PEEL EN MAAS OUDE FOK) f A.s. zondag in Venray Bridgeclub Klavertje Vier Vereniging voor Ouderen K.B.O. Schaakvereniging Venray Badmintonclub Venray Bridge H.B.S. Diana Als u weet dat bijna 90 van alle Venrayers onze krant leest, dan weet u natuurlijkook waar u moet adverteren PEEL EN MAAS Donderdag 29 november Pagina g Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275: kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben. Dr. Poelsstraat 4. tel. 11664. Zaterdag: 1 december zalig Jan van Ruisbroec.9.00 Lsm. heeroom- Jan en Marinus Ilagens. ouders Voermans-Janssen 19.00 ZONDAGS DIENST; Riek Beelen-Beerkens; Piet Keijsers coll. Leo Gooren Coll; Jo Coenen-Verheugen coll; ouders Vermeulen-Verheyen; Ouders Ties Ronken en Maria Kraus; Jo Heesbeen Zondag: eerste Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. H. voor de parochie 9.30 Lat. Hgm. met volkszang jrd. Piet Kersten en Mina Kersten van- Bracht Jo Wennekers-Mu\jsers; Wilhelmus Hubertus Janssen; Wil- helmina van den Munckhof- Sangers 11.00 Plechtige H, Mis b.g.v. het afscheid van de zusters van het StJozef klooster die ons in de loop van de maand december gaan verla ten. na ongeveer 114 jaar hier in Venray gewoond en gewerkt te heb ben. Wy z(jn hen daarvoor zeer dankbaar en hopen dan ook dat ve len de zusters na de H. Mis een dankbare hand zullen geven. Tot in tentie van de scheidende zusters; ouders Truyen-Hendricx en zoon Jan. Johan van Heiningen coll. Cor vonk en beide echtgenoten (S); Ber- tus ALbers coll; oudere Reyndere- Artz; Nellie Janssen-Muis; zeswe- 'kendienst voor Walter Lichteveld; Ben Peetere coll. Maandag: 3 dec. H. Franciscus Xaverius 9.00 Lsm. oudere Tu(jls- Muijzere en overleden kinderen Dinsdag: H. Barbara 9.00 Lsm. overl. oudere, oude stichtingen 19.00 Lsm. Nelly de Bruyn-van de Voort; Wim Kaptein; jrd. Ben van Daal Woensdag: 5 dec. 9.00 Lsm. fam. Roex-van der Heyden, moeder en kind Donderdag: H. Nicolaas 9.00 Lsm. Iiendrikus Drabbels, echtge note. en kinderen S; Nelly Janssen- Muis 19.00 Lsm. oudere van Osch- Hebben Vrydag: H. Ambrosius eerste vrijdag van de maand 9.00 Lsm. Wilhelm Wilms en Hendrina Huis man S- tot zekere intentie; tot by- zondere intentie; te.v.. het H. Hart van Jezus De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zo: 9.30 Bart Derkx en Wilco Jansen Misdienaars en lektoren: Za: 19.00 Peter Harrewyn en Arnoud Welschen, lector G. de Groot Zo: 9.30 Jerogn Leyssen en Hans Wei- jers; 11.00 Bjom Kleeven en Casper Vloets; Lektor.- C. Hendriks. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korfl'. Lekt; H. Brouwer: Misd.: Bas Derikx Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lekt Br. Artemis: Intenties Huub v.d. Bekerom, overl. fam. v.d. Bekerom-Straatman. Mathieu van Houdt;. Dinsdag en donderdag 16.45 Groepsmeditatie in het Stiltecen trum (Pav. G., Ie deur rechts) o.l.v. G. van Loenen. Maandag en woensdag: 16.45 Li turgieviering in de kapel. Voor ganger: Dinsdag: 13.30 liturgiegroep Paterskerk Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer; 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 zondagsvie ring; fam. Dechnar-Sybere en Ver meulen Dykmans; Arno Clephas pers. w.b.v..Thei Peetere koll. Wim Beterams; jrg. Jan Arts-, Overl. fam van Ooi Althuizen: Ben Alders, koll Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypere-Philipsen; 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Kon rad Thyssen en overl. fam. 11.45 Toon Sanders en overl. lam.; Leo Wekx en Louisa Wekx- Weinrich; 18.00 Jan Michiels Maandag: 8.00 overl. fam Philip- sen 19.00 Jan Cuppen Wimpje Siebere-Douma Dinsdag: 8.00 t.e.v. St Antonius 19.00 Tbon Jeucken Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypere-Philipsen; Run. Springintveld-Geurts en Konings; 19;00 vor levende en overleden familie Donderdag: 8.00 Wilhelmina van den Munckhof-Sangere; 19.00 Doortje Wiertz-van den Heuvel Vrijdag: 8.00 Run Peetere-Arts 19.00 Gezinsmis overl. oudere Hü- pen Tang Stevens Misdienaars en akolieten: Za: 18.30 Martin Leendere;. Zo: 9.00 Jaap Janssen; 11.45 Johan Pouwels; 11.45 Martyn Smelt-, 1&00 Leo Pouwels. