4e Zuid-nederlandse kampioenschappen voor rekreatieve tafeltennissers Vrij-zwemuren binnenbad Kollektekalender oktober Verkeersomleiding Deurneseweg Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning verleend Geen spreekuur Bekendmaking Afsluiting Kuulenweg i.v.m. rekonstruktie- werkzaamheden Hinderwet Hinderwet Afsluiting Jaegerhofweg i.v.m. rekonstruktie- werkzaamheden Openbare kennisgeving Kollektekalender Bouwvergunning aangevraagd Amnesty International Jeugd- natuurwacht nuO H40 V Zondag 14 oktober in Venray Lourdescomité afd. Venray Judo Vereniging Venray 10 Jaar CDA Jeu de Boules Club J.B.C. Venray 80 Trimclub Venray Rijvereniging De Peeldraver Jeugd Rode Kruis afd. Venray PEEL EN MAAS Donderdag 11 oktober - Pagina 16 f NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Qpenlngstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden. beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Maandag: 08.00-08.40 uur; 18.30- 19.45 uur; 21.00-22.00 uur. Dinsdag: 07.00-08.40 uur; 19.00- 20.00 uur; 21.00-22.00 uur. Woensdag: 08.00-10.00 uur; 13.30-16.30 uur. Donderdag: 07.00-08.40 uur; 18.30-19.45 uur. Vrydag: 08.00-08.40 uur; 18.30- 19.45 uur. Zaterdag: 08.30-09.45 uur; 14.00- 15.45 uur. Dinsdag: 1530-1630 uur: Oude ren; 20.00-21.00 uur: Damesuur. Woensdag: 10.00-11.45 uur: Da mesuur. Zaterdag: 11.00-12.00 uur: Ouders-Kind. Tarieven: Enkel bad: tot 16 jaar ƒ2,50; van af 16 jaar ƒ3,25. 10 baden: tot 16 jaar ƒ23,50; van af 16 jaar ƒ31,50. 30 baden: tot 16 jaar ƒ61,-; vanaf 16 jaar ƒ82,50. 50 baden: tot 16 jaar ƒ96,-; vanaf 16 jaar. 126,-. KOM EENS VAKER ZWEMMEN! Gemeentelijk Combi-Zwembad Parkweg 2 5801 HS Venray Tel. 04780-82069 EXTRA VRUZEMMEN TIJDENS DE HERFSTVAKANTIE Maandag. 15 oktober van 13.00- 15.30 uur. Dinsdag 16 oktober van 13.00- 15.30 uur. Donderdag 18 oktober van 13.00- 1530 uur. Vrydag 19 oktober van 13.00- 1530 uur. De overige openingstijden blijven ongewijzigd. I 8 t/m 14 okL: Nationale kollekte Geestelijk Gehandicapten. 22 t/m 28 okt.: Prins Bern- hardfonds. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De koliektan ten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. In verband met asfalteringswerk- zaamheden op de Deurneseweg tussen het kruispunt Ysselsteyn en het kruispunt Langstraat zal het verkeer vanuit Ysselsteyn omgeleid worden. Vanaf woensdag 10 oktober dient dat verklfer via de Peel weg Beek- weg Westsingel en Langstraat te rijden om dan weer richting Wans- sum de weg te vervolgen. Afhanke lijk van de weersomstandigheden zal deze omleiding tot en met vrij dag 19 oktober duren. Verkeer dat vanuit Venray rich ting Deume wil ryden kan wèl van de Deurneseweg gebruik maken. Hiervoor is een rijbaan be schikbaar. Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het bouwen van een carport tuinberging aan de Past. Strij kersstraat 13 te Leunen, t.n.v. L.J.M. Reintjes; het bouwen van een veranda aan de Foxtrotstraat 5 te Venray, Ln.v. M.J.G.T. Cuppen; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kogeldistel 24 te Venray. Ln.v. J.W.A. Engels; het plaatsen van een volière nachthok aan de Overloonseweg 23 te Venray, t.n.v. M.J.L. Schenk; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Moderatostraat 1 te Ven ray, t.n.v. B.H. Lucassen. