Folbers; Wilhelmina VercoulCn-Keijsers; Konrad Thijssen en overl. fam. 18.00 Wilhelmina v.d. Munekhof- Sangers. Na de H. Missen gelegen heid om de Blasiuszegen te ont- vangen. Maandag: 8.00 Overl. zusters Francina en Dorien. 19.00 Echtpaar Custers-Vergeer. Dinsdag: 8.00 Fhm. Peters-Arts. 19.00 Uit dankbaarheid by een ver jaardag. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Tbon Jeuken. Donderdag: 8.00 Jacques van Beesel en Petronella Cortenbach. 19.00 Overl. fam. Philipsen; overl. fam. Sijbers-Poels. Vrijdag: 8.00 Ham. Arts-Janssen. 19.00 Gezinsmis Wim v.d. Munck- hof en overl. fam.; Antoinette Botden-Jeurissen (handwerkclub). Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Leo Pouwels. Zo: 8.00 Emiel Kusters; 11.15 Pascal Kusters; 18.00 Martin Leenders. Ma en vr: 19.00 Lieke. Di en wo: Roel. Pai-ochie Brukske Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor 1b van Rijn (koll.); levende en overl. fam. Sinkels. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag- viering. Geen H. Mis om 8.00 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegen heid. 11.15 Gez. H. Mis; wijding van de kaarsen, welke na de H. Mis ver krijgbaar zijn in de sacristie. 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste. Deze viering voor het verkrijgen van priesterroepingen is voor een ieder toegankelijk. 19.00 Voora vondmis voor de 4ee zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het Dameskoor Ven rode. Voor overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet; mevr. R. v.d. Bercken-Gommans; Drika Stiphout-Claassens (koll.); Mariet en Martha Goumans-Janssen; overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; jrd. Sjef Smals. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Nederlands. Tot bij zondere intentie; Ber Jonkers (lcoll.); Jan Schmitz; jgr. Maureen van der Sluys. 11.30 Door Kleuslcens-Kusters (lcoll.); Anna v.d. Vorst-Neelen; Jan van Gerwen. Maandag: 8.00 Voor de verzoe ning. 19.00 Voor de zieken van de parochie. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Agatlia. 8.00 Sjef Giesberts. 19.00 Harrie Mommen (koll.). Woensdag: Gedachtenis van de II. Paulus Miki en gezellen. 8.00 Voor de vrede. 19.00 Voor levende en overl. fam. J. Hoedemaelcers; Stien Wijnhoven-Philipsen; jrd. Sra Verstegen. Donderdag: 8.00 Voor diaken- en priesterroepingen. 19.00 Toon Lan ge (lcoll.); Cornelis Matthijssen en overl. fam. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Hieronymus Emiliana. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 19.00 Voor de weldoeners van de pa rochie. Mededelingen: Op donderdag avond 7 febr. gespreksgroep in de pastorie om 19.45 uur. Op vrijdag avond 8 febr. gesprekskring voor jongeren, in de pastorie om 19.45 uur (Kapl. B. Clemens). In het weekend van 2 en 3 febr. is de jaarlij lese deurkollekte voor de Medische Missie Aktie. Parochie Oostrum Zaterdag: Feest van Maria Licht mis. 14.00 Uit dankbaarheid by 25-j. huw. Volleber-Keijsers (Gem.koor). 19.00 Ans v.d. Sanden- Basten, Math en Marco Basten; Mar tin Moorrees en Wim Versleijen; Thei Franken; Piet Janssen; Giel Vennelcens en echtgen. Zondag: 8.30 Uit dankbaarheid. 10.00 Sjang Joosten; gest. jrd. overl. ouders Hendrix-Geurts; Giel Venne lcens en echtgen. (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Gest. jrd. Frans Poels en echtgenote. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Sjeng v.d. Pasch. Donderdag: 9.00 Hanneke van Arsen-van Soest. Vrijdag: 9.00 Voor 'n zieke. Misdienaars: Za: 19.00 Yvonne van Arsen, Daphne Reijntjes, Nicole van Osch, Ursula Cornelissen. Zo: 8.30 Michiel Janssen. Sander Jans sen. Mark Camps, Mark van Dijk; 10.00 Stephanie janssen, Lizette Janssen, Saskia Litjens, Veronique Philipsen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Antoon Maessen; maria Cox-Wolters; Lei Direks; Frank Voermans; Esther Houwen (Korfbal Sen. 1); Jacq. Driessen en zoon Jos; Jan Peeters; Johanna Zanders-Keijsers (buurt). Zondag: 11.00 Hoogmis. Carolien Philipsen; Bert v.d. Ven; Gerardus Kemmelings en Petronella Ewals; Johannes Versteegen en Johanna Clephas; Lei Direks; t.e.v. O.L. Vrouw van Lourdes (S). Dit weekend kollekte Memisa. Parochie Leunen 4e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: bijzondere kollekte voor onze éigen kerk. Kei'lcdeurkollekte voor de Memisa. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid (fam. Croymans-Michels); Michel Loonen en overl. fam.; overl. fam; Pijpers-Philipsen-van Meijel; gest. jrd. Leida Loenen-Poels en echtgen. Zondag: 10.00 Hgm. Han Ouwerkerk-Manders en overl fam.; Anna Martens-Clephas (VM); weekd. Piet Keijsers (3); weekd. Helm Jenniskens (1); jrd. Elisabeth van Nieuwenhoven-Weelcers. 11.15 Maandd. Herman van Leipsig en zoon Frans. Maandag: 19.00 Lsm. Harrie Mar tens, echtgen. en zoon Tbon, klein zoon Harrie, Piet Janssen en echtgen.; Antoon Verheijen en overl. fam. Verheijen-Droesen; pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Dinsdag: H. Agatlia, maagd en martelares. 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffers; gest. jrd. Antoon van Osch en Gertruda van Osch- Kusters en overl. fam. Woensdag: H. Paulus Miki en gezellen, martelaren. 19.00 Lsm. Wim Voermans (oude buurt); gest jrd. Martinus v.d. Berg en Johanna v.d. Pascli. Donderdag: 19.00 Lsm. Leo Loe- nen en overl. fam.; gest jrd. Peter Johannes Mariens. Vrijdag: 19.00 Lsm. Jos van Hout; overl. fam. Claessens-Wismans. Akolieten: Za: 19.00 Bobby Ley- endeckers en Styn van Glabbeek. Zo: 10.00 Eef Leijssen, Daan Loenen en Frank Litjens; 11.15 Fred Litjens en Erik Litjens. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Lektoren: Za: 19.00 Gonny Weys. Zo: Lies van Bavel. Gedoopt: Dave van Kempen, Vi- carieweg 39 en Lucy Houwen, Reet. Nabbenstraat 24. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Johanna Camps. Zondag: 4e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Stefanie Coppus-de Groot (buurt); Wim Jen- neskens. Akoliet: Ron Swinkels. Misdienaars v.d. week: Sandra en Ingrid. Zaterdagavond en zondag na de H. Missen kerkdeurkollekte voor de Memisa. Woensdag: Gedachtenis van de II. Paulus Miki en gezellen, marte laren van Japan. 8.00 H. Mis tot ze kere intentie. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Ileronyinus Emiliani. 8.00 II. Mis voor de vrede. Rektoraat Veulen 4e Zondag door het jaar. Memisa-zondag, kerkdeurkollekte. Zaterdag: Opdracht van de Heer in de tempel; Maria Lichtmis. Kaar senwijding onder H. Mis. 19.00 Hgm. voor priesterroepingen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor overl. fam. Van Staveren-v. Son. Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis. Woensdag: 8.30 H. Mis. - Donderdag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. K. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor fam. Van Dongen-Franken uit dankbaarheid. Akolieten: Zo: Peter Knapen en Jan Pieter Litjens. Misdienaars: Bas Snoeks en Rob Hendrix. Parochie Ysselsteyn 4e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 PI. Eucharistie viering waaronder toediening van het II. Vormsel door Vicaris dr. H. van der Meer S.J. Zondag: 9.30 (Asperges me'); jr.d Alb. Verheijen en echtgen. en W. Verheijen; uit dankbaarheid (R). 