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring Le.v. Maria en tot zekere intentie Zondag: eerste zondag van de advent 10.00 Hoogmis. Voor Td van R(jn coll Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie ran de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag vie ring Geen H. Mis om 8.0 uur. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegenheid; 11.15 Gezongen H. Mis; 13.30 Lof en zegen met het Allerheiligste; Deze viering voor het verkrygen van priesterroepingen is voor een ieder toegankelyk; 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora- vondmis voor de le zondag van de Advent Kinderwoorddienst. Zang door het Dameskoor Ven rode. Voor Marian Rutten-Camps coll; voor T> nie van Bergen-Stiphout coll. voor Sjef Giesberts; voor Lei Vereteegen (van de fam. Swinkels) voor Sjef Janssen coll. voor Jan van Gerven coll. voor Wiel Jacobs; voor Harrie Mommen coll. voor Door Kleuskens Kusters van de petekinderen) aller- ziclen coll; Greta Lemmens; Zondag: le Zondag van de Ad vent 8.30 voor het geestelyk en tij delijk welzijn van de parochie 10.00 Hoogmis, gregoriaans voor Ber Jon kers (Coll) voor Lei Vereteegen coll voor Mia Swinkels-Crynen, voor Jan Schmitz, tot byzondere atten tie: 11.30 voor Harrie Janssen en overl. fam. Maandag: Gedachtenis van de H, Franciscus Xaverius 8.00 voor Ibon Albere 19.00 voor Stien Wijnhoven-Philipsen, voor Piet Ver- meltfoort en overl. fam. voor fam. Drabbels; Dinsdag: Gedachtenis van de H. Johannes van Damascus, kerkle raar 8.00 Voor Sjef Giesberts 19.00 voor Door Kleuskens-Kustere Woensdag: 8.00 voor Martinus Pontman en Gysbertus van Blok land 19.00 voor Toon van Dijck en overl. fam. van Dijck-Driessen, jrgt. voor Tonny Brummans-Essing Donderdag: Gedachtenis van de H. Nicolaas 8.00 overl. oudere van Rooy-Hendriks en zonen 19.00 H. UUR uitstelling van het allerhei ligste. Misintentie voor Ibon Lange (Coll) voor Door Kleuskens (Ge bedsgroep) Vrydag: Gedachtenis van de H. Ambrosius, Kerkleraar, le vrij dag. 8.00 Overl. oudere van Rooy- Hendriks en zonen 18.30 kruisweg oefening; 19.00 Voor overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam. voor levende en overl. fam. J. Hoedemakere Akolieten en misdienaars: Zo: 8.30 V.d. Oever; 10.00 Pascal en Ur- bain v. Weert, Robert Vereteegen. 11.30 H. Fijneman. Di: 19.00 Emiel Ubaghs. Do: 19.00 José Plasencia. Vr: 19.00 Alberto Alvarez. Mededeling: Gespreksgroep aan de pastorie op donderdagavond om 20.00 uur (kapl. B. Clemens) Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 voor de overl. le den van buurtvereniging Vriend schap door samenwerking, uit dankbaarheid voor een voorspoedi ge genezing overl. oudere Janssen- Peeters, gestjaard. Wilhelmina Jeu ken en oudere, over. oudere van Soest-van Vechel, Giel Vennekens, en Henrica Vennekens-Verechuren. Zondag: 8.30 tot zekere intentie 10.00 Harry Thuyls, Miena Derkx, Leo Op t Veld, overl ouders Maas- Martens, Wim Volleberg (namens de Rabobank; Piet Litjens, Piet Custers, Koor Harmony Maandag: 9.00 tot zekere intentie Dinsdag: 9.00 Ans. v.d Sanden- Basten Woensdag: 9.00 Piet Direks Donderdag: 9.00 T.e.v. St. Nico laas. uit dankbaarheid (familie Rutten-Peetere) Vrydag: 9.00 eerste vrydag van de maand. Jaard. overl. familie Cla- sessens Drabbels Misdienaars: Za-. 