M.L.K.-school 'de Essel' viert haar veertigjarig bestaan <§B r 4.95 3.95 Florado Bloemen O.L. Vrouwe Gilde Holthees viert 650-jarig bestaan Conrector J. Martens gaat met pensioen Bedrijfsbrandweren hielden spektakulaire wedstrijden St Servatius middelpunt van Open Monumentendag Schouwburgseizoen gaat sterk van start voordeelaktie Schutters vierden Dekenaal feest Openbare bibliotheek Gevonden Young Hair Shop kapper suksesvol Ria Oomen naar Venray PEEL EN MAAS Donderdag 13 september - Pagina 3 Op vrydag 5 oktober viert de M.L.K.-school 'de Essel' haar 40-jarig jubileum. De vroegere b.lo.-school is in 1950 gesticht door de zusters van de Congrega tie van de Goddelijke Voorzienig heid. De school werd gehuisvest in de gebouwen van het St. Jozef klooster te Venray. Aan de school was tevens een internaat verbon den. Behalve door de leerlingen vanuit het internaat, werd de school bezocht door kinderen uit de regio Horst, Venray en de Maas dorpen. In 1970 werd het nieuwe schoolgebouw aan de Ursula- straat betrokken, waarin de huidi ge school nog gehuisvest is. Het internaat was inmiddels opgehe ven. Aan de school was tevens een arbeids- en huishoudklas verbon den. Verder kreeg, by het betrek ken van de nieuwbouw, de school een andere benaming: A.B.O.- school 'de Essel' (school voor Aan gepast Basis Onderwijs). 'De Es sel' is genoemd naar de wyk in Venray waarin de nieuwe school Het bestuur van de school kwam per 1 janurai 1975 in handen van 'de Stichting Katholiek Buitenge woon Lager Onderwijs de Essel'. Dit bestuur vormt ook nu nog het be voegd gezag van de school. Per 1 augustus werd een afdeling V.B.O. (Voortgezet Buitengewoon Onder wijs) aan de school verbonden, wel ke afdeling voortkwam uit de voorheen aanwezige arbeids- en huishoudklas. Met het ingaan van de ISOVSO (Interimwet Speciaal On derwijs Voortgezet Speciaal Onder wijs) werd de benaming van de schoolgewijzigd in: M.L.K.-school de Essel, school voor SO/VSO. Momenteel telt de school 7 groe pen voor het SO en 3 groepen voor het VSO. In 1987 is een interne ver bouwing gereed gekomen, zodat zo wel de SO-afdeling alsook de VSO- afdeling zo zelfstandig mogelijk kunnen funktioneren. DOELSTELLING De school wil de kinderen opti male kansen bieden zichzelf te ont plooien. Om dit doel te bereiken wordt getracht een opvoedingskli maat te scheppen dat by de leerlin gen de ontwikkeling van de persoonlijkheid gunstig bevordert Hierby moet rekening worden ge houden met de mogelijkheden van iedere afzonderlijke leerling. Be langrijk is het de leerling ver trouwd te maken met gewoonten, gedragingen en houdingen die in hun huidige en latere leven van be lang zyn. Op de afdeling speciaal onderwijs (SO) zitten leerlingen in de leeftijd van 6 tot ongeveer 13 jaar. By de samenstelling groepen wordt veel rekening gehouden met de per soonlijkheid, leeftijd, nivo en socia le vaardigheden van de kinderen. Het onderwys lykt op het onder wijs van de basisschool met vakken als: rekenen, lezen, verkeer, mondelinge- en schriftelijke taal en gymnastiek. Ook komen er onder delen aan de orde die te maken hebben met de natuur, met de di- rekte leefomgeving van het kind, maar ook zaken die verder van het kind afliggen of aktuele gebeurte nissen-, wereldoriëntatie. Ook is het belangrijk dat de kinderen leren met elkaar en met volwassenen om te gaan. Door de kenmerken van de leer lingen ziet het 'onderwijzen' er an ders uit: de leerstappen zyn vaak kleiner, de instruktie wordt aange past. Er wordt gezocht naar aange paste verwerkingsvormen die aansluiten op de behoeften van de leerlingen om te leren in prakti sche, konkrete situaties. Het blijkt dan, dat herhalingen vaak nodig zyn. Het VSO is een algemeen vormen de vorm van voorgezet onderwys, waarby de leerlingen op vele ma nieren en terreinen worden voor bereid op hun toekomstige leef- en werksituatie. De leervakken zyn nog meer praktisch