OMffllUlD r PEEL EN MAAS Bekendmaking Oproep H.B.S. Diana L.V.B. Oostrum Lokale Omroep Venray Vereniging voor Ouderen K.B.O. PEEL EN MAAS Donderdag 11 oktober - Pagina ij ft Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman. Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.gg 85855; kapl. L. Houben, Dr. Poelsstraat 4, tel. 11664. Zaterdag: Maria op zaterdag. 8.40 Rozenkransgebed Li.v. de bewo ners van Molenklef, waarna eucha ristieviering; Harrie Messemackers. 19.00 ZONDAGSDIENST; Jrd. Rinus Beekers-, Anna Smits-Leijssen en dochter Diny; Gonny Voermans- Franssen; Els Jongmans- Vondenhoff; jrd. Grad Goumans; Leo Gooren (koll.); Jo Coenen- Verheugen (koll.); Leo Halmans (koll.)-. overl. ouders Verschuuren- Dirckx; Anna Wijnhoven-Peters; overl. ouders Antoon Stiphout en Maria Claessens; Frits Arts; overl. ouders Pijpers-Clabbers; Mia Metse laars (V). Zondag: 28e Zondag door het jaar. 8.00 Lsra. voor de parochie. 9.30 Lat. Ilgm. Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders (S); overl. ouders V.d. Beuken- Sehaeffers. 11.00 H, Mis met volks zang; Johan van Ileyningen (koll.); Annie van Groeningen-Fornier (koll.); Walter Lichteveld (koll.). Maandag: H. Teresia van Jesus. 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de bewo ners van het Desselke. waarna eu charistieviering; Anna Maria Jenniskens-Spreeuwenberg (S); overl. ouders Kersten-Daniels, zoon Piet, Piet Cuppen en overl. ouders Van Soest-Swinkels en Theo van Soest Dinsdag: H. Margaretha Maria Alacoque. 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de bewoners van de buurt N/W, waarna eucharistieviering; t.e.v. de 11. Gerardus; Nelly v.d. Berg- Minninghof; tot bijzondere inten tie. 19.00 Lsm. Vincent Pijls, Joh. Camps en Elisabeth Büchel (S). Woensdag: H. Ignatius van Anti- ochie. 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de bewoners van Broek en omge ving, waarna eucharistieviering; overl. fam. Greefkens-Potten; fam. Peters. Donderdag: H. Lucas, evange list 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de bewoners van de Spurkt en omge ving waarna eucharistieviering; Theodor Creeraer en overl. fam. 19.00 Lsm. Maria Schols-Helsper; Anna Wijnhoven-Peters (buurt). Vrijdag: H. Paulus van het kruis. 8.40 Rozenkransgebed ti.v. de bewoners van Smakterheide, waarna eucharistieviering; oude stichtingen. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tol 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Louis Truyen. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Irma Maassen en Moni que Volleberg. Lektor: C. Hendriks. Zondag: 8.00 Maikel en Maurice Brons; 9.30 Hong Buit Miriam Lau- renssen, Nicole Creemers, Domini que Schreinemachers; 11.00 Wilbert van Ham, Ramon Klincken- berg Frank Kappel, Ties Koop- mans. Lektor: G. de Groot Kapel St. Servatlus Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektor: P. Wittenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektriee: Zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: G. van Loenen. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Meditatieve dienst in het Stil tecentrum (Pav. G. Ie deur rechts) o.l.v. G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: G. van Loenen. Donderdag: 16.45 Meditatieve dienst in het Stiltecentrum o.l.v. G. van Loenen. Vrydag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier eq Eva Rojer. 