19.00 Rob Jeuc ken. Jip Swinkels, Mark van Dyk, Roel Kessels. Zo: 8.30 Bianca en Sas- kia Janssen, Lisette janssen, Yvon- nen van Areen; 10.00 Gwenda Nielen. Bianca Camps, Saskia Lit jens, Veronique Philipsen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jong Garde Koor). Hendrika Steeghs- Vereteegen, Overl. oudere Baten-van Arsen en dochter Truus, Overl. fa milie Hellegere-Marcellis, Jan Pee tere, Frank Voermans, Maria Cox-Woltere, Antoon Maessen, Over leden familie (II) Zondag: 11.00 Hoogmis, heren koor, Bert v.d. Ven, Overl. oudere Nelissen-Ewals en kinderen. Over leden oudere Gommans-van Rhee, te.v. O.L.V. van Lourdes (S) Woensdag: 9.00 H. Mis st. Piet v.d. Beuken en Petronella Lemmen. st. Gerardus Classens en Maria de Mul der, Overl. van de familie van Rij swijck-Marten s. Vrijdag: 9.00 H. Mis Eerste vry dag van de maand toegewyd aan de verering van het H. Hart van Jesus. H, Mis ter ere van H. hart, Carolien Philipsen. Voor priesterroepingen Parochie Leunen Eerste zondag van de advent Zaterdag: 19.00 Lsm. het Venray- se mannekoor verzorgt de gezan gen in deze mis. lsm v. Jo Pijpers v.w. de buurt v. Sjef Giesberts, v. harrie Vereteegen, v. Hendrika Arts Zondag: 10.00 Hgm. als maandd. v. Maria Ke(jsere-Hendrix, 11.15 lsm v. het welzijn van onze parochie Maandag: H. Franciscus Xaveri us Priester 19.00 Lsm. v. Jozef Crov- mans en echtgenote en Martin Croymans Dinsdag: 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; maandd. v. Wilhelmina Loonen, Antoon en Bernard Loonen beide echtgenote en Johanna Verheyen- Loonen Woensdag: 19.00 lsm v. overl. fam. Loenen-Pouwels maandd. v. overl. fam van Rens-Loonen Donderdag: H. Nicolaas bis schop 19.00 Lsm. v. Frans v. Bavel en overl. lam. Vrydag: H. Ambrosius Tevens eerste vrijdag van de maand vanaf 8.45 uur ziekencommunie aan huis. 14.00 uur huwelijksmis Ma rien Jaspers en Jolanda van Dalen 19.00 lsm te.v. H. Hart v.w. offer blok; lsm v. maria Loonen-Scheffere Akolieten: Za: 19.00 Marcel Broers en Robby Willems. Zo: 10.00 HGM Fred Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Erik Litjens en Jos Direks; Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Anneke van Osch en Martine Josten Alle akolyten. misdienaars en mis- diennettes kunnen woensdag 5 de cember na de avondmis van 19.00 uur in de sacristie weer komen kij ken of de goede Sint ook dit jaar weer aan hen heeft gedacht. Lektoren: Za: 19.00 Mej. Goen Reintjes. Zo: 11.15 Dhr. Jan Reintjes Mededeling: Zaterdag 1 dec. zal het Venrays mannenkoor de zang verzorgen in de avondmis van van 19.00 uur zy doet dit in het kader van haar jubileuny'aar (80 jarig bestaan). De opbrengst van de kollekte voor zuster Bets Reintjes was ƒ891,45. Hartelyk dank. Huwelijksafkondiging: Martien Jaspers en Jolanda van Dalen uit onze parochie, 3e roep,- John van Ass uit ysselsteyn en Liesbeth Ja cobs uit onze parochie, le roep; Sjef Laurentze uit Venray en Mia Jans sen uit onze parochie le roep; Theo Stevens uit onze parochie en Maria Pouwels uit Oostrum, le roep; Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Sef Michels en ter ere van de H. Antonius Zondag: Eerste zondag van de Advent 10.00 Hoogmis voor leven de en overledenen; fam Camps v.d. Pas envoor Stefanie Coppus-de Groot v.w. coll. Akoliet Ron Swin kels. Misdienaar v.d. Week: Paulien en Richard Woensdag: 5 dec. 