■Piëlhaas neemt afscheid van Vorst Piet CLOTHING STORE Herinneringen aan het Vorstenraadsbal Carnavalsvereniging 'De Vöskes' te Meerlo bestaat 4x11 jaar Wie wordt de nieuwe Vastelaovesvorst van de Piëlhazen??? Elf jaar Vorst Lei van de Piëlreuzen Bliekers openen carnavalsseizoen '91 Liedjesmiddag 'De Karklingels' Oostrum aq,„ PEEL EN MAAS Donderdag 8 november - Pagina 5 m êel kal ■I ina ■I sol lar A.s. zondag, op d'n elfde van d'n elfde, hoe kan het ook anders, zal de Piëlhaas afscheid nemen van Vorst Piet (Hermans). Na een perio de van vijf jaar geeft hij zijn taak over aan een nieuwe vorst, die die zelfde middag bekend zal worden gemaakt. Met Vorst Piet blikken we terug op die periode, en de periode daarvoor, waarin Piet o.a. prins is geweest maar ook op vele andere gebieden by de Vastelaovend be trokken is geweest PRINS In 1983 werd Piet Hermans uitge roepen tot Prins Piet III. Maar Piet was niet nieuw in het vastelaovend- gebeuren. Ily was lid van de joeks- ipel De Plaarzek. 'Dat was muziek laken en lachen, lachen, lachen', :hildert Piet de sfeer van toen. Het 'lachen is dan ook een van de han delsmerken van Piet. Verder was hij via de Vrije Academie nauw betrok ken bij de projekten voor de kinde ren voor de kinderoptocht. Deze creatieve kapaciteiten wilde de Piël haas wel benutten en zo werd hij gevraagd voor de versiercommissie in verband met het 4x11 feest in 1982. Van het een kwam het ander. Als beeldend kunstenaar vervaar digde hij een boek van klei voor Tbon Kortooms, die tijdens het 4x11 feest de Gulden Humor kreeg uitgereikt Tbon Kortooms was zo vereerd dat Piet Hermans dat boek mocht signeren, live op het ppdi- um. Dit deed Piet op zulke wyze dat hy enkele weken later een afvaardi ging van de Piëlhaas op de stoep had staan die hem vroeg om prins te worden. 'Het was alsof ik het in Keulen hoorde donderen', herin nert Piet zich nog. Lachend voegt hy daar aan toe: 'wist ik, dat ik daar ook mijn prinsenmuts moest halen'. Het prinsenjaar van Piet was 'schitterend', een woord dat Piet nu nog veel gebruikt. Vooral de periode voor het uitkomen was voor Piet heel bijzonder. Hij weet nog dat hij in die tijd eens voor een stoplicht stond. Het licht stond op rood. In gedachten kwam het bij Piet op om gewoon door te rijden want hij was immers de nieuwe prins van Ven- ray. Hij heeft dat toch maar niet VORST Na zijn prinsenjaar bleef Piet ak- tief by de Piëlhaas, o.m. in de Raad van Elf en in diverse commissies. Zo was hij mede verantwoordelijk voor de immense fietspomp die ooit 'met Vastelaovend de Grote Markt heeft gesierd. Toen kwam het mo ment in 1985 dat opnieuw een Piëlhaas-delegatie bij Piet op de stoep stond, ditmaal om hem te vra gen om opvolger te worden van Vorst Wim (Smits). Na rijp beiaad met vrouw Thea stemde Piet in, voor een periode van vijf jaar. 'Het was niet echt de bedoeling om er na vyf jaar mee te stoppen. Het was meer een soort richtpunt voor me zelf, zodat ik er niet te lang mee door zou gaan'. Ook hier ging weer een bijzondere periode vooral' aan het uitkomen als vorst. 'Vergelijk baar met de periode voordat ik prins werd, was dit toch anders. Toen wist ik niet wat er op me af kwam. Toen is als prins uitkwam voud van die momenten heb mo gen meemaken', vertelt Piet als hij terugkijkt op de afgelopen vijfjaar. Daarbij denkt hij niet alleen aan de Vastelaovend zelf maar ook aan de periode daarvoor. Bezoeken aan het Schuttersveld en het PCV vindt Piet prachtig. 'Daar krijgen we veel waardering voor onze komst. De mensen daar zijn echt vereerd met het bezoek van de Prins van Ven ray Ook het Vorsten raadsbal is voor Piet een van de jaarlijkse hoogte punten geweest. 