Ski-ruilbeurs A S Intersport Hardrock-formatie Medusa Touch in wijkcentrum De Kiosk Sjoelclub Venray Midgetgolf Buitenlust Badmintonclub Venray St. Christoffel C.D.A. afd. Venray Grote antiekbeurs te Wanssum Wintersport-info bij Volvo-dealer Hans Kok Rincon Espanol Alliance francaise te Asten Lourdescomité afd. Venray Vereniging voor Ouderen K.B.O. Jagersvereniging St. Hubertus Venray H.S.V. de Roerdomp H.V. Manual Volière Vereniging de Vogelvriend Imkers Regio Venray •na PEEL EN MAAS Donderdag 15 november - Pagina 17 Op zondag 25 november organi seert A&S Intersport aan de Schou tenstraat evenals voorgaande jaren een ski-ruilbeurs. Een ski-ruilbeurs waar men terecht kan voor het in- en verkopen van tweedehands ski kleding en/of -materialen. Jaarlijks varieert het aanbod van sneeuwket tingen, ski's, schaatsen tot ski jacks, ski-overalls en moonboots. Waarom zo'n ski-markt? De eerste en voornaamste reden is dat er elk jaar toch weer grote 'groepen nieuwe wintersporters bij komen. Vooral voor die groep is zo'n eerste keer skiën extra duur. Denk by voorbeeld aan noodzakelykhe- den zoals een ski-jack, broek en ze ker onderschat, de handschoenen. Dan komt daar het verblyf, de ski pas, ski-huur en vooral de eerste ski-lessen nog eens bij. Genoeg re denen om eens kritisch rond te lo pen op deze beurs en informatie of advies hierover in te winnen. Ook voor ouders met opgroeiende kinderen is deze beurs ideaal. Niet alleen om kleding of materiaal voor de koters te kopen, maar ook om weer te verkopen. Het aanbod in kinderkleding is daarom ook elk jaar zeer groot. Wat is de opzet van deze beurs? De goederen die op de beurs wor den aangeboden kunnen gebracht worden in de week voor de beurs. Bijvoorbeeld ski-jacks, ski's, schaat sen, langlaufski's, broeken, pulli's, sleetjes, sneeuwkettingen, imperi aals, moonboots, etc. Deze materialen worden in over leg met A&S Intersport van een prijs voorzien en gecodeerd. Onder deze code worden deze artikelen ook op de beurs aangeboden. In de week na de beurs worden de niet verkochte materialen weer afge haald en/of afgerekend. Betaling ge schiedt in kontanten minus tien procent bemiddelingskosten voor A&S Intersport. Niet afgehaalde ar tikelen worden nog een half jaar opgeslagen en dan naar een chari tatieve instelling verzonden. Waar is deze ski-ruilbeurs? De beurs wordt gehouden in het het winkelpand naast A&S Inter sport in de Schoutenstraat. In ver band met het geopend zijn van het gehele winkelcentrum op die dag was dit de beste lokatie. Om organi satorische redenen is het dit jaar al leen mogelijk de beurs te bezoeken met een geldig entreebewys. Voor belangstellenden is dit gratis té ver krijgen by A&S Intersport, Schou tenstraat 27 te Venray. Diegenen die een brief ontvingen van A&S In tersport betreffende deze beurs, vinden dit entreebewys by- gesloten. Zyn er nog andere aktiviteiten op deze beurs? Tijdens de beurs zullen vier man nequins en dressmen de nieuwe skikledingkollektie showen voor het komende wintersportseizoen. Zij zullen zowel op Schoutenstraat 27. in de winkels, als ook op Schou tenstraat 15 tijdens de beurs de ge hele kollektie aan het winkelend publiek tonen. Ook heeft de beurs wederom een noviteit in de vorm van de 'Big Foot', de nieuwe ski-sensatie. De video-demonstratie op de beurs zal opheldering geven omtrent deze nieuwste vorm van afdalen. Boven dien zal de wintersportafdeling in de winkel op deze zondag gewoon geopend zyn en zullen de win