NCVB afdeling Venray viert haar zilveren bestaan /ss BRAX N HEER VAN EENBROEK! ^^4 Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. Het Nederlandse Rode Kruis afd. Venray Alliance francaise te Asten A.F.V. Venray Welfare tentoonstelling 'Schuttersveld' Katholiek Vrouwen Gilde Venray Lourdescomité afd. Venray Lokale Omroep Venray Volksdans vereniging Opanka Huisvrouwen- kontakt Brukske Algemene Hulpdienst Venray Bezinningsavond PEEL EN MAAS Industriebond FNV afd. Venray Vogelmarkt Katholieke Vrouwen Vereniging Het Groene Kruis Ingezonden WAO VAN SOEST Welfare Vierlingsbeek Groeningen Maashees Bedrijfswagenshow bij DAF Truck dealer Allers PEEL en maas Donderdag 18 oktober Pagina 7 Al weer de tweede keer in dit sei- Boen nodigt het bestuur van de Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o., leden en niet- leden uit voor het bewonen van een voordracht op maandag 22 oktober in de foyer van het Cultureel Centrum De Beejekurf. Aanvang 20.00 uur. Het onderwerp van deze avond is: 'De restauratie van de middeleeuwse beelden in de St. Pe trus Bandenkerk te Venray', en wordt gehouden door drs. Lydia Beerkens, in samenwerking met drs. A. den Brok. De lezing zal een tweeledig karak ter hebben: in de eerste plaats zul len de resultaten van de scriptie, die Lydia Beerkens maakte over het interieur, de geschiedenis en de restauratie-geschiedenis van de middeleeuwse beelden van de St. Petrus Bandenkerk, uiteengezet worden. Aan de hand van diabeel- den zal de werkwijze worden ge toond van het onderzoek. In het tweede deel van de voordracht zal zij ingaan op technische aspekten van beeldsnijkunst en op de ver schillende restauratiemethodes, die toegepast kunnen worden bij de beeldrestauratie in het algemeen. In dit verband is het aardig te ver melden dat van de hand van Lydia Beerkens een artikel over enkele beelden uit Venray is verschenen in het Mededelingenblad IIC Neder land (International Institute for Conservation of Historic and Ar tistic Works). Zoals gezegd zal de voordracht worden gegarneerd met dia's van de hand van drs. A. den Brok, oud-leraar geschiedenis van Jerusalem en trouwe bewaker van de kunstschatten van de St. Petrus Bandenkerk. Bovenstaande maakt duidelijk dat het een byzonder boeiende en interessante lezing zal worden. Een lezing ook, die ongetwijfeld veel mensen enthousiast zal maken voor de prachtige beelden in de kerk van Venray: kortom een voor dracht, die velen zal stimuleren om de beelden te behouden en te be schermen. Verkoop-expositie Rode Kruis Venray Traditiegetrouw zal de Hema op 25,26 en 27 okt. 1990 wederom on derdak geven aan de vrijwillige welfare-afdeling van het Nederland se Rode Kruis. Tijdens deze dagen zullen zelfgemaakte spullen van de deelnemers aan het welfare-werk tentoongesteld worden en ver kocht Met de opbrengst worden weer materialen en grondstoffen aangekocht om deelnemers in de gelegenheid te stellen, nieuwe handwerkprodukten te ver vaardigen. Wat houdt het welfare-werk in? Het vrijwillige welfare-werk organi seert aktiviteiten om mensen in de gelegenheid te stellen gemakkelij ker in kontakt te komen met ande ren. Wekelijks worden in Venray een veertigtal mensen bezocht door welfare-vrywilligers. Tijdens deze bezoeken zijn deelnemers en vrij willigers samen bezig met aktivitei ten. Deze kunnen velerlei vormen aannemen. Bijvoorbeeld werken met hout, textiel, verf of ander ma teriaal. Verder voorlezen, naar mu ziek