Taptoe Venray 1990 Kamper Trompetter Korps VvN/ Koninklijk St. Willibrordusgilde Geysteren Pasveerkorps Leeuwarden Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden O** W A f CH m - N KWESTIE VAN EEN BETERE SMAAK. FOTO PRINTSHOP VENRAY Voorverkoop Taptoe Venray PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus - Pagina 5 TAPTOE VENRAY t SEPTEMBER Op zaterdag 1 september zal de jaarlijkse TAPTOE VENRAY door het Muziek- en M^jorettenshow- korps ST. PETRUS BANDEN worden georganiseerd. De Taptoe Venray. voortgekomen uit de taptoe t.g.v. het 15-jarig be staan van het korps in 1974, kan jaarlijks op een groot aantal muziekliefhebbers, uit binnen- en buitenland rekenen, te meer daar aan de Thptoe Venray goed bekend staande korpsen uit het land graag hun medewerking aan dit gebeu1 ren verlenen, in de wetenschap dat het te Venray goed toeven is. Dit jaar zullen naast het organiserende korps aan Thptoe Venray medewerken-. Showband Concordia uit Zevenhuizen, Gro ningen; Kamper Trompetterkorps uit Kampen; Pasveerkorps uit Leeuwarden. Dit laatste korps heeft op het We reld Muziekconcours te Kerkrade in juli 1989 in de showwedstryden het hoogste aantal punten behaald en daarmee net kampioenschap! Met de show waarmee dit werd be haald zal het korps te Venray zijn opwachting maken. De Thptoe Venray wordt gehou den op de Grote Markt te Venray en begint om klokslag 21.00 uur. Van 20.30 uur af zal er een voorpro gramma worden aangeboden ver zorgd door het Koninklijk St. Willibrordusgilde uit Geysteren. Nadat alle korpsen in de Taptoe hun show hebben verzorgd zullen zy al len gezamenlijk de finale brengen. Ieder korps zal hieraan zyn eigen bydrage leveren terwijl de trompet ters van St. Petrus Banden het Thptoesignaal zullen laten weer klinken. Als afsluiting zal het Wil helmus worden gespeeld. De algehele leiding van deze Tap toe ligt ook dit jaar weer in de be kwame handen van de heer Jan de Jong, dirigent van Muziek- en M^jo- rettenshowkorps St. Petrus Banden Venray. Het 'Kamper Trompetter Korps' werd in mei 1951 opgericht als drumband van de plaatselijke poli tie, die al spoedig bekendheid kreeg in den lande onder de naam J.V.B. (Jeugd Verkeers Brigade). Na enige jaren Bes-instrumenten bespeeld te hebben,werd er overgeschakeld op een Es-bezetting met jachthoorns, gelijktijdig veranderde ook de naam van het politiekorps en werd tevens een burgerkorps onder de naam het 'Kamper Trompetter Korps'. Met deze Es-bezetting behaalde het korps grote suksessen en werd vele malen met eerste pryzen be loond op showconcoursen, en ver zorgde in alle delen van ons land parades en taptoe's. In 1977 werd overschakeld op een drie ventiels bezetting, een zoge naamde drumfanfare en ook in de ze samenstelling bleef het sukses niet uit. Het 'Kamper Trompetter Korps' heeft zich een grote naam verworven in binnen- en buiten land en behoort tot de top van de Nederlandse show korpsen. Deze bloeiende Vereniging heeft jaarlijks vele optredens te verwerken, vanaf half april tot begin december is het korps in den lande te zien op tap toe's en muziekevenmenten, maar ook in het buitenland geniet dit korps bekendheid met name in Frankrijk, België en Duitsland lig gen goed in de markt. Het 'Kamper Trompetter Korps' bracht twee langspeelplaten uit, die goed aan sloegen bij een groot publiek. Het korps stelt hoge eisen aan de uniformering en beschikt over twee schitterende gala-uniformen die goed passen in het showele ment van dit korps. Met een spe ciaal studieprogramma worden leerlingen opgeleid voor het senio renkorps, en worden alleen toegela ten na het afleggen van een toelatingsexamen Het 'Kamper Trompetter Korps' bestaat uit zo'n 50 jongens en meis jes van 16 jaar en ouder die garant staan voor het sukses van het korps. Vorig jaar behaalde het 'Kamper Trompetter Korps' een gouden on derscheiding tydens het Wereld Muziek Concours te Kerkrade. Met speciaal voor dit korps bewerkte muziek erf met snelle en perfekt uitgevoerde shows staan zy de ko mende 15 