Raadsvergadering Vierlingsbeek Vakantie is een goed begin van een opleiding Katholiek Vrouwengilde Venray opent nieuwe seizoen Reiki kursussen Tibetaans Lama in Venray Openbare bibliotheek Sporthal Gevonden Het Groene Kruis PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus Pagina 3 Dick Min, de vliegende manager van de VW, is de laatste twee weken een liggende manager geworden. Niet omdat hij ziek is of zo, maar ten ge volge van een weddenschap. Dick zou een week lang in het Venrayse con touren op een ligfiets. Deze weddenschap is tot stand gekomen na het uitzetten van de Asperge fietstocht, eerder dit jaar. Bij het verwerven van kontroleplaatsen kreeg hij te horen dat het uitzetten van zo'n route eigenlijk ook op de fiets moest ge beuren, geheel in de geest van het evenement en vanwege het milieu. Om dat de organisatie veel tijd in beslag neemt zou een ligfiets ideaal zijn, werd er gesteld. Dick zag dat wel zitten en zegde toe dat hij best ivel een week op zo'n fiets wilde rondtouren. Dat was makkelijker gezegd dan gedaan. Hoe komt men in hemelsnaam aan een ligfiets. Er is ooit een fabrikant in Nederland geweest maar die bleek failliet te zijn. Na veel links en rechts vragen kwam hij bij Damka Trading in Leunen uit Die hadden weliswaar niet zo'n fiets maar kon hem daar doorverwijzen naar Frans Broekmans, een rijimelhandelaar in Well. Die had nog twee van die karretjes staan. Dhr. Broekmans zag de weddenschap van Dick Min wel zitten en prepareerde de fiets zodanig dat Dick Min, die zijn rechter arm mist de fiets gemakkelijk kon besturen. En wat als een grap is begonnen, lijkt nu uit te lopen op een leuke hobby. Als het weer meezit, en dat zit het de laatste weken, schroomt Dick Min er niet voor om vanuit zijn woonplaats Hehnond naar Venray te karren. 'Deze fiets tost maar heel weinig energie' zegt hij. 'Als niet geoefende fietser haal ik hier heel gemakkelijk 40 km per uur mee'. Rustig rijden is er overigens dan niet bij. Als hij voor zich een wielren ner ziet fietsen, krijgt hij de kriebels en trapt hij wat harder om de vaak verbouwereerde fietsers lachend voorbij te rijden. Op 10 september a.s. opent KVG Venray het nieuwe seizoen. Om 7.30 uur is er een eucharistieviering in de kapel van St. Anna, voorgegaan door kapelaan Leo Brueren uit Ven- lo. Daarna wordt de avond voort gezet in het restaurant van St Anna. Na begroeting, kennisma king en een kopje koffie zal kape laan Brueren iets vertellen over zijn werk onder de daklozen in Venlo. Na dp pauze is er gelegenheid zich op té geven voor de diverse clubs en kursussen en een gezellig sa menzijn. Wat is KVG Venray? Een vereni ging, die 30 jaar geleden door een stel enthousiaste vrouwen is opge richt en sindsdien is uitgegroeid tot een club met 270 leden in alle leef tijdsklassen. KVG Venray maakt deel uit van KVG Nederland en (hier citeren we de statuten): 'de vereniging stelt zich ten doel om vanuit een evangelische inspiratie een bijdrage te leveren aan de ont plooiing van de vrouw, zowel wat be treft haar plaats in het gezin, de kerk en de samenleving. Het KVG wil dus zyn: een gelegenheid, een aanleiding en een stimulans voor vrouwen, om in een goede sfeer vanuit zichzelf en samen met ande ren op weg te gaan naar kontakten met anderen. Belangrijk daarbij is« dat vrouwen heel bewust eigen keu zen durven te maken, dat zy geen nieuwe normen gaan opleggen aan anderen en dat zy ruimte laten voor eigen inzichten en ieders eigen situatie en omstandigheden. Uit het