Commissievergaderingen De gemeenteraad van Vierlingsbeek behandelde de begroting m Commissie Milieu Commissie Onderwijs, jeugd, sport en recreatie Hinderwet Commissie Culturele zaken Commissie Maatschappelijke zaken Commissie Financiën MICHELS Commissie Algemene zaken Commissie Sociale zaken Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Commissie Economische zaken Commissie Openbare werken Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd PEEL EN MAAS Herinvoering verkeers- spreekuur Bouwvergunning aangevraagd H.S.V. 't Alvertje H.S.V. de Roerdomp Judovereniging Erised Al PEEL EN MAAS Donderdag 29 november - Pagina 9 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Alle commissievergaderingen zyn openbaar. Aan het begin van elke vergadering krijgt de publie ke tribune gelegenheid om ge bruik te maken van het spreek recht. Burgers kunnen dan het woord voeren over onderwerpen, die op de agenda staan, maar óók over andere zaken, die tot het werkge bied van de betreffende commis sie behoren. De voor donderdag 6 december geplande vergadering van de com missie Milieu wordt verplaatst naar de week van 10 december. De exac te datum en agenda zal volgende week in deze rubriek worden vermeld.. Op donderag 6 december vindt een openbare vergadering plaats van de commissie voor onderwijs, jeugd, sport en recreatie. De verga dering vindt plaats in het raadhuis, aanvang 18.00 uur. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen; Opening. Spreekrecht tribune. Ingekomen stukken en mede delingen. Gewestzaken. Convenant Sociale Ver nieuwing. Concept-raadsvoorstel inzake nieuwe verordening kinderopvang. Concept-raadsvoorstel inzake financiering uitbreiding kinderop vang en realisering vervangende accomodatie peuterspeelzaal Centrum. Concept-raadsvoorstel inzake uitwerkingsnotitie by de nota De gemeente Venray en mondiale vraagstukken. Concept raadsvoorstel inzake delegatie aan b. en w. van beroeps zaken op grond van de Wet op het Basisonderwijs. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex artikel 74 WBO om ver goeding van de kosten voor het her stellen van vernielingen ten behoeve van basisschool de Foeke- pot te Venray. Concept raadsvoorstel inzake verzoek ex artikel 74 WBO voor ver vanging van meubilair ten behoeve van basisschool De Hei te Heide. Concept-raadsvoorstel inzake verzoek ex artikel 74 WBO voor ver vanging van twee radiatoren ten be hoeve van basisschool Dr. Poels te Venray. Rondvraag en sluiting. Kennisgeving bekendmaking beschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat door hen op de aanvraag van A. Th.M. Drüg- gen, Lollebeekweg 49 te Casten ray hinderwetvergunning is geweigerd voor het uitbreiden Avyzigen van een varkensfokkerij annex scha- penfokkey-, gelegen aan de Lolle beekweg 49 te Casten ray. De beschikking en bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 29 dec. 1990. Tbt bovengenoemde datum kan by de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State een beroepschrift (in tweevoud) worden ingediend door de aanvra ger. de betrokken adviseurs, dege nen die tegen de aanvraag om vergunning tydig bezwaren hebben ingediend en degenen die aan kun nen tonen niet (tydig) in staat te zyn geweest dit te doen. Op bovengenoemde datum wordt de vergunning van kracht tenzy voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan om de beschikking te schorsen of een voorlopige voorziening te treffen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Raad van State, afde ling voor de geschillen van bestuur, postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Het verzoek tot schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Burgemeester en wethouders voornoemd. namens dezen, het hoofd van de afdeling volks- huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Op dinsdag 4 december a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie Culturele zaken om 18.00 uur in het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Opening, mededelingen