Frank Boeijen Groep start in Venray Uit de raadsvergadering van de gemeente Vierlingsbeek Fikse daling van werkzoekenden Wereld kinderen ARA Öf VAN OORSCHOT MODÊ PvdA-nieuws Gevonden Week van de sigaar Ruitersport Politiehonden Vereniging 'Geinmadal' Venray Volksdans vereniging Opanka Bouw- en Hout bond FNV Nefit-Turbo. Stoke met Schone Winst! VERSLEIJEN OIRLO PEEL EN MAAS Donderdag 25 oktober - Pagina 5 SPONSORINGPROGRAM Wy willen aan u voorstellen Ri chard Dantes, hij is acht jaar en zit in de eerste klas. Hij woont in Ma nilla op de Filipijnen. Zijn vader is 49 jaar en verdient als straatveger in de metro ƒ160,- per maand. Hij is astmatisch en daardoor kan hij niet regelmatig werken. Zijn moeder Jo sephine is 29 jaar en heeft geen werk. Zy doet het huishouden en de verzorging van Richard, zijn twee zusjes en broertje. Omdat de vader alleen kostwinner is, is zyn inkomen niet genoeg voor de meest noodzakeiyke behoeften. Richard is een verlegen jongetje. Hij is bijdehand en gezond, hij gaat graag naar school. En als hij uit school komt dan helpt hij thuis met water halen. Wereldkinderen kan samen met u zo'n kind en zijn familie helpen voor slechts 65,- per kwartaal. Wereldkinderen is een vrijwille- gers vereniging die zich inzet voor het kind in nood. Doe daarom mee en help deze 'Wereldkinderen'. Reeds 6500 sponsors gingen u voor. Voor meer informatie: Elly en Luc Hageman, Pettenmakerstraat 14, 5801 RB Ven ray, tel. 04780-86909. In de afgelopen maand is het be middelingsbestand zonder baan (BZB) zowel landelijk als provinci aal afgenomen. Ook in het gewest Venray is het bemiddelingsbestand zonder baan gedaald. Ultimo sep tember 1990 waren er in het gewest Venray 2.882 (5,9% van de beroeps bevolking) ingeschrevenen zonder baan, eind augustus 1990 waren dat er 3.043 (6,2%), een daling met 161 personen, ofwel 5,3%. Het totaal aantal ingeschreven schoolverlaters nam af met 76 per sonen. Bij de mannén was er een daling met 31, bij de vrouwen een daling met 45 personen. De daling van het bemiddelings bestand zonder baan kwam voor in beide rayons. In het rayon Gennep was er een afname met 24 perso nen (-2,0%), in het rayon Venray een afname met 137 personen, (-7,5%). In de vergelijkbare periode van augustus 1989 nam in het ray on Gennep het bemiddelings bestand zonder baan toe met 5,0%, in het rayon Venray nam het af met 05%. Mannen liet bemiddelingsbestand van mannen zonder baan is zowel pro vinciaal als landelijk afgenomen. Ook in het gewest Venray nam het aantal ingeschreven mannen af, nl. met 85 personen. Het percentage van het bemiddelingsbestand zon der baan voor mannen kwam op 4,9% van de beroepsbevolking. De daling van het aantal ingeschreven mannen zonder baan deed zich voor in beide rayons; in het rayon Gennep een daling met 17 perso nen, in het rayon Venray met 68 personen. Vrouwen Het aantal ingeschreven vrouwen zonder baan is zowel provinciaal als landelyk afgenomen. In het gewest Venray nam het aantal ingeschre ven vrouwen af met 76 personen. Het percentage van het bemidde lingsbestand zonder baan voor vrouwen kwam op 7,6% van de be roepsbevolking. De daling van het aantal ingeschreven vrouwen zon der baan deed zich voor in beide rayons; in Gennep een daling met 7 personen, in Venray een daling met 69 personen. Beroepsgroep Het bemiddelingsbestand zonder baan by de mannen