17.00 Gelegen heid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIERING. Clemens Pijls-, Johanna Wismans-Pouwels; An Vranken-Geuyen (koll.); overl. ouders Lenssen-Heiligers (koll.); Pierre Hendrix; Math en Thea Hendriks-v. Els. Zondag: 9,00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo; Harrie Janssen en overl. fam. 11.45 Leo Creemers (Winkel van Sinkel); Toon Jeuken (kollektanten); Toon Kate- man. 18.00 Leonard Kleuskens. Maandag: 8.00 Mathilde Was- scher en t.e.v. H. Geest. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 T.e.v. II. Gerardus tot zekere int; Toon Jeuken. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Overl. fam. Janssen-Kryns. Donderdag: 8.00 T.e.v. O.L. Vrouw (B). 19.00 Wilhelmina v.d. M u n ckhof-Sangers. Vrydag: 8.00 Overledenen (offer bus). 19.00 Gezinsmis Doortje Wietz-v.d. Heuvel In de oktobermaand bidden we 's avonds om kwart voor zeven de Rozenkrans behalve op zaterdag en zondag. Akolieten: Zaterdag: 18.30 Mar tin Leenders. Zondag: 9.00 Jaap «Japssen; 10.15 Leo Pouwels; 11.45 Marlijn Smelt; 18.00 Johan Pouwels. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring t.e.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor Piet Kroon (koll.); levende en overleden tam. Swinkels. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 28e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Zang door het Kinder- en Jeugdkoor. Voor overl. ouders Thielen- Hendriks en overl fam.; Sjef Jans sen (koll.); Lei Versteegen (koll.); Jan van Gerwen (koll.); Wiel Jacobs (koll.); jgt. Riek van Soest-v. Hooy. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 8.30 Pierre Thijssen; voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Grego riaans. Fam. v. Rossum-Janssen; Mia Swinkels-Crijnen (koll.); Jan Sehmitz. 11.30 Voor priester- en di akenroepingen en roepingen tot het religieuze leven. Maandag: Gedachtenis van de H. Teresia van Aviia, kerklerares. 8.00 Voor de meest verlaten zielen. 19.00 Overl. ouders Willemse-Weys. Dinsdag: Gedachtenis van de H. margareta-Maria Alacoque. 8.00 Sjef Giesberts. 19.00 Jan Vermeu len; Fien Siebers-Theunissen en overl fam. Siebers-Theunissert; Le.v. O.L. Vrouw en de H. Gerardus; An toinette Wilmsen. Woensdag: Gedachtenis van de H. Ignatius van Antiocliië, marte laar. 8.00 Voor de Christenen die vervolging lijden. 19.00 Voor de zie ken van de parochie; ouders Simons-W illems. Donderdag: Feest van de H. Lu cas, evangelist. 8.00 Voor de wel doeners van de parochie. 19.00 Txm Lange (koll.). Vrydag: Gedachtenis van de H.H. Johannes de Brebeuf en Isaac Jogues en gezellen, martela ren. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 14.00 Kerk: 25-jarig huw. Theo en Wilma de Haart- Francken. 14.00 Kapel Veltum: huw. Anja Coolen en Patrick van Asseldonk. 19.00 Voor de gezinnen. Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman. Dinsdag: 19.00 Emiel Ubaghs. Donderdag: 19.00 Jo sé Plasencia Vrijdag: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Madou-v.d. Eisen; Martin Moorrees; Berg Egelmeers (namens broers en zussen). Zondag: 8.30 Bertus Rutten. 10.00 Overl. ouders Camps-Wolters; Giel Vennekens en Hendrica Vennekens-Verschuren; voor 'n eemstig zieken; uit dankbaarheid; Le.v. O.L. Vrouw; t.e.v. de H. Gerar dus (Gem. Koor). Maandag: 9.00 Gest. jrd. Tbón van Cuijck. Dinsdag: 9^00 Ans v.d. Sanden- Basten; 'Ibon Janssen. Woensdag: 9.00 Pier Vandeven- ne. 19.00 Plechtig lof met Rozen kransgebed. Donderdag: 9.00 Tbt zekere in tentie. Vrijdag: 9.00 Uit dankbaarheid." 