en in gekomen stukken: Ingekomen: brief gewest over de portefeuillever deling in het dagelijks bestuur; brief met openbare kennisgeving plaatsing 8 panden op de monu mentenlijst van de gemeente Ven ray; lijst van gemeentelijke monumenten d.d. 11 oktober 1990; verslag vergadering monumenten- commissie gehouden op 24 oktober 1990. Verslag vergadering 4 septem ber 1990. Spreekrecht publieke tribune. Raadsvoorstel inzake beschik baar stellen krediet van ƒ42.000,- voor bouw toiletgroep Cultureel Centrum. Samenstelling hoorcommissie en bepaling datum en tijdstippen hoorzittingen in verband met 2 be roepschriften inzake plaatsing pan den op de gemeentelijke monumentenlij st. Gewestzaken. Rondvraag en sluiting. Op dinsdag 4 december a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie voor maatschap pelijke zaken om 18.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Opening en mededelingen. Verslag vorige vergadering d.d. 2 oktober 1990. Ingekomen stukken: uitbrei ding met 6 plaatsen van nevenvesti ging van de Laterije; ouderenhuisvesting in relatie tot het St. Jozefterrein; structuur afde ling Welzijn en samenstelling van de groep Welzijnszaken. Spreekrecht. Gewestaangelegenheden. Convenant Sociale Ver nieuwing. Evaluatie projekt integratie ge handicapten in het arbeidsproces (PIGA). Organisatiestructuur werklo zenzorg. Rondvraag en sluiting. Op dinsdag 4 december a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie financiën, aan vang 18.00 uur in het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Vaststelling verslag 7 no vember. Mededelingen en ingekomen stukken. Nota kwijtschelding 3e kwar taal 1990. Raadsvoorstel machtiging kortkredietarrangement 1991. Raadsvoorstel machtiging vaste geldleningen 1991. Raadsvoorstellen betreffende de aanpassing van de volgende be lastingen: leges; leges hinderwet; afvalstoffenheffing; rioolrechten; begrafenisréchten; hondenbe lasting; OGB; precariorechten; marktgelden. Gewestaangelegenheden. Artikel 12 aangelegenheden. Begroting 1991. Rondvraag. Vaststelling datum volgende vergadering. BOUWKUNDIG ADVIESBURO Voor reken-,tekenwerk en advies ten aanzien van: Beton, staal en hout constructies- -y' Nieuwbouw en Verbouw, Hinderwetten. Ringweg 5813 BP Yssëlsteyn Tel. 04785-2020 Fax 2019 Op maandag 3 december a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie Algemene zaken, om 18.00 uur in het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Verslag van de openbare verga dering d.d. 5 november 1990. Ingekomen stukken en mede delingen. Gewestaangelegenheden. Ontwerp-raadsvoorstel inzake wijziging beheersverordening be graafplaats. Ontwerp-raadsvoorstel en - verordening inzake „ongewenste omgangsvormen". Vergaderschema raad com missies 1991. Bespreking ontwerp begroting 1991. Zulks mede in rela tie tot de (stand van zaken rond de) artikel 12-aanvraag. rondvraag en sluiting. Op maandag 3 december vindt een openbare vergadering plaats van de commissie Sociale Zaken om 18.00 uur in het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Opening. Ingekomen stukken en mede delingen: brief projekt Vrouwen in de bijstand; brief gemeente naar bestuur VLG; brief aanmelding con venant Sociale vernieuwing; Orga- nisatiestruktuur werklozenzorg; WPR-reglementen en verordening. Verslag van de op 8 oktober 1990 gehouden vergadering. Bespreking gewestaangele genheden. Voortgangsnotitie voorstel HOG aktiviteiten. Concept raadsvoorstel ophef fen college van bystand. Rondvraag. Op maandag 3 december a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie ruimtely- ke ordening en volkshuisvesting om 18.00 uur in het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Opening. Spreekrecht publieke tribune. Nota toezicht op toegelaten in stellingen. Vaststelling verslag vergade ring gehouden op 5 november 1990. Behandeling afdoeningslijst/ aandachtspunten d.d. nov. 1990. Raadsvoorstellen tot het ne men van voorbereidingsbesluiten: ten behoeve van het bouwplan tot uitbreiding van het glastuinbedrijf aan de Roffert 8 te Castenray tn.v. dhr. J.M. Classens; ten behoeve van het bouwplan van dhr. J. Kaanen, Groesbeekseweg 16 te Mook tot het bouwen van een woning aan de El- lerbecklaan in bp. Vlakwater II. Raadsvoorstel tot het aangaan van grondtransakties: de verkoop van een kavel bouwgrond in bp Westeinde aan dhr. J. Versteegen, Pettenmakerstraat 12 te Venray; verkoop van industriegrond in bp Smakterheide aan M. de Bruyn Be heer bv, Vennootstraat 1 te Venray. Ingekomen stukken en mede delingen: a. gewestelijke zaken; b. het rapport Ruimtelijk Economi sche Structuurvisie Venray- Centrum (adviesrapportage 20 aug. 1990). Op donderdag 6 december om 20.00 uur zal in de raadszaal het rapport door de samenstellers wor den toegelicht. B. en w. hebben ter zake nog geen standpunt bepaald. De afronding komt in het kader van het masterplan aan de orde; c. in formatie m.b.t grondverkoop aan Nelipak bv in plan Keizersveld. Rondvraag. Op dinsdag 4 december a.s. vindt een openbare vergadering plaats van de commissie economische za ken om 18.00 uur in het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Opening. Sprekersronde voor be zoekers. Ingekomen stukken en mede delingen. Verslag vergadering 4 septem ber 1990. Gewestaangelegenheden. Informatieve bespreking van de evaluatie kennis 1990. Rondvraag en sluiting. Op donderdag 6 september a.s. vindt, een openbare vergadering plaats van de commissie openbare werken, aayvang 19.00 uur in het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: Opening. Spreekrecht publiek. Verslag vergadering 9-10. Ingekomen stukken. Mededelingen. Gewestzaken. Verkeersmaatregelen. Advies wordt gevraagd m.b.t. het reserve ren van een parkeerplaats aan de Schoolstraat ten behoeve van de ambulance; veranderen verkeerssi tuatie Deken Thielenstraat waar door de noord-zuid verbinding voor autoverkeer wordt verbroken. Rondvraag en sluiting. Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van A.G.M van Rens Begynhofweg 4 te Heide, voor het uitbreiden/wij zigen van een rundveehoudery, ge legen aan de Begynhofweg 4 te Heide; Nelissen pluimveebedryven BV, Rotven 8. 5808 AL te Oirlo voor het ex art. 6a Hinderwet uitbrei den /wijzigen van een pluimveebe- dryf, geleden aan de Rotven voornoemd; Timmerfabriek Venray VOF, Energieweg 20, 5804 CE te Venray, voor het ex art. 6a Hinderwet uit breiden Avij zigen van een timmer fabriek, gelegen aan de Energieweg voornoemd; RJ.H. van Dorresteyn, Haag 11 te Merselo, voor het ex art. 6a Hin derwet uitbreiden/wyzigen van een varkensmestery, gelegen aan Haag 11 te Merselo; Maatschap G. en G. van Dyck Eykenhofweg 18. 5814 AM Veulen voor het uitbreidenAvyzigen van een pluimvee en mestvarkesbedryf, gelegen aan de Eykenhofweg voornoemd; Broekstraat BV, Broekstraat 94, 5731 RB Mierlo voor het uitbrei denAvyzigen van een mestvarkens- bedryf, gelegen aan de Beelcweg 90-92-94 te Vredepeel positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 13 dec. 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na .telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlyke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zyn niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen. kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelyke Ordening vrystcl- ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport aan de Vlies 22 te Veulen t.n.v. J.L. Poels; het bouwen van een carport aan De Vlies 20 te Veulen tn.v. RH. Philipsen-, De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 30 nov. 