Taekwondo vereniging 'Tong-Il' viert dubbel feest! Dorpennota zal niet alle problemen oplossen STOMERIJ PEEL EN MAAS Jumping Venray stopt ermee Jubilarissen op het Boschveldcollege MODEHUIS 'Natuurlijk Groen' in 'Het Freulekeshuus' Excelente mannentruien PEEL EN MAAS - Jl' te 4y 1 V vUfJuf Jl lp SÊk - 1 li£ Gemeente strijkt half miljoen subsidie op "veltum" Commissielid bekritiseert wethouder 'Computer in basisonderwijs' 'Jacobs-avond' in het gemeenschapshuis te Ysselsteyn De Venrayse taekwondo vereni ging 'Tong-Il' viert dit weekeinde een dubbel feest. Na hard zwoegen van een handvol vrijwilligers, kan eindelijk de eigen akkommodatie aan de Leunseweg 2c, feestelijk worden geopend. Tevens viert de vereniging het 15-jarig bestaan! Aanstaande zaterdag 10 novem ber om 14.00 uur wordt de officiële openingshandeling geheel in stijl verricht door wethouder J. Dries- sen van sport- en jeugdzaken. Di verse mensen die aktief betrokken ffljn bij de taekwondo sport in Nederland, het bestuur van de Taekwondo Bond Nederland, verte genwoordigers van andere vereni gingen, oud-leden en mensen die op enigerlei wijze betrokken zijn of zijn geweest bij de vereniging zijn bierbij uitgenodigd. Aansluitend aan de opening vindt een show van taekwondo- kleding en attributen plaats, waar na de vereniging zelf een taekwon do demonstratie zal verzorgen. Itenslotte laten drie verschillende groepen van Bodywork hun kun nen zien. Rob Greevink, de huidige voorzit ter en tevens hoofdtrainer (4e dan), is reeds de volle 15 jaar aktief bij de vereniging betrokken. Dankzij zijn inzet is:de vereniging ook in min der goede tijden blijven draaien. Naast Rob fungeren een groeiend aantal zwarte banders met diverse 'dan' graduaties als trainer voor de diverse groepen. De vereniging maakte dit jaar een behoorlijke groei door en zag het le dental stijgen tot momenteel 80 en met wat geluk kan eind volgend jaar het 17e lid met zwarte band worden genoteerd, een opmerkelijk aantal! 'Tong-Il' heeft in het verleden bij wedstrijden veel prijzen in de wacht gesleept, deze staan voor een groot deel in de zaal opgesteld. Mede door het toegenomen animo onder de leden, heeft het wedstrijd element van de sport dit jaar weer meer aandacht gekregen en met sukses! Bij vrijwel ieder toernooi valt ongeveer de helft van de deel nemers in dé prijzen! Reeds zo'n 7 jaar is er de wens geweest naar een eigen akkommo datie met meer trainingsmogelijk heden en faciliteiten. Aan deze wens is dit jaar door de gemeente Ven ray tegemoet gekomen door het beschikbaar stellen van de gymzaal aan de. Leunseweg 2c (achter het IMBO). Deze was echter in slechte staat en bood geen faciliteiten. De zaal kon in die konditie onmogelijk als trainingszaal worden benut. Vanaf begin dit jaar zijn stevig de handen uit de mouwen gestoken om in deze situatie verandering te brengen. De gemaakte plannen werden na wat wijzigingen goedgekeurd door de NSF waarna de Stichting Waar borgfonds garant wilde staan voor het aantrekken van de, naast het eigen spaargeld, nog benodigde fi nanciën. Het resultaat van alle inspannin gen is het bekijken waard en mag met recht betiteld worden als 'Do- jang'. Er worden reeds plannen ge maakt voor uitbreiding van allerlei aktiviteiten en met enig geluk gaat de vereniging een goede en aktieve toekomst tegemoet. 