Schiesser voordeel! PvdA Scheidende adjudant Vervoort Koninklijk onderscheiden Schiesser^ f 19,95 Rooy staat rood Een beter 1991 V AGENDA Lokale Omroep Venray Uit de raadsvergadering van Vierlingsbeek Werk en beroepen- oriëntatie Geslaagd 'n rooi Venray is wel even wat anders O 25 jaar in Rooy Zilveren Schöpke voor Joke Halmans Schouwburg 2*2 WINTER- EN BEDRIJFSKLEDING VERSLEIJEN OIRLO Interpolis Bridgedrive Cursus administratieve vaardigheden voor ouderen PEEL EN MAAS VV V-nieuws Of VAN OORSCHOT MODE PEEL EN MAAS Donderdag 27 december - Pagina 3 Toon Vervoort heeft het geweten, dat er rond zyn afscheid als adju dant en plaatsvervangende korp- Programma-overzicht van de uit zending van de Lokale Omroep Ven ray, die verzorgd wordt door de Venrayse Omroep Stichting en te beluisteren op zaterdag 29 dec. v#n 09.30 tot 14.00 uur op het kabelnet op de FM 102 Mhz. 9.30 uur: Met band, plaat, cas sette en cd: Een programma van Jo v.v. Biggelaar. 10.30 uur: Het nieuws. Deze week gelezen door Gerard Vleeshouwers 10.40 uur: Een muzikaal kerstukje van Gerard Vleeshou wers. 11.00 uur: 78-lberen: Tydloze muziek voor wie leeftijd geen rol speelt. Samenstelling en presenta tie: Hanna van Beek. 12.00 uur: Terugkijken mag toch..? Jeroen van Loon doet voor u 1990 in twee uur nog even dunnet jes ovef. Dit aan de hand van de hits op muzikale gebied en verder van de hoogtepunten en dieptepunten uit dit bijna voorbije jaar op vele an dere gebieden, zodat u kunt zeggen: "Och, ja...". Ondergoed voor mannen die kwaliteit en pasvorm willen voor een betaalbare prijs. 100% katoen in 3 kleuren. Slip of singlet 2 Stuks GROTESTR. 27 VENRAY Tel. 04780 - 83938 De dagen aan 't lengen, de winter aan 't strengen. Hangt met Kerst 't ijs aan de twijgen gij zult met Pasen palmen krijgen. Een sneeuwjaar is een hooi jaar. schef van de politie, velen de weg hebben gevonden naar danscen trum Janssen aan de Raad huisstraat. Dat waren niet alleen zijn collega's van de Venrayse poli tie maar ook velen, die in de loop van bijna 32 jaar met hem in het Venrayse hebben samengewerkt. Zelfs mevr. v.d. Bijl, officier van Justitie en regio-officier, had zich als vertegenwoordigster van het openbaar ministerie van andere verplichtingen vry gemaakt om by dat afscheid aanwezig te zyn. We behoeven niet in te gaan op de vele en loffelyke woorden, uit gesproken doojt- zowel burge meester Defesche als de korpschef Den Teuling omdat deze overeen kwamen met de woorden die wy vo rige week in ons artikel over Tbon Vervoort hadden geschreven. Algemeen was men verheugd dat aaan Toon Vervoort de orde van Oranje Nassau in goud was toege kend. Een groot stuk van die zo ver diende onderscheiding kwam zeker toe aan zyn echtgenote, want zon der haar steun was het niet moge lijk geweest, dat hy zich zo kon inzetten voor de politie. Het is niet de gewoonte dat een regio-officier van het openbaar mi nisterie by een afscheid van een po litieman het woord voert. Voor Toon Vervoort maakte mevr. v.d. Byl be wust een uitzondering. Zij herin nerde er aan dat zij, toen ze nog maar net hier werkzaam was, door Toon Vervoort op de hoogte werd ge bracht dat in Venray een moord was gepleegd. De wyze waarop hy dit deed is haar altyd bijgebleven. De scheidende funktionaris was zeer erkentelyk voor de hem ver leende onderscheiding maar men moest deze zien als bestemd voor het gehele korps, want zonder de samenwerking zowel met de re cherche als met de geüniformeerde dienst, was het niet mogelijk ge weest vele zaken op te lossen. Voordat de raadsvoorzitter, loco burgemeester Jan Ronnes, de raadsleden en over huri hoofden heen alle inwoners van de gemeen te Vierlingsbeek een goed uiteinde en een voorspoedig 1991 