'Het is uniek dat zoveel verenigingen samenwerken om de Vastelaovend te deen slagen. Tijdens het Vorstenraadsbal zijn de verenigingen dan op een carnava leske manier met elkaar bezig'. En daar draait het volgens Piet ook al lemaal om. Een wens van Piet is dat de instal latie in het gemeentehuis ooit eens bij alle mensen in de huiskamer ge bracht kan worden. Piet is vol lof over de spitsvondigheid en woord- keus van Opperpiëlhaas Defesche, tijdens die installatie. Hij hoopt dat de nieuwe burgemeester van Ven- ray net zoveel ty<( en humor in deze installatie stopt als burgemeester Defesche dat deed; Een heel bijzonder moment van de Vastelaovend vindt Piet de Vas- telaovesmis.* 'De kerk is een plek waar eens niet gelachen wordt Daar kun je ook zeggen wat ieder een herkent. Daarom is de H. Mis een goed begin van Vastelaovend'. Een reden voor Piet om veel tijd te steken in de preek die hij als vorst tijdens de preek mocht houden. Vastelaovend is volgens Piet het feest waarbij de rollen verwisseld worden. 'Zij die wat te zeggen heb ben, hebben dan niks te zeggen, en zij die niks te zeggen hebben, me nen dat ze wat te zeggen hebben', vindt Piet. Daarom was hij af en toe met Vastelaovend, tijdens de boere- brulluft als boer te zien, en niet als vorst. 'Ik wilde ook weieens een dag met mijn Thea meesjouwen. De boerebrulluft was daar ideaal voor. Dat is ook het mooie van Vastelao vend. Je rol verwisselen tijdens de rolverwisseling'. LAATSTE KEER Net als die preek waren er afgelo pen Vastelaovend veel dingen waar bij Piet moest denken 'dit is de laatste keer'. 'Dat voelde raar aan maar voor mij was het een reden om me extra in te zetten. Ik wilde het goed doen'. Bewust heeft hy zijn afscheid pas op Vastelaovend-dins- dag aangekondigd. 'Vastelaovend staat in het teken van de prins en moest niet in het teken van mijn af scheid staan' licht Piet zijn afscheid toe. Op de vraag 'waarom nu?' laat hij weten dat hij nu stopt omdat het zo goed gaat. 'Vastelaovend leeft in Venray. De Piëlhaas draait voortref felijk en stevent op een groots 5x11 feest af in 1993. Ik had best wel door kunnen gaan tot dat jubileum, maar dan komt de vraag of je moet stoppen direkt na het jubileum. Om er dan nog twee jaar aan vast te plakken, dan zou het wel eens kun nen zijn dat ik te laat stop, dat ik er geen zin meer in heb. En dat zou niet goed zijn'. Piet verlaat dus een rijdende trein waar de nieuwe vorst op zal moeten springen. 'Hij krijgt een gespreid bec(je en kan er in gaan liggen. Maar hij mag niet stil blij ven liggen' waarschuwt Piet de nieuwe vorst Hij geeft de nieuwe vorst het advies mee gewoon zich zelf te blyven. 'Daarom hebben ze voor hem gekozen'. Piet hoopt dat de nieuwe vorst zich volledig zal in zetten om de rydende trein op het goede spoor te houden zodat de be weging van de Vastelaovend die in het hele Piëlhazenrijk is ingezet, doorgezet wordt. 'Ilt vraag daarom de Venrayse mensen deze vorst net zo te steunen zoals ze mij gesteund hebben, dan weet ik dat het goed gaat'. A.s. zondag zal Piet voor het laatst de vorstelijke veren van zyn hoofd halen, waarmee hij een periode af sluit waarvan hij 'nog genne secon de spiet het gehad'. Voor en op de elfde van de elfde viert de Meerlase carnavalsvereni ging 'De Vöskes' haar viermaal elf jarig bestaan. Het bijzondere bij deze feestviering is het uitgeven van een boek en een cassette, waar in de hoogtepunten uit het Meerlo- se carnavalsleven zijn vastgelegd onder de titel 'Mieëldere is goeëd...' Tijdens de grote gala-avond op vry- dag 9 november, om 20.00 uur in zaal Brugend, worden de muziek- cassette en het jubileumboek ge presenteerd door de