tersportspecialisten op deze afde ling graag elke informatie geven die een wintersporter wil hebben. In dit verband is de titel Winter sportspeciaalzaak die de FSN in 1989 aan A&S Intersport verleende een erkenning van dit vakman schap. Wat borg staat voor een veili ge ski-vakantie, wat materiaal betreft. Om dit specialisme ook verder uit te dragen is het nu ook mogelyk taxaties by schade voor verzekerin gen op te laten maken. Voor nog meer informatie is het gewoon be ter om zelf te komen kijken en sfeer te proeven. A&S Intersport heet daarom iedere (w)intersporter van harte welkom op 25 november vanaf 10.30 uur op Schoutenstraat 15 en vanaf 12.00 uur ook op Schoutenstraat 27. Zaterdag 10 nov. gingen we met 20 personen naar de 2e .selektie- wedstrijd in Landgraaf. Bij de da- ,mes E was Corrie Zagwijn 9e, gem. 98.55p; Cobine Jansbeken 7e, 101.45; Toos Blonk 6e, 102.03; Nel v. Veen 5e, 107.15 en Cora v.d. Voort le, 111.25p. Bij de heren E was Wim Jacobs 9e, gem. 101.5p; Henk v. Veen 7e, 104.4 en Frans v. Soest 5e, gem. 107.65. By de dames D was Wil Baltussen 30e, gem. 87.90; Pauline Aarts 28e, 94.35; Ciska Jacobs 15e, 110.4; Tbos Montijn 14e, 110.7 en Annie v.d. Heyden 2e, 122.3. Bij de héren D was Jan de Jonge 21e, gem. 102.8; Harry Mathey 20e, 104.2; Bas Pastors 16e, 105.9 en Harry Ewalts 4e, 117.2.By de heren C was Leo Piket 6e, gem. 124.9; Hans Montyn 5e, 125.9 en Twan v. Dylc 4e, 127.9. Na 2 rondes staan Nel v. Veen, Henk v. Veen en Harry Ewalts 3e en Cora v.d. Voort en Annie v.d. Hey den le. Houden zo! In de klasse D/C gooide Tbos Mon- tyn 153p op de 5 sleuvenbak en was daarmee le; Hans Montijn gooide 150p in de klasse-D/C en werd ook le. Twee prachtige bekers! Iedereen proficiat. Het voor velen van ons 'onver wachte' Grenslandtoemooi te Ar- cen, werd in totaal toch nog door een kleine 50 golfers bezocht uit de grensstreek. Nederland won deze mini-interland royaal; de individue le suksessen waren er voor Truus Arts die glansrijk eerste werd met 105 slagen, terwijl echtgenoot Ge rard'2e we ril met 102 slagen in de Heren-klasse. Komende donderdagavond vindt de 3e kaartavond plaats, aanvang zoals gewoonlijk om acht uur in zaal Van Dyk. Voor het weekend staan er geen verdere wedstrijden cq. toernooien gepland. Eenieder is vrij om dit voor een 'extra training, danwel testen van materiaal te gebruiken. Uitslagen: Mariken 2-Venray 1 5-3 Venray 2-Weert 5 5-3 \£enrpy 3-Rebeo 3 8-0 't Pupke 1-Venray 4 8-0 Good Luck 5-Venray 5 4-4 Venray 6-'t Pupke 2 '2-6 Boonen/BCR 8-Venray 7 0-8 Recr. Venray-BCM'80 19-18 Programma zaterdag 17 nov.: Venray 1-Smashing Wijchen 09.30 Venray 5-Maasbree 4 09.00 Venray 7-'t Pupke 4 09.00 Programma zondag 18 nov.: Horst 1-Venray 2 09.15 't #oat 4-Venray 3 09.30- Horst 3-Venray 6 09.15 Gymnastiekvereniging Zondag 11 nov. jl. namen 110 le den van onze vereniging deel aan de vaardigheidseisen. Om alle ouders en belangsteUenden een kant te geven hierbij aanwezig te zijn verhuisden we van de gymzaal naar sporthal De Wetteling. Voor het eerst sinds lange tijd nam ook onze herengroep hieraan deel. Na lang ploeteren en zweten durfden zij het aan om op te gaan voor de le graad. En hard wérken werd be loond, want ze slaagden allemaal. Het merendeel van de deelnemers, onze meisjes en dames, behaalden ook allemaal hun diploma. Van har te gefeliciteerd! Hier volgen de namen van de geslaagden: 4e graad: I. Geurts, A. Hout, A. Keijsers, J. Frederix, L. Poels, M. van Erk, L. Maatje, A. Giliam, N. Simons. 