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Vrydag: Ter gedachtenis aan de H. Ambrosius bisschop en kerkle raar; Eerste vrydag van de maand; 8.45 H. Mis uit dankbaarheid. Rektoraat Veulen le zondag van de Advent Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. v. Grad Classens en Jac Classens; hgm v. Priesterroepingen Zondag: 11.00 Hoogmis voor Gest Jgt Jan Nabuure en echteno- te, Hgm v. Mientje Jenniskens Maandag: 8.30 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.30 H. Mis. Woensdag: 8.30 H. Mis H. Mis v. Jac Ewals en echtgenote. Donderdag: 8.30 H. Mis. Vrijdag: 8.30 H. Mis le vrydag van de maand H. Mis te.v. H. hart en tot intentie v.d offeraars Akolieten: Zo: Bas Reintjes, An dre Reintjens Misdienaars: 1 dec. Paul Litjens, Rene Reintjes Parochie Ysselsteyn le Zondag van de advent Zaterdag: 19.00 (kinderkoor) mndd. H. van Vegchel-Muijsere en zoon Jan, Mndd. Jan Arts, oudere v. Soest-Swinkels, uit dankbaarheid Zondag: 9.30 Jrd. Godfried en Jacques Puts, Nico van beers, 11.15 overl. oudere Romme-v.d. Corput. Maandag: 19.00 overl. oudere Mulder-Maesse. Jacq Buise Woensdag: 19.00 Jan Arts (bewo ners Immenhoi) Harrie Jenniskens Vrijdag: 19.00 Piet Potten en overl. fam. Potten-Coopmans Misdienaars: Za: 19.00 B. Pouwels en T. van Asten. Zo: 9.30 D. Wij- nands en N. Jaspers. 11.15 Maij. Potten en B. Slangen Maandag: R en T Berkere Woensdag en vrydag K. Jaspers en I. Potten Spreuk van de week: "Niets maakt sneller oud dan er altyd mee bezig te zyn (G.L.)" Mededelingen: By gelegenheid vanhet St. Ceciliafeest zaterdag 24 november jl. werd aan de heer Pier re Janssen (Pater Tulpstraat 8) de eremedaille van de St Gregoriusve- reniging opgespeld en daarbij het erediploma van die vereniging uit gereikt. Dit alles omdat dhr. Jans sen dit jaar veertig jaar lid is vanons Kerkelijk zangkoor. Van harte proficiat. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Huberdina Ver hoeven Misd.: Ingrid Wismans en Linda Poels Zondag: 10.00 Harrie Vereteegen jgt Misd.: Roel Creemere en Paul Arts 11.30 Mart Poels en Petr. Wismans; jgt Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans Maandag: 8.30 Johannes Hub. Janssen, echtenoten en zoon Piet ügt). Dinsdag: 8.30 voor de overledenen Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Piet ran Ryswyck Misd.: Wil lem Loonen en Robbert Windsant Donderdag: 8.30 Harrie Bouten Vrydag: 8.30 le vrydag te.v. H. Hart Kerk poetsen: Mevr. Stiphout v. Osch en van Ass Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Zal. Johannes van Ruisbroeck 19.00 Jan Peetere Zondag: le zondag van de ad vent 10.00 gest jrgt. Fkm Weerts- Nelissen Maandag: H. Franciscus Xaveri us, missionaris 8.30 int M.J. Dinsdag: H. Johannes van Da mascus 8.30 fam. Nabuure Woensdag: H. Sabbas 8.30 t. int. mevr. Peetere Donderdag: H. Nicolaas 8.30 byz. int. Vrydag: H. Ambrosius Eerste vrijdag van de maand SCHOOLMIS 8.30 tot int fam. Bloemen-Brienen Misdienaars: Za: Antoon en Ma- riska. Zo-. Gerben en Maaike Lektoren: Za: Josien Claessens. Zo: Jan Classens Adventgedachte: Als de heer on verwachts komt, laat Hy U dan niet slapend vinden Markus, 13.36 Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Piet van Rooy uit dankbaarheid en tz.i. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor oudere en fam. Vereleijen- Stoffelen uit dankbaarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor Rene Buijzen voor al onze overledenen en uit dankbaarheid tot de H. Jozef en v.b.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor al de intenties van onze pelgrims Vrydag: 9.30 H. Mis te.v. H. Hart eerste vrydag van de maand Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 2 december le ad ventszondag zal in het IMBO, Leun- seweg 2a te Venray. ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aanvangstijd is 10.00 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kinder- nevendienst gehouden. Na afloop is er koffiedrinken Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wy u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema De oordeelstryd voor de religie in de Konink- rijleszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Op de gehouden ledenvergade ring van bridgeclub klavertje vier werd het bestuur ingrijpend gewij zigd. Doordat zy niet meer herkies baar waren werd afscheid genomen als bestuurslid van mevr Arts- Thierry en de heer Schoonbeek. Beiden hebben vanaf de oprichting in 1987 deel uitgemaakt van het bestuur. Zy werden dan ook met woorden van dank en waardering voor bewezen diensten aan de club uitgeluid en in hun plaats werden 2 nieuwe bestuursleden by de accla matie gekozen. Het bestuur is nu als volgt samengesteld Mevr. H. Poels-Peetere, voorzitster Dhr. W. Hermans, secretaris Mevr. Beterams-Schlooz, pen ningmeester Dhr P. Lindere, bestuurslid en techtnisch clubleider Mevr. van Bindsbergen-Beterams, bestuurslid In het afgelopen jaar heeft de club een grote groei doorgemaakt waarmee het maximaal aantal van 72 leden by na is bereikt. Het bestuur overweegt dan ook een wachtlijst aan te leggen voor nieu we leden. Overigens is de grote be langstelling wel een aanwijzing dat het devies van de club: gezelligheid boven hoge prestaties wel aanslaat. Het secretariaat van de club; is ge vestigd: W. Hermans, Geeststraat 1. 5807 AR Oostrum. Tel. 83889. De extra ledenvergadering van de KBO op 20 nov. j.l. werd door onge veer 120 leden by gewoond. De be trokkenheid van de leden met het wel en wee van heden en de plan nen en voorstellen ten aanzien van de toekomst was groot te noemen. Bijzonderheden in de eerstvolgen de Schakel. Als belangrijkste infor matie werd de afsplitsing van Horet/Sevenum in het distrikt Ven ray uit de doeken gedaan. Een meer echt Venrayse zaak was de stand puntbepaling van de centrale (een overleggroep die gevormd word door alle Venrayse afdelingen). Van uit de Centrale zal heel duidelijk gestreefd worden naar een inbreng in het Welzijnbeleid zoals dat door de overheid zal worden ontwikkeld. Dat de woningbouw een belangrijk punt is zal niemand verbazen. De centrale zal zo nodig ook terzake deskundigen aantrekken uit de eigen kring van KBO afdelingen en andere ouderenverenigingen, om een gelijkwaardige partner te kun nen zijn in de belangenbehartiging van alle ouderen. De voorgstelde kontributieverhoging werd redelijk vlot en unaniem aanvaard. De by- zonderheden van het door de akti- viteitenkommisie voorstel met betrekking tot het rekreatieve pro gramma zullen in de Schakel van december verder worden uitge werkt. De reakties van de aanwezige leden op het aanbod van vyf infor matieve bijeenkomsten in 1991, waarover vorige week reeds is ge schreven in dit blad, waren zeer positief en genuanceerd. De stuur groep die het een en ander had voorbereid, kan nu aan de slag om het dienstenaanbod van de KBO verder te ontwikkelen. In het ver dere verloop van deze bijeenkomst kwamen onderwerpen zoals de finaciele situatie van de al leenstaande oudere vrouw en de mogelijkheden om deel te nemen aan verschillende kommissies eveneens goed aan bod. Eens te meer bleek in deze ledenbijeen komst dat er werkelijk een nieuwe wind waait door de KBO, die heel duidelijk mogelijkheden biedt om in deze vereniging een sfeer te kwe ken waar ouderen van diverse plui mage met een