bekende buutereedner Tempke. Medewer king wordt verder verleend door de Rutbachkapel en de joekskapel 'Bé ter, as Niks'. TAFELLAKEN EN THEEMUTS Egberts Geurts komt de eer toe de eerste carnavalsprins van Meerlo te zijn geweest. Tijdens het eiereneten bij Hoeksen Hannes werd hij tij dens carnaval 1948 tot prins uitge roepen en met een tafellaken en een theemuts getooid. Zo trok hy feestelyk door het dorp. Het volgen de jaar ontstond een samenwer kingsverband met de fanfare-, de voetbal- en de rui terclub. Geziclits- bepalers van de viermaal elf jaar oude carnavalsvereniging waren wylen Piet Thiessen, die meer dan 33 jaar lid en vele jaren bestuurslid was, en wijlen Coenders Frens, die tal van geslaagde camavalsnum- mers op zyn naam heeft staan. Hoogtepunten waren de boerebrul- luften en uiteraard de revue avonden. Jeugdcarnaval en de truiye-avonden behoren mede tot de jaarlijkse aktiviteiten. BOEK EN CASSETTE Het boek vertelt op 60 pagina's de Meerlose carnavalsgeschiedenis vanaf de oprichting in 1948. De cas sette is opgenomen in de studio's van Jan Theelen in Munstergeleen. De rode diaad wordt gevormd door zeven' Meerlose carnavalschlagers en uiteraard staan de hoogtepunten uit de Meerlose Revue op de band. Op zaterdag 10 november worden boek en cassette huis-aan-huis aan geboden. VERDER PROGRAMMA Op zaterdag 10 november begint om 3 uur in zaal Brugend een mid dag voor kinderen t/m groep 8 m.m.v. de buikspreker en gooche laar Rinaldo. Om 18.00 uur gaat het in optocht naar de 'St. Mertens- hoeëp'. In Soos Merlin begint om 19.00 uur een jeugdavond met dis cotheek. Op zondag de 11de begint de dag om 10.00 uur met een dialektmis, die wordt opgeluisterd door de Rut bachkapel. Na de mis is er van 11.30 tot 13.11 uur receptie en frühshoppen met medewerking van de Rutbachkapel. De jaarlijkse Hazepaeper, waarin onder meer opgenomen de ope ning van het nieuwe vastelaoves- seizoen.,valt dit jaar precies op de lie van de 11e. Een betere startda tum kan hiervoor niet bedacht wor den. A.s. zondag zal het vastelaoves 'geweld' dan ook weer in alle hevig heid los kunnen barsten. Na de opening van het vastelao- vesseizoen door de verenigings voorzitter. ligt het in de bedoeling dat een zeer gewaardeerde Piëlhaas tot erelid benoemd wordt Daarna zullen de vier nieuwe vastelaoves- lie<yes die dit jaar op cassette uitge bracht worden, 'live' gepresenteerd worden onder muzikale begelei ding van de Rooyse Hofkapel. De eerste cassette zal aangeboden wor den aan burgemeester mr. H. Defe sche die i.v.m. zyn afscheid volgend jaar, dit jaar zijn laatse Vastelao vend als Opperpiëlhaas zal mee maken. De Wakkere Piëlhaas mag dit jaar in ontvangst genomen worden door de heer Frans Verhofslad als waar dering voor zyn muzikale inbreng in de Venrayse gemeenschap. Na het uitreiken van de Wakkere Piëlhaas zal Piet Hermans officieel aftreden als Vorst van de Piëlhaas. In de korte 'Vorstvrye' periode die hierop volgt zal joekskapel 'Rats d'r Naeve' gehuldigd worden i.v.m. hun 11-jarig bestaan, de leeftyd waarop een joekskapel door de Piël haas als volwassen beschouwd mag worden. Als hoogtepunt en tevens afsluiting van het officiële gedeelte van deze middag vindt hierna de proklamatie van de nieuwe Vorst over het Piëlhazenrijk plaats. In tegenstelling lot eerdere be richten begint de Hazepaeper niet om 11.55 uur maar om 13.11 uur in de foyer van Cultureel Centrum 'De Beejekörf. De entree bedraagt ƒ2,50 p.p.; kinderen beneden 12 jaar, mits onder geleide, gratis toegang De organisatie van deze middag is in handen van de kommissie Liedje van v.v. De Piëlhaas. onder het mot to: 'Loat de Vorst nie ien de kelt staonü!' Behalve bovengenoemd program ma is er ook kinderschmincken. 