Red Stars in de lift Oproep van de Amnesty-groep K.B.O. afd. Venray L.V.B. Oostrum St Theobaldus Gilde Overloon F.N.V. info-team VW-nieuws Alliance francaise te Asten L.V.B. Venray Midgetgolf Buitenlust St Christoffel Red Stars Sjoelclub Venray Trimclub Venray Spio Karei Knabbelaai Brukske 't Alvertje H.S.V. de Roerdomp PEEL EN MAAS Donderdag 30 augustus - Pagina De Venrayse tafeltennisvereni ging Red Stars is het nieuwe sei zoen ambitieus gestart. Zowel het dames- als het herenteam zyn aan zienlek gewijzigd. Het herenteam werd versterkt met twee Utrechtse spelers. Voor het damesteam is de versterking dichter by huis ge haald. De Koningslustse Ria van Ryswijk werd voor het komend sei zoen gekontrakteerd. HERENIGING Ria van R(jswyk neemt de plaats in van Daniëlle Strolenberg, die door haar werkzaamheden geen tijd meer heeft voor tafeltennissen. Na twee jaar niet meer met haar zus. Wilmie van Rijswijk, gespeeld te hebben, kan het Koningslustse duo weer samen in aktie komen. Ria van Ryswyk speelde in die pe riode by het Weertse Megacles, en met sukses. Niet alleen behaalde ze met haar team het kampioenschap van Nederland, maar werd met Me gacles tevens bekerkampioen. Door het vertrek van haar team genoten en het gebrek aan trai- ningsmogelykheden besloot ze by Megacles te stoppen. Daar Ria's zus reeds bij Red Stars speelde was de overstap naar Venray snel gemaakt. Tbmeer daar Red Stars over betere trainingsfaciliteiten beschikt. Van Rijswyk komt met haar teamgenoten Erica van Bussel, Edith Boonekamp en Wilmie van Rijswijk uit in de tweede divisie. De tegenstand is vergeleken met het vorig seizoen toegenomen. Met na me JCV (Vught) en Kluis (Geleen) zullen de Venrayse dames proble men bezorgen. De overige opponen ten zyn Stiphout, Twenty One Up (Rotterdam) en Sempre Avanti (Voe- rendaal). DE VIERDE MAN Vorig seizoen promoveerde het herenteam van Red Stars van de tweede naar de eerste divisie. Het wordt nu de tweede keer dat de Ven rayse club op dit hoge niveau ak- tecrt. Het eerste optreden was geen lang leven beschoren. Hetgeen voornamelijk te wyten was aan het feit dat in de eerste divisie met vier i.p.v. met drie man per team gespeeld wordt. En zoals bekend slaagde men er niet in een sterke vierde speler in te lyven. Dit sei zoen liggen de zaken echter anders. Er werd niet alleen een vierde man gevonden, Paul Comelissen, maar tevens meldde zich een andere ster ke speler, Bart Level, zich by Red Stars. NOPPENSPECIALIST De kern van het team bestaat uit de gebroeders Bert en Ronald Bo gaard. Beiden maakten tien jaar ge leden hun debuut in het hoogste seniorenteam. De in Utrecht woon achtige Bert Bogaard (27) speelde met zyn bekende ups en downs tus sendoor in lagere teams. De laatste drie jaren speelt hij echter konstant op een hoog niveau, het geen hem het laatste seizoen een scoringspercentage van 80% be zorgde. Ronald Bogaard (26), die onlangs de dienst verliet, was vanaf het be gin aan de kopman van het team. Maar in het nieuwe seizoen kan hy deze plaats verliezen aan z'n nieu we teamgenoten Comelissen en Lefel. Paul Comelissen (22) kwam dit seizoen uit in de eerste divisie bij SVE in Utrecht. Met zijn ongewone noppen rubber wist hy deze kompe titie de nodige spelers tot wanhoop te drijven. De studend fysiotherapie deed in tafeltennisland al eerder van zich spreken door de nationale B-meerkampen te winnen. DUIZENDPOOT Met de tweede aanwinst, de Hil versummer Bart Lefel (24), haalt Reel Stars een markant figuur bin nen de gelederen. Lefel speelde voor diverse verenigingen. Hy be gon bij