'n abonnement waard 'De dorpennota zal niet alle pro blemen op de kerkdorpen oplos sen. De gemeente, die een extern bureau heeft ingeschakeld om deze nota klaar te stomen, kan immers niet op alle zaken die met leelbaar- heid te maken hebben, invloed uit oefenen'. Dit meldde wethouder Kersten afgelopen maandag tijdens de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. Op het gebied van de wo ningbouw kan de gemeente wèl invloed uitoefenen, maar bijvoor beeld problemen met kleine basis scholen liggen in handen van het Rijk. Ook het openbaar vervoer noemde wethouder Kersten een on derwerp waarbij de Zuidooster het laatste woord heeft. De gemeente geeft daarom BRO- adviseurs de opdracht mee om deze leelbaarheidszaken wel in de nota op te nemen, maar daarbij ook aan te geven dat niet de gemeente hier een oplossing voor kan aandragen. Het grootste probleem, woning bouw op de kerkdorpen, is wel een zaak die in handen van de gemeen te ligt. Veel jongeren trekken weg uit de dorpen om de eenvoudige re den dat er geen woonruimte is. De wethouder liet weten dat het een realistische nota zou worden. 'Alles wordt genoemd maar we zullen ons focussen op die zaken die we wel kunnen beïnvloeden. Daarvan gaan we de minpunten omzetten in pluspunten'. UITGEBREID Dhr. Linskens. commissielid voor de PvdA, had in de nota gelezen dat er overleg zou zijn met de dorpsra den. Hij vroeg zich af of de sa menstellers van de nota ook niet direkt met de dorpsbewoners in overleg kunnen gaan. tegelijkertijd met de dorpsraad. Hij vreesde dat de terugkoppeling van de dorps raad naar de bewoners te zwak zou overkomen. Het belang en de, be-, langstelling;voor deze,; zaak is daar-, voor te groot Wethouder Kersten begreep die zorg, maar was van mening dat die terugkoppeling nu.juist een taak van de dorpsraden is. Dhr. Van Hooft vroeg zich af waar om de nota zo uitgebreid moet wor den. Als er veel dingen zijn, waar de gemeente niets aan kan doen, waarom moeten die dan in de nota worden opgenomen. 'Als het niet gebeurt dan zou de nota goedkoper worden. Het geld kunnen we dan ergens anders voor gebruiken', meende dhr. Van Hooft. De WD- man begreep dat men er op de afde ling niet aan toe-komt om de nota te maken, maar hij huiverde toch wel van het bedrag wat hjermee ge moeid is (bijn ƒ75.000,-). Wethouder Kersten liet dhr. Van Hooft weten dat er politiek gezjen gewoonweg behoefte is om de hele problematiek helder in beeld te krijgen. 'De toenemende zorg van 1 GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214. de dorpen kan hiermee onder schreven worden, waarna er een be leid op uitgestippeld lean worden. Bovendien moet deze nota', aldus de wethouder, dienen als basis voor verdere nota's'. Verder wees de wet houder erop dat met deze nota naar de provincie gestapt kan worden en als goed argument dient voor meer woningen, met name voor de kerk dorpen. 'Het blijft een punt van af weging of je het uitgebreid of beknopt moet, doen. Hét coalitiebe- lèid zegt uitgefcreiiF.besloot dë wet houder. Dhr. Reintjes (CDA) liet weten dat het hele gebeuren rond de dorpen nota een slechte zaak is. 'Toezeggin gen zijn gedaan dat de nota rond deze tijd klaar zou zijn en pas nu wordt er een krediet aangevraagd om het uit te besteden. Volgens hem had dit eerder gekonstateerd moeten worden. Dhr. Reintjes drong er verder op aan dat de dorpsraden op tijd geïn formeerd worden over de data wan neer de samenstellers van de nota met de dorpsraden in overleg wil len treden. TIJDSPLANNING Oorspronkelijk was het de bedoe ling van BRO-adviseurs om begin oktober met de nota te beginnen. Dat wordt nu half november. Nog voor het einde van het jaar zullen er dan gesprekken plaatsvinden