kon toe wensen, had de raad de complete agenda afgewerkt. Alle fracties hed- den de meeste woorden nodig met de brief van de Vluchtelingenwerk- groep, die met ingang van 1 decem ber jl. haar werkzaamheden had beëindigd. De woordvoerder van de PK was het felst in de beschuldigingen richting politiek Vierlingsbeek. Het college van b. en w. werd verweten niet te luisteren naar wat er leeft onder de leden van de werkgroep. Het college èn de politieke partyen werden verweten dat zy in een besloten byeenkomst een andere visie op nahouden dan tydens openbare by een komsten. Vanuit de diverse frakties waren nog mogelykheden onderzocht om vanuit hun achterban aanvulling te kunnen leveren op de werkgroep maar dat was niet gelukt. De fraktie Overloon ging in haar toezeggingen het verst. Ze wilden ook nu nog alles proberen om toch het aantal asielzoekers uit te kun nen breiden. Als je net van school bent, zal de vraag 'werken of verder leren'je ze ker bezig houden. Kiezen voor een beroep is niet gemakkelyk. Het pro ject 'Werk en beroepenoriëntatie' helpt meisjes en jonge vrouwen by het maken van een keuze voor werk en/of opleidingen. De reden van dit project ligt mede aan de invoering van de 1990-maat regel. De 1990-maatregel zet meisjes en jon ge vrouwen aan tot een financieel, economisch, onafhankelyk, en zelfstandig bestaan. Door middel van excursies, gastsprekers en prac- tisch bezig zijn kunnen de deel neemsters inzich krijgen in verschillende werkgebieden. Intus sen wordt er ook samen met een begeleidster gekeken wat de moge lykheden zijn en welke stappen de deelneemster kan/wil maken om tot een keuze te komen. 'Het Web' is er voor allochone en autochtone meisjes en jonge vrouwen van 16-25 jaar, die net van school ko men; met of zonder diploma, of die nog niet het juiste beroep hebben gekozen. 'Het Web' gaat begin ja nuari van start. De cursus beroepe noriëntatie vindt plaats in de leerwerkplaats te Venray. Voor meer informatie kun je terecht by: Stichting Rise, Bergweg 4 te Venray, tel. 04780-83730. Vraag dan naar Nettie de Römph, Maijo Mooren of Ibos Huys. Loco-burgemeester Ronnes bestreed de beschuldigingen dat dit college een andere visie zou hebben dan vier jaar geleden. Ook nu nog zal worden getracht gesprekken met de leden van de werkgroep op gang te brengen, mogelyk met nieuwe vrywilligers. Maar Fons Ophey, namens de PK, had daar moeite mee want de werk groep kon het al niet aan om 15 asielzoekers te begeleiden. Fraktievoorzitter v.d. Berg van het CDA maakte zich kwaad dat de besprekingen rond de brief van Vluchtelingenwerkgroep in de raad een voortzetting waren van de besprekingen in de commissie wel zijn. Daaraan wilde deze fractie voorzitter zyn tyd niet besteden. Dhr. v.d. Pas van de Overloonse fraktie vond het ongehoord, dat nu feiten op tafel kwamen die in een besloten vergadering aan de orde waren geweest. Dkt was voor de raadsvoorzitter het sein om de dis cussie te beëindigen. OVERIGE AGENDAPUNTEN De raad ging akkoord met de aan koop van een perceeltje grond, no dig voor de aanleg van een dassentunnel aan de Grotestraat. De provincie verkocht deze grond voor de symbolische prijs van één gulden. In totaal werd ruim vier hectare grond verkocht aan diverse perso nen voor byna ƒ197.000,- gulden. Zaal de Wildeman is geplaatst op de lyst van beeldbepalende panden. De Algemene Politie Verordening werd aangepast waardoor het niet meer mogelyk is om anders dan op 31 december na 20.00 uur tot 1 ja nuari 02.00 uur, vuurwerk af te ste ken. In de oude verordening stond nog dat dit ook mogelijk was in de avonduren van 30 december. De basisschool in Holthees lean een groot gedeelte van haar meubi lair, dat versleten is, vervangen. De