-R RAEDTS OPRUIMING Boerenbruiloft in Ysselsteyn Boerenbruidspaar Merselo PEEL EN MAAS Prins Henk II van de Huibuuke Tanzmarie... Prins Carel d'un Urste regeert Bliekers Vastelaovend programma Circus Mök vijf keer uitverkocht OOK Prinsenbal Kar klingels Oostrum Nieuwe jeugdprins bij de Schanseknuppels 't Knölleke Leunen Ysselsteyn heeft Prins Jan de Vijfde Geslaagde zitting bij De Karklingels Boerebrulluft Hetsbuulen Heide PEEL EN MAAS Ut Dartele Veulen Boerenbruiloft Castenray 14,95 PEEL EN MAAS Donderdag 17 januari - Pagina 5 Op zondag 20 januari wordt er in Ysselsteyn wederom de boerenbrui loft gevierd. Het bruidspaar is op za terdag 5 januari tijdens het Prinsenbal tevoorschijn gekomen uit een grote voetbalschoen. Deze symboliseert de vereniging die de boerenbruiloft organiseert, nl. SV Ysselsteyn (voetbalclub en korf balclub). Uit de grote voetbalschoen kwam als bruidspaar tevoorschijn: Tbn, zoon van Marcellis Tbën ziene Jeu en van Smeets Willem zien Nellie en Renate, dochter van Niesse Bert zien en Wim en van Classens Sjaak van de Leunseweg zien Henny van de Pastorie; in het dagelijkse leven Tbn Marcellis en Renate Janssen. Daarna werd de ondertrouw ver richt door de 'Ambtenaren van de burgelijke stand' die er zo voor zorgden dat op zondag 20 januari om 14.11 uur het paar in de onecht verbonden kan worden. Op zondag 20 januari zullen bruid en bruidegom worden afge haald in boerenkarren, waarna een fraaie tocht door het dorp volgt, voordat om 14.11 uur in de 'Smèle- hof het kolderhuwelijk door de 'Ambtenaren van de burgelijke stand' (Geert van Gassel en Twan de Wit) wordt voltrokken. Hierna volgt de 'Liedjesmiddag' waarna om 16.00 uur de receptie begint met aansluitend het Boeren- bal. Dit alles met muziek van de 'Smeleblaozers' en joekskapel 'Schabbeijoeks'. As boerebruudspaar Mèrsele stel le zich vur: Wim van Gradjes Mien ziene Jan (Wim Wilms) en Nellie van Huub van Gieme Frans (Nellie Muysers). Zeej wille zich ien de onechte echt laote verbiende en wel op dins dag 12 febriwari 1991 um 11 minu te vur acht ien ut Verkeshuus. As getuuge zun optreje: Desiree Janssen en Nico Broers. Beejenkomst om 19.00 uur ien de residentie (den Thommes). De orga nisatie van de boerebrulluft is ien hande van fanfare St. Oda. 'n abonnement waard Nadat de spanning tot het kook punt was opgevoerd, kwam in een door hofkapel 'Alzelève Plaere' in carnavalsstemming gebrachte volle Culjuurbunker, uiteindelijk Prins Henk II, onder stormachtig gejuich uit de Kabelkrant tevoorschijn als de nieuwe heerser van het Hui- buuke-rijk. Prins Henk II (Weerts) is in 't dagelijks leven werkzaam als inseminator en zal tijdens de doUe dagen de Huibuuke aanvoeren. Na het voorstellen van de nieuwe Raad van Elluf kwamen Ton Meyer, zeer aktief sekretaris/penning- meester van het St. Theobaldusgil- de, en zijn vrouw Bets uit de Kabelkrant tevoorschijn als het nieuwe boerenbruidspaar. Begeleid door een eigen Hofkapel werden ook zij zeer enthousiast ontvangen en genoot de bekendmaking dat het St. Theobaldusgilde de Boeren bruiloft zal verzorgen, grote in stemming. Bovendien werd deze avond een kostumeringswedstrijd gehouden. Op ludieke wijze hadden 'De Hui buuke' zich massaal verkleed om mee te dingen naar 'De Huibuuke- wisseltrofee'. Deze werd gewonnen door Theo Verdijk als 'Den Roejen Draod'. Als tweede eindigde de groep 'De Lonse verenigingen' en als derde