'Hazepaeper aete' en een 'koek- en zopie-tent'. A.s. zondag op de elfde van de elf de is het ook in Ysselsteyn feest Het bestuur Van de Ysselsteynse Piël reuzen biedt dan Lei Potten een re ceptie aan vanwege het feit dat hij elf jaar de vorst van de Piëlreuzen is. De receptie wordt gehouden van 16.11 tot 19.11 uur in het gemeen schapshuis 'Smelehof te Yssel steyn. De festiviteiten worden muzikaal omlijst door blaaskapel De Smeleblaozers. Lei Potten is van huis uit een ech te vastelaovesvierder. Zijn vader. Piet Potten, was van 1960 tot 1966 vorst van.de Piëlreuzen. Lei zelf is enkele jaren hofnar geweest en werd in 1977 uitgeroepen tot Prins Lei III van de Piëlreuzen. In 1980 volgde hij Wim Koonings op als vorst. (Wim Koonings was de opvol ger van vader Piet!) Behalve in het vastelaovesgebeu- ren is Lei Potten ook bij andere Ys selsteynse verenigingen aktief. Zo is hij bestuurslid van de fanfare en drumband De Peelklank. Binnen die vereniging is hij ook leider van de drumband. Verder is hij voorzit ter van de Stichting Gemeen schapshuis Smelehof. Als lid van de Rekreatiemenners Ysselsteyn e.o. is hij menige donderdagavond en zon dag aktief als paardenliefhebber. In het dagelijks leven is hij zaakvoer der van de LLTB te Ysselsteyn. Behalve het feit dat Lei Potten elf jaar vorst is, hebben de Piëlreuzen, die hun 38e seizoen ingaan, nog en kele 'jubilarissen'. Mart Pouwels en Jan Jaspers zijn elf jaar lid van de Raad van Elf. Servé Keijsers is elf jaar bestuurslid van de Piëlreuzen en sinds 1984 voorzitter. Op zaterdag 10 november a.s. zal met het 'llde-van-de-llde'-bal het komende Bliekers carnavalsseizoen geopend worden. Prins Tinus d'n Urste zal niet alleen de Bliekers en Bliekerinnen voorgaan tijdens deze avond, maar zal tevens zijn collega, Prins Sjen d'un Urste van de Kevers uit Holthees ontvangen. Dit soort bezoeken leverden in het verleden steeds erg gezellige, levendige avon den op, vooral als, zoals in dit geval, er een bekwame Joekskapel mee komt. Verder zal aan het kreëren van de juiste stemming zeker ook de muzikale medewerking van de Dalonies meewerken. Deze band weet inmiddels hoe een avond tot een gezellige, echte Bliekers-avond te maken. Natuurlijk zullen de eigen Bliekers-raad en ook de joeks kapel hun steentje bijdragen. Om de start van de reeks carna valsavonden voor alle Bliekers en Kevers zo gemakkelyk mogelijk te maken zal de toegang gratis zijn. Hèt bal zal worden gehouden in het gemeenschapshuis. Aanvang 20.30 uur. In onze 'trilogie' over de Vorsten- raad deden we vorige week al uit de doeken dat een van de doelstellin gen van de Vorstenraad het verbete ren van de onderlinge banden van de vastelaovesverenigingen is. Het geëikte middel daarvoor is natuur lijk een vastelaovesbal. En zo ge beurde het dat op 30 november 1969 in Venray het eerste Vorsten raadsbal werd gehouden. Het bal werd volgens de vergadernotulen niet druk bezocht maar de Vorsten raad hield er toch nog wat aan over. De opzet van deze avond is om met de diverse verenigingen gezellig sa men te zijn. Vanuit elke vexeniging wordt een cadeau meegebracht. Al deze cadeaus worden verloot. De op brengst is natuurlijk voor de kas van de Vorstenraad. Het aanbieden van de cadeaus en de lotery is een grote ludieke gebeurtenis waarbij niet het cadeau maar de lol voorop staat. Op zatei'dag 17 november wordt voor de 22e keer het Vorstenraads bal gehouden. Deze week blikken we terug op die bals en wat daai*van bij diverse mensen is blijven hangen. Onderwerp van gesprek is de laat ste jaren de bezuinigingen bij de Piëlhaas. Zo ging de Venrayse Raad van Elf in 1987 met de bus naar het Vorstenraadsbal in Castenray. Voor heen kwam men met een luxe per- sonenbus. 