Jong Nederland viert St. Maarten Limburgse instellingen voor verslavingszorg gaan krachten bundelen y 'Bedje gespreid' voor champignons en 40 medewerkers Aid Prinse Plak 1991 toegekend aan mr. H.J.M. Defesche Klus Zelf helpt met reinigen Diploma's, bevorderingen en onderscheidingen Ingezonden Dumping vaten chemisch afval Bouwvergunning aangevraagd Maatregel tegen parkeeroverlast op toegangslaan en voorterrein raadhuis PEEL EN MAAS Donderdag 8 november - Pagina 7 De Aid Prinse Kompenej Rooi kent de Aid Prinse Plak 1991 toe aan mr. H.J.M. Defesche vanwege zyn vele verdiensten voor Gemeen te en Gewest. Zijn spitse en gevatte humor klonk niet alleen door in de vele toespraken die dhr. Defesche heeft gehouden in het kader van zijn ambt en de daarmee verbonden fünkties, maar zeker ook bij de jaar lijkse installatie van de prins, in de burgerzaal van het gemeentehuis ran Venray. Als Opper Piëlhaas gaf by daarmee het Venrayse Carnaval bijzonder reliëf. Ook als beschermheer van het Venrays Mannenkoor geeft mr. De fesche duidelijk blijk van zijn cul turele belangstelling. Zyn persoonlijke betrokkenheid met de mensen in Venray heeft al ler sympathie. Allemaal redenen voor de Aid Prinse Kompenej om mr. Defesche de Plak 1991 toe te kennen, in opvolging van o.a. auteur Tbon Kortooms, drs. Harry Notenboom, drs. Frans v.d. Voort, redakteur Wim v.d. Munckhof, Vorst Karei Wynen, Vorst Jan Ruy- ten, Vastelaovesvereniging De Piël haas, dr. J. Franssen Veldeke, Joop Colsen, Pater dr. P. Gussen OFM, Henriëtte Poels-Peters en de Ko ninklijke Harmonie Euterpe. De Aid Prinse Plak is ingesteld in 1964 en zal aan mr. H. Defesche worden uitgereikt op een nog nader te bepalen datum. Even naar de monteur Zaterdagmorgen vervoegde zich bij een garage aan de Henri Du- nantstraat een naar schatting 40- jarige aspirant-koper die belang stelling had voor de meer duurdere auto's. Hij zou met de verkoper een proefrit maken en kreeg daarvoor in goede trouw al de sleutels, maai de verkoper werd even door de monteur weggeroepen. Op dat mo ment reed de aspirant-koper met de auto weg. Men dacht nog even dat hij een proefritje zou maken en dan zou terugkeren, maar tot op heden is dat niet gebeurd. De auto heeft een waarde van ƒ50.000,-. De politie heeft wel een goed signalement van de dader. Beschadigd parket, dof geworden manner, smoezelig sierpleister, vui le gevels en verstoppingen van wa terafvoeren? Ontelbare mensen hebben te kampen met reinigingsproblemen of willen hun vloer of wanden op knappen maar weten niet zo goed hoe of wat. In de regel zyn deze problemen alleen op te lossen door zeer inten sieve arbeid of door inschakeling van (kostbare) professionele gespe cialiseerde bedryven. Klus Zelf in Venray verhuurt nu als Easy Job rent-a-cleaner dealer, apparatuur, die dit soort problemen eenvoudig en snel te lijf gaan. Bij deze apparatuur wordt een video band geleverd, met al het hoe en wat. Thuis voor de buis kan men nu bekijken hoe de machine bediend moet worden en welke middelen er nodig zijn (HG!), om het beste resul taat te bereiken. Natuurlijk wordt er ook verteld hoe het bereikte re sultaat zolang mogelijk behouden kan blijven. Tevens laat men zien welke reinigings- en opknapklus- sen er nog meer gedaan kunnen worden m.b.v. de Easy Job rent-a- cleaner apparatuur. Bent u niet in het bezit van een videorekorder kan kunt u de video banden bekyken bij Klus Zelf in Venray en krygt u ook nog een gra tis uitgebreide machine- en klusbe- schrijving mee naar huis, zodat alle belangrijke'informatie gelezen kan worden. Een dezer dagen zal de Easy Job krant bij u in de bus liggen. In deze krant staat vermeld welke proble men de vakman en Easy Job voor u kunnen oplossen. Klus Zelf maakt van uw reinigings- en opknappro- blemen echt een Easy Job!!! Klus Zelf d.h.z.