3e graad: K. Albers, N. van Osch, W. Rameackers, S. Cranen, J. Jen- niskens, L. Eibers, I. Klaassen, N. Smits. 2e graad: M. Direks, M. Rongen, I. Zieltjens, M. van Stokkem, S. Geurts, L. Stoffels, M. Loonen, H. Nabben, L.Weijers, J. Leijssen, I. Roording. F. Roording, D. Straet- mann. Y. Hout, I. Bongers, S. van Hoof, L. Roovers, M. Benarbuys, S. Zieltjens, A. Franssen, S. de Gooyer, S. Schuurmans, I. Hooter, E. Lint zen, K. Theeuwen, N. Rutten, B. Schwachöfer, I. Heidens, E. Geerets, C. Mitchell, S. Thissen, I. Stasse, J. Lenssen, L. Boshoven, N. Nottel- man, A. Jacobs, N. Cremers, S. van Mullekom, S. Alaerds, A. Koenders, C. Wijnen, L. Maessen, S. Veldpaus, B. Heesbeen, K. Beyer. le graad: M. de Bi*uin, S. de Bruin, M. Duyf, M. van Keulen, M. Cremers. I. Wieherts, J. van Els- wijk, S. Jeuken, A. de Bruin, E. Keisten, M. Moraal, F. Basten, Y. Martens, M. Cranen, D. Hout, E. Ap peldoorn, M. Niens, M. Spruit. E. Claessens, I. Thuuls, S. Hees, D. Mul der, J. van Gerwen, C. Eickmans, A. Hendriks, M. Hendriks, S. Rongen, M. Vlemmings, R. Voesten, V. Fleu ren, M. Eveis, A. v.d. Wyngaard, S. Bom, C. van Gooi, S. Versieyen. A. Smits, M. Reynders, K. Jenniskens, D. Fila, M. Voesten, G. Geerets. M. Al bers, J. Horsterman, J. Claus, R. v.d. Ende, P. Gertsen, R. Jongepier, A. Trenit. Op dinsdag 20 november 1990 zal een Algemene Ledenvergadering worden gehouden van het CDA afd. Venray, aanvang 20.00 uur in zaal Martens, Albionstraat 32 te Leu nen. Het programma voor de Pro vineiale Staten 1991-1995 zal worden besproken. De sekretaris van de programma commissie zal toelichting geven over het programma, specifiek de punten die betrekking hebben op Noord-Limburg. Verder is er de stemming over de advieslijst, kan didaten voor de provinciale Staten verkiezingen. v Zondag 18 november a.s. vindt er in het gemeenschapshuis te Wans sum de traditionele antiekbeurs plaats. Een 25-tal erkende stand houders uit het hele land zuUen de diverse zalen en podium volzetten met een mime keuze aan meubelen en kleingoed. O.a. een mooie kollek tie oude schilderyen in barok- lijsten, oude poppen, sieraden, brons, klokkenstellen, klokken, zil ver, bisquitporselein, beelden, etc. Tévens diverse meubelstijlen met slaapkamers, kasten, eethoeken, sa lontafels, bureaus, enz. enz. Al met al mooi antiekgoed te koop tegen betaalbare prijzen. De antiekbeurs is zondag 18 no vember geopend van 11.00-17.00 uur. De organisatie is in handen van het Gemengd Koor uit Wans sum. Onder de naam Volvo Ski Open organiseert Volvo-dealer Hans Kok op donderdag 15 november (heden) een informatie-avond voor win tersportliefhebbers. De avond vindt plaats 'in de showroom aan de Ven- rayseweg 28 te Blerick-Venlo en be gint om 19.30 uur. De avond wordt o.a. georgani seerd in samenwerking met de Ne derlandse Ski Vereniging en de KNAC. Diverse aspekten van de win tersport staan centraal terwijl er natuurlijk ook een belangrijke rol voor de auto is weggelegd. Naast di verse accessoires is er voldoende voorlichting over 'veilig naar de wintersport gaan'. Elke bezoeker komt in het bezit van een Volvo Ski Open Pas die recht geeft op aantrekkelijke kor tingen. Iedereen kan bovendien meedoen aan een prysvraag met kans op een wintersportvakantie in Frankrijk voor 2 personen, inclu sief het gebruik van een Volvo 740 Estate. Verder is er de gelegenheid om uw ski's te laten afstellen. El grupo de mujeres va el vie mes próximo a los bahos termicos de Arcen la salida sera del Centro