'Bezuinigingen' noemde men het by de Piëlhaas om zo het 5x11 feest in 1993 te kunnen beta len. Ook tydens latere Vorsten- i-aadsbals was zuinigheid troef. Nu gaan er bij de Vorstenraad geluiden op dat de Piëlhaas al het bier, wat toen niet gedronken werd, min stens in achtvoud wordt weggege- Op zondag 11 november a.s. opent carnavalsvereniging 'De Karklin gels' haar seizoen met de derde liedjesmiddag in het gemeen schapshuis te Oostrum. Na de twee voorafgaande suksesjaren, zullen dan een zestal eigen creaties ten gehore woi'den gebracht met muzi kale ondersteuning van de Eiken hofkapel. De ongetwijfeld sfeervolle middag begint om 14.00 uur. Tévens wordt op deze muzikale start van het sei zoen afscheid genomen van de Raad van Elf-leden Johan van Ree- nen, Leo Willems en Leo Lenssen. ven aan de verenigingen van de kerkdoipen, tijdens dat 5x11 feest. By de Piëli-euzen heeft men Reuze-ideeën zoals het behalen van de eerste prijs bij de Prinsenwagen. Een idee dat niet altyd verwezen lijkt wordt. Was eex-st Leunen de "betere', werd het later Veulen die de 'reuzen' de loef af staken. Daarom werd dit jaar naar Amsterdam geto gen om de "beste' wagen van het land te kopen, om zo zeker te zyn van de hoofdprijs in Venray. Dit was zulk een reuzewagen dat, voordat de optocht begonnen was, de ver keerspolitie de hoofdprijs uitreikte aan de Ysselsteynse Piëlreuzen. VAERKE Een van de cadeaus tijdens het Vorstenraadsbal in Oostrum (1988) was een prachtige tekening van een rose erotisch varken. Deze kwam na de loterij bij Vorst Thej van Merselo terecht. In het feestgedmis dreigde de tekening verloi'en te gaan en ontfermde Vorst Piet van 't Dartele Veule zich hierover. Hij legde de te kening achter het Oostrums ge meenschapshuis neer. Dit werd echter opgemerkt door enkele 'wakkere' veulens, die zich weer over deze tekening ontfermden. Daags na het Vorstenhal was er in Veulen een veiling van allerhande spullen, tb.v. 't Dartele Veule. Vorst Piet, die de spullen aan de man moest brengen, werd rood achter de oren toen hij opeens de tekening in handen kreeg om die te verko pen. Zijn kleur móet nog meer zijn aangelopen toen hij tussen' het pu bliek Vorst Thej van de Merselose Zagewetters zag staan. Die nam het sportief op en kocht de tekening voor ƒ11,-. Hiermee was het verhaal nog niet af, want de Zagewetters wilden deze zaak toch rechttrekken. De gelegen heid hiervoor was enkele weken la ter. toen vorst Piet 2x11 jaar vorst was. Als cadeau bood Vorst Thej met zijn gevolg eexx fles jonge klare aan. 'Maar', zo zei Vorst Thej, 'dit ca deau was eigenlyk te duur nl. ƒ22,-. Daarom nam hij met zijn Raad van Elf ieder een borrel k ƒ1,- zodat Vorst Piet een halve fles jenever t.w.v. .ƒ11,- mocht ontvangen en de zaak rechtgezet was. SPREUK 'Met Karklingels is 't net als met 'n paard, je bent niet op hun sterkte bedacht'. Dit is een uitspraak die volgde toen bekend werd dat vorst Graeme Lemmens maar liefst elf jaar lang dé scepter van 't paitele Veu len bij hem op zolder had liggen. En dat terwijl de Castenrayse Schanseknuppels hier altijd voor aangekeken werden want als er iets weg was hadden zij dat vaak gedaan. In verband niet het 2x11 jaar be staan van de Vorstenraad was het mogelijk om alle vorsten van de aangesloten vereniging samen voor de lens van onze fotograaf te krij gen. Voorwaar een voistelijk plaatje. VERBROEDERINGSFEEST In 1987 is er. naast het Vorsten raadsbal. nog een tweede verbroe- deringsfesst geweest Dit feest is eigenlijk min of meer spontaan ontstaan. In dat jaar vierde 't