lm Mi Oude foto's in de kerktoren Vlooienmarkt Pater Camps vraagt hulp PEEL EN MAAS Donderdag 6 september - Pagina ij Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Bindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29. tel. 82385 b.gg. 85855. Zaterdag: Maria Geboorte. 9.00 Lsm. uit dankbaarheid b.gv. rel. professie van Bemice Fyneman; voor bhouden thuiskomst (J); te.v. de H. Maagd Maria (B); Herman Eb- berink. 19.00 ZONDAGSDIENST; overl. ouders Clephas-Linders en Arno; Els Jongmans-Vondenhoff; Plet Keysers (Roll.); echtp. Vermeulen-Drabbels; Grad Gou- mans; Leo Gooren (fam. Van Loon en fam. Godschalk); Johan van Hei ningen (koll.); Truus Hendriks- Theelen (koll.). In dit weekend is er een deurkol- iekte om de onkosten te dekken van de ziekenmiddag op dinsdag 11 sept a.s. Zondag: 23e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. An Gossen- Takkenberg (koll.). 930 Lsm. te.v. O.L. Vrouw Geboorte (J); W. Broers, echtgen. en overl. kinderen; Wil- helmina v.d. Munckhof-Sangers; overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders (S); Engelbert v.d. Pach (koll.). 10.00 Processie naar O.L. Vrouw van Oostrum waar een plechtige H. Mis wordt opgedragen voor het geestelijk en tydelyk wel zijn van onze parochie met mede werking van ons Dames- en Herenkoor. W(j hopen daar vele praochianen te ontmoeten om geza menlijk ons toe te wfjden aan de H. Maagd Maria. 11.00 Lsm. Dorothea Ariëns-Hendriks en overl. lam.; Toon Jeuken (koll.); Harry Poels. Maandag: 9.00 Lsm. Oude stich tingen. Dinsdag: 9.00 Lsm. tot zekere in tentie. 19.00 Lsm. Catharina Len- sen; Harry Poels. 13.30 Ziekenmiddag in de aula van de Sint Servatiuskliniek. De H. Mis zal worden opgedragen voor alle zie ken. bejaarden en eenzamen van onze parochie. Woensdag: 9.00 Lsm. voor overl. ouders. Donderdag: H. Johannes Chry- sostomus. 9.00 Lsm. voor de we reldvrede. 19.00 Lsm. Leo Gooren (koll.). Vrijdag: Kruisverheffing. 9.00 Lsm. voor roepingen tot het priesterschap, diakonaat en het re ligieuze leven (A). 14.00 PI. Huw.mis voor het bruidspaar Frans Jan van Gerven en Jeanne Janssen, Arons kelk 26. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 8 en zondag 9 sept zyn de kerk en de toren geopend i.v.m. monumen tendag, etc. Akolieten: Zondag: 9.30 Louis Truyen. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Peter Harrewyn, Bjom Kleeven, Casper. Vloet. Lektor: W. Bistervels. Zondag: 9.30 Bart Derkx, Wilco Jansen. Gerij an Reynders, Bert Thomassen; 11.00 Tom Fooien, Arnoud Welschen, Pieter Reynders, Jules Viillings. Lektor: G. de Groot Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: H. Brouwer. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektor-. Br. Artemius. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: J. Korff. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Meditatieve dienst in het Stil tecentrum (le deur rechts) o.l.v. G. van Loenen. Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: J. Korff. Donderdag: 16.45 Meditatieve dienst in het Stiltecentrum oJ.v. G. van Loenen. Vrydag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. i8.30 ZONDAGSVIE RING. Overl. fam. Van Leuken- Reynders; overl. ouders Philipsen- NIEUWE HERFST- EN WINTER- LOOK VAN LANCASTER: 'n blauwe en rose harmonie la mode Uiterst behaaglijk en comfortabel is de nieuwe herfst- en wintermode. Zwierige mantels en capes van hari ge materialen (zoals cashmere), een rykdom aan fluweel en ribcord, matelassé's in vele