a las 19.30 horas. El grupo de 'Las Rocieras partici- para el próximo saba do en una fiesta cultural folklorica, saldra un auto bus desde el Centro hasta Dor drecht a las 16.30 de la tarde, aim hay plazas fibres (tl. 88022) por lo tanto el Centro permaneceré cerrado. El domingo 18 es la Charla sobre W.A.O. en los locales de la Colonia de Venray a partir de las 16 horas. La pasada semana ha fallecido en Teruel un hermano de Antonio Punters desde aqui acompanamos a toda la familia en el sentimiento. el mismo Antonio que habia sufri- do un pequeho achuchon y tubo que ser ingresado en un hospital, ya se va recuperando poco a poco. La pasada fiesta anual de Venray se paso bien, y por eso la Colonia Espanola agradece a todas las per- sonas que de una manera u otra han contribuido a que la Fiesta fue- ra armoniosa y agradable. Un saludo codial de HACE. Na de bijzonder geslaagde avond over Claude Monet volgt op woens dag 21 november onze jaarlijkse 'soirée entre nous', onze bekende 'spellejtesavond-op-z'n-Frans'. U kunt, onder het genot van een glaasje wijn, per tafel wedyveren om de eerste prijs. Een goede gele genheid om elkaar beter te leren kennen. Deze keer zult u op een iets andere manier dan gebruikelijk ge test worden op uw kennis van de Franse taal, waarby de beginners gesteund worden door de wat meer gevorderden. De avond vindt plaats in het gemeenschapshuis aan de Kerkstraat te Asten, aanvang 20.15 jur. Tot dan. Tijdens de vrije dagen van de ge meentelijke kollektekalender, wordt er op 'sommige plaatsen nog aangeklopt voor de aanbieding van een donatiekaartje. Het zijn de laat ste loodjes en ook deze aktie mogen we weer in de historie bijschrijven. Goed nieuws voor hospitaalzie- ken. In 1991 kunnen hospitaalzie- ken voor de prijs van ƒ500,- een geheel verzorgde bedevaart naar Lourdes maken. We hopen door de ze aanbieding van de Stichting Lim burgse Bedevaart naar Lourdes een extra accent te leggen op deze groep zieken! Wil men hiervan gebruik maken, of hoopt men in aanmer king te komen voor een gratis reis, dan kan men hierover binnenkort uitgebreide inlichtingen ont vangen. Maar eerst nog even het restant van de donateursaktie. Door uw steun kunnen wy meer zieken in de gelegenheid stellen naar Lour des te gaan. Met het uitschryven van de extra ledenvergadering op 20 nov. a.s. richt het bestuur zich op het verbe teren van het kontakt met alle le den. Een tweede doel is, de leden sterker te betrekken bij u-at de KBO als vereniging aan de leden te bie den heeft Op de agenda van de vergadering is dan ook niet voor niets aangege ven dat er aandacht is voor de pre sentatie van de KBO door middel van publiciteit in dag- en weekbla den via het eigen kontaktblad 'De Schakel'. Ook hoopt het bestuur op reakties vanuit de ledenvergade ring op het punt vorming en scholing. Als de KBO zich wil ontwikkelen tot een volwaardige gesprekspart ner in de bepaling van het Oude renbeleid, zal er ook het een en ander gedaan moeten worden aan informatie inwinnen en verwerken op veel verschillende terreinen. Het leven is nu eenmaal wat ingewik kelder geworden. Maar dat hoeft niet te betekenen dat ouderen daar niet over zouden kunnen meepra ten en beslissen. Ouderen leven ook in deze maatschappy, en heb ben het spel mee te spelen als ze ook nog willen worden meegeteld. De aangekondigde ledenvergade ring zal een gelegenheid zijn om kommentaar te geven op wat de KBO nu doet en mee te praten over wat er zou moeten gebeuren. Vanzelfsprekend