met de dorpsraden, waarna de nota voor eerste overleg en inspraak rond de jaarwisseling klaar zal zijn. Dat eerste overleg zal in februari of maart worden afgerond, waarna een tweede overlegronde volgt in april. BRO hoopt de definitieve nota in mei gereèd te hebben. Afgelopen week heeft de gemeen te Venray de toezegging gekregen dat de provincie een subsidie van een half miljoen gulden verstrekt, voor infra-strukturele voorzienin gen in het Keizersveld. Het college van Gedeputeerde Staten heeft hiermee positief gereageerd op de aanvraag van de gemeente Venray. Bij de gemeente Venray is men zeer verheugd met deze subsidie. Vanuit het college van b. en w. is veel lobby-werk verricht om deze finan ciële ondersteuning binnen te ha len. Men heeft zich bij de provincie vooral sterk gemaakt door aan te tonen dat Keizersveld een bedrij venterrein met bovenregionaal ka rakter is, die een financiële impuls nodig heeft. Maar die impuls kan de gemeente zelf niet alleen geven, mede omdat de grond goedkoper verkocht moet worden dan dat ze gekost heeft. De totale kosten om Keizersveld een volwaardig bedrijventerrein te maken, bedragen ongeveer zes mil joen gulden. De gemeente heeft hier al een deel van ingestoken. De provinciale gelden zullen onder meer gebruikt gaan worden voor verharding van de wegen, het reali seren van kruispunten, verkeers lichten, een links-af-strook op de Maasheseweg, wegwijzers, info borden en een groenbuffer tussen Keizersveld en Landweert. REINIGEN VERVEN IMPREGNEREN REPAREREN STOPPEN VERHUURTAPUTOEIN1GER REINIGEN VAN: KLEDING, (VLOER-) KLEDEN DEKENS. DEKBEDDEN, (VITRAGE-) GORDIJNEN, TROUWJAPONNEN. (TUINSTOEL-) KUSSENS. TAPUTEN, STOMERIJ i.tM DONDERDAG 8 NOVEMBER 1990 Nr. 45 HONDERDENELFDE JAARGANG Het CDA-commissielid Joos Ver beek was afgelopen maandag, tij dens de commissievergadering voor ruimtelijke ordening en volles- huisvesting, niet te spreken over enkele toezeggingen van wethouder Kersten. Hij stale zijn onvrede dan ook niet onder stoelen of banken. In april van dit jaar had dhr. Ver beek aan de wethouder gevraagd of, voordat met de bouw van het zwem bad werd aangevangen, hij (en andere geïnteresseerde commissie leden) de bestektekingen mocht in kijken, om zo inzicht te krijgen in de technische zaken van de bouw. De wethouder had hem dat daarop In de commissievergadering van september kwam dhr. Verbeek te rug op deze zaak. Hij had nog geen bestektekeningen gezien. Ook nu weer deed de wethouder dezelfde toezegging. 'Inmiddels is het november, is de bouw volop aan de gang en kunnen wij geen technische op- of aanmer kingen meer maken', aldus Ver beek. 'Bovendien staat op de afdoeningslijst dat de afdeling wel zijn met mij hierover kon takt zou opnemen maar ik heb nog steeds niets gehoord. Ilc voel mij voor aap gezet'. De wethouder gaf volmondig toe dat hij met deze toezeggingen een verkeerd beeld heeft opgeroepen. Wij wijdt dit deels aan de onbe kendheid van de gemeente met tum-key opdrachten. Een turn-key opdracht is een opdracht waarbij de opdrachtgever een bedrag op tafel legt en een bouwbedrijf of projekt- ontwikkelaar voor dat bedrag een akkommodatie kant en klaar afle vert. Het zwembad is zo'n tum-key projekt. De afgelopen maanden is er door de gemeente met Hevo Pro jekt uitvoerig onderhandeld over de realisatie binnen het gestelde be drag. Daarbij heeft de gemeente een deskundig buro (V.d. Mast) inge- huurd die bekeken heeft of dat wat Hevo wilde, ook strookte met de be langen van de gemeente Venray. De uiteindelijke bestektekeningen zijn door het college van b. ey w. in sep tember goedgekerud waarop hevo kon beginnen. 