luisteren. Dit alles uitgaande van de wensen en belangstelling van de deelnemers. Samen bezig zjjn betekent: Ervaren dat men on danks handicap of ziekte in staat is zelf iets te maken van blijvende waarde;- een interesse delen met iemand anders; daar samen plezier aan beleven. Het Rode Kruis nodigt u gaarne uit aanwezig te zyn op de Welfare expositie in de Hema. Daar zijn ook inlichtingen te verkrygen over het werk van de Welfare. Zelfs kan men zich aanmelden als vrijwilliger. Er zijn nog vele plaatsen vry. Deelne mers wachten op u. Na de eerste byzonder aardige le zing van Nicole van Seggelen over haar geboortestad Lyon ontvangt de Alliance francaise te Asten om 20.15 uur op vrijdagavond 26 okt. Jean-Max Moussineaux in het ge meenschapshuis Unitas, Pastoor Amoldstraat te Heusen. Als spre ker van de Alliance francaise te Pa rijs is hij gewend een lezing te houden voor een niet-Frans pu bliek. Ongetwijfeld zal hy zyn snel heid van spreken ook aanpassen voor de Alliance francaise te Asten, zodat zijn lezing over 'Claude Monet et La Peinture Moderne', waarbij dia's zeker niet zullen ontbreken, voor een ieder goed te volgen zal zijn. Behalve leden van de Alliance francaise te Asten is ook iedereen, die graag eens met de Alliance fran caise kennis wil maken en belang stelling heeft voor de Franse cultuur van harte welkom. Voor inlichtingen over de Allian ce francaise en haar kursussen kun |U bovendien terecht by mevr. Ter Steeg-Beudeker, Vlinkert 17, Asten, Itel. 04936-3239. De heer Rob Abrahams uit Land graaf hield op donderdag 11 okt. een voordracht over zyn werk. H(j beperkt zich tot kleurenfotografie en wel het maken van (reusachtige) prints en dia's. Het getoonde foto werk getuigde van een zeer hoge perfektie: de compositie, vooral van de architektuuropnamen, was van een mathematische precisie. Som mige van de aanwezigen vonden dit echter een beetje te veel van het goede, té strak allemaal. Zeer in de smaak vielen de opna men van een ertsoverslagbedrijf: kleurige bergen erts tegen een pik zwarte achtergrond. Er werden zo surrealistische landschappen ge schapen die een aparte sfeer uit straalden. Eerder had Rob Abrahams dergelijke landschappen op het vulkanische eiland Lanza ro te gefotografeerd. In Nederland ech ter slaagde hy er in ze eveneens te kreëren. Hy eindigde met avondopnamen en foto's van etalagepoppen. Vooral de laatsten vormden qua sfeer een groot contrast met de architektuur opnamen omdat ze, vergeleken met de kille foto's van hoogbouw, veel romatnischer van aard waren. Donderdag 25 okt. organiseren de Venrayse Amateurfotografen een Eigen Werk avond, zowel zw/w foto als diawerk komen aan bod. Er wordt vooral met spanning uitge zien naar de opnamen die gemaakt zijn op de Doe-avond van 13 sept. jl. Aanvang 20.00 uur, Kennedyplein 1, Venray. In het weekend van 26 Vm 28 ok tober staat Bejaardencentrum 'Het Schuttersveld' wederom in het te ken van haar jaarlijkse Welfare tentoonstelling. Door diverse medewerk(st)ers is er weer een jaar lang met veel enthousiasme ge werkt aan tientallen hand- werkstukken. Zo kimt u bij ons o.a. terecht voor babytruitjes, kleuter en kindertruien, truien voor vol wassenen, sokken, sloffen en been warmers in alle maten, gehaakte kleedjes en spreien, schitterend borduurwerk, dekservetten, ont- bijtlakens, poppekleertjes, knuf fels, schorten, pitriet, kussens, etc., etc. Er is teveel om op te noemen dus kom een kijkje nemen