Victoria (Hilversum), Shot (Soest), Gispen (Culemborg) om ver volgens in het achterhoekse plaats je Twello bij Trias te belanden. Bij Trias kwam de student rechten eveneens uit in de eerste divisie en behaalde een scoringspercentage van maar liefst 70%. Lefel manifesteert zich niet al leen achter de tafeltennistafel. Hij werkt buiten zijn studie voor halve dagen in een sportzaak, heeft een eigen bedrijfje op het gebied van ad visering in gezondheidsmanage- ment, geeft training aan en is voorzitter van een tafeltennisvere niging in Hilversum en is free lance journalist Voorts houdt deze publieksspeler pur sang zich in de zomermaanden bezig met wed- strijdtriathlon. Met dit vernieuwde team zijn de kansen op het handhaven in de eer ste divisie aanzienlykg estegen, mo gelijk dat zelfs om de ereplaatsen meegestreden kan worden. DAVI8-CUP In het nieuwe seizoen zal de kompetitie-opzet gewijzigd worden. Er wordt met het zogenaamde Dou ble Davis-Cup systeem gespeeld. Dit houdt in dat iedere speler slechts twee enkelspelen en een dub belspel speelt. Dit in tegenstelling tot vroeger toen men vier enkelspe len afwerkte. Het pas gepromoveerde team zal dus weinig tijd en gelegenheid krij gen om te wennen aan het hogere spelpeil. Tb meer daar de eerste twee wedstrijden tegen de sterkste ploegen, JCV (Vught) en Odion (Gaanderen) gespeeld zullen wor den. De overige tegenstanders zyn o.m. Scylla Geiden) en Swift Car- dinaal. Teneinde optimaal voorbereid aan de start te beginnen, werken de dames- en herenteams in de drie weekeinden voorafgaande aan de kompetitie, diverse oefenwedstrij den af. Onder meer het komende weekend in Eindhoven waar tegen enkele eredivisie-teams gespeeld zal worden. Op zaterdag 15 september kan dan het grote werk beginnen als het Red Stars herenteam in eigen zaal tegen Odion speelt en de da mes tegen Twenty One Upf De Venrayse groep van Amnesty International staat weer voor een jaar van hard werken voor het be houd van mensenrechten. Tijdens de zomermaanden hebben de leden van de groep zich even rust gegund, want ook het afgelopen jaar heeft de groep bepaald niet stilgezeten. De groep heeft, naast de lopende werkzaamheden, de Foto-aktie voor Paik Ok-kwan georganiseerd en een avond in de schouwburg als afslui ting van die aktie. Tben het bericht van de vrijlating van Paik Ok-kwan kwam was de vreugde in de groep ook erg groot. Het respekt voor mensenrechten is in de loop der jaren in veel lan den toegenmen, maar toch worden nog in zeer vele landen de rechten van de mens op grote schaal ge schonden. Alle reden voor onze groep om onverminderd aktief te zyn. Ook in Venray is de laatste ja ren de belangstelling voor het werk vanAmnesty International toegeno men. Enkele jaren geleden waren, buiten de leden van de Amnesty- groep, slechts 5 tot 10 mensen aan wezig op de schrijfavonden die wy toen organiseerden. Sinds wij over gestapt zyn op de 'thuisschryfaktie' schrijven momenteel meer dan 120 mensen elke maand een of meerde re brieven aan een staatshoofd of een minister voor de vrijlating van een gewetensgevangene. Andere mensen zyn lig geworden van Am nesty International of steunen ons werk financieel. Reden tot tevredenheid? Ja. Maar toch... Oma aktief te kunnen bly- ven, zyn er mensen nodig die hel pen met'hei werk binnen onze groep. Wij doen een dringend be roep op mensen van alle leeftyden die ons een warm hart toedragen en over enige vrije tyd beschikken om aktief mee te werken binnen onze groep. Dit is niet vry blij vend! Een maal in de drie weken, op maandagavond, houden wy een