'Het college van b. en w. had eigenlijk bij de commissie een mandaat moeten vragen om deze beslissingen te mogen nemen, waarbij alleen in hoofdpunten ver antwoording afgelegd hoeft te wor den', aldus Kersten. Toch is de wethouder van mening dat de onbekendheid met turn-key op drachten geen reden is om zijn toe zeggingen niet na te komen. Hij wil de stukken best wel voor de com missieleden ter inzage leggen, ook als het om vertrouwelijke zaken gaat. Hij beloofde in de toekomst alerter met zulke zaken om te gaan. Inmiddels heeft wethouder Kersten aan dhr. Verbeek laten we ten dat de bestektekeningen ver trouwelijk ter inzage komen te liggen voor de commissie onder wijs, jeugd, sport en recreatie, die de bouw van het zwembad behan delt De wethouder heeft verder aan dhr. Verbeek laten weten dat ook hij de bestektekeningen in mag zien. Op woensdag 14 november neemt het Boschveldcollege zijn nieuw in gerichte informaticalokaal in ge bruik. Bij gelegenheid daarvan organiseert de werkgroep onder wijs en computergebruik van de school een studiemiddag voor alle belangstellende scholen in de regio. Een medewerker van het landelijke projekt PRINT zal een inleiding houden over de invoering van de computer in het basisonderwijs. PRINT is de afkorting voor projekt invoering nieuwe technologiën en het ondersteunt de scholen bij de invoering van de computer. Er zijn twee onderwerpen voor deze mid dag gekozen: het gebruik van com puters bij het vak informatiekunde en als hulp bij de vakken en als tweede de invoering van de compu ter in het basisonderwijs. Na afloop van de lezing is er een soort open markt, waar de deelne mers in staat worden gesteld erva ringen en ideeën uit te wisselen met collega's uit het basis- en voort gezet onderwijs. Geïnteresseerden die deel willen nemen aan deze middag of kennis willen maken met het nieuwe Novell-netwerk kunnen zoch telefo nisch aanmelden bij de receptie van de school (04780-85844). De aanleg van het netwerk en de tech nische begeleiding werd verzorgd door het Venrayse bedrijf Estafette BV. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Na drie edities zal er in 1991 geen vierde Jumping Venray meer plaatsvinden. Het bestuur van Jum ping Venray heeft daartoe besloten. Belangrijkste reden om te stoppen is de tegenvaUende belangstelling voor dit sportieve evenement op de Grote Markt van Venray. Alle in spanningen en kosten staan niet in verhouding tot de opkomst van het publiek. En daar gaat het tenslotte allemaal om. Het bestuur heeft geen aanwijzingen dat de publieke belangstelling voor een dergelijk evenement in de naaste toekomst zal toenemen. Daar komt nog bij dat de kapaciteit van de Grote Markt daartoe ook nauwelijks mo gelijkheden biedt Om te voorkomen dat Jumping Venray een roemloze dood sterf stopt het bestuur liever nu. De vrij willigers op wie Jumping Venray draait zyn er nu nog maar als er geen groei in het evenement zit is het maar de vraag hoe lang dat nog zal zijn. Datzelfde geldt ook voor de spon sors. Die hebben vanaf het begin tot op de dag van vandaag vierkant achter Jumping Venray gestaan. Maar een evenement mag niet tot in lengte van jaren blyven teren op de positieve houding van een aantal sponsors. De publieke belangstel ling moet ook duidelijk maken dat de bijdragen van de sponsors wordt gewaardeerd. Jumping Venray heeft nu nog een goede naam. In de korte