-markt ligt aan de Zuid singel 16 te Venray, tel. 04780- 81920. (advertentie) Noord-Limburg is dé streek van de champignonteelt. Deze Neder landse bedryfstak staat in de hele wereld bekend om de vakkundig heid en om de goede kwaliteit van de champignons. Tachtig procent van de champignons wordt naar het buitenland geëxporteerd. De champignonteelt is een bedrijfstak waarop de regio best wel een beetje trots mag zijn! De ontwikkelingen in agrarische bedryven staan niet stil. Zeker niet in de champignonteelt, dat is een bijzonder gezonde én snel groeien de bedrijfstak. 'Snel groeiend'... zo is in de afgelopen maanden in Over- loon een geheel nieuwe, uiterst moderne champignonkwekerij ge bouwd: Champignoncultures Nooy en. Begin 1991 kunnen dp eerste champignons al worden geoogst! Champignoncultures Nooyen is een uiterst modern bedrijf dat in de re gio ruim 40 mensen van een baan verzekerd. Men is volop op zoek naar geschikte medewerkers. Mede werkers die zich willen inzetten en die karakter hebben. Zij vinden bij de nieuwe kwekerij als het ware hun 'becye gespreid'! UITERST MODERN Champignoncultures Nooyen is voorzien van de meest geavanceer de apparatuur op het gebied van de champignonteelt. Praktisch van op zet, met perfekte klimaatregeling: toerengeregelde toevoerventilato ren, toerengeregelde afzuigvenital- toren, individuele klimaatbeheer sing per cel computergestuurd, enz. Naast deze technische hoogstand jes is het bedrijf ook uiterst mo dern in haar manier van het voorkomen van ziektes bij de champignons. De bedrijfsvoering is gebaseerd op het zo hygiënisch mo gelyk werken met schone machi nes e.d. Zodoende wordt het geheel van bestrijdingsmiddelen tot een uiterste beperkt. Aan het einde van de teelt wordt door middel van stoom de cel op een temperatuur van 70 graden celcius gebracht. Hierdoor worden eventuele ziektes gedood, voordat de afgewerkte com post wordt afgevoerd. Besmetting van de omgeving kan daardoor niet plaatsvinden. Daarnaast is de duur van de teelt ingekort waardoor ziekte-overbrengers geen kans krij gen zich te ontwikkelen. Champig noncultures Nooyen is daarom een Op 11 november-a.s. viert Jong Nederland Venray weer het feest van St. Maarten. Traditiegetrouw zal dit wederom zijn met een prach tige lampionnenoptocht. Kinderen (zowel leden als niet-leden) lopen met zelfgemaakte, leuke lampion nen door diverse straten van Ven ray. Met St. Maarten te paard voorop, zullen ze de volgende route lopen: start bij het tijdelijk onder komen van Jong Nederland Venray (voormalige St. Anna kleuterschool) op de hoek van de Westsingel- Whistlerstraat, Whistlerstraat, Doormanstraat, Kempweg overste ken, Doormanstraat. Kruitweg, Ei- senhowerstraat, Tedderstraat, Helfrichstraat, Molenpad, Westsin gel oversteken, Veltumse Kleffen, Dakdekkerstraat, Gratenstraat, Mo- nikesstraat, Veltumse Kleffen, West singel oversteken. Molenpad, einde bij het tijdelijk onderkomen van Jong Nederland Venray. Uiteraard zal de optocht gelopen worden onder begeleiding van de politie. Naast een schitterende lampion nenoptocht, zal er na die optocht een St. Maartensvuur zijn op ons terrein. De kinderen krijgen dan al lemaal iets warms te drinken, en er zal nog een aktiviteit plaatsvinden. Kinderen die geen lid zijn van Jong Nederland mogen meelopen, maar dienen zelf