op een van onze tentoonstellingsdagen. Er is vast wel iets voor u bij. Denkt u maar aan de komende feestdagen! Ook is er dit jaar weer een enve loppen kraam, loterij en boelkraam. De opbrengst van de loterij en boel- kraam is voor een goed doel en de trekking van de loterij is 's zondags om 16.00 uur. De openingstijden zijn als volgt: vrijdag 26 okt.: 19.30-21.30 uur; za terdag 27 okt.: 14.00-17.00 uur; zon dag 28 okt.: 10.30-12.30 uur en 14.00-16.00 uur. Alle gekochte arti kelen kunnen gelijk meegenomen worden. De ledenbijeenkomst op dinsdag 23 okt. a.s., aanvang 20.00 uur, in de zaal van café In den Engel, heeft als onderwerp 'Kunst en Kitsch'. Mevr. Janssen-van Horick uit Haelen, antiquair en beëdigd taxa teur geeft tydens een lezing infor matie over het doel van taxaties. Tévens vertelt zy over het verschil tussen de grote veilinghuizen en de regionale veilingen. Na de pauze kunnen de door de leden meegebrachte voorwerpen door mevr. Janssen deskundig wor den bekeken en ingedeeld in een bepaalde tijd/stroming en van een prijskaartje voorzien, zoals dat ge beurt in het bekende televisie programma 'Tussen kunst en kitsch'. Kaartverkoop Deze week wordt weer verder ge gaan met het aanbieden van dona- teurskaarten, in opdracht van de Stichting Limbu^se Bedevaart naar Lourdes. Na de geslaagde ont moetingsdag te Maastricht zullen medewerkenden extra gemoti veerd, trachten hun werk voor de zieke medemens te doen. Een extra stimulans mag zijn, dat de op brengst van de kaartverkoop vanaf heden geheel ten goede komt van de plaats, waar men zelateert. De 10% onkosten, die in het verleden moesten worden afgestaan aan 'Maastricht' zyn komen te verval len. Stuur onze medewerkenden niet zomaar van de deur; velen van hen zyn vaak weken in de weer om ook deze aktie tot een goed einde te brengen. Wy denken u bij voorbaat heel hartelijk. Hengelsportvereniging 'De Roer domp' organiseert a.s. zaterdag we derom het groots opgezette visconcours t.b.v. het Lourdescomi té afd. Venray. Medewerkers van ons zullen in de loop van de mor gen/middag. de deelnemende vis sers van erwtensoep voorzien. Een niet meer weg te denken aktie, waarvoor we HSV 'De Roerdomp' nu reeds van harten danken. Programma-overzicht van de uit zending van de Lokale Omroep Ven ray, die verzorgd wordt door de Venrayse Omroep Stichting en te beluisteren op zaterdag 20 oktober van 09.30 tot 14.00 uur op het ka belnet op de FM 102 Mhz. 9.30 uur: In het gehoor. Het klassieke muziekprogramma van Fredie Heintjes. Een 'must' voor de liefhebber van klassieke muziek. 10.30 uur: Het nieuws. Deze week gelezen door Harry Kempen. 10.40 uur: De Vakaturebank. 10.45 uur: Harry Kempen In ge sprek met... Programma met mu ziek, achtergrondinformatie en gesprekken met gasten over aktue- le gebeurtenissen. 11.30 uur: Gezond en Gezellig. Liesbeth Lucassen en Marijke Janssen-Rouschop (diëtiste) praten samen over by- en gezondere voe ding en dit afgewisseld met appetij telijke muziek. 