zal er ook ruim te zijn om andere onderwerpen aan te snijden dan wat er op de agenda staat. Zoveel als de tyd het toestaat, zal er zeker op worden ingegaan. Mocht de tyd ontbreken, dan nog heeft het zin om aandacht te vragen voor wat u als Venrayse oudere zo bezig houdt. Uw vraag zal door het bestuur vroeger of later bekeken worden en zo mogelyk in samen werking met andere geïnteresseer den worden behandeld en uit gewerkt. Het is duidelijk dat de ledenverga dering een zaak moet zyn van de le den zelf. De taak van het bestuur is het geheel in goede banen te leiden om te komen tot de al eerder ver woorde doelstelling. De vergadering in 'Den Engel' op donderdag 22 november is om 20.00 uur en niet zoals vermeld in de convocaties om 22.00 uur. Tijdens de koppelwedstrijd van de Brasem Venlo. behaalde het kop pel C. Roeffen/L. v.d. Hoogenhof een goede klassering. Zaterdag koppel van de Federatie. Zondag onderling vissen. Bijeen komen om 7.30 uur aan de brug over 't Leuken. Opgeven tot donder dagavond 20.00 uur by H. v.d. Heu vel, tel. 04780-86569. Diegenen die zich willen abonne ren op het maandblad Visblad kun nen zich hiervoor opgeven bij H. v.d. Heuvel vóór 26 nov. Dode reebok aangetroffen Veel verder dan de plaats van de aanrijding werd maandagmiddag een dode reebok aangetroffen. En kele dagen geleden vond op de grens van Limburg-Brabant, op de Maasheseweg. een botsing plaats tussen een ree en een personen auto. Gezien de schade aan de auto moest de ree gewond zijn geraakt, maar hoe de politie ook de omge ving afzocht, de gewonde ree werd niet gevonden. By na 1 kilometer verder, in de buurt van de algeme ne begraafplaats, vonden wande laars maandagmiddag een dode reebok. Gezien de verwondingen moet deze reebok betrokken zijn geweest bij die botsing, heeft zich weggesleept en is daar overleden. Personeel van gemeentewerken heeft het kadaver afgevoerd. Alkohol in bestuurders Tijdens een in de nacht van don derdag op vrijdag gehouden alko- holkontrole moest een 22-jarige bestuurder van een personenauto uit Venray de bekende proeven on dergaan. Dat rechtvaardigde een rij verbod van 5 uur en de aanzegging dat proces-verbaal inzake het rijden onder invloed zal worden op gemaakt. Een Venrayse autobestuurder had geluk want de door hem afgelegde proeven rechtvaardigde alleen een rijverbod van 1 uur. Als die bestuurder een glaasje meer had gedronken zou tegen hem wel proces-verbaal zyn opgemaakt. In de nacht van zaterdag op zon dag kreeg een uit Maastricht af komstige bestuurder van een personenauto, nadat hij de bekende proeven had ondergaan, een ryver- bod van 3 uur en werd hem een transaktie (afkoopbedrag) van ƒ250,- aangeboden. Een proces verbaal was niet gerechtvaardigd. Dat was wel voor een uit Venray afkomstige bestuurder van een per sonenauto. Die kreeg naast een proces-verbaal een rijverbod van 4 uur. Uitslagen: Ma: Tiva Strampr. 2-Manual 14-2 Dr: Blerick-Manual 7-13 Ja: Rapiditas 1-Manual 20-9 Hj: Rapiditas 2-Manual 16-20 Hs: Rapiditas 3-Manual 18-11 Donderdag 15 nov.: geen trai nen, sporthal gesloten voor on derhoud. Programma zaterdag 17 nov.: Ja: Manual-Popeye 1 14.30 Ma: Manual-Bevo B 15.15 Ilr: Kaldenkirchen-Manual a. 19.00 Programma zondag 18 nov.: lij: Eksplosion 1-Manual v.14.05 Donderdag 22 nov.: geen trai ning voor Dames recr. en Heren sen. Wedstrijd: Ma: Manual-Wittenhorst B 17.30 De training voor de Jongens asp. is van 18.15-19.00 uur éénmaal. Volière Vereniging de "Vogel vriend" nodigt