assay (HUB 1 X A.s. zondag 8ste Halve Marathon Venray Snel duidelijkheid over MTO in Venray Feestprogramma 40 jaar MLK-school 'De Essel' Muziekfeesten te Veulen AGENDA h u I pve r ko pe rs/sters gevraagd Open repetitie bij Pastoor Kemmerekoor Handwerk- en Hobby tentoonstelling Expositie Kunstkring Amber te Venray peel en maas Donderdag 27 september - Pagina 3 'gey Op zondag 30 september a.s. orga niseert Atletiekvereniging Venray- Hegio voor de 8ste keer de Halve Bowling-Oostrum' Marathon Ven- iay. De atleten gaan om 13.00 uur van start. Om 11.00 uur valt het startschot voor lopen over 5 en 10 km. Het parcours ligt in de Venray se wyk Veltum en is geheel ver keersvrij en ook voor rolstoel atleten zeer goed te berijden. De wedstrijden zijn open voor KNAU- atleten en rekreanten. Start en fi nish zijn op de atletiekbaan in sportpark 'de Wieën'. In het par cours is een wijziging aangebracht waardoor nog snellere tyden moge lijk zijn. PRIJZEN B\j de atleten staat de Halve 'Bow ling' Marathon van Venray al als 'zeer snel' bekend. Voor veel atleten is deze marathon een ideale laatste voorbereiding op een najaarsmara thon. Atletiekvereniging Venray- Regio verwacht een deelnemersveld van ongeveer 100 atleten uit de re gio en van daarbuiten. Het par- coursrelcord staat by de mannen op 1.06.39 en werd vorig jaar tot stand gebracht door Leon W\jers (AVNy- megen). Op verbetering ervan staat een geldprijs. Ook voor de vrouwen en rolstoelatleten is er een geldprys als een tyd onder resp. 1.16.00 en 1.03.00 wordt gerealiseerd. Op de halve marathon zyn er voor de eer ste 10 aankomende atleten (in de Categorieën mannen en vrouwen) geldprijzen beschikbaar. Op alle lo pen zijn er aparte klasseringen voor rekreanten en de KNAU- kategorieën, mannen en vrouwen. Als hoofdsponsor treedt 'Bowling- Oostrum' op. VOORZIENINGEN De lopers zullen onderweg op de hoogte worden gehouden van de tijd. Bovendien zyn er verversin gen op ca. 5,10 en .15 km en na de finish. De atleten hebben de moge lijkheid zich na afloop te douchen en op de atletiekbaan is informatie te krijgen over de loopsport en het lidmaatschap van AV Venray-Regio. Er is voor deelnemers en toeschou wers ruime parkeergelegenheid. Mogelyk worden de wedstrijden op video opgenomen. De banden zul len worden vertoond tijdens en na afloop van de wedstrijden. ERELIJST Op de erelijst van de Halve 'Bow ling' Marathon prijken namen als die van Leon Wijers (AVNymegen), Har Pollen (Festina Venlo), Jos Ver hoeven (LOGO Geldrop), Mario van de Loo (HAC Helmong), Paul Coppus (AVTegelen) en by de vrouwen Wen dy Hendrix (AVTegelen) en Tonny Huijbers (GAC Gemert). Deelname wordt verwacht van een aantal regi onale toppers waaronder Mathijs van Deursen. Ook atleten van AV Nymegen zullen het deelnemers veld komen versterken. INSCHRIJVING De voorinschrijving is inmiddels gesloten, maar het is mogelijk te gen een meerbetaling van ƒ1,50 tot een half uur vóór de wedstrijd in te schrijven. By inschrijving op de wedstrijddag betalen deelnemers aan de 5 en 10 km 6,50 en aan de Halve 'Bowling' Marathon ƒ9,-. In lichtingen bij Mieke Alkim, tel. 04780-85514. voor vrijdagavond en zaterdagmiddag CAESAR Brouwer exclusieve herenkleding Caesar jongemannen-mode Grotsstraat4S Venray - Het Pastoor Kemmerekoor, al meer dan 20 jaar aktief in de Geysterse dreven, nodigt u uit op donderdag 4 oktober! Nu eens niet voor een uitvoering waar alles altyd zo perfekt mogelijk moet zyn geor ganiseerd, maar voor een open re petitie. Daar beleef je mee hoe ernst en plezier elkaar voortdurend af wisselen en aanvullen. Hoe hard werken hand in hand gaat met on vervalste humor. Waar gezelligheid aanzet tot inzet Natuurlijk kunt u ons ook horen in uitvoeringen en concerten. Za terdag 29 september houden wy ons jaarlijkse