veelheid aan kennis en kunde zich thuis kunnen voelen. Adventsviering Op woensdag 12 dec. a.s. is er voor leden, en desgewenst introdu- cees, een adventsviering in Den En gel. Aanvang 14.00 uur, einde ongeveer 16.00 uur De Eucharistie viering op deze middag zal worden opgeluisterd door het ouderenkoor Crescendo. Mevrouw Wismans zal aansluitend het Kerstverhaal bren gen. De viering wordt besloten met een gezellig samenzijn. De eigen bijdrage voor leden en eventuele in- troducees bedraagt twee gulden per persoon, (aldus belsoten op leden- ver. d.d. 20/11. Uitslagen dinsdag 20 nov. 0. Lemmere-J. Hagens 1-0 R. Lemmere-A. Antheunisse 1-0 H. Coolen-C. Visser %-% G. Kortenhoeven-F. Sijbere 1-0 H. Meyér-E Bouwmans 0-1 H. de Visser-B. Pleit 1-0 J. Tiggelhoven-J. Wekking 1-0 W. van Ham-P. Muijsere 1-0 Stand 1 O. Lemmens 301V2 2 R. Lemmers 234 3 H. Coolen 195% 4 R. Keereweer 181% 5 P. Rouvroye 176 Jeugd Onze schaakinstructeur j. Louwer- se slaagde op 10 oktober jl. voor het diploma schaakleraar. Hy zal in de komende jaren de jeugd bljjven opleiden. Winkeldiefstal Een 13-jarige Horeter jongen werd in een zaak voor gereedschap pen betrapt, toen hy enkele schroe vendraaiers wilde meenemen zonder die af te rekenen. Hij werd aan de politie overgegeven. Uitslagen: Venray 1- BCV 74 1-7 United 6-Venray 2 5-3 United 8-Venray 3 3-5 Venray 4-Olympia 4 0-8 Venray 4-Linne 1 4-4 United 11-Venray 6 8-0 Venray 7-Baarlo 3 7-1 Programma zaterdag 1 dec.: Veredot 4-Venray 5 9.30 Programma zondag 2 dec.: Hoogskoor-Venray 1 10.00 Venray 2-Veredot 2 10.00 't Roat 3-Venray 4 9.30 Rebeo 5-Venray 7 11.00 Op 17 november werd de bridge- wedstryd tussen Ysselsteyn en Wanssum gespeeld. Een wedstrijd die niet onder auspiciën stond van een van de Venrayse bridgeclubs. De heer Heinenkamp had de lei ding bij dit jaarlijkse viertallen tref fen. Er werd een driehoek gespeeld. Beide teams waren op volle sterkte. In het verleden had het team uit Ys selsteyn met overwicht gewonnen maar de tendens die zich vorig jaar al aftekende, een gelijkspel, zette zich voort. Met voortreffelijk bridge wist Wanssum met als aanvoerder dhr. van Gemert, de overwinning te behalen. De spelers uit Ysselsteyn konden dit onverwachte verlies maar moeilijk verwerken. Donderdagavond werd er gescho ten tegen de Schutroe Horst. De grote wisselbeker voor de 4e keer mee naar Venray teruggenomen. Zaterdag waren we te gast bij Neer- landia Bakel voor het nederlaag toernooi. Het eerste zestal verloor hier nipt, ondanks zeer goed ge presteerd te hebben. Hoogste schut ter werd M. Thijssen. Het tweede team, niet compleet was natuurlijk volslagen kansloos. Zodat deze wed strijd verloren ging. Hoogste deel nemer werd hier P. v. Ooi. Zondag j.l. ontmoeting tussen het 001 en Gezellig Samenzijn. De heren van het OOL wonnen. De dames en de jeugd van Gezellig Samenzijn be haalde overwinning. De totaalover winning, over twee keren, ging naar Gezellig Samenzijn. Donder dag trainen. Aanvang 19.30 uur. Vandalisme Het bestuur van de basisschool "De Foekepot" moest weer aangifte doen van vernielingen. Deze keer was de buitendeur dusdanig be schadigd dat herstel een bedrag van 200,- zal vergen. In de nacht van zaterdag en mo gelijk in de loop van de nacht zater dag en zondag in Ysselsteyn geparkeerde personenauto's. An- tenne's,- spiegels en ruitenwissers waren doelwit van vandalen. Omdat nog niet alle gedupeerden aangif ten hadden gedaan kon het exacte aantal niet worden medegedeeld. Er zijn ook gedupeerde die niet van plan zijn aangifte.van die vernielin gen te doen. Wij raden die toch aan kontalct met de politie op