/5000.- GEPASTE Aktie Alkoholmatiging voor scholieren van start ItQlIC Stijlvolle Harfa diploma-uitreiking SINT-NICOLAAS AANBIEDINGEN BIJ AGENDA PULLOVERS ziens bij CAESAR mannenmode BROUWER excl. herenkleding stempelaktie Wereldwinkel Venray PEEL EN MAAS Sporthal Gevonden Collegium Vocale Venray en 'Spinninghe' PEEL EN MAAS Donderdag 29 november - Pagina 3 Tijdens de koopzondag hadden diverse winkeliers verschillende akties ge houden. Zo ook groenteman van Eeuwijk. Bij hem kon men raden hoeveel mandarijnen er in een mand zaten. Hij had voor de goede of bijna goede inzenders vijf prijzen beschikbaar gesteld, waaronder enkele fruitschalen. Twee van de deelnemers, kapper Leo Nooijen en zijn medewerker Jan v.d. Rijdt wilden wel meedoen maar, als zij wat wonnen, dan moest dit aan een goed doel worden gegeven, en jawel, Jan v.d. Rijdt won de derde prijs en Leo Nooijen de vijfde. De twee fruitschalen werden door dhr. v. Eeuwijk direct omgewisseld in drie kisten sinaasappelen. Daarmee togen de heren van Eeuwijk en van de Rijdt afgelopen maandag naar het St. Elisabeth zie kenhuis om de kisten op de kinderafdeling af te geven. Daar werden de kisten dankbaar in ontvangst genomen. Het aantal manderijen wat in de kist zat was overigens 23.000 Al eerder berichtten wij dat in de 'Burgerzaal van het Raadhuis op za terdag 24 november de Openbare D- examens van de Harfa-afdeling van de muziekschool Venray zouden plaats vinden. Het werd een stijlvol le afsluiting van meer dan een week examineren. Leerlingen van alle Venrayse muziek gezelschap pen werden in de gelgenheid gesteld de landelijk erkende diplo ma's A t/m D te behalen. Dat gebeur de ditmaal voor de 20e keer sinds in 1971 de muziekschool haar poor ten opende. Voor de kwaliteitsbewaking van de examens waren door de inspek- teur van muzikale vorming twee ge committeerden afgevaardigd: de heer Koekelkoren uit Maastricht en de heer Kingma uit Venlo. De beide heren waren vol lof over de wijze waarop de examens verliepen als ook de eerlijke en objektieve beoor delingen die werden toebedeeld. De 45 A-diploma's en de 31 B-diploma's werden aansluitend na afloop van de examens aan de kandidaten uit gereikt. IN DE BURGERZAAL Voor de uitreiking van de 19 C- diploma's en de 3 P-diploma's had de muziekschool een sfeervolle ruimte in de Burgerzaal gevonden. Zaterdag middag werd begonnen met de openbare D-exaxxxens van de drie D-kaxxdidaten: Erick v. Dyck, bugel. Xander Eyssen, bugel en Jo an Jeixniskens, saxofoon. De prach tige akoustiek van de Burgerzaal gaf de examenconxmisie volop de gele genheid de prestaties te bekritise ren. Het was een mooi moment om uit de mond van de voorzitter van de commissie, de heer Geert Ja cobs, te horen dat de drie kandida ten voor het D-dfploma waren geslaagd. Daarop heeft de Burge meester Defesch de drie eindexa- mekandidateix het hoogst te behalen diploma uitgereikt. De C- slagerij Bart Oomens vijf jaar in Veltum Op 16 oktober jl. was Slagerij Bart Oomens precies vijf jaar gevestigd in het Veltumse Winkelcentrimx. Die datum heeft hij rustig laten ko men en gaan, onxdat hij en zijxx vrouw ook de klanten dit feest wil den laten meevieren. En, zo dach ten ze, waxxneer kun je dat beter doen, dan in de duurste nxaand van het jaar, die niet voor niets de maand van de feesten wordt ge noemd. Vandaar dus een feestelijke aktie waarmee het eerste lustrum wordt gevierd. Een actie ook waar mee de klanten iets kunnen wixx- nen. Overigens ook een hele simpele aktie. Iedereeix die iix de maand december vlees, vleeswaren of iets van de traiteur by Bait Oo mens koopt - hoeveel of hoe weinig dan ook - behoeft alleen maar zijn of haar naam op de kassabon te zet ten en deze dan weer in te leveren. Iedere week wijst het lot vier geluk kigen aan die voor een waarde van ƒ25,- gratis in de slagerij mogen winkelen. Bart Oomens begon negen jaar geleden een slagerij in Deurne en vier jaar later een nevenvestiging in het Winkelcentrum Veltum. In 1987 stootte hij zijn Deumese vesti ging af om alleen Ven ray aan te houden. Hij breidde zijn zaak uit met een leegstaand pand in het winkelcentrum. In de aldus verkre gen 