14.00 Bruidspaar Van Asseldonlt- Coolen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Bi- anca en Saskia Janssen, Kim Her mans, Karlijn Jacobs. Zondag: 8.30 Ludo van Mil. Jom Rongen, Sander Schuurmans. Tam Vaassen; 10.00 Sjouke Camps, Stephanie Janssen, Lieke Volleberg Saskia Litjens. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Overl. ouders Gommans van Rhee,- jrd. Frans Maas; Antoon Maessen; uit dankbaarheid (K). Zondag: 11.00 Hoogmis. St. Leo- nardus Geurts en Wilhelmina Spreeuwenberg; Han Linders; overl. fam. Pouwels-Egelmeers: overl. fam. (A). Woensdag: 9.00 H. Mis; Henrica v.d. Ven-Iiagens; t.e.v. H. Machutus (F); int. fam. (F). Vrydag: 9.00 H. Mis Carolien Phi lipsen. Parochie Leunen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid (K) en voor overl. fam. Klaasen-Martens; Toon Hen^irickx; weekd. Anna Martens-Clephas (6); Jo Pypers (4); Wim Jenneskens (3); jrd. Gerard Hendriekx; gest jrd. overl. ouders Kusters-Dirckx en overl. kinderen; overl. fam. Wilmsen-Verheyen en dochter Lies; Peter Goümans en echtgenote; Pe ter Antoon Janssen. Zondag: 10.00 Hgm. voor oud deken Antoon Loonen; maandd. Marie Keijsers-Hendrix. 11.15 Jo hannes Loenen én Leida Loenen- Poels. Maandag: H. Teresia van Jezus, maagd en kerklerares. 19.00 Lsm. Le.v. H. gerardus en O.L. Vrouw v. Altijddurende Bijstand (KJ); Ilarry Geurts en overl. Cam.; Maria Jenniskens. Zondag: 11.15 Lies van Bavel Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Jacqueline v. Schijndel-Wolters; Gertruda v. Meyel-Seijkens (koll.). Zondag: 28e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis; ggj. Piet Spee; Stefanie Coppus-de Groot (koll.); Jo hanna Camps (buurt). Akolieten: Jan en Martin Verkoeyen. Woensdag, vrijdag en zaterdag geen H. Mis. De kerkdeurkollekte voor de ok tober Missiemaand wordt gehou den op zaterdag en zondag 27 en 28 oktober. Rektoraat Veulen 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Piet en An de Lauw-Classens; Marlie Weys; t.e.v. II. Gerardus tot bijz. int. Zondag: 11.00 Hoogmis als jgt. Maria Ewals-IIoltaekers. Maandag: 8.00 H- Mis voor overl. fam. Leyssen-Vollenberg. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrydag: 13.30 PI. H.Mis bruidspaar John van Duuren en Do* ritha Reintjes. Akolieten: Zondag: Martin Ha- gens en Barry Spreeuwenberg. Misdienaars: Y. Emonts, A. Reint jes en S. Smets. Huwelijksafk.: John v. Duuren en Doritha Reintjes. Parochie Ysselsteyn 28e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 (Kinderkoor) Mndd. N. Michels-Lemers; jrd. ouders Thijssen-Direks; ouders Litjens-Fleurkens; overl. fam. Janssen-Bergmans; Petronella Geurts-Peeters. Zondag: 9.30 Jrd. Andreas Philip- sen; geestelyk welzijn van de paro chie. 11.15 Jrd. Peter van Dyck; Josephina Lemmens-Smits. Maandag: 18.50 Rozenkransge bed aansluitend eucharistieviering voor Pierre Janssen en zoon Harrie; overl. fam. Stevens-Pijpers. Woensdag: 11.00 T.i.v. robijnen echtpaar Juffermans-SpruiL 18.50 Rozenkransgebed aansluitend eu charistieviering; overl. paro chianen. Vrydag: 18.50 Rozenkransgebed aansluitend eucharistieviering; overl. parochianen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 D. v.d. Burgt en A. Philipsen. Zondag: 9.30 Rob en Thijs Berkers: 11.15 Maij. Potten en B. Slangen. Maan dag: K. Jaspers en C. Smits. Woens dag: 11.00 I. Potten en B. Pouwels. Woensdag en vrijdag: 19.00 N. Jaspers en S. Slangen. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Jgt. Henricus Ver haag. Misd.: Ingrid Wismans en An ke -B roeren. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Rijswijek. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. 11.30 Sven Ari- aens (koll.). Misd.: Selma Derkx en Yvonne Tijssen. Maandag: 8.30 Voor een zieke. Dinsdag: 8.30 Piet v. Ryswijck. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Johanna Hoenselaar- Thijssen; Harrie Arts; jgt. Antonius Arts en Willem Loonen. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Jgt. Petrus Hub. Muysers en Maria Cath. Steegs. Vrydag: 8.30 Jgr. overl. ouders Van Rijswijck-Klaassen. Kerk poetsen: Mevr. Verstegen- Wilms en mevr. Hegger. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 Gest. jrt. fam. Geven. Zondag: 28e Zondag door het jaar. 10.00 Fam. Van Sambeek-v.d. Heyden. Maandag: H. Theresia van Je zus. 8.30 Bijz. Int. (MJ). Dinsdag: II. Margaretha Maria Alacoque. 8.30 Voor de Paus (ver jaardag van Pauskeuze). Woensdag: II. Ignatius van Anti- ochie. 8.30 Voor de Bisschoppen synode. Donderdag: H. Lucas, evange- lisL 850 Voor de missies (Missie zondag). Vrijdag: H.H. Joh. Brebeuf en Isaak Joques, Amerikaanse mar telaren. 8.30 Voor vrede. Misdienaars: Zaterdag: Patricia en Maaike. Zondag: Antoon en Angela. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Arnold Gerrits en Herman Hofmans. Zondag: 850 H. Mis te Holthees-, jgL Peter v.d. Ven; overl. ouders Fleuren. Bertha Fleuren-Smits; Wil helmina Kerkers; Jozef Poulissen en Lz.i. 10.00 Hoogmis voor Jacques Jeuken, overl. ouders en kinderen; vader en moeder Van Dijek en kin deren; overl. fam. Seykens-Cuppen en Gerardus Gooren; Josephina en Henricus Janssen. Dinsdag: 20.00 H. Mis in de kapel voor fam. Van Els. Woensdag: 9.30 H. Mis Le.v. de H. Jozef; voor de zieken en voor uit komst in moeilijkheden. Vrydag: 9.30 H. Mis Le.v. O.L.V. van de rozenkrans. IDYLLE De morgenzon strooit zilveren stralen op 't vroegere Henseniusplein. Getemperd door de ochtendnevel, krijgt het geheel en zijden sch(jn, De bomen sluiten, met hun bla deren, het zon- en nevelmengsel in. Een eenzaam fietser gaat geruis loos op weg naar 'n vredig dagbegin. Doorschijnend en vol milde koelte is het hemelsblauw van 't fir. mamenL Ik voel me nóg altijd gelukkig, dat ik die plek zó heb gekend. Zo was het eens, maar die idylle werd in de nieuwe tijd gesmoord. Op 't vlakke plein zit nog Hen- senius, maar 't bomenspel werd wreed vermoord. Archieffoto: J. van der Putten OECUMENISCHE BASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 14 okt. is er een vie ring van de oecumenische basis groep "Heel de kerk, heel de wereld" samen met de Protestantse Kerkengemeenschap. Thema van deze viering is "Honger Hoeft Niet". Voorgangers zijn ds. H. van Es en pastor Fr. Meyer. Plaats: Kapel be jaardencentrum Het Schuttersveld. Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kin- dernevendienst. 'n abonnement waard VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders van Venray maken hierby bekend hun besluit van 9 oktober, nr. 1012, waarbij besloten is tot de on derstaande verkeersmaatregelen: 1. door het aanbrengen van marke ring en het plaatsen van borden 8b, 8c en 9 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens op de Juliansingel en de Oude Oostrumseweg de splitsing van die wegen aan te wijzen als voorrangssplitsing waarbij het verkeer op het ooste lijk van de splitsing gelegen gedeelte van de Oude Oostrumse weg voorrang moet verlenen aan het verkeer op de Juliansingel alsmede het verkeer op het westelijk van de splitsing gele gen gedeelte van de Oude Oostrumseweg; 2. onder verwijdering van de des betreffende verkee ra tekens