Zonwering Zonwggrg 4.95 4.95 Florado De Bleek 46 Bloemen vry Heidemij maakt aktieplan voor industrieterrein Smakterheide Venray werd 's nachts opgemeten Schouwburgnieuws y AGENDA Bomen voor Vierlingsbeek Ballet vanuit Venray op Russische tv voordeelaktie ZONWERING VENRAY BV Sporthal Gevonden PEEL EN MAAS Kampioenschap van Venray PEEL EN MAAS Donderdag 18 oktober Pagina 3 De Progressieve Kombinatie PK 85 in de gemeente Vierlingsbeek bestaat deze maand vijf jaar. Het bestuur van deze partij heeft beslo ten om de bevolking van de ge meente Vierlingsbeek een ge schenk aan te bieden. Dit geschenk past geheel in de 'groene en rode' gedachte van deze partij. Op 24 ok tober a.s. zal nl. rond 16.00 uur, te genover de Botanische Tuin te Overloon de overhandiging plaats vinden van 5 stuks 5-jarige bomen. Deze bomen, rode beuken, zullen aldaar worden geplant door de PK- raadsleden Ophey, Koopmans en Weerts, door PK-voorzitter Verhey- en en door de loco-burgemeester van Vierlingsbeek, dhr. Ronnes. Afgelopen donderdag werd een schitterende balletavond gegeven in de Venrayse streekschouwburg. Het Ballet van Moskou kreeg ovaties van het enthousiaste publiek. Dit alles, maar ook do ontvangst na afloop van de voorstelling, werd ge filmd door de Russische Staatstele visie die opnames maakte voor journaal en archief. De sponsor de Industriële Club van Venray e.o. kan tevreden te rugkijken op deze avond, want hier is een stuk promotie weggegeven die klinkt als een klok. De televisieploeg had na afloop ook interviews met o.a. burge meester Defesche van Venray en Rank Xerox-direkteur Stollman. Dat de Venrayse schouwburg met dit evenement hoog gescoord heeft spreekt voor zich. Verder hebben leerling van de balletschool van Nica v.d. Windt de kans gekregen om dit Russische ballet te bekijken. Niet tijdens de reguliere voorstelling maar 's mid dags tijdens de repetitie. De jeugdi ge ballerina's keken hun ogen uit en toonden veel interesse voor hun Russische voorbeelden (zie foto). OVERLAST DOOR SLUIPROUTE Omdat verkeer over de Deurnese- weg vanuit de richting Ysselsteyn niet mogelijk is, in verband met wegwerkzaamheden, hebben de ter plaatse bekende automobilisten een eigen omleidingsroute gevon den. Deze sluiproute gaat via de Ys- selsteynseweg en de Heidseweg naar Veltum. Dat heeft tot gevolg dat er veel meer verkeer dan nor maal door de kom van Heide komt, met alle gevolgen van dien. Als de automobilisten zich aan de maxi mum snelheid zouden houden, was het minder hinderlijk. Bewoners van Heide hebben zich echter tot de politie gewend met de vraag of er niet onmiddellijk maatregelen ge nomen kunnen worden, die een einde maken aan dat sluipverkeer. Het enige middel wat de politie ter beschikking staat is snelheidskon- troles te houden. Dat zal, indien er mankracht beschikbaar is, ook ge beuren. 10 groot- bloemige Rozen Super Kalanchoë (geldig van do. 18 t/m zat. 20 oktober a.s.) Wethouder B. Kersten heeft mee gedeeld, dat Heidemij Adviesbu reau BV samen met de gemeente en in samenspraak met de op dit in dustrieterrein gevestigde onderne mers een aktieplan gaat opstellen met de bedoeling Smakterheide nieuw leven in te blazen. Volgens de Kamer van Koophandel is Smak terheide een van de vijf Noordlim- burgse industrieterreinen, die wegens het vertonen van gebreken, voor verbetering in aanmerking ko men. Wanneer het aktieplan over vier a vijf maanden klaar is, zal be keken worden hoe de gemeente, de provincie en het bedrijfsleven geld voor verbetering op tafel kunnen brengen. Bereikbaarheid, verkaveling, in- frastruktuur en het aanzien van dit industrieterrein laten te wensen over. Er is te weinig groen en bedrijven geven hier een daar een In de nacht van zondag op maan dag kwamen er bij de politie diver se telefoontjes binnen van bewoners van de Kiekweg. Bij die bewoners was door mensen aange beld met de mededeling dat zij ka dastrale metingen in de omgeving aan het verrichten waren. Het gege ven dat dit 's