Commissielid Welstand zou ook in monumenten commissie moeten zitten Rabobank Venray plaatst 3e geldautomaat Cf> Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Commissie voor onderwijs, jeugd, sport en rekreatie Commissie culturele zaken Hinderwet Commissie economische zaken Commissie financiën Commis sie sociale zaken Werkzaamheden Noordsingel Commissie maatschappelijke zaken Commissie algemene zaken Ouderen-uitvoering in de schouwburg MARKT STAATSLOT ^0 m mé PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus - Pagina 18 NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak VERKEERSMAATREGELEN I.V.M. TRIATHLON Burgemeester en wethouders van Ven ray, maken hierdoor bekend hun besluit van 28 aug. 1990 waar bij in verband met de 1/4 en 1/8 tri athlon in Ven ray tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen is besloten op 2 sept. 1990 van 09.00- 1030 uur of zoveel korter of langer als in verband met de omstandighe den mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens in beide richtingen gesloten te ver klaren voor alle verkeer behalve voetgangers: de Beekweg vanaf de Midden Peelweg tot de Westsingel, de Westsingel vanaf de Beekweg tot de Kempweg. de Kempweg vanaf de Westsingel tot Weg in den Berg, de Weg in den Berg vanaf de Kempweg tot de Deumeseweg; II. voor zover de omstandigheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verle nen van de onder I genoemde ver keersmaatregelen ten behove van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kun nen bereiken; b. wanneer zy het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zy gedurende de tijd dat de on der I genoemde verkeersmaatre gelen gelden, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrich ten van noodzakelijke werkzaam heden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wyze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin in Limburg. Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. II.J.M Defesche, burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris AS1ALTWERKZ AAMHEDEN TIMMERMANNSWEG Burgemeester en wethouders van Ven ray. maken hierdoor bekend hun besluit van 28 aug. 1990 waar bij in verband met asfaltwerkzaam- heden, van 3 september tot 20 oktober 1990 of zoveel korter of lan ger als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens gesloten is verklaard voor alle verkeer behalve voetgangers: de Timmermannsweg tussen Lovinck- plein en de grens met de gemeente Horst. Het doorgaande verkeer zal middels oraiye verwijzingsborden worden omgeleid; II. voor zover de werkzaamheden dit toelaten en de veiligheid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht ontheffing te verle nen van de onder I genoemde ver keersmaatregelen ten behove van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zy woonachtig zyn of I hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde wegen en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kun nen bereiken; b. wanneer zy het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a. ver melde personen en onder aan die personen gestelde voor waarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zy gedurende de tyd dat de on der I genoemde verkeersmaatre gelen gelden, gebruik moeten maken van de onder I vermelde wegen voor het laden of lossen van goederen of voor het verrich ten van noodzakeiyke werkzaam heden met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze aktiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wyze kunnen ver richten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend by de commissaris van de Koningin in Limburg. Burgemeester en wethouders voornoemd. mr. HJ.M Defesche. burgemeester drs. A.W.M. de Bever, sekretaris Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierdoor bekend hun besluit van 28 aug. 1990 waar- by in verband met verbeterings werkzaamheden aan de toevoerwegen naar de kruispunten Leunseweg/Zuidsingel, Stations weg/Oostsingel en Langstraat/Zuid singel van 3 sept. 1990 tot 21 sept. 1990 of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelyk dan wel noodzakelyk is: a. door het plaatsen van borden 44 en 45 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens op alle toevoerwegen naar de kruispunten Leunseweg/Zuidsin gel, Stationsweg/Oostsingel en Langstraat/Zuidsingel over een lengte van 50 meter de doorgang voor het gemotoriseerd verkeer te regelen; b. door het plaatsen van borden 40 van bylage II van genoemd regle ment motorvoertuigen te verbie den elkander onderling in te halen over een lengte van 50 me ter op genoemde toevoerwegen. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na datum van deze bekendmaking be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend by de commissaris van de Koningin in Limburg Burgemeester en wethouders voornoemd, mr. H.J.M Defesche, burgemeester drs. AW.M. de Bever, sekretaris Op donderdag 6 september a.s. vindt een openbare vergadering van de commissie voor onderwys, jeugd, sport en rekreatie plaats om 18.00 uur in K19 van het raadhuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: - Spreekrecht publiek. - Ingekomenstukken: - Netwerk nr. 309. - Brief d.d. 20 juli 1990 van de ge meente Venray, de Kamer van Koophandel en Fhbrieken voor Noord-Limburg en de Stichting Samenwerkingsverband Praktij kopleidingen Horeca Noord- Limburg aan minister Ritzen van Onderwys Wetenschap pen inzake verzoek aan het IM- BO te Venray de bevoegdheid te geven als erkend instituut horeca-opleidingen te mogen verzorgen. - Brief Stichting Peuterspeelzaal De Blokkendoos en Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Land weert inzake wykcentrum 't Stekske in Landweert. - Jaarverslag Stichting Volwasse neneducatie Noordelijk Noord- Limburg. - Gewestzaken. - Concept-raadsvoorstel tot vaststel ling plan en programma basisedu catie 1991. - Concept-raadsvoorstel inzake vast stelling overzicht gewenste ver meerdering van voor biyvend gebruik bestemde huisvestings voorzieningen ten behoeve van het basis-onderwys voor de perio de 1992 tot en met 1994. - Concept-raadsvoorstel inzake jaar verslag/jaarrekening 1989 Stich ting Venray-Divinolandia (incl. verslag van aktiviteiten Werk groep Mondiale Vorming). Op dinsdag 4 september a.s. om 18.00 uur wordt in kamer 126 in het gemeentehuis een openbare vergadering gehouden van de com missie culturele zaken. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Opening, mededelingen, ingeko men stukken: brief aan monu mentencommissie d.d. 22 juni 1990; verslag van de vergadering van de voorgedragen leden van de monumentencommissie d.d. 4 ju li 1990; uitnodiging voor het by- wonen van de uitreiking van de 'Aid Venrodsen Ieërepries' op 4 september a.s. om 19.30 uur in zaal 'In den Engel'; Jaarverslag 1988/1989 van cultureel centrum 'De Beejekurf; brief monumen tencommissie d.d. 20 augustus 1990. - Spreekrecht publieke tribune. - Raadsvoorstel inzake beschikbaar stellen van een krediet van ƒ20.000,- voor vervanging instu- mentarium en geluidsapparatuur van de Muziekschool Venray. - Bespreking concept-brief aan bestuur cultureel centrum 'De Beejekurf inzake aanpassing cul tureel centrum. - Raadsvoorstel inzake benoeming leden monumentencommissie ge meente Venray. - Verplaatsing beeld 'De Schutterij'. - Gewestzaken. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: - H. van Herpers, Vredeweg 21 te Vredepeel voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wijzigen van een varkensmesterij, gelegen aan de Vredeweg 21 voornoemd; - AW.M. Peetere, Hiept 5 te Ven ray, voor het oprichten en in wer king hebben van een varkensfok- keryk, gelegen aan de Hiept 5 voornoemd; - A. Vriens, Timmermannsweg 66 te Ysselsteyn, voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/wyzigen van een varkensfokkerij en - mestery annex stierenhouderij, ge legen aan de Timmermannsweg 66 te Ysselsteyn. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 30 september 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 1930 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif- teiyk worden ingediend by burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, dié kun nen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelyke ordening en milieubeheer, ir. G.J.EM. Frencken Op dinsdag 4 sept. a.s. wordt een openbare vergadering van de com missie voor economische zaken ge houden om 18.00 uur, kamer 19 in het gemeentehuis. De agenda vermeldt o.a. de volgen de punten: - Sprekereronde voor bezoekers. - Ingekomen stukken en medede lingen. - Overzicht arbeidsmarktsituatie van mei 1990. - Limburgs Sociaal-Economisch Signalement nr. 24. - 'Vergrijzing en Veranderingen in de afzet', van het