Showband Concordia Zevenhuizen Eeuwenoud Venrays gebouw heeft nieuwe bestemming f A3 gr "P SV Venray na face-lift nieuwe seizoen in m Consumentenwinkel heeft zich al in 4 maanden waargemaakt Assurantiekantoor in Patersstraat 35 Bekerwedstrijd SV Venray-VW 21-1 (Venray w.n.s.) Gemeente wil Kruidvat hard aanpakken Zorg over water Bezinningsmiddag in de Kerkdijk Open Dag Peuterspeelzalen POTHEEKf SPAAR-HYI VAN DE KAMP te PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus - Pagina 7 TAPTOE VERRAT ISEPTEMBER Showband Concordia Zevenhui zen is opgericht in 1963 als tam boerkorps met lyra's. Al snel werd dit uitgebreid met majorettes en la ter de afdeling fanfare. Maar de groei van de vereniging gaat door en zo ontstaat in de jaren 80 ook nog een afdeling colour guards. En met deze 4 afdelingen vormen zij samen de showband Concordia uit het Groningse Zevenhuizen. In het begin deden ze mee aan de marswedstrijden, maar al snel ver anderde dit in showwedstryden. Beneden aan de ladder van de showwereld is men begonnen, maar in 1981 kwamen ze door di verse promoties terecht in de ere divisie show en al jaren weten zij daar op concoursen eerste prijzen te behalen. Enkele suksessen zyn: 1986 behalen Drum Gold Cup Me- demblik voor de hoogste in de showwedstrijden; 1988 wederom Het eerste elftal van SV Venray start a.s. zondag met de kompetitie in de Hoofdklasse C. In de thuis wedstrijd tegen EHC zal een geheel ander team op de grasmat te zien zyn als dat er vorig seizoen stond. Na een toch wel teleurstellende zes de plaats, was het een komen en gaan van spelers. Interessant deze kompetitie is I ook de aanwezigheid van Pannin- gen en Volharding in de Hoofdklas se C. Panningen werd vorig seizoen kampioen in de Eerste Klasse F en promoveerde. Volharding ontsnap te ternauwernood aan degradatie, j Dit gebeurde door een aantal goede wedstrijden, waardoor een periode- titel werd binnengehaald, die recht gaf op een promotiewedstrijd, die Volharding suksesvol wist te win nen. De aanwezigheid van beide teams zorgt weer voor een aantal I echte derby's, te beginnen op 9 sep tember als Venray naar Vierlings beek trekt EENDRACHT Terugkijkend op vorig seizoen i meent trainer Wouters dat het een jaar van bezinning was. 'De club merkte dat aan de top komen ge makkelijker is dan er te blyven. Suksessen blyven herhalen is moeilyk'. Over wat er vorig seizoen fout is gegaan zegt Wouters, dat daarvan alleen maar geleerd kan worden. Volgens de trainer wordt het dit seizoen 'één voor allen en allen voor één'. Spelers moeten zich kun nen wegcijferen in het belang van het team. 'Eendracht maakt macht', aldus Wouters, waarby hy wyst naar het WK van Italië. WISSELINGEN Maar liefst vier spelers verlieten deze zomer SV Venray, vyf anderen kwamen daarvoor terug. De broers John en Leon Vievermans zochten hun heil over de grens. By SV Strae- len trappen zy nu tegen het leder. Michel Baltissen vertrok naar buur- winnaar Gouden Cup te Medem- blik; 1981 eerste deelname aan het WMC te Kerkrade, tweede divisie derde prijs; 1985 tweede deelname aan het WMC te Kerkrade, eerste di visie eerste prys; 1989 derde deel name aan het WMC te Kerkrade, eerste divisie eerste prijs met 84,9 punten; 1989 CBSD concours te IJs- selmuiden, eerste prys en tevens CBSD kampioen seniorendivisie; 1989 10-daagse reis naar Polen met diverse optredens, o.a. in Warschau; 1989 2 dagen naar Frankryk in Eu met diverse optredens; 