11.15 Wim Koonings; geestelijk wel- zyn van onze parochie. In alle dien sten van dit weekend wordt een tweede kollekte gehouden voor de Memisa, de Medische Missie Aktie! Maandag: 19:00 Jrd. Harrie Ver geldt; Jacq. Claessens en overl. fam.; zekere intentie (H). Woensdag: 19.00 Godefridug Ver meulen en echtgen. Vrijdag: 19.00 Jrd. Jacques Jans sen; Mathieu Arts. Misdienaars: Za: 19.00 D. v.d. Burgt, R. Jenniskens, K. Jaspers, I. Slangen. Zo: 9.30 T. van Asten en I. Potten; 11.15 Marj. Potten en D. Wij- nands. Ma en wo: R. en T. Berkers. Vr: C. Smits en Sj Slangen. Spreuk van de week: "Vrede sluiten is moeilijker dan oorlog ma ken!" (Stevenson) Doopschema: (februari) Op de zondagen 17 en 24 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toege diend. Maak tijdig een afspraak! Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Opdracht van de Heer in de tempel; Maria Lichtmis. 19.00 Jan Peeters; fam. Claessens- v.d. Weyer. Zondag: 4e Zondag door het jaar. Memisa kollekte. 10.00 Marti nus van Kasteren. Maandag: H. Johannes de Brit- to. missionaris in India. 8.30 Bijz. Int. (MJ). Dinsdag: H.Agatlia, maagd en martelares. 8.30 Voor onze jeugd. Woensdag: H. Paulus Miki en gezellen, Japanse martelaren. 8.30 Kerk in Japan. Donderdag: H. Coleta. 8.30 Fhm. Cornelissen-Hendriks. Vrijdag: II. Hieronimus Aemili- ani. 8,30 Voor vrede. Misdienaars: Za: Mariien en Pe ter. Zo: Bart en Mariska. Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens. Dit weekeinde kollekte voor Me misa. Haar aktie is tegen malaria waardoor nog zoveel mensen onge lukkig worden en sterven. Lees de folder en wees edelmoedig... Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 3 februari zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de diénst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. Na afloop van de dienst is er kof fiedrinken. Jeliovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Goed nieuws in een wereld vol geweld in de Konink rijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor geestelyk en tijdelijk welzijn van ons rectoraat en t.z.i. Zondag: Maria Lichtmis. 9.00 PI. H. Mis te Holthees voor levende en overl. broeders van het O.L. Vrouwe Gilde; voor Peter v.d. Ven en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis voor René Buyzen; overl. ouders Philip sen; uit dankbaarheid en t.z.i. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef t.z.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis uit dank baarheid. voor uw A KETTING A FORMULIEREN drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 Dat vraagt het bestuur van de 'Zangers van St. Frans' zich af. Hoe kan het nou, dat het zo moeilijk is om aan jongens en meisjes te ko men in de leeftijd van 9 t/m 12 jaar die zingen leuk vinden en zich daarom wel bij dit koor zouden wil len aansluiten. Zijn die jongens en meisjes er dan niet in Venray. Natuurlijk zyn die er wel. Waar om zouden ze in andere plaatsen, waar ook zulke koren bestaan, wel zijn en in Venray niet? Dat kan een voudigweg niet. Hoe komt het dan dat het in Ven ray zo moeilijk is om aan nieuwe zangers te komen? Het stellen van die vraag is een-* voudig, het beantwoorden niet. Tbch heeft het bestuur zich bera den op een paar vragen die mis schien een rol spelen en waarop men in Venray het antwoord niet (of niet in voldoende mate) kent. Hoge kosten? Die vraag is gemakkelijk te beant woorden. De kontributie bedraagt ƒ7,- per maand. Dat bedrag bestaat al jaren en wordt voorlopig nog niet verhoogd. Het uniform wordt gratis verstrekt. De ouders moeten alleen zorgen voor een wit overhemd en zwarte schoenen en zelfs daarin kan vaak (door middel van ruilen) op een goedkope manier worden voorzien. Verder is er geen sprake van bij komende kosten of het zou het kwartje moeten zijn dat een glas frisdrank kost op de spelavonden voor de jongeren!!! Dure reizen? Er wordt van uitgegaan dat het koor