te wijzigen hun besluit van 13-3-1974 nr. 496 zodanig dat het daarbij ingestelde parkeerverbod voor de zuidelijke weghelft van het gedeelte van de Oude Oos trumseweg tussen de Oostsingel en de splitsing met de Juliansin gel wordt ingetrokken; 3. door plaatsing van boredn 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerste kens het parkeren op de Oude Oostrumseweg aan beide zijden van de weg verspringend te ver bieden als volgt: aan de noordzijde van de Oude Oostrumseweg voor zover het betreft - het gedeelte gelegen tussen de aansluiting met de Juliansingel en de aansluiting met de Pr. Beatrixstraat over een lengte van 105 meter - het gedeelte gelegen tussen de aansluiting met de Pr. Ire- nestraat en de aansluiting met de Pr. Margrietstraat over een lengte van 80 meter - het gedeelte vanaf de aanslui ting met de Pr. Marijkestraat in de richting van de Oostsingel over een lengte van 55 meter. aan de zuidzijde van de Oude Oostrumseweg voor zover het betreft - het gedeelte vanaf de aanslui ting met de Juliansingel in de richting van de Oostsingel over een lengte van 45 meter - het gedeelte gelegen tussen de aansluiting met de Vlierstraat en de Pr. Irenestraat over een lengte van 65 meter - het gedeelte gelegen tussen de aansluiting met de Pr. Mar grietstraat en de aansluiting met de Lindenstraat over een lengte van 40 meter - het gedeelte vanaf de aanslui ting met de Lindenstraat in de richting van de Oostsingel over een lengte van 25 meter - het gedeelte gelegen aan het einde vóór de aansluiting met de Oostsingel over een lengte van 50 meter. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift moet aan de Koningin worden ge richt, maar worden ingediend bij de commissaris van de Koning in Maastricht. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M. Defesche, bur^efneester drs. A.W.M. de Bever, secretaris Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 14 okL zal in de kapel van het Schuttersveld een geza menlijke dienst zijn met de basisge- meent 'Heel de Kerk, heel de Wereld'. In deze dienst wordt de Maaltijd van de Heer gevierd. Voor gangers zijn ds. H.J.C. van Es en pa ter F. Meyer. Aanvangstijd is 11.15 uur. Tijdens de dienst is er kinder opvang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Vastelaovesvereniging De Piël- haas en de Jeugdvastelaovesvereni- ging De Hazekeutel zitten met een probleem. Sinds kort kunnen de carnavals-optochtwagens nergens meer gestald worden. Tot die tijd kon dankbaar gebruik worden ge maakt van de voormalige melkfa briek. Deze is echter door de vorige eigenaar verkocht en de nieuwe be zitter heeft hier andere plannen mee. In een advertentie in dit blad sla ken beide verenigingen een nood kreet. Wie kan hen helpen aan een nieuw onderkomen voor de wa gens. alwaar ook de wagenbouw kan plaatsvinden. Voor meer infor matie verwijzen wq u naar de adver tentie. FOTOGRAAF Bij de Piëlhaas zit men met nog een probleem. De commissie Pers en Promotie zoekt zo spoedig moge lijk een fotograaf, die hen kan bijstaan in het vervaardigen van de komende Camavalskrant. Hij of zy moet in staat zijn om zelf zwart-wit foto's te kunnen ontwikkelen en af drukken. Hier tegenover staat een vergoeding voor de materialen. De tijd die de betrokkene hieraan kwijt zal zijn moet worden gezien als vrijwilligerswerk. Dit geldt ove rigens voor alle leden van deze commissie. Hobbyisten die interes se hebben kunnen zich melden bij Jacq. Penris, tel. 85364 of bij Christ van den Munckhof, tel. 