u uit voor haar ver gadering welke gehouden zal worden op dinsdag 20 november a.s. in zaal "de Volle Maan", Merselo- seweg 36 te Venray, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening voorzitter; 2. Notulen; 3. Ingekomen stukken; 4. Nabespreking TT; 6. Pauze; 7. Rond vraag; 8. Sluiting. Afmelden bij J. Verbakei, tel. 10575. Feestavond Op zaterdag 17 nov. a.s. wordt de jaarlijkse feestavond gehouden in zaal Martens te Leunen. De avond begint met een H. Mis om 19.00 uur iy de H. Catharinakerk te Leunen, pm 20.00 uur aanvang van de feest dis en na afloop orkest met gezelli ge dansmuziek. Voor de traditio nele tombola worden nog leuke spullen gevraagd. Als u wat heeft, breng dit dan mee of geef het af bij een van de bestuursleden. Alvast bedankt en een fijne avond toe gewenst. Poging diefstal fiets Er was getracht een goed afgeslo ten fiets uit de fietsenstalling van de Zuidooster weg te nemen. Ken- nelyk is de dader in zyn werk gestoord of hij heeft het niet ge klaard. Het slot was behoorlijk be schadigd. Geen visitekaartje Een 44-jarige autobezitter had zyn personenauto vrydagavond omstreeks 18.45 uur geparkeerd op een parkeerplaats aan de Adelbert- weg. Tben hij een half uur later bij zyn auto terugkeerde trof hij die be hoorlijk beschadigd aan. Uit sporen viel op te maken dat die moet zijn veroorzaakt door een ander motor voertuig. Maar hoe men ook zocht, zyn visitekaartje was niet te vin den. Willen eventuele getuigen zich melden bij de politie. Op heterdaad betrapt Personeel van de II erna betrapte op heterdaad een man die de win kel verliet met een magnetron ter waarde van ƒ435,- en een koffiezet apparaat van 65,- die hy niet be taald had. De man werd achterna gezeten door personeel van de He- ma en kreeg assistentie van de poli tie. maar hoe men ook zocht, de man werd niet meer aangetroffen. Wel kon een goed signalement doorgegeven worden. Diefstal van elektrische apparaten By de voorraadkontrole van een aan de Schoolstraat gelegen elek- trozaak werd vastgesteld dat gedu rende de maand oktober een aantal elektrische apparaten ter waarde van ƒ1.365,- waren ontvreemd. Hoe de diefstallen hebben plaatsgevon den kon niet worden vastgesteld. Diefstal van één... krentenbrood De politie hield een inwoner van Venray aan die bij een supermarkt aan de Grotestraat een krenten brood had meegenomen. Dat kren tenbrood was daar door de bakkerij voor de opening van de winkel neergezet Of de dader de opening van de winkel niet wilde afwachten of dat hij zö'n trek in krentenbrood had kon niet worden vastgesteld. EOD weer aktief Als de bevolking van Merselo vrij dag werd opgeschrikt door luide knallen van ontploffingen dan kun nen wy mededelen dat de mannen ran de EOD weer aktief waren met het onschadelijk maken van gevon den oorlogstuig. Een aan de Kooiweg gevonden brisantgranaat was zo gevaarlijk dat deze ter plaatse tot ontploffing moest worden gebracht Twee brisantgranaten, gevonden aan de Ossendijk, werden met een aan de Beekweg gevonden 25- ponder en wat kleine munitie, aan de Beekweg tot ontploffing ge bracht. De grote kraters die door de ontploffing ontstonden, zullen door personeel van gemeentewerken worden gedicht. Gezien de omvang van de kraters blyft de waarschuwing van "blijf af ran oorlogstuig als dat gevonden wordt' nog altijd geldig. Zaterdag 17 november a.s. maakt de groep Medusa Tbuch haar Ven- rays debuut in wijkcentrum De Ki osk in 't Brukske door een groots concert te geven. Een