gericht met vakken als: bouwtechniek, huis houdkunde, textiele werkvormen en oriëntatie in de agrarische we reld. Vanaf de 16 jaar kunnen de leerlingen stagelopen om te oefe nen in een werksituatie. Er wordt stage gelopen in ver schillen bedrijven en instellingen in Venray en omgeving. De leerlin gen kunnen het VSO volgen tot hun twintigste jaar, maar geprobeerd wordt om voor de leerlingen eerder een passende werksituatie te vin den. Ter ondersteuning van het on derwijzend personeel maakt de school ook gebruik van de kennis en inzichten van diverse deskundi- Op het tot 'Rènkhuizen' omge doopte terrein van Rank Xerox wer den zaterdag spektakulaire en bijzonder realistische wedstrijden voor bedrijfsbrandweren gehou den. Hierbij was de kombinatie van brandbestrijding en hulpverlening door de organisator, de heer Ger de Groot, uitstekend in elkaar geweven. De brandweermannen hadden geen gemakkelijke taak want op weg naar de brand kregen zy nog te maken met een verkeersongeval. By de wedstrijden werd medewer king verleend door de reservepoli- tie, het Rode Kruis en leden van de Lotus-groep om het allemaal echt te laten lijken. Na afloop evalueerde de heer Ruud v.d. Beele de aanpak en belichtte hy waar de fouten wa ren gemaakt. Maar dergelijke wedstrijden worden gehouden om te leren hoe by kalamiteiten op te treden. De nieuwe voorzitter van het Co mité Open Monumentendag Ven ray, de heer Frits Ruyten, mag tevreden zyn over de belangstel ling, die zaterdag bestond voor de route "Van St Servaes tot St. Petrus'. Zeer veel interesse bestond voor de uiteenzetting door de heer G.H. Pe terink over het ontstaan en de ont wikkeling van de lokatie St. Servatius en hetgeen hierover in het museum op het PCV-terrein is te zien. Verschillende belangrijke paviijoens, alsmede oude bomen, die sinds de oprichting van St Ser vatius op het terrein staan, werden nader bekeken. By de opening in het Camillushuis brak de heer Ruy ten een lans voor het partikuliere initiatief, dat plannen heeft ontwor pen voor de stadstuin tussen de Grote Kerk en het gemeentehuis. Uiteraard werd gepleit voor behoud van monumentale gebouwen in Venray, omdat hiermee in Venray niet al te zuinig wordt omgespron gen. Vandaar dan ook, dat op de route werd stilgestaan bij een aan tal gebouwen en gevels, die zeker moeten blijven bewaard en een plaats op de (gemeentelijke) Monu mentenlijst verdienen. Even als tydens de Kerkepad- dagen, waren de Grote Kerk en de toren opengesteld en werd in de kerk weer gemusiceerd. Ook tij dens het straatfestival trokken de Grote Kerk en de toren weer veel bezoek. Ger de Groot kreeg de eerste prys uitgereikt, die de bedrijfsbrand weer van Rank Xerox had verdiend by een onlangs gehouden oefen tocht van de Noordlimburgse brandweren. Mevr. Stollman. be schermvrouwe van de Rank Xerox- brandweer, had alle waardering voor de inzet van de bedrijfsbrand weren en herinnerde er aan, dat het volgend jaar voor de twintigste keer wedstrijden op 'Renkhuizen' worden gehouden. Eerste prys: brandweer van Pe- chiney, Vlissingen met 772 p.; twee de prijs: brandweer Heineken uit Den Bosch met 741 p.; derde prys: brandweer Hoechst uit Weert met 702p. De brandweer van Cehave uit Veghel deed de beste brandweer test; Hatema Helmond kwam het beste met de EHBO voor de dag en de beste pompbedienden zaten by de IBC. Andeno uit Venlo had vol gens de jury de beste bevelvoerder. BROMFIETSER HAD PECH Een 23-jarige bromfietser had be hoorlijke pech toen hy van een 20- jarige automobilist die vanaf de De ken Thielenstraat de Merseloseweg opreed, geen voorrang kreeg. By de botsing ontstond alleen materiële schade. De politie ontdekte echter dat de bromfietser behoorlyk on der invloed verkeerde. Hy moest de bekende proeven ondergaan, kreeg een rijverbod van 7 uur en proces verbaal wegens het rijden onder invloed. gen zoals: logopedisten, vakleer