varianten, nauw om de body sluitende stretch- stoffen en oversized truien en vesten in handbreilook houden lyf en leden heerlijk warm. Folkloristi sche invloeden uit het hoge noor den, zakelyke funktionaliteit met uniform-details en weelderige feest kleding geïnspireerd door het By zantijnse ryk scheppen de mogelijkheid tot verbijsterende metamorfoses, die het leven ver rukkelijk spannend maken. Vol maakt passen by deze nieuwe trends kreëerde het cosmeticahuis Lancaster twee nieuwe kleurhamo- nieën 'Le voile bleu' en 'Le moment rosé'. Le voile bleu Het eindeloze, ontoegankelijke landschap en het helle licht van de Noordrussische toenfra's inspireer den tot de keuren voor deze look met z'n ietwat folkloristische in slag. Iriserende blauwtonen en een diep purper voor de ogen on derstrepen het krachtige kleu renspel in de kleding Als basis wordt Rich Foundation in kleur 02 (Dune) aangebracht (uiteraard over de dagcreme). De wangen krygen een heldere, fris-rose waas van Transparent Powder Blush in kleur 02 (Pivoine). Voor de ogen is het nieuwe Eyes hadow Powder Trio (kleur 05: Voya ge) gebruik met de kleuren iriserend blauw, purper en organza gekreëerd. De ogen wordne omlynd met de nieuwe helderblauwe Kqjal Eyeliner 08 (Lapis) en diezelfde kleur komt ook op de wimpers (Rich Mascara). De lippen worden omlijnd met het Lip Contour Pencil in kleur 02 (Prune) en ingevuld met naar keuze de helderrose Lipstick Transparent Nr. 92 (Organza) of die met parel- moferfcffekt: Lipstick Perle Ni (Fou-Fou). Extra glans verleent de Lip Gloss in ldeur 04 (Flament). Voor de nagels zijn overeenkomsti ge kleuren beschikbaar, eveneens in superglans (Nail Coleur Transpa rent) of parelmoer (Nail Couleur Perle). Le moment rose Een dekoratieve modestijl met ge ometrische arabesken en asymme trische kombinaties. Donker, fluwelig bordeaux verleent lippen en nagels een nieuwe uitstraling. Zacht bruin-violet in kombinatie met teder rose accentueert de ogen harmonieus. De Matt Foundation in kleur 02 (Sonate) vormt de basis. De wangen krygen een levendig accent via de transparent Powder Blush Nr. 2 (Pivoine). Voor een mysterieuze oogopslag worden de ogen omlynd met zwar te Kqjal Eyeliner (Nr. 01), terwijl de wimpers eveneens in zwart worden aangezet (Rich Mascara Nr. 01). Het Eyeshadow Powder Duo Nr. 06 (Taupe) met bruinviolet en zacht rose geeft de ogen diepte. Ook op de vettere huid blijft de oogschaduw perfekt zitten wanneer eerst de spe ciale Eye Shadow Base wordt aange bracht! De lippen worden allereerst om lynd met het Lip Contour Pencil in kleur 06 (Figue). Dan worden ze in gevuld met Lipstick Transparent Nr. 95 (Taffetas) of met Lipstick Cre- me nr. 15 (Velvet). De naturelkleuri- ge Lip Gloss Nr. 01 (Nacre) zorgt voor een attraktieve superglans. Voor de nagels zyn er overeen komstige kleuren: de rose met goudkleurig parelmoer effekt Nail Colour Transparent Nr. 95 (Ifeffetas) en de bordeauxrode Nail Colour Creme Nr. 15 (Velvet). PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 Kleuskens; Johanna Weismans- Pouwels; Anneke v.d. Berg-Pete rs- Sengers (koll.). Zondag: 9.00 Voor An toon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St Frans. Jgr. overl. echtp. Vermeulen- Drabbels. 11.45 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. 18.00 An toon Lucassen. Maandag: &00 Overl. lam. Philip- sen. 19.00 Overl. ouders Schaeffers- Verbeek; overl. lam. Lucassen- Maassen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Overl. leden KW; ouders Poels-Litjens. Woensdag: 8.00 An toon en Nel Luypers-Philipsen; te.