Sneeuwwitje en de zeven dwergen. Het geheel van deze zeer geslaag de avond werd omlijst door de win naar van het carnavalslied 1991 Tbntje en de Blitzers met: 'Ik hou van Lonse vrollie', en het regionaal zeer bekende orkest van Peter van de Cruysen. TAXATIEKANTOOR H.M.M. Raedts beëdigd taxateur voor alle soorten o.g. taxaties Tel. 04780-81469 Bestuurders verleenden geen voorrang Een 39-jarige Venrayse bestuur der van een personenauto verleen de, komende vanaf de Spinetstraat, toen hij de rondweg Brukske op reed, geen voorrang aan een 16- jarige fietser. Bij de daardoor ontstane botsing liep de fietser dus danige verwondingen op dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een 41-jarige bestuurder van een personenauto uit Wellerlooi, ver leende by -het afslaan van de Maas- heseweg naar de Smakterveldweg, geen vrye doorgang aan een 16- jarige bromfietser uit Maashees, die over het rijwielpad reed. De brom fietser kwam onder de wielen van de aanhangwagen terecht Met een onderbeenfraktuur werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De politie ontdekte vervolgens dat de aan hangwagen te zwaar was beladen. Algengroen Een 42-jarige inwoner gleed op de Oostsingel uit over het glad gewor den algengroei op het trottoir. Hij kwam zo ongelukkig ten val dat hij met hoofdverwondingen naar het ziekenhuis moest worden overge bracht. Ut Dartele Veulen is dit carna- valssseizoen begonnen zonder dansmarietjes. De laatste twee da mes hadden hun ambt m.i.v. dit sei zoen neergelegd. Maar'lydens de afscheidsreceptie van voorzitter G. van Kempen, van Ut Dartele Veu len, afgelopen zondag, kon men in dit kerkdoip toch nog even genie ten van de kunsten van twee ande re dansmarietjes. Plotseling verschenen er twee 'dames' op leef tijd, op het toneel die een klassiek dansje, op muziek van Schubert, op een geheel eigen wijze ten uitvoer grachten. Dit suksesvolle optreden werd door Vorst Hay van de Schan seknuppels dusdanig gewaardeerd dat hij meteen een optreden claim de van dit schattige paar. Afgelopen zaterdag werd in het Maashese Bliekerspaleis met veel enthousiasme de nieuwe Bliekers- prins binnengehaald. Uit een groot aquarium kwam Neptunis. Vorst der Zeeën, omhoog om de funktie van Prins der Blieken 1991 op zich te nemen. Het bleek Carel van Eist te zijn, die als Prins Carel d'un Urste dit jaar het Maashese carna val mag gaan leiden. Uit de reakties van de talrijke aanwezigen bleek deze keuze erg goed te vallen. Prins Carel koos ervoor om na een achttal jaren als raadslid en bestuurslid ak tief te zijn geweest enkele jaren wat anoniemer carnaval te vieren, maar is nu dus weer terug op het eerste plan. Wel is hy reeds vele jaren de drijvende kracht achter het Jeugd carnaval. Het Prinsenbal bracht naast bo vengenoemde onthulling van Prins Carel, het afscheid van een geweldi ge prins 1990, Prins Tinus d'un Urste. Het bestuur van de Prinsen- fuuk. club van ex-prinsen, onder wierp Tinus aan het traditionele kruisverhoor en dwong hem enkele (vochtige) concessies af, alvorens hem op te nemen in hun midden. Daarna was het wachten op de nieu we prins. Tben er een groot aquari um werd binnengedragen steeg de spanning merkbaar en werden er diverse namen gefluisterd, maar toch kwam Prins Carel voor de meeste aanwezigen als een aange name verrassing te voorschyn. De komende weken zullen op de school in Maashees, waar Carel als