50 m2 extxa kwam niet alleen de worstmakery maar ook de keu ken voor zyn nieuwe traitteuraiti- kelen. SI Andries (30) Brengt de vries' Als St Eligius (1) met ijs begint, wil hij drie maanden dat tot vrind Decemberwind uit het oost, brengt de zieke weinig troost. diploma's werden door de voorzit ter van de federatie voor muziekge zelschappen Mevr. H.Poels-Peters uitgereikt. Tot slot sprak direkteur Louis vd Hoonaard de hoop uit dat de C- kandidaten de geboden kans, om met een D-opleiding hun studie aan de muziekschool af te sluiten, met twee handen zullen aangrijpen. Tentoonstelling Theo Jordans in Schouwburg Theo Jordans is geboren in Venlo in 1956. Hij heeft gestudeerd aan de Akademie voor beeldende kunsten Minerva in Groningen. Zijn specia lisatie was grafiek. Ook heeft hij een opleiding voor eerste giaads le raar tekenen aan hetzelfde insti tuut gevolgd. Hij probeert eeuwenoude land schappen vast te leggen, die er wel licht weldra niet meer zyn. De omgeving waar Jordans woont, (Goede, Zeeuws Vlaanderen) en werkt, is zijn inspiratiebron. Een aantal jaren heeft hij in het Gro ningse platteland gewoond. Jordan trékt er ook giaag op uit om de art istieke mogal ij kh eden van het schilderen in de open lucht te benutten. Onder alle omstandig heden gaat hij naar buiten om te te kenen en om te aquarelleren. Zomers schetst hij ook wel in olie verf. De combinatie met lesgeven vindt Jordans bevredigend. Hij werkt een aantal uren als teken leraar. Jordans komt uit een aitistiek milieu. Zijn vader was dirigent van het Limburgs orkest, zijn oom is dat van het Brabants orkest en zijn zus is een verdienstelijke concext- pianiste. Zelf speelt hij Trombone. Het liefst .componeert Jordans aan de schilcfersezel of aan de litho pers inzijn Imposante atelier. In het begin vam zijn loopbaan was hy hoofdzakelijk litho-grafisch bezig in zwart-wit contrasten. Veel van Jorgans werken hangen in overheids-instellingen in de pro vincie Zeeland. Zijn huidige werk, dat momenteel in Venray geexpo- seerd wordt is beschikbaar voor verkoop. De tentoonstelling is te bezoeken op werkdagen van 10.00 tot 16.00 uur van maandag t/m vrijdag en tij dens voorstellingen. Ook zondag middag (st.nieolaasmiddag) is de tentoonstelling te bezichtigen. jonge mannenmode Grotestraat 43 Venray 10943 O W exclusieve herenkleding Grotestraat 43 Venray 10943 Ze zijn er weer, Pullovers in de bekende kwaliteiten en dessins. Enkele voorbeelden: 1. Pullovers, actuele -MQ kleuren en dessinsvan 179,- nu 110."" 2. Stoere pullovers voor de wintervan f189,- nu 129.- 3. V-hals pullovers -Hf* nu grote sortering in 3 kleurenvan f179,- nu li 9," 4. Pullovers -4 Af\ actuele kleuren en dessinsvan f219,- nu 149." U ziet, volop keus in fantastische pullovers voor de komende wintermaanden! Dus tot win met onze Tasjesrover in de kraag gegrepen Het is aan de goed gegeven signa lementen van beroofde dames te danken dat de politie zatedagmid- dag omstreeks 13.45 uur een tasjes rover, een 24-jarige inwoner van Nijmegen, kon aanhouden. Die had omstreeks 12.00 uur op de Merselo- seweg een oudere Venrayse dame van haar tas beroofd. Daarmede kwam een einde aan de laatste tijd in Venray gepleegde berovingen van veelal oudere dames. Deze tijde lijk in Venray verblijvende Nijme- genaar beroofde op zyn fiets gezeten, fietsende dames in het voorbijgaan van hun tas. Of die da mes daarbij ten val kwamen, inte resseerde hem niet. Er waren de laatste weken in totaal vijf aangiftes gedaan. Bij de aanhouding had de dader nog een gedeelte van het geroofde bij zich. Hij werd ingesloten en voorgeleid aan de hulp-officier van justitie. Tijdens het verhoor bekende hij die berovingen, maar ook dat ver schillende pogingen niet waren ge lukt. Daarvan was in alle gevalllen nog geen aangifte gedaan. De politie vezoekt om een compleet beeld te krijgen, die dames die niet beroofd zijn, toch aangifte te doen. Helaas zijn niet alle berovingen bij oudere dames in Venray opge lost. Bij berovingen aan de Oostsin gel en het Nassauplein zou deze dader niet betrokken zyn geweest Gfl Blut Ruim vallende mantel I met contrasterende ijf 8? VAN OORSCHOT MODÊ Grotestraal 