eenmaal in de twee jaren een (buitenlandse) reis maakt. Die rei zen zijn heel belangrijk. Zij vormen een duidelyke stimulans en leve ren voor de koorleden geweldige ervaringen op, temeer daar onder brenging by voorkeur plaatsvindt in gastgezinnen. De deelname aan die reizen is op vrijwillige basis. Er is wel sprake van een eigen finan ciële bijdrage, maar die wordt altijd zo laag mogelyk gehouden om de ouders niet op kosten te jagen. Het overgrote deel van de kosten komt ten laste van de koorkas. Er is nog nooit een koorlid om financiële redenen thuis moeten blijven. In geval de eigen bijdrage toch proble men zou opleveren, dan worden daarvoor door het bestuur altijd wel oplossingen gevonden. Kerkkoor? Natuurlyk heeft het koor een dui delijke binding met de kerk. Daar voor schaamt het bestuur (en het koor) zich ook niet, integendeel. De ze binding draagt veel waardevols in zich en betekent ook dat sprake is van het regelmatig kunnen optre den in het openbaar. Dat is goed, omdat een koor als dit, niet lean vol staan met uitsluitend repetities en af en toe eens een uitvoering om te laten horen waartoe het in staat is. Een en ander neemt niet weg, dat de binding met de kerk inmiddels iets losser is geworden doordat het aantal keren, dat in de kerk wordt opgetreden, is teruggebracht tot eenmaal per maand (buiten de nor male feestdagen). Het ligt in de be doeling om het koor meer te laten uitgroeien tot een concertkoor, het geen uiteraard alleen kan als er vol doende nieuwe leden bykomen. Overigens geldt niet als voorwaar de dat de koorleden praktizerend katholiek moeten zijn. Wel dat zij bereid moeten zijn in de kerk met het koor te zingen. Alléén zingen? Nee, persé niet. Er worden ook andere aktiviteiten georganiseerd, zoals wekelijks een spelavond en jaarlijks een sinterklaasavond voor de jongeren, een wekelijkse bijeen komst voor de oudere koorleden (te noren en bassen) na afloop van de vrijdagavondrepetitie en op zondag na de kerkdienst. Verder wordt in beginsel eenmaal in de twee jaren een vakantieweek (in Nederland) georganiseerd, waar in naast veel ontspanning ook tijd en aandacht besteed wordt aan het instuderen van koorwerken. Ook daarbij geldt overigens, net als bij de buitenlandse reizen, dat er een kleine bijdrage in de kosten wordt gevraagd. Veel repetities? Dat valt nogal mee. Voor de jonge re koorleden tweemaal in de week (op dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur en op vrijdagavond van 18.30 tot 20.00 uur) voor de oudere koorleden eenmaal in de week (op vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur). Alleen jongens? Nee, sinds kort worden ook meis jes tot het koor toegelaten. Tot .nu toe hebben zich drie meisjes aange meld en het bestuur hoopt dat er binnenkort veel meer bijkomen. Misschien zelfs zoveel dat naast het jongenskoor een apart meisjeskoor kan worden gevormd en dat die twee koren dan ook samen kunnen zingen. Komen er niet zoveel meisjes bij, dan gaan die gewoon met de jon gens meezingen. Nog meer vragen? Dat kan, maar daarvoor kan de geachte lezer terecht bij de dirigent van het koor W. Buys (tel. 81091) of de sekretaris G. Remmers (tel. .81690) bij wie ook aanmelding kan plaatsvinden. Misschien toch de moeite waard? Bromfietser aangereden Op de kruising van de Kuulenweg werd een 24-jarige bromfietser aan gereden door een personenauto. De bestuurder van de auto stopte niet. Op de plaats van het ongeval bleven wel resten van de auto achter. De politie wist aan de hand daarvan dat het om een Ford Taunus moest gaan. Na enig speurwerk werd die auto in Venray aangetroffen. De bestuurder bleek te diep in het be kende glaasje te hebben gekeken. Hij kreeg proces-verbaal inzake die drank en wegens het doorrijden aangezegd. De bromfietser werd by de botsing licht gewond. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-,tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 8 5813 BP Ysselsteyn Tel, 04785-2020 Fax 2019 Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 22 januari 1991 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het inbouwen van een winkel unit aan De Bleek 68 te Venray, t.n.v. J. v. Eeuwijk, Visioenstraat 10 te St. Anthonis; het inbouwen van een winkel unit aan De Bleek 82 te Venray, t.n.v. mevr. L.A.R. Mensing- Guyt,Tbngerveldweg 2 te Maasbree; het inbouwen van een winkel unit aan het Kapelaanspad 4 te Ven ray, t.n.v. Van Dam vof Groentehan- del, St. Anthoniusweg 27 te Boxmeer; het aanbouwen van een serre wijzigen carport in garage aan de Sehutsboom 16 te Venray, tn.v. J.K.G. Janssen; het bouwen van een carport aan de Horsterweg 61a te Castenray, t.n.v. H.J.G. Philipsen; het bouwen van een gara ge/berging aan de Dorperveld 21 te Merselo, t.n.v. P.H.J. Gommans; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kogeldistel 24 te Venray, t.n.v. J.W.A. Engels; het bouwen van een volière nachthok aan de Overloonseweg 23 te Venray, t.n.v. M.J.L. Schenk; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Moderatostraat 1 te Ven ray, t.n.v. B.H. Lucassen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kempweg 79 te Venray, t.n.v. J. Steegh; het bouwen van een tijdelijke woning in voorruimte jongveestal aan de Koepas 10 te Oirlo, t.n.v. G.T.J. Loonen; het bouwen van een var kensstal slopen bestaande stal aan de Steegse Peelweg 51 te Leu nen, t.n.v. Maatschap Weijs; het bouwen van een veld- schuur aan de Veulenseweg 55 te Veulen, tn.v. J.W.M. Spreeu- wenberg; het renoveren van een var kensstal aan de Peelweg 4 te Ys selsteyn, t.n.v. Maatschap Wilmsen; het aanbouwen van een loods met paardestal aan de Timmer- mannsweg 128 te Ysselsteyn. tn.v. L.W.M. Willems; het aanbouwen van een fiet senberging aan de Boterbloem 70 te Venray, t.n.v. M.A.G.M. Janssen; het bouwen van een pomphok aan de Spurkter weg 1 te Venray, t.n.v. J.M. Barents, Overloonseweg 15; het verbouwen van een kan toor aan de Juliansingel 7a te Ven ray, t.n.v. Dienst Onroerend Goed AMRO-bank, Herengracht 595 te Amsterdam; het overkappen van een silo aan de Veulenseweg 20 te Veulen, t.n.v. Nijsen bv; het bouwen van een carport aan de Dionisiusstraat 16 te Orilo, t.n.v. H.J.M. Voermans; het bouwen van een woning aan de Horsterweg 7 te Leunen, t.n.v. P.J.H.M. Willems, Laagrie- broekseweg 22; het bouwen van 6 woningen (vrije-sektor-C) aan de Jofferspas 7 t/m 17 te Oostrum, t.n.v. Bots Aan nemersbedrijf bv, Willige Laagt 1 te Liessel; het verbouwen van een wo ning aan de Kraaksepas 8 te Leu nen, t.n.v. H.G. Holtackers; het bouwen van een hobby kasje aan de Groeneweg 2 te Heide, tn.v. J.M.H. Maas; het bouwen van een carport aan de Gussenstraat 4 te Leunen, tn.v. M.T. van Lankveld; het uitbreiden van een var kensstal aan de Scheiweg 7 te Leu nen, tn.v. A.J.M. Claessens-, het plaatsen van een dakkapel aan de Bershof 13 te Leunen, t.n.v. R.P.A Peeters. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche uw weekblad Bij gelegenheid van een liefdadig heidsuitvoering ten bate van de Vincentiusvereniging in oktober 1917 werd door enkele dames en heren onder leiding van dhr. Henri Welting muziekleraar, een gelegen heidskoor samengesteld. Dit had zo'n groot succes dat op initiatief van pastoor Schmeitz van de Grote Kerk van dit gelegenheidskoor een blijvende vereniging werd gemaakt. Onder de naam Polyhymnia werd in het vooijaar van 1918 dit ge mengd koor opgericht. Onder de bekwame en bezielende leiding van