minuten garant voor een boeiend kijk- en luisterspel Algehele leiding is in handen van Coen Rietman. /- ik %r Show- en Drumfanfare Kamper Trompetterkorps PB 70 8260 AB Kampen - Holland In juni 1959 werd vanuit de drumband van het Patronaat het Jachthoorn- en Trompettenkorps St. Petrus Banden opgericht. Na vele jaren als zodanig de trom te hebben geroerd werd besloten een geheel nieuw instrumentarium aan te schaffen en als zodanig ook de naam aan te passen, temeer daar er bij het 15-jarig bestaan een majoret- tenpeloton aan toegevoegd is. Sinds 1981 luidt de naam van ons korps: Muziek- en Majorettenshowkorps St. Petrus Banden. In deze naam ligt besloten het idee dat zowel de majoretten als de muzikanten ieder apart kunnen^ opereren en gezamenlijk als show korps kunnen optreden. De bezetting van het korps bestaat buiten diverse trommen uit o.a. trompet, cornet bassen, alt- en tenor sax, lyra's, trombones. De mu ziekafdeling behelst zo ongeveer 55 personen; 12 majoretten en 16 mi- niretten kompleteren het geheel. Het korps is zowel in binnen- als buitenland een veel gevraagde en gewaardeerde gast. Zelf organiseert het sinds 1974 op de eerste zaterdag in september de bekende Thptoe Venray. Deze staat onder leiding van zijn dirigent de heer Jan de Jong, bygestaan door tamboer- maitre Leo Clabbers en instruktrice mini/majoretten Wilma van Lin. In 1472 werd in het kleine Noord limburgse dorp Geysteren het Gilde van St. Wilbert in 't Zand opgericht Sindsdien heeft deze vereniging een niet weg te denken plaats ver worven in de dorpsgemeenschap (thans ongeveer 450 inwoners), maar ook ver daarbuiten is het gil de bekend en geacht In 1972 kreeg het gilde by zijn 500-jarig bestaansfeest het predi kaat 'Koninklijk'. Bij zyn oprich ting had het gilde tot taak en doelstelling: 'bescherming van au- ter en herd' (altaar/kerk en haardstede/huisgezinnen/dorpsge meenschap). Van de in oorsprong semi-militaire funktie is niets meer over. Thans is veel meer sprake van dienstbaarheid aan kerk en ge meenschap. Vele malen per jaar treedt het kleurrijke gezelschap op in eigen dorp, op gildedagen. by allerlei plechtigheden, maar ook bij stads en dorpsfeesten in binnen- en bui tenland. In vele optochten is het Koninklyk St Willibrordusgilde één van de meest opvallende ver schijningen. Daarvoor heeft men dan ook wat te bieden: een groep van ongeveer 45 personen, in prachtige kostuums, waarvan het model stamt uit de eerste helft van de 17de eeuw met daarbij een ko ning, omhangen met vele mooie zil veren koningsschilden; een keizers paar; daarnaast een tam boerkorps, een groep vendelzwaai- ers, hellebaard-, geweer- en zilverdragers en nog een aantal gil- debroeders. Bijna ieder lid voert een attribuut mee dat te maken heeft met of iets zegt over (het verle den van) de vereniging. Wat op het eerste oog mooie folklore lykt is by nadere beschouwing levende historie. Enkele keren per jaar is de ver eniging bereid zich te laten kon- trakteren voor een- of meerdaagse evenementen in binnen- of buiten land. Het optreden bestaat dan in deelname aan een optocht en het verzorgen van één of meer vendel- demonstraties, ondersteund door het tamboerkorps. Enkele plaatsen waar werd opge treden: Frankrijk: Drancy (voorstad Parys op 14 juli); Bricquebec (Nor- mandië). België: Brussel; Zelzate. West-Duitsland: Krefeld; Duisburg; Goch; Nederland: Delft (taptoe); Gouda; Amsterdanl (inhuldiging koninging Beatrix); Soestdyk (ver jaardag koningin); Maastricht,- Susteren; Den Bosch; Hendrik Ido Ambacht 1 éuSsitt* Wh» hKK i i.q hlAn Vanaf heden is de voorverkoop voor de Taptoe 1990 weer van start gegaan. Dit jaarlijks terugkerend evenement vindt dit jaar plaats op zaterdag 1 september. Behalve deel name door de organiserende ver eniging, M.M.S.K. St. Petrus Banden zullen de volgende korpsen deelne men: Drumfanfare 'Concordia' uit Zevenhuizen (Groningen); Show- en Drumfanfare 'Het Kamper Trom petterkorps' uit Kampen en Show band Pasveerkorps uit Leeuwarden. De Thptoe zal traditioneel afgeslo ten worden door alle medewerken de korpsen met oa. het Taptoe- signaal en het Wilhelmus. Zeer by zonder is dit jaar het voor programma. Om 20.30 uur zal een optreden worden verzorgd door het Koninklijk St. Willibrordusgilde uit Geysteren. -. Toegangskaarten voor.de Tipten' zijn verkrygbaar bij Sigarenhuis Chris Jansen. Grote Markt; Sigaren winkel Van Dyck, Langstraat 26; 0LA ys, Chopinstraat 64; VW Ven ray, Grote Markt en Snackbar Hap py Corner te Overloon. Zitplaatsen kosten ƒ7,50 (65 en kinderen on der 12 jaar ƒ6.