PEEL EN MAAS De triathlonsport viert hoogtij in Venray Rekreatie Mendag te Ysselsteyn Extra voorstellingen in Schouwburg Venray Open Dag van vijf kursusinstituten voor volwassenen CORPflIW VERFfr WAND Duitse jongeren werden door burgemeester ontvangen Toren en Grote Kerk weer open Veldeke Venray houdt een 'Venrodsen aovend' Oogstdankviering in Castenray Paterslaan 7 Venray Telefoon 04780-82810 Die bescherm je met topproducten en advies van Cor Paint De rekreatie-menners Ysselsteyn en omgeving organiseren voor de tweede maal een Rekreatie Men dag op zondag 2 september 1990. In nauwe samenwerking met de ak- tiviteitencommissie van de Noord- Limburgse Aanspanning. De Re kreatie Mendag wordt gehouden in en om het Ruiter-Sportcentrum Ys selsteyn. Ie Start 10.00 uur. De rekreatie-wedstrijd bestaat uit 4 onderdelen: A. Wegparcours in drag op t\jd 10,5 km; B. Wegpar cours in stap 1 km; C. Ringsteken op wegparcours in het dorp, buurt 'de Zwarte Plak'; D. Verrassing vaar- digheidsproef in en om de manege, zg. kegeltjes-ryden met hinder nissen. - Op deze mendag doen een 60-tal aanspanningen mee uit geheel Limburg en Brabant, tevens een aantal deelnemers uit de Noord- Oostpolder, Emmeloord. Er wordt gereden in drie rubrieken: Jeugd t/m 15 jaar met pony's; pony's en paarden. De aanspanningen zijn zo wel enkel-, dubbl- en vierspanners. Gereden wordt in antieke en rekratie-ry tuigen. Vooral het ringsteken, waar gestreden wordt om de trofee ge schonken door de Hofmans Eier- handel Groesbeek, is een lust voor het oog om te zien. Deze sport is veelal in het noorden van het land en in Zeeland erg populair. Het onderdeel ringsteken wordt Een aanspanning in aktie bij de wedstrijden van vorig jaar. gehouden in de buurt 'de Zwarte Plak'. Tesamen met deze buurtvere niging wordt er een gezellige paar- desportmiddag gehouden. Ook zorgt deze vereniging ervoor dat er muziek en deskundig kommentaar gegeven wordt bij het ringsteken. Tevens wordi de, vanwege het slechte weer, uitgestelde kinder- markt gehouden. Ook is er een ver- koopstancye, waar versnaperingen etc. te koop zyn. Wilt u genieten van zeer veel ver schillende soorten paarden, rijtui gen en menners, dan moet u zondag beslitst naar Ysselsteyn ko men. De entree is gratis. De Rekreatie Menners Ysselsteyn en omgeving is een groep paardlief- hebbers die rekreatief de mensport bedrijven op de donderdagavond en op zondagmorgen. Met ingang van 4 oktober wordt op donderdag avond in de manege Ruiter-Sport- centrum Ysselsteyn gereden. U bent van harte welkom om ook op die avond eens de sfeer te proe ven van de mensport, mogelijk kunt u hier een passende vrye tijdsbesteding en ontspanning voor u vinden. Voor inlichtingen over de rekreatie menners kunt u bellen met Grad Jacobs, tel. 04786-681 of tewel bij de Manege Ruiter- Sportcentrum Ysselsteyn. De abonnementsverkoop van de schouwburg is tot rekordhoogte op gelopen. Een aantal voorstellingen is inmiddels uitverkocht, maar van drie voorstellingen heeft men extra data kunnen bijboeken. Op 2 november komt de Neder landse première van de nieuwe toemee van de FRANK BOEYEN GROEP. 'Deze voorstelling komt er bij, omdat 'The Nits' reeds lang uit verkocht is. Omdat men een breed pubhek wil bereiken en men in dit geval geen 'neen' wil verkopen, is er een uitstekende alternatieve voor stelling ingekocht. Op 26 november komt er een ex tra voorstelling van A NIGHT AT THE COTTON CLUB. Deze uitzon- derlijke musical boekt al drie jaar lang overal uitverkochte zalen. Deze week wordt er nog een serie in Am sterdam gegeven, vervolgens in Utrecht om daarna een week lang naar Maastricht te trekken. Omdat 27 november reeds uitverkocht is, komt er dus een extra datum by. De voorstelling is vanaf zaterdag 8 sep tember ook in de vrye verkoop be schikbaar evenals de andere voorstellingen. Ook van de uitzonderlijke jubileum-show van PAUL VAN VLIET staat er een extra datum op het programma. Volgende week zyn er theater beursdagen in vrye verkoop. Dat betekent dat men iedere willekeuri ge voorstelling uit het programma kan boeken. Leuk om eens een theater-avond cadeau te doen. Er is nog volop keuze o.a. de operettes Czardasfursting en Orfeus in de on derwereld, de