12.00 uur: De Grote PZN-show. Ook deze week weer besluit de Lo kale Omroep Stichting Venray haar uitzending met deze wervelende show, vol muziek, humor, informa tie en jeugdig elan en ook u, luiste raar, wordt uitgenodigd om daarin een woordje mee te komen spre ken. Bel de VOS-studio, tel. 04780- 27269. Een totaal-programma van Peter Smits, Louis Peeters en Je roen van Loon. Maandag 22 okt. oefent de de- monstratiegroep van 19.30-20.30 uur in wijkcentrum 't Schöpke, Vel- tum en van 20.45-22.15 uur dansen de rekreanten. Dinsdag 23 okt. volksdansen van 9.45-11.15 uur in wijkcentrum 't Schöpke, Veltum. Donderdag 25 okt. dansen de kin deren van groep 1, 2 en 3 van 15.15-16.00 uur en de kinderen van groep 4 t/m 8 dansen van 16.15-17.15 uur in wijkcentrum 't Stekske, Landweert. Zondag 21 okt volksdansen voor paren in wijkcentrum 't Schöpke, Veltum van 20.30-22.00 uur. Voor inlichtingen en opgave: Ger ry Gielens, tel. 80844. Dinsdag 23 okt. staat er een ex cursie naar een zuivelboerderij op het programma. Ook deze ochtend belooft zowel leerzaam als interes sant te worden. Of heeft u van het zuivelvakmanschap met zyn vele toepassingen en toebereidselen reeds alle kaas gegeten? Niet? Kom dan ook. De kosten bedragen ƒ3,75 (ƒ2,75 ƒ1,- reiskosten). Rond 9.00 uur vertrekken we bij wijkcentrum de Kiosk en voor 11.30 uur zyn we daar weer terug. Wilt u meegaan, geeft u zich dan uiterlijk 22 okt. op bij Lenie Gos ling, tel. 81059 of Ria v. Brederode, tel. 87042. Bovendien stellen we het zeer op prijs, als u ons laat weten of u die dag een auto ter beschiking heeft en eventueel tegen vergoe ding wilt rijden. B.v.d. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot bovengenoemde personen. Tot ziens! Helpende handen gezocht! Daar steeds meer een beroep op ons wordt gedaan, zoeken wy nog vrywillig(st)ere. Vooral in de oude renzorg komen wij nog enkele vrij- willig(st)ere te kort. Het gaat hier om mensen die zelfstandig wonen en met een beetje hulp dit nog lang kunnen, of voor hen die wachten op een opname in verpleegtehuis of verzorgingstehuis. Uw taak zal het dan meestal zijn om de huisgeno ten te ontlasten, zodat zij kunnen rusten of eens op familiebezoek kunnen. Denkt u daarbij vooral niet dat we dagelijks een beroep op u zullen doen. Af en toe zullen we echter ook uw hulp buitengewoon goed kunnen gebruiken. Inlichtingen onder tel.nr. 04780- 84163. Op donderdag 25 oktober a.s. om 20.00 uur wordt in het gemeen schapshuis te Oostrum een bezin ningsavond gehouden. Inleider is pater Phil Bosmans uit Antwerpen, bij velen ongetwijfeld bekend van zijn vele boeiende een voudige boekjes zoals o.a. Menslief, ik hou van jou; Bloemen van geluk; In liefde weer mens worden; Zo maar voor jou? God, niet te geloven. Ibegang is gratis. Eenieder is van harte welkom, in het byzonder ook de jongeren. elke week nieuws Op maandag 22 okt. a.s. houdt de afdeling Venray een avond over het arbeidsvoorwaardenbeleid 1991. Op deze avond zullen de uitgangspun ten van het arbeidsvoorwaardenbe leid aan bod komen (inhoud van deze punten staan vermeld in het FNV Magazine nr. 10, 6 okt. 1990). De avond wordt gehouden in het wijkcentrum Kiosk te Venray. Aan vang 20.00 uur. Wij hopen als bestuur veel leden en kaderleden op deze avond te begroeten. Elke maandag en donderdag kun nen de Industriebondleden by ons info-team terecht voor hulp en in formatie. Dit vindt plaats in de Ki osk van 19.00-20.00 uur. Op maandagavond alleen op afspraak, donderdag is er vrije inloop. Voor afspraken op maandagavond kan men" telefonisch kontakt opnemen met G. Houtappels, tel. 89043 tus sen 18.00 en 19.00 uur. Vogelmarkt te Wanssum De vogelvereniging de "Gevleu gelde Vrienden" Wanssum e.o. te Wanssum organiseert op zondag 21 oktober 1990 haar maandelijkse vo gelmarkt Deze zal worden gehouden van 9.30 tot 12.00 uur in het gemeen schapshuis "De Zandhoek" (bij de kerk) te Wanssum. Gevraagd worden alle soorten ka naries, parkieten en exotische 30 Oktober is er een oriëntatie wandeltocht. Men kan zich nog op geven tot 21 oktober bij Mia Flinsenberg. Kosten ƒ5,-. U kunt starten vanaf 19.00 tot 20.00 uur bij zaal In den Engel. Al voor f 45.