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 oktober 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw en woningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 oktober 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrtl in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een garage aan de Andeslaan 4 te Venray, Ln.v. G.H. Zondervan; het inbouwen van een winkel unit aan het Kapelaanspad 6 te Ven ray, Ln.v. Dormaël VTM bv. Sterren bergweg 44 te Soesterberg; het verbouwen van een kan toor (vluchttrap) aan de Maashese- weg 77 te Venray, Ln.v. Blitta.bv; het uitbreiden van een rund veestal aan de Vredeweg 10 te Vre- depeel, Ln.v. J.J. v.d. Heuvel; het uitbreiden van een wo ning aan de St. Catharinastraat 18 te Leunen, Ln.v. A.J.L. v. Dyck; het bouwen van een berging aan de Hoenderstraat 48b te Ven ray, Ln.v. J.L.M. Smits; het bouwen van een tuinmuur aan de Matte rhomlaan 14 te Ven ray. Ln.v. D.A. Every; het plaatsen van een erfaf- scheiding aan de Matterhornlaan 16 te Venray, Ln.v. J.M. ten Brinke. De burgemeester van Venray. mr. H.J.M. Defesche Op maandag 15 oktober a.s. zal burgemeester Defesche geen spreekuur houden. Voor dringen de aangelegenheden kunt u zich wenden tot de betreffende afdeling. De burgemeester van de gemeen te Venray maakt bekend, dat in het raadhuis op kamer 202 ter inzage is gelegd een afschrift van het proces verbaal van de op 16 augustus 1990 gehouden openbare zitting met be trekking tot de voorgenomen ont eigening ten name van het Ryk ten behoeve van de aanleg van een deel van Rijksweg 73 Maasbracht-Box- meer-Nymegen tussen km 66350 en km 68.600 in Venray. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche In verband met rekonstruktie- werkzaamheden aan asfaltweg en bermen, is het noodzakelyk dat de Kuulenweg tydelyk wordt afgeslo ten voor doorgaand verkeer. De afsluiting geldt voor de perio de 15 oktober 1990 tot 3 november 1990 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoering van de werkzaamheden noodzakelyk ia Er wordt naar gestreefd om de duur van de werkzaamheden tot een mi nimum te beperken. Mochten er omtrent een en ander nog vragen zijn, dan kan men zich wenden tot de heer J. Oosterbeek van de afdeling Openbare Werken (tel. 23385). Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: J. van der Hoff, Vredeweg 14 te Vredepeel, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wyzigen van een rundveehouderij, gelegen aan de Vredeweg 14 te Vredepeel; J. Deters, Puttenweg 93 te Ys selsteyn voor het ex artikel 6a Hin derwet uitbreiden/wijzigen van een mestvarkensbedryf. gelegen aan de Puttenweg 93 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 11 november 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiyeerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelyke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakL waar- by over de aanvraag kan worden gesproken met de geméente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om. onder het stellen van voorschriften, positief te beschik ken op de aanvraag voor een hin derwetvergunning van M.H. Claessens te Ysselsteyn, voor het uitbreiden/wijzigen van een mestvarkensbedryf, gelegen aan de Ringweg 2 te Ysselsteyn; Maatschap Romme te Ys selsteyn, voor het uitbreiden/ wijzigen van een mestvarkensbe dryf en rundveehouderij, gelegen aan de Puttenweg 52 te Ysselsteyn. De ontwerp-beschikking en bybe- horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray. elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 25 oktober 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray, Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat z(jn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken In verband met rekonstruktie- werkzaamheden aan asfaltweg en bermen, is het noodzakelijk dat de- Jaegerhofweg tydelyk wordt af gesloten voor doorgaand verkeer. De afsluiting geldt voor de perio de 1 oktober 1990 tot 