musicals Sweet Cha rity, Cotton Club, Mata Hari, Streetsisters, Les Oiseaux de Para dis, verder Jos Brink, Paul van Vliet, Jasperina de Jong, Jango Ed wards, Seth Gaaikema, etc., etc. Uit stekend tonaal als Amadeus, Jaloezieën, Harold en Maude, Zon dagskinderen met respektievelyk Willem Nijholt, Annet Nieuwen- huyzen, Mary Dresselhuys, Joh Kraaykamp. Ook ontspanning is er nog volop. Pappie hier ben ik, met Piet hambergen, Rob de Nys, Ber- dien Stenberg, Kerstcircus, etc., etc. Artistiek is het programma met Het Ballet van Moskou, de opera van Warschau, de prestigieuze to neelvoorstelling Amadeus, Le Nozze di Figaro, Streetsisters en al die an dere hoogtepunten. Een program ma dat men eigenlijk niet kan overslaan. DONDERDAG 30 AUGUSTUS 1990 Nr. 35 HONDERDENELFDE JAARGANG Voor een volwassenen, die een kursus of een opleiding wil gaan volgens, is het moeilyk een goede keuze te maken. Allerlei instellin gen maken reklame voor een enorm aanbod van zeer uiteenlo pende kursussen. Om meer helderheid te scheppen op het gebied van kursussen en het kiezen gemakkelijker te maken, hebben vyf bekende instellingen besloten de krachten te bundelen. Op zaterdag 1 september om 11.00 uur zal de Venrayse wethou der Driessen het startsein geven voor een gezamenlijke Open Dag van die vyf kursusinstellingen voor volwassenen. Deze wordt gehouden in het ge bouw Oostsingel 37A in Venray van 11.00 tot 15.30 uur. De daar aanwe zige instellingen zyn-. het Educatief Nadat de op het kerkhof te Ys selsteyn werkzame jongeren uit Baden-Wurttemberg een krans had den gelegd by het Venrayse monu ment van de oorlogsslachtoffers, werden ze in de Burgerzaal van het gemeentehuis ontvangen door bur gemeester Defesche. Die legde in een toespraak tot de jongeren nog eens de nadruk op het belang, van het feit dat jongeren, in het kader van de Vredesgedachte, hun vakan tie willen opofferen om op een sol- datenkerkhof te willen werken. Juist in deze tyd werkzaam te zijn op een soldatenkerkhof en gekon- fronteerd te worden met slachtof fers, vaak jonge levens, is belangrijk en leerzaam. De beste waarschuwing om nooit meer oor log te hebben, kan by de konfronta- tie van zovele slachtoffers het beste worden gegeven, over een dergelijk veld van kruizen heen zoals dat in Ysselsteyn is. Omdat het de laatste keer is dat de 74-jarige Werner Fritsch leider van een dergelijke inzet is, wilde burgemeester Defesche hem dan ken voor zyn grote inzet en hem daarvoor de zilveren speld van de gemeente Venray op zijn revers spelden. Die speld, de nijvere by, symboliseert het werk en de inzet van de heer Fritsch. Dhr. Fritsch bedankte burge meester Defesche voor de ontvangst en voor de speld. Daarna werd het glas geheven op de goede verstandhouding. Bij deze ontvangst waren verder pastoor van Uden uit Maastricht, commissaris Den Teuling en de representanten van de Bundeswehr uit Budel aan wezig. De Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge uit Baden- Wurttemberg was vertegenwoor digd door de oud-burgemeester van de gemeente Mengen. Voordat aan de gasten en deelne mers het traditionele, door de koks van de Budeswehr uit Budel, fraai verzorgde koud buffet kon worden aangeboden, werd eerst een krans gelegd by het centrale kruis, waar evenals in Venray, een trompetter een bekende melodie speelde. Vervolgens kreeg burgemeester Defesche uit handen van de heer Zepf, voorzitter van de Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge, de hoogste onderscheiding van de Volksbund overhandigd, de Ver- dienstplaquette. Hiermee sprak hy, namens zyn organisatie, de grote dank uit voor het vele werk en de grote inzet van de burgemeester èn de Venrayse gemeenschap. Voor dhr. Wim Arts had de heer Zepf de zilveren speld van ver dienste by zich. De oorkonde moest hy echter weer mee terug nemen omdat daarin een foutje was Dit jaar heeft de jeugd de op dracht om de in de kruizen gegra veerde inschriften met witte verf zichtbaarder te maken. Die in schriften zyn onduidelijk gewor den, ondermeer door de zure regen. Ongeveer de helft van de 31.300 kruizen heeft reeds een beurt ge had en binnenkort gaan de jeugd kampen voor leerlingen van scholen uit Nordrhein-Westfalen met het