- per dag even er tussenuit knijpen in je eigen Huur-Qpel. Per dag Corsa f 45,- Kadett f 53,- Ascona f 62,- Per week f 287.- f340.- f395,- Vraao onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 18,5% BTW en inclusief all-risks-verzekering en 200 km vrij per dag Atebe Garage bv Venr Oude Oostrumseweg 4, 5802 CC Venray Tel. 04780 -8 62 OC organiseert gespreksgroep voor aanstaande ouders Het Groene Kruis Venray start op 6 november a.s. met een gespreks groep voor aanstaande oudere. Deze gespreksgroep omvat een cyclus van vier avonden, die telkens van 20.00 tot 22.00 uur gehouden wor den in de 'Clockert', Bergweg 4 te Venray. De 3 andere avonden wor den gehouden op 13, 20 en 27 no vember en staan onder leiding van twee wijkverpleegkundigen. Programma Tijdens deze avonden komen een groot aantal onderwerpen aan de orde en krijgen aanstaande oudere ruimschoots de gelegenheid zelf onderwerpen in te brengen. Ingegaan wordt o.m. op de taak van het kraamcentrum, de wijze waarop de zwangerschap wórdt be leefd en het verloop van zwanger schap, leefgewoonten, voeding de eerste weken na de bevalling en de lichamelijke verzorging van de ba by. Er wordt bovendien een video film vertoond over de geboorte en informatie verstrekt over het con- sultatieburo voor zuigelingen. Beperkt aantal deelnemers Aan deze gespreksgroep kunnen alle aanstaande oudere uit de regio Venray deelnemen, zij het dat het aantal deelnemers om praktische redenen beperkt is tot 14 personen. Deelname kost voor leden van het Groene Kruis 15,- p.p. en 20,- per echtpaar. Heeft u interesse, meldt u dan aan! Het Groene Kruis Venray, Berg weg 4, 5801 EG Venray, tel. 04780-81269. Opgave kan van 8.30-17.00 uur by de administratie. In een feestelijke by eenkomst zal op 25 oktober (volgende week don derdag) in de protestants christelij ke basisschool 'De Hommel' het zilveren bestaan worden gevierd van de afdeling Venray van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond. De avond zal voor het grootste gedeelte gevuld worden door het optreden van Mirjam Mare's Verha lend Theater. Dat begint om 20.00 uur. Vooraf, vanaf 19.30 uur kun nen genodigden het bestuur met het bereiken van die mylpaal feli citeren. Dat was voor ons aanleiding om van deze niet meer weg te denken organisatie in het Venrayse ge meenschapsleven, iets meer te we ten te komen. Wij vonden zowel de oud-voorzitster (12 jaar lang vervul de zy deze funktie) mevr. Koster, als de huidige voorzitster, mevr. Van Oostenbrugge bereid om het een en ander te vertellen. Met veel verve vertellen zij over het programma van deze Christen Vrouwenbond, die in 1919 blijkt te zijn opgericht. Die organisatie zoekt vanuit het evangelie wegen tot be wustwording en bevrijding, naar to lerantie en hervorming, naar zusterschap en solidariteit In die geest doet de afdeling Venray al voor het derdejaar mee aan het lan delijke financiële projekt van de NCVB. om in Bangladesh, ten be hoeve van vroedvrouwen en dorps- genezers een trainingsprogramma te realiseren. Lopen we het pro gramma van de afdeling door, dan blijkt dat ook de afdeling veel doet in hun maandelijkse bijeen komsten, aan vorming op sociaal, cultureel en