nachts gebeurde maakte de bewoners wantrouwig. Tten onrechte, naar later bleek. Mensen van het ingenieursburo Oranjewoud uit Oosterhout waren inderdaad bezig met kadastrale me tingen. Dit gebeurde op een zeer byzondere wijze, nl. via satelliet. GPS-METINGEN De metingen die deze week wer den verricht (afgelopen nacht vond de laatste meting plaats), gebeürden in opdracht van het Kadaster en de PLEM. Doel van de metingen is om een aantal koördinatiepunten te be palen van waaruit men verdere me tingen kan verrichten. Het bepalen van die koördinatie punten geschiedt met GPS-me- tingen. GPS staat voor Global Positioning System. Opzet van dit systeem is dat 21 of 22 satellieten een netwerk vormen waardoor op elk punt Van de aarde* op elk mo ment van de dag, met meetappara tuur de positie van dat punt bepaald kan worden. Momenteel is het GPS systeem echter nog niet voltooid en circule ren er nog maar 7 satellieten rond om de aarde. Om de juiste positie te bepalen zijn minimaal twee satel lieten nodig. Met vier satellieten is de posititebepaling het meest nauwkeurig. Is oktober warm en fijn, het zal een scherpe winter zijn, maar is het nat en koel, 't is van een zachte winter een voor gevoel. Blinkt oktober in zonnego ud, de winter volgt dan snel en koud. Doordat er op dit moment slechts 7 satellieten rondom de aarde cir kelen is het nog niet mogelijk om die metingen op elk moment van de dag te verrichten. Momenteel is het zo dat alleen 's nachts een goede positie van de satellieten ten op zichte van Nederland het mogelijk maakt om de metingen uit te voeren. Óp een bepaald punt wordt dan een statief geplaatst met daarop een ontvanger, die signalen vanuit de satellieten ontvangt en registreert. Via berekeningen kan men dan de koördinaten van deze plek bepalen. De deze week in Venray verkre gen gegevens zullen later worden gebruikt als uitgangspunt voor to pografische metingen, zonder sa telliet. rommelig aanzien. Om hierin ver betering te krijgen zal de Heidemij, in samenwerking met gemeente, Kamer van Koophandel, de provin cie en het bedrijfsleven proberen tot een oplossing te komen. KEIZERS VELD Bij dit onderzoek zal ook het nieuwe bedrijventerrein Keizers veld worden betrokken. Zoals be kend is Keizersveld bedoeld voor de vestiging van kleinschalige, hoog waardige en schone bedrijven, ter wijl Smakterheide bestemd, is voor grootschalige industrieën. In het onderzoek wordt een duidelijke scheiding gemaakt van wat op Kei zersveld kan en wat op Smakterhei de mogelijk is. Op deze wijze wordt voorkomen, dat Keizersveld een tweede Smakterheide wordt. Zijdelings speelt ook mee, dat in de gemeentelijke uitgangspunten Mestverwerking Smakterheide als mogelijke vestigingsplaats van een mestfabriek is opengelaten. Zoals bekend zijn de daar gevestigde on dernemers en de Kamer van Koop handel er niet gelukkig mee omdat van een dergelijke fabriek een ne gatieve uitstraling zou uitgaan. Wet houder Kersten meent evenwel, dat deze veronderstelling is ingegeven door de onbekendheid van deze materie. Volgens hem is een mest verwerkingsfabriek zeker vergelijk baar met andere op het industrie terrein gevestigde bedrijven. Dat neemt evenwel niet weg, dat ook hij van mening is, dat een dergelijke fa briek beter op zijn plaat$ zou zijn in het overscliotgebied, zo dicht moge lijk bij de mestproducenten. In of bij Ysselsteyn dus. TUINMEUBELEN EN DWERGKONIJNTJE GESTOLEN In de nacht van maandag op dins dag werden uit de tuin achter een woning aan de Mambostraat vier tuinstoelen ontvreemd... en uit het hok een dwergkonijn. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. Brouwer exclusieve herenkleding en Caesar jonge mannen mode twee goede zaken onder een dak. CAESAR JONGEMANNEN-MODE Groiestraal 43 5801 BE Venray Tel. 04780-10943 BROUWER EXCLUSIEVE HERENKLEDING Groieslraai 43 5801 BE venray ésovM/x «sWiK Cjosq wsAv/ //osf7~ ///s/ fa^s V '«*4 «X /isyc*v>*i oys ssv /toii7" Cfz- 'yfrts -'YyW I Diestal en inbraken zijn, helaas ook in Venray, schering en inslag. Elke week weer berichten wij over deigelijke zaken waarbij mensen niet van andermans spullen af kunnen blijven. Alle preventieve maatregelen ten spijt krijgen nog veel burgers en bedrijven ongewenst bezoek. Dit moet ook het geval zijn ge weest in de Rouwkuilen, waar mensen van de. Universiteit Nijmegen bezig zijn met een onderzoek naar het effect van zure regen. Toen onze fotograaf daar deze week een plaatje ging maken van de over kapte bomen, zag hij op de deur van de werkkeet aldaar het bovenstaande briefje hangen. Het spreekt voor zich, ook daar heeft men wel eens onge wenst bezoek gehad. De heren inbrekers z ijn nu in ieder geval op de hoogte. Er valt niets meer te tuilen en vernielen heeft ook geen zin. Zondagochtendconcert FRED OLDENBURG, pianist 21 oktober, 11:80 uur Fred Oldenburg werd in 1955 in Den Haag «geboren. In 1967, hij was toen 12 jaar, deed hij toelatingsexa men voor het Koninklijk Conserva torium te Den Haag, waar hij les kreeg van Theo Bruins. In 1976 behaalde hij het eindexa men solospel com laude. Naar aan leiding van deze prestatie werd hem de Fock Medaille toegekend. Het jaar daarop zette hij zijn studie voort aan de befaamde Juilliard School of Music in New York. Zijn docent daar was de in de Verenigde Staten zeer bekende Beveridge Webster. Vervolgens studeerde hij bij Eduardo del Pueyo in Brussel. In 1980 behaalde hij de Prix d'Ex- cellence te Den Haag. Hij ontwikkelde een grote veelzij digheid; hij geeft recitals, speelt pianoconcerten, doet veel aan ka mermuziek en treedt daarnaast op als begeleider. Fred Oldenburg maakte verschil lende toemees in het buitenland, verscheidene plaatopnamen (de laatste betroffen het pianokwintet van Alfred Schnittke en 'Horizon' van Simeon ten Holt) en is regelma tig te beluisteren op radio en televi sie. Binnenkort komt zijn cd uit met 12 Etudes d'exécutions trans- cendante van Franz Liszt. Naast dit aües is hij hoofdvakdocent piano kan het Twents Conservatorium. Fred Oldenburg zal a.s. zondag de volgende werken ten gehore bren gen: 'Trois mouvements de Dé- trouchka' van Stravinsky, 'Visions fugitives opus 22' van Prokolieff en de 'Schilderijententoonstelling' van Mussorgsky. JANGO EDWARDS 24 oktober, 20.15 uur Een unieke gelegenheid om een unieke komiek te zien. Dit is wat anderen ervan zeggen: 'King of Fools and Clown for Kings' Auckland Star, N.Z.; 'An ar tist full of genius' II Lavoro, Italy; 'Irresistable' Fiance Soir, Paris; 'His humor has no frontiers', 'Mindblo- wing' Elle, France; 'Polished, un precedented stage performance' Ostschweiz, Switz; *A one man ex plosion of comic talent' New York Times, U.S.A.; 'Bundle of energy' Schorndorfer Nachrichten, Germa ny; 'Sensation at Festival in Mo scow' NRC Handelsblad, Holland; 'Incomparable mimic talent' Die Glocke. Switzerland; 'A sketchman of genius' Le Quotidien, France; 'The first clown of the 21st centu- rey' New York Torch, U.S.A.; 'A clown genius', 'Amazing every time' Le Monde, France; 'Such profeesio- nal mastery' De Gelderlander, Hol land; Ahead of his followers' Kölnische Rundschau. Germany; 'Superclown' Algemeen' Dagblad, Holland; 'Polishes as an Amster dam Diamond' De Telegraaf, Hol land; 'Blithe absurdity' Village Voice, U.S.A.; 'Brillian fool' Auck- .,i land Star, New Skalarrd. All this and'- c p" much more. STROOMOPWAARTS (way upstream) 25 oktober, 20.15 uur Dit toneelstuk speelt zich af op een klein motorjacht op een rivier in Engeland. De middle-class echt paren Meyer en Venema zijn van plan om hier samen hun vakantie door te brengen. Wendy, de vrouw van Kees Meyer, houdt echter abso luut niet van een dergelijke vakan tie. Haar ongenoegen over haar partner, grotendeels voortkomend uit een onbevredigende seksuele relatie, neemt in deze situatie al leen maar toe. Joke en Aldert-Jan Venema zouden liever samen op va kantie zijn gegaan. Alleen Kees is echt enthousiast. Eenmaal aan boord werpt hij zich onmiddellijk