werd in sep tember gekenmerkt door een afna me in bijna alle beroepsgroepen, nl. bij de beroepsgroepen bouwvak kers B U (-30), bouwvakkers GW W - 4), metaal - 22), landbouw - 6), kantoor - 4), handel - 6), ho reca - 3), algemene dienst -12) en overigen (-11). Slechts kleine toe names waren er bij de beroepsgroe pen transport 4), onderwijs (+5) en sociaal/geneeskundig personeel (+4). Het bemiddelingsbestand zonder baan bij de vrouwen werd eveneens gekenmerkt door een afname in bijna alle beroepsgroepen, nl. by bij: kantoor - 3), landbouw -11), handel 23), horeca (-18), so ciaal/geneeskundig personeel (-14), huishoudelijk personeel (-7) en algemene dienst (-4). Slechts kleine toenames waren er bij on derwijs (+1) en overigen (+1). Stoomgegevens Het aantal inschrijvingen in sep tember 1990 bedroeg 393, waarvan 295 in het rayon Venray en 98 in het rayon Gennep. Hiertegenover stonden 574 uitschrijvingen. Vraag In september 1990 werden 205 nieuwe vakatures aangemeld bij het GAB Venray-Gennep. Het aantal openstaande vakatures eind sep tember 1990 kwam daardoor op 617, ofwel 1,3% van de beroepsbe volking. Een popgroep die tien jaar lang met toenemend sukses aktief is, die heeft een mijlpaal bereik waarby men gerost even mag stilstaan en terugblikken. De Frank Boeijen Groep doet dat in de vorm van 'Hier komt de storm', een dubbel-cd met recente live-versies van de belang rijkste nummers die de Nijmegena- ren het afgelopen decennium op de plaat hebben gezet. Van de eerste single 'Veijaardagsfeest' tot de laat ste hit 'Zeg me dat het niet zo is', alle hoogtepunten, waaronder uiteraard de klassiekers 'Zwart-Wit', 'Kronen burg Park' en 'De Verzoening', pas seren nog steeds de revue. Het ging de Frank Boeijen Groep van meet af aan voor de wind. Niet alleen viel het verschijnen in 1981 van het titeUoze debuutalbum sa men met de opkomende hausse van de Nederlandstalige popmu ziek, de plaat en in het bijzonder de single 'Verjaardagsfeest' trok bo vendien de aandacht van de gezag hebbende radiomaker Frits Spits. Hoewel grote hits vooralsnog uitble ven, wisten de Nijmegenaren met het volgende album 'Twee' hun veelbelovende reputatie te verster ken. Ook in artistiek opzicht maak te de groep een snelle ontwikkeling door, mede dank zij toetsenist Jos Haagmans, die op het album '1001 Hotel' voor vast aan de bezetting wérd toegevoegd. Na de redelijk suksesvolle single 'Linda' en 'Doe iets' kwam begin 1984 eindelijk de langverwachte commerciële door braak met 'Zwart-Wit'. Kort na het verschijnen van het album 'Kontakt', waarop naast 'Zwart-Wit' ook de opvolger '1.000.000 Sterren' te vinden is, trok Wil Theunissen zich uit de teuziek terug, ofschoon hy op het punt stond een eigen karrière te be ginnen, werd Maarten Peters bereid gevonden om als invaller te funge ren. In de twee jaar dat hij zou bly- ven, consolideerde de Frank Boeijen Groep haar positie met de hit 'Kronenburg Park' en het daar op volgende album 'Foto van een mooie dag'. De permanente vervan ger werd uiteindelijk Ger Hoeyma- kers, die op de single 'De Beloning' zyn debuut maakte. Het nummer staat samen met onder meer 'De Verzoening' op het album 'In Natu- ra' uit 1986. De Nederlandstalige poprage was toen allang uitgewoed, maar de populariteit van de Frank Boeijen Groep bleek zich steeds meer te verbreden. In de loop van 1987 verlegde de