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 ran het raadhuis (ran 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelyk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche 'n abonnement waard Al vele jaren funktioneert binnen de gemeentelijke organisatie een werkgroep verkeersmaatregelen. Deze werkgroep heeft een advise rende functie m.b.t verkeersaange- legenheden. Ook de politie neemt deel in deze werkgroep. Een van de aktiviteiten van de werkgroep is het houden van het verkeersspreekuur. Dit spreekuur biedt iedereen de mogelijkheid om ideeën en suggesties, problemen en klachten m.b.t. verkeerszaken mon deling voor te leggen en toe te lichten. In het verleden is gebleken dat deze mondelinge behandeling goed werkt omdat op veel zaken direkter kan worden ingespeeld. In sommi ge gevallen is het zelfs mogelijk nog tydens het spreekuur tot een oplos sing te komen. Het verkeersspreekuur is door omstandigheden in de voorbije maanden niet gehouden. Met in gang van heden zal dit spreekuur weer worden gehouden op iedere laatste donderdag van de maand tussen 9.00 en 12.00 uur. Om van gemeentezijde een goede voorbereiding op de zaken mogelijk te maken is het gewenst tydig een afspraak te maken voor dit spree kuur. U kimt daartoe telefonisch kontakt opnemen met de sekreta- ris van de bovengenoemde werk groep verkeersmaatregelen, J. Nellen, doorkiesnummer 23250 of met de verkeerswdeskundige G. Rutten, tel. 23387. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een wo ning aan de Hoefblad 9 te Venray, t.n.v. J.M.M. Aben; het plaatsen van verlichting aan de Sparrendreef te Oostrum, t.n.v. Tennisclub Oostrum p/a M. Bo- nants, Ooster Thienweg 5; het bouwen van een woning garage aan de Melchiorhof te Ven ray, t.n.v. W.C.M. Schwachofer, Eligi- usweg 22. het aanbouwen van een serre wijzigen carport aan de Schuts- boom 16 te Venray, t.n.v. J.K.G. Janssen. het verbouwen uitbreiden woning bouw garage aan de Deumese weg 62 te Venray tn.v. P.H. Cox Constantijnstraat 13 te Meerlo;-. het uitbreiden van een wo ning aan de Akelei 3 te Venray tn.v. G.M. Verkoeyen. het bouwen van een gara ge/berging aan de Eikenlaan 64 te Venray tn.v. A.T. van Gameren. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 30 nov. 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche O/ Alleen de seniorleden behoeven de verplichte bijdrage van de Moo- lenbeek ƒ3,00 de sportvisakte 1991 ƒ12,50 te voldoen. De contri butie van de jeugdleden is ƒ5,00. Als men nu de contributie over maakt op bank no. 14.00.03.614 of giro 5134986 ontvangt u alle visbe- scheiden begin dec. thuis. Verdere informatie in het visboekje van 't Alvertje van deze maand of bij de secr. H. Lenssen Allegrostraat 7 Venray tel. 87606. By de koppel wedstrijd ran Venray was de le prijs voor R Cuppen, R. Wijnhoven Jr en de 10e prys voor R. Wijnho ven, P. Runen. Zaterdag 1 dec. kop pelwedstrijd van de Federatie Noord Limburg. Er wordt gevist in het Leuken. Voor deze wedstrijd op geven bij P. Kunen tel. 077-662920. De koppelwedstrijd van Venray. zaterdag j.l. gehouden, werd gewon nen door R. Wynhoven en P. Cup pen, 2e werd een koppel Duitse sportvrienden en 3e T. Verheyen A. Aarts. Zaterdag koppel in de haven te Venlo. Opgeven tot donderdag 19.30 uur bij Il.v.d. Heuvel. De nieu we vergunningen komen binnen kort binnen. Houdt u deze kolom in de gaten. Voordat de raad met de behande ling ran de begroting in tweede ter mijn verder ging, werd nog eerst de gewone agenda afgewerkt Er wer den veel woorden gesproken eer dat de raad accoord ging met het voorstel omtrent de samenwer kingsovereenkomst met de Stich ting „Duimelot" in Venray betreffende kinderopvang. Alle fractie's, al werd door de ene fractie wat genuanceerder hierover ge dacht dan de andere, waren van oordeel dat met dit project gestart moest worden en dat het de ge meente wel geld mocht kosten. Voorlopig werd gedacht aan het aangaan van die overeenkomst voor de tijd van één jaar om dan verder te kyken. DE BEGROTING Zoals wij reeds eerder hadden be richt zou het college antwoorden op de algemene beschouwingen door de fracties CDA. Maaskant en Over- loon uitsgesproken maar door de PK schriftelyk ingediend. Die frac tie was van oordeel dat men niet van het publiek kon verwachten dat ze al die woorden moesten aanhoren. Het college zou in anderhalf