onderwijzer werkzaam is, opgewon den, drukke weken worden. De jeugd gaat zich, ditmaal onder dl- rekt toezicht van de prins, voorbe reiden op hun Jeugdpronkzitting, welke op 18 januari plaatsvindt Diefstallen Ven een aan de Veltumse Kleffen geparkeerde personenauto van een inwoner waren de vier wieldoppen ontvreemd. Een vitrine van een kledingzaak in de Grotestraat was opengebro ken. Uit die vitrine werd voor een waarde van ƒ745,- aan kleding ont vreemd. Uit een fotozaak aan de Schoolstraat bleek een fotocamera met een waarde van ƒ1.600,- ont vreemd te zyn. Hoe de diefstal heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Vandalisme Er werd door een aannemer uit America aangifte gedaan van het met verf bekladden van een aan de Stationsweg staande schaftkeet en bestelbus. Het weer schoonmaken gaat vele honderden guldens kosten. Zoals bekend mag zijn, publi ceren wij elk jaar in de Peel en Maas, net voor carnaval, van alle kerkdorpen het totale vastelao- vendprogramma. Ook dit jaar zyn wij dit van plan. Het pro gramma zal opgesierd worden met foto's van alle prinsen en eventueel de boerenbruidspa ren. Daarom vragen wij aan alle verenigingen of zy hun pro gramma's zo spoedig mogelijk aan onze redaktie kunnen doorsturen zodat wij het pro gramma op juiste wijze kunnen publiceren. By voorbaat dank voor uw me dewerking. voor uw KETTING A w FORMULIEREN w drukkerij van den munckhof bv grotestraat 68 venray tel. 04780-82727 foto Hoedemakers met zijn bruid Anne-Christien Lie- brand (Anne-Christien van Toën van 't gemêntehuus) van 'Van Toete noch Blaoze' op dinsdag 12 februari in de onecht worden verbonden, waarvan akte. De verder boerebrulloft-familie bestaat uit: Opperboer: Klarinette Peet van Jan van Heides Pier en Ans van Jan van de graas (Peter Teeuwen); Moeder van de bruid: Saxe José van Zoete Lieve Gerritje (José van' der Velde); Vader van de bruid: Sousa John den Hollender (John van der Velde); Moeder van de bruidegom: Saxe Ans van Joep den gerdenier (Ans Thielen); Vader van de bruidegom: Trommele Gerrit van Marie van Grad van Gradus zie ne Fraans (Gerrit Kateman); Getui ge: Klarinette Riky van Heasters Toën ziene Ben (Riky Smits); Getui ge: Trombone Leo den vêrkeskèl (Leo van der Heyden). Jan Jaspers is de nieuwe Prins der Piëlreuzen 1991. In het dage- lyks leven is hij stukadoor van be roep. In ^ijn vrye tijd tennist Jan bij de Tennisvereniging te Ys selsteyn. Jan is reeds elf jaar lid van de Raad van Elf en al een 9-tal jaren sekretaris/penningmeester van de Piëlreuzen. Thans hebben de Piël reuzen een prins gevonden met een 'reuze' ervaring en zal carnaval 1991 zeker glares verlopen. Zijn lyfspreuk is afgeleid van zijn be roep: 'Dur 't jaor werk ik mit troef fel en spaon, mer mit vastelaovend laoten wej um pas echt gaon'. Diefstal jas Een inwoner deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn jas uit de garderobe van een motel in Vianen. Zaterdag 19 januari zal Prins Math II afscheid nemen als prins van De Karklingels. Ongetwijfeld zal dit niet geruisloos verlopen. De geruchtenstroom over de nieuwe prins is al in volle gang, maar de laatste paar uurtjes met Prins Math zullen zeker nqg een waar feest worden. Het geheel zal georgani seerd worden door de Aostrumse Aid Prinsen. De aanvang is 20.30 uur en vol is vol. Om 11 minuten voor 10 zal Prins Math aftreden. Daarna een kleine regeerloze periode zodat om 