II iiii||ii||i| I, !|de I v wat deert 't otöO GGN ANDGRG KIJK OP COMFORT volvo Geniet het vertrouwen k IllBBlliiBlllllilIlllll PEEL EN MAAS Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat G. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Paterestraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855; kapl. L. Houben. Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Maria op zaterdag. 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewo ners van Landweert, waarna eucha ristieviering: ouders Neeteson- Custers; Jan Peter Schols en maria Hubertina Lers. 19.00 ZONDAGS DIENST; Piet Keijsers (koll.); Johan de Bruin en zoon Piet; Anna Wijnhoven-Peters (koll.); Annie van Groeningen-Fomier (koll.); overl. echtp. Hend ri ks-TheoWtiBertus Albers (koll.); Jan Flinsenberg en overl. fam.; Walter Lichteveld (buurt); 6w dienst Jo Coenen- Verheugen. Zondag: 29e Zondag door het jaar. Wereldmissiedag. De mee ropbrengst van de kollekte is voor de wereldmissie. 8.00 Lsm. Her man van Loo; tot zekere intentie. 9.30 Lat. Hgm. jrd. Ida Janssen-van Doesborgh. Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers; Wilhelmus Hu- bertus Janssen; ouders Loozen- Ackermans; overl. ouders Detere- Theunissen. 11.00 H. Mis met volkszang; Piet Schellen; Leo Hal- inans (koll.); Dora v4. Sterren- Hendrix; Pastoor Cor bJanssen, pastoor Savier Bogman; Lambert Janssen en dochter Gonny. Maandag: 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewoners van het centrum, waarna eucharistieviering; Nelly Janssen-Muis. Dinsdag: H. Johannes van Ca- pestrand. 8.40 Rozenkransgebed td.v. de bewoners van de Orarye- buurt, waarna eucharistieviering: Jaap Hendricx; Theo Vermeulen. 19.00 Lsm. ouders Van Kessel- Vereleyen en zoon Jan; overl. ouders Stoks-Bonn; jrd. Frits Arts. Woensdag: H. Antonius Maria Claret 8.40 Rozenkransgebed t.i.v. de bewoners van de Molenklef, waarna eucharistieviering; fam. Roex-v.d. Heyden. moeder en kind. Donderdag: Herdenking ker kwijding van onze kerk. 8.40 Ro zenkransgebed ti.v. de bewoners van het Desselke, waarna eucha ristieviering; tot zekere intentie. 19.00 Lsm. Jan van Goch en zoon George; Sjaar Spee. Vrijdag: 8.40 Rozenkransgebed LLv. de bewoners van buurt Noord/West. waarna eucharistievie ring; oude stichtingen. 13.00 PI. Huw.mis bruidspaar Rudolf van Vugt en Theresia Polman, Cho- pinstraat 21. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag Om zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Peter Harrewyn. Jeroen Leys sen, Hans Weyere. Lektor: A. Noyens. Zondag: 9.30 Tbm Fooien ,Amoud Welschen, Bart Thomaasen, Caspar Vloet 11.00 Maryke Schuure, Hayleyann Thvemier. Björn Kleeven, Jules Vul- lings. Lektor: L. Truyen. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: 950 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektrice. Zr. Hélène. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: J. Kor ff. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Groepsmeditatie in het Stilte centrum (Pav. G. Ie deur rechts) o.l.v. G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering In de kapel. Voorganger: J; Korft". Donderdag: 16.45 Groepsmedita tie in het Stiltecentrum o.l.v. G. van Loenen. Vrijdag: Geen viering Paterskerk Zaterdag: 8.090 Elisa Palm en te.v. H. GeesL 17.00 Gelegenheid om te biechten. 1850 ZONDAGSVIE RING. jrg Clemens Pyls; Johanna Lormans-Gerrats; overl. ouderd Oudenhoven-Evers; Anna Schmeitz-Refjndere (koll.),- Tbni Sieber8-Rutten (koll.). Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door Zangers van St. Frans; levende en overl. fam. Ver haag 11.45 Fhm. Pappers-Kleijnen; Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers; Josephina Campsteijn- Jansen (koll.). 18.00 Tiny Min- Vermeulen (koll.). Dit weekend extra kollekte voor de wereldmissie. Maandag: 8.00 Overl. fam. Philip- sen. 19.00 Overl. fam. Lucassen- Maassen. Dinsdag: 8.00 Fam. Vermeulen- Dykmans en overige fam. 19.00 Fkm. Peters-Arts. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsèn. 19.00 Antoon Lucassen. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Boveée-Broekmans. 14.00 Gez. H. Mis b.g.v. huw. Peter Sanders en El- ma Martens. 19.00 Clemens Pyls; Ans Esser. Vrijdag: 8.00 Voor overledenen (offerbus). 19.00 Gezinsmis Johan Janssen, zoon Martien en overl. fam.; Toon Jeuken (Jenniskens). In de oktobermaand is er 's avonds om kwart voor zeven Rozen kransgebed, niet op zaterdag en zondag dag: 1850 René Jansbeken. Zondag: 9.00 Martin LeenderS; 10.15 Jaap Janssen:'11.45'Leo Pbuwels; 18.00 Marty n Smelt. Maandag/v rydag: 19.00 Saskia. Dinsdag/donderdag: 19.00 Frank. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring te.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Jo han Wouters (buurt); Tb van Ryn (Winkel van Sinkel); levende en overl. leden van de Bond voor Ouderen. Dit weekend deurkollekte voor de wereldmissie. Vbor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 29e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Jan Hermans (koll.); Maria Joumans-Janssen; overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Mia Swinkels-Crijnen (koll.); Lei Versteegen (koll.); Wilhelmus Tij mensen (koll.); Sjef Janssen (koll.); Jan van Gerwen (koll.); Wiel Jacobs (koll.). Zondag: 29e Zondag door het jaar. Wereldmissiedag. 8.30 Voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Ne derlands. Voor jan Schmitz; overl. ouders Reyndere-van Kuijk. 11.30 Vbor de missionarissen. Maandag: 8.00 Om vergiffenis van zonden te verkrijgen. 19.00 Voor de zieken van de parochie; An toon Jenneskens en overl. fam. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Johannes v. Capestrano. 8.00 Mar- tinus Pontman en Gysbertus van Blokland; Set Giesberts. 19.00 Voor de meest verlaten zielen; Gerard Janssen. Woensdag: Gedachtenis van de H. Antonius Maria Claret 8.00 Voor de gezinnen. 19.00 Voor de weldoeners van de parochie. Donderdag: 8.00 Votiefmis t.e.v. het mysterie van het H. Kruis; overl. ouders (P). 19.00 Tbon Lange (koll.). Vrjjdag: 8.00 Voor de'verzoening. 14.00 Kerk: huw. Raymond v.d. En- de en Astrid Munten. 19.00 Als eer herstel aan het Goddelijk Hart. Mededelingen: - Wereldmissiedag In het week end van 20 en 21 okt. zal er een deurkollekte worden gehouden voor de wereldmissie. - Gok. dit jaar houden we weer een voetbedevaarti nadr G.L. Vrouw van Oostrum; pp, zaterdagmorgen 27 okt. Vertrek vanaf de Vredeskerk om 07.15 uur; H. Mis in Oostrum om 0850 uur. - Elke donderdagavond gespreks groep op de pastorie (20.00 uur) met kapelaan B. Clemens. Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fyneman. Dinsdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Donderdag: 19.00 Jo sé Plasencia. Vrijdag: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: Wereldmissiedag. 19.00 Jrd. Piet Janssen; Piet Direks; Wim Heidens; overl. ouders Vermeulen-Moorrees en dochter Truus; overl. ouders Houwen- Jacobs; Mia Hermans-Voermans; Herman Bruggeman; Wim Pluk (namens de bewoners van de Gil- destraat); Giel Vennekens en Hen- drica Verschuren (Koor "Harmony j. Zondag: Wereldmissiedag. 