bovenstaande zal duidelijk zijn, dat ook niet-katholieke leden als zij deze doelstelling kunnen onderschrijven van harte wel kom zyn. Ook dit jaar heeft het bestuur weer getracht een zo gevarieerd mo gelijk programma samen te stellen. Tydens de maandelijkse ledena vonden komen volgende onderwer pen aan de orde: milieu, voeding en gezondheid: kunst en kitsch; pijn/ pijnbestrijding; solotoneel, verhaal Charles Dickens tydens kerstvie ring; filmvertoning door Filmvor ming; sterrenkunde; lezing door schrijver en een cabaretavond voor leden. Verder zyn er nog enkele excur sies gepland. Binnen het KVG fungeren ook een aantal clubs t.w. 4 literatuur clubs; een wandel- en natuurclub; Geeft augustus zonneschijn zeker krijgen we gouden wijn. De zon in augustus fopt de meid in de moestuin. Als de hoenders kakelen lang en goed zal 't regenen in overvloed. een fietsclub; twee handwerkclubs; een cabaret/toneelclub; een by- belstudieclub; een gymnastiekclub op basis van ballet; een club 'kijken naar kunst'. By deze club staat mu- seumbezoek centraal. Verder zullen ook dit jaar binnen het KVG weer divers kursussen worden georgani seerd o.a. bibliodrama; vergader- en diskussietechniek; kantklossen; antieke filosofie; nieuw Grieks; voe treflextherapie; milieu, voeding en gezondheid en sterrenkunde. Dit alles bij voldoende belangstelling. Met haar 'projekt Jacqueline' on dersteunt het KVG Venray moreel en materieel Jacqueline Eibers, die te Divinolandia werkt onder de alle rarmsten. Óp woensdagmorgen 5 septem ber a.s. organiseert het bestuur een ontmoetingsochtend in het Kleine Verschil aan het Henseniusplein. Omstreeks 10.30 uur houdt mevr. Krispijn daar een korte inleiding over de kursus bibliodrama. Vanaf 9.30 uur zijn kontaktpersonen en begeleiders van de clubs welkom. Deze ochtend is bedoeld voor ieder een die eens wat nader kennis wil maken met het KVG. Ook alle be langstellende leden zyn welkom. De kontributie voor het seizoen 1990/91 bedraagt ƒ35,- per jaar. Naast de maandelykse convocatie ontvangen de leden het landelijk blad Doorkyk en het provinciaal le denblad 'erby'. Afhankelyk van het aantal deelnemers en eventuele subsidies worden de bydragen voor clubs, kursussen en excursies vast gesteld. Alle leden hebben inmiddels het programmaboekje ontvangen maar voor niet-leden ligt het vanaf 30 augustus ter inzage in de biblio theek Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij mevr. Fredie Heintjes, tel. 82834 en mevr. José Verstralen, tel. 84314 en tydens de bijeen komsten. Het bestuur hoopt dat ook dit jaar weer velen de weg naar het KVG we ten te vinden en het seizoen 1990/91 aan alle verwachtingen zal voldoen. BETRAPT Een voorbijganger was getuige dat, een naar later bleek 32-jarige uit Polen afkomstige man, in de Schoolstraat vanaf een rek voor een kledingzaak, een lederen jas weg pakte en er mee vandoor ging. Hij werd achterna gezeten en later, dankzy een goed signalement, in het centrum met de jas aangehou den. Hy bleek in afwachting van zyn asielaanvrage in het AZC in Apeldoorn te verblijven. Later ontdekte de politie in het centrum zyn personenauto. Omdat die auto in een slechte staat ver keerde werd deze voor technisch onderzoek in beslag genomen. Het was donderdagavond weer eens een ouderwetse raadsvergade ring van de gemeente Vierlings beek, want de voorzitter, loco burgemeester Jan Ronnes, liet de raadsleden van de verschillen frak- ties in vele instanties aan het woord komen. Even zag het er naar uit dat de PK