10598. Verder zoekt deze commissie nog iemand dié hen bij kan staan in de acquisitie van advertenties voor de Carnavalskrant. Hij of zij dient over de nodige vrye tijd te beschikken en moet goede kontaktuele eigen schappen hebben. Gegadigden hiervoor kunnen zich eveneens melden bij bovenstaande personen. Donderdagavond werd de ont moeting verschoten tegen de Schu- troe uit Horst. Ditmaal wist de Schutroe de schade beperkt te hou den. Deze wedstrijd eindigde dit maal in een gelijkspel, zodat de laatste ontmoeting de beslissing zal moeten brengen. Op 23 okL is in het gemeen schapshuis van Oostrum een stu diemiddag over 'milieubeperkende maatregelen en de gevolgen daar van op bedrijfsnivo'. Aan de orde zullen komen: schadelijke stoffen op het bedryf; mest/NH3-emissie; problemen met hinderwetten; nieuwe ecologische richtlijn; nieu we uitrijregels; mogelijk oplossing op bedrijfsnivo. Deze middag is niet alleen voor agrarische leden maar voor alle le den. De middag begint om 13.30 uur en duurt tot 16.30 uur. De kosten bedragen ƒ6,- incl. koffie. Opgave tot 18 okt. bij M. Verheijen, Geeststraat 10. tel. 11627. Woensdag 17 okt. begint de bloemschikkursus om 19.30 uur in het Adorgebouw. Voor oase en draad wordt gezorgd. Men moet zeil zorgen voor: mesje, draadtang, plat te schaal of bord, ronde bloemen bv. chrysanten, rozen, gerbera's, se- dumvetplanL Langerekte bloemen bv. bolmaranthus, monnikskap; langerekt blad bv. lisseblad, yucca- blad, schoenlappersblad, klimop blad: grassoorten, coniferengroen, evt. andere bloemen uit eigen tuin. Programma van de Lokale Om roep Venray. verzorgd door de Ven- rayse Omroep Stichting op zaterdag 13 oktober en te beluisteren via het kabelnet van 9.30 tot 14.00 uur op de FM 102 Mhz. 9.30: Onder ons. Lenie Gosling in gesprek met leden van het Ven- rayse folkloristische dansgezel schap, Hakkespits. 10.30 uur: Het Nieuws. Deze week gelezen door Jan Thijssen. 10.37 uur: De Vakaturebank. 10.40 uur: Over het kinderboek gesproken. Programma van jan Thijssen naar aanleiding van de jl. woensdag van start gegane Kinder boekenweek, i.s.m. Jeugdbiblio theek Venray. 11.00 uur: Jerusalem 75. Han- na van Beek, Han Heintjes en Wi- lard Doreleijers geven een impressie van de festiviteiten rond om het 75-jarig jubileum van de Scholengemeenschap Jerusalem in Venray. 12.00 uur: De PZN-show. Een muzikale show voor jongeren, waarin deze week door de attente luisteraar weer een cd te winnen is. Ook kunnen er weer verzoekjes worden aangevraagd en voor ieder een die de gemeenschap iets te zeg gen heeft staat de zender open. Tel. 04780-27269 of Postbus 320, 5800 AH in Venray. Een totaal programma van én door Peter Smits, Louis Peeters en Jeroen van Loon. DIEFSTAL HERENJAS Uit een aan het Henseniusplein gelegen café werd ten nadele van een inwoner zijn herenjas ter waar de van ƒ300,- ontvreemd. MEER DAN ERGERLIJK VANDALISME Tijdens de zaterdagavondmis hebben vandalen hun lusten botge vierd op een zestal in de buurt van de Grote Kerk gestalde fietsen. De politie hoop dat getuigen van dit vandalisme zich zullen melden. Ze ker is dat de politie extra zorg zal besteden aan zulke vormen van vandalisme. Wel is men er van over tuigd dat de hulp van inwoners noodzakelijk is. Als men iets ziét wat lykt op vandalisme, bel dan di- rekt de politie. Zij zullen met voor rang die telefoontjes afwerken. VERNIELING AAN KIOSK Vandalen hebben vernielingen aangericht aan een flat van de Ki osk in het Brukske. Vijf regenpij pen en een aantal