Mutsaersstichting viert uitbundig feest DAMES 3.95 3.95 Florado Bloemen Pedagogenpraktijk Venray e.o. breidt hulpverlening uit IYQ Installatie van de nieuwe Jeugdnatuurwachters Gr\ V V BAKKERIJ PIJPERS Iam Bakkerij Pierre Pijpers staatssekretaris komt op bezoek WIJ ZOEKEN DAMES OF HEREN Venray's Gregoriaans Koor één jaar jong! Ingezonden PEEL EN MAAS FOTO PRINTSHOP VENRAY Fietsen voor Chili sukses! Bazaar op het P.C.V. Toeristenbelasting omhoog Testvluchten boven vliegbasis De Peel Toch 6 woningen aan de Vendel Drumband K.H. Euterpe op concours voordeelaktie t8o i ro Donderdag 2? september - Pagina 5 Op 1 oktober a.s. start de NMB-Scholenkompetüie 1990/1991. Aan de kompetitie nemen ca. 100 middelbare scholen en le jaars Hoger Beroeps Onderwijs deel. Voor Noord-Limburg wordt deelgenomen door het SL Tho- mascollege en Marianuyn College te Venlo, Blaricum College te Blerick en het BoschveldcoUege te Venray. Doel van deze kompetitie is om leerlingen, via de praktijk, kennis te la- tem maken met de wereld van beleggingen. De NMB-Bank doet dit door middel van bijeenkomsten met de leerlingen zowel in als buiten de regulie re lesuren. De NMB-Bank stelt per school een bedrag ad f10.000,- ter be schikking waarmee de leerlingen daadwerkelijk op de beurzen kunnen handelen. Op het einde van de kompetitie, 1 april 1991, wordt de balans opge maaktEventuele verliezen komen voor rekening van de bank. Winsten worden aan de school uitgekeerd. De school is vrij in de bestemming. Tij dens de looptijd van het projekt uxrrden de leerlingen voorzien van infor matie omtrent beleggingen, ook d.m,v. brochures en persberichten. De uiteindelijke landelijke winnaar van deze scholenkompetitie wordt een lu dieke prijs aangeboden. Het BoschveldcoUege neemt deel met een groep leerlingen uit 5 VWO. Kontaktdocent voor het BoschveldcoUege is de heer W. Neervoort De bege leiding namens de NMB-Bank voor het BoschveldcoUege wordt verzorgd door de heer E. Jansen, hoofd particuliere relaties van kantoor Venray. Op de foto de groep VWO 5-leerlingen die een poging gaat ondernemen de NMB-scholenkompetitie te winnen. Uiterst links E. Janssen, begeleider NMB-Bank, uiterst rechts W. Neervoort, leraar ekonomie en kontaktdocent AL MEER DAN 200 JAAR Grote Markt 19 Venray tel. 81284/ week van het broc Vrijdag 28 september t/m zaterdag 6 oktober! vrijdag 28 september en zaterdag 29 september 10 melkbollen .y:..3,50 Geplette tarwe vloerbrood 800 gram Y..2,25 Rozijnenbrood 800 gram 4,65 Kersenvlaai groot gevqld met echte tórsen9,50 Bienenstich 10 personen 11,50 dinsdag 2 oktober 10 verschillende broodjes naar4<euze voor3,50 Sesamtarwe vloerbrood 800 gram 2,25 Appelvlaai groot met echte.appelstukjes 9,00 Advocaatstich 10 personer?^gevultfmet slagroom en advocaat 11,50 woensdag 3 oktober en donderdag 4 oktober 5 broden naar keuze ditzoeken voor rmqr10,00 Pandabrood 400 gram met speciale actie^^.2,95 Kersen/abrikozenvUrai groot 9,50 Bienenstich 10 personen 11,50 vrijdag 5 oktober en zaterdag 6 oktober 10 melkbollen^3,50 Maanzaad tórwe vloerbrood 800 gram 2,25 Rozijnenb^ood 800 gram 4,65 Abrikozehvlaai groot gevuld met echte abrikozen9,50 BienepStich 10 personen 11,50 DEZE AANBIEDINGEN GELDEN ZOLANG DE VOORRAAD STREKT Morgen, vrijdag 28 september zal staatssekretaris drs. H.J. Simons van WVC een bezoek brengen aan het complex van de Mutsaersstich ting in Venlo. Hy zal daar tijdens een feestelijke by eenkomst op een speciale dag voor genodigden en medewerkers een foto-manifestatie openen. Op 29 september opent de stichting de poorten van het terrein, aan de èchaapsdykweg in Venlo voor belangstellenden uit de regio's Noord- en Midden-Limburg. Reden tot feest zyn het 60-jarig