fraktiewoordvoerder zou kunnen bewyzen dat een raadsvoorstel, be trekking hebbende op het nemen van een voorbereidingsbesluit, moest worden ingetrokken als zijn de oiyuist. Wethouder Litjens vroeg schorsing aan om dat onmiddellijk te laten onderzoeken. Na een korte schorsing kon wethouder Litjens het bewys leveren dat het voorstel juist was en er niets verkeerd aan de hand was, waarop de PK haar woorden introk. Nu kan handelson derneming Siebert gaan uitbreiden in de Spoorstraat Er waren nog meer voorstellen die met een hamerslag konden wor den aangenomen. Aankoop grond aan de Stevensbeekseweg van 12,5 hectare van mevr. Beurskens waar door het mogelijk zou zyn de Bota nische tuin uit te bouwen tot een internationaal landschapsmu seum. 4 Jaar is nodig voor uitbrei ding en 2 hectare voor de aanleg en een parkeerterrein. De aankoop vergde een bedrag van ƒ620.000,-. Hoewel alle frakties medewer king wilden verlenen aan de uit breiding van de Botanische tuin, meenden enkele frakties niet zo veel grond nodig te hebben. Nadat wethouder Litjens er nog eens op gewezen had dat geen financiële konsekwenties te verwachten wa ren, omdat een en ander ingepast zou kunnen worden in een groot schalig ontgrondingsplan van 30 ha. konden, na veel gepraat, alle frakties zich vinden in de aankoop. Uitbreiding Sportpark Soetendaal Zowel de PK-fraktie als de Fraktie Overloon waren aanvankelyk mor dicus tegen het voorstel een bedrag van ƒ57.473,- beschikbaar te stellen voor herinrichting van Sportpark Soetendaal. Eerst drie maanden te rug werd de grond aangekocht Door nu anders in te richten zou voetbalvereniging Volharding op een verkapte wyze worden bevoor deeld. Een en ander is in strijd met de sportnota. Die kon men dan be ter in de prullebak laten ver dwijnen. Aan het adres van het CDA ver weet de PK dat ze niet de politieke moed kon opbrengen 'nee' te zeg gen. Maar de raadsvoorzitter stelde overduidelijk dat op een enkele wy ze Volharding bevoordeeld wordt en dat zeker de sportnota niet in de prullebak behoeft te verdwynen. Na veel gepraat kreeg het voorstel een krappe meerderheid. De frak ties Overloon en PK stemden tegen. Radiokamer Ook hier waren de frakties Over loon en de PK er niet voor dat de ge meente een bedrag van 3.500,- beschikbaar wilde stellen voor de realisatie van een radiokamer by Volharding. Die frakties hadden be rekend dat een bedrag van ƒ2.200,- verdedigbaar was. Dat voorstel werd verworpen. Het voorstel van het col lege haalde met een krappe meer derheid de streep. Andere agendapunten Het was eigenlijk een beetje welles-nietes spel betreffende de verkoop van een perceeltje grond aan de firma Creemers te Vierlings beek en het verharden van een ge deelte voor parkeerterrein. Die firma had al een parkeerterrein wat ook door de gemeenschap kon wor den gebruikt, maar waar wel dik wijls de eigen klanten op een onverhard gedeelte moest parke ren. Omdat het profijtbeginsel voor iedereen van toepassing was, hand haafde het college haar voorstel en de raad ging uiteindelyk toch met de oplossing akkoord. Van Eeuwijk te St Antonis kan het gevraagde perceel grond op het bedrijventerrein voor een bedrag van ƒ147.604,- aankopen en ook de raad volgde het advies van de com missie grond- en pachtzaken. De gemeente Vierlingsbeek is niet op de verkeerde toer nu het college de eigenaar van het pand Kapelstraat het advies heeft gege ven by de provincie een aanvrage te doen om medewerking te krijgen voor de verbouwing van zijn boerderij. Een krediet