op als schipper, niet gehinderd door een volslagen gebrek aan ken nis van varen en schepen. De verhouding aan boord tussen de volgzame Aldert-Jan en de auto ritaire Kees is in feite dezelfde als in hun dagelijks leven, waarin zij als compagnons leiding geven aan een klein bedrijf. Kees ver wacht tijdens zijn afwezigheid in het bedrijf allerlei problemen van de kant van de werknemers. Daar om heeft hij zijn sekretaresse, mevr. Hartkamp gevraagd hem da gelijks op de hoogte te houden van belangrijke ontwikkelingen. Zij verschijnt dan ook met de regel maat van de klok joelend aan de oe ver van de rivier. Kees verlaat op een gegeven mo ment de boot vanwege een dreigen de staking van de werknemers. Aldert-Jan, Wendy en Joke varen door. Hun gebrek aan kennis van scheepssignalen leidt tot een le- vensgevaarlijke situatie waarbij hun boot aan de grond loopt Op dat moment duikt aan de oever, als een redder in de nood. een zekere Jim op, die de boot weer vlot krijgt. Deze dakloze zwei-ver, die met name bij Wendy in de smaak valt, laat zich zelf uitnodigen aan boord, nadat hy als schipper gekozen is ten koste van Kees. ontpopt Jim zich als een ware machtswellusteling, die de boot terroriseert. Daarbij krijgt hy assistentie van een zekere Fleur, een jonge, schatrijke vriendin die hij onderweg oppikt. De situatie aan boord escaleert op een geweld dadige manier, totdat Aldert-Jan door stom toeval Jim weet uit te schakelen. Alleen met Joke aan boord gaat Aldert-Jan verder stroomopwaarts en zelfs voorbij het punt waar de ri vier officieel onbevaarbaar wordt. Daar loopt de boot weer aan de grond. Joke en Aldert-Jan besluiten enkele dagen rustig te blijven lig gen. Hun stille wens om samen op vakantie te gaan, wordt alsnog ver vuld. De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag; Rank Xerox Jumpers Hento-SVCB 1 Venray 1-Grashoek 1 Venray 2-IVO 1 Bonte Koe-Wyk Zuid 1 Zaterdag: Venray 3-Hento 2 Josette 1-Bascule 2 Rooy'84-Venrode 2 Rooyse VK SVCB l-Rooy'84 Zondag: Badminton Manual Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK Huukske 1-Peter geluid Venray 2-Hento Bergske-MVC Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Wyk Zuid 1-SVCB 2 17.30-21.00 20.00-23.30 16-30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 09.30-10.30 10.30-11.30 11.30-12.30 12.30-21.00 21.00-22.00 10.00-13.00 13.00-17.30 20.00-21.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 22.30-23.30 Gevonden voorwerpen van 2 t/m 15 okt. Schotse Collie; poes met drie jon gen; grijs/bruin langoor konijn; bruin poesje met witte pootjes: zwart konijn; zwarte dameshand schoen; blauwe sweater; don der/bruin zwart kindeijasje; zwarte portemonnee; witte portemonnee; zwart/witte trimschoen links; roze baby-schoentj^; blauw en groen kinderschoentje; zwarte autosleu tel aan hanger; zwarte sporttas; gry- ze fietstas; studieboeken. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888. tst 224. uw weekblad Wil bestuurder ziéh melden? Onder dit kopje deden wij in onze uitgave van vorige week een oproep aan een bestuurder, zich in verbin ding te stellen met de politie. He laas is dit bericht niet juist weergegeven en daarom doen wij In ons bericht was er sprake van dat op vrijdag 5 oktober omstreeks 15.00 uur bij de ingang van het Psy chiatrisch Centrum Venray. lokatie SL Servatius aan de Oostsingel, een 11-jarig meisje op haar fiets was aangereden door een personen auto. Die bestuurder is gestopt en heelt in minder vriendelijke woor den zijn mening aan dat meisje ver kondigd. Hij gaf haar geen briefje met zijn kenteken daarop vermeld, maar hij reed gewooi\ door, zonder dat zijn identiteit kon worden vast gesteld. Een getuige gaf aan het meisje een kenteken door maar dat bleek achteraf niet juist te zyn. Er zijn nog andere getuigen van dit ongeval geweest Daarmee zou de politie graag in kontakt treden, waardoor het misschien mogelijk is alsnog de goede kentekenkombina- tie te achterhalen. A.s. zondag wordt door