1988 ope ningsmanifestatie Drentse Rijwiel- vierdaagse te Assen; 1986 openingsmanifestatie Nijmeegse wandelvierdaagse. En verder diver se taptoes en parades in heel Ne derland. De show van Concordia wordt meestal elk jaar vernieuwd. Goed in het gehoor liggende marsen wor- man Volharding en zal komend sei zoen tegen Venray spelen. Spits Theo Philipsen is gestopt met voetbal. Van de nieuwe spelers zijn er twee terug van weggeweest. Danny Pasen en Stephan Sybers zyn na een uitstapje by resp. Helmond Sport en Fortuna Sittard weer by Venray neergestreken. Verder zijn nieuw John Houben (IVO), Peter Kellenaers (Wilhelmina) en Reinold Wiëdemeyer. De laatste speler komt van Meerlo. Vorig seizoen was hij topscorer in het Noordlimburgse amateurvoetbal en droeg hy zyn steentje bij aan het kampioenschap van Meerlo. Behalve nieuwe spelers van el ders, zijn er ook enkele jeugdspe lers die zich in de selektie van trainer Wouters hebben gewerkt; Onno Hendricx en Edwin Sengers. Deze laatste heeft vorig seizoen trouwens ook al enkele malen de sfeer van de Hoofdklasse mogen proeven. V.l.n.r. voorste rij: Wim Cuppen, Jack Lenssen, Onno Hendricx, Wim Jacobs, Twan van Soest, Stefan Sijbers, Norbert van Haren. Middelste rij: Harry Kellenaers (sponsor Arke), Piet Philipsen fiei- der), Ruud Wouters van den Ouden- weyer (trainer), Danny Fasen, René van Dyck, Wim Vievermans, Edwin Sengers, Pierre Sassen (verzorger), Albert Meeuwissen (materialen- man), Jan de Bruyn (voorzitter). Achterste rij: John Houben, Rei nold Wiedemeyer, Bert Spee, John Beerkens, Jan Poels, Peter Philip sen, Peter Kellenaers. den als basis gebruikt, afgewisseld met bekende melodieën. De majo rettes en colour guards maken op deze muziek bypassende bewegin gen en vormen zo met de drumfan fare een mooi geheel. Als alle leden van de showband op het veld zijn dan ziet u zo'n 70 a 80 personen. Voor 1990 is gekozen voor de show van Kerkrade van 1989 met enkele aanpassingen. De uniformen zijn in 1987 aangeschaft en bestaan uit, voor de afdelingen fanfare en drum, een blauwe broek met witte leren enkelstukken, blauwe helm en blauw met groene inzet in de voorkant van het jasje. De majoret tes en de colour guards dragen het zelfde jasje met een wit rokje en witte laarsjes en een blauw hoedje. Naast de show van ruim 12 minuten kan Concordia ook een af wisselend straatprogramma pre senteren. De Noordlimburgse derby tussen SV Venray en VW 2 moest, na een aantrekkelijk duel, beslist worden middels strafschoppen. De 2 jeugdi ge teams bewogen zich energiek over de grasmat en schuwden de pittige duels niet. Het bleef echter een uiterst faire wedstryd. Nadat Gerard Giessen in de 3e mi nuut een waarschuwingsschot had gelost dikteerde Venray in lichte mate de wedstryd, zonder écht ge vaarlijk te worden overigens. In de 28e minuut moest Jacobs weer in grijpen op een aktie van Giessen en haalde opgelucht adem toen Jack Lenssen de bal vervolgens van de lijn kopte. Laatstgenoemde kreeg vlak voor rust de beste kans voor Venray. Doelman Custers verklein de z'n doel echter goed. Direkt na rust koos Venray op nieuw de aanval. Houben werd op de rand van de 16 meter gevloerd. De daaruit geresulteerde vrye trap werd door Stefan Sybers magistraal ingeschoten: 1-0 voor Venray. Hoe wel een gelijkspel eigenlyk volgens de verhouding beter was, probeerde Venray de 1-0 stand natuurlijk te consolideren. Vlak voor tyd gelukte het de Venlonaren