3 november 1990 of zoveel korter of langer als in verband met de uitvoering van de werkzaamheden noodzakelijk is. Er wordt naar gestreefd om de duur van de werkzaamheden tot een mi nimum te beperken. Mochten er omtrent een en ander nog vragen zijn, dan kan men zich wenden tot de heer J. Oosterbeek van de afdeling Openbare Werken (tel. 23385). Monumentenlijst van de gemeente Venray Met verwijzing naar artikel 5, lid 1, van de monumentenverordening van de gemeente Venray brengen burgemeester en wethouders van Venray ter algemene kennis, dat de volgende panden op de gemeente lijke monumentenlijst geplaatst zijn: 1. Eindstraat 8, Venray; 2. Gro testraat 10, Venray; 3. Grotestraat 14, Venray; 4. Langstraat 43, Ven ray; 5. Stationsweg 10, Venray; 6. Stationsweg 12, Venray-, 7. Stations weg 22, Venray; 8. Stationsweg 26, Venray. De gemeentelijke monumenten lijst en de overige stukken die hier op betrekking hebben, liggen ter inzage in het raadhuis (kamer 218), Raadhuisstraat 1. Op basis van artikel 5, lid 3, van de genoemde verordening, kunnen belanghebbenden binnen één maand na de datum van publikatie van deze openbare kennisgeving bij de gemeenteraad gemotiveerd be roep instellen tegen ons besluiL In het beroepschrift dienen alle rede nen aangevoerd te worden, op grond waarvan beroep aangetekend wordt tegen plaatsing op de ge meentelijke monumentenlijst, het beroepschrift dient gestuurd te worden naar Postbus 500, 5800 AM Venray. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester dra. A.W.M. de Bever, sekretaris 8 t/m 14 okL: Nationale kollekte Geestelyk Gehandicapten. 20 okt.: Amnesty International. 22 t/m 28 okt.: Prins Bem- hardfonds. Alleen voor deze kollektes is een vergunning verleend. Koliekteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De kollektanten en kollektrices moeten een op de be treffende kollekte gericht legitima tiebewijs kunnen vertonen. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een metaal waren fabriek aan de Smakterweg 60 te Venray, Ln.v. Metaalwarenfa- briek MMI bv; het bouwen van een var kensstal en loods aan de Veulen se- weg 32 te Veulen, Ln.v. J.A.M. Hagens; het bouwen van een paar- destal aan de Ooster Thienweg te Oostrum, Ln.v. A.H.P. Emonts, Sta tionsweg 68 te Venray; het plaatsen van een kweek- kasje aan de Leikeswei 5 te Casten- ray. Ln.v. J.W.M.M. Classens; De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 12 oktober 1990 gedu rende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw en woningtoezichL kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, ^^m^lJ^M^)ef«eschè^^^£^^ Iftnflpgroept STRUIKENDIEFSTAL IN KWEKERIJ Een nog jonge uit Vierlingsbeek afkomstige kweker is alweer de du pe geworden van diefstal uit zyn kwekery. Het is om moedeloos van te worden, zo vaak wordt deze on dernemer met diefstallen uit zyn aan de Spurkt gelegen kwekerij ge- konfronteerd. Deze keer waren het een aantal stamrozen. Stichting zelfhulpgroepen voor mensen met fobieën De informatie-avond voor men sen met fobieën en dwanghandelin gen, begin dit jaar gehouden, werd bezocht door een groot aantal men sen. Hieruit hebben zich twee zelf hulpgroepen ontwikkeld. De vooruitgang, die de mensen in de groepen geboekt hebben, is zo groot dat we besloten een artikel te schrijven waardoor het bestaan van dergelijke groepen in Venray en Venlo meer bekendheid krijgt. Meer mensen met fobieën moeten de kans krijgen te leren hoe ze met hun angsten om kunnen gaan. We hebben echter ook nog bege leiders nodig. Ex-fobici worden hierbij uitgenodigd te reageren. Vaak is de drempel erg hoog