een lampion mee te brengen. Jong Nederland Venray is aan gesloten bij de landelijke jeugd- en jongerenorganisatie Jong Neder land. Iedereen in de leeftijd van 5 milieu-vriendelyke champignon kwekerij. Een gezonde, goede groei van de champignons wordt door Nooyen optimaal bevorderd. Het 'beekje' is voor de champignons gespreid. MEDEWERKERS GEZOCHT Om de nieuwe kwekerij rendabel en goed te laten draaien worden volop medewerkers gezocht. Bij voorbeeld medewerkers die willen meewerken bij het oogsten van de champignons. Maar ook medewer kers die ervaring hebben op het ge bied van de 'klimaatbeheersing' of medewerkers die dit vak villen le ren, zijn welkom bij Champignon cultures Nooyen. Er zijn volop studiemogelijkheden om in het vak een echte 'professional' te worden. Wie interesse heeft in een van de nieuwe funkties, kan kontakt opne men met de heer of mevrouw Nooy en, tel. 08858-3210 of even bellen met mevrouw W. Vink van het Ar beidsbureau in Cuijk, tel. 08850- 96311. KLAAR VOOR DE TOEKOMST Ontwikkelingen blijven zich aan dienen, zeker in zo'n gezonde en groeiende bedrijfstak als de' cham pignonteelt. Champignon cultu res Nooyen in Overloon heeft dit inge zien en is met de meest vooruitstre vende apparatuur in huis 'klaar voor de start', 'klaar voor de toekomst'. EXCURSIES Wilt u werken in een nieuw be drijf? Wilt u in een milieu vriendelijk bedrijf werken? Wilt u een goede toekomst? Wilt u een nieuwe uitdaging? Wilt u goed ver dienen? En wilt u werken in een fij ne werkomgeving maar... u heeft nog nooit een champignonkweke rij van binnen gezien? Geen pro bleem, door Champignoncultures Nooyen wordt u de mogelijkheid ge boden om een excursie naar een champignonkwekerij mee te ma ken. Pak die kans! Want werken in een champignonkwekerij heeft u misschien veel meer te bieden dat u denkt. Het is de moeite waard om een kijkje te gaan nemen. Om met eigen ogen te zien dat wij in onze regio best wel trots mogen zyn op onze eigen champignonteelt. U vindt Champignoncultures Nooyen aan de Rondweg 3 in Overloon, tel. 08858-3210. tot 17 jaar is welkom bij Jong Ne derland. Er wordt binnen onze vereniging gewerkt rondom drie spelpeilers, en wel: spel en sport, buitenleven en creativiteit. Weke lijks spelen by Jong Nederland Ven ray zo'n 130 leden, begeleid door 28 leiders(sters). Op de jaarlijkse feestavond van de brandweer, georganiseerd door de brandweervereniging Sint Oda, zijn afgelopen vrijdag 2 november, door burgemeester Defesche de in het kursusjaar '89/'90 behaalde diplo ma's uitgereikt. Het diploma 'brandwacht' werd uitgereikt aan de heren F. Cremers en P.W. Jennes- kens; A. Martens ontving het diplo ma "brandwacht eerste klasse'; de heren W. Douwes en P. Peeters tenslotte ontvingen uit handen van de burgemeester het diploma 'WVD-verkenner' (WVD staat voor Waarschuwings- en Verkennings Dienst). Tevens zyn de bevorderingen, welke per 1 januari 1991 van kracht worden, door de burgemeester be kendgemaakt en heeft hy de daarbij behorende bevorderings- besluiten overhandigd. Na een aantal jaren, waarin wegens ver trekkende brandweerlieden vrij veel bevorderingen aan de orde wa ren, is 1990 op dat gebied een rustig jaar geworden; slechts de heren F. Cremers en P.W. Jenneskens moch ten van de heer Defesche vernemen dat zij met ingang van 1 jnauari 1991 bevorderd zyn, en wel naar de rang van 'brandwacht'. Tbt slot heeft de burgemeester een aantal brandweerlieden onder scheiden: - drie mensen, te weten J. Bouten, H. Janssen en P. Swinkels ontvin gen de medaille voor 10 jaar vry- willigerschap; - het