maatschappelijk werk. Natuurlijk wordt ook aan emanci patie gedaan, terwijl de bewustwor ding van de plaats in de politiek niet uit de weg wordt gegaan. Iedere bijeenkomst wordt begon nen met een lied en met meditatie, afgestemd op de aktualiteit De jaarvergadering is steeds een bijeenkomst waarnaar veel leden al lang uitzien. Dat kan ook worden gezegd van het jaarlijkse uitstapje. Geachte redaktie, In uw krant hebt u in de loop der jaren al meermalen de slechte sa menwerking gehekeld tussen de nutsbedrijven als PLEM. Limagas, Waterleiding, PTT en Kabeltelevisie. We hebben dat de laatste jaren, by de rekonstruktie van het Venrayse centrum nog eens duidelijk kun nen konstatereii: iedere maatschap pij graaft een eigen gleuf voor zijn nutsvoorziening. En is die gleuf am per dichtgegooid, dan komt er een andere maatschappij welke op nieuw weg of trottoir openbreekt om haar kabeltje kwijt te kunnen. En dan praten we nog niet eens over de huis-aansluitingen; want ook dan zal geen enkel nutsbedrijf met. een ander samenwerken, door van één gleuf gebruik te maken. Uiteindelijk is het toch de klant lees: konsument die de kosten moet betalen. De winst van die maatschappijen wordt er niet min- '"der om. Gelukkig is er in nieuwe wijken wel van enige samenwerking spra ke en wil de ene maatschappij nog wel eens bij de ander in de gleuf- Maar zelfs dat is nog geen wet van Meden en Perzen- Een fraai staaltje van plannen en vooruitzien heeft men de afgelopen weken in de Schoolstraat kunnen konstateren. Nadat alle maatschap pijen hun kabeltjes in de grond hadden zitten konden de straten makers aan de gang, die toch al op hun schema achterlagen ondanks het goede weer. Maar nauwelijks lag het 'trottoir' er in, of de PTT ont dekte dat er nog 'n kabeltje by moest, öf dat er iets niet goed zat. Hup. die nieuwe trottoir maar weer opengebroken. Dat was op maandag 1 oktober. Sindsdien ligt het gat er nog; in de toch al provisorische doorgang ter plekke, een echt obstakel. Vandaag, woensdag 17 ok tober is het trottoir nog niet gere pareerd. Nu moet u zelf eens een paar ste nen uit het trottoir voor uw huis halen. U kunt wel raden wat er dan gebeurt... maar u bent dan ook geen nutsbedrijf. J.M.S. BBC op de kabel Térwijl in Venray nog uitgebreid gepraat moet worden welke kerk dorpen wel en niet op het kabelnet aangesloten gaan worden, is men elders in de regio al veel verder. Sinds kort bestaat de mogelijkheid om in Noord-Limburg de BBC te ontvangen. In Venlo, Horst en Meerlo-Wanssum kan men hier al volop van genieten. In Venray ech ter zal nog wel uitgedokterd moeten worden of de BBC wel of niet op de kabel kan. Dat is nu net iets wat ik niet be grijp. Tégenover de geplande tariefs verhogingen moet mijns inziens een zo groot mogelijk pakket aan zenders staan. BBC 1 en 2 moet in Venray dus gewoon kunnen. En, hoe groter het zenderaanbod, des te gemakkelijker kan men de percen tages halen die nodig zijn om kerk dorpen op de kabel aan te kunnen sluiten. Ellenlange diskussies hier over horen dan tot het verleden... R.S. Dit jaar werd een bezoek gebracht aan Maastricht, waar naast het win kelen ook het Gouvernementsge bouw (Provinciehuis) werd bezocht. Veel wordt er in goede samenwer king gedaan met het Katholieke Vrouwengilde van Venray. Té samen daar waar mogelyk, wordt voorlich ting en vorming gegeven. Een misverstand moet nog even uit de weg worden geruimd. Het is niet zo dat men beslist van