mem PEEL EN MAAS SCHOONHiEIDS1 JOURNAAL: kJeur AK Waar kunt u een retourtje eerste klas Venray-Philippine voor maar f 18.50 kopen? Bjj Jacques Panken in de Schoolstraat Want daar worden vanaf vandaag dagverse mosselen uit de Oosterschelde geserveerd. Geslaagd PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus - Pagina 20 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Bindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29, tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: Maria op Zaterdag. 9.00 Lsm. Mathieu Arts en overl. fiun.; Nelly Janssen-Muis (echtgen.). 19.00 ZONDAGSDIENST; Jrd. Riek Beelen-'Beerkens; Antonet Janssen- Jans (koll.); Anna Smits-Lyssen en dochter Diny; Sjang Josten; Piet Keijscrs (koll.); Leo Gooren (koll.); Johan van Heiningen (koll.); Truus Hendriks-Theelen (koll.). Zondag: 22 Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. An Gossen- 'Ihkenberg (koll.). 950 Lat Hgm. Nelly Janssen-Muis (echtgen); Jo Wennekere-Muysere; Wilhelmus Ilubertus Janssen; overl. ouders Kersten-van Tichelover; Nellie v.d. Vorst; Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers. 11.00 H. Mis met volks zang; overl. ouders Coopmans-van Kessel; Jan v.d. Vorle (koll.); Jo van B ree-Peeters. Maandag: Verjaardag van de wij ding van de kathedraal van Roer mond. 9.00 Lsm. Rector Jan Geurts en Lena van Dongen; Nelly v.d. Berg-Munninghoff. Dinsdag: H. Gregorius de Grote. 9.00 Lsm. Piet Claassen. 19.00 Lsm. Nelly Janssen-Muis, Martha Goumans-Janssen (Boekenclub); Engelbert Oudenhoven. Woensdag: 9.00 Lsm. overl echtp. J. Tillemans-Duyf; Iteng Janssen. Donderdag: 9.00 H. Mis b.gv. het nieuwe schooljaar 1990-'9l MAVO 'De Kolk' Om Gods zegen te vragen over nieuwe schooljaar. 19.00 Lsm. overl. oudera Jans Beken-van Kes sel. zoon Arnold en kleindochter Jacqueline; ouders Van Osch- Hebben,- Wim Driessen en overl. fam.; Jan co Hoelen. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 9.00 Lsm. te.v. het H. Hart van Jezus; oude stichtingen. 9.30 wordt de H. Communie naar de zie ken gebracht. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag; 950 Sef Muysera. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Irma Maassen, Monique Volleberg. Lektor L. Truien. Zon dag: 8.00 Maikel Brons. Maurice Brons; 9.30 Wilbert van Ham, Ra mon Klinckenberg, Jeroen Leys- sen, Hans Weyers; 11.00 Hong Bui, Haybyann Ihvemier, Nicole Cre- mere, Dominique Schreinema- chere. Lektor: C. Hendriks.. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Misdienaar: Bas Dirkx. Lektrice: H. Brouwer. Int: Overl. en levenden fam. Jacobs-Korten bach. Zondag: 950 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger: J. Korff. Lektrice: Zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger: J. Korff. Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Meditatieve dienst in het Stil tecentrum (voormalig Pav. G, eerste deur rechts). Woensdag: 16.45 Liturgieviering in de kapel. Voorganger.- J. Korff. Donderdag: 16.45 Meditatieve dienst in het Stiltecentrum, geleid door G. van Loenen. Vrijdag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 1850 ZONDAGSVIE RING. Uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en pater Karei; Tbon Jeuken en uit dankbaarheid; jrg Wim Beterams; overl. fam. Claessens-Philipsen; Ans Esser (koll.); Thei Peetera (koll.); Teng Arts en overl. fam. Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypere-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo. Peter Philipsen; Konrad Thijssen en overl fam. 11.45 Bertus v.d. Berk, Ben Coolen en overl. fam.; Richard Jenniskens. 