vergadering waarin alle aktiviteiten worden afgesproken en deeltaken worden vastgesteld. U wordt geacht by die vergaderingen aanwezig te z(jn. Na een inwerkperiode gaat u meedoen in een van onze subgroe pen met werk dat aansluit by uw interesses en uw mogelijkheden. Een uitdaging voor u? Misschien wel, maar dan een uitdaging die u in staat stelt zeer direkt iets te doen voor medemensen die buiten hun schuld in nood verkeren, dikwijls mensen die zelf bewust iets wilden doen voor anderen. Kom ons hel pen! Het is nodig! U kunt voor inlichtingen bellen of schryven naar: C. Hoedemaekers, Randenrade 40. 5807 BM Oostrum. tel. 04780-84479. 4 September a.s. is er kienen in Den Engel, aanvang 14.00 uur. Dinsdag 4 sept. a.s. is er weer de maandelykse bestuursvergadering in De Kemphaan. De agenda ver meldt voor deze vergadering o.a. het punt: verslag van de aktiviteiten- commissie. Daarin zal ongetwijfeld het verloop ran de voorbereiding tot het 25-jarig bestaan van de afde ling Venray aan de orde komen. De commissie die daarvoor is be noemd is onder voorzitterschap van de heer H. Stevens al weer eni ge tijd bezig om van dat gebeuren een goed feest te maken voor alle leden. Ook staat er op de agenda de voortzetting van de diskussie over de zogenoemde beleidsnotitie die door een stuurgroep verder zal wor den uitgewerkt. Er zullen daarvoor voorstellen worden gedaan aan het voltallige bestuur wanneer de tijd daarvoor ook rijp is. Die voorstellen zullen in ieder geval in de richting van een zich vernieuwende afde ling KBO wyzen. De leden worden op de hoogte gehouden door o.a. pu- blikaties in dit weekblad. Naas het nieuws uit de centrale en vanuit het distrikt komt ook de kwestie van de woningbouw op het mogelyk spoedig vrijkomend ter rein van het SL Jozefklooster aan de orde. Leden die vragen hebben aan het bestuur of het een en ander onder de aandacht van het bestuur willen brengen, kunnen desgewenst nog voor de vergadering telefonisch kontakt opnemen met de sekreta- ris mevr. Thysen, tel. 04780-82081, of met de voorzitter de heer Tur kenburg, tel. 04786-540. Wellicht werkt zulk een monde ling kontakt sneller en direkter dan het schryven van al of niet dik ke brieven. Het staat alle leden vry om op deze manier de agenda van de bestuursvergaderingen te vullen met zinnige zaken vanuit de basis. Op dinsdag 19 sepL en woens dag 26 sepL zyn in de schouwburg te Venray de regio-middagen voor en door ouderen. Aanvang 14.00 uur. Er is muziek, zang dans en toneel. Toegangskaarten h ƒ5,- per per soon zijn verkrijgbaar in de Kemp haan. Mogelyk zijn op de dag van de uitvoering voor zover niet uit verkocht, nog toegangskaartjes ver krijgbaar in de schouwburg Deze regio-middagen zijn ieder jaar zeer suksesvol. Dit mag u niet missen. Op de busreis naar Kevelaer ko men wy de volgende week terug De aktiviteitencommissie Op zondag 2 september a.s. wordt in de Kring Venray voor de vijfde maal de Oogstdankviering gehou den. Deze viering vindt dit jaar plaats in Casten ray, op een grasveld aan de Matthiasstraat, nabij het ge meenschapshuis 'De Wis' en begint om 10.30 uur. Bij minder goede weersomstandigheden wordt uitge weken naar de parochiekerk. De organisatie is dit jaar in han den van de LLTB en de LVB uit Casten ray. Aan deze viering geven verder hun medewerking: de fanfa re 'Dorpsklank'; het Kerkelijk zang koor; en het Dameskoor uit Casten ray. Als thema voor deze Oogstdank viering is gekozen: 'De aarde waar op wij samen leven'. De opbrengst van de kollekte is bedoeld voor de aankoop van een 'osseploeg' voor het