bestaan van het Mutsaersoord en het Me disch kinderhuis het Agnespavil- joen (Venlo), het 40-jarig bestaan van het Doctor Poelsoord (Maas tricht), het 15-jarig bestaan van Medisch Kleuterdagverblyf de Kleu terhof en LZK-school de Wynberg en het 5-jarig bestaan van kinder- en jeugdpsychiatrisch ziekenhuis 't Hoekskp (Venlo). In de loop der jaren hebben ook hinderen en volwassenen uit Ven ray en zijn kerkdorpen baat gehad bij de hulpverlening die de instel lingen van de Mutsaersstichting bieden. Dagelijks rijden kinderen met busjes en taxi's naar 'de Kleu terhof en 'de Wynberschool' en er zyn ook kinderen die gedurende langere tijd in Venlo 'op de berg' wonen, in 'het Agnespaviljoen' of "t Hoekske'. Binnen de regio biedt de Mutsaersstichting samen met in stellingen als bijvoorbeeld het Psy chiatrisch Centrum Venray, het Riagg, Paschalis en Nieuw Sprae- land een volledig pakket voorzie ningen 'op het terrein van de geestelijke gezondheidszorg. HULP Het Mutsaersoord was aanvanke lijk een herstellingsoord waar de nadruk lag op het 'weer op krach ten komen'. Tegenwoordig biedt de ze instelling heel wat meer dan alleen enige rust in een mooie om geving. Volwassenen die te kampen hebben met psychische problemen en die problemen niet meer in hun eigen omgeving tot een oplossing kunnen brengen, maar anderzijds ook niet hoeven te worden opgeno men in een psychiatrisch zieken huis. krijgen er deskundige en 'individuele hulp. KINDEREN Op het gebied van de hulp aan kinderen heeft de Mutsaersstich ting ook een lange traditie. Het Agnespaviljoen was naar het voor beeld van het Mutsaersoord een te huis waar al te magere en zwakke kinderen weer èen beetje by kon- 'den komen van het leven in de grote stad. In 1990 staan de instel lingen 'Op den berg in Venlo' be kend om de mogelijkheden die ze hebben kinderen die om welke reden dan ook psychische en psychiatrische stoornissen verto nen, te helpen daarmee naar ver mogen te leven en hun kapaciteiten maximaal te benutten. Sinds kort heeft kinderpsychiatrisch zieken huis "t Hoekske' een samenwer kingsverband met de 'Adolescen tenkliniek' van het Psychiatrisch Centrum Venray. OPEN DAG Tydens de open dag op 29 sep tember (zie advertentie elders in dit blad) zullen de bezoekers een goede indruk kunnen krijgen van het werk van de Mutsaersstichting. In de paviljoens zyn tentoonstellin gen ingericht en medewerkers, waaronder overigens ook een flink aantal Venraynaren, zullen tekst en uitleg geven over de behandel moge- lykheden van de verschillende af delingen. Verder zullen op het terrein allerlei attrakties te zien en te horen zyn. Ze onderstrepen het feestelyke karakter van de aktivi- teiten. VANDALISME Met een mes was het dekzeil van een aan de Klaproos geparkeer de vrachtauto doorgesneden. Een schadepost van ƒ750,-. Aan de basisschool 'De Foeke- pot' in het Brukske waren weer ver nielingen verricht Nu waren houten schotten tussen twee nood- lokalen vernield. Schade ƒ250,-. De buitenkant van de basis school 'De Flierefluit' in het Bruk ske was met zwarte verf bespoten. Schoonmaken zal zeker een bedrag van enkele honderden guldens vergen. VOOR HET SCHOONMAKEN VAN EEN BASISSCHOOL IN DE EIKENLAAN VOOR HET DAGELIJKS SCHOONMAAK ONDERHOUD IN EEN GYMZAAL (veltum) INFORMATIE MEVR. MARIE-JOSE PRICE TEL 04780-87024 HOENDERSTRAAT 53 VENRAY 15 September jl. was het een jaar geleden dat het Ven ray's Gregori aans Koor werd opgericht Het koor groeide in een jaar tyd uit naar 25 leden. De zangers komen niet al leen uit Venray maar ook uit Oostrum, Ysselsteyn, Vredepeel en zelfs uit Linden by Cuyk. In dit eerste jaar van het bestaan heeft het koor 11 maal een Gregori aanse H. Mis verzorgd in verschil lende