18.00 Voor de parochie. Maandag: 8.00 Overledenen (of ferbus). 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangere. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St. Antonius. 19.00 Michel en Karei Derickx en overl. fam.; Tbon Jeuken. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypere-Philipsen; fam. Vermeu len-Dykmans en overige fam. 19.00 Overl. oudere Janssen-Krijns en kinderen Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi lipsen. 19.00 Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Fhm. Peters-Arts. 14.00 Tbt intentie bruidspaar Wim v.d. Heide en Evelien Claessens. 19.00 Gezinsmis Jacques v. Rhee; Sraar Maas en overl. fam. Maas en Wilmsen. Naar de MIVA konden we ƒ1.115,- overmaken. Hartelijk dank. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 René Jansbeken. Zondag: 9.00 Martin Leendere; 10.15 Leo Pouwels; 11.45 Martyn Smelt; 18.00 Johan Pouwels. Maandag en don derdag: 19.00 Lieke. Dinsdag en vrydag: 19.00 Roel. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring te.v. Maria en tot zekere in tentie. Zondag: 10.00 Hoogmis om zegen over 't nieuwe schoo(jaar; Ingrid van Rossum. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. 'n abonnement waard NEUTRALITY: Een nieuwe benadering van make-up Nqjaar 1990 Als u wilt weten in hoeverre het aanbrengen van make-up dit nqjaar afwijkt ten opzichte van voorgaan de seizoenen, zult u in Estée Lau der's nieuwe Signature Collection het antwoord vinden. Let eens op de naam... Neutrality: Een nieuwe benadering van make-up. Deze naam drukt evenwicht uit; noch de lippen, noch de ogen of de wangen overheersen in de make-up van dit seizoen. Natuurlijk is er over kleur; die moet er zijn. Maar, zoals alles dat potentiële sterkte heeft, op een be heerste en evenwichtige manier toegepast Voor het eerst in een de cennium wordt er extra aandacht aan besteed dat lippen en wangen getint zijn in dezelfde kleurschake ringen. Met de nieuwe Signature Eyeshadows mogen de ogen weer gezien worden, in plaats van door een en al oogschaduw aan het oog onttrokken te zijn. Deze nieuwe, gladde zachte formule, in rustige zacht-groene en subtiele koel- blauwe tinten, laat zich makkelijk op het ooglid aanbrengen en de kleuren vloeien mooi in elkaar over. Bovendien blijft dit nieuwe produkt dë hele dag goed zitten. Signature Automatic Pencisl in bijpassende kleuren omlijnen het oog. Op het ooglid wordt slechts een vleugje oogschaduw in de duotin- ten Smokey Grey/Camel Beige; Lo- den/Moss of Dress Blue/Blue Mist aangebracht, waarbijde natuurlijke lijnen gevolgd worden. Het resul taat: een frisse schoonheid; zacht in plaats van hard. De mond krijgt aandacht maar staat niet in het middelpunt van de belangstelling Alles loopt prachtig in elkaar over en de lipstick ftmkti- oneert als de kroon op het werk. De lipkleuren waar alles om draait zijn Perfect Russian Red, Perfect Red Brick en Perfect Smokey Rose. Re- PARFUMERIE BYOUX Presage 12 Venray Nutriv All-Day Nutmeg is een neu trale tint die het assortiment kom- pleteert. Deze indrukwekkende kleuren worden te allen tyde binnen de lij nen gehouden met Signature Aut- matic Pencils for Lips in Cocoa Bean en Deepwine. De ietwat harde make-up filosofie van het verleden lijkt in lucht te zijn opgegaan. De strenge en duide lijk zichtbare eyeliners zijn versla gen. Hun gevreesde rechtlijnige diktatuur is vervangen door zachte re, vollere, langere oogwimpers. Re den waarom Luscious Creme Mascar een 'must' is, hetzij in Lustrous