van ƒ583.834,- werd beschikbaar gesteld voor verbouw van de basisschool te Overloon. Voor het bouwryp maken van het bestemmingsplan Vortum-Mullem is een bedrag van ƒ229.390,- be schikbaar gesteld. Voor de aanleg van rekreatieve fietspaden werd een bedrag van ƒ176.799,- beschikbaar gesteld. Daarvoor kon het fietspad op de Oplosedijk tot aan de Duivenbos- weg en van de Langstraat tussen de Hersesedyk en Vierlingsbeekseweg worden aangelegd. Wel zullen die rekreatieve fietspa den in de publiciteit worden gebracht door de gemeente. Uitbrei ding zoals door de PK werd ge vraagd kon nog niet worden gehonoreerd. Juist in vakanties is er tijd om eens rustig na te denken, besluiten te nemen. De Stichting Volwasse nen Educatie Noordelyk Limburg verzorgt al jaren een scala van kur sussen voor volwassenen die méér willen. Direkt na de vakantie regent het dan ook inschrijvingen. Hieronder volgt het relaas van Piet. Hij schreef op tyd in voor een nieuwe kursus. PIET KON GEEN VOETBALVERSLAG LEZEN... Dit artikel wordt niet gelezen. Al bladerend valt uw oog op een tekst die opvalt... én u begint te lezen... Een groot aantal mensen moet veel meer moeite doen om aan nuttige informatie te komen. De telefoon, praten, vragen, onthouden, vooral veel onthouden... Lezen en schry- ven leren durft men niet, terwijl iemand ze 'n zetje geeft. Lees het verhaal van Piet... Als je niet of moeily k kunt lezen in ons land is dat een ramp. Neem Piet, hy is 42 jaar en woont in Ven ray de naam en de plaats zijn ver zonnen, maar hy bestaat echt, in deze streek. En hy is de enige niet Tot zes jaar geleden kon Piet niet schrijven én niet lezen. Niet dat iemand dat aan de buitenkant kon zien Piet had in de loop der tijd een hele rits smoesjes en uitvluch ten verzonnen zodat niemand er iets van zou merken. Mar een ramp was het wel... Stelt u zich voor: Piet moest iemand bellen, maar kon het num mer niet vinden in de telefoongids, om de simpele reden dat hy de na men niet kon lezen. Piet wilde een televisieprogram ma zien want op het werk had den ze het daar steeds over maar opzoeken in de gids ging niet, want hij kon het blad niet lezen. 'Dat was altyd maar een beetje gokken', zei Piet. En als ze het op het werk had den over het voetbalverslag in de krant, stond Piet er altyd met zyn mond vol tanden by. 'Heb je dat niet gelezen dan?' vroegen ze hem op zo'n moment, en dan moest Piet altijd iets mompelen van 'nog geen tijd gehad' of zoiets. Op de een of andere manier is Piet er in het verleden in geslaagd om zyn rijbewys te halen. Dat was nog in de tijd dat er mondeling geëxamineerd werd. Maar al die tyd kon hij nergens naar toe met zyn gezin. Om de simpele reden dat hy de verkeersborden niet kon lezen. 'Ik moest altijd zeggen dat ik er geen zin in had of dat er aan Am sterdam toch niks aan was en dan bleven we maar weer thuis. We zijn nooit ergens naar toe geweest'. En zijn kinderen heeft hij nooit uit een boek kunnen voorlezen. Hoe het kwam? Piet haalt zijn schouders op. 