berden mm Kunstwerk gaat zijgevel nieuw zwembad sieren Indoor-Motorcross in Ysselsteyn Wie helpt PCV aan een nieuwe naam? EMOFRA 20% tot 50% korting Expositie carnavalsportretten 1 :7ir en Jullie betaalbare kindermode Nieuw commissielid Dalland schenkt Keizersschild aan Ayense Gilde De Schakel blijft De Schakel PEEL EN MAAS dameskleding herenkleding kinderkleding PEEL EN MAAS BROEKEN DUUR? KOM NOU!!! IVN tegen Noord-Tangent Uw vertrouwde adres JOHN'S JEANS SHOP DONDERDAG 17 JANUARI 1991 Nr. 3 8 HONDERDENTWAALFDE JAARGANG WUViKIlS-l- WUNÖDRANKENGROEP V Venray Henseniusstraat 1 04780-81801 PEEL EN MAAS UITGAVE: DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. - VENRAY !J|fECI#D| A 1/AAQ l/EMD AV EM AMrCI/l|J^ Advertentieprijs: 33 ct. per mm - Abonnementsprijs per half jaar M4.00 Grotestraat 68 - Postbus 1 - Tel. 04780-82727 - Fax. 04780-10916 II EEI\BLf\U w UUK VEllllAT E Pl wl^ltiE wIEUl - Abonnementsprijs buiten de regio f19,00 uitsluitend bij vooruitbetaling Een eerste sprong in het nieuwe zwembad zat er afgelopen maandag net niet in. Een van de bouwleiders van Bouwmij Janssen had wel toegezegd dat hij, zodra het wedstrijdbad vol met water zou zijn, er een duik in zou nemen. Maandagmorgen was het dan zover maar vorstverlet gooide roet in het eten. Om de pret toch niet te drukken was een andere medeiverker van de Bowwmij bereid om op een geïmproviseerd vlot wat over het ijsliou- de water (+4°C)te peddelen. Daarmee weid dan toch het feit 'gevierddat de test, om te kijken of het bad ook daad werkelijk waterdicht is, geslaagd mag worden genoemd. 'Er is slechts een kleine lekkage', zo liet dhr. Zandbergen van de gemeente ons weten. Volgens hem is dit een zeer goed restdtaat Het euvel is overi gens eenvoudig te verhelpen, wat inmiddels ook is gebeurd. In totaal heeft men het afgelopen weekeinde zo'n 1.000 m3 water in het bad gepompt De bouw van het zwembad verloopt nog steeds voorspoedig. Alle werk zaamheden liggen op schema en op 24 januari hoopt men de vlag in top te kunnen hijsen. Dan is bij de squah-hallen het hoogste punt van de bou w bereikt Passage 4 Venray In de commissie culturele zaken heeft tot op heden dhr. V.d. Vorst zitting gehad namens de fraktie V.d. Vorle. Door drukke werkzaam heden is dhr. V.d. Vorst niet meer in staat om zich optimaal voor deze commissie in te kunnen zetten. Hij heeft laten weten dat hij zijn stoel in de commissie culturele zaken ter beschikking heeft gesteld aan een ander. Die andere zal zijn dhr. J. Pe ters van de Antoniusstraat. In de raadsvergadering van 29 januari a.s. zal de Venrayse gemeenteraad deze voordracht goedkeuren, waar na dhr. Peters de fraktie V.d. Vorle in deze commissie lean vertegen woordigen. Het Ayense gilde St Antonius Abt/St Agatha beleeft a.s. zaterdag een bijzondere dag. Het gilde viert dan tie jaarlijkse verering van St. Antonius Abt, ook bekend als St. Antonius met het varken. Bisschop Gijsen zal die dag het nieuwe vaan del van dit gilde inzegenen, evenals het nieuwe Keizersschild. Dit schild wordt aan het gilde ge schonken door het Varkensonder zoekcentrum Dalland uit Merselo. Direkteur Ch. Luyk van Dalland zal het zilveren Keizersschild waarop de namen van alle Ayense keizers staan, aan de regerend keizer Piet Wolters overhandigen. Het kontakt tussen het Ayense gilde en Dalland stamt van verle den jaar. Direkteur Luyk en zijn oud-medewerker A. Broeksteeg hebben toen, uit interesse voor het varken, de Köpkesmert in Ayen be zocht Van het een kwam het ander en de direktie van Dalland besloot daarom, dit gilde het nieuwe Kei zersschild te schenken. De bewoners van De Schakel, de appartementen boven De Bleek, op de hoek Schoolstraat-De Bleek, blij ven hun oude straatnaam en huis nummer behouden. Dit heeft het college van burgemeester en wet