alsnog langszij te komen. Een onoplettendheicye in de verdediging werd door verde diger Eric Teeuwen afgestraft: 1-1. Penalty's dus. Hoewel Venray daar de laatste tijd niet zo gelukkig mee was, maakten de rood-witten dit keer geen fout en benutte ze alle vijf de strafschop pen. Aangezien Wim Jacobs de laat ste penalty van Weerts stopte, bekert SV Venray verder. A.s. zondag start de kompetitie met de thuiswedstrijd tegen EHC. De gemeente Venray wil het Kruidvat in de Grotestraat hard aanpakken. Het Ven ray se filiaal is onlangs verbouwd, maar dit is niet volgens de bouwvergunning ge beurd. Een nooduitgang die er zou komen, is niet aangebracht. Verder zijn aan de voorzyde, ter hoogte van de pui, in plaats van glasplaten, kunststof gryze platen aangebracht 'Behalve dat dit geen gezicht is, is die niet volgens de bouwvergun ning gedaan', meent wethouder Kersten. De gemeente Venray wil met het aanpakken van het Kruidvat een voorbeeld stellen. Er wordt teveel gebouwd, niet conform de bouwver gunning. Hier komt nog by dat bouw- en woningtoezicht de bouw, na konstatering van de overtreding had stilgelegd. De bouwvakkers hebben hun werk desondanks toch gewoon afgemaakt De gemeente heeft het hoofdkan toor van het Kruidvat in een brief laten weten dat een en ander gewij zigd moet worden, zodat alles vol gens de bouwvergunning wordt gerealiseerd. Anders moet de ge meente harde maatregelen nemen. Sluiting van het Venrayse filiaal wordt niet uitgesloten. Wethouder Kersten voegde eraan toe dat het tyd is om op al dit soort kleine dingen te gaan letten zodat een aantrekkelyk centrum gereali seerd gaat worden. De filiaalleidster van het Venrayse Kruidvat reageerde desgevraagd dat het ontbreken van een nooduitgang haar bekend was en dat al toege zegd was dat hiervoor een oplossing wordt gezocht. Tydens de raadsvergadering van afgelopen dinsdag spraken de he ren A. Jansen (PvdA) en J. v.d. Vorle (fraktie V.d. Vorle) hun zorg uit over het grondwater by het pompstation in Oostrum. By de ingekomen stuk ken en mededelingen van deze ver gadering was het jaarverslag van de WaterleidingsmyLimburg ter inza ge gelegd. Hierin werd melding ge maakt dat het grondwater by het pompstation Oostrum een aantal stoffen bevat, die de maximaal toe laatbare hoeveelheid nadert of zelfs al overschreden heeft. Het zou hier gaan om bepaalde nitraten en sulfaten. Wethouder Truyen vond deze zorg terecht en deelde die met de twee raadsleden. 'Wij zullen een weg vinden voor overleg hierover *en kyken of er maatregelen geno- :men moeten en kunnen worden', was zyn antwoord. Volgens dhr. V.d. Vorle moet in ieder geval de oorsprong opge spoord worden en er een oplossing gevonden worden. Zo stelde hij voor om ervoor te pleiten dat asbest leidingen, die nog in gebruik zyn, vernieuwd worden. Dhr. A. Jansen stelde voor om de ze taak uitvoerig in de commissie milieu te bespreken. Wethouder Hoppenreys van milieu stemde hiermee in. Sinds enkele jaren wordt er in onze St. Petrus Banden parochie, op initiatief van de Parochieraad, in september een bezinningsmiddag gehouden voor zieken en thuiszit tende ouderen. Dus gewoon voor mensen die om de één of andere re den niet in staat zijn regelmatig aan het kerkgebeuren deel te nemen. Mochten de organisatoren in 1986 25 deelnemers verwelko men in 1989 waren dat er meer dan 90. Op deze middagen wordt niet moeilyk of officieel gedaan, neen, alles is heel gewoon, men