jaarteken bij 15 jaar vrywilli- gerschap werd overhandigd aan de heren C. Odenhoven en P. Wol- bertus; - wegens 20 jaar vrijwillig dienst verband werd het daaraan verbon den jaarteken overhandigd aan de heren H. Clevers, M. Lensen en G. Pelzer. De laatstgenoemde drie personen én de heer M. Manders, in beroeps- dienst werkzaam op de brandweer kazerne, ontvingen uit handen van de burgemeester de onderschei ding van de Nederlandse Vereni ging van Brandweer Commandanten wegens 20 jaar brandweerdienst: 'de bronzen gesp'. PÖLLEKESSTRAAT Geachte redaktie, Het ziet er naar uit, dat de re- konstruktie van de Schoolstraat nu eindelyk zijn beslag heeft gekre gen. natuurlijk, afgezien van het stukje tussen Henseniusplein en schouwburg, dat, naar verluidt, vol gend jaar aan bod zal komen, tege lijkertijd met de rekonstruktie van het Schouwburgplein en een moge lijke uitbreiding van de schouw burg Het zal wel niemand ontgaan zijn, dat de straat nu zó smal is gewor den. dat de vrachtwagens, die nood zakelijkerwijze in de Schoolstraat moeten lossen, praktisch niet meer óf zeer moeilijk de aanwezige be- dryfsstraatjes kunnen inryden. De chauffeurs laten dan ook hoe lan ger hoe meer hun wagens op de straat staan, om vanaf daar te los sen. Dat betekent stagnatie voor het achterop komende verkeer zeg maar file-vorming. Laten we elkaar toch niets wijs maken: het is toch allemaal de voor opgezette bedoeling geweest van de Venrayse verkeersdeskundigen: het verkeer uit de Schoolstraat verban nen. Niet alleen de vrachtwagens, maar ook uw en myn auto wordt straks niet meer in de Schoolstraat toegelaten. Die maatregel mag men straits verwachten, bij de evaluatie van het centrum-verkeersplan. De eerste tekenen zyn er al: verhinder met (hard)houten paaltjes, dat de automobilist er zijn auto kwijt kan! Weet u hoeveel paaltjes er in de Schoolstraat langs de rybaan ge plaatst zijn? Ik heb ze voor u geteld: maar liefst 75 stuks. Verschillende zyn er al omgeduwd, door automo bilisten die hun auto schuin op het trottoir willen zetten. Let wel, de dubbele rijen echt noodzakelijke paaltjes bij het Kapelaanspad en De Bleek, zijn niet bij de genoemde 75 stuks inbegrepen. Nog even wachten dus, en men komt tot de konklusie dat de Schoolstraat verkeersvrij moet wor den, vanwege de steeds meer voor komende stagnatie, welke ergernis geeft aan automobilist en publiek. En binnen de kortste keren wordt er dan weer een nieuwe verorde ning gemaakt, waaraan Jan Publiek weer zyn zolen afveegt; zieh er niets van aantrekt omdat er toch geen (politie)kontrole is. We zien het im mers dagelijks in Venrays centrum: géén blauwe zone en géén verkeers vrije Grotestraat. Als men nu toch eens eerst begon met een gerichte kontrole op de na leving van de bestaande verkeers- verordeningen, eventueel aange vuld met Tetaald parkeren' in bepaalde straten; dan is wellicht een nieuwe verordening overbodig. Mogelijk dat men dan tyd heeft om de naam Schoolstraat te verande ren in Pöllekesstraat. J.P.A. Tuinstoelen ontvreemd Al is de zomer voorby, tuinstoe len staan nog steeds niet veilig in uw tuin. Dat werd weer eens bewe zen toen bewoners van een woning aan de Overloonseweg tot de ont dekking kwamen dat hun tuinstoe len verdwenen waren. Van die diefstal deden zij aangifte bij de politie. Diefstal van bankpas Een 22-jarige inwoonster heeft by de politie aangifte gedaan van diefstal van haar bankpas. Met die pas heeft de dader al enkele malen geld opgenomen. Er zijn maatregelen genomen dat dit niet meer mogelijk is. Voor welk bedrag zij is benadeeld