Black, hetzij in Loden Green. Als evenwicht de sleutel voor neutraliteit is, is de juiste foundati on van essentieel belang Estée Lau der, be vee ld More Than Powder aan, dat een zachte egale tint geeft. Dit produkt kan op zichzelf staand, of over uw favoriete foundation ge bruikt worden en ftmgeert als idea le basis voor het aanbrengen van de nieuwe Signatur Powder Blush in Gingerpeach of Red Patina. Deze zeer geraffineerde, nieuwe formule is zacht en zijdeachtig en zorgt ervoor dat Signature Powder Blush moeiteloos op de wangen aangebracht kan worden en de huid een mooiere, levendige gloed krijgt Dit nieuwe produkt bevat te vens Bioples TM om de huid te ver zachten, te beschermen en het vochtgehalte op peil te houden. De kleur houdt lang en wordt niet vlekkerig Tbevoeging van irritatie- werende middelen tenslotte maakt deze blusher tot de meest eigentijd se blusher die er is. Poeder is altijd een belangrijke fi nishing touch, maar pas op voor overdrijven! Neutrality: Estée Lauder's nieu we benadering van make-up... een perfekt evenwicht in de krachtman SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag- viering Geen H. Mis om ROO. 10.45 Rozenkrans en biechtgelegenheid. 11.15 Gezongen H. Mis. 1350 Kruis weg lof en zegen met het Allerhei ligste. Deze viering voor het verkrijgen van priesterroepingen, is voor eenieder toegankelijk. 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 22e zondag door het jaar. Kin derwoorddienst Voor Jan Hermans (koll.); overl. oudere Janssen-Petere en zoons Gerrit en Piet; overl. oudere Simons-Willems; Marian Rutten-Camps (koll.); overl. oudere Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Theo Swaghoven; Jan Essing en dochter Tonny Brummans-Essing. Zondag: 22e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzyn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor Ber Jonkers (koll.); Jan Schmitz-, Mia-Swinkels-Crijnen (koll.); Lei Versteegen (koll.); overl. mevr. Bouten-Hendriks. 11.30 Harie Jans sen en overl. fam. Maandag: Gedachtenis van de H. Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 8.00 Voor levende en overl. fam. De Haart-Creemere. 19.00 Stien Wijnhoven-Philipsen. Dinsdag: 8.00 Sjef Giesbers. 19.00 Wilhelmina Vermeulen en Herman Willems. Woensdag: 8.00 Voor de zieken van de parochie. 19.00 Overl. oudere Van Cuyck-Gooren (jrgt. moeder); jrgt. Vic Maassen en overl. fam. Maassen-Huybere. Donderdag: 8.00 Voor de weldoe ners van de parochie. 19.00 H. Uur. Uitstelling van het Allerheiligste. Int overl. fam. Lomme-Mommen. Vrijdag: Eerste vrijdag. 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. oudere Thielen-Hendriks en overl. fam.; Toon van Dyck en overl. fam. Van Dyck-Driessen; Antoon Lange (vd buurt). Mededeling: De kollekte voor de MIVA heeft opgebracht ƒ862,15. Hartelijk dqnk hiervoor. Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert Robert Versteegen. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Vrijdag: Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Gezinsmis 'Ope ning van het nieuwe schooijaar'. Thema: 'Een goed begin!!! Dat hangt er van af. Herman en fam. Reyn- dere; overl. oudere Loonen-van Rens; overl. oudere Janssen- Peetere; overl. oudere Van Soest-van Vechel; Giel Vennekens en Hendri- ca Vennekens-Verechuren; te.v. O.L. Vrouw, jrd. Jacq Gooren; overl. fam. Poels-van Liebergen (Kinderkoor).. Zondag: 8.30 Voor 'n zieken. 10.00 Ans v.d. Sanden-Basten; overl. ouders Van Huët-Borigers; overl. oudere Kusters-Rutten en dochter Bep; jrd. overl. oudere V.d. Hoogenhof-Spreeuwenberg; Wim Pluk (Koor Harmony). Maandag: 9.00 Tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Voor 'n zieke. 