ontwikke- lingsprojekt in Zambia. Na afloop bestaat de mogelijkheid om een kop koffie te drinken. Donderdag 20 sept, is weer ons jaarlyks uitstapje. We vertrekken om 8.00 uur en hopen om 21.00 uur terug in Oostrum te zijn. Op de heenweg stoppen we in Hechtel (België) om een bonbonzaakje te be zichtigen en koffie te drinken. Daarna vertrekken we naar Brussel waar we tot 15.00 uur vry zijn om te winkelen. Daarna gaan we o.l.v. een gids Brussel bezichtigen. Om 17.00 uur vertrekken we vanuit Brussel naar Someren (Nederland) voor het diner om daarna weer richting Oostrum te keren. De kosten bedra gen ƒ46,50 p.p. incl. diner en rond leiding gids. Opgave tot 8 sept. bij M. Willems, Goetzenhof 4, tel. 80195. Het geld gelieve over te ma ken op de rekening van de LVB by de Rabobank nr. 14.00.93.613. Op 4 okL viert de provinciale LVB haar 60-jarig jubileum en dit zal ge vierd worden in de Rod ah al te Ker- krade. Het programma van de buitengewone jaarvergadering bestaat uit: De dag wordt begonnen met een eucharistieviering met daarna het officiële gedeelte van de jaarvergadering. Hierna wordt een toneelstuk opgevoerd getiteld 'Het interview'. Na de lunch zal een in leiding worden gehouden met als thema 'Leefbaarheid van het platte land'. Het middaggedeelte zal muzi kaal worden opgeluisterd door het Maastrichts Salon Orkest o.l.v. An- dré Rieu. Diegenen die hiervoor in teresse hebben kunnen zich tot 3 sept. opgeven bij M. Willems, Goet zenhof 4. tel. 80195. De kosten be dragen ƒ20,- p.p. incl. koffie en feestlunch. Voor het vervoer zyn geen by komende kosten. Het SL Theobaldusgilde heeft op de gildedag in Oeffeit enkele mooi- se suksessen behaald. De volgende prijzen werden gewonnen. Toon Arts: le prys personeel ge weer; Sjef v.d. Hoogenhof: le perso neel kruisboog; Aschwin v.d. Hoogenhof: le gildetrom; Piet Bec kers: 3e personeel geweer; Aschwin v.d. Hoogenhof: 4e personeel ge weer; Frits Janssen: 3e 55-plussers; Viertal met geweer: 3e prijs. In het algemeen klassement behaalde men de le prys. Drumfanfare naar Ihptoe in Nieuwkuik Zaterdag 8 sept a.s. zal de drum fanfare meedoen aan de taptoe die daar dan v wordt georganiseerd. Liefst 23 korpsen zullen meedoen aan deze taptoe. Het vertrek by het gildehuis is gesteld om 19.00 uur. De drumfanfare zal omstreeks 21.20 uur moeten optreden. Deze taptoe zal worden gehouden op het sportpark in Nieuwkuik. By slecht weer in de sporthal in Vlymen. Op zondag 2 sept a.s. zal het St Theobaldusgilde weer haar jaarlyks schietconcours organiseren op het terrein aan de Bossenhoek gelegen aan de Merseloseweg. Vele schut ters uit het Land van Cuyk zullen dan weer aanwezig zijn op het schietterrein. Aanvang van het con cours is om 13.00 uur. De leden worden verzocht om tydig aanwezig te willen zyn voor de administratie onder de schietbomen. Zaterdag 8 sept zal men weer de maandelykse papieraktie houden. U weet wel: goed gebundeld of ver pakt en op tyd aan de straat Zondag 9 sept. zal het Gilde en drumfanfare het Gildefeest in Deur- ne gaan opluisteren. Dit ligt in het gebied van Kring Peelland. Er zal aan de optocht worden meegedaan en men zal deelnemen aan het kruisboogschieten Op zaterdag 15 sept a.s. zal het gil de weer de zuilen verschieten op het schietterrein aan de Bossen hoek. Alleen de gildebroeders kun nen hier aan deelnemen. Na het verschieten van de zuilen zullen er nog enkele prysjes worden ver schoten waar dan wel iedereen aan mee kan doen. De prijsuitreiking zal in het gildehuis zyn. De leden van de drumfanfare zijn hierbij ook van harte uitgenodigd, evenals de dames