om je aan te sluiten bij een groep. Daar om willen we een korte uitleg geven over de manier van werken. De eer ste twee bijeenkomsten, die een al gemeen karakter dragen, zijn bedoeld om over de aard van de fo bie of dwanghandeling te praten. Op de avonden daarna geef je jezelf opdrachten waarmee je probeert stapje voor stapje je grenzen te ver leggen, zodat je weer meer vrijheid en een plezieriger leven krygt. Het uiteindelijke doel is dan ook om zonder fobie of dwanghandeling verder te leven. Twee belangrijke, steeds weer te rugkerende punten zijn: positief denken en niet vooruitlopen op de zaken en een goede ademhaling en ontspanning. Voor de groepsleden is het een fijn gevoel om gesteund te worden door en erkenning te vinden bij mensen die met dezelfde moeilijkheden zitten als zijzelf. Een groep komt één maal in de veertien dagen bij elkaar en een bij eenkomst duurt twee a drie uur. Voor meer informatie kun je te recht bij het sekretariaat in Geleen, Ln.v. Annelies Smits, tel. 04490- 43969 of Willie Brouwers tel. 04498-59318. Zij kunnen je door verwijzen naar de kontaktpersonen in Venray en Venlo. Amnesty International en de mensenrechtenschendingen in Sri Lanka De afgelopen maanden heeft u in de media regelmatig kunnen verne men over de mensenrechtenschen dingen in Sri Lank. Om u een indruk te geven van de ernst van de situatie volgt hier een lijstje: In het zuiden van Sri Lanka (on der kontrole van Srilankaanse vei ligheidstroepen): Vele duizenden buitengerechtelijkexecuties en 'verdwijningen' (minstens 3000 'verdwijningen' in 1989); Marteling en overlijden tijdens hechtenis; Ge vangenschap zonder aanklacht ol proces (ongeveer 12000). In het noordoosten van Sri Lanka (sinds juni zijn er hevige gevechten tussen leger en Tkmil- groeperingen): Buitengerechtelijke executies en 'verdwijningen'; Mar teling en overlijden tijdens hechtenis. In haar nieuwe rapport (septem ber 1990) meldt Amnesty Internati onal dat de Srilankaanse regering te weinig verantwoordelijkheid neemt voor de gewelddadigheden van de veiligheidstroepen. Zij heeft de troepen echter wel de ruimte en macht gegeven mensen te marte len, te vermoorden en te laten 'ver dwijnen'. Zo lijkt de regering van Sri Lanka de terreutaktieken van de veiligheidstroepen te steunen. De oppositiegroeperingen begaan gruwelijke misdrijven, maar vol gens Amnesty International mag dit nooit een excuus zijn voor het schenden van mensenrechten. In een aktie, die duurt tot eind 1990 drint Amnesty International er by de regering van Sri Lanka op aan onmiddellijk stappen te onder nemen teneinde de gewelddadighe den een halt toe te roepen. Mocht u de Amnesty-groep Ven ray willen steunen bij haar werk voor deze aktie, dan kunt u zater dag 13 oktober vanaf 10 uur te recht bij de stand op de Grotestraat by de muziekschool voor het ondertekenen van een petitie. Voor meer informatie over Am nesty International en de Sri Lanka-aktie kunt u bellen naar: C. Iloedemaekers, tel. 04780-84479. Hallo Jeugdnatuurwachters, deze week is er niet veel nieuws te mei den, want er staat niets op stapel wat akties betreft. De eerstvolgende puzzel-wandeltocht is op 11 no vember. Let in deze tijd van het jaar eens extra op de verkleuring van de bla deren van de bomen. Maak er maar eens een mooi boeket van, want je ziet nu echt de mooiste kleuren in de natuur, dus geef je ogen maar eens goed de kost. p-)L\0 Op zondag 14 oktober vinden weer de jaarlijkse Zuid-nederlandse tafeltennis-kampioenschappen plaats voor rekreanten en vetera nen. Ditmaal is het tafeltenniscen- trum van de Venrayse vereniging