Darte le Veule het 3x11 jaar bestaan. Alle aangesloten verenigingen gaven op dat feest acte de presence, behalve de Piëlhaas. Tijdens het Vorsten raadsbal weixl tussen Prins Bert ran de Piëlhaas en Prins Gerrit ran 't Dartele Veule de afspraak ge maakt dat de Piëlhaas alsnog by de Veulens op bezoek zouden komen. Afgesproken werd om dit te doen na de receptie van Vorst Hein in de Vredepeel. En zo geschiedde. Na slechts twee pilsjes in de Vredepeel genuttigd te hebben, kondigden de Piëlhazen aan dat ze er weer van door moesten. Waarheen zeiden ze niet, behalve Vorst Piet, die dit toch wel even aan Vorst Jan Raedts van de Karklingels kwijt moest. 'Weej gaon ien 't Veule aete' heeft hy toen gezegd, om de zaak op stang te jagen. Jan Raedts liet dit echter niet zo maar over zich heen gaan. ^Gelijke monniken, gelfjk kappen* moet hij toen gezegd hebben en hy mobili seerde alle andere verenigingen. Intussen was de Piëlhaas al in 't Veulen gearriveerd en werd het daar langzaam aan gezellig. Tot ver bazing van vooral de Veulenaren. kwamen een voor een de andei-e vastelaovesverenigingen bin nenge- lopen. Vorst Jan uit Oostrum sprong meteen de spreekton in en vond, dat na goed eten, er ook goed gedronken moest worden, waarop hij een vat bier weg gaf. Pas later kwam hij tot de ontdekking dat er niets te eten was. Een voor een kwa men de andere vorsten naar de spreekton en ook zy konden niet langs het voorbeeld van Vorst Jan en gaven eveneens het nodige bier weg. De Piëlhazen. die de zaak op gestookt hadden, hadden plezier voor elf. Zy hadden zulke lol dat de voorzitter (Lei Janssen) gebeld werd om ook naar Veulen te komen. Deze was schijnbaar uit zijn middagdut je gerukt. Nogal slaperig overzag hij de situatie en beloofde ook een rat bier (waar het uiteindelijk om be gonnen was). Hij moet toen nog wat wijze woorden gesproken hebben waarna ook h(j zich in het verbroe deringsfeest stortte. Er is die dag nog veel gedronken en weinig Zin nigs meer gezegd. was dat een uniek en niet te om schrijven moment. Een moment waarbij je oud-prinsen kon zien denken over wat er in mij omging. Toen ik als vorst uitkwam heb ik het allemaal bewuster beleefd. De voorbereidingsperiode was langer. Toen ik eenmaal uitkwam had ik het gevoel van 'ik ben welkom' en voelde mij zo trots als een pauw', waarbij hij het vergelijk doortrok met alle veren op zijn steek. Een bijzonder moment op die dag vergeet hij niet meer. Zijn kinde ren. die van Piets vorstendom niet op de hoogte waren, liet hij 's mor gens weten: 'Het heeft vannacht binnengevroren, we hebben de vorst in huis'. CACHET Piet vindt het 'vorst zijn' onderge schikt aan het 'prins zyn'. De vorst is volgens Piet een autoriteit die een belangrijke spil-funktie be kleedt. Hij heeft een presenterende rol. 'Ik zie mijzelf als een trapleu ning waarlangs de prins omhoog klimt. De prins, daar gaat het om. Hij moet in 1 jaar Vastelaovend ma ken, hij moet het goed doen, zonder generale ï'epetitie. De yorst geeft vexder alleen maar cachet aan het gebeuren'. Vorst zijn by de Piëlhaas is iets heel byzonders. Piet kijkt terug op een mooie periode. Binnen de ver eniging is alles dusdanig geregeld dat de vorst zich volledig met zijn taak kan bezighouden. 'Als er pro blemen zijn, woiden ze vaak opge lost voordat iemand er erg in heeft', vindt Piet. 'Dat is het mooie van die club'. MOOIE MOMENTEN 'Een prins kent tientallen mooie momenten tijdens Vastelaovend. Ik ben bly dat ik als voi-st een veel- DE BLEEK 17 VENRAY TEL. 04780 - 81080 Vorst Piet zal zondag voor het laatst zijn Vorstensteek omwisselen voor zijn eigen "kieps

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5