14.00 Uit dankbaarheid bij het 25-jarig huw. Wilms-Janssen (Gem. Koor). Woensdag: 9.00 Anneke van Arsen-van Soest. Donderdag: 9.00 Voor de overl. van hen die offerden met Aller zielen. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Tot zekere intentie. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Sas- kia Janssen, Bianca Janssen, Irene Camps, Carmen Moure. Zondag: 8.30 Ludo van Mil, Jom Rongen, Ro bert Janssen, Mark van Dijk; 10.00 Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Sandra van Limbeek, Wendy Janssen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Overl. oudere Baten van Arsen en dochter Truus; Maria Cox-Wolters; Bert v.d. Ven namen Ouderver. St. Machutus; Esther Houwen namens RK SV DIS; Jan Zanders. Zondag: 11.00 Hoogmis. Mathieu v. Rijswyck; Carolien Philipsen; An toon Maassen namens Kerkelijk Zangkoor. Woensdag: 9.00 H. Mis Pastoor Weyers en kapelaat Keratjens; Pastoor Gerards; te.v. H. Gerardus (S); Gerardus Geurts en ouders. Vrijdag: Eerste vrijdag der maand, toegewijd aan de verering H. Hart van Jezus. 9.00 H. Mis te.v. H. Hart van Jezus en voor priester roepingen; Carolien Philpsen; st Herman Kerkhoff, Anna Vervuurt en wederzijdse ouders. Parochie Leunen 22e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: bijzonder kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 19.00 Lsm. uit dank baarheid vw fam. Croymans- Michels; Teng Noyen; Henri Direks en Antonetta Direks-Derckx; Jacob Reyndere en dochter Riky; overl. oudera Janssen-Achten en zoon Gerrit; weekd. Teng Verheijen. Zondag: 10.00 Hgm. Teng Claes sens. 11.15 Lsm. voor het welzijn van de parochie. 14.30 Doopviering Alan Moss. 15.00 Doorpviering Lie ke en Lotte Spreeuwenberg. Maandag: H. Gregorius de Gro te, paus en kerkleraar. 19.00 Mnd. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen-Spreeuwenberg; gest. jrd. Peter Johannes Litjens en echtgen. Dinsdag: 19.00 Mnd. overl. fam. Van Rens-Loonen. Woensdag: 19.00 Lsm. Pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; maandd. Wilhelmina Loonen, An toon en Bernard Loonen, beide echtgen. en Johanna Verheijen- Loonen. Donderdag: 19.00 Lsm. Han Ouwerkerk-Mandere en overl. fam.; Frans van Bavel en overl. fam. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 ziekencommu nie aan huis. 13.30 Huw.mis Her man Verheijen en Liesbeth van Vegchel. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (vw offerblok); Gerrit Bouten en overl. fam.; Maria Loonen-Scheffere. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Anke van Osch en Martine Josten. Zon dag: 10.00 Marcel Broers, Robby Willems en Erik Litjens. 11.15 Maaike Leijssen en Wendy Thoone. Misdienaars: ma tAn vr: 19.00 Marcel Broers en Robby Willems. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Gonny Weijs. Zondag: Lies van Bavel. Huwelijksafk.: 1. Herman Ver heijen uit Oostrum en Liesbeth van Vegchel uit onze parochie (3e roep); 2. Martin Michels uit Ysselsteyn en Miriam Verechuuren uit onze paro chie (2e roep); 3. Gerard Koonings en Liesbeth Klyn, beiden uit onze parochie (2e roep); 4. John Jennis kens uit onze parochie en Petra van Dyk uit Venray (le roep); 5. Tan Cor- nelissen uit Castenray en Maijo Heesen uit onze parochie (le roep). De opbrengst van de MIYA- kollekte was 559,50, waarvoor on ze hartelyke dank. Rektoraat Heide Zaterdag: 1950 Avondmis voor overl. ouders Poels-Michels en Sef Michels; Jacqeuline v. Schyndel- Wöltere. Zondag: 22e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis voor Stefanie Coppus-de Groot (koll.). Akolieten: Jos Maas en Jhon Ver- koeijen. Misdienaars v.d. week: Maartje en Har. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Rec tor Cox. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis uit dank baarheid. Rektoraat Veulen 22e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. voor priesterroepingen; voor de pa rochie. Zondag: 11.00 Hoogmis als jgt rector Geurts en rector Verbugt. Maandag: 9.00 H. Mis voor de Vrede. Dinsdag: 9.00 H. Mis ter ere van St. Antonius. Woensdag: 8.00 II. Mis tot zekere intentie (B). Donderdag: 8.00 H. Mis voor Mientje Jenneskens. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. 8.00 H. Mis te.v. H. Hart tot int. van de offeraars. Akolieten: Zondag: Peter Knapen en Twan Hagens. Misdienaars: Bas Snoeks en Rob Hendrix. Parochie Ysselsteyn 22e Zondag door het jaar, Zaterdag: 19.00 Mndd. H. v. Vegchel-Muysera; jrd. Grad Jans sen; Fien Fleurkens-Keysera; overl. fam. Van Asten-Jansen. Zondag: 950 ('Asperges me'). Jrd. P.J. Rongen; uit dankbaarheid. 11.15 Jrd. Bert Derks; uit dankbaar heid (C). Maandag: 19.00 Jrd. Christiaan Gijsbere; overl. fam. Rongen. Woensdag: 19.00 Ram. Pouwels- Voesten. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. 19.00 Geestelijk welzyn v.d. parochie. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Maij. Potten en B. Slangen. Zondag: 9.30 E. Jenniskens en R. Berkers; 11.15 R. Ij. Jenniskens. Maandag en vrydag: N. Jaspers en B. Pouwels. Woensdag: K. Jaspers en I. Slangen. Gedoopt en daardoor in de kerk opgenomen: Lisa van Lipzig en Nikki Tillemans. Uit een brief van Plater de Hos- son: 'Lieve mensen. Die vijftiende augustus 1990 is weer achter de rug. Dat klinkt alsof het een zwaar karwei is geweest Vermoeiend was het wel, maar al zag ik er van te vo ren tegenop, ik heb er intens van genoten. Wat was het druk! En wat straalde er een vreugde uit de ogen van al die lieve mensen die met my mee kwamen vieren! Zo'n feest vier je nooit alleen: daar is de hulp en de samenwerking van velen voor nodig Ik kan ze niet allemaal op noemen; ik ken ze vermoedelijk niet eens allemaal en als ik namen ging noemen, vergat ik er zeker een heleboel. Daarom zeg ik maar kort en bondig tot ieder die er enig recht op meent te hebben: DANK U WEL!. Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Teng Poels; Jo hannes Nooyeu; Johan Arts en kin deren. Misd.: Ingrid Wismans en Anke B roe ren. Zondag: 10.00 Gerard van Luyte- laar (vd buurt). Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. 11.30 In dank baarheid. Misd.: Suzanne Wilms en Yvonne Tyssen. Maandag: 8.30 Voor overledenen. Dinsdag: 850 Geen H. Mis. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Henricus Muysere en Johan na Verhaag. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Donderdag: 8.30 Piet v. Ryswyck. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. 850 T.e.v. H. Hart; Comelis Hoedemakere en Johanna Tacken. Kerk poetsen: Mej. Nel Hendrix en mevr. Bouten. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: 19.00 J. v.d. Heuvel- Peters; Maria Botden-Geurts en zoon Tony; Jan Peetera. Zondag: 22e Zondag door het jaar. 10.00 Ram. Lenkens. Maandag: H. Gregorius de Gro te, paus en kerkleraar. 850 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H. Rosa van Vlterbo. 8.30 Fkm. Nabuurs. Woensdag: 8.30 Fkm. Bloemen. Donderdag: 8.30 Voor roepingen tot priester en religieus leven. Vrijdag: H. Hadranus. Eerste Vrydag van de maand. Schoolmis. 