11 minuten over 10 Prins als nieuwe heerser geïnstalleerd zal worden. Afgelopen zondag, op een druk bezocht jeugdprinsenbal, riep Jeugdvorst Roel (Hoeymakers) Pas cal Collin uit tot Jeugdprins van de Schanseknuppels. Vanuit een spannende kwis kwam Prins Pascal I uiteindelijk als winnaar te voorschijn. Hij zal regeren onder het motto van: 'Mit twië prinse uut iën straot veurop, knalle wej same mit owlie dur duzze vastenaovend op'. Bijna heel Venray kijkt vanaf vrij dag 18 januari weer naar Circus Mök. Bijna, want men heeft ook dit jaar weer enkele honderden men sen moeten teleurstellen. De vijf avonden (18,19, 23, 25 en 26 janua ri) waren in een mum van tijd uit verkocht. De vorige week stonden belangstellenden voor de nog 150 resterende kaarten vier uur in de ry. De organiserende commissie Mök heeft meer dan voorgaande ja ren een beroep moeten doen op j buitengemeentelijke artiesten om het programma vol te krijgen. Frank Schryen (Boxmeer) en Ton Joma (Roermond) bevolken de buutteton. De Bretel Boys (Helden) i en Neutjes Rang zorgen voor muzi kale humor. Van eigen bodem ko men vaste krachten als het Hofkoor, Stella en Angèle en de dansschool Ad en Lon Wetjens. Uiteraard is de Kiendergarde, die traditiegetrouw het programma zal openen weer van de partij. Nieuw is de joekskapel Moj Zat, die al enkele jaren in de Prinsenproklamatie fu rore maakte. Op een ludieke wijze hebben de vier joekskapellen, welke dit jaar de Boerenbruiloft organiseren, za terdagavond gezorgd dat de komple- te boerenfamilie bij elkaar getrommeld werd. Tijdens een twee uur durende mini-(vrijgezellen)kroegentocht (mannen en vrouwen werden zorg vuldig gescheiden), werden de ouders van bruid en bruidegom plus de beide getuigen van de diver se barkrukken afgeplukt om tenslotte te worden afgeleverd bij de Volle Maan, waar even later een ondertrouw-ceremonie begon. Uit een levensgrote 'dikke trom' kwam even over half elf het bruidspaar 1991 tevoorschijn. Frank Nelissen (Frank van Loetje uut Lull) van 'Moj Zat' zal samen Sjef Diederen zong over het mooie Limburgse land en liet dui delijk merken trots te zijn op zijn 'moei-s' taal. Op de vrydag vervingen Jos Aben en Ger Frenken de buutkampioen van 1989-1990 Wiel Knapen. Eerst genoemde als pechvogel en Ger als huisarts. Beiden een voortreffelijke buut. Wiel Knapen kwam op de za terdag als melkboer en boerke. Ook deze beide buuts waren van grote klasse. Oere Tbe sloot het program voor de pauze met o.a. liedjes over de muur van Hoex en de twee lingen van de SRV. Na de pauze Turn Turn, die als in dianen opkwamen. Opvallend was hierbij het vredespijpen, wat ge- 1 ging met de nodige rook en iet bananenlied. Ook een lied over Prins Math werd ten gehore ge bracht. Verder werd hen een taart langeboden door de carnavalsver- iniging i.v.m. hun 11e deelname op de zitting. Miijam Aarts bracht het winnen de liedje van de liedjesmiddag 'Kar- tlingelkriebels'. Hoogtepunten op de zittings- ivonden waren ongetwyfeld de Bre- elboys uit Helden en Frank jchrijen uit Boxmeer. De Bretel- loys staken de draak met Duitsers, ïngelsen, Belgen en Fransen. Ver- Ier een leuke act over een rommel- ustje. Frank Schryen kwam met ien buut over Heintje die getrouwd met Coby. Dit leidde tot doldwa- e situaties waarbij zelfs een val tus- ien de coulissen het programma liet kon verstoren. Een extra vermelding is wegge- gd voor de Eikenhofkapel