krachten, maatschappeiyk werken den, orthopedagoog en jeugdarts. SCHOOL EN GEZIN De relatie tussen school en gezin wordt, zeker omdat het om kinde ren gaat voor wie speciale aandacht nodig is, als bijzonder belangryk gezien. Er vindt dan ook veel over leg plaats met de ouders d.m.v. ou deravonden, rapportbesprekingen, leerlingbesprekingen en huisbe zoeken. Tevens is er een oudercom missie aktief op de school. De school ziet het ook als een belang- ryke taak om bij iedereen meer begrip by te brengen voor de pro blemen van de moeilyk lerende kinderen. De medewerking van de omgeving van de kinderen is on miskenbaar bij het zoeken naar oplossingen. Wanneer buurt- of dorpsscholen, de verenigingen en instanties zouden proberen by al lerlei aktiviteiten ook de leerlingen uit het speciaal onderwijs te betrek ken, dan is daarmee al een flinke stap in de goede richting gezet. SPEELPLAATS Ruim een jaar geleden is een be gin gemaakt met de renovatie van de speelplaatsen. Hierbij is een be roep gedaan op de hulp van de ouders. De plaatsing van een groot speeltoestel vormt de afronding van deze renovatie. Er wordt naar gestreefd om by de start van het ju bileumfeest een belangrijk gedeelte van dit speeltoestel in gebruik te kunnen nemen. FEEST-PROGRAMMA Het 40-jarig jubileum zal met een uitgebreid feestprogramma worden gevierd. Vrydag 5 oktober 1990 start het feest voor de leerlingen; 's middags vindt er een officieel ge deelte plaats met enkele lezingen en aansluitend een receptie. Op za terdag 6 oktober 1990 is er een open dag. Iedereen wordt dan in de gelegenheid gesteld nader kennis te maken met dit onderwys-type. Voor oud-leerlingen en oud- leerkrachten wordt 's avonds een reünie gehouden. Van maandag t/m vrijdag 12 oktober vinden er aller lei festiviteiten plaats, zoals een spellendag en een uitstapje. Ook zullen leerlingen van de afdeling SO als van de afdeling VSO een mu sical opvoeren voor ouders en familie. De eerste voorstellingen van het nieuwe seizoen dienen zich aan. Op 25 sept. opent men met de Hongaars getinte operette van Em merich Kalman, Die Czardasfürtin met melodiën als "Weist dus es noch?" "Die Madis vom Cbantant", kortom een en al feest. Op 1 okt volstrekt uniek en voor het eerst in Nederland de beroemde opera van Warschau met topsolisten. Een ge renommeerd gezelschap van 120 kunstenaars brengt Mozart op we reldniveau. Geen muziekliefhebber die daaraan voorbij zou mogen gaan. Byzonder is de voorstelling Minetti van Thomas Bemhard. Dit stuk speelt zich af in een bar en wordt daarom voor een klein pu bliek in de nieuwe theaterbar gespeeld. Dat is dus wel erg byzon der. De nieuwe bar die nog niet he lemaal ingericht is, is wel reeds bruikbaar om het pubhek te ont vangen. Streetsisters is een negermusical uit Zuid Afrika, die goede kritieken kreeg by de eerste Nederlandse voorstellingen. In ieder geval een bijzondere ervaring. Dat Fons Jan sen voorleest uit zijn eigen werk, zal de vele fans van Pons Jansen veel plezier doen. Op zyn eigen wij ze zorgt hy voor een heerlijke lita- raire avond. Het ballet van Moskou is top of the world. Zij komen met 130 man sterk incl. eigen orkest met het ballet Creation of the world. Een heel byzondere voorstelling en artistiek samen met de opera van Warschau het beste van het beste dat Oost-Europa te bieden heeft Door verschuivingen en bijboe- Oud-wethouder Henk Wülems, thans burgemeester van de Westbrabant se gemeente Wouw, was vrijdag op bezoek in Venray, nu met een aantal raadsleden en ambtenaren uit zijn nieuwe gemeente. Het gezelschap werd ten gemeentehuize ontvangen, waar het een rondleiding door het voorma lige klooster kreeg. Buiten was burgemeester Wiüems zelfde gids, want hij kon uit eigen ervaring vertellen hoe Venray de laatste jaren werk heeft ge maakt van het centrum en daar nog steeds volop aktief is. Er loerden ver der bezoeken gebracht aan de Grote Kerk en de bibliotheek en uiteraard aan 'het levenswerk' van de voormalige Venray se wethouder, de Bleek. 