tyd van haar bestaan is het zelfs een begrip geworden. Een evenement dat past in de reeks waarmee Venray aan de weg timmert. Die goede naam kan maar beter voortleven in de herin nering dan dat ze gekoppeld wordt aan een slechte herinnering. Dat zou zonde zijn van alle inspannin gen die vele betrokkenen de afgelo pen jaren hebben geleverd. Alle medewerkers en sponsors zijn inmiddels door het bestuur geïnformeerd over de argumenten dit tot het bestuursbesluit hebben geleid. Zy zyn tevens uitgenodigd voor een by een komst op 13 novem- i bef a.s. De Boschveldgemeenschap gaat op vrijdag 9 november a.s. feestvie ren. Op deze dag worden twee jubi larissen gehuldigd: Wil Gielen, docent Nederlands en mentor van de bovenbouw VWO en Gerard Oonk, docent Engels, mentor van de bovenbouw VWO en tevens de dekaan van de VWO-afdeling Vanaf 1965 hebben zij de ontwikkeling van het toenmalige 'R.K. Lyceum voor Jongens' tot het Boschveldcol lege van nu daadwerkelijk medebe- paald. Zij hebben gestalte gegeven aan de veranderingen in het onder wijs en in de school. De hele schoolgemeenschap zal de jubilarissen op deze dag tijdens een matinee in de schijnwerpers zetten. Aansluitend aan deze officië le feestzitting in de aula van de school vindt er een besloten recep tie plaats. WIL GIELEN Toen Wil Gielen óp 1 september 1965 als jonge leraar, nog stude rend aan de KU te Nijmegen, het Venrayse 'RK Lyceum voor Jon gens' binnenstapte, was de onder wijswereld nog rustig en overzich telijk. Maar het was wel duidelijk dat deze onderwijsstruktuur niet meer voldoende aansloot bij de sterk veranderende maatschappij: de Mammoetwet stond op stapel en zou kfc 1968-word.en ingevoerd. In4ü»Ö7 sloot Wal Gielen zijn uni versitaire studie af. Hij heeft in deze beginjaren de ontwikkeling binnen het onderwijs ervaren en zal het betrekkelyk kleine 'RK Lyceum' veranderen en een grote scholenge meenschap 'Boschveldcollege', met een leerlingenaatal dat al gauw tot over de duizend zou toenemen. De vele in gang gezette vernieuwingen in de jaren daarna werden om uit eenlopende redenen niet allen ge realiseerd. De docent, die de afgelopen 25 jaar, te midden van al deze woelingen, met overtuiging zijn werk kon blyven doen. ver dient daarvoor alle waardering Wil Gielen deed nog meer. Hij was enthousiast over de nieuwe mo gelijkheden, die het onderwijs nieuwe stijl kon bieden. In 1970 werd hij op 32-jarige leeftijd con rector en zocht hij voortdurend naar wegen om de gedachten ach ter de mammoetwet voor de school gestalte te geven. Onder zyn leiding ontstonden de vakseltties en de on derwijsraad, het overlegorgaan van alle vakseltties. Ook de WOB, de Werkgroep Onderwijsontwikkeling Boschveldcollege, is door hem op gezet Deze werkgroep is nog altijd bijzonder aktief in het kritisch vol gen van de onderwijspraktijk in de school, het informeren van de docenten over nieuwe ontwikkelin gen, het organiseren van studieda gen, enz. In deze periode was hij tevens de stimulator van buitenschoolse akti viteiten en de begeleider van de ak- tiegroep 'Het schaap', een kleine groep enthousiaste leerlingen, die menige aktie op touw zette om geld Van 9 november 1990 t/m 9 fe bruari 1991 wordt in het Geschied en Oudheidkundig Museum 't Freu lekeshuus' de tentoonstelling 'Na tuurlijk Groen' gehouden. Een achttiental groepen en organisaties, dat rechtstreeks of zijdelings raak vlakken heeft met de natuur, ver leent medewerking aan deze tentoonstelling. Aldus is een veel zijdige en veelomvattende tentoon