hun direkteur, Henri Welting, werden in de loop der ja ren diverse successen in' diverse af delingen behaald. Nevenstaande groepsfoto werd ge maakt by gelegenheid van het be halen van de le prijs in de afdeling uitmuntendheid op 20 mei 1929 te Renkum, voor het verenigingslo kaal „zaal Wilhelmina". Bovenste ry v.l.n.r. Mientje Her mans, Tonie Swachoven, Hub Custers, Marie Linders, Antoon Jeu ken, Mien Pouwels, Jeu Michels, Frans Aerts, Fien Schaeffers, Johan Verhoeven, Alfonsa Vermeulen, Piet Oudenhoven, Louis Custers. Middelste rij v.l.n.r. Tilla Custers, f Marie Oudenhoven, Jos Neeteson, Frits Vaske, Harrie Pouwels, Ger Fol bers, Toos Seerden, Wim Pou wels, Johanna Maassep, Door Pouwels, Dien Theuws, Marie Am- brosius, Frans v. Bergen, Theuws, An Theuws. Lowie Custers. Zittend v.l.n.r. Bernard Kruijsen, Hubér Janssen, Mientje van Opber gen, Sjef van Opbergen, Henri Wel ting, Timmermans, Nel Custers, Marie Wynhoven, Pierre van Op bergen. Archieffoto J. v.d. Putten Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: P.J.A. Wijnhoven, Geysterse weg 28 te Oostrum voor het ex art 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een zeugenopfokbedrijfi gele gen aan de Geysterseweg 28 Oostrum; P. Timmermans uit Leunen voor het uitbreiden/wijzigen van een fokvarkensbedrijf, gelegen de Laagriebroekseweg 32 Leunen; W. Vex*vuurt uit Leunen voo het oplichten en in werking heb ben van een chinchilla-, schapen en duivenhoudery, gelegen aan df Horstei*weg 17 te Leunen; J. Zandei'S, Zandhoek 13 Oirlo voor het uitbreiden/wijzigei van een vai'kensfok- en kensmestbedryf, gelegen aan Zandhoek 13 te Oirlo; H. Tonnaer uit Ysselsteyn voo het uitbreiden/wyzigen van eei mndveebedryf, gelegen aan de Om ginningsweg 1 te Ysselsteyn. De aanvx*aag en de bijbehorend stukken kunnen op het raadhuis kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tc 12.00 uur worden ingezien tot maart 1991. Tot deze datum kunnen de stut ken ook worden ingezien op ell dondeidag van 16.30 tot 19.30 ui ha telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datinn kui nen gemotiveerde bezwaren schil telijk worden ingediend burgemeester en wethouders va Venray. Daarby kan worden ve zocht de persoonlijke gegevens va degene die een bezwaarschrift ii dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om won verzocht (afdeling volkshuisvestis nximtelijke ordening en milieub heer), kunnen tot één week voorb vengenoemde datum bezwaren oc mondeling worden gemaakt, waa bij over de aanvxaag kanworde gesproken met de gemeente, aanvrager en eventuele overige aai wezigen. Alleen degenen die bezwaar he ben gemaakt naar aanleiding vi de aanvraag en degenen, die ku nen aantonen dat zij niet (tijdig) staat zijn geweest dit te doen, km<- nen tijdens de verdere procedu bezwaar maken tegen de ontwei beschikking en/of beroep indient tegen de uiteindelijke beschikkii Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling vol) huisvesting, ruimtelijke oi'deni en milieubeheer; ir. G.J.F.M. Frencken 79081 OOK SfliO WE KV Diefstal auto-embleme opgelost Na veel speui'werk is het de pi tie gelukt de serie diefstallen t Mercedessteri-en en auto-ei men tot een oplossing te brenj Vrijdagmiddag werden twee gens uit Venray, 13 en 15 jaar aangehouden. Tijdens het verl bekenden zij de laatste tijd 35 emblemen vaxx auto's te hebben haald. Hieronder zatexx 15 Mei dessterren. Het tweetal had emblemen, omdat ze die thuis veilig konden verstoppen, begi op het terrein van de voorrn zuivelfabriek.. Daar werd de p) zak met de gestolen emblemenj hun aanwijzing gevonden. Na verhoor is het tweetal aan respektievelijke oudei's ovei gen. Proces-vei'baal is opgei

Peel en Maas | 1991 | | pagina 16