van de gildebroeders. De aanvang van het zuilen verschieten is gesteld om 17.00 uur. De prysuit reiking in het gildehuis zal zyn om 20.00 uur. Met ingang van september wor den de spreekuren weer hervat op elke 2e en 4e donderdag van de maand. Dat houdt in dat het eerst volgende spreekuur van het FNV info-team is op donderdag 13 sep tember van 19.00-20.00 uur. Wat doet het FNV infoteam voor U a. invullen formulieren; b. het verstrekken van voorlich ting, advies en informatie; c. belastingformulieren ingevuld worden na afspraak; d. verwijzen naar bv. eigen vakbond of andere instanties. Hét FNV info-team werkt volgens de hiervoor geldende FNV-regels. Voor dringende zaken wordt u ver zocht kontakt op te nemen met de vakbond waarvan u lid bent. Voor adressen en telefoonnummers: zie de Venrayse gemeentegids. De koördinatie van het FNV info- team is in handen van G. Houtap pels, tel. 04780-87933. Voor de leden van de Industrie bond FNV worden op maandag 3 september weer de spreekuren her vat. Voor alle andere overige bon den op 13 september. Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. September: Elke zondag: Passiespelen Tégelen 1 t/m 4: A night at the Cotton Club, Utrecht 1 t/m 30: Les Miserables, Am sterdam 1 t/m 30: Sneeuwwitje, Rotterdam 2: Burning Spear, Utrecht 5: Gipsy Kings, Arnhem 7: 10e Dutch Stadium Cross, Nijmegen 8: Rock of Europe, Rotterdam 10: Radio Rynmond Familiedag, Rotterdam 14: Earth Wind and Fire, Gro ningen 14: Ten Commandments, Leeu warden 14-15: Flamenco Festival, Utrecht 18-19: Jango Edwards, Amsterdam 21 t/m 23: Peking Opera, Am sterdam 29: Dubliners, Zwolle 30: Clash of the Titans (Aard- schokfesty), Leiden Oktober 1: The Dubliners, Utrecht 1 t/m 31: Hollandse Meesters uit Amerika, Den Haag 1 t/m 31: Les Miserables, Am sterdam 6: Dubliners, St. Nicolaasga 12-13: Barry White, Den Haag 13: James Last Zuid Laren 13: Billy Joel, Rotterdam November 1 t/m 30: Hollandse Meesters uit Amerika, Dan Haag 2: Tina Turner. Rotterdam Wat is toch die Alliance francaise en wat stelt zy zich ten doel, is de meest voorkomende vraag, die bij de mensen ryst. Welnu, de Alliance francaise wil in de eerste plaats de Franse cultuur over de hele wereld uitdragen. Tdryke sprekers uit Frankrijk reizen daarom in de win termaanden de wereld door om over Frankrijk, haar leteratuur. theater, schilderkunst en muziek te praten. Daarnaast worden by ver schillende afdelingen van de Alli ance francaise taalkursussen en conversatielessen gegeven, waarby de nadruk gelegd wordt op het spreken en verstaan van de FYanse taal. In Nederland alleen al zijn er ongeveer 37 afdelingen over het he le land verspreid. Woensdag 12 sept spreekt me vrouw Nicole van Seggelen over: 'Images de Lyon et ses alentours'. Zy is afkomstig uit Lyon en voor zitster van de Alliance francaise te Apeldoorn. Vrijdag 26 okt. spreekt Jean-Max Moussineaux, spreker van de Alli ance francaise te Parijs, over 'Clau de Monet et la Peinture moderne'. Woensdag 21 nov. organiseert de Alliance francaise te Asten zelf 'Une soirée entre nous'. Woensdag 16 jan. spreekt Clotilde Boisvert, specialiste op het gebied van de plantenwereld en de volksmuziek en schrijfster van we tenschappelijke verhandelingen, over 'Plantes sauvages: Aliment d'hier et de demain'. Donderdag 21 febr. spreekt de heer Francois Eijkhout die aan de Universiteit van Nijmegen heeft ge doceerd, over 'Chansons sur la chanson'. Vrijdag 15 maart spreekt Laurent d'Hoir, specialist op het gebied van de wijn en de wijnbouw, over 'Histo- rique des vins francais et vue géné rale