te nemen. Dat er vroeger ook al zeer duit lyke foto's werden gemaakt, blij wel uit deze zeer mooie foto, die teert uit 1914. Aan de ramen vi het gebouw te zien, is dit de 0111 school aan de Maasheseweg die stond voordat de onlangs gesloop school gebouwd is. Dat in die jaren nog het rij| Roomse leven bloeide blijkt w daar er uit deze Idas maar liefst ven meisjes het klooster zijn jinj treden. Enkele van hen zijn nogj leven, en genieten elders in Nedi land van de oude dag. Enkele mei jes van deze foto. die de leeftijd sterken hebben bereikt (89) verb! venin bejaardetehuis 'Schuttel veld'. De namen zijn; Bovenste v.l.n.r. Fien Laurensen- Mai Baken- Dien Kateman- Mai Greefkens- lb Ariaens- A Linskens- An Vermeulen- An Ve haeg(Merselo) 2e rij: Nelly Rae< Net Aeret- Corrie Min- Mariq Hendriks- weeskind (StJosef) 1 Klomp- Fien Linskens- Li< Greefkens- Anneke Schaeffere- h nes Ambrosius- An Spee.3e rij: M rie Vollenberg- Trien Jeuken- h v.d. Heuvel- Truus Ariaens- Beril Oudenhoven- An Derks- Beril Derks- Verschuren. Onderste Anneke Verschuren- AnneL Janssen- Cis Seykens- Creemei Jet Hoedemakere- Mie Hoed - makers- Marie van Ham-'Mien va Ham- Mien Linskens- An Ve meulen. Verkeersongelukken Vrijdagmiddag werden bij verkeersongeval in Holthees v] vrouwen gewond. Een huurbusji bestuurd door een 22-jarige vrou uit Overloon, geraakte in een boei van de Loonsedijk, ter hoogte va het sportterrein, de macht over hi stuur van het busje kwijt. Het busj botste met de achterkant tegen ee boom. De brandweer van Vierling beek moest in aktïe komen en ei kele inzittende, die bekneld ware geraakt te bevrijden. Een van de inzittenden moei met zeer ernstig letsel naar het Vet rayse ziekenhuis worden vervoerd om later naar het ziekenhuis Heerlen te worden overgebrach Vier - andere inzittende vrouwe moesten ook naar het ziekenhui worden vervoerd maar zij liepe minder ernstige verwondingen q De bestuurster liep geen noemens waardig letsel op. Ze waren allen 0; weg naar Geysteren om daar brul lofsmis by te wonen. By een verkeersongeval op d Overloonseweg in Vierlingsbee ging er met de coördinatie van hulpverlening iets fout. Volgen 0611 zou een auto op de Overloon seweg onder de gemeente Venra over de kop zijn geslagen en di bestuurder zou nog bekneld zitten - Brandweer, politie en ambulano r- gingen met spoed daarheen maa konden op de Overloonseweg 011de de gemeente Venray niets ontdel ken van een verkeersongeval. Da had echter wel plaats gevonden q de Overloonseweg in Vierlingsbeek Inmiddels had men bij 06-11 dit fout ontdekt en was de Vierling» beekse brandweer reeds ter plaatse De bestuurder van die auto die ovei de kop was geslagen, werd emstij verwond naar het ziekenhuis over gebracht. Sint Nicolaas is Venray dit jaar gezint want ook op zondag 2 dec zal hj Venray met een bezoek vereren. Hij za! dan tussen twee uur en half vijf een au diëntie houden in de foyer van d( schouwburg. Alle kinderen kunnen dar bij de goedheiligman terecht om hen een kadootje aan te bieden, een liedji voor hem te zingen of een tekening ai te geven. In de Venrayse winkels zijn overigens kleurplaten en bouwplaten tt krijgen. Die kunnen op deze«ondag in geleverd worden. Sint Nicolaas zal di tekeningen en bouwplaten jureren ei voor de fraaiste kunstwerken een prijs beschikbaar stellen. Die zal dan op dec. aan de winnaars worden uitgereikt Ook kunnen de kinderen zelf kijkdoos maken om aan de Sint te ven. Dat kan ook op deze zondag 2 Deze gezellige middag zal muzikaal om] lijkst worden door de Venrayse mi kant Ad Haans.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 20