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten. 19.00 Jrg. Hen- drikus Janssen en Jacoba Janssen- Hansen. Donderdag: 8.00 To van Ryn. 19.00 Overledenen (offerbus). Vrijdag: 8.00 Overl. fam. Arts- Janssen. 19.00 Gezinsmis Harrie Janssen en overl. fam.; Toon Jeu ken (fam. Jenniskens); Harrie Hendriks. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Pascal en Emiel Kusters. Zondag: 9.00 René Jansbeken; 10.15 Martin Leenders; 11.45 Jaap Jans sen; 18.00 Martyn Smelt Maan- dag/vrijdag: Wendy. Dinsdag/don derdag: Parick. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring t.e.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Hoogmis uit dank baarheid; Piet Kroon (koll.); To van Rijn. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Feest van Maria Ge boorte. 18.00-1830 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 23e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst. Voor Amoldi- na Aben-v.d. Mond; Maria Goumans-Janssen; Ger Smits; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; overl. fam.leden Swinkels-Willems; Mia Swinkels- Crijnen (koll.); Theo Swaghoven; Wilhelmus Tijmensen (koll.); Lei Versteegen (koll.); Bert Kleuskens en overl. fam.; Sraar Verstegen; jgt Martin Creemers; Antoon Relous. Zondag: 23e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en ty- delijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor Jan Schmitz; 6-w.dienst Luc Albers. 11.30 Jrg. Petronella Baeten- Martens. Maandag: 8.00 Overl. fam. Willems-Maessen, voor de zieken. 19.00 Petronella Thielen-Hendriks. Dinsdag: 8.00 Sjef Giesberts; Toon Albers; diaken- en priesteproe- - pingen. 19;60-eiverl. ouders Thielen- Hpnrlrik» pn nvprl fam.; H^qrjeyan Meijel en zoon Gerrit Woensdag: 8.00 Voor kloosterroe pingen. 19.00 Gerrit Linders. Donderdag: Gedachtenis van de H. Johannes Chrysostomus, kerk leraar. 8.00 Martinus Pontman en Gijsbertus van Blokland. 19.00 Nel lie Sanders-Emans-, Mia Willemse- van Helden. Vrijdag: Feest van Kruisverhef fing. 8.00 Als eerherstel aan het goddelijk hart. 19.00 Toon Lange (vd buurt). Gedachte van de week: "Een vriend is iemand die binnenkomt als alle anderen je verlaten". Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fijneman. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Donderdag: 19.00 José Plas'encia. Vrydag: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: Feest van Maria Ge boorte, patrones van onze kerk. 19.00 T.e. van O.L. Vrouw van Oostrum; Herman Bruggeman; Jeu Arts; overl. ouders Janssen- Renkens (namens kleinkinderen); Antoinet van Mil-Kruysen; overl. ouders Linders-Hendriks; Piet en Harry Hermans; Sjang Joosten en Maria Camps; overl. ouders Ewals- v.d. Loo; Louis Pingen, Wim Emons; Wim Volleberg (namens fam. Vol- leberg). Zondag: 830 Voor het geestelijk en tydelijk welzijn van de parochie. 10.00 Bedevaart van Venray. Harry Thuyls; Piet Custers; Harry Bol (Zangkoor van Venray). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst. Woensdag: 9.00 Anneke van Arsen-van Soest. Donderdag: 9.00 Overl. ouders Loonen-van Rens. Vrydag: 9.00 Tot zekere intentie. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Pa- scalle van Reenen, Helga Thielen. Carmen Moure, Heidi Holierhoek. Zondag: 830 Stephanie Janssen. Sanne Bartram, Lieke Volleberg, Saskia Litjens.; 10.00 Misdienaars van Venray. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Hendrika Steeghs- Versteegen; Bert v.d. Ven (buurt); de levende en overledenen van de fam. Houwen (Reünie). Zondag: 11.00 Hoogmis. Peter Janssen, Petronella Driessen en zoon Piet; Han Linders: Piet Ver stappen. Woenédag: 9.00 H. Mis. St Pastoor Reijnen; Le.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand; Maria Cox- Wolters; Carolien Philipsen. Vrydag: 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Hagens-Wynhoven. Parochie Leunen 23e Zondag door het jaar. (Na tionale ziekendag) Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid (J); tot bijzondere intentie (E); Jan Ewals; Michel Loonen, Elly Loonen en Elly van Berlo; Johan nes Loenen en Leida Loenen-Poels; weekd. Teng Verheyen (5); Anna Martens-Clephas (1); gest. jrd. Bert Voermans, echtgen. en dochter Mia. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen; Jos van Hout 11.15 Gerard Thijssen; overl. fam. Cox-Vervuurt. 14.30 Doopviering Ro bin Koenen. Maandag: 19.00 Lsm. Pastoor Jac ques Haenen en overl. fam. Dinsdag: 19.00 Lsm. Henk van Straten. Woensdag: 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; maandd. Grada Heldens-Direks. Donderdag: H. Johannes Chry sostomus, bisschop en kerkleraar. 19.00 Lsm. Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam.; maandd. An na Philipsen-Lenssen. Vrydag: Kruisverheffing. 1130 Huw.mis Gerard Koonings en Lies- beth Klijn. 13.30 Huw.mis Martin Michels en Miriam Verschuuren. 19.00 Lsm. Geert Gommans. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Eef Leyssen en Frank Litjens. Zondag: 10.00 Fred Litjens, Paul en Frank de Klein; 11.15 Daan Loenen en Daan Moerkerk. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Goen Reintjes. Zondag: Jan Reintjes. Gedoopt: Alan Moss, Klari netstraat 4; Lieke en Lotte Spreeu- wenberg, Gussenstraat 18. Huwelijksafk.: 1. Martin Michels uit Ysselsteyn en Miriam Verschuu ren uit onze parochie (3e roep); 2. Gerard Koonings en Liesbeth Klyn, beiden uit onze parochie (3e roep); 3. John Jenniskens uit onze paro chie en Petra van Dyk uit Venray (2e roep); 4. Ton Comelissen uit Castenray en Maijo Heesen uit onze parochie (2e roep). Rektoraat Heide Zaterdag* 19.30 Avondmis voor Jacqueline v. Schyndel-Wolters (koll.). Zondag: 23e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor levende en overl. fam. Camps-v.d. Pas; mevr. Coppus-de Groot (LVB). Akolieten: Richard Janssen en Mi chel v. Kempen. Misdienaars v.d. week: Ralph en Rudie. Woensdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid van de fam. Rutten- Peeters. Vrijdag: 8.00 H. Mis Sjef Willems. Rektoraat Veulen 23e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jan v.d. Aker. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Jo van Oers. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 7.45 H. Mis voor een goede reis. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (B) en uit dankbaarheid. Donderdag: 8.00 H. Mis voor An toon Janssen. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Akolieten: Zondag: Jan Pieter Litjens en André Reintjes. Misdienaars: René Rehires en Paul Litjens. Parochie Ysselsteyn 23e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Mndd. N. Michels-Lamers; Hub Maessen en echtgen.; Peter Joh. Philipsen en echtgen.; Harrie Jenniskens. Zondag: 9.30 Jrd. fam. Mulder- Maessen en kinderen; J. Buise; J.H. Geurts en echtgen. 11.15 Jrd. Tjeu In 't Hulst en vader. Maandag: 19.00 Overl. fam. Verhalle. Woensdag: 19.00 Overl. ouders Van Soest-Swinkels; fam. Pouwels- Voesten. Vrijdag: 19.00 Jrd. Jep Arts en overl. fam. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 D. v.d. Burgt en Marl. Potten. Zondag: 9.30 S. Slangen en I. Potten-, 11.15 E. Jenniskens en Th. Berkers. Maan dag/vrijdag: B. Pouwels en I. Slan gen. Woensdag: A. Philipsen en B. Vergeldt Spreuk van de week: "Liefde is: altyd ongerust zyn om de an der!" (M. Achard) Gedoopt en daardoor in de kerk opgenoemn: Ilaisa Philipsen, Put- tenweg 116. Proficiat! Opbrengst MIVA-kollekte (25-26 aug.): ƒ1.218.90. Hartelijk dank! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Peter Mathijs Gie- len en kinderen; lev. en overl. fam. Van Tilburg (Reünie); Maria v.d. Heuvel. Misd.: Roel Creemers en Martyn Wilms. Zondag: 10.00 Sjang en Maria Poels-Lemmens. Misd.: Karin Duy- kers en Joy Arts. 11.30 Sven Ari- aens (koll.). Misd.: Ingrid Wismans en Anke B roe ren. Maandag: 8.30 Overl. fam. This- sen; pastoor De Bot. Dinsdag: 830 Hub v. Helden en Adriana Timmers. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Leny Michels-Beerens (koll.); Henk van Meyel; Antoon Klaassen. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. Donderdag: 8.30 Harrie Bouten. Vrijdag: 8.30 Peter Poels en Jo hanna Poels. Kerk poetsen: Mevr. Bouten en mevr. Wismans. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Feest van Maria Ge boorte. 19.00 Fhm. Claessens-v.d. Weyer. Zondag: 23e Zondag door het jaar. 10.00 Martien van Rasteren. Maandag: H. Nico laas van Toelti- no. 830 Bijz. int. (MJ). Dinsdag: 830 Bijz. int Woensdag: H. Naam van Maria. rftSO iVoor de heffe in Afrika. .5* Donderdag: H. Johannes Chry sostomus, kerkleraar. 8.30 Voor vrede. Vrydag: Kruisverheffing. 8.30 Voor zieken en lijdenden. Misdienaars: Zaterdag: Bart en Marieke. Zondag: Rob en Janine. Lektoren: Zaterdag: Josien Claes- sens. Zondag: Jan Classens. Een gedachte: Jezus zegt 'Waar er twee of drie verenigd zyn in Myn Naam, daar ben Ik in hun midden' Matt. 18.20. Dat geldt ook voor het gezin, voor de parochie en voor de kerk als geheel. Gezamenlijk gebed in gezin is machtig Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor zieken en gehandicapten; overl. broeders en zusters van de Carmel en voor alle stichtingen en fun daties. Zondag: 8.30 Gebedsdienst met lezingen voor alle zieken en voor vrede in 't Midden-Oosten. 10.00 Hoogmis voor rector Creemers en rector Heijnen uit dankbaarheid en tz.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef en voor Antoon Evers en fam. Vrydag: 9.30 H. Mis uit dankbaar heid en voor Antonia Bovens en tz.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 9 sept. zal in het IMBO. Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst waar in ook de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinder opvang en wordt er kinderneven- dienst gehouden. Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Wat de nabije toe komst brengt in de Konink- rykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. OECUMENISCHE BASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld A.S. zondag 9 sept is er een woorddienst van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk. heel de wereld". Thema is "Vrede". Plaats: Kapel bejaardencentrum Het Schuttersveld, Bergweg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinde- ren is er een nevendienst. De vorige week heeft U al kunnen lezen dat de toren en Grote kerk a.s. zaterdag vanwege de landelijke mo numentendag en a.s. zondag vanwe