Frank Boeyen Groep het werkter rein van de dorpszalen en feestten ten naar de theaters en schouw burgen. Muzikaal gezien zocht men het voortaan in een uitgewogen kombinatie van pop en chanson, hetgeen inmiddels heeft geresul teerd in suksesvolle albums 'Wel kom in Utopia', 'Dans in slow motion' en 'Een zomer aan het eind van de twintigste eeuw'. Met de dubbel-cd 'Hier komt de storm' zetten de Nijmegenaren nu op gepaste wyze hun tienjarig jubi leum luister bij. Ze geven zelf een overzicht van hun respektabele karrière middels geïnspireerde ver tolkingen van al hun prijsstukken, zoals die voor het merendeel eerder dit jaar tijdens enkele speciale con certen werden vastgelegd. Maar men doet niet alleen het verleden herleven, 'Hier komt de storm' be vat namelijk ook zes nieuwe num mers waarvan er een live werd uitgevoerd en vyf in de studio wer den opgenomen. Op vrijdag 2 november zal de Frank Boeyen Groep in Venray met een live-toernee onder het motto 'Hier komt de storm' starten. Het concert begint om 20.15 uur. Stijlvolle combinaties voor speciale gelegenheden. Geraffineerd, met fluweel afgezet. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venrayt. Tijdens de donderdag gehouden raadsvergadering werden de vol- .gende besluiten goedgekeurd. Het voorstel, een bedrag van ƒ52.983,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van een parkje aan de Spoorstraat, was aanleiding voor alle frakties om nadere inlichtin gen te vragen. Het betreft de aanleg in een gebied, gelegen tussen de Molenweg, Spoorstraat en het pad naar de Joodse Begraafplaats. De be doeling is om het gebied in te rich ten als kijk/wandelpark. Het plan omvat de aanleg van groenvoorzie ningen, wandelpaden alsmede een kijkvijver. De woordvoerders van de verschillende frakties betreuren het dat er geen inspraak mogelyk was geweest vanuit de bevolking, ze ker voor wat betreft de beplanting moet bloeiplanten. Vanuit de PK werd de aandacht er op gevestigd dat te weinig rekening, was gehou den met mogelyke inselrrijvingen door plaatselyke ondernemers. Het coUege vond het te ver gaan om het voorstel terug te nemen en de be volking mee te laten praten over de invulling wat er eigenlyk geplant zou moeten worden. Wel zuUen de gedachten van de raad overge bracht worden naar de uitvoerders. Met die belofte nam de raad het voorstel zonder hoofdelijke stem ming aan. Reeds nu kon de gemeenteraad de bezorgdheid van het coUege om trent de toekomst van de gemeente proeven. Aan de orde was de leges verordening. De kosten voor de bur ger voor een hinderwetvergunning moet flink omhoog. Omdat die ver hoging reeds op 1 januari 1991 moet ingaan moest de raad nu een besluit nemen. De raad had geen moeite met het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ2.677,- voor renovatie van het torenuurwerk van de RK Kerk in Maashees. Dat is een kwart van de totale kosten. De fraktie PK was tegen het voor stel om een bedrag van ƒ3.250,- be- Morgen houdt de PvdA haar eerstvolgende ledenvergadering. Zoals gebroikelyk begint de verga dering om 20.00 uur in wijkcen trum De Kiosk in het Brokske. Ontwikkelingssamenwerking Tydens de vergadering wordt stil gestaan bij de rol die de PvdA Ven ray speelt ten aanzien van ontwikkelingssamenwerking. Daar naast heeft de afdeling de afgelopen jaren steeds gespaard voor Divino- landi. Wordt daarmee