uur hun antwoord uitspreken, maar dat lukte niet binnen die tijd. Alle frac ties hadden in hun algemene be schouwingen alles keurig op een rijtje geplaatst Het college deed hiervoor niet onder. Alle gestelde vragen werden duidelijk beant woord. Natuurlijk werden niet alle verlangens gehonoreerd. Hier volgt een uitgebreid overzicht: Voor wat betreft de procedure rond de benoeming van een burge meester vroegen veschillende frac ties tot spoed, desnoods via een waarnemer. In december wil het college een gesprek met de fractievoorzitters om aken te bespreken zodat die procedure wordt bespoedigd. De ambtswoning van de burge meester is tydelyk verhuurd maar dat hoeft geen bezwaar te zijn. Als het politiebureau in Vier lingsbeek gesloten zou moeten wor den wil het college er alles aan doen zodat toch een loketfunctie voor Vierlingsbeek behouden blijft Met de ontgrindingen van een ge bied rond de Kevelaereedijk zal mo gelijk begin van volgend jaar begonnen kunnen worden omdat rond die tyd ook werkzaamheden voor de aanleg van ryksweg 73 zal worden begonnen. Het college is hoopvol gestemd dat de CDA fractie zal komen met een plan omtrent de inventarisatie van de plantsoenen, die volgens die fractie geen florisante uitstraling hebben. Het college zal trachten een goede overeenkomst met de SWW te kun nen maken voor wat betreft het on derhoud van de Maasheggen. Er zijn monsters genomen van het rioolslip in Overloon. Als dat verontreinigd is, dan zal het water schap maatregelen nemen omtrent die afvoer. Het college zal deskundigen in schakelen die een onderzoek naai de toestand van de monumentale lindenboom in Overloon en naar 5 andere bomen in de gemeente. Als het nodig is dat die bomen hersteld moeten worden zal het college met een voorstel komen. Het Schaartven in Overloon wacht nog op afwerking maar dat kan voorlopig nog niet omdat nog niet alle grond is afgevoerd. Zodra dit het geval zal zijn, wordt de af werking ter hand genomen. Monsters omtrent de kwaliteit van het water worden regelmatig genomen. Voor wat betreft de veiligheid zal een onderzoek worden ingesteld. De verkeerssituatie in Maashees kwam ook aan de orde maar het gaat hier om een Provinciale weg. Om die in 1991 te verbeteren zal ook de gemeente veel geld gaan kosten. Om diverse verkeerevoor- zieningen aan te brengen denkt de provincie van de gemeente een be drag nodig tehebben van 232.500,- Het CDA verklaarde geschrokken te zijn van dit kostenplaatje en wilde dat graag onderbouwd zien. Op een later tydstip komt het college daar- Het meest bekende raadslid van Vierlingsbeek is zeker Tbon van de Pas (bekend als Holland se boer). Dat komt niet alleen omdat hy reeds 20 jaar raadslid is, maar meer doordat hij altyd aan het woord komt tydens de raadsvergadering met zyn di kwijls keiharde uitspraken. Maar in de donderdag gehou den raadsvergadering van de gemeente, en nog wel de behan deling van de begroting, zweeg Tbon echter in alle talen. Al had hij, zoals hy ons verklaarde, wel het zweet in zijn handen staan, hij hield zyn kaken op elkaar. Er kwam geen woord over zyn lippen, totdat op het laatst hoofdelyke stemming werd ge vraagd. en Tbon .....voor moest zeggen. Maar een record was het zeker. Maar waarom hield Tbon zyn mond??? Er was een afspraak met zyn Overloonse fractie dat de fractie voorzitter, namens de fractie, het woord zou doen. En omdat Toon zich steeds aan zijn belof tes. al die 20 jaar heeft gehou den, deed hy het nu ook, al viel het niet mee. I op terug. Er werd nu nog gewezen naar andere aan die Provinciale weg gelegen knelpunten, door de kom van Vierlingsbeek. Groenin gen en Vortum Mullein.; Er zal een betere voorlichting ko men voor de verlening van kapver- gunningen. en als een saillant detail kan worden vermeld dat juist donderdag 5 bomen gekapt zyn zonder vergunning. Wat het college daartegen zal doen kon ze nog niet mededelen. De hinderwetvergunning aan vraag van de Fh. Havens in Maas hees komt binnenkort