-). Staanplaatsen kosten ƒ5.- (resp. ƒ2,50). De Showband Pasveerkorps uit Leeuwarden is een onderdeel van de 'Stichting Leeuwarder Jeugd Tamboer-, Pyper- en Lyrakorps'. Sinds het bestaan van deze Friese iopformatie is de naam Pasveer niet meer weg te denken uit de muziek- en showwereld. De leden van de band leveren al sinds jaar en dag een perfekte kombinatie van kwali- teitsmuziek, gekoppeld aan choreo grafische hoogstandjes. Die resultaten worden bereikt door een professionele trainingsaanpak van minimaal twee keer per week. Daar naast worden als voorbereiding op ieder seizoen in het vooijaar een aantal trainingskampen bezocht Dat deze professionele aanpak zyn vruchten afwerpt blykt uit het behalen van de wereldtitel, die het Pasveerkorps met ruime voor sprong in de wacht wist te slepen op het laatst gehouden Wereld Mu ziek Concourt 1989 te Kerkrade. Dkt resultaat en de goede (pers)re- censies hebben ertoe geleid, dat het Pasveerkorps in 1990 een volle agenda heeft. In Nederland is de band o.a. te zien in Amerongen, Ede, Aalten, Rijen, Axel, Leiden, Leeuwarden, Rotterdam, Heeren veen, Zuidwolde, Nykerk, Venray, Zundert, Almelo en daarnaast zul len de Friese bandleden optredens verzorgen in België, Duitsland en Frankryk. Hieruit blykt wel, dat het Pasveer- korps nog steeds een graag geziene gast is zowel in binnen- en buiten land. Het Pasveerkorps, een begrip, dat niet meer weg te denken valt uit de top van de Internationale Show- bandwereld. Het Pasveerkorps is genoemd naar de mede-oprichter en tevens eerste instrukteur de heer J. Pasvee. Het Pasveerkorps is een (interna tionaal zeer bekende showband die tot de wereldtop behoort. Uitsteken de resultaten op belangrijke con coursen als het Wereld Muziek Concours te Kerkrade en de over- -y'vi- volle medaillekasten bewijzen dat. Tydens het laatst gehouden WMC in 1985 werd het Pasveerkorps na tionaal vice-kampioen by de show wedstryden en zelfs Nationaal Kampioen bij de marswedstrijden. Het vaandel, de hoogste onderschei ding, kon mee naar Leeuwarden worden genomen. Binnen de wereld van de show band neemt zy een unieke en ge waardeerde plaats in, mede door de traditionele samenstelling van het instrumentarium: trommen, picoo- lo's, dwarsfluiten en lyra's, aange vuld met ritme-instrumenten. Door haar geheel eigen klankkleur en de verscheidenheid in repertoirekeu ze is het Pasveerkorps in staat een uiterst gevarieerde show uit te voeren. Belangrijk kenmerk in de shows van het Pasveerkorps zyn de tempo-wisselingen, een zware tech niek die met een schynbare onver moeibaarheid wordt gebracht. Schijnbaar, want de wervelende shows vereisen nogal wat inspan ningen. Een enthousiaste groep jonge mensen, staat echter borg voor een prima uitvoering, waarby de sjieke uniformering, in september 1985 aangeschaft, de 'finishing touch' vormt. Het Pasveerkorps heeft in de loop der jaren veel 'good will' gekweekt bij de honderden organisatie, waar voor werd opgetreden. Het is in staat op een snelle en doeltreffende wijze in te spelen op situaties ter plaatse van het optreden. Het is daarom niet zo verwonderlijk dat het Pasveerkorps een graag geziene gast is by evenementen van allerlei aard. De muzikale leiding berust by de heren Andries Renema en Sjoerd Westra, terwijl Kees Vossenberg de showinstruktie voor zyn rekening neemt. Tydens de optredens staat het korps onder leiding van tainboer-maitre Theo van der Veen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5