houders afgelopen dinsdag beslo ten. Hiermee wordt teruggekomen op een eerder besluit om De Scha kel te laten vervallen en de apparte menten bij De Bleek te betrekken. Aanleiding voor de gemeente Venray om deze appartementen by De Bleek te betrekken is het feit dat de Torro een magazijn/expeditie ruimte aan de oostzijde van die zaait heeft gebouwd. Hiermee is de doorloop tussen De Bleek en De Schakel/Hoenderstraat komen te vervallen. De entree van de wonin gen, die aan de Bleek ligt, is hier door niet meer vanaf De Schakel bereikbaar. De nummers 1 t/m 16 van De Schakel zouden hierdoor vernum merd gaan worden tot De Bleek 14 t/m 28A. De adresverandering zou op 1 januari 1991 ingaan. De bewonders van De Schakel hadden met de straatnaamwijzi ging van De Schakel naar De Bleek geen probleem. Wel tekenden zy bezwaar aan tegen het gebruik van 'A'nummers, De bewoners van De Schakel vreesden dat hierdoor ver warring bij de postbezorging kon ontstaan. De bewoners van De Schakel stel den vervolgens voor om de hele be- nummering van De Bleek aan te passen zodat hun adressen er zon der 'A'nummers ingepast konden worden. Zy hadden hierover de be trokken winkeliers gepolst. Die zou den daartegen geen bezwaar hebben. In een hoorzitting op 7 januari jl. hebben de bewoners van De Scha kel hun bezwaren nog eens met een hoorcommissie, oJ.v. burgemeester Defesche. besproken. Hieruit werd gekonkludeerd dat totale vernum mering van De Bleek teveel proble men met zich mee zou brengen. De nummers zijn nl. gerelateerd aan winkelunits. Als er in de toekomst andere winkeliers in zouden ko men met een andere verdeling van de units, zou dit problemen geven. Na het een en ander overwogen te hebben, heeft het college van b. en w. besloten om alles by het oude te laten. De straatnaam De Schakel blijft gehandhaafd en ook de huis nummers blijven hetzelfde. elke week nieuws •4 modehuis Venray Aansluitend op het sukses van voorgaande jaren organiseert de Motorcrossclub Venray wederom Indoor-motorcrosswedstrijden in Ysselsteyn. Het Ruitersportcen trum Ysselsteyn vormt daarbij het dekor voor tal van spektakulaire sprongen en spannende races op zaterdagavond 19 en zondagmiddag 20 januari. Zaterdagavond zal de wedstryd om 19.00 uur aanvangen terwijl dit op zondag om 12.30 uur zal zijn. De organiserende vereniging is er ook dit jaar weer in geslaagd om een aantrekkelijk circuit op te bou wen. Ret publiek kan plaatsnemen op een zittribune of in de kantine,' van waaruit men het gehele par-' cours goed zal kunnen overzien. Eventuele hinder van uitlaatgassen zullen de toeschouwers nauwelijks ondervinden. Voor goede luchtven- tilatie is gezorgd. Voor dit evenement hebben zich al veel coureurs aangemeld waar van de jeugdcoureurs zeker één van de hoogtepunten zullen zijn. In de Keulsche Pot loundue-, gourmet- en specialiteiten restaurant. nu met uniek terras Voor informatie of reservering: TEL. 04788-1774 HOLTHESEDIJK 2 OVÉRLOON Harrie Schelbergen Niessenstraat 12 Veltum Kunstgebitreparaties op af spraak binnen 15 min. klaar, vanaf /15,-. Ook 's avonds en op zaterdag. Venray - 04780-82356 Tegen de gevel van de squash- hallen, die onderdeel uitmaken van het in aanbouw zynde nieuwe zwembad, zal een kunstwerk het aanzien vanaf de Westsingel gaan verfraaien. Dit hebben burge meester en wethouders afgelopen dinsdag in hun vergadering beslo ten. Kunstenaars, die geïnteres seerd zijn in deze klus, kunnen zich hiervoor aanmelden bij de ge meente. Het te vervaardigen kunst werk mag maximaal 50.000,- gaan kosten. De commissie culturele za ken, die reeds vorige week hierover werd ingelicht, kan zich helemaal vinden in het voorstel van b. en w. 1% REGELING Het aanbrengen van een kunst werk bij of in een openbaar gebouw is in Venray een traditie, die is voortgevloeid