uitstapje. Dit keer gaan we naar Maastricht waar we 's avonds de mis zullen zingen in de Joannes Bosco kerk. Op 20 oktober geven we op uitnodiging van en in samenwerking met het gemengd koor 'Laetitia' uit Afferden een con cert aldaar. En dan op 22 december organiseren we in Geysteren zelf een Kerstconcert, met medewer king van 'Le Rossignol' en de Vocal Groupe 'Ambiance' uit Lottum. U ziet, gelegenheid genoeg om kennis te kunnen "nemen van onze muzikale uitspattingen. Maar het is misschien wel leuk om eens een kylye in de keuken te kunnen ne men. Hoe nu alle ingrediënten door onzq dirigent, Ad Voesten uit Grub- Als in september de donder knalt met Kerstmis sneeuw in hopen valt Sint Michiel (29) draagt de nhnter onder zijn kiel Septemberregen op het zaad komt het boerken wel te stood. bevorst, met zorg en kennis van za ken tezamen worden gevoegd zodat het eindresultaat tot tevredenheid kan stemmen, zowel bij onze dames en heren koorleden als by de toe hoorders. Daarom deze gelegenheid om het eens mee te maken. En wie weet, vindt u het dan zo geslaagd dat u denkt 'dat wil ik vaker mee maken'. Dan is daar de wekelijkse repetitie-avond, een avond van sa menwerking om iets moois te kun nen laten horen, naast gezelligheid en ontspanning. Kom dan luisteren en proef de sfeer binnen ons koor. Uit praktisch oogpunt wordt deze éne repetitie niet gehouden in het Gemeenschapshuis maar in zaal Kleeven, Nieuwlandsestraat, zodat er voldoende plaats is voor ieder een. Wy hopen u dus te mogen be groeten op donderdag 4 oktober om 20.00 uur in zaal Kleven, Geysteren. Het Pastoor Kemmerekoor zoals Marijke Donkers uit Grave de leden op de trap van het priesterkoor in de Geysterse kerk vereeuivigde in april van dit jaar. Op zaterdag 29 en zondag 30 sep tember wordt in het gemeen schapshuis De Linde te Oirlo de jaarlijkse Handwerk- en Hobbyten toonstelling gehouden. De ope ningstijden zaterdag zyn van 14.00-21.00 uur en zondag van 10.30-17.00 uur. Iedere belangsteUende is van har te welkom. De toegang is gratis. GROTESTRAAT 93 VENRAY. TEL. 04780-81214. Gedeputeerde Staten van Lim burg hebben in een brief aan de on derwij sspecialisten van de Tweede Kamerfraktie van PvdA, CDA en WD er op aangedrongen om staats- sekretaris WaUage van Onderwijs tot meer haast te manen in de kwestie 'Middelbaar Technisch On derwys in Venray'. Eerder dit jaar liet de staatssekretaris weten over drie jaar te bekijken of hy alsnog mee wil werken aan de komst van in Venray—IWi^achten een pe* riode van driejaar veel te lang. Wy dringen er by u dan ook op aan de staatssekretaris te bewegen de ter mijn van drie jaar te bekorten tot één jaar', schrijven Gedeputeerde Staten in hun brief aan de betrok ken kamerleden. Gedeputeerde Staten maken zich grote zorgen over de sociaal- ekonomische ontwikkelingen in Venray en omgeving Het is bekend dat er hier een chronisch tekort is aan technisch geschoold personeel. In hun brief schry ven GS dat er sig nalen zyn die duidelijk maken dat er veel eerder dan over drie jaar, een beslissing moet komen. Middelbaar Technisch Onderwys in Venray is al-een jarenlange wens van werkgevers, vakbonden, de Venrayse en de provinciale politiek. Dit zou mogelijk moefèmrtjn als een nevenvestiging van de Middel baar Technische School in Venlo. Begin dit jaar leek het erop alsof MTO in Venray daadwerkelijk ge realiseerd kon worden. Staatssekre taris Wallage voelt hier echter weinig voor en houdt vooralsnog de boot af. Volgens hem zijn er genoeg MTO-instellingen in de plaatsen rondom Venray. De MLK-school 'De Essel' viert volgende week haar 40-jarig be staan. Het programma ter gelegen heid van dit 40-jarig bestaan van 'De Essel' is zeer gevarieerd en duurt één week. Start feestweek Vrydag 5 oktober 1990 zuHen de leerkrachten 's ochtends de