ge het straatfestival voor iedereen open zullen zyn. Op zaterdag zal de Grote Kerk van 10.00 tot 17.00 uur open zijn en de kerktoren kan dan van 12.00 tot 16.00 uur beklommen worden, ter wyl op zondag zowel de Grote Kerk als de kerktoren van 12.00 tot 17.00 uur open zullen zijn. Evenals voorgaande jaren open dagen zal ook nu het prachtige or gel van de Grote Kerk door verschil lende organisten uit Venray e.o. bespeeld worden. De orgelliefheb bers zyn dan in de gelegenheid om naar de koning der instrumenten te komen luisteren. Op zaterdag zal het orgel bespeeld worden door de heren van de Tilaart sr. en jr. Op zondag zullen dhr. Ansems uit St. Anthonis, de heren Verhofstad en Crusberg uit Venray en dhr. Denis- sen uit Gennep het orgel bespelen. De kerktoren zal op beide dagen ook weer beklommen kunnen wor den. In juli was het alweer 5 jaar ge leden dat de eerste torenbeklim ming plaatsvond. Deze door het VW i.s.m. het kerkbestuur georga niseerde open dagen is niet meer weg te denken, aangezien de be langstelling nog steeds enorm is. In de torenkamer ca 15 meter is op beide dagen een zéér interressante tentoonstelling ingericht met oude foto's uit de verzameling van dhr. J. van der Putten. Na het bekijken van de vele prachtige foto's kunt U nog verder klimmen tot aan de galmga ten ca 35 meter, vanwaar U bij goed weer het hedendaagse Venray eens van de andere kant kunt bekijken. De suppoosten in de kerk, alsmede de gidsen in de toren hopen dat zy ook U mogen begroeten (bij goed en by slecht weer) in ons „Venrays monument nr. 1" Op zondag 9 september wordt op het expo-terrein aan de Leunseweg te Venray een grote vlooienmarkt gehouden waaraan ook ditmaal weer door zo'n 150 partikulieren zal worden deelgenomen, met 'schatten' die de bezoekers daar voor lage prijzen hopen te be machtigen. Gebruikte artikelen zijn op deze vlooienmarkt voor onbegrypelyk lage prijzen te koop, en wat u er al lemaal zal vinden houdt u niet voor mogelijk. Alles wat ooit gemaakt is, vind je op de vlooienmarkt Hoeden Op deze foto zien we het in 1926 aan de Leunseweg gebouwde woon huis van Sjef v.d. Heuvel. In 1957 overgenomen en vanaf die datum bewoont door Pierre Kupers. Dhr. Sjef v.d. Heuvel was destijds (van de jaren 20 tot ongeveer 1940) depo thouder van de APC (American Pe trol Company) beter bekend onder de naam „de Automaat" naar de naam van het toen bekende recla meblad van de maatschappij. Ge deeltelijk zichtbaar links op de foto staat de auto van Sjef v.d. Heuvel en rechts de auto van de depothouder Janssen uit Venlo. By de bekende kar met de bel en op schrift „De Au tomaat" staat petroleumverkoper Bert Clephas. Sjef v.d. Heuvel had voor de levering van petroleum het noordelijk deel van de regio nl. tot Boxmeer en St Anthonis en dhr. Janssen het zuidelijk deel tot aan Horst Als rayonchef van APC werd in 1910 dhr. Jaap Swinkels van de St. Antoniusstraat aangesteld. Jaap had zyn afzetgebied in Geysteren, Wanssum, Blitterswijck, Maashees, Hol thees, de kom van Venray en de div. kerkdorpen. Helaas is Jaap Swinkels en zyn neefje Peter Swin kels (14 jaar) tijdens hoog water op 3 januari 1920 by het bezorgen van petroleum met zyn paard en wagen van de weg geraakt en helaas jam merlijk verdronken. Het rayon van Jaap Swinkels werd tydelijk overge nomen door Petran Clephas. Ar nold Egelmeers bleef als venter werkzaam in de kom van Venray, in heel Venray beter bekend als Nol Egelmeers. In 1926 werd het rayon van Clephas