10 grootbloemige rozen 40 cm lang, slechts Prachtige bogonla vol knop, nu (geldig van do. 13 t/m zat. 15 september a.s.) De Bleek 46 Venray In het komende weekend wordt in Holthees/Smakt het 650-jarig be staan van het Onze Lieve Vrouwe Güde gevierd. Er is alle reden tot feestvieren, want verschillende ver enigingen in Holthees/Smakt heb ben hun bestaan te danken aan het gilde. De fanfare is daarvan een sprekend voorbeeld, omdat zy nog steeds de naam van het jubilerende gilde draagt. Er is een feestprogram ma, dat voor jong en oud aantrek- kelyk is. Vrijdagavond om 8 uur wordt de viering geopend met een optreden van de Belgische muziekgroep 'La- vita'. Op zaterdagmiddag kunnen vanaf 2 uur de kinderen van Holt hees en Smakt allerlei spelletjes spelen en 's avonds om 8 uur treedt de groep 'Indeed' op met de nieuwste top-40 muziek. Op zondag 16 september wordt om tien uur in de feesttent door rector Verbeeten de H. Mis opgedra gen, welke muzikaal wordt opge luisterd. Daarna is er receptie waarby ook het koperen bestaans- feest van het tamboerkorps wordt gevierd. De dag wordt verder gezel lig voortgezet met het optreden van enkele joekskapellen. kingen zijn er weer beperkt plaat sen beschikbaar voor voorstel lingen die aanvankelyk waren uitverkocht. .Zo komen er een twin tigtal plaatsen beschikbaar voor Het Ballet van Moskou. Ook voor de voorstelling Up with People zyn thans nog een dertigtal plaatsen be schikbaar. De musical A night at the Cotton Club krygt een extra da tum op 26 nov. Deze extra voorstel ling is inmiddels alweer voor 75 volgeboekt. Deze voorstelling trok reeds meer dan 200.000 bezoekers wat een record betekent. U kunt nu dus alsnog boeken. Ook de extra voorstelling van Paul van Vliet mag zich in grote belangstelling verheu gen. Alleen al in Scheveningen strok deze jubileumproduktie afge lopen maanden meer dan 50.000 bezoekers. In Den Haag is deze voor stelling hét gesprek van de dag. Het is inderdaad een unieke uitvoering die u eigenlyk niet mag missen. Ook de extra voorstellingen van Frank Boeyen en Jack Spijkerman zyn inmiddels alweer voor 75 uitverkocht. Ook hier is het advies niet te lang te wachten, anders vist men achter het net Nieuw voor de jeugd, is dat er een aantal voorstellingen komt die ge maakt zyn door de beeldend kunstenaar Frans Malschaert Hy maakt vanuit zyn optie jeugd voorstellingen met een hoog ar tistiek gehalte. Het is dus wat moeilyker dan de bekende sprook jes, maar beslist even plezierig om er naar te kyken. Zyn vorige voor stellingen werden veelvuldig be kroond. De kunstkring Venray en de Vrije Academie staan achter dit initiatief, waarvan gehoopt mag worden, dat men er op in springt. Op zondag 23 sept is de eerste van de reeks met als titel Blok. Vooralsnog kan men dus voor een groot aantal voorstellingen nog plaatsen krijgen maar meteen is ge constateerd, dat het nieuwe schouwburgseizoen een groot sei zoen gaat worden. Blij is men dan ook dat men het publiek na afloop van de voorstelling zal kunnen ont vangen in een nieuwe artiesten-bar. Deze nieuwe bar ziet uit over "De Bleek" en zal een gezellig ontmoe tingscentrum worden. Jammer is, dat de toiletgroep, die nodig aan vervanging toe is dit seizoen nog niet gestart kan worden. Hoewel bouwvergunning en financiering rond waren, kon men te laat met de bouw starten, waardoor het seizoen van de schouwburg doorkruist zou worden. Dat blyft dus nog een jaar- ije behelpen! DIEFSTAL Er werd aangifte gedaan van diefstal van een beregeningswagen met daarop een sproeihaspel en 5 meter aanvoerslang, vanaf een ter rein aan Roland in de buurt van het grintgat De aangifte werd gedaan door een inwoner van Casten ray, die dat materiaal had geleend van een bedryf uit Sevenum. Vijf schutteryen, aangesloten by de Bond Juliana, vierden