leerlin gen een veelbelovend programma aanbieden. Motto: Leerkrachten spelen voor leerlingen. In de vorm van herkenbare tv-spelletjes of -programma's treden de leerkrach ten voor het voetlicht. De video camera heeft de afgelopen weken al volop gedraaid; uiteraard zvülen de play-backnummers van groepjes leerkrachten niet ontbreken. Thema-middag Vrijdagmiddag 5 oktober vindt een thema-middag plaats met be trekking tot 'Ontwikkelingen in re latie tussen Regulier en Speciaal onderwijs'. Drie sprekers zullen de samenwerking tussen Basisonder wijs en Speciaal Onderwijs vanuit verschülende invalshoeken be lichten. De heer Knol, oud-voorzitter van 'De Essel' zal de ry openen. Vanuit zyn funktie als Inspekteur Basis onderwijs en met zijn ervaring als beleidsmedewerker van het Mini sterie van Onderwys geeft hy zyn visie op dit samenwerkingsprojekt. De heer Van Gent zal nader in gaan op de ervaringen in de regio Nijmegen met betrekking tot de sa menwerking Basisonderwijs/Spe ciaal Onderwijs. De heer Mühlradt, direkteur van MLK-school 'De Essel', zal de ont wikkelingen op dit gebied schetsen in de regio Noord-Limburg Om 16.30 uur vindt er vervol gens een receptie plaats voor geno digden in de aula van de school. Open dag/Reünie Voor allen vindt er op zaterdag 6 oktober een open dag plaats van 11.00 tot 15.00 uur. De school zal. met inschakeling van leerlingen, konkreet laten zien welke leerstof aan bod komt en hoe deze stof wordt aangeboden. Waarschijnlijk zuüen velen van de gelegenheid ge bruik maken om met deze vorm van onderwys nader kennis te maken. Ook op zaterdag 6 oktober wordt er een reünie georganiseerd. AUe oud-leerlingen en oud-leerkrachten zijn hierby welkom. Door middel van een advertentie zijn alle oud leerlingen uitgenodigd voor deze reünie die om 17.00 uur start en duurt tot 20.00 uur. Door overma king van ƒ10,- per persoon op reke ning 15.39.05.913 hoor je bij deze reünie. Van veel oud-leerkrachten is inmiddels bekend dat zy er ook zullen zyn. Musical Leerlingen van de afdeling SO én van de afdeling VSO voeren woens dag 10 oktober in de schouwburg van St. Anna een musical op voor ouders en familie. Van 19.00 tot 20.00 uur treden de SO-leerlingen voor het voetlicht; om 20.30 uur zullen de leerlingen van het VSO hun kyk- en luister spel vertonen. De stage-adressen van de VSO- leerlingen zullen ook een uitnodi ging krygen voor deze avond. Uitstapje De feestweek wordt afgesloten met een school-uitstapje voor alle leerlingen op donderdag 13 oktober. Gelet op de uitgebreide voorberei dende werkzaamheden van ouders én team, zullen het volgens de heer Mühlradt, direkteur van de school, enkele onvergetelijke dagen worden. MISHANDELING Een 27-jarige inwoner moest by de EHBO van het ziekenhuis behan deld worden voor by een vechtpar tij, naby een café 'n Het Brukske, opgelopen hoofdverwondingen. Er moesten drie hechtingen worden aangebracht Van de mishandeling heeft hy aangifte gedaan. De dader is by de politie bekend. Omtrent de motieven kon niets worden mede gedeeld. De jaarlykse overzichtsten toonstelling van deze Venrayse amateur-beeldende-kunstenaars- vereniging is zaterdag jl. geopend in de foyer van de schouwburg. Het is wederom een grote verzameling van kunstprodukten, die door de twaalf leden in het afgelopen jaar zyn vervaardigd. De tentoonstelling biedt de Venrayse bevolking een zeer gevarieerde selektie, zowel in kwaliteit als in technieken. Als we kunst zien, in wat voor vorm dan ook, die ons ontroert, dan is dat ware kunst; of dit nu door een amateur of door een be roeps kunstenaar is gemaakt, is dan totaal onbelangrijk. Kunstkring Amber bestaat nu 8 jaar en u zult op de tentoonsteUing inzendingen aantreffen van de Ven rayse leden Martien Arens, Emily Gossens, Martin Nelissen, Ton Noy- ens, Piet