8.30 Bert Daniels en ovérï. fam. 10.00 Gest. jrd. overl. ouders Houba- Hensen en zoons; Bert Egelmeers (namens bewoners van Boshuizen); Giel Vennekens en Hendrica Ver schuren (Herenkoor). Maandag: 9.00 Voor 'n ernstige zieke. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Anneke van Arsen-van Soest. 19.00 Pi. Lof met Rozenkransgebed (Koor 'Harmony'). Donderdag: 9.00 Uit dank baarheid. Vrijdag: 9.00 Tot zekere intentie. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Li- zette Janssen. Gwenda Nielen.Bian- ca Camps. Kim Hermans. Zondag: 850 Erik Schuurmans, Roel Kes- sels, Bart Rouwette, Sander Jans sen. 10.00 Helga Thielen, Sjouke Camps, Stephanie Janssen, Sanne Bart ram. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). St. Willem Michels en Wilhelmina van Osch; Hendrika Steeghs-Versteegen; overl. ouders Baten-van Arsen en dochter Truus-, Antoon Maesserï; overl. fam. (H). Zondag: 11.00 Hoogmis. St. jrd. Wim Steeghs; jan Nelissen en overl. fam.; overl. fam. Pouwels- Egelmeers; overl. fam. (A). Woensdag: 9.00 H. Mis overl. ouders Te Plate-Maassen; Carolien Philipsen. Vrjjdag: 14.00 H. Mis uit dank baarheid b.gv. 25-jarig huw.feest echtpaar De Mulder-Puyn. Parochie Leunen 29e Zondag door het jaar. Kerk- deurkollekte voor wereldmis siedag. Zaterdag: 1450 Hgm. b.gv. 25-jarig huw. Toon Peeters en An nie Peetere-Willemse. 19.00 Lsm. Herman Buurman; overl. fam. jacobs-van Cruchten; overl. ouders martens-Verhees en overl. fam.; Toon van Cuyck, Jan van Cuyck, echtgen. en overl. kinderen, Frans Rongen en overl. fam.; Teng Swin- kels; weekd. Jo Pypere (5); Wim Jenneskens (4),- gest. jrd. Martin van Dyck en overl. oudere. Zondag: 10.00 Hgm. Henricus Bomm, echtgen., overl. kinderen en Johanna Beclet; Han Ouwerkerk-Mandere en Carlien Beurskens-Manders; Leida Koonings-Hermans. 11.15 Gest. jrd. alle oorlogsslachtoffers van Leunen en Veulen-, Sjan Heesen; Bert Jen niskens (Overbroek) en Anna Jen niskens en Mina Janniskens. 14.30 Doopviering Rob Bartels. 15.00 Doorviering Linda Hendrix. 15.30 Doopviering Kim Loonen. Maandag: 19.00 Lsm. pastoor jac- ques Haenen en overl. fam.; gest. jrd. Hendrik Philipsen en Cathari- na Philipsen-Spreeuwenberg Dinsdag: 18.30 Lsm. levende en overl. leden van de Ouderenvereni ging; Geert Gommans. Woensdag: 14.00 Hgm. b.g.v. 25-jarig huw. Grad Poels en Mia Poels-Hendrix. 19.00 Lsm. overl. oudere Michels-v.d. Voort; Wim Manders; Teng en Anna Verheijen. Donderdag: Kerkwyding. 19.00 Lsm. tot zekere intentie (W); maandd. overl. oudere Martens- Smedts eri Henri Martens. Vrijdag: 19.00 Lsm. Piet Keijsers (vw veteranen voetbalclub); overl. fam. Van Vegchel-Hoeymakere; Jo hannes Loenen en Leida Loenen-Poels. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Eef Leijssen en Frank Litjens. Zondag: 10.00 Fred Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Jos Direks en Erik Litjens. Misdienaars: ma/di en (yo?) 19.00 (di 18.30) Marcel Broers en Tbjptïac-; kus; Do/vr: 19.00 Robby wjljqms en Mark de Klem. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Mia Theunis. Zondag: Jan Reintjes. Rektoraat Heide Zaterdag: Geen H. Mis. Zondag: 29e Zondag door het jaar. 11.30 Hoogmis voor levende en overl. fam. Camps-v.d. Pas: Wim Derikx en overl. fam.leden; Stefanie Coppus-de Groot (koll.). Akolieten: Richard Janssen en Michel v. Kem pen. Misdienaars v.d. week: Tom en Mieke. Woensdag: Gedachtenis van de H. Antonius Maria Claret, bis schop. 8.00 H. Mis b.gv. een ver jaardag. Vrijdag: 8.00 H. Mis Helm Claes en overl fam.leden. Rektoraat Veulen 29e Zondag door het jaar. Mis siezondag. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Clas sens; jgt. fam. Leyssen-Verhoeven- Ewals; overl. fam. Muldere-v. Kem pen. Het-St. Antoniusgilde van Well komt deze H. Mis mee opluisteren. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Handrie Reintjes, Anna Lommen en overl fam.; Leen v. Staveren. Maandag: 8.00 H. Mis als jgt. Jo v. Oere. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Akolieten: Zondag: Twan hagens en Marcel Vermulst. Misdienaars: Ruud Bexkens en Gertjan Hol termans. Huwelyksafk.: Peter Fleurkens en Hannie Vereleyen. Allerheiligen wordt dit jaar ge vierd op 28 okt. _Q_ Volvo is ervan overtuigd dat eefï ontspannen automobilist ontegenzeggelijk beter rijdt. Bestuurders die gespannen zijn en zich niet op hun gemak voelen, kunnen hun volledige aandacht niet bij de weg houden. Alles wat de concentratie 'afleidt, gaat ten koste van veilig autorijden. De conclusie ligt. vinden wij. voor de hand. Hoe comfortabeler de auto is. hoe groter de veiligheid van de bestuurder. En hoe groter het rijplezier. AUTOBEDRIJF HANS KOK VENLO B.V., VENRAYSEWEG 28. VENLO-BLERICK. TEL.: 077-821818. Tinus Jeuken en Han J< Heynemans met hun dochter voor hun woonhuis aan de H( weg in Venray, waar ze een wini tje dreven in kruideniers- koloniale waren. Met paard en kar ging Tinus Jq ken zyn klanten af (zogezegd boer op') om zijn waren te slijteni dat was meestal in de verre omtn wat weer inhield: 's morgens vu* de deur uit en 's avonds laat thu De vaste klanten in de buurt, end waren er maar enkelen, kwamt wel naar het winkeltje toe om hu broodnodige inkopen te doen. Rechts op de foto (rond 1928) zij we grossier Gerrits uit Vierlinj beek met zijn auto. Archieffoto J. v.d. Putti Wie Maria kent wordt meer mans. heeft kardinaal Danneels eens gezegd. ,^nd werd ons reeds Uyan Maria ijp Moe- ter .vap Jezus. En moeder roept altyd iets in ons op van tederheid, geborgen heid, van altijd terecht kunnen. Laat ons in deze oktober maand, door het bidden van de Rozenkrans, alles naar Haar toebrengen waar in we öods hulp nodig heb ben. Én in het Rozenkrans gebed kunnen we dat met velen samen doen. Bidt u allen met ons mee. Dagelijks na de H. Mis en onder het Lof op woensdag avond wordt de Rozenkrans in het Maria-heiligdom in Oost rum gebeden. O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken, bid voor ons. Parochie Ysselsteyn 29e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Samenzang) Joh. ledema en echtgen.; H. v. Vegchel- Mu\jsere (buurt). Zondag: 9.30 Uit dankbaarheid; geestelijk welzyn van de parochie. 11.15 Overl. parochianen. Maandag: 18.50 Rozenkransge bed. 19.00 Piet Veretappen en echt gen.: J. v.d. Berg-Swinkels en overl. fam.; uit dankbaarheid. Woensdag: 18.50 Rozenkransge bed. 19.00 Overl. parochianen. Vr(jdag: 11.00 T.i.v. zilveren bruidspaar Van Vegchel-Veretappen. 14.30 T.i.v. robijnen bruidspaar Classens-Baeten. 19.00 Geen dienst. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Marl. Potten en R. Jenniskens. Zon dag: 9.30 E. Jenniskens en D. Wij- nands; 11.15 B. Pouwels en I. Slangen. MaAvo: N. Jaspers en I. Pot ten. Vr: 11.00 B. Pouwels en C, Smits; 14.30 K. Jaspers en I. Slangen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Huberdina Ver hoeven. Misd.: Roel Creemere en Paul Arts. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Ryswijck. Misd.: Bas Wilms en Roel Wismans. 11.30 Pater Jac. v. Meyel en pater Wilh. Muysere. Misd.: Willem Loonen en Robbert Windsant. Maandag: 8.30 Peter Math(js Gie- len en overl. kinderen. Dinsdag: 8.30 Overl. der fam. Van Ryswijck-Claassen. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Leny Michels-Beerens (koll.); jgt. Maria Sybilla Pubben. Misd.: Selma Derkx en Aiya v. Dyck. Donderdag: 8.30 Harrie Bouten. Vrijdag: 8.30 Voor overledenen. Kerk poetsen: Mevr. Hegger en mevn/Vhn Eckevort. irrf Yhn Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 11.00 Huw.jub. Fleuren-Janssen. 19.00 Fkm Claessens-v.d. Weyer. Zondag: 29e Zondag door het jaar. Wereldmissiedag. 10.00 Fam. Lenkens. Maandag: 8.30 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: H. Johannes van Ca- pistrano, patroon van de aalmoe zeniers. 8.30 Bijz. int. (Kn). Woensdag: H. Antonius Maria Claret 8.30 Harry Bouten. Donderdag: Kerkwijding feest 850 Fhm. Cornelissen-Hendriks. Vrijdag: H. Gilbertus. 8.30 Uit dankbaarheid; J. v.d. Heuvel-Peters. Misdienaars: Zaterdag: Kora en Mieke. Zondag: Gerben en Claudia. Lektoren: Zaterdag: Josien Claes- sens. Zondag: Jan Classens. Zondag 21 okt. speciale kollekte voor de missies. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor ,alle Carmel broeders en zustere; t.z.i. en alle overledenen en wel doeners. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor onze persoonlijke intenties. 10.00 Hoogmis voor Johannes v.d. Winkel en fam.; rector Victor Assel- bergs voor stichtingen en fundaties en v.b.i.; Martien Hermans. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef; uit dankbaarheid en t.z.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis uit dankbaar heid en v.b.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 21 oktober zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. L. Bech uit Deurne voorgaan inj dienst. Aanvangstijd is 10.00 w. Tijdens de dienst is er kinderq vang en wordt er kindernevt dienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voort bijwonen van een bijbeltoespraj met als thema Zult u ontkomt aan het lot van deze wereld? in Koninkrijkszaal aan de Henri nantstraat 11, aanvang 10.00 um Gratis toegang geen kollekte, KOEIEN OP DE WEG Ook zaterdagavond werd de pn tie geroepen voor loslopende en op de Ysselsteynseweg. Gelukk bleken het niet een aantal koeien zijn, maar slechts 1 koe. Die kt met behulp van de eigenaar in a weide worden gedreven. H1H iilti SEPTEMBER. "Alles óp zienen tied en boeken de koek ien d'n haerfst". "Boekende koek" is een panne- koek van boekweitmeel die alleen of vooral in de herfst gegeten werd. De nazomer was in een boerenge meenschap een hele drukke tijd. De oogsttijd brak aan en -als het echt nodig was- werd het tijd om een nieuwe meid of knecht te gaan hu ren. Die moest dan met Beloken Pa sen van het volgend jaar beginnen. De toekomstige meid kreeg alvast een huurpenning van een gulden. De knecht kreeg een rijksdaalder. ST.GILLIS - 1 SEPTEMBER. St.Aegidius was voor deze streek geen heilige waarvoor men een bij zondere verering had. De kinderen 'hielden hem wel in de gaten, want op zijn feestdag werden ze getrak teerd op een met suiker en kaneel bestrooide appelbol. ST KNILLIS- 14 SEPTEMBER. St. Comelis werd hier aangeroe pen als beschermer van het hoorn vee. Er bestonden stalzegens met zyn beeltenis en men trok naar Meerlo, waar hij bijzonderd vereerd werd in de parochiekerk. OOGST - DE HELE MAAND. De oogst,"d'n böw", zoals men zegt, heeft zyn hoogtepunt in sep tember. Het was een zeer belangrij ke tijd van hard werken, waar de welvaart van de boer voor een groot deel van af zou gaan hangen. Heel vroeg 's morgens was men al vaak op het veld, de maaiers met hun vlijmscherpe