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, „Loon naar werken" dat kregen vorige week woensdag de leerlingen van de Biologische school aan de Eikenlaan. Voor het derde achtereenvolgende jaar was in het leerprogramma van deze school ruimte gevonden om de kerstversiering te maken voor het Venrayse winkelcentrum. Een werk waar behoorlijk nxit tijd in gaat zitten. Toch is het de leerlingen gelukt om weer zo'n 300 tot 600 meter groen sierlint aan elkaar te binden. Als blijk van waardering gingen enkele winkeliers van het winkelcentrum Venray de zwoegende leerlingen bezoeken om hen op speculaas te tracteren. Met de première van het to neelstuk [Stik' van de nijmeegse Theatergroep O.aze is op 26 novem ber de regionale aktie van start ge gaan om alkoholmatiging te propageren by jongeren in het vooxtgezet onderwijs. De première vond plaats in de Maaspooxt te Ven lo en werd bijgewoond door onge veer 700 3e klassei*s van 4 scholen voor voortgezet ondeiwys in Venlo en een aantal genodigden. Deze regionale aktie is een onder deel van het alkoholmatigingsbe- lexd dat de Noord-Limburgse gemeenten sinds vorig jaar voeren. Bij de opzet van de aktie is aanslui ting gezocht by de aktie met het zelfde thema die nu ook landelijk wordt gevoerd vanuit het Alkohol- voorlichtsplan van het ministerie van WVC. In het toneelstuk wordt een hech te vriendengroep opgevoerd. Met el kaar ontdekken ze de plezierige kant van een alkoholhoudend drankje. Helaas weet een jongen zijn alkoholgebruik niet te mati gen. Tot overmaat van ramp rijdt hij met zyn pas gekregen nieuwe brommer onder invloed van alko- hol tegen een boom, waardoor hij een belangrijk examen moet mis- Wist u dat- Wereldwinkel Venray tijdelijk ge vestigd is in de voormalige ijssalon van P. Thielen in de Grotestraat! Hiet producten door ideeële im- portorganisaties direct van de pro ducent gekocht worden! Dat daardoor niet de tussenhan del, maar de producent zelf het grootste deel van de winst in han den krijgt! Dat zodoende zyn/haar bestaans- kansen en die van zijn/haar famil- lie, koöperatie, dorp verbeteren! Dat er in de wereldwinkel ver schillende soorten Max Havelaar- koffie te koop zyn! Dat bedrijven, instellingen, huis houdens, scholen in Venray en de gemeente overgegaan zyn op het ge bruik van deze koffie! Dat u in de wei'eldwinkel terecht kunt voor allerlei sinterklaas en kerstartikelen! Dat u de wereldwinkel kunt steu nen door donateur te worden! Dat er wei'eldwinkel kadobonnen bestaan! Dat van harte welkom bent om eens een kijkje te nemen op maan dag van 2-5: woendag 2-5: vrijdag 2-9: en zaterdag 10-4 uur! Voor meer informatie: M.van Ze- ben, tel. 11689. sen. Hierdoor dreigt hij uit de groep te vallen met alle emoties vandien. Na de première zal de voorstelling nog op 15 andere plaatsen in de regio worden opgevoerd. Vanuil de scholen is heel positief gerea geerd op het aanbod. Alle Venray se middelbare scholen werken mee aan het projekL Het to neelstuk zal in Venray op 14 ja nuari in de schouwburg worden opgevoerd. Andere elementen van de regio nale aktie zyn het bieden van konsultatie en advies aan scholen bij het opzetten van alkoholmati- gingsaktiviteiten en het aanbie den van een leerlingenbrochure voor alle le, 2e en 3e klassers en een zgn. leskist met voorlich- tings- en onderwijsmateriaal voor alle scholen voor voortgezet on derwijs in Noord-Limburg. De aktie werd mogelijk ge maakt door een projectsubsidie van het ministerie van WVC aan de gezamenlijke gemeenten in Noord-Limburg om het roken en het gebruik van alkohol tegen te gaan. uw weekblad De Wetteling Donderdag: Manual 17.30-21.00 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrydag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 KNVB 19.30-23.30 Zaterdag: MHCV 08.00-09.00 Korfbalcompetltie 09.00-14.30 MHCV 14.30-18.00 Basketbal 18.00-21.30 Zondag: Badminton 10.00-13.00 MHCV 13.00-15.30 Korfbal 15.30-19.30 Voetbal 19.30-20.30 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 KNVB 20.30-23.