du vignoble francais'. Op donderdag 2 mei houdt de Al liance francaise te Asten haar slui tingsavond, een 'Soirée musicale met het trio 'Le Grillon', dat Franse chansons zal vertolken. Al deze avonden zullen in het Ge meenschapshuis te Asten, Kerk straat 8, gehouden worden, behalve de lezing van vrijdag 26 okt., die in het Gemeenschapshuis Unitas te Heusden zal plaatsvinden. Voor inlichtingen kunt u terecht bij mevr. J. ter Steeg-Beudeker, Vlinkert 17, Asten, tel. 04936- (9)3239. Oogstdankviering Op zondag 2 sept. a.s. wordt in de Kring Venray voor de vyfde maal de Oogstdankviering gehouden. Deze viering vindt plaats in Castenray, op een grasveld aan de Matthi asstraat naby het gemeenschaps huis 'De Wis' en begint om 10.30 uur. Bij minder goede weersom standigheden wordt uitgeweken naar de parochiekerk. De organisatie is dit jaar in han den van de LLTB en de LVB uit Castenray. Aan deze viering geven verder hun medewerking: fanfare 'Dorpsklank', Kerkelyk zangkoor en het Dameskoor, allen uit Castenray. Als thema voor deze Oogstdank viering is gekozen: 'De aanrde waar op wij samen leven'. De opbrengst van de kollekte is bedoeld voor de aankoop van een 'osseploeg' voor het ontwikkelingsprojekt in Zambia. Na afloop bestaat de mogelijkheid om een kop koffie te drinken. Bij deze nodigen wij u en even tuele huisgenoten van harte uit de ze Oogstdankviering mee te maken. Woensdag 5. sept. gaan we voor de laatste keer fietsen dit seizoen. We vertrekken om kwart voor twee vanaf de Vredeskerk. Heden, donderdag, wordt de Prestatieplak-kompetitie wederom hervat, welke we in het vooijaar zijn gestart. Aanvang is 18.30 uur. Gelieve i.v.m. de loting om utterly 18.15 uur aanwezig te zyn. Organi satoren zyn wederom Jo Litjens en Tonny v.d. Boom. Zy hopen weer op een goede opkomst en wensen al len veel sukses met deze aanloop naar de bondskompetitie! 4e Lustrum-Toernooi Aangezie MGC Buitenlust op 19 sept a.s. 20 jaar bestaat vindt ko mend weekend ons 4e Lustrum- toernooi plaats. Op zaterdag en zon dag a.s. komen weer talrijke golvers uit den lande strijden om de prach tige bekerserie. Verschillende van onze leden, die in topvorm zyn, azen op de overwinning in één van de kategorieën. Maandenlang is er door het bestuur en de baancommissie reeds hard gewerkt aan de golf baan. clubhuis en ons toernooi, evenals aan de organisatie van ons lustrum-uitstapje naar de Moezel in oktober a.s. Als de weergoden gunstig gestemd zyn, zal het a.s. weekend een feestelijk toernooi worden. Be langstellenden uit Venray en omge ving zyn van harte welkom om dit golfspektakel te komen aan schouwen. Gymnastiekvereniging Lesrooster seizoen 1990/91 Maandag: 16.30-17.30 uur: Meisjes 6-8 jaar, leider/ster: Brenda, Lange- weg. 17.30-18.30, Meisjes 6-8 jaar, Brenda, Langeweg; 18.30-20.00, Wedstrydgroep Dames, Wim, Lan geweg; 20.00-21.00, Rekreanten Da mes 18j e.o., Truus, Langeweg; 21.00-22.00, Rekreanten Dames 18j e.o., Truus, Langeweg; 2090-21.30, Rekreanten Dames 18j e.o., Ria, Co- ninxhof; 21.30-22.30. Rekreanten Dames 18j e.o., Ria. Coninxhof. Dinsdag: 17.00-18.00, Meisjes 9-11 jaar, Brenda, Langeweg; 18.00-19.00, Wedstrydgroep Basisgroep, Doro- thé, Langeweg; 19.00-20.00, Wedstrydgroep C, Dorothé, Lange weg; 18.30-19.30, Meisjes 7-10 jaar, Nelly, Oostrum. Woensdag: 14.15-15.15, Jon gens/Meisjes 4-7 jaar, Truus, Oost rum; 16.30-17.30, Meisjes 7-9 jaar, Nelly, Langeweg; 17.30-18.30, Meisjes 10-12 jaar, Nelly, Langeweg; 18.30-19.30, Meisjes 12-14 jaar, Nelly, Langeweg. Donderdag: 17.30-18.30 Kleuters, Brenda, Langeweg; 18.30-20.00 