aan de orde. Het college verwacht van de KPJ van Overloon nog nadere gegevens over het waarom die organisatie een zelfstandige accommodatie no dig heelt. De kleedaccoininodatie van SSS Overloon en de uitbreiding van de tennis baan te Overloon zal op de prioriteitenlijst worden opgevoerd naar de A. prioriteit Dat de werkgroep Asielzoekers, stopt betreurt het college maar er zal nog een gesprek plaats vinden. Mogelyk zijn de leden alsnog be reid hun besluit te herzien. De poli tiek staat nog steeds ^chter de werkgroep. Jammer dat er geen parkeerplaat sen voor vrachtwagens in Overloon kunnen worden aangewezen. Het ontwerp-bestemmingsplan om het Internationaal Land schapsmuseum in Overloon moge lijk te maken kan spoedig in voorbereiding worden genomen. Er is aan de Provinciale Planalo- gische dienst gevraagd een princi pe uitspraak te doen omtrent de lokatie van de in Overloon te bou wen sporthal tussen het bungolow- park DE Vers en het sportpark. Het museumbestuur heeft voor wat betreft die lokatie negatief ge reageerd. Er is wel een bouwteam be noemd. Dit team is al links en rechts wezen kyken. Dat team vindt het bouwplan van de sporthal in Horst realiseerbaar voor Over loon. Maar ook hier zal. als het kostenplaatje bekend is, de raad er zyn goedkeuring aan moeten geven. Of en in hoeverre er mogelijk een samenwerking kan komen met drie reeds bestaande kabelnetten in andere gemeenten wordt on derzocht Over uitbreiding van het Nationa le Oorlogs en Vcrzersmuseum is niets bekend. Wel zyn er enkele wy zigingsp lannen Omtrent uitbreiding van het bun galowpark De Vers is evenmin iets bekend. Dit park lean nog met 46 bungalows worden uitgebreid. Woningbouw in Overloon zal. in dien er geen nieuw bestem mingsplannen worden gemaakt niet lang meer mogelyk zyn.De ste- debouwkundige afdeling heeft al opdracht gekregen naar die moge lijkheden uit te zien. PK Had verwijten Fors had de PK fractie in hun al gemene beschouwingen uitge haald. Het college zou die fractie niet voor vol aanzien. Wat die frac tie ook naar voren brengt, het wordt niet serieus genomen. Zowel Loco burgemeester Jan Ronnes als wethouder Lamber Litjens betreu ren de opstelling van de PK. Juist de inbreng van de PK wordt zowel door het college als by het ambte lijk overleg wel degelyk meegeno men. Er werd tijdens de schorsing hier nog veel gepraat en dat leidde tot een betere verstandhouding tus sen het college en de PK fractie. Onroerend-goed belasting Het college stelde voor de onroe rend goed belasting met 10% te ver hogen. Maar by de vaststelling van de begroting werd voorgesteld die verhogen te beperken tot 6%. Het college sprak daar hun veto over uit maar de raad besliste anders. Op zondag 25 november 1990 j.l. waren er in Bom Limburgse kam pioenschappen Judo voor jeugd jongens. Erised had voor deze kam pioenschappen vijf jongens inge schreven. In de groep jongens geboren in 1978, 1979 en 1980 wa ren het Ronnie Peetere, Richard Peetere en Jeroen Janssen die het in hun gewichts klasse moeten kla ren. Jeroen Janssen in de klasse 1978 min 44 kg wist door goed judo en inzet in deze klasse door te drin gen tot de finale, en ook deze finale werd door Jeroen gewonnen, zodat hy zich kampioen van Limburg mag noemen in deze klasse. Ri chard Peetere in de klasse 1978 min 39 kg wist eveneens een plaats te veroveren op het ere podium, en wel een mooie derde plaats. By de jongens in de groep b: 1975.1976 en 1977 geboren hadden wy Guido van Dyck en Roel Linssen ingeschre ven. Roel Linssen die het moest zien te klaren in de klasse 1976 min 40 kg, had zich voor deze kampi oenschappen goed voorbereid, en door deze goede voorbereiding wist Roel al zyn partyen winnend af te sluiten zodat ook hy zich kampioen van Limburg, mag noemen in deze klasse. Al met al was het weer een geslaagd Judo toumooi voor onze jongens, ook voor diegene die nu net buiten de pryzen vielen, want hun inzet was er niet minder om. V-V

Peel en Maas | 1990 | | pagina 9