mag wel zeggen echt Venrays. Het afgelopen jaar ging deken Buschman voor in de eucharistie viering, waarna hy met iedereen 'n praatje maakte, zodat ieder per- soonlyk met hem kon kennisma ken. Dit werd zeer op prys gesteld. Het kerkkoor verzorgde op voor treffelijke wyze de zang tydens de H. Mis, terwijl ze later op de mid dag, 2-stemmig, 'Rooy mien dörp ien de Piël' zongen, hetgeen hier en daar emotioneel 'n traantje opleverde. Na de H. Mis was er koffie en vlaai en daarna 'n drankje. Men kon ge woon lekker met elkaar kletsen. Het was voor velen ook een weer zien na jaren. Opmerkingen van 'wat heb ik ouw al lang nie mèr ge zien' werden meerderemalen ge hoord. Het was 'n fyne sfeer. 'Geweldig'. Voor iedereen kwam het einde veel te vroeg. We begonnen om 14.00 uur en om 17.30 uur moesten w\j sluiten. Ook dit jaar wordt weer een be zinningsmiddag gehouden en wel op dinsdag 11 september in de Kerkdyk van St. Servatius, aanvang 13.30 uur. Als u iemand weet in uw omgeving of 'n oud parochiaan kent in 'n verpleeg- of verzor gingstehuis, die hieraan zou willen deelnemen, wilt u dan zijn of haar naam en adres aan één van de on derstaande comité-leden opgeven: Dr. W. Bloemen, Stationsweg 15, tel. 81465; zr. A.M. Wiegmans, Akelei 76, tel. 87622; dhr. A. van Goch, Overloonseweg 45. tel. 10545; mevr. Van Pelt, De Alden Weg 16, tel. 82740; dhr. K. Schaminée, hagelweg 23. tel. 82049. Hoewel het pas op zaterdag 8 sep tember 'Open Monumentendag' is, kan men op vrijdag 31 augustus en zaterdag 1 september een gemeen- telyk monument bezichtigen. Het pand Patersstraat 35 op de hoek van de Oude Oostrumseweg is aiissurentiekantoor geworden van Wim Hol termans. By gelegenheid van de officiële start in dit histo risch pand worden de deuren open gezet en kan men behalve het nieuwe kantoor, ook het geheel op geknapte statige patriciërshuis uit de 18de eeuw bezichtigen. Het pand werd vermoedelijk in 1775 gebouwd en vormt nog steeds, met het tegenoverliggende pand Pa tersstraat 60/Paterslaan 2 (de art senpraktijk en de Monnikskap) een fraaie entree tot het centrum van uit de richting Leunen. Als we de geschiedenis van dit pand nagaan, dan zien we dat deze nauw verband houdt met de histo rie van het voormalige Venrayse Pa- tersklooster aan de overzijde van de Oude Oostrumseweg (tegenwoordig Beukenrode). OUDE PATERSKLOOSTER Van 1647 tot 1653 bewoonden de eerste Venrayse Franciscanen een klein kloostertje op een perceel, be grensd door de tegenwoordige Pa tersstraat, Oude Oostrumseweg en Draalstraat (nu Julianasingel). Het was een hofstede met erf. In 1653 werd het nieuwe klooster op de hoek van de Leunseweg betrokken. Het is mogelyk, dat de paters gedu rende de Franse tijd nog in het klei ne kloostertje hebben gewoond. Het huidige pand is eigendom ge weest van de Venrayse schepenfa milie Dooremans. In 1860 stond het op naam van de gemeentesekreta- ris G. v.d. Borgh, die het in 1867 Op 11 september 1989 ging de eerste consumentenwinkel van Nederland in Venray van start en de officiële opening daarvan vond op 5 oktober van dat jaar plaats. Hoewel de consumenten win kei in Zaterdag 18 september organise ren de vier peuterspeelzalen van de kom Venray. samen de Stichting Peuterspeelzalen Venray, een open morgen. Van 10 tot 12 uur bent u met uw kinderen welkom bij ons langs te komen. Wist u dat wekelijks ongeveer 360 peuters naar de peuterspeel zaal gaan. Uw kind kan. als het tus sen 2 