sensationeel optreden van deze uit ons eigen Limburg afkomstige band. die zo wel melodieuze hardrock als heavy metal brengt, staat u te wachten. Wat dacht u van deze reaktie uit het muziekblad 'Firehouse Magazi ne': 'Medusa Touch, Hollends new sensation, has released a very good single'. Of zoals het blad 'Meltdoun' schreef: 'Deze groep is nu al een stukje vuurwerk'. Het openingsnummer, met een prachtig intro, is een ware sensatie. Doch zowel 'Rock City' als de ballad 'Last Thlk' doen er zeker niet voor onder. De meeste nummers z(jn lekker strak, met breaks en met sle pende drums, waarbij alle instu- meriten volledig tot hun recht komen. De uiterst getalenteerde zangeres van de groep, Yessie Hinten, weet van haar optreden een zinderende show te maken. Wy waarschuwen u dan ook: laat dit gebeuren niet zo maar aan u voorbij gaan, maar be leef het mee! Voor alle geïnteresseerden: de en tree bedraagt ƒ5.- (incl. 2 konsump- ties). de zaal gaat om 20.00 uur open en het optreden begint om 21.00 uur. Inbraak in kelderbox Een huurster van een kelderbox aan de Veltumse Kleffen deed nu aangifte van diefstal van verschil lende goederen uit de box. Wanneer' de diefstal(len) hebben plaatsgevon den kon zy niet zeggen want de laatste keer dat ze in de box was geweest was enkele maanden geleden. Geen voorrang Een 27-jarige bestuurster van een personenauto gaf op de kruising Veltumse Kleffen geen voorrang aan een ran rechts komende perso nenauto bestuurd door een plaats genoot. Bij deze botsing bleef het by materiële schade. Zo was het ongeluk Op vrijdagmorgen 2 november vond op de kruising Pr. Marijke- straat-Oude Oostrumseweg een ver keersongeval plaats tussen een personenauto en een fietser. Dé toe dracht van dit ongeluk was als volgt: Een 69-jarige bestuurder van een personenauto wilde, komende vanaf de Pr. Marykestraat linksaf de Oude Oostrumseweg oprijden. Hy stopte voor de voorrangsweg maar toen hij meende dat de weg vry was sloeg hij linksaf. Hij had een 41-jarige fietser niet opge merkt. De auto botste tegen de fiets, de fietser kwam ten val en moest naar het zoekenhuis worden ver voerd. De bestuurder van de auto liep slechts lichte verwondingen op. Paard op de weg In de nacht van zondag op maan dag omstreeks 03.00 uur was de po litie weer cowboy want op de Overloonseweg, ter hoogte van de Broek weg. werd een paard aange troffen. Deze leverde gevaar op voor het verkeer. Deskundig als de poli tie met het veedrijven is. werd ook deze ruin in een weide gedreven, in afwachting van de komst van de eigenaar. Vernielingen aan personenauto In het afgelopen weekend hebben vandalen enkele malen hun lusten botgevierd op een aan de Fr. Mi- chelsstraat geparkeerde personen auto van een inwoner. Die zit nu met de schade van die vernielin gen, o.a. aan de zykant, het dak, het kofferdeksel, de antenne, de spie gel, de ruitenwisser en de banden. Zyn er getuigen van deze zinloze vernielingen? Graag kontakt met de politie, want het zou jouw auto maar wezen! Inbraak in bungalow Door forcering wan het slaapka merraam was toegang verkregen tot een in het Biezevenneke gelegen bungalow. De slaapkamer bleek doorzocht te zyn. maar kennelijk wryen de dadeifs) in hun werk gestoord. Er werden enkele sieran- den ontvreemd die toch een be hoorlijke waarde zouden hebben. Pony liep op de weg De politie moest in aktie komen voor een pony die op de Nieuwe Maasheseweg zou lopen. Dóór werd de pony niet gevonden, maar.wel in Landweert, Omdat de eigenaar