zondag in Venray hun dekenaal schutters feest Voordat op de schuttersweide aan de Endepoel de schietwedstry- den werden gehouden, trok 's mid dags een kleurige stoet schutters 'met vliegende vaandel en slaande trom' door de straten by de de Vre- deskerk. de jury oordeelde, dat de Schutterij 'Wilhelmina' uit Horst het beste muziekkorps had en dat de Schuttery 'St. Sebastianus' uit Sevenum het mooiste geheel vormde. De Sevenumse schutters waren ook de winnaar van de by de schiet- wedstryden beschikbaar gestelde wisselbeker. In de A- en de C-klasse kreeg 'Sint Jan' uit Grubbenvorst de eerste prijs. In de B-klasse waren het de schutters van 'Wilhelmina' uit Horst, terwijl de organiserende vereniging't Zandakker Gilde Sint Jan' de tweede prys schoot in de C- klasse. De Bibliotheek Venray heeft een kollektie van meer dan 600 GROTE LETTERBOEKEN. Deze boeken heb ben een aangepast lettertype voor slechtzienden, maar kunnen ook door andere leners gelezen worden. In deze kategorie zyn allerlei gen res (o.a. streekromans, detektives, oorlogboeken) aanwezig, maar ook veel bekende titels van lteraire schryvers. By het inlichtingenbureau vol wassenen is een schriftelyke kata- logus aanwezig van GROTE LETTERBOEKEN. Hier kunt u ook informatie vragen over de Blinden bibliotheek 'Le Sage ten Broek' in Nymegen. waar u gesproken boe ken (op cassettebancyes) kunt aan vragen. Enkele titels uit de kategorie GROTE LETTERBOEKEN: Brouwers, Maija - Havinck een episode. Na de zelfmoord van zyn vrouw lykt het leven van een Amsterdamse advokaat komforta- beler geworden. Carmiggelt, Simon - Beter be jaard dan oud. Keuze uit de bundels 'Brood voor vogeltjes', 'Slenteren', 'Vroeger kon je lachen', Bemoei je d'r niet mee', 'De rest van je leven' en 'De avond valt'. Eden, Dorothy - Wachten op Willa. Een jonge Engelse ontdekt dat haar nichtje in Stockholm ver dwenen is. Oosterbroek-Dutschun, Annie - Wie zoekt en niet vindt Een boe renzoon die by zyn ouders op een eenvoudige hoeve woont is erg ja loers op zijn beide neven die prach tige boerderyen hebben. Wenthworth. Patricia - Een vrouw verdween. Als in een Engels dorpje twee vrouwen zyn verdwe nen en militaire geheimen zyn uit gelekt wordt detektive Miss Silver ingeschakeld. GROTE LETTERBOEKEN. vraag ernaar by het inlichtingenbureau volwassenen! Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Gevonden voorwerpen van 4 t/m 9 sept Witte kinderbril; zilver montuur met rood streepje; zwarte poes met witte bef; autosleutel; 5 Lipssleu- tels: witte tas; lederen voetbal; wit blauw knuffelbeertje. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-8488& tst 224. De Young Hair Shop kapper Karin Cooyman was op de Tbur Couleur wedstryden, gehouden in de Holly wood discotheek te Eindhoven, wel zeer suksesvol. Onder het grote aan tal deelnemers eindigde hy op de tweede plaats met een door hem zelf uitgedacht en gekreëerd kap sel. Onder het talloze publiek wist hy zelfs de eerste prys, de pu- blieksprys te behalen. Voorwaar een aardig sukses voor deze kapper van de Young Hair Shop in de Bleek te Venray, welke kapsalon vanaf 26 september 1990 overhuist naar de Bleek nr. 70 in verband met de gro te toeloop van kliëntèle, wat een grotere werkplek nodig maakt Een proficiat voor Karm en het suksesvolle team van de Young Hair Shop kappers. -l- De heer drs. J.H.J.M. Martens gaat na 24 jaar de scholengemenschap Jerusalem verlaten. Per 1 augustus is hy al met de VUT gegaan, maar op 14 september wordt het afscheid officieel gevierd. De heer Mariens, geboren in 1930 in Eindhoven, kwam in 1966 in dienst by de scholengemeenschap Jerusalem. Hy had op dat moment al een kleine onderwyscarrière achter de rug. Van 1952 tot 1962 was hij onderwyzer op verschillen de scholen, waaronder enkele jaren op Aruba. In 1960 haalde hy de middelbare akte Engels. In 1967 haalde hy het doctoraal examen in de Engelse taal- en