stelling ontstaan, die weliswaar niets met geschiedenis of oudheid kunde te maken heeft. (Of is het misschien nu al zover, dat wat van de natuur over is, museumstukken zijn geworden?) TIEN JAAR I.V.N. Deze expositie heeft ergens tóch iets met de geschiedenis te maken, zij het dan een heel erg korte. Zij wordt nl. gehouden in het leader van het tienjarig bestaan van het Instituut voor Natuurbescher- mings-educatie (IVN) afdeling Geysteren -Ven ray. De tentoonstelling wil zich rich ten op de totale bevolking van Noord-Limburg, die met stands een inzicht geven in de milieu-proble matiek. Daarnaast richt 'Natuurlijk Groen' zich met een educatief pro jekt op de leerlingen van groep 8 wan 27 basisscholen uit het werkge bied van het IVN. Door middel van een korte dia-presentatie over de Noordlimburgse natuur, een vra- gentocht door de tentoonstelling en een observatietocht door het park rond het Venrayse raadhuis, willen de organisatoren de leerlingen in nauw kontakt brengen met natuur lijk groen. BOMEN-LEERPLAN De tentoonstelling wordt op vrij dag 9 november om 14.30 uur ge opend in 'Het Freulekeshuus' door mevr. mr. E. Hoppenreijs-de Loo. wethouder van milieuzaken. Tfevo- ren zal een inleiding worden ge houden door de heer L. Peeters, voorzitter van het IVN-distrikt Lim burg. Dan zal ook een cadeau aan de jarige IVN-afdeling worden aange boden aan de Venrayse bevolking. Dat bestaat uit een bomen-leerplan in het raadhuispark, de vroegere 'tuin van Jerusalem'. De oude bo men die daar staan worden van een bordje voorzien, waarop de namen en de ouderdom zijn vermeld. In het museum is een beschrij ving van de bomenwandeling door het park. dat voor het grootste deel voor bezoek is opengesteld, ver krijgbaar. De tentoonstelling is geopend op woensdag-, zaterdag- en zondagmid dag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor groepen zyn op aanvraag andere bezoektijden mogelijk. Komende zaterdag, 10 november, zal in het gemeenschapshuis te Ys selsteyn een concert plaatsvinden, vezorgd door de vier fanfare- en harmoniekorpsen, die allen onder leiding staan van dirigent Geert Ja cobs uit Leunen. Deze korpsen zijn achtereenvol gens: fanfare St. Willibrordus uit Neerkant, fanfare De Peelklank uit Ysselsteyn, harmonie St Cecilia uit Ottersum en harmonie De Vrien denkring uit Well. Fanfare De Peelklank uit Ys selsteyn, die dus een 'thuis wedstrijd' speelt, zal de volgende nummers uitvoeren: Serenate, Cra zy music in the air en Evergreen Grüsze. Voorts zal deze fanfare, samen met de fanfare St. Willibror dus de bekende Bohemian Rhapso- die van de popgroep Queen uitvoeren. Ook zullen de harmoniën SL Ce cilia en De Vriendenkring een geza menlijk nummer uitvoeren, enwel het bekende nummer Music van John Miles. Het belooft een interessante avond te worden voor de liefheb bers van de blaasmuziek, die dan ook van harte worden uitgenodigd. De toegang voor dit concert is gra tis en de aanvang is, gelet op de lengte van het programma, precies om 19.45 uur. Fm fare De Peelklank hoopt veel muziekliefhebbers te mogen begroeten en hoopt uiter aard op een mooie muziekavond en een aandachtig gehoor. in te zamelen voor missie- of derde wereldprojekten. Na 8 jaar con rectoraat keerde Wil Gielen in 1978 op eigen verzoek te rug in een volledige lestaak. Daarin werkt hy met dezelfde overgave en dezelfde open geest voor verande ringen. 