kon in het kader van het onderzoek niet wor den medegedeeld. Diefstal uit schuur Dinsdagmorgen ontdekten de be woners van teen woning aan de Testrik te Merselo dat met geweld de deur.van de naast de woning ge legen schuur was opengebroken. Uit de schuur bleken een aantal elektrische gereedschappen, sleu tels en wat klein gereedscfiap ont vreemd te zijn ter waarde van ƒ1.500,-. Uitgeweken en toch geraakt Op de Steegse Peelweg, ter hoogte van de Rouwkuilenweg kwam een vrachtauto, beladen met 13 ton bie ten, bestuurd door een 40-jarige in woner van Ysselsteyn en een personenauto, bestuurd door een 81-jarige inwoner van het Veulen, elkaar tegemoet Ondanks het uit wijken raakten de voertuigen el kaar. Hoewel de beide auto's schade opliepen, raakte alleen een van de bestuurders aan zijn hand gewond. Het ongeluk vond maandagmiddag plaats omstreeks 17.30 uur. Zwartrijder gaf valse naam op Een kontroleur van de dienstbus van de Zuidooster bemerkte by de kontrole in de bus, dat een 18-jarige uit Horst afkomstige passagier in het bezit was van een abonnement dat niet op zijn naam stond, maar op naam van zijn vriend. Die naam en dat adres gaf hij aan de kontro leur op, maar dat 'grapje' ging niet door. Ingevolge zyn bevoegdheid hield hij die 'zwartrijder' aan en gaf hem over aan de politie. Daar werd hij volgens de voorschriften voorge leid aan de hulpofficier van Justi tie. De kontroleur zal verder van een en ander proces-verbaal opma ken, maar dat het een dure rit zal worden, dat staat vast. De hulpverlening aan verslaafden moet beter georganiseerd worden. Dat is de mening van de drie groot ste instellingen op het gebied van de verslavingszorg in Limburg. Het Consultatiebureau voor Alcohol en andere Drugs (CAD) Limburg, Psy chiatrisch Centrum Welterhof te Heerlen en Psychiatrisch Centrum Venray hebben daarom besloten in tensiever met elkaar te gaan sa menwerken. De in 1989 gestarte bespreking over een betere afstem ming en verdeling van taken zyn onlangs afgerond met de onderte kening van een aantal samenwer- kingsovereen komsten Taakverdeling Met een betere onderlinge taak verdeling willen de drie instellin gen bereiken dat de nu nog bestaande overlappingen in de hulpverlening in de toekomst voor komen worden en dat het voor kliënten en verwijzers duidelijker wordt wie wat doet op het gebied van verslavingszorg. Het CAD zal samen met de versla vingsklinieken Welland (PC Welter hof) en Paschalis (PC Venray) werkplannen gaan opstellen om de ambulante en de klinische hulpver lening naadloos op elkaar te laten aansluiten. Welland en Paschalis zullen de klinische taken beter gaan verdelen. Beide klinieken zullen voor hun eigen regio basisfunkties als krisis- opvang, detoxificatie en kortduren de opname ter motivatie voor Willen getuigen zieh melden Dinsdagmorgen omstreeks 8.50 uur vond op de splitsing van de Oude Oostrumseweg en de Julian- singel (de nieuwe situatie) een ver keersongeval plaats, waarby een 31-jarige fietsende dame geen voor rang kreeg van een nog onbekend gebleven bestuurder van een perso nenauto. Daardoor werd de fiets aangereden en kwam de dame ten val, o.a. kneuzingen en schaaf wonden. De bestuurder van een gryze per sonenauto die de botsing veroor zaakt is wel uitgestapt, heeft met de dame nog even gepraat maar is toen weggereden. Naast de bestuurder zat een dame in de auto. De fietster heeft de naam van de bestuurder niet vernomen en ook heeft zij het kenteken van de auto niet opgenomen. Het enige wat be kend is, is dat de auto rechtsaf in de richting van de Vlierstraat