uit een rijksregeling. Met name bij scholen treft men vaak een kunstwerk aan dat via de ze regeling is gemaakt. Basis is dat 1% van de stichtingskosten aange wend wordt om een kunstwerk by of in een openbaar gebouw te plaatsen. ZWEMBAD Deze traditie wil men nu ook voortzetten bij het nieuwe zwem bad. Tijdens de besluitvorming rondom het zwembad is de gevel van de squash-hallen bekend ge worden als de black box'. De archi- tekt had deze gevel op een maquette zwart gemaakt met daarop een rood kruis. Met name de huidige wethou der Driessen vond dat hier wat an ders mee moest gebeuren. Thans hebben b. en w. dus beslo ten om deze wand te verfraaien met een kunstwerk. In het tijdschrift BK-Informatie (Beeldende Kunst- Informatie) zal op 9 februari een ad vertentie staan van de gemeente Venray. Hierin worden beroeps kunstenaars, die geïnteresseerd zijn in dit projekt, uitgenodigd om vóór 23 februari dokumentatie van eigen werk in te zenden. Naar aan leiding van de ingezonden doku mentatie wordt aan twee of drie kunstenaars opdracht gegeven om een schetsontwerp te maken van hun idee over de verfraaiing van de ze wand. Hiervoor krijgen de be trokken kunstenaars in ieder geval een vergoeding van ƒ1.500,-. Op ba sis van deze ontwerpen zal het ge meentebestuur een definitieve keuze maken uit de geselekteerde kunstenaars. KORT DAG In verband met subsidies èn met het feit dat het zwembad in decem ber al open gaat, is een strak tijd schema aangehouden. Voor 1 maart heeft men al twee of drie kunste naars geselekteerd. Die moeten voor 1 april een schetsplan met lcostenindikatie hebben ingeleverd. Vervolgens zal een definitieve keuze worden gemaakt, die op 7 mei aan de commissie culturele zaken be kend zal worden gemaakt In juni zal tenslotte de opdracht worden vergeven. De kunstenaar kan dan aan de slag. FINANCIERING Zoals gezegd, het kunstwerk mag maximaal ƒ50.000,- gaan kosten. Dit bedrag is echter niet opgeno men in de bouwovereenkomst van het zwembad. Een deel van dit geld zal door de provincie op zich wor den genomen. Op basis van de Re geling Gemeentelijke Beeldende Kunstopdrachten kan de provincie tot maximaal 50% bijdragen in de kosten. De gemeente Venray gaat er echter vanuit dat de provinciale bij drage minder zal zijn, nl. tussen de ƒ15.000,- en ƒ20.000,-. De subsidie aanvraag moet voor 1 juni 1991 zijn ingediend. De overige ƒ30.000,- ƒ35.000,- zal dus door de gemeente Venray zelf betaald moeten worden. Hiervoor is een beroep gedaan op het fonds kunstzinnige voorzieningen. Dit is een gemeentelijke reserve, speciaal bedoeld voor kunstzinnige verfraai ingen binnen het Venrayse. Mo menteel zit er nog ƒ104.116,- in dit 'potje'. Burgemeester Defesche vroeg, juist hierom, vorige week de me ning van de commissie voor cultu rele zaken. Immers, de gemeente Venray heeft weinig geld. Burge meester Defesche acht daarom de kans, dat de inspekteur voor Bin nenlandse Zaken deze reserve zal opeisen, om de gemeente financieel gezond te maken, aanwezig. Dat geld zou dan voor niet-kunstzin- nige zaken aangewend moeten wor den, wat in zijn, en in de ogen van het college, zonde zou zijn. Nu krygt een deel van het geld de bestemming waarvoor het is gere serveerd. De burger krijgt er boven dien nog iets tastbaars voor terug. De commissie voor culturele za ken kon zich helemaal verenigen met het standpunt van b. en w. waarop het college afgelopen dins dag groen licht voor dit projekt heeft gegeven. De nu nog grauwe/grijze gevel, van de in aanbouw zijnde squash- hallen, zal door een nog onbekende kunstenaar verfraaid gaan worden. Het Psychiatrisch Centrum Ven- ray is op zoek naar een nieuwe j naam. De huidige naam voldoet I niet. Als afkorting lijkt de naam te veel op bijvoorbeeld PSV en pvc. Voluit geschreven ontstaat de ver