en 4 jaar oud is, gemiddeld 2x per week in vaste groepen met leef tijdsgenootjes spelen. Er zyn vele speelmogelijkheden. Zo kunnen zij zich op de fiets, het klimhuis, gly- baan of in de zandbak heerlyk uit leven. Er is een poppenhoek, duplo, nopper, puzzels, enz. Samen met de leidsters wordt er op hun manier geknutseld, een ver haal gelezen, in de kring verteld, gezongen en gedronken. En terwyl u uw peuter in goede handen weet, bent u zelf ook in de gelegenheid eens wat anders te doen. Heeft u zin om samen eens een kylye te komen nemen? Wij staan voor u klaar in: de Mierenhoop, Hubenhof; de Hummeltjeshoek, Bachstraat 14a; Centrum. Kolk weg 29; de Blokkendoos, Kruidenlaan 162. overdeed aan de ontvanger C. de Quai. Dokter A.W.A. Ellerbeck en Th. v.d. Boogaart waren van 1880 tot 1914 bewoners van dat pand. In 1914 werd het pand gekocht door P.J.H. Janssen, deze familie heeft er vanaf die tyd in gewoond met als laatste mevr. Janssen-Camps, de we duwe van de in 1981 overleden Wim Janssen. FAMILIE V.D. BOOGAART De zeer ryke familie Yd. Boo gaart, die zich rond 1784 in Venray vestigden, bewoonden de panden Paters laan 2/Patersstraat 60. Theo v.d. Boogaart (1845-1921) woonde op Patersstraat 35. Hy is ongeveer twintig jaar president van het Ven rayse Fanfarekorps (tegenwoordig Euterpe) geweest Aan de overzijde woonde zijn broer Frans (1838- 1905). Van hen is bekend, dat zij niet al te best met elkaar konden opschieten. Zy blindeerden zelfs de ramen van de bovenverdieping van hun huizen, om elkaar maar niet te zien. In bet begin van deze eeuw ging de glorie en daarmee de rijk dom van 'de Rothschilds' van Ven ray verloren. In 1920 werd het grote huis aan de Patersstraat 60/Paters laan 2 verkocht aan de ontginner Theodoor Jaeger. Het tegenover lig gende huis. Patersstraat 35 kwam in handen van de wed. P.J.H. Janssen. WIM HOITERMANS In 1981 startte de uit Siebenge- wald afkomstige Wim Hol termans in Veulen een assurantiekantoor. In 1985 nam hy de portefeuille over van assurantiekantoor Blonk, waar door zyn klantenkring in Venray aanzienlyk uitbreidde. Hij noemt zichzelf een Vry tussenpersoon', hetgeen betekent, dat hy niet ge bonden is aan een of meerdere 1989 slechts vier maanden heeft gedraaid, heeft het bestuur ge meend toch een jaarverslag te moeten inaken. Al is het dan een jaarverslag over vier maanden, het maakt in ieder geval duide- lyk, dat de consumentenwinkel in een grote behoefte voorziet en dat hy zich al in die korte periode heeft waargemaakt. Het jaar verslag geeft tevens een vooruit blik op 1990. In de eerste vier maanden van zijn bestaan hebben ongeveer 200 mensen de winkel bezocht en in totaal hebben 391 kontakten mondeling en telefonisch plaatsgevonden. Dit aantal lag in ieder geval boven de verwachtin gen. Deze kontakten hadden be trekking op kliënten, leveranciers en hulpverlenende instanties. De kontakten met kliënten bestonden veelal uit verzoeken en produkte- ninformatie en uit klachtenbemid deling. In de meeste gevallen kon het personeel de vragen direkt beantwoorden. By kontakten met am. leveranciers fungeerde de con sumentenwinkel veelal als bemid delend tussenpersoon. In het laatste kwartaal van 1989 hebben 192 kontakten op het ge bied van produktinformatie plaats gevonden. In 133 gevallen was er sprake van klachtenbemiddeling of -advisering en 63 kontakten had den betrekking op financieel ter rein. Driemaal werd om informatie verzocht