Spee, Jan de Weert en Wil Sorée. Voorts van Henriëtte en Ber nard Assen, die momenteel in Costa Rica vertoeven; Jac van Bakel uit Vierlingsbeek. Ricky Janssen uit Horst, Hay Weys uit Casten ray en Ger Munten uit Wanssum. Er is zeer uiteenlopend en vaar dig werk te zijn. Deze grote ver scheidenheid is dan ook de chafme van dit soort exposities. Wy onder scheiden olieverf-, acryl-, aquarel-. keramiek-, beeldhouwwerk-, hout snijwerk-, inkt-, pastel- en potlood technieken. Musea trekken tegenwoordig massa's mensen die daarvoor dik wijls verre reizen en lange files op de weg en voor de kassa moeten doorstaan. Komt u nu ook eens kij ken naar wat uw eigen streekgeno ten te bieden hebben. Zeker zal het een en ander uw waardering kun nen wegdragen. In dit verband is het van belang te vermelden, dat uzelf uw persoon lijke voorkeur ter plaatse kunt no teren van de drie werken die u het meeste aanspreken. Hiervoor zal een zogenaamde publieksprijs wor den uitgereikt in de vorm van een schilderstuk van Jac van Bakel. De tentoonstelling loopt nog tot en met zondag 30 september en is iedere middag van 2 tot 5 uur ge opend. Voorts zal op iedere middag tydens deze expositie, altyd een van de leden aanwezig zyn en u voorzien van een begeleidende ka- talogus. Hebt u speciale interesse, dan kunt u eveneens kontakt opne men met de betreffende kunste naar. Een oproep aan alle regionale kunstminnenden: maakt u een de zer dagen eens een uurtje vry voor deze expositie; u zult er geen spyt van hebben! Tenslotte willen we u nog attent maken op de mogelijkheid zich aan te melden als lid van de Kunst kring. Vooral mensen met enige er varing en bedrevenheid b.v. via de Vrije Academie e.d. zyn van harte welkom. In het komende weekend organi seert de Harmonie uit Leunen, Veu len en Heide het jaarlykse muziekfeest in een feesttent op het spoctlfiirein 'De XÜggUfe Veulen. In^ ^flpri verban omet het marsconcours van de Limburgse Thmboerbond werd deze akkommodatie als het meest geschikte stekkie aangemerkt. Vrydag wordt het feest om 20.30 uur geopend door de groep 'Unity'. Voor de regelmatige discotheekbe zoeker is dit bepaald geen onbeken de groep. Reeds vele malen hebben zij garant gestaan voor heerlyke avonden van vertier. Deze groep, sinds kort bestaand uit professio nals, is druk bezig met plaatopna mes en binnen- en buitenlandse optredens. Met het vernieuwde re pertoire en hun prachtige licht show is dit orkest nog beter dan voorheen. Zaterdagavond vanaf half negen is er in de gezellig aangeklede feest tent volop gelegenheid om te dan sen voor de echte dansliefhebbers. Met het bekende dansorkest 'De Drivers' en een uitstekend verzorg de dansvloer van grote omvang, een prachtige gelegenheid voor vereni gingen, dansclubs e.d. om er een mooi en gezellig avondje uit van te maken. Waar veel mensen by el kaar zyn is het overigens ook goed vertoeven voor degenen die minder van dansen houden, maar meer de voorkeur geven aan gewoon gezeUig bijeen zijn. De feesttent zal daar voor zodanig worden aangekleed dat eenieder er zich meteen thuis voelt Zondag Marsconcours Zondag 30 septembver zal het voor dit jaar laatste marsconcours van de Limburgse Tamboerbond ge houden worden. De organisatie is in handen van Harmonie St Catha- rina en zal worden afgewerkt op het legen achter de kerk, in de direkte nabijheid van de feesttent Het marsconcours dat om 12.00 uur be gint telt 19 deelnemende korpsen uit de omgeving en verre omtrek. In de derde divisie zullen optreden de plaatselyke drumband van Har monie 'St. Catharina' en gezel schappen uit Helden, Afferden, Venlo, Leveroy, alsmede de drum band van Harmonie Euterpe uit Venray. In de tweede diyisie treden voor het voetlicht de korpsen uit Wanssum, Maastricht Helden en Horst De eerste divisie kent als