'Op de lagere school zat ik altyd op de achterste bank. Op den duur werd ik gewoon over- Hoeveel mensen lopen er eigen lijk nog rond die het slachtoffer zyn geworden van overvolle klas sen en drukbezette onderwijzers en dan maar 'overgeslagen' te worden? DE HANDBOOG Zes jaar geleden kwam Piet in aanraking met de Stichting Volwas senen Educatie in Venray. Na veel dubben en zweten en een broek vol angst besloot hy zich aan te mel den. Want dat is moeilyk, die eerste zware stap te zetten. Maar hij zette die stap en één avond per week ging hy schryf- en leesles volgen. Voor de buurt en voor de familie bleef hij het die eerste jaren verborgen hou den, Piet ging zogenaamd op zwemles... En hij léérde lezen. Hy léérde schryven. Nog wel niet allemaal zo vlot als een ander, maar toch. Hy leest de voetbalverslagen en de dui- venberichten. Als er telefoon komt, kan hy de boodschap opschryven en hoeft hy niet meer alles te onthouden. Hy is met zyn gezin naar Amsterdam ge reden en naar Luxemburg. En: 'Ik ben al 27 jaar lang lid van de hand boog, en pas nu kan ik het regle ment lezen'. Hy kan de ondertiteling van de films op de te levisie volgen, nog wel niet alles... maar toch: 'Ik weet onderhand waar het over gaat'. En hy is begon nen aan het lezen van een boek, 'De Zwarte Plak'. Piet houdt maar niet op te zeggen: 'D'r gaat een wereld voor je open. Echt Ik had hier twin tig jaar eerder aan moeten be ginnen'. Misschien kent u iemand ie moei te heeft met lezen en schryven. Help hen aan ons telefoonnummer of kom samen langs. BELANGSTELLING??? Wat u nu gelezen hebt is zomaar een ervaring van een kursist Wilt u meer weten over de kursussen van de Stichting Volwassenen Educatie Noordelyk Limburg, Schoolstraat 41, 5961 EG Horst bel dan 04709- 3298 of 6197. Reiki is een oude genees wyze, die opnieuw ontdekt werd door de Ja panse dr. Usui. Wanneer we ziek zyn, betekent dal heel simpel ge zegd dat er een blokkade in ons li chaam is ontstaan, waardoor de energie niet vry door ons heen kan stromen. Door inwijdingen wordt het genezende kanaal opnieuw ge opend. dat wordt in een kursus van vier achtereenvolgende avonden ge daan. Reiki helpt deze blokkades opheffen, herstelt het evenwicht tussen lichaam en geest, neemt py- nen weg en helpt mensen te genezen. Wanneer je interesse mocht heb ben in een behandeling of in deel name aan een kursus. dan kan je met m(j kontakt opnemen: Jeanne Smits, Reiki-Master Venray, tel. 04780-88615. Oriëntatiekursus voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar Voor vrouwen tussen 40 en 60 jaar start in de week van 1 oktober een kursus. met als onderwerp: lie ver leren dan afleren. Waarom een kursus voor vrou wen tussen 40 en 60 jaar? Deze leef tijdsfase is voor sommige vrouwen een ingrijpende periode in hun le ven. Lichamelyk en geestelijk vin den er veranderingen plaats. Maatschappelijk krygt je leven een andere inhoud. In deze fase trach ten vrouwen een nieuwe inhoud aan hun leven te geven, maar nu meer gericht op eigen behoeften. Wij denken namelijk dat vrouwen een grote ervaringsdeskundigheid hebben. Door middel van een kur sus denken wy dat vrouwen tussen 40 en 60 jaar nog heel wat moge lijkheden hebben. Deze kursus is dan ook bedoeld voor: - Vrouwen, die willen nadenken over hun positie. - Vrouwen met een gevoel van onbe hagen. die dit nog niet kunnen be noemen. - Vrouwen, die willen leren op te komen voor hun eigen belang. - Vrouwen, die willen kiezen voor een aktieve rol in de maat schappij. Vido is een organisatie, die zich sterk maakt voor het feit, dat vrou wen zichzelf serieus nemen in deze periode van hun leven. In de groep leren vrouwen elkaar steunen om met nieuwe kracht verder te gaan. De eigen ervaringen van vrouwen zyn belangrijk en komen in de kur sus aan de orde. Deze kursus wordt gehouden in de Bachstraat 14b te Venray. Voor meer informatie kunt u bel len naar: Mientje Lemmens, tel." 04780-80546 of Joke Philipsen, tel. 04780-83198. Geshe Konchag Lhundup. een Ti betaans Boeddhistische