de Venray se politiehondenverenigingen gestreden om het kampioenschap van Venray. Tferrein PHV 't Gemma- dal. Aanvang 09.00 uur. Verkeersongelukken met gewonden Dinsdagavond omstreeks kwart over zeven, verleende een 41-jarige uit Overloon afkomstige bestuurder van een personenauto, toen hy van af de Metaalweg de Maasheseweg opreed, geen voorrang aan een uit de richting Venray komende perso nenauto. bestuurd door een inwo ner ran Venray. By de daardoor ontstane botsing kwam de echtge note van de Venrayse automobilist met haar hoofd tegen de voorruit te recht. Zy liep daarby hoofdverwon dingen op en werd per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. De verwondingen vielen achteraf mee en ze kon naar huis worden overge bracht. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Een 83-jarige Ysselsteynse dame wilde omstreeks kwart over vijf met haar fiets vanaf het Lovinckplein de Puttenweg oversteken. Ze stopte en liet een aantal auto's door. Tben ze meende dat de weg vrij was, stak ze over; ze had daarbij de uit de rich ting America komende vrachtauto, bestuurd door een inwoner van Venray, niet opgemerkt. Die bestuurder trachtte de oversteken de dame te ontwijken maar dat luk te slechts ten dele. Ze raakte de achterzijde van de vrachtauto, kwam ten val en moest met ver schillende verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: H. SCH RAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 WeekendtTienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer, A. Coenen. F. Schmeetz. Q. Vercaüteren en J. de" Vocht; D. VERCAÜTEREN Merseloseweg 75, tel. 82200 DR. KEIJZER Van Beurden weg 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 18.00 lot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags ran 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER TVI. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1. lel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het naehtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VEN'RAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: P. WASSER, tel. 84504 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling. Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENAKfSENPRAKTIJK W.M. Ituymbeek/ J.M. van WindenAV.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. Vhn der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. TIGGELOVEN Bl^uwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrijdag' Lif uur tót maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30. tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray, Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 18.00 uur. Uitleen voor Venray: Voor hel afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrydag van 15.00 tot 18.00 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst. Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z.s.m.' terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81289 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Zwangersehapgymnastiek Aanmelden vla telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 1130 tot 12.00 uur. tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wykverpleegkundi- ge op dinsdag en vrydag van 1330 tol 14.00 uur. lel. 88273 Wljkgëbouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b tel. 04785-1492 BESTUURDER ONBEKEND Woensdagmorgen omstreeks 11.45 uur werd op de parkeerplaats by de Torro een daar geparkeerde grijze personenauto aangereden. Die auto, van een inwoner, liep schade op, maar de veroorzaker reed door zonder dat zijn identiteit was vastgesteld. De politie vraagt nu de hulp van getuigen om de veroor zaker te kunnen opsporen. DAMESSLIPJES VAN WASLUN Een voor Venray ongewone diefstal vond plaats. 20 Zyden da messlipjes in bonte kleuren had een inwoonster op de waslijn van een flat aan de Zuidsingel te drogen gehangen. Tben ze deze wilde opha len bleek een ander haar voor te zijn geweest I

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3