niet bekend was, werd de pony in een weide gezet. Tben de volgende dag aangilte werd gedaan van vermis sing wan een pony. kon de politie die aangever mededelen waar zyn pony stond. Gestolen auto in Bergen aangetroffen Op 1 november werd een op de Grote Markt geparkeerde personen auto van een inwoner ontvreemd. De auto werd in de gemeente Ber gen onbeheerd aangetroffen en is inmiddels aan de eigenaar terugge geven. Wel kreeg de eigenaar van de politie te horen zijn auto beter af te sluiten. Vandalisme Je moet het toch maar durven om een fietsenstandaard op een aan het Gouden Leeuwterrein gepar keerde personenauto te gooien. Voor de eigenaar een behoorlyke schadepost. Van een aan de Kamperfoelie ge parkeerde personenauto was een van de banden lek gestoken. Scha-., de: ƒ150,-. Ook was een band van een aan de 1 Serenadestraat geparkeerde perso nenauto lek gestoken. Deze was iets goedkoper, namelijk ƒ100.-. Vandalen hebben hun lusten bot gevierd aan het gebouw en het ter rein van de Volksuniversiteit aan de Oostsingel. Een aantal trottoirtegels waren kapot gemaakt door die te gen het gebouw te gooien. De scha de bedraagt vele honderden guldens. Inbraken Door foreering van de achter deur was toegang verkregen tot een woning aan de Goetzenhof in Oostrum. Daar werden een kleu rentelevisie en een CD-speler ont vreemd. Dat alles had een waarde van ƒ5.000.-. In de Gertrudisstraat te Oirlo was eveneens met geweld toegang tot een woning verkregen. Hier werden sieraden ontvreemd ter waarde van ƒ6.000,-. Garageboxen van de voormali ge Zuivelfabriek aan de Leunseweg waren opengebroken. Uit die boxen werden 2 kinderfietsjes en een skelter ontvreemd. Dit alles ter waarde van ^.00Q,-. Door vernieling van een ruit was toegang verkregen tot een aan de Deurneseweg gelegen in aan bouw zijnde tuinderskas. Hier wer den vele gereedschappen. o.a. boormachines en slijptollen ont vreemd. ter waarde van vele duizen den guldens. Gereedschappen schynen nog altijd geld op te brengen want met een schaar was een ketting van het toegangshek ran een bedrijf in Hei de opengebroken. Ook hier werden verschillende slijpmachines, een decoupeerzaak, een circelzaag en boormachines ontvreemd. De waar de wordt hier evenveens op vele duizenden guldens geschat. Dolle koe Een koe, die voor de slachterij aan de Horsterweg werd uitgeladen, zag haar uur al komen en dat wilde zij voorkomen. Ze rende de Horster weg op met alle gevaar voor het ver keer. De gealarmeerde politie kon de koe zelfs niet met het verdo vingsgeweer neerleggen en er moest wat boerendeskundigheid aan te pas komen om die koe te 'strikken'. Tben was het voor de sla ger gemakkelyk om de koe ter plaatse af te maken. Jas ontvreemd Hoe de diefstal precies heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld. Uit de aan de Schoolstraat gelegen lederboutiek was een lederen jas ter waarde van ƒ600.- ontvreemd. Aanrijding met hond Een overstekende hond op de Beekweg. moest dit met de dood be kopen. Een 25-jarige bestuiyrder van een personenauto uit Venray kon de hond niet meer ontwyken. De eigenaar van de hond kon wor den achterhaald en die zal voor de schade opkomen. Insluiping in bungalow Mogelyk door insluiping of me gebruikmaking van een valse sleu tel was toegang verkregen tot eer bungalow aan de Morenahof. E werden aa. een videorekorder. een camcorder en enkele kleinere voor werpen ontvreemd, dat allejs ter waarde van ƒ2.600,-.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 17