Lama geeft in september, oktober en november a.s. weer lezingen in Venray. De le zingen van mei, juni en juli jl. zyn zeer goed bezocht; de laatste keer waren zelfs 40 personen aanwezig. De onderwerpen van de komende drie lezingen zijn: Hoe mediteren op maandag 3 september a.s.; Ge dachten bewustzijn op maandag 1 oktober a.s. en Vhn Negatief naar Positief denken op maandag 5 no vember a.s. Tevens is er gelegen heid tot het stellen van vragen. Aanvang telkens om 20.00 uur pre cies i.v.m. de terugreis van Geshela. Duur: lVfe uur. Plaats: Blauwver verstraat 18, Venray, tel. 04780-86812. Geshela behaalde zijn Geshe Lharampa-graad aan het Drepung Klooster in Tibet. Hy werd door de Dalai Lama uitgekozen in 1984 om in Nederland les te geven. Zijn uit gebreide kennis en inzicht in de Boeddhistische Leer alsook zyn vriendelijkheid spreken vele men sen aan. Telefoon 04782-824 Raayveldweg 3 - Maashees Ze zyn er weer verse mosselei geserveerd met frites, gemengde salade, groente, sauzen, stokbrood ƒ22.50 p.p. (onbeperkt eten) keuken open: di t/m vr: vanaf 12.00 u za: vanaf 17.00 u zo: 15.00-21.00 u ma: gesloten Wist u dat: - alle TIJDSCHRIFTEN zyn opgeno men in de leeshoek (b(j binnen komst rechts), waar u ook de nieuwe KRANTEN kunt lezen. De indeling is zoveel mogelyk per on derwerp. bijvoorbeeld alle mu ziekbladen by elkaar en alle opiniebladen bij elkaar. Hier vindt u ook de oudere nummers van tijdschriften die uitgeleend wor den (2 per abonnement), evenals de kranten van de afgelopen weken. - de LIMBURGKOLLEKTIE een nieuwe plaats heeft gekregen (links van het inlichtingenbureau volwassenen). Hier zyn alle mate rialen over LIMBURG by elkaar geplaatst: boeken, tijdschriften, folders en dokumentatie. Loop eens binnen by de Openbare Bibliotheek en vraag meer informa tie by het Inlichtingenbureau Vol wassenen!!! Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 De Wetteling Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers De Steeg ZW Rooy'84 Zaterdag: Taptoe rerserv. Zondag: FC Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK Huukske-Vesta SVCB-Troubadour Rooy-B remboys Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers Wyk Zuid-Lasco 17.30-21.00 20.00-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-22.30 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 Gevonden voorwerpen van 21 t/m 27 aug. "Mechelse herder; wit-bruine hond met krullen; zwart wit poesje; 2 bankbiljetten; 3 bankbiljetten; 1 sleute; 7 sleutels aan label. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. Zo leer Je praten... over taalontwikkeling en boeken Ouders hebben vaak vragen over de opvoeding van hun kinderen en vinden het dan prettig om er met andere ouders over te praten. Een van de onderwerpen is de taalont wikkeling van hun kind. Zy hebben daar allerlei vragen over zoals: - mijn zoontje is IV2 jaar en zegt nog niks; is dat laat? - het lykt wel of myn 3-jarige peu ter stottert, kan dat? - volgens mij kan mijn dochtertje best zeggen wat ze wil, maar ze vertikt het gewoon. Hoe pakje dat aan? Daarom organiseren wij voor ouders van peuters en kleuters 'n thema-ochtend rond dit onder werp. U krygt de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisse len en de nodige kennis op te doen. De kosten voor deze ochtend be dragen 2,50 p.p. en er is kinder opvang aanwezig Er kunnen 15 personen per ochtend deelnemen. By overaanmelding zullen er meer dere ochtenden georganiseerd worden. Datum: 18 september 1990. Plaats: De Clockert, Venray. Tyd: 9.00-11.00 uur. Opgave: voor 11 sep tember 1990. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot het Groene Kruis Venray, Bergweg 4. 5801 EG Venray. tel. 04780-81269. DIEFSTAL BROMFIETS Een 18-jarige bromfietsbezitter kwam tot de ontdekking dat zyn aan de Matthiasstraat te Casten ray staande Honda bromfiets was ont vreemd. De bromfiets heeft een waarde van ongeveer 2.000 gulden. AANRIJDING MET HOND Een 40-jarige bestuurster van een personenauto kon een voor haar de Zuidsingel overstekende herders hond. niet meer ontwijken. De hond liep na de botsing jankend weg en moet dus gewond zyn. Het is nog niet gelukt de eigenaar op te sporen. De dame zit met een be hoorlijke schade aan haar auto. Wil de eigenaar zich by de politie mel den voor regeling van de schade. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer. A Coenen. F. Schmeetz, D. Vereauteren en J. de Vocht: P. CORVER Kennedyplein 8, tel. 81393 DR. Van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZEEKENVEKVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterelaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 bur tot vol gende week vrydag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluilye) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. JANSSEN jr., tel. 82557 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. KREMER Mgr. Nolensstraat 12, tel. 81000 DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers. mevr. V411 dér. Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR, TlUGKLOVEN BlauwververstrtSTïfflfwI. 82411 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIEN8T VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. Van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 82411. TABLEAU MET RINGEN ONTVREEMD Hoe de diefstal van 71 ringen, met een waarde van ƒ20.000,- heeft plaatsgevonden, kon niet worden vastgesteld, maar de dader moet wel goed op de hoogte zyn geweest van een defekt slot van een vitrine. Op 18 augustus jl. ging het slot van een vitrine van een aan de Gro te Markt gevestigde juwelier kapot Op dat moment was daar nog het ta bleau met ringen, van diverse mer ken aanwezig Tben op 22 augustus jl. een monteur het slot kwam repa reren werd de diefstal ontdekt. BROMFIETS ONTVREEMD Een by het station van de NS te Oostrum gestalde Puch Maxi van een Venrayse jongedame bleek ont vreemd te zyn. Van de diefstal werd aangifte gedaan. MOTORRIJDER KWAM TEN VAL Een 24-jarige motorrijder moest op de Kempweg uitwyken voor een plotseling overstekend kind. Dat lukte, maar hy kwam wel in kon- takt met het trottoir en viel. Voor hem was het een geluk dat hy, om dat hy enkele meters verderop moest zyn, geen hoge snelheid had. Hy werd voor behandeling naar het ziekenhuis vervoerd maar kon later naar huis worden overgebracht INBRAKEN Door vernieling van een ruit was toegang verkregen tot een café-bar, gelegen aan het Schoutenstraatje. Geleerd door vorige inbraken wa ren de rookartikelen, volgens de eigenaar, goed opgeborgen, maar de daders hadden ze toch weten te vin den. Tien sloffen sigaretten van diverse merken en zes cassette- ban <y es bleken verdwenen te zyn. Tb tale waarde ƒ600.-. Uit een kast van een garage aan de Timmermannsweg te Ysselsteyn werd een boormachine van ƒ400,T ontvreemd. Uit een tuinhuisje aan de Bunt- weg te Ysselsteyn werden een radio en een cassettedeck ontvreemd. By beide inbraken was toegang met een valse sleutel verkregen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3