RMK. - Jaarverslag 1989, Kamer van Koophandel Noord-Limburg. - Jaarverslag 1989, Commissariaat voor Buitenlandse Investe ringen. - Europese Almanak 1990. - Europa 1992 'Een grenzeloze uit daging'. - Infomap Europa 1992, van de Vemeiging Nederlandse Ge meenten. - Het perepektief van de tuinbouw in Zuid-Oost Nederland (CW 75 jaar). - LOZO-Visie juni/juli 1990. - De Ondernemer, NCOV. - Vraag vanuit de commissie OJSR en antwoord van betreffende af deling. Voorgesteld wordt deze stukken voor kennisgeving aan te nemen. - Bespreking informatie over het Regionaal Ontwikkelingsplan (R0P) Noord-Limburg. Op woensdag 5 sept a.s. wordt een openbare vergadering van de commissie financiën gehouden. De vergadering begint om 18.00 uur en wordt gehouden in kamer K19 van het gemeentehuis. Op de agenda staan o.m. de volgen de onderwerpen: - Mededelingen en ingekomen stukken: - jaarrekening 1989 NLW- bedryven; - kerngegevens 1990 provincie Limburg; - begrotingstoezicht 1990; - VBA 1990. - Managementletter. - Raadsvoorstel wijziging reglement BLG. - Aanpassingen cultureel centrum. - Aanpassing toeristenbelasting. - Gewestaangelegenheden. Wegdekreparaties bij de kruispunten Leunseweg/Zuidsingel, Stationsweg/Oostsingel en Langstraat/Zuidsingel Tengevolge van het afremmende en optrekkende verkeer by de ver keerslichten, is het wegdek in de opstel vakken sterk vervormd (rib belvorming) en zyn meerdere de- tektielussen van de verkeerslichten defekt geraakt De defekte detektie- lussen zorgen voor onnodig lang wachten voor het rode stoplicht. Re paratie is noodzakelyk. Op maandag 3 september a.s. wonit gestart met de reparatie van het wegdek op de toevoerwegen naar het kruispunt Leunseweg/ Zuidsingel. Op maandag 10 september wordt gestart op het kruispunt Stations weg/Zuidsingel. Op maandag 17 september wordt gestart op het kruispunt Lang straat/Zuidsingel. De asfaltwerkzaamheden duren per kruspunt één week; gedurende de werkzaamheden wordt het ver keer met een tijdelijke verkeerere- gelinstallatie geregeld, waarbij per richting één rijstrook beschikbaar blyft. Vervolgens zal ook vernieu wen van de detektielussen per kruispunt ongeveer een week in beslag nemen. Voor eventuele nadere informatie kimt u kontakt opnemen met de heer G. Rutten (tel. 23387) of met de heer J. Oosterbeek (tel. 23385) van de afdeling Openbare Werken. Op maandag 3 sept. 1990 vindt een openbare vergadering plaats van de commissie sociale zaken, aanvang 18:00 uur, kamer 19 in het raadhuis. In verband met de. korte agenda zal aan het begin van de vergade ring een excursie worden gemaakt naar de Consumentenwinkel Ven ray. Vervolgens zal de vergadering worden voortgezet in het_gemeente- huis in kamer K19. De agenda is als volgt: - Excursie naar Consumentenwin kel Venray, Marktstraat 8. - Opening en eventuele mededelin gen en ingekomen stukken. - Bespreking gewestaangele- - Studiedagen 'De ABW in uit voering'. - Jaarverslag Consumentenwinkel (wordt behandeld bij de excursie). - Nota bijstandsverlening 'Byzonde- re Bystand'. By elk agendapunt zal aan de aan wezigen op de publieke tribune ge legenheid worden geboden inspraak te hebben over de aan de orde zijnde zaak. In de periode van 3 september tot 26 oktober zullen op de Noordsin gel, tussen Raadhuisstraat en Westsingel, verbeteringswerkzaam heden worden uitgevoerd. In ver band daarmee zal het noodzakelyk zyn om in die periode ten aanzien van het verkeer enige maatregelen te nemen. Zo zal van 3 tot 7 september het verkeer geleid worden over één ry- baan en voorts zal tydens de asfalte rm gswerkzaamhedentussen 8 en 26 oktober, een tijdelijke ver- keerelichteninstallatie geplaatst worden by de kruising Noordsin- gel/Overloonseweg. In verband met deze werkzaam heden zal in genoemde periode de doorstroming van het verkeer op de Noordsingel enige vertraging kun nen oplopen. Op dinsdag 4 sept. a.s. wordt een openbare vergadering van de com missie maatschappeiyke zaken ge houden om 18.00 uur in het gemeentehuis, kamer 127. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Ingekomen stukken: a. voortzet ting projekt Integratie Gehandi capten in het Arbeidsproces; b. jaarverslag 1989 Stichting Eerste Lynszorg; c. jaarverlag 1989 CAD Noord-Limburg; d. brief inzake wykcentrum Landweert. - Spreekrecht. - Gewest-aangelegenheden. - Afstemming aktiviteiten in het kader van de werklozenzorg. - Ontwikkelingen in de Arbeids voorziening. - Evaluatie voortzetting TV-GWJ. Op maandag 3 sept. 1990 wordt een openbare vergadering van de commissie algemen zaken gehou den om 18.00 uur op kamer 126 van het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Mededelingen en ingekomen stukken. - Garantiesubsidie t.b.v. herhuis vesting Hogeschool te Venlo. - Gewestaangelegenheden. - Art 12-procedure. Mondelinge in formatie betreffende voortgang. Op dinsdag 18 en woensdag 26 september a.s. wordt in de schouw burg van Venray weer een uitvoe ring verzorgd voor en door de ouderen. Deze culturele middag is tot stand gekomen door samenwer king van alle ouderenbonden uit de regio Venray, Horst-Sevenum, de Maasdorpen en de gemeente Ber gen. Vele afdelingen verlenen vrijwillig en kosteloos hun mede werking en zo kan dan ook volstaan worden met een bescheiden entree bedrag van ƒ5.- per persoon. Aan het programma werken mee.- de afd. Well en Hegelsom met zang door het ouderenkoor, dansgroe pen van Lottum en Sevenum, voor drachten en sketches van de afd. Tienray, Broekhuizenvoret en Mereelo. Tbneelstukjes worden op gevoerd door de ouderenafd. Seve num 'Ieeuwig Jonk' met 'Op het Benkske' en 'Rondom Verzekerd'. Verder door de afd. Horst met het stuk 'Late liefde op de boerderij' ge schreven door teng Hoeimakers en Mart Wismans, onder regie van Yes Korsten. De afd. Vierlingsbeek zal optreden met en demonstratie- dans. Het geheel staat onder regie van presentator Peter Haans uit Venray, die ook voor de nodige hu mor zal zorgen. Dhr. AL.G. Steeghs uit Horst, voorzitter van de KBO-Limburg ver richt <j>p beide dagep. de opening. Het programma begint op beide da gen om 14.00 uur en wordt om ca. 17.30 uur besloten. BIJ CHR.JANSEN AAN DE GROTE IS EEN MISSCHIEN EEN VERMOGEN WAARD! Slgarenhuis Chr. Jansen Grote Markt 22 PLASTIC IN BRAND GESTOKEN De hele buurt kwam onder de rook te zitten, nadat een landbou wer aan de Meereelsepeel het nodig had gevonden om bij opruiming ge vonden landbouwplastic, in brand te steken. De politie werd in kennis gesteld. Toen die arriveerde was het plastic met zijn voor de buurt ver vuilende werking, al opgebrand. De 'stoker' werd te verstaan gegeven dat by een volgende keer proces verbaal zal worden opgemaakt. PUBLIEK HAD ARGWAAN By de politie kwam een melding binnen dat in de Bongerdstraat bestekcassettes met een waarde van ƒ1.600,- voor een prys van ƒ400,- werden aangeboden. Men ver trouwde een en ander niet. Hoewel de venter, een in Kleeve woonachti ge Duitser, in het bezit was van vele vergunningen, was voor Venray toch een En ander niet in orde. Na dat de diverse kontroles hadden plaatsgevonden kon de politie niet andere doen dan de man maar te la ten vertrekken. De politie had alle lof, dat inwoners die een zaak niet vertrouwen, kontakt opnemen met de politie. Of de venter in Venray bestekcas settes verkocht had kon niet wor den vastgesteld. REE GEDOOD Een 37-jarige Venrayer heeft nog getracht een op de Beekweg overste- leende reegeit te ontwijken. Dat kwam hem duur te staan, want voor hem bleef een zwaar beschadigde auto over. De auto botste tegen de reegeit, die de botsing niet overleef de. De auto kwam in de wegberm in een slip en kwam in de naast de weg gelegen greppel tot stilstand. Het kadaver werd op de voorge schreven wyze afgevoerd. Onder grote belangstelling vond afgelopen zondag de officiële ope ning plaats van de kunstgrastennis banen in Leunen. Niet de eerste kunstgrasbanen in Venray, zoals wij vorige week hebben bericht. Op het tennispark Landweert ligt al ja ren een kunstgrasbaan. Wethouder Driessen wees het bestuur en leden van LVH "tennisclub (Leunen Veu len Heide) erop dat men te chauvi nistisch was met de berichtgeving hieromtrent. Een fout die door voorzitter V.d. Bree werd onder kend. Deze voegde er wel aan toe dat chauvinisme op zyn tyd geen kwaad kon. Wethouder Driessen ging in zyn openingstoespraak verder in op de betekenis en de symboliek van 't Klaverblad, zoals het sportpark in Leunen heet. Het klaverblad sym boliseert de dorpen Leunen, Veulen en Heide en nu ook de drie sporten, die daar bedreven worden: voetbal, korfbal en nu ook tennis. De wethouder noemde de realise ring van het tennisveld in Leunen een topprestatie en loofde de'tyd en inzet die door veel vrijwilligers hierin wa,ren gestoken. De PvdA pleitte er afgelopen dins dag voor, om in de Welstandscom missie een architekt te laten plaatsnemen die ook van monu menten verstand heeft. Deze per soon zou dan ook plaats kunnen nemen in de monumentencommis sie. Die monumentencommissie, waarvan de benoeming a.s. dinsdag in de commissie voor culturele za ken aan de orde komt, ontbeert nl. een architekt. Dhr. A. Jansen van de PvdA pleit te er daarom voor om de aanstelling van dhr. V. Gestel als lid van de welstandscommissie, een maand uit te stellen. Niet dat hy twijfelde aan de kapaciteiten van dhr. Van Gestel, integendeel. 