raamdorpels waren vernield. Muren en deuren waren met viltstiften beklad. De aangerichte schade wordt op ƒ2.500,- geraamd. DRONKEN ACHTER HET STUUR Opvallend rijgedrag van een auto bestuurder op de rondweg van het Brukske, in de nacht van maandag op dinsdag, was aanleiding dat de politie de man, kontroleerde. Hy bleek onder invloed van alcohol te verkeren, wat een rijverbod van 10 uur rechtvaardigde. Met de aanzegging dat proces verbaal, inzake het rijden onder in vloed, zal worden opgemaakt werd hij te voet huiswaarts gezonden. DADER INBRAKEN SLIJTERIJ AANGEHOUDEN Buurtbewoners waren er getuige van dat een mannelijk persoon, waarvan ze een goed signalement aan de politie konden doorgeven, met een baksteen een ruit van de slyterij 'de Boekanier' had inge gooid en daar enkele flessen drank uit de slijterij had gegraaid. Dankzij dat signalement kon de politie 3 uur later de dader aanhouden. Hy was nog in het bezit van een fles drank die onomstotelijk afkomstig was uit die slyterif. Die fles was wel al voor de helft leeggedronken. De man verkeerde onder invloed. Het bleek een 53-jarige inwoner te zyn, die tydens het verhoor bekende ook in de nacht van 23 op 24 sep tember jl. een dergelijke kraak te hebben gepleegd. Toen bestond de buit uit 5 flessen sterke drank. Na opmaking van proces-verbaal werd hij huiswaarts gezonden. Uit de laatste bestuursvergade ring is het volgende te melden: De Maasdorpen zullen een eigen dis- trikt gaan vormen. Dat betekent dal Venray na de afsplitsing van Horst nu inderdaad de eigen boontjes gaat doppen in de KBOLimburg Betwijfeld wordt of dat alles de dm delykheid en samenwerking echt wel ten goede zal komen. We zullen extra attent moeten zyn op het derhouden van kontakten met Horst en de Maasdorpen. Op een symposium dat door het distrikt Horst zal worden gehouden op 1 nov. a.s. zal het bestuur zeker met een aantal leden aanwezig zjjn, De feestcommissie die het 25-jarig bestaan van de afdeling Vejiray voorbereid is druk I met het samenstellen van een jubi- leumgids en het totaal van de org* nisatie van het feest. De aktiviteitencommissie heeft de aan dacht gericht op de komende car navalsvieringen. Zie ook de agenda die regelmatig in dit blad zal wor den gepubliceerd. Zoals al eerder gemeld zal er op 20 nov. a.s. een extra ledenvergade ring worden gehouden. Buiten de plannen om de kontakten met onzi leden te verstevigen en zoveel me gelijk mensen mee te laten denkei over wat ons allen aangaat, zal he op die vergadering ook gaan om de voorgenomen kontributieverho- ging voor het volgend jaar. Een en ander gekoppeld aan de begroting voor 1991. een aantal beleids voorstellen en informatie over te ondernemen aktiviteiten. Het bestuur verzoekt alle leden drin gend om 20 nov. alvast te noteren op de kalender. Het gaat om de toe komst van uW- eigen vereniging. Agenda: 6 nov.: 14.00 uur Kienen in Den Engel. 20 nov.: 14.00 uur Extra ledenver gadering. 12 dec.: 14.00 uur Adventsviering in Den Engel. Door het dagelijks bidden van de Rozenkrans in de oktobermaand bidden wy tot Maria, Moeder van Christus en ook onze Moeder. Wij vragen aan Haar ons tot Hem te brengen en bid den daarbij voor de gezin nen, voor de jeugd, de meest eenzame en verlaten mensen, voor de zieken en de bejaarden. Dagelijks wordt de Rozen krans in Oostrum gebeden na de H. Mis van negen uur en 's woendagsavond in het Lof om zeven uur. O.L. Vrouw Behoudenis der Kranken, bid voor ons.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18