Kerstboomverbranding VUUR WERK NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Algemene ontheffing sluitingsuur knolcyperus Kandidaatstelling Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Hinderwet Inlichtingen betreffende de registratie als kiezer vergadering Maatschappelijke zaken vervalt Tijdelijke omleiding fietsverkeer Maasheseweg RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. uitsluitend te bezoeken na telefonische afspraak via de stafeenheid bestuursön- dersteuning, tel. 04780-23269, al léén vóórmiddag. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken; ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening. volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; 'bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie. sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. De burgemeester van Ven ray ver leent - hierbij gelet op de artikelen 3 en 48 van de Algemene Politiever ordening Ven ray - algemeen onthef fing van het sluitingsuur voor de horecabedrijven in de nacht van 31 december 1990 op 1 januari 1991, met dien verstande dat deze onthef fing niet geldt voor horecabedrij ven die worden geexploiteerd door een sportvereniging of -stichting. Venray, 7 december 1990 De burgemeester voornoemd rar. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray. maakt bekend dat in het raadhuis, kamer 232, tijdens kantooruren voor eenieder ter inzage liggen de geaktualiseerde lijsten van terrei nen waarop het onkruid knolcype rus is aangetoond. Ingevolge de regeling teeltverboden knolcype rus geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: a. alle bol- of knolvormende bloem gewassen; b. alle houtige gewassen, vaste plan ten. bloemisterijgewassen en groentegewassen, voor zover zy worden geteeld met het doel de gehele of gescheurde plant of on dergrondse delen daarvan elders uit te planten, of voor wederuit- plant in het verkeer te brengen; c. alle akker- en tuinbouwgewas- sen, waarvan ondergrondse de len worden geoogst of meegeoogst; d. graszoden. Ingevolge een verordening van het Landbouwschap geldt een reini gingsplicht voor werktuigen die ge bruikt zijn op met knolcyperus besmette percelen. Venray. 27 december 1990 De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche i Op zaterdag 5 januari 1991 om 16.00 uur zullen op de volgende lo caties kerstboomverbrandingen plaatsvinden: Veltum, Silvesterweg (voormalige Hardeweg) Brukske, St, Antoniusveldweg, maisveld. Landweert, Kruidenlaan, achter het wijkcentrum (17.30 uur) Oostrum, van Broekhuizenstraat, bocht. Leunen. Enge Steeg. Van de betrokken organisaties wordt verwacht dat zy ter plaatse gedurende twee uur voor de ver branding tegen elke ingeleverde kerstboom een bon (lot) uitdeelt. De bonnen kunnen daags van tevoren op het politiebureau bij de admi nistratie worden afgehaald. Het vuur dient onder toezicht van tenminste twee volwassenen te worden ontstoken. Die houden het toezicht totdat in overleg met de brandweer het vuur is geblust. Ook dienen de organisaties ervoor te zorgen dat het publiek op veilige af stand blijft. Brandweer en politie zullen ron drijdend toezicht op de verbran dingsplaatsen houden en kunnen aanwyzingen geven met betrekkng tot de openbare orde en/of veilig heid. De gemeente zal de brand- plaatsen opruimen. De trekking van de loterij vindt plaats op het politiebureau door de commissaris, waarna de winnende nummers in Peel en Maas bekend worden gemaakt. Verkiezing van de leden van de provinciale staten De burgemeester van Venrav maakt het volgende bekend: 1. Op dinsdag'22 januari 1991 zal de kandidaatstelling voor de ver kiezing van de leden van de pro vinciale staten plaatshebben. 2. Op die dag kunnen ter sekretarie van de gemeente aan het adres Stadhuis Maastricht by het daar gevestigde hoofdstembureau van 9.00 tot 15.00 uur lijsten van kandidaten (model H 1) worden ingeleverd. 3. De benodigde formulieren voor: de lijsten van kandidaten (mo del H 1); de verklaringen van instem ming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9); de machtigingen tot het plaat sen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) de machtigingen tot het plaat sen van een aanduiding, ge vormd door samenvoeging van de aanduidingen van poli tieke groeperingen of afkor tingen daarvan, boven een Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. Het bouwen van een installa tiegebouwtje aan de Spurkt te Smakt, Ln.v. P. Michels, Herenbos weg 39 te Horst. Het uitbreiden en verbouwen van een woning aan de Veulense- weg 60 te Veulen t.n.v. G.M.J. Spee het verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Heesakker 5 te Oirlo, t.n.v. P.J.M. Gommans. het bouwen van een woning aan de Silvesterweg te Venray, t.n.v. H.W. Philipsen. Silvesterweg 6. Het bouwen van een woning garage aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn t.n.v. M.H.M. Janssen. Peelweg 17. liet vernieuwen van een fiet senberging aan de Laagheidseweg 12 te Venray Ln.v. M.H.P.N. van Tilburg. het uitbreiden van een wo ning aan de Boshuizerweg 4 te Oostrum, Ln.v. J. Drentje. het uitbreiden van een wo ning bouwen van een carport aan de Deumeseweg 134 te Ys selsteyn, t.n.v. EW.P. Gielens. het uitbreiden van een wo ning bouwen van een garage aan de Koningskaars 41 te Venray, t.n.v. J.M.G. Wilmsen, Heggewikke 16. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 december 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo- ningweL medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): Het bouwen van een woning aan de Meerloseweg te Oirlo, t.n.v. I1.A.J. Voermans, Meerloseweg 18. het bouwen van een woning aan de Korte Drilweg te Venray, Ln.v. W.H.G. Fleuren, Kroonkruid 29. kandidatenlijs (model H 3-2) de verklaringen van onder steuning van een kandidaten lijst (model H 4) de verklaringen betreffende het verbinden van de kandi datenlijsten tot een lijsten- kombinatie (model I 10) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling ter sekretarie van deze gemeente kosteloos voor de kiezers vérkrijgbaar. 4. Voor de kandidaatstelling moet een waarborgsom van ƒ2500,- worden betaald ter secretarie van de gemeente aan het adres Stad huis Maastricht tenzij bij de laatstgehouden verkiezing van de leden van de provinciale sta ten een of meer zetels aan de po litieke groepering is/zijn toegekend. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffen de de inlevering van de kandidaten lijsten worden ter gemeentesekre- tarie verstrekt. Venray, 21 december 1990. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche het verbouwen van een gedeel te van de voormalige melkfabriek tot taxibedrijf aan de Leunseweg te Venray, Ln.v. W.J.C. Janssen, Oude Heerweg 25 te Blitterswijck. het bouwen van een motel aan de Maasheseweg te Venray, Ln.v. Peellandbeheer Projektmanage- ment. Postelstraat 26 te Someren. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 december 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn vooniemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een garage aan de Matthiasstraat 14 te Casten- ray Ln.v. H.H. Cremers. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 28 december 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezichL kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M.' Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 18 december 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van .deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. Het uitbreiden van een wo ning aan de Knopkruid 11 te Ven ray, t.n.v. H.I. Penders. Het plaatsen van een dakkapel aan de Binnenhof 11 te Oostrum, Ln.v. I.M.M. Schuurmans. het bouwen van een woning aan de Nicolaashof 22 te Venray, Ln.v. H.J.C.M. Arts, Hoenderstraat 92. Het plaatsen van een dakkapel aan de Allegrostraat 40 te Venray, Ln.v. H.H.M. Verstegen. het verbouwen van een zolder tot hobby/slaapkamer aan de Mode ratostraat 5 te Venray, Ln.v. W.S.G. Hovens. het verbouwen van een ber ging tot garage/berging aan de Haa- lakker 39 te Oirlo, Ln.v. P.M.J. Sassen. het uitbreiden van een zeu- genstal aan de Eijkenhofweg 2 te Veulen, Ln.v. M.T.J. Cleven. Venray, 27 december 1990 De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van.- H.C. Koning-Stolvoort, Veu- lenseweg 61 te Veulen, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbrei- den/wyzigen van een geitenhoude- rij met kaasmakerij waar elektromotoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, gelegen aan de Veulenseweg 61 te Veulen. L.A. Coenen, Puttenweg 92 te Ysselsteyn voor het oprichten en in werking hebben van een rundvee houderij waar elektromotoren wor den gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 1,5 kW, ge legen aan de Puttenweg 92 te Ys selsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 27 ja nuari 1991. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakL waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Verkiezingen De burgemeester van Venray maakt bekent dat een eider by bur gemeester en wethouders de inlich ting kan verkrijgen of hij als kiezer is geregistreerd. Op de grond dat hij niet of niet be hoorlijk als kiezer is geregistreerd kan hy schriftelijk om herziening van de registratie verzoeken. Venray, 21 december 1990. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Hierbij deel ik U mee, dat vanwe ge het ontbreken van voldoende agendapunten de geplande verga dering van 8 januari aanstaande geen doorgang zal vinden. M. Iloppenreys-de Loo Voorzitter In verband met de aanleg van rio lering langs de oorstzijde van de Maasheseweg, tussen de Paul Burg manstraat en de Metaalweg, in de periode van maandag 7 januari tot begin maart 1991, is het fietspad langs de oostzijde van de Maashese weg afgesloten. Het fietsverkeer wordt ter plaatse via het westelijk gelegen fietspad geleid, hetgeen betekent dat dit westelijk gelegen fietspad tijdelijk in twee richtingen bereden wordt. Voor nadere informatie omtrent deze tijdelijke maatregel kan con- takt worden opgenomen met J. de Bruin, tel. 23383 of G. Rutten, 23387 van de afdeling Openbare Werken. In ons land mag vuurwerk alleen maar worden verkocht in de laatste paar dagen voor de jaarwisseling. En het mag alleen maar worden afgestoken op Oudejaars-avond en in de nacht van Oud op Nieuw. In die paar uren gebeuren er nog elk jaar zoveel ongelukken met vuurwerk, dat we maar blij moeten zijn dat we niet het hele jaar onze gang kunnen gaan.Tijdens de afgelopen jaarwisseling en de uren daarna moesten weer honderden mensen na een ernstig ongeval met vuurwerk in een ziekenhuis en dooreen huisarts worden behandeld. De meest voorkomende verwondingen waren verbrandingen, oogletsels en open wonden. Het is dus bepaald niet overbodig om in deze folder nog eens te wijzen op de risico's van vuurwerk. En hoe we die risico's zo klein mogelijk kunnen houden. Waar de problemen zitten. Ongelukken met vuurwerk worden veroorzaakt doordat de lading op de verkeerde plaats of het verkeerde moment explodeert. Dat kan gebeuren omdat er aan het vuurwerk zelf iets mankeert. Maar in verreweg de meeste gevallen gebeuren ongelukken met vuurwerk doordat men er zelf mee gaat experi menteren of er ónverstandig mee omgaat. Hóe ont staan die ongelukken, waar zit het probleem? Vuur werk wordt vaak in de hand aangestoken en dan weggegooid. Dat is ronduit gevaarlijk, omdat nooit met zekerheid te voorspellen valt wanneer het vuurwerk zal ontploffen, en waar het precies terecht zal komen. Ook is het een slechte gewoonte om 'weigeraars' opnieuw aan te steken. De lont kan al zover zijn opgebrand, dat de zaak bij de hernieuwde poging onmiddellijk explodeert. Vuurwerk dat de lucht inschiet veroorzaakt vaak ongelukken omdat het een andere koers volgt dan de bedoeling was. Vuurwerk dat zichzelf voortbeweegt en daarbij met opzet een grillige baan volgt (voetzoekers, gillende keukenmeiden, luchthuiiers) is officieel verboden. Datzelfde geldt voor vuurwerk dat in de hand moet worden afgestoken (strijkers). Veel vuurwerk veroor zaakt een knal. De wet schrijft voor, dat die knal nooit Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. Op het moment dat je vuurwerk mag afsteken is het donker en dan is de instructie niet te lezen. Steek vuurwerk alleen af op het moment dat het officieel toegestaan is.Tijdens de jaarwisseling en in de eerste uren van het Nieuwe Jaar. Steek vuurwerk alleen aan met iets dat gloeit, zoals een brandende sigaar of sigaret. Een vlam van een aansteker of lucifer kan de lont ergens in het midden aansteken en dat verkort de tijd tot de explosie. Steek geen vuurwerk aan dat een beschadigde of gebroken lont heeft. Vaak zijn dat aanstaande weigeraars, of leveren ze andere ontstekings problemen. Steek weigeraars nooit opnieuw aan. De kans dat er geen tijd is om op een veilige afstand te komen, is veel te groot. harder mag zijn dan 150 decibel. De fabrikanten gaan wat dat betreft vrijwel tot de grens. En je zou het beslist niet geloven: er zijn nog steeds mensen die zelf met vuurwerk experimenteren. Wat levensgevaarlijk is, want meestal explodeert zelfgemaakt vuurwerk onverwacht en op het verkeerde moment. Laat het maken van vuurwerk daarom aan experts over. Wat kunnen we eraan doen? Als we ons aan de volgende punten houden, blijven de risico's van vuurwerk redelijk binnen de perken: Koop alleen vuurwerk van een goede kwaliteit waar een Nederlandse gebruiksaanwijzing bijzit. De winkelier met een vergunning kan je herkennen aan een biljet met de tekst: 'Verkoop Vuurwerk, Roken en Open Vuur Verboden'. Steek elk vuurwerk apart aan. Vuurwerk bundelen is levensgevaarlijk. Steek vuurwerk nooit in de hand af. Zet vuurpijlen voor het afsteken in een fles. Die fles moet ingegraven zijn in de grond, zodat hij niet kan omvallen als de vuurpijl omhoog gaat. Is de grond te hard of bevroren, dan kan de fles gedeeltelijk met zand worden gevuld. Denk aan de huisdieren. Hun oren zijn veel gevoeliger voor knallen dan de onze. Houd ze binnen en zelfs daar hebben ze het al moeilijk genoeg. Ruim na het afsteken zo veel mogelijk op straat de rommel op. Daarmee voorkom je, dat er de volgende dag allerlei 'weigeraars'worden verzameld en opnieuw afgestoken. Gelukkig Nieuwjaar Wie de inhoud van dit artikel in de praktijk toepast, kan optimistisch de jaarwisseling en het nieuwe jaar tegemoet zien: de kans dat vuurwerk roet in het eten gooit, is klein. Maar nogmaals: voorzichtigheid blijft het parool. Stichting Consument en Veiligheid

Peel en Maas | 1990 | | pagina 10