'Er is alleen niet gekeken of deze persoon oog heeft voor monumenten'. Er zou met de monumentencommissie overlegd kunnen worden of ons idee wenselijk is'. Wethouder Kersten wilde van uit stellen niets weten. 'Onze gesprek ken met dhr. Van Gestel zijn geweest in een periode dat de pro blemen bij de monumentencom missie nog niet aan de orde waren. (Architekt Colsen wil geen zitting meer nemen in de monumenten commissie vanwege de gebrekkige communicatie tussen commissie en gemeente, red.) Ik kan mij de verbazing van dhr. Van Gestel voor stellen als hij hoort dat we, on danks onze positieve indrukken, hem nog niet gekozen hebben voor de welstandscommissie'. De wet houder onderschreef wel het idee van de PvdA-fraktie. OVERLEG Dhr. Jansen had ook kritiek op het college van b. en w. In de verga dering voor culturele zaken, eind juni, is toegezegd dat er overleg zou komen tussen gemeente en de kan didaten voor de monumentencom missie. Dhr. Jansen had bij twee leden nagevraagd of dit gebeurd was. Hij had hierop een ontken nend antwoord gekregen. 'Ik heb nu het idee dat er twee maanden niets is gebeurd'. Volgens hem is er nog steeds sprake van gebrekkige communicatie. Hij vond dat de pro blemen rondom-de monumenten- commissie nu maar eens eindelijk tot het verleden meoten horen. Burgemeester Defesche bestreed| de gedachte van dhr. Jansen. 'Er is wel degelijk overleg geweest De problematiek is nu afgedaan en we bekijken nu hoe in de toekomst dergelijke problemen voorkomen kunnen worden'. Afgelopen week heeft de Rabo bank Venray haar derde geldauto maat in gebruik genomen. De drie automaten staan opgesteld in een royale publieksruimte, die dag en nacht voor gebruikers toegankelijk is. Met de plaatsing van deze auto maten speelt de Rabobank in op de zeer snelle groei, die het automaat- gebruik doormaakt. GEACCEPTEERD 'teen wij enkele jaren geleden de eerste geldautomaat in bedryf na men. zag je aanvankelijk een wat af wachtende houding bij het publiek. Deze vorm van zelfbediening stond in ons land toen nog in de kinder schoenen. In onze buurlanden ken de men deze apparaten al langer, en waren zij al jaren een geaccepteerd verschijnsel. Maar ook onze eigen kliënten ontdekten al gauw het gro te gemak en de voordelen van het geld-uit-de-muur. Al spoedig moesten wy besluiten tot de inge bruikname van een tweede auto maat, en nu nauwelijks een jaar daarna staat de derde er al', aldus een woordvoerder van de bank. INTENSIEF GEBRUIK Momenteel worden er by de Ven- rayse Rabobank per maand zo'n 20.000 transjakties via de automa ten gedaan. Men verwacht, dat dit aantal doonJde-4nstallatie van de derde automaat in korte tijd zal oplopen naar 25.000. Ook landelijk is de ervaring, dat de geldautomaten steeds intensie ver worden gebruik. 'De konsument wenst meer en meer van onze diensten gebruik te maken op tijdstippen, die hem of haar het beste passen. Op die ma nier denken wij goed te kunnen te gemoetkomen aan de eisen, die onze kliënt vandaag de dag stelt aan bankservice', verklaart de zegsman. OOK VIA BALIE Omdat het aantal transakties via de bestaande snelkas in de bank drastisch is teruggelopen, is het de bedoeling om deze snelkas te slui ten. Kliënten, die echter liever geen geld via de automaten willen opne men, kunnen voor hun kaszaken gebruik maken van de kliëntenba- lies in de kashal. EVEN'BINNEN Een 33-jarige dame moest even een woning binnen aan de Sta tionsweg. Zij zette haar fiets voor de deur maar liet haar tas aan de fiets hangen. Binjien enkele sekonden was de tas en ook de inhoud ver dwenen terwijl de dader in geen velden of wegen te bekennen was. Voor haar een schadepost van 100 gulden. s

Peel en Maas | 1990 | | pagina 18