zichten (korte zeisen) voorop. De bindstere bonden het ko ren in garven. Bij haver gebeurde dat met één halmenband in het mid den. Rogge is langer van halm en daar kwamen twee banden om, on der en boven. De "gaerve" werden rechtop in groepjes van acht of tien te droge gezet in rijen "gaste". De laatste garve werd dubbeldik -twee armen vol- gemaakt en in optocht mee naar huis genomen. Als de oogst na verloop van tyd voldoende droog was. werden de gar ven op hoog opgetaste karren naar de schuren gereden om daar in de winter gedorst te kunnen worden. Was er meer koren dan de schuur bergen kon, dan werd op het veld achter de boerderij de rest in stro- myten opgeslagen: "Ennen dikken boer het veul miete". Af en toe werden er al mijten ge bouwd als de schuur nog niet vol was. Men zei dan; "Den schiet hög- ger as zien gat hoeëg zit". Het mij ten bouwen was een kunst op zich. Een goede my t hield de regen tegen, ook by sneeuw of harde regen. Op deze foto uit 1924 is de mechani satie bij de oogst al begonnen. De zicht heeft plaats gemaakt voor de maaibalk. Dat scheelde in de tijd; Hij bleef recht staan zonder te ver zakken, totdat er gedorst werd. Een goede mytenbouwer was zijn dag geld waard. Vóór 1 oktober moest de korenoogst van het veld zijn. Als de laatste oogst binnen was, werden al le helpers getracteerd op rijstepap en boekweitkoek. Dat heette "zich- terszondag". BROMFIETSER NIET GEZIEN Een 19-jarige autobestuureter uit Den Haag lette, na getankt te heb ben bij het tankstation aan de Deur- neseweg, onvoldoende op het verkeer van de ventweg. Zij zag daardoor een 21-jarige bromfietser uit Helmond te laat. By de ontstane botsing kwam de bromfietsbestuur der ten val en we I'd met schaafwon den en kneuzingen naar het ziekenhuis vervoerd. Na behande ling kon hij naar huis worden over gebracht. INBRAAK IN KANTINE HOCKEYCLUB Weer kreeg de kantine van de Hockeyclub aan de Leunseweg be zoek, wat wel via de voordeur naar binnen kwam, echter niet in de uren dat de kantine open is. Ont vreemd werden een cassettedeck en wat snoepgoed. BROMFIETSER DRONKEN Het rygedrag van een bromfietser uit St. Anthonis, op de Ripseweg, trok in de nacht van zaterdag op zondag de aandacht van de politie. Die konstateerde dat de bestuurder te diep in het bekende glaasje had gekeken. ook in Oirlo kwamen zo meer ft den vrij voor het binden van garven. De kinderen hadden hun ei) manier van oogsten. Appels, kregen, stopten ze op de hooizoli weg in een "mojjik". De vruchten 'rypten daar la zaam na en kregen een heer](jl smaak. Jaloerse kwajongens pil beerden eikaars appelbewaarplai te plunderen. Het was dus zaak fl alles goed te verstoppen. GEDUPEERDE ZAG ZIJN GESTOLEN FIETS TERUG Een inwoner deed enkele wé geleden aangifte van diefstal zijn fiets. Tot zijn verbazing zag zijn gestolen fiets staan bij de vis ver aan de Wanssumseweg. De tie werd daarvan in kennis gi en ontdekte dat de huidige bezil een uit Afghanistan aikoi asielzoeker uit Blitterewyck waai fiets werd in beslag genomen, opmaking van proces-verbaal w de Afghaan naar het AZC gezoni' WINKELDIEFSTAL Maandag werden twee Roeinel van 26 en 36 jaar. op heterdaad trapt toen zij aan het proletaris winkelen waren in de superma! op De Bleek. Zy hadden 3 sloffen garotten en 2 pakjes scheer mei? by zich, die ze wilden meeneni Zij werden aan de politie overg ven. die vervolgens proces-veil opmaakte. Later werden ze naar AZC in Blitterewijck terugga den. De totale waarde van hel g lene bedroeg ƒ122,50.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16