raad had geen moeite met de aankoop van het door de Overloner Clemens Weymans vervaardigde schildery „Diogenes met lamp". De afmetingen van het doek bedragen 225 x 190 cm en komt in de raads zaal te hangen. Het in de raadszaal aanwezige kunstwerk van Rien Evers zal in de entree van het ge meentehuis worden geplaatst. De onroerendgoed belasting werd met 16% verhoogd, de rioolrechten met 33,50 (tot ƒ91,50) en de reini gingsrechten met ƒ48,- tot ƒ119,50 per jaar. De woonforensen en toe ristenbelasting werd verhoogd met 20%. Die verhogingen werden zon der discussie aangenomen. Aan de universiteit van Glasgow te Schotland, behaaldeXucas Eder- veen uit Venray de graad van Master of Philosophy in Moderne Engelse Taalkunde-Linguistiek. Op zondag 6 januari zal in wyk- centrum 't Schöpke te Veltum, ty dens het jaarlykse nieuwjaars- treffen, het Zilveren Schöpke wor den uitgereikt aan Joke Halmans. De byeenkomst begint om 11.00 uur. Rond 12.00 uur vindt de offi ciële uitreiking plaats. Joke Halmans krijgt het Zilveren Schöpke vanwege haar verdiensten voor de wyk Veltum en voor de wykvereniging. Vorigjaar trad zy af als voorzitster van de wykvereni ging en beëindigde tevens het bestuurslidmaatschap. Wel is zy nog steeds betrokken by het wyk- gebeuren van Veltum, getuige het feit dat zy regelmatig optreedt als beheerder van wykcentrum 't Schöpke. Buiten Veltum is Joke ook aktief als leidster van het kinderkoor De Bandelieren. Mary Dresselhuys in Harold Maude. Donderdag 3 januari. Aanvang 20.15 uur. Ondanks zyn 21 jaar, leeft Harold met de dood. Ondanks haar 79 jaar, is Maude het symbool van het le ven. Haar opvatingen van "pluk de dag" zyn een tegenpool van de con ventionele begrippen, die in Ha rold's omgeving gebruikeiyk zyn. Tbch vinden deze twee "zwervers" elkaar. Op uiterst orginele en hu moristische wijze verbysteren ze zyn moeder, de politie en de kerk, waarby Harold's 'black humor'- effecten en Maude's onverstoorbaar blyde (eigen)wysheid altyd aan het langste eind trekken. De auteur laat de vriendschap tussen deze twee in een bonte afwisseling van muzika le, komische, poëtische, groteske en tedere scènes - groeien, tot een superieure liefde, waarin levens vreugde de grote overwinnaar is. Speelperiode: 21 september 1990 t/m maart 1991. Kabaret Lurelei. Tour de Chant van Jasperina de Jong. Vele volle zalen heeft deze voor stelling reeds getrokken. Jasperina gaat in het komende seizoen door tot 1 februari 1991 met het spelen van Tbur de Chant. Sedert de eerste voorstellingen is het programma vanzelfsprekend gegroeid en door Jasperina de Jong en Ivo de Wys aangevuld en herzien. 'Ibur de Chant is een gevarieerd program ma: liedjes, volop liecyës, maar ook gesproken teksten, uitbundige ca baretnummers naast poëtische Ne derlandse chansons, een overzichtelyk toneelbeeld, toch een koffer vol visuele troeven. Jasperi na de Jong wordt bygestaan door een driemans-orkest. Ad Werner ontwierp een prachtig dekor. Hans Wolff zette het in veel verschillend licht en Yan Tkx was opnieuw de costumier. Na een tournee van 137 voorstellingen met series in o.a. Amsterdam/Nieuwe de la Mar Thea ter, Rotterdam/Theater Zuidplein en 's-Gravenhage/Koninklyke Schouwburg zal Jasperina met dit programma terugkeren in alle gro te steden van Nederland. Uit de pers: Jasperina de Jong is glorieus terug (Haagsche Courant);, Jasperina op dreef in Tour de Chant (Telegraaf); Jasperina zingt weer ju weeltjes (Brabants Dagblad); Die gestaalde perfectie: een magnifieke zangstem, die alles aankan, een vlekkeloze dictie... gezongen num mers van een overrompelde kracht (Parool); Flonkerende Jasperina de Jong (NCR/Handelsblad uCmm Bodywarmers Werkschoenen en klompen Laarzen (gevoerd) Sokken en oversokken Overalls/stofjassen Regenkleding Castenrayseweg 14 Tel. 04787-1941 Op dinsdag 15 januari vindt in wykcentrum de Kiosk in het Brukske de bekende Interpolis Bridgedrive plaats, als voorronde van het grote Interpolis Bridgedrive toernooi. De avond begint om 19.30 uur. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden tydens de speelavond van de Venrayse bridgeclubs of schrifteiyk p.a. Groene Hart 4, Ven ray of telefonisch: 04780-10122. Deelname kost ƒ10,- per paar. Pryzen zijn cadeaubonnen, meesterpunten en deelname aan de achtste finale. Ook thuisbridgers zyn welkom. Diefstal van skimmia takken uit tuinen Er kwamen by de politie maar liefst zeven meldingen binnen van diefstallen van takken van skinimi- astruiken uit drie tuinen in de Hu- bertusstraat, uit twee tuinen in de Goudsmid-Niessenstraat in Veltum. Volgens deskundigen hebben die takken behooriyke waarde omdat die worden gebruikt voor het ma ken van kerststukjes. Er zyn twee soorten van deze struiken die ge liefd zyn by de makers van kerststukjes, een soort met rode bessen de andere veel duurdere soort, heeft kleine bloempjes. Bij deze diefstallen ging het om de tak ken met bloemen. Diefstal kerstverlichting De complete kerstverlichting aan gebracht in een tuin van de Kraak- se Pas staande boom bleek verdwenen te zyn. Op klaarlichte dag ingebroken Op klaarlichte dag werd ingebro ken in een woning aan de Peter Janssenweg te Ysselsteyn gelegen woning. Via de berging was met grof geweld toegang verkregen waarna men door forcering van een deur de woning binnenkwam. Op ruwe wyze was kennelyk naar geld gezocht, dat niet aanwezig was. Inbraak Jan Poelsweg Door vernieling van een ruit werd toegang verkregen tot een woning aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn. Ontvreemd werden een CD-spelers met 60 CD's een videorecorder en een geldbedrag van ƒ4000,- zodat de schade voor de eigenaar met braak- schade op ƒ9000,- wordt geschat. Poging inbraak auto De eigenaar van een aan het Kroonkruid geparkeerde auto kan nog van geluk spreken dat de in braak in zyn wagen niet is voltooid. Wel zit hy nu met schade omdat met een scherp voorwerp getracht was in de wagen te komen. Bromfiets in brand gestoken In de fietsenstalling van de NS in Oostrum werd een bromfiets opzet telijk in brand gestoken en geheel vernield. Door die brand liepen ook een vyfentwintigtal gestalde fietsen brandschade op. De brandweer ruk te wel uit maar kon niet voorkomen dat er een schadepost was ontstaan van enkele honderden guldens. In januari 1991 wil de Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Ven ray, starten met de cursus admi- nistatieve vaardigheden voor ouderen. De cursus gaat nader in op zaken als: giro en bank, belastin gen, verzekeringen, uitkeringen en pensioenen, hoe schryf ik brieven, hoe telefoneer ik met instanties, (fi nanciële) gevolgen by overlyden en financiële voorzieningen by ver huizing etc. De cursus biedt u de gelegenheid om nader in te gaan op vragen als: hoé werkt het bank/girowezen, wat moet ik doen om voor een bepaalde financiële voorziening in aanmer king te kunnen komen. Wellicht heeft u zich nooit verdiept in deze vragen en regelt uw partner de (fi nanciële) zaken. Maar wat te doen als u er zelf voor komt te staan. Met de opgedane kennis en vaardighe den zult u voortaan beter in staat zyn een weg te vinden in uw admi nistratie, maar ook in de papieren en formulierenwereld, waaruit on ze maatschappy heden ten dage lykt te bestaan. De inhoud van de cursus zal mede door de cursisten bepaald worden, omdat de ervaring en practische kennis van de oude ren zelf centraal zullen staan. De cursus bestaat uit totaal 10 