'Leerling-gericht-onder- wijs' is bij hem geen verwonen theorie, maar een spontane, uit zijn karakter voortvloeiende houding. Buiten de school heeft Wil Gielen zich ingezet als bestuurslid van de Adelbertvereniging en was hy ja renlang lid van het bestuur van de Muziekschool. In zijn vrye tyd is hij een enthousiaste bridger en tij dens een vakantie staat hij graag aan het roer van een zeilboot. GERARD OONK Gerard Oonk begon tijdens zijn studie op 1 september 1965 zijn loopbaan als docent Engels. Al spoedig in maart 1966 kon hy zijn studie aan *de universiteit af sluiten en verhuisde hy naar Ven ray om zich volledig aa,n zyn taak te kunnen wyden. heel intensief is hy in deze vijfentwintig jaren betrok ken geweest bij de ontwikkelingen van het onderwijs en de nieuwe vormen van begeleiding van de leerlingen. Zijn 25-jarige karrière wordt vooral gekenmerkt door een niet aflatend plichtsbesef, een sterke geënga geerdheid en een grote betrokken heid bij en interesse voor de persoonlijke omstandigheden van zowel zijn leerlingen als zijn colle-. ga's. Nooit wordt tevergeefs een be roep op hem gedaan. Met een onverminderde inzet en vakbekwaamheid geeft hij zijn les sen Engels en stelt zijn eisen ten aanzien van de kwaliteit zonder zijn leerlingen daarbij te overvra gen. In zijn beoordeling laat hij wel die mildheid gelden, waardoor leer lingen zich bij hem veilig kunnen voelen. Zijn doelstelling is de kan didaten voor te bereiden op de eisen van een eindexamen, dat op niveau is en aansluit bij de ver wachtingen van een universitaire studie of HBO-opleiding. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij juist door deze talenten, die op een school van betekenis zijn, reeds in 1972 schooldekaan van de bovenbouw VWO werd. Sinds die tijd verzorgt hij met accuratesse de begeleiding van het proces om te komen tot een juiste keuze van de vervolgopleiding of beroep na de middelbare school. Sindscn- kele jaren is hy voorzitter van de Dekanenkring Noord-Limburg- Dat hij deze funkties zo lang en zo goed kon uitoefenen (en de volgen de 15 jaar nog wel zou kunnen vol houden) is te danken aan het feit, dat hij enkele karaktereigenschap pen bezit, die juist op een school zo waardevol zijn. Hij voelt een grote persoonlyke betrokkenheid bij de leerlingen en bij de collega's en hij is trouw, wanneer hy zich eenmaal gebonden heeft, Hy levert altyd de gelijk werk en voelt zich 'happy' in wat hij doet. Een school mag zich gelukkig pryzen met zo'n collega. Bescheiden van aard leeft hij ge durende het schooljaar zijn eigen leven volgens een sober maar strak leefschema. Maar in de grote vakan tie maakt hy ieder jaar zijn 'wereld reis' en heeft hij menig ver en vreemd land bezocht. Zijn lichame lijke konditie houdt hij op peil met tennis en volleybal. Ontspanning vindt hij als zanger en lid van de volksmuziekgroep 'Mallemoer' by de vele optredens in de wyde omge ving van Venray, waardoor hy ook buiten de school bij velen bekend is geworden. Zijn byzondere zang- en acteerta lent, dat hij van huis uit heeft mee gekregen, is het laatste aspekt waardoor hij zich binnen de Bosch veldgemeenschap onderscheidt B(j heel veel feestelyke gelegenheden, in musicals en revues by een lustrumviering en in het befaamde docenten cabaret is hy opgetreden. Als lid van de commissie, die op school de jaarlijkse feesten en jubi lea voorbereidt, heeft hij al byna 20 jaar zich ingezet voor anderen. Na 25 jaar is het daarom hoog tyd dat het Boschveldcollege Gerard Oonk zelf in de bloemetjes zet en een wel verdiende hulde brengt aan een veelzijdig talent

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11