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badinintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 De Schuivers 19.30-21.30 KNVB 22.30-23.30 Gevonden voorwerpen van 20 t/m 26 nov. leren handschoen; vergulde arm band; autosleutel aan hanger; lees boek; draagtas met boodschappen. Voor inlichtingen kunt u zich ty- dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray. tel. 04780-84888, tst 224. Wil eigenaar zich melden? De politie verzoekt de eigenaar van een witte hond die gewond is thuisgekomen zich te melden voor regeling van de schade. Een 26-jarige bestuurder van een personenauto uit Venxay kon een overstekende hond op de Horster- weg, ter hoogte van het Schoor, niet meer ontwijken. Gezien de schade aan de auto moet die hond. die jan kend wegliep, behoorlijk gewond zijn geraakt Maar hoe de bestuur der en politie de omgeving afzoch ten, de hond was niet meer te vinden. Het gaat om een niet al te grote witte hond. De eigenaar van de auto is behoorlyk gedupeerd, terwijl de eigenaar van de hond zeker WA ver zekerd zal zyn, waardoor de schade gemakkelyk kan worden geregeld. De onverbeterlijke Met een klinker werd de etalage ruit van de drankenhandel aan de Henseniusstraat ingegooid. In een mum van tyd werden uit de etalage 4 flessen drank (2 cognac en 2 jon ge jenever) gehaald. Gezien de werkwijze kwam daar de bekende 53-jarige inwoner voor in aanmerking en jawel, toen de po litie hem aanhield was hij nog in bezit van 1 byna lege fles cognac en de nog twee gevulde flessen jonge jenever. Hy werd voorgeleid, maar later, in overleg met justitie, maar weer huiswaarts gezonden. Op zondag 2 dec. wordt in het Cul turele Centrum 'de Wingerd' te Se- venum het boek "Spinninghe" gepresenteerd, een reekds opstel len over de geschiedenis van Seve- nunx, die begint in de 14e eeuw en eindigd in onze eeuw. Het kamer koor Collegium Vocale Venray zal deze presentatie "omlysten" met muziek uit diezelfde eeuwen. Over de thema's 'herfst' en 'dieren' brengt het ensemble liederen ten gehore van vele componisten o.a. Arcadelt, Banchieri, Desprez, Nees, Mendelssohn, Hindemith en Die- pentroch. Tijdens dit koffieconcert zal Prof. P.a.m. Geurts een korte le zing houden. De aanvang van het concert is om 11.30 uur. VERUND6N JUW6U6R DIAMANTEN SIERADEN ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten ran W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: T. LANKVELD Langstraat 106, tel. 83558 Weekenddienst voor de patiënten ran p. Corver. G. ran Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeet2. D. Wrcauteren en J. de Vbeht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEK EN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag ran 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: O. VERHAEGEN, tel. 82281 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Krenxer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak 1/12: W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 2/12: G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken ran mevr. Raay- makers. mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrijdag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikeien kunt u terecht van maandag t/m vrijdag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, t£l. 81269 Zwangerschapgymnastiek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 11.30 tot 12.00 uur, tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdag en vrydag van 13.30-tot 14.00 uur. tel. 88273 Wykgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 13.30 tot 14.00 uur. tel. 04785-1492 Wykgebouw Wanssum SL Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag, don derdag en vrydag van 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 Wykgebouw Tienray Bernadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag woensdag en vrydag van 13.00 tot 13.45 uur, tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een van de andere wykgebouwen op de aangege ven tyden. ALGEM: HULPDIENST VENRAY. Tfel. 04780-84163 Bereikbaar van maandag t/m vrydag de gehele dag tot 22.00 uur en in het weekend van'9.00-1-1.00 uur en van 19.00-20.00 uur GEZINSZORG VENRAY Westsingel 5, tel. 04780-26262 Spreekuur: dagelyks van 9 tot 10 uur

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3