doorgegaan of wordt nu een ander projekt in het kader van ontwikkelingssa menwerking ondersteund. Deze vraag zal door de afdeling voor de pauze beantwoord zyn. Mestproblematiek Na de pauze zal in eerste instantie informatief worden ingegaan op de mestproblemen en allerlei ontwik kelingen die zich de komende jaren zuUen voordoen. Kun je op gemeen telijk niveau een bijdrage leveren om het mestoverschot terug te drin gen? Moet het heil gezocht worden in veestapelreduktie, ander voer, andere afvoer van mest in bedry- ven en/of mestverwerking in grote of kleine fabrieken. Deze en andere vragen kunnen aan de orde komen. Trous Kemmelings, Twan Jansen en Bert Kersten zullen voor bo venstaande punten voor deskundi ge inbreng zorgen. Bent u geen lid, maar hebt u wel belangstelling voor bovenstaande onderwerpen? U bent welkom op 26 okt. om 20.00 uur in de Kiosk. Hebt u andere vragen of belangstel ling voor de PvdA afd. Venray? Bel Mea van Vugt, tel. 82299. schikbaar te stellen voor het plaatsen van een afscheiding op de begraafplaats te Overloon. Ondanks het feit dat er op nabijgelegen grond bejaardenwoningen worden gebouwd en een afscheiding nood zakelijk is. De begroting van de plaatselijke raad voor het bejaardenwerk ver kreeg de goedkeuring van de ge meenteraad, waarbij opgemerkt dient te worden dat het tekort voor het jaar 1990 geraamd wordt op ƒ2.270,-. BEGROTING Aan raadsleden werd de begro tingvoor het jaar 1991 aangeboden. Die is dit jaar in een nieuwe vorm gegoten. De ambtenaren hebben er veel aandacht aan besteed om die nu overzichtelijker te maken. In de volgende raadsvergadering krygen dé raadsleden de kans om hun woorcye te zeggen omtrent deze be groting. Volgende week zal de com missie financiën zich al over de begroting buigen. Het staan nu al vast dat de inwoners van Vierlings beek het volgend jaar fors zullen moeten gaan betalen doordat de belastingdruk zal worden opge schroefd Het rioolrecht gaat met ƒ33,50 omhoog en zal in 1992 met eenzelf de bedrag worden verhoogd. Het ri oolrecht bedraagt thans ƒ58,-. B. en w. wiUen de onroerend goedbelasting gaan verhogen met 20 procent. De toeristenbelasting zal met eenzelfde percentage wor den verhoogd. Het college wil de begrotingen voor dekomende jaren sluitend maken door bezuinigingen toe te passen. Zo wil men ook op onder houdswerken van de sportvelden gaan bezuinigen. Het college erkent dat de rek uit de begrotingen is maar dat betekent in geen geval dat de gemeente Vierlingsbeek een ar me gemeente is geworden. Het col lege denkt het volgend jaar met een voorstel te komen voor de bouw van een sporthal in Overloon. Daarvoor zal een bedrag nodig zyn van rond de 2 miljoen gulden. Een gedeelte van het bedrag denkt het coUege te ontvangen van de ontgronding Ke- velaersdijk, en, indien nodig, door verkoop van gemeentegronden. Of dat allemaal zal doorgaan, daarover heeft nog altijd de raad het laatste woord. INBRAAK IN GEMEENSCHAPSHUIS In de nacht van maandag op dins dag is door forcering toegang ver kregen tot het gemeenschapshuis 'De Linde' in Oirlo. Er werden veel beschadigingen aangericht De da- deifs) is (zijn) op ruwe wijze te werk gegaan met het openbreken van la den en kasten. Ook werden zinloze vernielingen aangericht o.a. aan het biljart. Verder werden geld en goederen ontvreemd. Hoe groot de schade is kon nog niet worden me degedeeld. Gevonden voorwerpen van 16 t/m 22 okt. Gitzwarte poes met geel bandje: cypers tijgerkleur poes; zilveren armbandje met plaatje; fietssleutel merk Assa; huissleutel met hanger; huissleutel met muntstuk; blauw knipbeursje met sleutel; zwart etui met twee sleutels; drie pasfoto's met muntje; negen cassettebantyes. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. De Nederlandse tabaksspeciaalza ken en sigarenfabrikanten hebben deze week uitgeroepen tot de week van de sigaar. Doel hiervan is het promoten van de sigaar in het alge meen. Onderdeel van deze aktie is de benoeming van de sigaren roker van het jaar. Deze eer is dit jaar toe gekomen aan de bekende zanger/ra diopresentator Henk Westbroek. Behalve op landelijk niveau wordt er ook op plaatselyk niveau aktie ondernomen. In Venray ge beurt dat ondermeer door Schols Thbakscorner in de Schoolstraat en Sigarenmagazijn Jansen aan de Grote Markt. By Sigarenmagazijn Jansen kan men donderdag (heden), vrijdag en zaterdag tijdens de normale op- ningstyden een sigaar komen 'proeven'. Verder kan men uitge breide voorlichting krygen over smaak en kwaliteit van diverse soorten sigaren. Schols Tabakscomer houdt een Happy Hour. Zaterdag tussen 17.30 en 19.30 uur kan men in de School straat terecht om een 'sigaartje' te proeven, waarbij ook een drankje genuttigd kan worden. In beide zaken kan met een quiz formulier krijgen. Hoofdprijs van deze quiz is een 21-daagse reis naar Indonesië voor twee personen. Bei de zaken hebben ook zelf enkele prijsjes ter beschikking gesteld. Op zondag 28 okt. a.s. worden in Manege Ruitersportcentrum te Ys- selsteyn en Manege Waldzicht te Venzelderheide Dressuur Selektie wedstrijden voor Kring Venray ge houden. In Ruitersportcentrum te Ys- selsteyn wordt om 10.00 uur een aanvang gemaakt met de klasse L-I, gevolgd door de klasse M-I om ca. 13.20 uur en daarna om ca. 15.40 uur de klassen Z-I en Z-II. In de klasse Z-I komen 16 kombinaties aan start en in klasse Z-II 7 kombi naties. In Venzelderheide wordt om 10.00 uur begonnen met de klasse M-II. Klasse B-II begint om ca. 11.45 uur en klasse L-II om ca. 15.25 uur. Diegenen die interesse hebben in de dressuursport zyn op 28 okt. te Ysselsteyn en Venzelderheide van harte welkom. Personen die interesse hebben voor het volgen van de basiskursus en/of opleiding tot IL-jurylid kun nen zich opgeven bij de Kringse- kretaris. ^IL-juryleden die een p romotfiékiïrsus IM-jurywillen vol gen, gelieven zich eveneens op te geven b(j deKingsekretaris. Vóór verdere gegevens omtrent de moge lijkheden voor het volgen van kur- sussen kunt u informeren bij het sekretariaat van uw afdeling, of bij het Kringsekretariaat. Op zondag 21 okt. jl. werd op het terrein van PHV 't Gemmadal gestreden voor het kampioenschap van Venray door de Venrayse poli tiehondenverenigingen. Het was een druk bezochte wedstrijd en het publiek heeft kunnen genieten van een aantrekkelijk kampioenschap. Kampioen van Venray werd met 407 punten dhr. G. Willems met zijn Mechelse herder. De 2e en 3e plaats werden resp. behaald door Fr. Thomassen met 406% en J. Rambachs met 406 punten. Maandag 29 okt. oefent de de- monstratiegroep van 19.30-20.30 uur in wijkcentrum 't Schöpke, VeP turn en van 20.45-22.15 uur dansen de rekreanten. Dinsdag 30 okt volksdansen van 9.45-11.15 uur in wijkcentrum 't Schöpke, Veltum. Donderdag 