by- eenkomsten a 2 uur en wordt gege ven in het activiteitencentrum voor ouderen De Kemphaan, Kennedy- plein 1 te Venray. De kosten voor de cursus bedragen ƒ30,- By voldoen de belangstelling zult u nader geïn formeerd worden over de dag en het tydstip waarop de cursus zal plaatsvinden. Wanneer u meer informatie wenst of als u zich wilt aanmelden voor de cursus administratieve vaardigheden voor ouderen, dan kunt u contact opnemen met Ankie Bongers, functionaris Stichting RISC, afdeling Ouderenwerk Ven ray, tel. 04780-86706. uw weekblad Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. December: 23: A Night at the Cotton Club, Den Haag 27 t/m 31 Klap op de vuurpyi, Amsterdam 29: Peru Live in Consert, Nieuw Lekkerland 31: Big Bang, All night dance ex perience, Breda. Januari 1-2: Wereldkerstcircus, Amsterdam 5: Noorderslag. Groningen 5-6: Hair, Amsterdam 8-15-22-29: Tien in de pan. Baam 10 tftn 13: De dood van I wan II- jitsj, Amsterdam 11 ten 20: Sophisticated Ladies, Amesterdam 12: D.J. Festival, Rotterdam 14: The Nits, Amsterdam 14: Scorpions, Rotterdam 20: Clouseau, Den Bosch 21: Paco Pena, Amsterdam 21: Iggy Pop, Rotterdam 27: Paolo Conte, Utrecht 31: Bob Dylan, Utrecht t/m 30: Kerstcircus Ahoy, Rot terdam 31: Paolo Conte, Maastricht Februari: 5: Tien in de Pan, Baarn 7: The Robert Cray Band, Rot terdam 9: Carnaval Do Rio, Den Haag 10: Clouseau. Rotterdam 12 ten 17: Walt Disney on Ice met Pinochhia Den Haag 14: Christy Moore, Utrecht In verband met het opmaken van de balans is het VVV-kantoor op 2 januari gesloten. De laatste dagen van 1990 is het bij ons één en al modefestival! Donderdag 27, vrijdag 28. zaterdag 29 en maandag 31 december vieren wij "Lest Best". Mode tegen interessante prijzen. Een hartverwarmend drankje met iets lekkers. Kom gezellig naar ons modefestival "Lest Best". Grotestraat 73. Venrav Helmond. Roosendaal, Boxmeer. Oss, Venray. ZONDAGSDIENST HITSARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schraven en J. Witlgen: 29 en 30 december R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 1 Januari H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver. G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Ybcht: 29 en 30 december P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 1 januari G. van LOON Paterestraat 60, tel. 88800 DR KEUZER Van Beurdenweg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur Z1EKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE .APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. W.ASSER tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak 29 en 30 december R GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 1 januari W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak 29 en 30 december W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 1 januari W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wykverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wykverpleeg- kundige van de weekenddienst Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zulgellngen-kieuterbureau en gehoorocreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangerschapgymnastlek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wykcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wykverpleegkundi- ge van dinsdag en donderdag van 1130 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wykgezondheldscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wykverpleegkundi- ge op dinsdag en vrfjdag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 88273 Wykgebouw Ysselsteyn Litaenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 04785-1492 Wykgebouw Wanssum St Leonardsweg 1

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3