kerken en kapellen in Venray en omgeving. Wat is Gregoriaans? Gregoriaans is een éénstemmige vocale kerkmu ziek, die zyn oorsprong vond in het oosten in de muziekculturen van de Joden en de Grieken. De naam Gregoriaans komt van Paus Grego- rius de Grote (590-604) die deze mu ziek een vaste vorm probeerde te geven. In de tweede helft van de vo rige eeuw zijn de Benedictynen van Solesmes met onderzoek begonnen naar de betekenis van de 'Neumen' (tekens). Van daaruit is het Gregori aans ontstaan zoals het nu wordt gezongen. (Gregoriaans is altijd La tijn, Latijn is echter niet altyd Gre goriaans!) De Gregoriaanse muziek straalt een bepaalde serene sfeer uit, zowel naar de beoefenaar als de luisteraar. 'Gregoriaanse zangers', óók uit de omliggende gemeenten, zyn van harte welkom by het Venray's Gre goriaans Koor. Inlichtingen by W. Spyders, tel. 82975 te Venray. Aan de gemeenteraad van Venray Geachte raad. Als oud-sekretaris van uw ge meente geef ik langs deze weg een reaktie op de negatieve kritiek van verschillende fraktie-voorzitters op burgemeester Defesche. Meer dan 10 jaar heb ik met de heer Defesche intensief samengewerkt; ik mag dus de pretentie hebben hem goed te kennen. Het schokkende aan de kritiek op Defesche is vooral het meedogenlo ze. Als je meer dan 14 jaar voor Ven ray hard gewerkt hebt met inzet van al je talenten, wordt je zó te kijk gezet Nota bene by de aankon diging van je afscheid! Politiek Venray, dat zich zo graag op de borst klopt omwille van aller- hand grootse projekten, is blykbaar niet in staat de grootheid op te brengen fatsoenlijk om te gaan met een scheidende burgemeester, die waarachtig zyn tyd in Venray niet heeft zitten verdoen! Het is zo gemakkelyk kritiek te spuien van de zijkant waar je nooit de vingers hoeft te branden aan het moeilijke bestuurswerk van alle dag. De beste stuurlui staan nog al tyd aan wal! De portefeuille 'financiën' werd Defesche in opvolgende college's van b. en w. min of meer opgedron gen, bij gebrek aan financiële des kundigheid onder de wethouders. Defesche vroeg telkens met aan drang van die portefeuille ver schoond te blyven. Met name in een periode van enorme bezuini gingen dreigt die portefeuille im mers het mikpunt te worden van politieke meningsverschillen. En juist die horen terecht te komen by een gekózen politicus en niet bij de boven de partyen staande burge meester. De laatste dreigt dan tot 'kop van Jut' te worden. Zeker een aimabel man als Defesche, een mens van 'vrede en veiligheid' en geenszins van konflikt Het maakt verdrietig onder het mom 'de politiek is nu eenmaal zo' dingen te zien gebeuren, die de ge loofwaardigheid van het politiek systeem verder uithollen. Wat moet 'de gewone burger' met dit alles aan? Want dat dfe veel op heeft met 'zyn' burgemeester kun je in Venray op straat zo maar te ho ren krijgen. Zou Defesche zich een beter af scheid kunnen wensen? Jan Poels Patiënten Wat hebben ze hier in Venray gauw de woorden in de mond, het is maar een patiënt Verleden week was ik in een Ven ray se zaak met twee van onze bevryders. Ik deed myn boodschappen, zy wachtten geduldig. Tben ik naar buiten liep hoorde ik iemand van het perso neel zeggen: 'laat ze maar, het zyn maar 'n paar patiënten'. Dit waren twee mensen die ons de kans gaven in vryheid te leven, waardoor ze zelf hun hele leven ge boet hebben. Na 46 jaar kunnen ze nog niet slapen zonder nacht merries. Als we allemaal eerst beter na dachten voor we iets zeiden, deed men 'n ander geen pyn. Ook moet het me van het hart als er in Ven ray geen patiënten waren, zou me nig winkelier 'n toontje lager zingen. L.W. 