850 Ter ere van H. Hart Misdienaars: Zaterdag: Patricia en Olga. Zondag: Gerben en Antoon. Lektoren: Zaterdag: Dora Arts- Mennen. Zondag: Maria Lenkens- Ermens. Een gedachte: Naar aanleiding van het Evangelie van vandaag: La ten we ons leiding alleen door men selijke overwegingen of mag Godswil er ook niet iets mee te doen hebben??? Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Fien Coppus-de Groot; overl. ouders Bastiaans en zoon Victor; Jozef Salden. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Peter v.d. Ven; Ber Zegere; uit dankbaarheid en tz.i. 10.00 Hoog mis voor René Buyzen; overl. oudere Philipsen-van Dyck; Sjaak Janssen (buurt) en t.e.v. H. Jozef. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid voor ver kregen gunsten. Vrydag: Eerste Vrydag. 950 H. Mis t.e.v. het heilig Hart Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 2 sept. zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst. Aan vangstijd is 9.30 uur. In deze dienst is er de bevestiging van een ambts drager. Tijdens de dienst is er kin deropvang maar geen kindemeven- dienst i.v.m. het startweekend. Na afloop is er koffiedrinken. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bywonen van een bijbeltoespraak met als thema Het verderven van de aarde brengt Gods vergelding in de Koninkrijkszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. INBRAAK IN VOUÈRE Door verbreking van het slot was toegang verkregen tot een by een woning aan de Meerloseweg gele gen volière. Uit de volière werden 16 kanaries (5 mannen en 11 pop pen) ontvreemd. De vogels hebben een waarde van ongeveer ƒ200,-. Deze keer een ansichtkaart van rond 1920. Genomen vanaf de Leunseweg kykt men de Pa tersstraat in. Links het pand waar nu apotheek 'De Monnikskap' is ge vestigd. Rechts het pand waarin on langs het assurantiekantoor Wim Holtermans is gevestigd. Meer over dit pand leest u elders in dit blad. Vanaf vandaag komt dagelijks een zending dagverse mosselen van top kwaliteit naar Panken's Mosselhuis aan de Schoolstraat in hartje Venray. Voor een hele portie met echt boerenbrood of frites vragen wij ter introductie f 18.50( Wij zijn, met uitzondering van de dinsdag, iedere dag open van 12.00 tot 22.00 uur. Kursus banen en beroepenoriëntatie voor vrouwen Steeds meer vrouwen geven te kennen (opnieuw) op zoek te zijn naar een betaalde baan. De Stich ting Volwassenen Educatie en de Stichting Vrouw en Werkwinkel Noord- en Midden-Limburg willen vrouwen helpen om weer buitens huis aan de slag te gaan. Daarom or ganiseren zy in Venray en in Sevenum of Grubbenvorst een kur sus banen en beroepenoriëntatie. De kursus is voor vrouwen die on dersteuning willen in het zoeken naar betaald werk, opleidingsmoge lijkheden, het wegwijs worden op de arbeidsmarkt of het kreëren van eigen werk. De kursus zal enerzijds persoonsgericht zijn: wat kan ik, wat wil ik, wat zijn myn sterke èn zwakke kanten, wat zyn mijn mo gelijkheden. Anderzijds naar bui tengericht: wat voor werk en opleidingsmogelijkheden zijn er? Welke instanties kunnen mij in mijn situatie helpen? De kursus start in september 1990 en bestaat uit 20 by een komsten. De bijeenkomsten wor den o.a. gehouden in Venray. Informatie en inschrijving: Stichting Vrouw en Werkwinkel Noord- en Midden-Limburg, Goltzi- usstraat 42, 5911 AW Venlo, tel. 077-517636. VANDALISME Een naambord van 'Den Hoebert' werd door een groep jongeren ver nield. Het gelukte de politie niet de 'helden' te achterhalen. Tijdens de vakantie bleken van dalen ook vernielingen te hebben