1 nov. dansen de kin deren van groep 1, 2 en 3 van 15.15-16.00 uur en de kinderen van groep 4 t/m 8 dansen van 16.15-17.15 uur in wykcentrum 't Stekske, Landweert. Zondag 4 nov. volksdansen voor paren in wijkcentrum 't Schöpke,, Veltum van 20.30-22.00 uur. Voor inlichtingen en opgave: Ger ry Gielens, tel. 80844. Op 10 okt vond, dankzij de giften by de zomerverzilvering. de feest middag en -avond voor de gepensio neerden plaats. Het gezelschap vertrok met de bus naar 't Pel grimshuis in Smakt, alwaar de kof fie met gebak klaar stond. Tégen 18.00 uur volgde een uitgebreide Brabantse koffietafel, waarna de avond werd voortgezet met confe- rances uit het Limburgse- en Bra bantse land en gezellige muziek. Pas om half elf 's avonds was het ge zelschap terug in Venray. De Bleek nadert zijn voltooiing. Een groot aantal winkels hebben de afge lopen weken de deuren geopend. Zo ook EVOI, een schoenenwinkel op de hoek van de Schoolstraat en De Bleek. In een zeer mooi ingerichte winkel, met een vloeroppervlak van 120 m2 worden hier dames- en herenschoenen verkocht EVOI richt zich op de smaakgroep van modieus georiënteerde mannen en vrouwen. De kollektie is daarom breed en goed onderbou wd. Bij EVOI is daarom gekozen voor een perfekte balans tussen prijs- en kwa liteitsverhouding. EVOI is een zaak van dhr. en mevr. Gieten, die ook al in Boxmeer een schoenenzaak hebben. Vorige week woensdag, 17 oktober, was een bijzondere dag voor de Bou w en Houtbond FNV. Tijdens een feestelijke bijeenkomst werd dhr. Greg Hout gehuldigd. Dhr. Hout, werkzaam bij Schildersbedrijf Cremers te Vierlings- beek is nl. het 21.000ste lid van de Bouw- en Houtbond, afd. Oost- BrabanULimburg. Dhr. Hout mocht uit luinden van bondsbestuurder Toon Schrijver een presentje in ontvangst nemen. Dhr. Schrijver was verheugd met dit 21.000ste lid. Vorig jaar ïwg telde de regionale afdeling 20.000 leden. Een stijging van 5% in één jaar. Enorm zijn de veranderingen die de winkel van Leo Hendriks IJzenva- renhandel heeft ondergaan. In twee maanden tijd werd het pand aan de Hofstraat Iwmpleet verbouwd. De beschikbare winkelruimte werd ver ruimd van 120 m2 tot 350 rn2. Hierdoor heeft Leo Hendriks zijn assorti ment uitgebreid kunnen verruimen. Zo kan men bij Leo'Hendriks een zeer ffrdfe keuze maken uit het nodige hang- en sluituerk In sierbeslag voor deurèvten ramen wordt Quins door Leo He ndriks, exclusief voor deze regio, het assortiment van een gerenomeerd Duits bedrijf gevoerd, uitgevoe rd in messing. Met betrekking tot het elektrische gereedschap heeft Leo Hendriks zijn aanbod kunnen verdubbelen. Verder kan men nog altijd terecht voor het maken van sleutels en vooreen ruime sortering schroeven, spijkers etc. die los verkrijgbaar zijn. De inrichting van de zaak is n u overzichtelijker geworden. In een oogop slag kun u zien ivaar u welk artikel kunt vinden. De inrichting is helenuuil in de Enorm stijl Enorm is een samenwerkingsverband tussen 70 ijzerwaren- en gereedscluxpszaken. die gezamenlijk inkopen en gezamen lijk publiciteit voeren. Nefit-Turbo. De zuinigste HR cv-ketel en tevens de schoonste. 2o kunt u eindelijk j een milieu- maatregel nemen die u P geld oplevert. Stap eens bij ons /binnen. We vertellen N E FIT u er graag meer over! Castenrayseweg 14 - Tel. 04787-1941

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5