'n abonnement waard JOOP WITTE De Bleek 39 (achter de schouwburg) tel. 04780-88559. Het veel beter weer dan het KNMI had voorspeld, bracht afgelopen zondag vele tientallen deelnemers op de weg door de gemeente Vier lingsbeek om de fietstocht tb.v. het tweede kindertehuis te Chilian (Chili) te maken. Het tydens de tocht openstellen van de kerk en kapellen in de gemeente bleek een sukses. Vele deelnemers hebben ge tuige hun reaktie hiervan gebruik gemaakt. We kunnen Lz.t zr. Lu- ciënne Hardy het batig saldo van rond ƒ500,- overhandigen. We kun nen terugkyken op een geslaagde tocht. Een woord van dank aan de vele vrywilligers, die hun zondagmid dag geheel belangeloos ter beschik king hebben gesteld. Tbt slot een woord van dank aan de deelnemers die tussen twaalf en vijf uur een 'droge' tocht hebben gefietst Op woensdag 3 oktober a.s. hou den de gezamenly ke afdelingen van de aktiviteitenbegeleiding van de lokatie St. Anna hun jaarlykse ba zaar. Van 10.00 tot 15.00 uur wor den de gemaakte werkstukken ter verkoop aangeboden in het restau rant van deze lokatie. De werkstukken zijn door de be woners in het voorbije jaar ge maakt en zij hopen dat deze ook dit jaar weer gretig aftrek vinden. Er is een groot aanbod in gebrei de kledingstukken, zeker voor de allerkleinsten, smymakleden, kus sens. schilderyen en diverse varia ties in overig kleingoed. Per 1 januari 1991 zal de toe ristenbelasting in de gemeente Ven ray verhoogd worden. Het tarief, dat nu nog op ƒ0,51 per overnachting ligt, zal verhoogd worden met 4 cent tot ƒ0,55. Dit heeft de gemeen teraad afgelopen dinsdag beslist De toeristenbelasting heeft de ge meente in 1989 ƒ14.740,- opge bracht. Het tarief lag toen net als dit jaar op ƒ0,51. Voor dit jaar zyn de inkomsten begroot op ƒ15.080,- ter wijl men. met de verhoging van 4 cent verwacht dat de inkomsten via de toeristenbelasting zullen sty- gen tot ƒ15.895,-. Behalve dat de belasting stygt zal ook de boete stygen. Tbt en met 31 december van dit jaar kan de ge meente, indien een overtreding van de toeristenbelastingverordening worden gekonstateerd, een boete opleggen van maximaal 250.-. Van af 1 januari mag die boete maxi maal ƒ500,- zyn. Vanaf eind september 1990 tot en met december 1990 Vinden op vliegbasis De Peel aktiviteiten plaats voor het testen van een radarinstallatie voor wetenschappe lijke doeleinden. Een van deze akti viteiten bestaat uit het maken van een aantal naderingsvluchten, van uit diverse richtingen, op vliegbasis De Peel met F-16 straalvliegtuigen van de Koninklijke luchtmacht. De F-16 toestellen komen van verschil lende vliegbases in Nederland. De vluchten worden gekoördineerd vanaf vliegbasis Volkel. In het kader van dit projekt zullen vanaf vliegba sis De Peel geen vliegtuigen opstij gen of landen. Aannemersbedrijf MJ. Tëunissen uit Ysselsteyn kan de bouwplannen voor 6 woningen aan de Vendel, hoek Kruisstraat, uit gaan voeren. Afgelopen dinsdag nam de gemeen teraad een voorbereidingsbesluit partiële herziening van het bestem mingsplan aldaar. Daardoor is bouw van 6. inplaats van voorzien 5, woningen mogelijk. Tégen deze bouwplannen zyn by de gemeente een 15-tal bezwaren binnen gekomen. In die bezwaren werd gewezen op het feit dat 5 wo ningen voorzien waren. Andere ar gumenten waren dat het bouwplan zou leiden tot aantasting van de pla nologische en archtektonische waarden van de wijk; er zouden an dere bouwmaterialen gebruikt wor den dan de bestaande woningen; het aanzien van de wyk zou achter- uigaan; weinig privacy nieuwe bewoners nabij school en belemme ring van het vrije uitzicht van een aangrenzende bewoner. Het college van b. en w. en de commissie voor ruimtelijke orde ning en volkshuisvesting waren van mening dat de bezwaren onge grond waren. Het plan wordt