Red Stars. Kiosk la in Venray plaats van handeling. Dit evenemenL dat voor de vierde keer plaatsvindL mag zich ieder jaar verheugen in grote belangstel ling. Niet alleen van rekreatieve ta feltennissers en veteranen, maar ook van mensen die op deze manier kennis willen maken met de tafel- tennissporL Het toernooi wordt georganiseerd door de afdeling Noord-Limburg van de NTTB in samenwerking met NKS-tafeltennis. Deelname staat open voor alle tafeltennisliefheb- bers uit het hele land, die nooit of Groots opgezette ontmoetingsdag te Maastricht Zaterdag 6 okt. jl. waren ruim 300 medewerkenden van het Lourdes Liefdewerk aanwezig op de ontmoe tingsdag te Maastricht. Vanuit Ven ray e.o. gaven 50 zelatrices/teurs acte de presence, en in Velden wer den ook nog eens tien propagan disten aan dit totaal toegevoegd. Mgr. Castermans droeg in de prachtige basiliek van St. Servatius te Maastricht een plechtige eucha ristieviering op, in concelebratie met een aantal priesters, die zich dienstbaar stellen van de Stichting Limburgse Bedevaart naar Lourdes. Over deze dag zal later aan de mede werkenden in Venray een uitgebrei der verslag worden gedaan. We willen hier echter niet onver meld laten, dat het mgr. Lemmens- fonds in 199170jaar bestaat. En dat heeft o.m. prettige gevolgen voor hospitaalzieken. Zij kunnen in 1991 nl. voor een bedrag van ƒ500,- ter bedevaart naar Lourdes; een korting vay maar liefst ƒ425,-. Dit werd medegedeeld tijdens de bij eenkomst op het fort St. Pieter. Hier stond eveneens een bliksem- loterij gepland. Een der hoofdprij zen (een gratis Lourdes-reis) viel ten deel aan een van onze aldaar aanwezige medewerksters. Van har te gefeliciteerd. Trouwens niemand ging met lege handen naar huis, want een echt Limburgse vlaai was ieders deel. Deken Van Tuel uit WeerL voorzit ter van de Limburgse Bedevaart naar Lourdes, vertelde in zijn voor dracht o.m. dat de animo voor een pelgrimstocht weer flink stijgende was. En dat viel bij allen erg goed en vinden hierin steun om door te gaan met het lang niet altijd ge makkelijke liefdewerk. De kaartverkoop is ook weer van start gegaan. Deze week houdt men echter vry voor de landelijke kol lekte van Het Zorgenkind. Wij vra gen onze medewerkenden dan ook vriendelijk om steeds de kollekte- agenda te raadplegen in deze krant onder de rubriek 'Gemeentepraat'. Tijdens de Limburgse kampioen schappen voor heren onder de 18 jaar slaagde Robert Wijnhoven erin om de Limburgse titel in de wacht te slepen. Uitkomend in de klasse -50 kg versloeg hij alle tegenstan ders, die meestal enkele jaren ouder waren, met goed judo. Ook in de finale liet hij er geen twijfel over bestaan wie de beste was. Hy scoor de waza-ari zodat hij zich als Lim burgs kampioen mocht laten feliciteren. Door deze prestatie is hij gerechtigd om onze provincie te vertegenwoordigen tydens de Ne derlandse kampioenschappen het komend weekend te Geleen. Een blessure opgelopen tijdens de fina le, zal hem dit jammer genoeg be letten. Voor onze senior judoka's staat komend weekend een grote klus te wachten, door zyn deelnemen aan een teamtoemooi in Opole te Polen. Wy wensen hen veel sukses toe. Deze week bestaat het CDA 10 jaar. Dit wordt landelijk gevierd met een feestelijk CDA-congres dat gehouden wordt op zaterdag 27 ok tober in het Congresgebouw te Den Haag. Verder zal het CDA de komende weken volop in de media aanwezig zijn: - gisteren zond 'Brandpunt' een special uit geheel aan het CDA gewijd; - op 19 oktober a.s. is er op Neder land 3 een tv-uitzending in het ka der van de zendtijd voor politieke partijen, aanvang 