prote stants-christelijke huize moet zijn om lid te worden van de NCVB. Als men maar de doelstellingen van de NCVB onderschrijft, is dat vol doende. VENRAY De afdeling Venray werd op 7 ok tober 1965 opgericht Bij de wieg van die afdeling stonden toen een vijftiental leden. Tot de oprichters behoorden de dames Keers, War- naar, Kousenmaker en Breyer, ter wijl vanaf het eerste uur nog de dames Janssen. Marinus en V.d. Giezen lid waren en nu nog lid zyn. Zy zullen die avond worden ge huldigd. Met de komst van de industrie als Inalfa en Rank Xerox werd de wens van deze vrouwen, een Venrayse af deling, steeds meer gerecht vaardigd. Als men nog terugdenkt aan die eerste jaren, toen de bijeenkomsten waren in het Hoenderhok (lang trefpunt van de protestantse ge meenschap) waar nu het eetcafé van Dingus is aan de Hoender straat), dan was het maar behelpen. Het was al een hele verbetering toen er verhuisd kon worden naar het parochiezaaltje by de Vredes- kerk, dat door pastoor Gee rets graag ter beschikking van de da mes werd gesteld. Later, toen ook die ruimte voor bijeenkomsten te klein werd, werd dankbaar gebruik gemaakt van een geschikte ruimte in de protestants christelijke school 'De Hommel'. Het ledental van de NCVB afde ling Venray is in de loop der jaren gegroeid naar 42. De afdeling bruist volop van de aktiviteiten. Daarom is de gevormde feestcommissie alle kans gegeven om zich uit te leven voor een waardige viering van het zilveren bestaan. Daarmee wordt weer verder gegaan met de overtui ging dat hun gekozen weg de juiste is om Venrayse vrouwen op alle mo gelijke manieren in hun bewust wordingsproces te begeleiden. INBRAAK IN PERSONENAUTO Bij terugkeer van een bezoek aan de algemene begraafplaats Bosch huizen ontdekte een uit Duitsland aikomstige eigenaresse dat met ge weld toegang was verkregen tot haar auto. Uit de auto was haar handtas met daarin naast persoon lijke bescheiden ook een bedrag van enkele honderden guldens ont vreemd. \VsuscammiKBeBoec FINEST QUALITY CDA Venray JT) jaap. Aan het 10-jarig besl CDA wordt veel de media. VeelaLrin positieve zin: ook van diegenen dfp^m het CDA niet gevonden hefeeén wat ze ervan verwachtten en hun politieke thuis by een andere partij hebben. Wat verwachtte men in Venray eigenlijk van het CDA? Een gewone omvor ming van de KVP met wat meegaan de vrienden van de CHU en ARP of een frisse nieuwe politieke partij zoals de initiatiefnemers van KVP-. CHU-, ARP- en CDA-leden voor ogen hadden. Het laatste is gerealiseerd: een inspirerende nieuwe politieke partij. Het ideaal van toen is in de tien jaar waargemaakt, wel met de hindemissen die nu eenmaal inha- rent zijn aan het nieuw zijn. Ook de jongeren hebben dat gezien en er varen door het CDJA op te richten. Met veel elan en aktiviteiten pre senteren zij zich, maar ook met kri tische kanttekeningen naar de grote politiek, wat zeer nuttig is. In de gemeente-politiek van Ven ray heeft het CDA de juiste positie gevonden door hun opstelling juist samen met ander politieke groepe ringen de belangen van de inwo ners te beharigen, maar ook als grootste partij niet de boventoon te willen voeren. In het maatschappe lijke leven van Venray zijn veel le den aktief bezig om de belangen van organisaties, verenigingen en instellingen te behartigen. Het zijn de stille werkers met idealen vanuit hun betrokkenheid bij het maat schappelijk sociaal gebeuren van uit een christelijke visie. Christelijke