over het (ver)bouwen van de woning PRODUKT-INFORMATIE Produkten waarover vaak infor matie werd gevraagd waren kook- verzekeringsmaatschappijen. Hier door kan hy objektief en onafhan- kelyk zyn klanten adviseren. Zyn klantenkring telt veel particulie ren, agrariërs en middenstanders, die by hem hun verzekeringen en/of hypotheek hebben afgesloten. Vooral op het terrein van hypothe ken is hy aktief. in tegenstelling tot financiering welke branche hem niet byzonder aanspreekt Het ver zorgen van pensioenregelingen is weer wel een aktiviteit die hy vindt passen by zyn zelfstandig assuran tiekantoor. Wim Holtermans heeft gekozen voor het pand Patersstraat 35. niet alleen omdat het dicht by het cen trum is gelegen, met eigen parkeer gelegenheid. maar ook vanwege zyn degelijke uitstraling Daarom heeft hy het oude pand zoveel mo gelyk intakt gehouden. De voordeur staat officieel om schreven als 'een dubbele deur met (classicistische deuromlysting, bo venlicht, gietyzeren hekwerk met een afbeelding van een vrouwen hoofd en midden boven de deur een composiet-kapiteel boven een man- nenkopje met baard'. Om de statige voordeur te kunnen handhaven, is er een glazen tussendeur in de hal geplaatst die tydens openingstijden dienst doet om het gebouw toegan- kelyker te maken. Want als assu rantiekantoor moet je voor iedere klant open staan. Zowel voor 'klei ne als grote klanten' benadrukt Wim Holtermans. Wim Holtermans verwacht dat op 31 augustus van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 1 september van 10.00 tot 16.00 uur velen die deur zullen passeren om kennis te ma ken met hem, zyn kantoor, de me dewerkers en het eeuwenoude pand. toestellen (fornuizen), ovens, magnetrons e.d.), audio-visuele ap paratuur (video en geluidsinstalla ties) en wasmachines. Er werd informatie gevraagd ter oriëntatie of als ondersteuning by een op het oog hebbende aankoop. Produkten waar ook redelyk naar werd geïn formeerd waren droogtoestellen, keukenmachines en verwarming KLACHTEN De meeste klachten gingen over reparaties van produkten en dan met name wasmachines, videoca mera's, koelkasten en horloges. Te vens werden klachten ingediend over woninginrichting en etikette ring. Dit laatste heeft betrekking op (verplichte) aanduidingen op levensmiddelen. Dikwyls is de aanduiding 'van wat er in zit' on duidelijk, onvolledig of totaal onbe- grypelyk. Andere klachten gingen over verkoop- en reklameteehnie- ken, keramische kookplaten en de kabeltelevisie. Bij klachten van zeer complexe aard werd doorverwezen naar het Bureau voor Rechtshulp. Op het terrein van financieel be heer hadden klachten betrekking op verzekeringen, belastingen en uitkeringen. Intussen zyn de openingstyden van de door vrywilligers gerunde consumentenwinkel aan de Marktstraat 8, verruimd. De winkel is geopend op maandag van 13.30- 17.30 uur, van dinsdag t/m vry dag van 10.00-12.00 uur en van 13.00- 17.30 uur. Op vrydagavond van 17.30-20.30 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur. Het telefoonnum mer van de consumentenwinkel is 10799. INBRAAK IN PERSONENAUTO Met geweld was toegang verkre gen tot een aan de St. Cathari- nastraat geparkeerde personen auto. De in de auto aanwezige radiocassetterekorder bleek ont vreemd te zyn. De inbraak moet za terdagavond tussen 22.30 en 23.30 hebben plaatsgevonden. ASSURANTIËN telefoon 04780-87575 //ARKEl

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7