19.55 uur; - op de vrijdagen 12 en 26 oktober a.s. zyn er op Radio 5 uitzendin gen van 18.20-18.30 uur. Alle uitzendingen staan in het te ken van het 10-jarig bestaan van het CDA. minimaal de laatste 3 jaar geen kompetitie hebben gespeeld in NTTB-verband. Degenen die uitko men of kort geleden uitkwamen in de NTTB-rekreantenkompetitie mo gen wel meedoen. Minimum leef tijd is 17 jaar (peildatum 14-10-'90). Er wordt gespeeld in afzonderïy- ke dames- en herenklassen. Voor beide groepen geldt dat er verder wordt ingedeeld op leeftijd: 17-24 jaar, 25-31 jaar, 32-39jaar en 40 jaar en ouder. Daarnaast is er een speciale klas se voor hoger rekreantenniveau en een aparte klasse voor beginnende rekreanten. Er wordt gespeeld in meerkam pen, daarna afvalsysteem. De wed strijden beginnen om 10.00 uur en het toernooi is uiterlijk om 18.00 uur afgelopen. Jaarvergadering Dinsdag 16 okt. a.s. algemene le denvergadering in zaal Mariens te Leunen. Aanvang 19.45 uur. We ho pen'veel leden op deze by een komst te mogen begroeten. De agenda be vat veel belangrijke punten. De be langrijkste hiervan zijn in een bijlage al nader toegelichL waar door men zich reeds van te voren een beeld kan schetsen, van hoe of wat men het beste vindt. Bij de bestuursverkiezing zijn volgens rooster aftredend: Eef Zeelen en Marian Zeelen. Beiden stellen zich weer herkiesbaar. Op de achterzijde van de konvo- katie vindt men een vragenstrookje over het winterseizoen 1990-1991. De bedoeling is dat men voor de aanvang van 4le vergadering ken baar maakt mee te willen spelen in de manege te Ysselsteyn, in de pe riode van 6 nov. tot 26 maart '91; el ke dinsdagmiddag van half 2 tot half 4. Graag tot dinsdagavond op de jaarvergadering. Slottoernooi tripletten Zondag jl. werd het slottoernooi tripletten gehouden. De uitslag is als volgt:l. Joop Triest/Agnes Triest/ Ben Aarts 5 35; 2. Eef en Marian Zeelen/Frits v.d. Berg 4 36; 3. Bert en Coby Hageman/Jan Gèurts 3 7; 4. Lou en Gonnie Leenders/G. v. Nieuwpoort 3 1; 5. Cees en Guus de Jong/Bart de Mooy 2 - 2; 6. N. Duykers/R. Bouten/A. Geurts 2 - 12; 7. G. Eyssen/R. v. Soest/P. v. Soest 1 - 27; 8. M. Bouderij/Frans en Tbn- ny v. Erp 0 - 38. Onze aktiviteiten voor de ko mende week: Lopersgroep: Zaterdagmorgen: duurloop van 10 km op het Hazebroek-circuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf par- keerpl. Stevensbeekseweg. Maandag- en donderdagavond: vertrek om 18.30 uur vanaf St. An-' thoniusveldweg 1. Doel: konditie- looptraining over 10 km op harde ondergrond voor langere afstand, route rondom Venray Trimmers: Zondagmorgen op het Cooperbaan-circuit een gevarieerd trimprogramma. We verzamelen en vangen aan om 9.00 uur bij Ballon- zuil-Beekweg - Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. Op zondag 14 okt. organiseert de Rijvereniging De Peeldraver een springwedstrijd in Manege Ruiter- Sportcentrum Ysselsteyn te begin nen om 10.00 uur met de klasse B. Deze wedstrijd is tevens een selek- tiewedstrijd. Vooraf, dus op zaterdagavond 13 okt. organiseer de fam. Franken een oefenwedstrijd voor pony's. Op gave by aanvang om 18.00 uur in de manege, tel. 04785-1903. Bedankt voor jullie medewerking tijdens onze aktie voor het vakan tiehuis De Valkenberg. Door jullie inzet hebben wij de 500 gulden bij elkaar gekregen en kan de gasbar- becue worden aangeschaft. Op maandag 15 okt. staat op het programma informatie over CARA en drukverbanden. Denken jullie aan: schryfspullen; lege wc- rolletjes; de brietjes voor de oudera vond; het betalen van de bijdrage.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16