Wedstrydgroep C, Brenda, Lange weg; 20.00-21.00 Dames 15j e.o., Jan, Langeweg; 21.00-22.00 Dames Rekreanten turnen, Jan, Langeweg. Vrijdag: 16.30-17.30 Meisjes 9-11 jaar, Brenda, Langeweg; 17.30-20.00 Wedstrydgroep Basisgroep, Doro thé, Langeweg; 19.00-20.00 Meisjes 11-13 jaar, Manita, Langeweg. Zaterdag: 9.00-10.00 Jongens 6-8 jaar, John Langeweg; 10.00-11.00 Jongens 8-11 jaar, John, Langeweg; 13.00-14.00 Peuters en kleuters, Brenda, Langeweg; 14.00-15.00 Kleuters, Brenda, Langeweg; 15.00- 16.00 Wedstrydgroep basis, Wilma, Langeweg; 16.00-17.00 Wedstryd groep C, Wilma, Langeweg; 17.00- 18.00 Wedstrydgroep Dames, Wil ma, Langeweg. Inlichtingen: Heren: J. v. Daal, tel. 80527; Dames: A. Pijpers, tel. 81312; Jeugd: W. Boom, tel. 85346. Zoals jullie op het rooster kunnen zien is er vanaf nu geen vry turnen meer op de zondagen. A.s. zondag 1 sept. is er geen ruilbeurs. Oefenwedstrijden De voorbereiding op de nieuwe kompetitie is weer in volle gang. De landelyke teams speelden afgelo pen weekend een vriendschappe lijk toernooi tegen spelers van Kluis (Geleen), Combi (Amsterdam) en enkele Noordlimburgse spelers. Het komend weekend speelt het herenteam in Veghel. Dameskompetitie Het damestafeltennisen is weer begonnen. Iedere dinsdag is er spe ciaal voor (huisvrouwen gelegen heid om te spelen. Angelien Koenen zal net als vorig seizoen de trainingen verzorgen. Er is nog plaats voor nieuwe leden. Dus da mes meldt u om 990 uur op dins dagmorgen by ons tafeltennis- eentrum aan de Kiosk LA. Interland Daniëlle Poels is wederom gese- lekteerd voor een interland van het NKS. Zaterdag a.s. speelt zy in Ker- krade tegen o.m. de Duitse nationa le ploeg. Zaterdag jl. was er in Sittard een 5-bakken toernooi. Drie van onze leden gingen er heen. Leo Piket kwam by de heren C in de finale als 2e. In de finale moest h(j met nog 3 stenen te gooien de 4 raken. Helaas ging dat mis en h(j kwam uit op toch een prachtige 4e plaats met een gemiddelde van 128.9 punten. Annie v.d. Heyden by de dames D kwam ook in de finale en wel als 7e. In de finale gooide ze de sterren van de hemel en met een gemiddelde van 123.6p bereikte ze de 3e plaats. In de dames E kwam Nicole Smits als 5e in de finale. Pas een paar maanden lid en haar le toernooi. In de finale gooide ze prima maar met de prysuitreiking gierden de zenuwen door haar keel. Ze hoopte op de 5e plaats, maar die was niet voor Nicole, ook niet de 4e, 3e of 2e. Ohohoh snikte ze, ik ben le. Ieder een proficiat en veel sukses by de regiowedstrijden. Eenieder die meegaat naar Groningen op 22 sep tember veel sukses. Onze aktiviteiten voor de ko mende week: Lopersgroep: Zaterdagmorgen: duurloop van 10 km op het Hazebroek-Overloon- circuit. We vertrekken om 7.15 uur vanaf parkeerplaats aanvang wan delpad. Maandag- en donderdagavond: vertrek om 18.30 uur vanaf St. An- thoniusveldweg 1. Doel: konditie- looptraining over 10 km op harde ondergrond voor langere afstand, route rondom Venray Trimmers: Zondagmorgen op het Geysterse bossen-circuit een gevarieerd trim- programma. We verzamelen en van gen aan om 8.30 uur bij ingang sportvelden. Inlichtingen verstrekt gaarne: P. Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. WEDSTRU DZWEMMEN Het wedstrydzwemseizoQ 1990-1991 start op zaterdag september voor alle groepen, i wordt verwacht (met zwemspullen om 16.15 uur in het gemeentelij): combibad. Hier hoor je in welfc groep je ingedeeld bent, en wie <ji trainingen gaan geven. Ook word er nog informatie over het nieuw- seizoen uitgereikt Duur van de& informatie-training tot 18.00 uur. Ben je verhinderd, dan wel evei afmelden by Wilbert (tel. 04784 1869) of Ria de Bruijn (tel. 85683) KUNSTZWEMMEN Zaterdag 1 sept. beginnen we aan ons nieuwe seizoen. Meisjes met A B-diploma en belangstelling voot deze tak van zwemsport zyn harte welkom. Neem je badpak met en meld je om half vyf 's middag, aan de balie van de Meerpaal. Houden jullie allemaal rekening met de clubkampioenschappen op zondag 30 sept. Laat het even weten als je dan verhinderd bent. We reke nen op de aanwezigheid van jullie allemaal! Tiny Gieles, tel. 80506. WATERPOLO Trainingen: Heren: vrijdag 31 aug. 21.15 uur: dinsdag 4 sept. 22.15 uur. Dames: zondag 2 sept. 10.00 uur. Aspiranten: zondag 2 sept. 12.00 uur. Pupillen/Ik polo: zondag 2 sept 11.00 uur. De trainingen beginnen weer Zorg ervoor dat je zeker een kwar tier voor aanvang aanwezig bent op het bad. Als je niet kunt komen trainen meld je dan even af by de trainer of aanvoerder. Karei Knabbelaar presenteert z'n september-programma Attentie...Attentie. Iedere zon dagmiddag is er muziek in de Echo van 12.00 t/m 17.00 uur. U kunt er dan gezellig een spelletje kaart spe len, dammen, schaken, enz. Ook kunt u onder het genot van een kopje koffie een babbeltje maken met de andere aanwezigen Darttoemooi: op zondag 30 sept, aanvang 14.00 uur. Inschrijving in de Echo tussen 12.00 en 13.30 uur, Maandagavond (jeugd van 12 t/m 16 jaar) van 18.30 t/m 21.00 uur. 3 sept.: Spellenavond. Elke dinsdagavond klaverjassen vanaf 20.15 tot 23.00 uur. Inlich tingen: tel. 80145. Woensdagmiddag voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar van 14.00-15.30 uur. 5 sept.: Spellendag. Vrydag en zaterdagavond darten voor volwassenen vanaf 20.00 tot 24.00 uur in de Echo. Inlichtingen: tel. 80145. Zaterdagmiddag jeugd-dartkom- petitie voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. Aanvangstijd 13.30 uur tot 16.30 uur. Inlichtingen: tel. 85324 of 84098. By de Ned. Jeugdkampioenschap pen in Almere heeft onze deelne mer René Clephas uit Oostrum een eervolle 14e plaats weten te beha len. Van de ruim 100 deelnemers dat zeer goed. proficiat René. De uitslag van de 2e wedstrijd van de korte hengels is: 1. T. v. Vegchel; 2. A. Gooren; 3. H. Goossens; 4. H. Beterams; 5. J. Maessen. Zaterdag 1 sept. is de 3e wedstrijd. De uitslag van de wedstrijd Oostrum-Ven ray is: Korte hengels: 1. M. Hendriks; 2. G. Smits; 3. R. Kanning; 4. H. Vermeulen. B(j de lange hengels: 1. R. Wijnhoven; 2. H. Theeuwen jr.; 3. A. "v. Mil; 4. G. Robben. Zondag 2 sept, is de wed strijd Venray-Oostrum. Zaterdag 1 sept, koppelwedstryd van Horst. Voor deze wedstrijd op geven bij P. Kunen, tel. 077-662920 tot a.s. donderdag 20.00 uur. Vergunningen zyn verkrijgbaar by de sekretaris H. Lenssen, Alle grostraat 7, Venray, tel. 04780-87606 en by Van Grootel Hengelsport, Sta tionsweg in Venray. Uitslag le wedstrijd Oostrum- Venray: Lange hengels: 1. R. Wijnhoven; 2. G. Robben; 3. A. v. Mill. Korte hengels: 1. J. Hendriks-, 2. G. Smits; 3. H. Vermeulen. 2e Wedstryd zondag 2 sept, bij eenkomst Creemersweert om 7 uur te Maashees. Voor uw vergunningen kunt u te recht by H. v.d. Heuvel, Langeweg 38, Venray en V. Grootels Hen gelsport, Stationsweg. VERNIELINGEN NET SLAGKOOI De Honkbalvereniging Red Caps zit met een schade van ƒ600,- aan vernielingen op hun sportveld in de Wieën gepleegd. Daar werd het net van de slagkooi moedwillig ver nield. Getuigen hebben gezien hoe twee jongens wegrenden, nadat zij die vernielingen hadden gepleegd. Een zoekaktie had geen resultaat

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14