is gereden. Van dat ongeval zijn verschillen de bestuurders van personenauto's en fietsers getuige geweest. De poli tie doet een beroep op die getuigen om zich met haar in verbinding te stellen om achter de identiteit van de bestuurder te komen. Ook wordt de bestuurder verzocht zich alsnog by de politie bekend te maken. Snelheidskontroles Dinsdag hjeld de politie weer snelheidskontroles en het sehynt dat sinds de verkeerssituatie op de Oude Oostrumseweg is gewyzigd, er minder snel wordt gereden. Er wer den 83 auto's gekontroleerd en slechts 2 reden te snel. Op de Hoofdstraat te Oirlo werden 160 auto's gekontroleerd en er reden er 34 te snel. Op de Horsterweg onder Casten ray werden 56 auto's gekon troleerd waarvan er 29 te snel re den. Hoogste snelheid tydens de kontroles was 88 km per uur. daar waar ter jilaatse de hoogste snel heid van 50 km per uur geldt. Inbraken Met geweld was toegang verkre gen tot een bedrijfsruimte aan de Rosmolenweg. Er werd een boorma chine meegenomen en een geldbe drag van 12 DM. Eveneens met geweld, was toe gang verkregen tot een bedrijfs pand aan de Castenrayseweg Hier werden uit twee bedrijfsvoertuigen alle elektrische apparaten ont vreemd met een waarde van enkele duizenden guldens. Diefstal helm Uit de stalling van een scholenge meenschap werd ten nadele van een 16-jarige jongeman uit Venray zijn bromfietshelm ter waarde van ƒ200,- ontvreemd. Verkeersongeval Zondagmiddag even na 2 uur, vond op de kruising Metaal weg- Maasheseweg-Venloseweg een ver keersongeval plaats tussen twee personenauto's, waarbij een van de bestuurders dusdanige verwondin gen opliep dat hij voor onderzoek naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Een 26-jarige uit Overloon af komstige bestuurder van een perso nenauto wilde vanaf de Metaalweg de Maasheseweg oversteken naar de Venloseweg Hij stopte op het mid denweggedeelte maar lette, toen hij het tweede gedeelte ran de Maashe seweg wilde oversteken, onvoldoen de op het verkeer uit de richting Venray. Daardoor botste zyn auto te gen een personenauto, bestuurd door een 54-jarige inwoner. verdere behandeling voor zowel alcohol- als drugsverslaafden bly- ven vervullen. Op het gebied van voortgezette behandeling zullen zy zich verdergaand specialiseren en' patiënten opnemen uit de hele pro vincie Limburg; Paschalis zal zich met name gaan richten op de voort gezette behandeling van alcohol verslaafden en Welland op die van drugsverslaafden. Verbetering kwaliteit van zorg Verwacht wordt dat met een der gelijke funktiedifferentiatie een be ter en effektiever gebruik kan worden gemaakt van de beperkte klinische kapaciteit voor verslaaf denzorg (voor de provincie Limburg zijn ten behoeve van verslaafden zorg momenteel slechts 56 klini sche plaatsen beschikbaar). Zowel PC Welterhof als PC Venray blijven evenwel streven naar uitbreiding van de kapaciteit Een ander voordeel van de nieu we organisatorische opzet is dat van de 'sterke punten' van beide instel lingen, evenals van de reeds aanwe zige kennis en ervaring, optimaal gebruik zal kunnen woiden ge maakt. hetgeen de kwaliteit van zorg ten goede zal komen. Met deze samenwerkingsovereen komst ontstaat een voor Nederland uniek circuit op het terrein van de verslaafdenzorg aangezien op pro vinciaal niveau alle aanwezige am bulante en klinische voorzieningen onderling op elkaar worden af gestemd. Nabij het oefenterrein van de hondendressuurvereniging 'De Steller' aan de Nijverheidstraat werd een 8-tal lege raten, die ge bruikt waren voor chemisch afval, aangetroffen. Van de storter was niets te achterhalen. Daarom moest personeel van Gemeentewerken die vaten op mimen. Diefstal wasgoed Het was niet de eerste maal dat te drogen hangend wasgoed van een balkon van "een flat aan de Zuidsin gel werd gestolen. Deze keer wer den er diverse kledingstukken van de waslijn gehaald. Schade ƒ550.