zelfs gezien als een acceptabele stede- bouwkundige afronding van de totaal-situatie ter plaatse. Afgelopen dinsdag kon ook de gemeenteraad zich met het voorstel van b. en w. verenigen. Allen de fraktie V.d. Vor- le stemde tegen. Deze fraktie bleef van mening dat uitgaande van 5 wo ningen dit plan ook realiseerbaar moest zyn. Zondag 30 september gaat de drumband van de Koninklijke Har monie Euterpe op concours in Leunen-Veulen. Dit concours wordt gehouden onder auspiciën van de Limburgse Thmboerbond. De drum band, die sinds twee jaar onder lei ding staat van de heer W. Peeters uit Melderslo, heeft zich uitermate goed voorbereid op deze wedstrijd. De drumband heeft zich de laat ste jaren sterk veijongd. De vaste kern heeft deze jeugd goed opge vangen en onder bezielende leiding van de heer Peeters wil deze drum band zich eens laten beoordelen door een deskundige jury. Met ei gentijdse muziek probeert dit corps belangstellenden te laten horen wat met een veelheid van diverse slag- instumenten te bereiken valt Het optreden van de drumband is ge pland om 13.15 uur en de uitslag zal om ongeveer 14.30 uur zyn. Be langstellenden zyn van harte wel kom op het concoursterrein in Veulen. Indien er muzikanten zyn die in teresse hebben voor dit soort mu ziek dan is dit een uitstekende gelegenheid zich eens op de hoogte te stellen dat een drumband veel meer is dan 'trommen'. Uiteraard is het ook mogelijk een repetitie te be zoeken. Iedere maandagavond repe teert de drumband in Jiet club lokaal van de Harmonie aan de Kempweg te Venray. De repetitie be gint om 1930 uur. U bent van harte welkom. Woensdag, 19 september jl., wer den in de schouwburg van SL Anna ongeveer 200 nieuwe leden van de Jeugdnatuurwacht Venray door wethouder Driessen geïnstalleerd. De voorzitter van de Jeugdnatuur- wacht in Venray. Wiet van der Hoff, benadrukte in zyn welkomswoord het belang van een goede instelling b(j de jeugd ten opzicht van de na tuur rondom ons heen. Ook wet houder Driessen deed een beroep op onze jeugdigen van de groepen 7 van alle basisscholen in Venray om zuinig om te springen met de na tuur en daarby een goed voorbeeld te geven. Ook het gebruik van de milieu-boxen werd door hem nog maals aanbevolen. Hy sloot zyn toespraak af onder het motto: "Ver beter de natuur en begin daarby in Venray'. Hierna kreeg een kind van iedere school een speld opgespeld, en was de installatie een feiL Tydens deze installatie werden ook de pryzen uitgereikt van de zonnebloemen-aktie van de Jeugd natuurwachters. Dit gebeurde door mevrouw Ria Oomen, lid van het Europarlement namens het CDA. die reeds in april by het uitdelen van de zonnepitten had toegezegd, om de pryzen uit te komen reiken. Een 12-tal pry'swinnaars kregen uit handen van mevrouw Oomen een leuke prys in de vorm van een boek of poster en een heester. De eerste aktiviteit van de Jeugd- natuurwachters vindt plaats op zondag 30 september. Dan kunnen zy vanaf 09.30 uur starten voor een puzzel-wandeltocht in de Ballon- zuilbossen. Ook de ouders en ande ren kunnen die tocht uiteraard meelopen. De prijswinnaars van de zonnebloemen-aktie met mevrouw Oomen, wethouder Driessen en de voorzitter, Wiet van der Hoff. sterke kleine Mooie kaapse babyroosjes violen 10 stuks 2 stuks slechts (geldig van do. 27 t/m zat. 29 september a.s.) De Bleek 46 Venray De Pedagogenpraktyk Venray e.o. is sinds 1 januari 1989 in Venray gevestigd en richt zich op prakti sche en kortdurende hulp aan ouders en kinderen/jongeren by vragen rond opvoeding of by pro blemen thuis of op school. In de an derhalf jaar dat de Pedagogen praktyk bestaaL hebben vele ouders, leerkrachten, groepslei ders, kinderen en jongeren uit de regio