deelnemers drumbands uit Ste- vensweert Oirlo en Sittard. In de eredivisie zullen achtereenvolgens acte de presence geven het Thm- boerkorps uit Someren, de drum band van Fhnfare St Oda uit Merselo en de drumbands uit St Geertruid en Munstergeleen. Om streeks 18.00 uur zal de laatste prijsuitreiking plaatsvinden. De feesttent is overigens zo groot gemaakt dat by slecht weer het con cours in de tent kan worden gehou den. Dus voor het slechte weer hoeft men als supporter niet thuis te blyven. FIETSSTOELTJE NIET VEILIG Van een in de fietsenstaUing on der het ziekenhuis gestalde fiets van een inwoonster werd het fietsstoeltje ontvreemd. De waarde van het stoeltje bedraagt ƒ60,-. Brouwer exclusieve herenkleding en Caesar jonge mannen mode twee goede zaken onder een dak. BROUWER EXCLUSIEVE HERENKLEDING Groleslraal 43 5801 BE Venray lel 04780'10943 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de \bcht: 29/9: G. van LOON Paterestraat 60, tel. 88800 30/9: F. SCHMEETZ Aronskelk 76, tel. 85900 DR. Van DONGEN PasL Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZI EKENVER VOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN ST. ODA Passage 1, tel. 81255 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G van GEMERT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIERENARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak R. GOEDEGEBUURE Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. \&n der Rei^, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. r "Horet, terö57Ö9333; vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktyk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur 'tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken :s middags tussen 6 en 7 uur. tel. 82411 REGIONALE VERENIGING HET GROENE KRUIS VENRAY De dienstdoende wijkverpleegkundige voor Venray. Meerlo en Wanssum is bereikbaar via tel. 04780-81269 Spreekuur voor Venray: Voor eventuele behandelingen door de wijkverpleegkundigen alsmede het doorgeven van boodschappen is er ge legenheid van maandag t/m vrydag tussen 15.00 en 1800 uur. Uitleen voor Venray: Voor het afhalen en terugbrengen van uitleenartikelen kunt u terecht van maandag t/m vrijdag van 15.00 tot 1800 uur. In het weekend alleen voor spoedgevallen door de wijkverpleeg kundige van de weekenddienst- Eenieder wordt verzocht de artikelen na gebruik z^.m. terug te bezorgen. Zuigelingen-kleuterbureau en gehoorscreening: Uitsluitend op afspraak, tel. 81269 Spreekuur Diëtiste Uitsluitend op afcpraak. tel. 81269 Zwangerschapgymnastiek Aanmelden via telefoon 81269 Groene Kruis Wijkcentrum "De Kiosk" Brukske Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge van dinsdag en donderdag van 1130 tot 12.00 uur, tel. 83859. Zuigelingen- en kleuterbureau uitslui tend op afspraak. Wijkgezondheidscentrum "Landweert" Venray: Spreekuur door de wijkverpleegkundi ge op dinsdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur. tel. 88273 Wykgebouw Ysselsteyn Litsenbergweg 20b Spreekuur en uitleen op maandag, woensdag en vrydag van 1330 tot 14.00 uur, tel. 04785-1492 - Wykgebouw Wanssum SL Leonardsweg 1 Spreekuur en uitleen op dinsdag, don derdag en vrydag van 0830 tot 09.00 uur. tel. 04784-1201 Wykgebouw Tienray Bernadettelaan 8 Spreekuur en uitleen op maandag woensdag en vrydag van 13.00 tot 13.45 uur. tel. 04789-1397 Indien u dringend iets nodig heeft en uw wykgebouw is niet bereikbaar kunt u zich vervoegen op een van de andere wykgebouwen op de aangege ven tyden. gratis spreekuur ADVOCATENKANTOREN VENRAY Iedere dinsdag en donderdag van 5 tot 6 uur. Handicaps... Vragen hierover? bel: Informatie Voorziening Gehandicapten-Limburg, tel. 045- 239600 (op werkdagen van 9.00- 12.00 uur en van 14.00-17.00 uur)

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3