warring als bijvoorbeeld sprake is van Hostel Echt van het Psychia trisch Centrum Venray. Vanwege de verdergaande sprei- i ding van voorzieningen, past de naam Venray minder goed in de hoofdnaam. Maar welke naam dan wel? Die vraag moet de komende we ken beantwoord worden. In elk ge val moet de naam zorgen voor duidelijk onderscheid met andere instellingen voor (geestelijke) gezondheidszorg. De naam moet gebruikt kunnen worden in kombi- natie met de naam van een afde ling, specialistische kliniek en by samenwerking met andere instel lingen. Verder moet de naam zowel regionaal, landelijk en internatio naal gebruikt kunnen worden. Suggesties voor een nieuwe naam zijn bij PCV van harte welkom. Daarmee kan een speciale commis sie die een voorstel voor een nieuwe naam moet doen zeer ge holpen worden. Mocht een sug gestie leiden tot de nieuwe naam, dan ligt er voor de bedenker een at tentie in het verschiet. Suggesties moeten utterly k maandag 21 januari binnen zyn b(j de Afdeling PR en Voorlichting van het PCV, Postbus 5, 5800 AA Venray. Verder zullen er zowel junioren als senioren-klassen van start gaan met daarin veel bekende coureurs uit Nederland en Duitsland. Door middel van bordjes vanaf de Midden Peelweg zal aangegeven worden hoe u de manege in Ys selsteyn kimt bereiken. Venraynaar bloedend aangetroffen Vrijdagavond laat trof de politie op het Wilhelminaplein een 28- jarige inwoner van Venray, bewuste loos en badend in zijn bloed aan. Het gelukte de politie hem weer by zijn positieven te lcrygen waarna hij naar de EHBO-post van het zie kenhuis, voor behandeling, werd overgebracht. Uit het verhoor bleek\lat hy sa men met zijn 29-jarige broer ruzie had gekregen bij een flipperkast in een café in het centrum. Daarna was een vechtpartij ontstaan tussen een viertal mannen, waarvan de identiteit niet bekend is, met het bovenomschreven gevolg. Er werd van een en ander proces-verbaal op gemaakt. De politie hoopt de vech tersbazen in hun kraag te kunnen grijpen. elke week nieuws Overloon, Vierlingsbeekseweg 18 Telefoon 04788-1434 Maasbree, Dorpstraat 93 Telefoon 04765-3395 Heythuysen, Telefoon 04749-3866 Vanaf dinsdagavond 29 januari t/m donderdag 31 januari zal aan de camavalsversieringen in de Ven- Irayse schouwburg een expositie van carnavalsportretten worden toegevoegd. De bezoekers van het Vastelaoves- concert van het LSO kunnen op dinsdagavond 29 januari als eersten de portretten bezichtigen, f die opgehangen zijn in de foyer. H De portretten olieverf op lin- nen zyn geschilderd door Frans m de Roos, die binnen de vastelaoves- vereniging De Piëlhaas aktief is als lid van de kommissie Bals- en Ver- sieringen. Frans de Roos, die in het dage lijks leven een technische funktie in de bouw uitoefent, is een oud leerling van de Vrye Akademie in Venray. Echter op de Vrije Akade mie volgde hij vrijwel uitsluitend lessen in keramiek. De expositie omvat 15 verschil lende protretten. Zo is er een por tret-te zien van (oud-) Vorst Piet Hermans. De schilderijen zijn niet bestemd voor de verkoop. Schouwburg de Bijenkorf Venray. Expositie Carnavalsportretten van Frans de Roos. Op 29 januari tij dens het Vastelaovesconcert LSO. Op 30 en 31 januari van 10.00 tot 16.00 uur en tijdens de avond voorstellingen. Na de fraktie Samenwerking heeft het Instituut voor Natuurbe- schermingsedukatie (IVN) laten we ten zich tegen een mogelijke noord-tangent te keren. In een kor te doch duidelijke brief aan de burgemeester en wethouders, de ge meenteraadsleden èn aan de Ven rayse bevolking, spreekt het IVN zich uit tegen de aanleg van de noord-tangent door wat het IVN het mooiste stukje groen in het hart van Venray noemd. 'Voor de auto hoeft niet alles te wijken', zo meente het IVN. Grotestraat 76 Venray

Peel en Maas | 1991 | | pagina 1