letterkunde, met als byvak- ken ontwikkelingspsychologie en filosofie. Vanaf 1970 was hij op Jerusalem dekaan, en vanaf 1984 conrector. PERSOONLIJKHEID De heer Mariens staat bekend als iemand met een uitgesproken per- soonlykheid. Als docent heeft hy in de klas altyd duidelijk gestalte kunnen geven aan zyn opvattingen over het onderwys. De scheidende conrector heef altyd een grote waarde gehecht aan het literatuur onderwijs. Naar zyn mening hoeft een docent geen middelen te schu wen om leerlingen enthousiasme by te brengen voor literatuur. Met name de persoonlyke voordracht en de theater-mogelykheden van de docent kunnen daarby een be- langryke funktie vervullen. Dit show-element bracht hy zelf regel matig in praktijk. Als conrector was hy de laatste ja ren een beetje de nestor van de school: degene die steeds probeerde om met relativerende woorden pro blemen op te lossen. Jerusalem neemt op vrydag 14 september officieel afscheid van de heer Mariens. Het bestuur biedt hem een receptie aan die wordt ge houden in de school, van 16.00 tot 17.30 uur. Allen die de heer Mariens by deze gelegenheid willen ontmoe ten, zyn van harte welkom. Vrydagavond is er een feestavond voor personeel en genodigden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler, T. Lankveld. H. Schreven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A. Coenen, F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de \bcht: J. de VOCHT Henseniusplein 13a, tel. 81878 DR. Van DONGEN Past. Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKENVERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAY8E APOTHEKEN DE BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrydagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: g van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN Jr., tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTUK W.H. Kremer en W.G.AM. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.II.M. de Vocht/R-C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktyken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vfermazeren MEVR. RAAYMAKERS Horst, tel. 04709-6538 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Vhn der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 0478(182411 Op woensdag 19 september a.s. zal mevrouw Ria Oomen-Ruyten lid van het Europees parlement en vice-voorzitter van de christen- demokratische fraktie in Straats burg naar Venray komen. 's Middags zal zy de pry zen uitrei ken van de Zonnebloemaktie van de Jeugdnatuurwacht Venray. Op zaterdag 17 maart jl. heeft de Euro parlementariër als geschenk van het CDA-Venray zonnebloempitten overhandigd aan de voorzitter van de Jeugdnatuurwacht Venray, de heer L. v.d. Hoff als aktie voor alle Jeugdnatuurwachters. In de schouwburg van St Anna zal mevrouw Oomen die middag de prijswinnaars bekend maken en de gelukkigen de pryzen overhandi gen. Tbvens zullen dan alle nieuwe Jeugdnatuurwachters uit de ge meente Venray geïnstalleerd wor den door portefeuillehouder Jeugd- en jongerenwerk, wethouder J. Driessen. Na dit gebeuren zal mevrouw Oomen-Ruyten op het gemeentel huis een gesprek hebben met het college van b. en w. over Europese subsidiemogeiykheden. GRAAG GETUIGEN Zondagmiddag omstreeks 18.00 uur zette een 38-jarige inwoner zyn auto op de parkeerplaats by de Eindstraat Toen hy terugkeerde om 18.15 uur, ontdekte hy dat zijn auto behoorlyk was beschadigd. Uit sporen '/iel op te maken dat een an der motorvoertuig tegen de auto was gebotst Maandagmiddag omstreeks 17.00 parkeerde een 39-jarige inwoonster haar auto op de parkeerplaats ach ter de Muziekschool. Iben zy terug keerde om 17.45 uur bleek haar auto behoorlyk beschadigd te zyn. In beide gevallen kon geen visite kaartje van de veroorzakers worden achterhaald en daarom doet de poli tie een beroep op getuigen om zich te melden.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3