-. Brievenbus geopend Met een valse sleutel was een brievenbus van een woning aan de Wagenerstraat geopend. Het staat vast dat de dader post heeft meege nomen. maar wat precies, kon niet worden vastgesteld. Politie denkt aan opzet Voor de derde maal ontdekte een autobezitter dat zijn op de parkeer plaats van de Hoge Beek geparkeer de auto was beschadigd. Als een corpus delicte bleef een steen op de motorkap achter. Met die steen was de voorruit vernield. De bezitter kon geen verklaring geven. Hy denkt geen vijanden te hebben of personen te kennen die hem op die manier willen benadelen. De ver oorzaakte schade beloopt een be drag van meer dan ƒ1.000,-. Man was gedeeltelijk zijn geheugen kwijt Een inwoner kwam gewond thuis nadat hij in het centrum een café had bezocht Medisch onderzocht bleek hij naast de hoofdverwondin gen een lichte hersenschudding te hebben opgelopen. Hoe hij die ver wondingen had opgelopen kon hij niet verklaren. Tussen het tijdstip dat hij vorige week zondagavond het café had verlaten, omstreeks 21.00 uur, en zijn thuiskomst rond 22.30 uur, was zijn geheugen 'uit gewist'. Omdat hij ook zyn bruine tas met bescheiden en enig geld kwyt was. werd eerst enkele dagen daarna aangifte bij de politie gedaan. Als er echter getuigen zyn die een gewon de man tijdens het bovengenoemde tijdstip in het centrum hebben ge zien, worden zij dringend verzucht kontakt op te nemen met de politie. Vandalisme Eeii gedeelte van de 4e etage ran een flat aan de Veltumse Kleffen en de lift werd door vandalen met viltstiften dusdanig bewerkt, dat deze moeten worden schoonge maakt. Dat gaat de woningbouw vereniging weer geld kosten, want de 'kladderaars' konden nog niet worden achterhaald. Vandalen hadden ook een tiental bermpaaltjes uit de grond getrok ken en deze op het fietspad van de Horsterweg, ter hoogte van het Schoor gegooid. Daardoor was een gevaarlijke situatie voor de fietsers en bromfietsers ontstaan. Door ty- dige ontdekking en opruiming door de politie vonden geen onge lukken plaats. De politie kon de vandalen niet meer achterhalen. Diefstal personenauto Een op de Grote Markt geparkeer de personenauto van een inwoner, een Honda oud model, bleek ont vreemd te zijn. Nu had de eigenaar het de dader wel gemakkelijk ge maakt want de auto bleek niet af gesloten te zijn. De auto had een waarde van 750,-. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een garage/ berging aan de Jofferspas 20 te Oostrum, t.n.v. C.J.G.M. Bouten; het verbouwen van een pand aan de Grotestraat 10 te Venray, t.n.v. Aannemersbedrijf Van Nieuwenhuizen-Jongen. Van Coe- hoomstraat 10 te Venlo; het plaatsen van een ber gruimte aan de Hardeweg te Venray. Ln.v. RJJ. Tyssen. Kloosterstraat 8 te Deume; het plaatsen van een hobby kasje aan de Groeneweg 2 te Heide, tn.v. J.M.H. Maas; het verbouwen van een wo ning bouwen garage/hobby ruim te aan de Whistlerstraat 14 te Venray. t.n.v. J.W.M. Beerkens. SL Ursul ast raat 64; het bouwen van een garage/ berging aan de MerseloSeweg 94 te Venray, Ln.v. H.H.G.M. Fleuren; het bouwen van 4 woningen aan bp Hardeweg te Venray. t.n.v. Aannemerscombinatie Venray. Postbus 5014. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang ran 9 november 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoeziehL kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Steeds vaker worden de oprylaan naar en het terrein voor het raad huis gebruikt om auto's te parke ren, terwijl deze gebieden daarvoor in feite niet zyn bedoeld. Ttemeer niet, omdat in de direkte nabijheid van het raadhuis maar liefst drie parkeerterreinen beschikbaar zyn. Behalve dat het een weinig fraaie aanblik geeft, wanneer de oprylaan en het voorterrein van het raadhuis 'volgestouwd' staan met auto's, leven aan dit probleem ook nog praktische bezwaren. Door dit veel vuldig parkeren ontstaat niet zel den de situatie, dat het raadhuis niet meer per auto bereikt kan wor den. Dit kan in noodsituaties (bij voorbeeld voor brandweer of ambulance) ernstige gevolgen heb ben. Bovendien wordt de toegang tot de overdekte rijwielstalling re gelmatig geblokkeerd door ervóór geparkeerde auto's. Het college van b. en w. heeft daarom besloten door het plaatsen van boi-den eenieder, die het raad huis bezoekt of er werkL erop at tent te maken, dat men niet dient te parkeren op de toegangsweg en het voorterrein. Alleen voor minder-validen en bevoorradend verkeer wordt een uitzondering gemaakt. Het college hoopL dat deze maat regel voldoende resultaat zal heb ben. Zou dat niet het geval zijn, dan zal plaatsing van officiële parkeer verbodsborden en politiekontrole alsnog overwogen worden. Geen visitekaartjes Steeds meer komt het voor dat bestuurders die een aanrijding ver oorzaken er vandoor gaan zonder dat zijn of haar identiteit kan wor den vastgesteld en de benadeelden laten zitten met de door hen veroor zaakte schade. Zaterdagmorgen ontdekte een au tomobilist dat zyn aan de School straat geparkeerde auto was beschadigd. Zaterdagmiddag ontdekte een in woner van Venray, bij terugkeer bij zijn op het Bleekerveld geparkeer de auto. dat die behoorlijk bescha digd was. Herstel gaat hem een bedrag van ƒ1.500.- kosten. Diefstal personenauto Een inwoner van Siebengewald parkeerde zondag zijn Volkswagen personenauto op de parkeerplaats voor het Wynhuis aan de Merselo- seweg. Tben hy terugkwam bleek zijn afgesloten auto verdwenen te zijn. De auto heeft een waarde van ƒ16.500,-. Dame van tasje beroofd Weer vond er een overval plaats op een dame in het centrum. Woensdagavond omstreeks IR 15 uur liep in de buurt van het Nassau- plein een Venrayse dame, die verge zeld was ran haar gehandikapte dochter Een jongeman griste haar handtas uit haar hand en liep in de richting van de Oostsingel. In die tas zaten o.m.' wat boodschappen, persoonlijke bescheiden, 3 Euro cheques. een pasje en een geldbe drag van ƒ170.-. Hoewel de politie direkt een grote zoekaktie organi seerde kon de jongeman, waarvan wel een signalement bekend is, nog niet worden achterhaald. Mogelyk dat er getuigen zyn. Die worden verzocht kontakt op te nemen met de politie. Het is al de tweede keer in korte t(jd dat in die omgeving tasjesroof heeft plaatsgevonden. Ruim een maand geleden openden in de Schoolstraat dhr. en mevr. Wil tons een nieuwe kledingzaak. Vinia Vera. Deze opening ging gepaard met een geweldige aktie uxmrbij de klanten kans maakten hun geld. dat zij hadden betaald voor kleding, terug te krijgen. Na bekendmaking van de vrije koopuren bleek dat maar liefst 30 klanten hun geld bij Vinia Vera te rug konden komen halen. En zo gesch iedde. Op de foto een deel van de 30 gelukkige n. Nadat iedereen haar geld terug luid gekrege n, iverd deze gezel lige bijeenkomst met koffie en gebak afgesloten.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7