Noord-Limburg bij de Praktyk aangeklopt voor advies of hulp. Het laatste half jaar is het aantal vragen zelfs zo sterk toegenomen dat het noodzakelyk werd om een extra medewerker aan te trekken. Dit be tekent dat er vanaf 1 september 1990 drie ortho-pedagogen aan de Praktijk verbonden zyn. Ook is het hulpverleningspakket uitgebreid, vooral op het gebied van tests en be geleiding bij kinderen met leerpro blemen. Een veelheid aan vragen Vragen waar ouders en andere op voeders mee by de Pedagogenprak tyk komen, gaan by voorbeeld over kleine kinderen die veel huilen, slecht eten, erg angstig zyn, zich niet 'normaal' ontwikkelen, lastig zyn, enz. Ook zijn er vaak vragen over basisschoolkinderen by wie het niet lukt op school, of die geen vriendjes hebben, erg verlegen zyn of juist erg druk. En tenslotte heb ben veel opvoeders vragen over gro tere kinderen, pubers, jongeren. Deze vragen gaan by voorbeeld over het gedrag van een kind, thuis of op school, of over jongeren die depres sief zijn, zich moeilyk kunnen uiten, enz. En zo zyn er nog vele an dere vragen waarmee mensen by de Pedagogenpraktyk om advies komen. Praktische hulp en deskundig onderzoek Wanneer opvoeders met een vraag by de Pedagogenpraktijk ko men is er meestal behoefte aan een praktisch advies: 'Wat kan ik doen?' Daarnaast is er in veel gevallen een deskundig onderzoek nodig om er achter te komen wat er met een kind aan de hand is, byvoorbeeld waarom het niet lukt op school of waarom een kind zich zo anders ge draagt De Pedagogenpraktyk biedt prak tische adviezen, soms in een ge sprek, soms zyn meerdere gesprek ken nodig. En verder doet de Prak tyk psychologisch en pedagogisch onderzoek, oa op het gebied van ontwikkelingsnivo. persoonlijk heid, leerproblemen, intelligentie, studeermethoden. enz. Dit gebeurt met behulp van tests of door obser vatie op school, thuis of in de spel- kamer van de Praktyk. Ook kunnen kinderen en jongeren bij de Praktyk begeleiding krygen, al leen of in groepjes. En wanneer iemand met een vraag komt waar de Pedagogen-, praktijk niet by kan helpen, dan bemiddelen de medewerkers even tueel by het vinden van de instan tie waar men wel terecht kan. Kosten meestal geen belem mering De dienstverlening van de Peda gogenpraktijk wordt in principe niet vergoed door ziektekostenver zekeringen. In sommige gevallen kunnen de kosten via een andere weg worden vergoed, maar meestal moet de hulpvrager deze zelf beta len. Om de hulp toch voor iedereen toegankelijk te maken, wordt er ge werkt met inkomensafhankelyke tarieven. Verder geldt dat een eerste gesprek altyd gratis en vryblyvend is. En ook worden er geen kosten in rekening gebracht wanneer een eenmalig adviesgesprek voldoende is of wanneer iemand wordt door verwezen naar een andere instan tie. Met deze service blyken de kosten voor de meeste mensen ook die met een minimum-inko men geen belemmering. Wanneer mensen een afspraak met een van de ortho-pedagogen willen maken, kunnen ze telefo nisch kon takt opnemen. Voor het eerste gesprek worden de betrokke nen meestal op het kantoor uitge nodigd. Afliankelyk van de vraag kunnen vervolgkontakten ook thuis of op school plaats vinden. Voor een afspraak of voor folders: Pedagogenpraktyk Venray eo. Postbus 256, 5800 AG Venray Tel. 04780-88229 Kantooradres: Marktstraat 8 Venray (advertentie) DIEFSTAL PORTEFEUILLE Een 37-jarige inwoner deed by de Venrayse politie aangifte van diefstal van zyn portefeuille uit zyn koffer in een school te Eindhoven. In die portefeuille zaten een geldbe drag van 30 gulden, zyn rybewys, 2 bank pasjes en 3 cheques. In re- kordtyd waren twee van die che ques al verzilverd.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5