die elk aar klaarstaat voor de camavals- 'ereniging en ook deze twee voor- reffelijke zittingsavonden weer imr de muzikale ondersteuning sorgde. Zaterdag 19 januari is er Aide Teverbal in de Gelderkoel. Aan lag 21.00 uur. Tijdens deze avond Prins Wim II aftreden en de ieuwe Prins 1991 bekend gemaakt lorden. n abonnement waard De nieuwe, 37ste, prins van Ut Dartele Veulen is... Prins Sjaak den Urste (Sjaak Wismans). Hij is niet als Schanseknuppel geboren, zoals elders werd vermeld, maar is een rasechte Veulenaar. Prins Sjaak I houdt met Prinses Tiny receptie in zaal 't Veulen op za terdag 19 januari, aanvang 20.11 uur. foto Hoedemakers Op het verlovingsbal in schanse- schop 'De Wis' werden de bruid Franzis van Wasse Pietje en bruide gom Wim van Pouwelze Wullum ziene Handrie bekend gemaakt. In het dagelijks leven zijn het Franzis en Wim Classens. Nadat als ceremoniemeester Tuba Janus (Geert Janssen) en als ambte naar van de burgelijke stand Dukie van Secure Teng ziene Bolle Sef (Re- né Duykers) de bühne opkwamen, kon de ondertrouwakte worden on dertekend, zodat ze op carnavals- dinsdagavond 12 februari om 20.11 uur in de onecht verbonden kun nen worden. Eerst nog zal a.s. zater dag 19 januari op de receptie van Prins Jac den derde de gehele boe renbruiloft aan het publiek worden voorgesteld. Die receptie begint om 20.11 uur. foto Hoedemakers Als Prins Roy d'n Urste (Roy Bac kus) beloofde de kersverse prins zijn uiterste best te zullen doen. Samen met moeder Ria en vader Math woont Roy met zijn broers Bart en Tbm aan de Meester de Haanstraat 5. Roy fietst dagelyks naar de KTS te Venray om zyn algemene en tech nische kennis te verhogen. Naast carnaval vieren is hij ook aktief by het voetballen in BI. Afgelopen zondag werd er ook een nieuwe jeugdvorst voorgesteld. Hiervoor was uitgekozen Frank Cuppen. Samen met de kersverse Jeugdprins Roy d'n Urste belooft het, aldus de jeugdvorst, een prach tige carnaval te worden. De op 11 en 12 januari gehouden zittingen van de Karklingels kun nen zeer geslaagd worden ge- .1 noemd. Niet alleen de artiesten konden hun prestaties leveren voor een aandachtig publiek, ook Prins Math II droeg zijn steentje bij door de opening aan het publiek over te laten met wat opwarmoefeningen. Afwisselend vervolgde het pro gramma met muziek, buuts en zang. Ut Göt beet de spits af met een 20 minuten durend programma. Ook hier zat de nodige humor in verwerkt, o.a. Roodkapje, de boze wolf en een play back nummer van hun 'nieuwe CD'. Onder grote belangstelling werd afgelopen zaterdag de nieuwe heer ser over het Knollenrijk voor gesteld. Als Prins Gerrit de Zesde zal Ger rit Litjens zijn uiterste best doen om het goede voorbeeld te geven om er samen met alle Knöllekes en Knöllinnekes een fijn seizoen van te maken. Hy is het vierde kind uit de rij van negen van Gussen Dien en Friet ziene Sjeng. De 37-jarige prins is nog vrygezel en woont met vader en moeder aan de Albionstraat, nummer 48. Zyn hobby's, naast carnaval vie ren en prinsenwagens bouwen zyn: toneel, fietsen en wijn maken. Ook maakt hij graag verre reizen met zijn vrienden. Hij verdient zijn dagelijkse kost als timmerman bij een groot aanne mersbedrijf. Tijdens een grote discomiddag in het gemeenschapshuis De Brink werd de nieuwe jeugdprins 1991 be kend gemaakt. Kanten balconetbeha Wit of zwait A-B-C-D Marktstraat 5

Peel en Maas | 1991 | | pagina 5