politiek: twee woor den waar veel verschil van opvat ting over is. In Nederland, dus ook in Venray, zal daar verschil van op vatting over blijven bestaan. Geluk kig hebben de CDA-leden in Venray in de politiek en het maatschappe lijk gebeuren de beginselen van hun Christen zijn, in hun afweging bij de besluitvorming en verant woordelijkheden, in hun oordeel betrokken. De balans van 10 jaar CDA Venray is: op deze wyze doorgaan met de christelijke politiek. Met het werk in het college en gemeenteraad van Venray, het maatschappelijk, so ciaal en rekreatief gebeuren in har moniemodel met de beginselen van het CDA-programma als richtings- wyzer steeds te hanteren. Personen die zich inzetten voor geheel Ven ray en de verantwoordelijkheid durven dragen. CDA-Venray profici at, ga zo verder... en met een groei end ledental. Hein van Valkengoed (mede-oprichter CDA Venray) beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 0478^-86408 VTM lA/fc Het is zover, op zaterdag 20 en zondag 21 oktober viert 'de bejaar- densoos' haar 20-jarig bestaan. Daarom is er een feestelijke ten toonstelling in de Joflérshof. Hier ziet men allerlei eigengemaakte handwerken; van haken, breien en borduren tot houtbewerking. Als al les opgebouwd is, is het een lust voor het oog om te zien wat er weer allemaal gepresteerd is. Om het 20-jarig bestaan luister by te zetten, staat er dit jaar op de tentoonstelling een stand met Der de Wereld produkten. Dit gebeurt in samenwerking met het Missie comité. Naast de fraaie handwerken zijn er verschillende attrakties voor jong en oud, zoals het rad van avon tuur cn een loterij waar mooie pry- zen aan verbonden zyn. De tentoonstelling wordt zater dagmiddag om 3 uur geopend door mevr. Monnee-Sluis. Openingstijden: zaterdag van 15.00-20.00 uur en zondag van 11.00-18.00 uur. Zondag kunnen vanaf 1730 uur de gekochte stuk ken worden afgehaald en tevens worden dan de prijswinnaars be kend gemaakt Vrijdag 19 oktober van 16.00 tot 21.00 uur en zaterdag 20 oktober van 10.00 tot 17.00 uur houdt DAF dealerbedrijf Allers BV. gevestigd aan de Paul Burgmanstraat 1 (hoek Maasheseweg) te Venray, een be- d rij fswagenshow. Het is alweer acht jaar geleden dat Allers in Venray een dealerbe drijf startte met toen 5 werkne mers. Inmiddels heeft het bedrijf een expansieve groei doorgemaakt en is het huidige aantal werkne mers gegroeid tot 14. Het sinds 1946 opererende moe derbedrijf met verder vestigingen in Tégelen en Boxmeer verkoopt naast nieuwe trucks en bestelwa gens ook gebruikte trucks in heel Europa en ver daarbuiten. Als offi cieel Bovag verhuurbedrijf met 25 eenheden verhuurt men trucks, bestel- en aanhangwagens. Ook is men dealer van Paxton opleggers en aanhangwagen en Palfinger au- tolaadkranen. Tésamen met nog enkel toeleve ranciers zal Allers de komplete bedrijfswagenlyn van DAF presen teren, met name de DAF 400 bestel auto komt uitvoerig aan bod. Tévens bestaat er de mogelijkheid om met diverse auto's proef te ryden. Uiteraard ontbreken de milieu vriendelijke voertuigen niet, met motoren van 79 dBA en 9 NOX uit stoot waarop van overheidswege speciale premies gegeven worden. Met name aan het begrip kwaliteit zal veel aandacht worden besteed. (Allers is als eerste in Europa ge kwalificeerd ISO 9002 dealer.) Voor deze show is het pand kom pleet in de nieuwe huisstijl van DAF Trucks gebracht. (adv) I

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7