aangericht aan een school in Land- weert, terwy 1 van het dak van de ba sisschool 'Den Bongerd' aan de Eikenlaan dakleer was weggehaald. RUZIEZOEKER NAAR HET ZIEKENHUIS Het liep anders af dan een rel schopper eigenlijk had gedacht Een 17-jarige, niet in feeststem ming verkerende jongeman, was op een feest dat in de buurt van de Oosterbosweg te Castenray werd ge houden, al de hele avond aan het 'klieren'. Hy verstoorde de prima sfeer die er onder de ongeveer 1000 jongeren heerste, aanzienlijk. De meer dan 50 toezichthouders die voor rust en orde zorgden, hadden er al enkele keren opmerkingen over gemaakt dat hy maar beter zyn vertier elders kon gaan zoeken. Een der toezichthouders wilde er tenslotte een eind aan maken en verzocht hem om zich te verwijde ren. De knaap kwam echter drei gend met een bierfles op de toe zichthouder af. Die weerde de slag af en trof hem in zijn gelaat. Er ont stond een wondje aan zijn oog. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd en daar ter observatie opgenomen. Er is bij de politie nog geen aangifte van mishandeling van het slachtof fer binnengekomen zodat wordt aangenomen dat hij heeft ingezien, dat hij te ver is gegaan. Aan de Rijks Universiteit te Lei den slaagde op 23 augustus jl. drs. ing. Dick Frederiks uit Venray voor het doctoraal examen als mr. in de rechtsgeleerdheid. GEWONDE BROMFIETSER GING ER VANDOOR In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 1.40 uur, stak een nog onbekende bromfietser de Henri Dunantstraat over terwyl op dat moment een personenauto, bestuurd door een bewaker van In- tergarde, naderde. Er ontstond een botsing. De bromfietsbestuurder kwam ten val. Een tweede auto met een bewaker van Intergarde nader de eveneens. Die deed melding van het ongeval via zyn mobilofoon. Tben de bromfietser dat hoorde stond hij op, sprong op zijn brom fiets en verdween via de Antonius- veldweg. De bromfietser moet bij de bot sing gewond zijn geraakt. Een zoek- aktie leverde echter niets op en by de EHBO had zich geen gewonde bromfietser gemeld. Er was op het moment van het ongeval wel een groep jongeren in de buurt. Met die jongeren had de politie graag kontakt. Willen die zich melden? ARBEIDSONGEVAL Woensdagmorgen om even voor elf uur liep een bedrijfsleider van een dakdekkerebedryf met twee medewerkers op een steiger, ge maakt van ladders, met daarop een loopplank. De middelste plank ging schuiven waardoor de bedryfslei- der naar beneden viel. Hij kwam zo ongelukkig terecht dat hij met een gebroken ruggewervel naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. De arbeidsinspektie stelt in samen werking met de politie, een onder zoek in naar dit ongeval. Het ongeval vond plaats aan de Wilhel- minastraat. De val was vanaf goot- hoogte. DIEFSTAL BIJ CAFÉ-BAR BRUKSKE Wanneer de diefstal precies heeft plaatsgevonden kon niet worden vastgesteld, wel dat de eigenaar van de café-bar in het Brukske een ca- féstoel en 2 bierglazen mistte. Van die schade, een bedrag van ƒ95,- deed hy aangifte by de politie. DIEFSTAL WASGOED Te drogen hangend wasgoed aan de waslijn in een tuin van de Cel lostraat bleek niet veilig te zyn. Het wasgoed werd ontvreemd. De waar de van het wasgoed: ƒ250,-. ZAKKENROLLERIJ Een 26-jarige uit Ham afkomstige Duitser zal nog lang zyn bezoek aan Venray herinneren. Tijdens zyn be zoek in het centrum werd zyn por tefeuille gerold. Daarin zaten o.m. zijn persoonsbewijs, paspoort rij bewijs, creditcards en een geldbe drag van 80 DM.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 20