overgenomen door Bert Clephas. De petroleum werd los verkocht en overgeheveld in vierkante kannen van 4 liter. Men kon de brandstof ook by de venters thuis halen en bij de weduwe Swin kels aan de St. Antoniusstraat bleef ook de thuisverkoop doorgaan. Van af begin dertiger jaren werd behal ve petroleum als belangrijke energiebron zowel voor verlichting als voor kooktoestellen overgegaan tot de verkoop van benzine en werd de naam veranderd in Standaard en later in Esso. De naam .Auto maat" was zo ingeburgerd en bleef nog vele jaren staan op de platte pet en de knopen van het uniform van de verkopers. Na 1940 is het ver trouwde beeld van petroleum ven ters uit het Venrayse straatbeeld verdwenen. Archieffoto J. v.d. Putten en corsetten, sjaal en politiepetten, gehaakte tafelkleden, gerenoveerde gebitten, stoelen waarop je nog kunt zitten. Heus je zult er van ge- nieten, als je wjlt.struimen, snul len, of gewoon op zoek bent na(tf Ipiike of gefe^e dingen, voor paar piek weetje alles, je stroopt de kramen af en geheid datje niet met lege handen naar huis gaat. 150 Kramen 2e hands spullen (600 me ter). Voor je het allemaal bent afge lopen zijn je schoenzolen versleten. Geen nood, een paar goede gebruik te schoenen kosten hooguit een tienfje. Er zal op deze markt niets op 2e hand gebied ontbreken. Als klap op de vuurpijl zal het Orchestra Uni que optreden. Het eenmansorkest klinkt als een normaal orkers van 4-5 personen. Het instrumenta rium bestaat uit: trompet, viool, cla rinet saxofoon, schuiftrompet, baryo, keyboards, rithme, etc. Er wordt gezonden in 5 talen en alles wat men hoort en ziet gebeurt live. Verder zullen er diverse optredens zyn van het kindertheater 'The Ma gie Femando's' die de kinderen met hun kunsten steeds weten te boei en. Kortom voor een gezellig dagje uit met het hele gezin, naar de Ven rayse vlooienmarkt op zondag 9 september a.s. De markt is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toeg bedraagt ƒ3,50 voor volwassenen, kinderen onder geleide t/m 12 jaar hebben gratis toegang. Onze stadgenoot, de Venrayse pa ter Jules Camps (65), franciscaan, vertrekt na 4 maanden verlof, op 20 september weer naar zfjn missie in Irian Jaya/Indonesia. Enkele dagen geleden ontving hfj echter nog een brief uit Biak waar in hulp wordt gevraagd voor de af bouw van een oecumenische kerk in Biak. Deze kerk zal door de ver schillende Christelijke gezindten in Biak gebruikt worden. Er zou nog een tekort van 5 duizend gulden zijn, en men hoopte dat de missio naris op verlof dat bedrag nog b(j- een zou kunnen krijgen. 'Wat laat, maar het is te proberen, nietwaar!' aldus pater Camps. Hierby nodigt hij eenieder uit die voor het doel iets wil bijdragen. Men kan zyn bijdrage in een geslo ten envelop afgeven aan de pastorie Leunseweg 5, of storten op giro nummer 4452672 tn.v. Kommuni- tiet franciscanen, Leunseweg 5, 5802 CE Venray, met vermelding: 'KERK BIAK'. De oecomenische gedachte en sa menwerking in Biak mag zeer goed genoemd worden. Pasen 1990 werd een oecumenische Passen gehou den. Tweede Paasdag 's morgens om 4 uur startte een fakkeloptocht vanuit de 8 kerken der afzonderlij ke godsdiensten/denominaties, naar een bepaalde plek. Daar werd het Paasmysterie gezamenlijk ge vierd met een groots Verrijze nisspel en 'n gebedsdienst Pater Jules wenst al z'n stadgeno ten, vrienden en kennissen het beste toe met hopelyk een weerzien over 4 jaar.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18