noodzakelijke werk door. Centrum, De Volksuniversiteit, de Stichting Volwassenen Educatie, Vrouw en Werkwinkel en het IKVOS. Op die dag wordt informatie ver strekt over een veelheid aan kur sussen voor volwassenen, die over mogeiykheden voor herintredende vrouwen, beroepsopleidingen voor werkzoekenden en over ontwikke lingssamenwerking. Een groot aan tal docenten en medewerkers staat klaar om volwassenen antwoord te geven op hun vragen. Om te zorgen dat ook ouders met kinderen rustig bezig kunnen zyn, is er die zaterdag een spellenkar voor kinderen en zyn er grimeer- sters aanwezig. In het weekend van 8 en 9 sep tember a.s. zullen de Grote Kerk met zyn schatkamer en de kerkto ren weer voor het publiek geopend zyn. Dit vanwege de landelijke Mo numentendag op 8 september a.s. en het onderhand traditioneel ge worden straatfestival op 9 septem ber, met vanaf dit jaar, een geheel gewijzigde opzet, waarover u volgen de week meer kunt lezen. De openstelling van Tb ren en Grote Kerk zal qua opzet gelyk zyn aan de suksesvolle kerkepad-dagen van afgelopen juni. Evenals voor gaande open dagen zal ook het prachtige orgel van de Grote Kerk weer bespeeld worden door enkele organisten uit onze regio. In de torenkamer zal een zéér in teressante expositie van oude foto's te zien zyn, uit de verzameling van J. v.d. Putten, die ook regelmatig oude foto's in dit blad publiceert. Meer bijzonderheden over o.m. de juiste openingstijden kunt u vol gende week lezen. Op dinsdag 4 september zal Velde ke Venray voor de eerste maal een 'Venrodsen aovend' houden in zaal 'In den Engel' aan de Foststraat te Venray. Aanvang 19.30 uur. Deze avond bestaat uit twee ge deelten. Het eerste gedeelte staat in het teken van de 'Aid Venrodsen Ieërepries'. De 'Aid Venrodsen Ieë- repries' wordt deze avond uitge reikt aan de heer Jaap Goumans voor het onderzoeken en op papier zetten van gebruiken en gewoontes van oud Venroj. Veldeke Venray stelde de prijs in 1976 in, om er mensen mee te eren die op een of andere wijze bekendheid hebben gegeven aan de historie van Venray of zich hebben ingezet voor het be houd van cultuur (goederen). Jaap Goumens heeft veel onderzoek ge daan naar de gebruiken van vroe ger die veelal in de Venrayse taal zyn gepubliceerd in o.a. 'Veldeke' het provinciaal orgaan en de 'Haze- gaerf, het tijdschrift van Veldeke Venray. De verhalen zyn vooral waardevol omdat ze zijn geschreven met vele typische Venrayse woor den en uitdrukkingen. Bovendien dreigen veel van de gebruiken en gewoontes van vroeger verloren te gaan. Na de uitreiking van de 'Aid Venrodsen Ieërepries' bestaat de ge legenheid Jaap Goumens te feli citeren. Het tweede gedeelte van de avond bestaat uit een bonte stoet van ar tiesten die met muziek, zang. sket ches, gedichtjes en voordrachtjes, een gevarieerd programma zullen presenteren in de Venrayse taal. Veldeke Venray is er van overtuigd dat dit gedeelte van de avond een jaarlijks vervolg zal krygen, gezien de belangstelling die er van te vo ren viel te bespeuren by de leden. De artiesten (12 in totaal) genieten in het Venrayse veelal grote bekend heid door grammofoonplaten en optredens in de vroegere Venrayse Revue. Maar ook minder bekende en artiesten die voor de eerste keer op de planken staan, verlenen hun medewerking. De presentatie is in handen van Sjef Keyzers. Deze avond is voor alle leden en belangstellenden en zoals gebruike lijk by Veldeke Venray, gratis toe gankelijk. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Zondag 2 september vindt weer de grote triathlonwedstrijd van Venray plaats. De gehele Zuidneder landse top zal aan de start versehy- nen: Franka Jansen en Henry Drieshen (beiden Zuidnederlands kampioen), Louis Delahaye (derde op Z.N.K.), Ron van Es (vijfde Z.N.K.), Luc Hunjens (vierde S.N.K. en eerste op N.K. jeugd), Wil Pepels (tweede N.K. jeugd). Marko Akker mans, Henny Freriks. Chrisna Jan sen, Wilbert v.d. Boom (vyfde hele triathlon Oosterwyk) en vele anderen. Van alle Limburgse verenigingen zullen de sterkste tri-atleten aan de start verschijnen om uit te maken wie zich dit jaar de beste Limburgse vereniging mag noemen. Dit jaar zullen er waarschijnlijk een rekord aantal deelnemers aan de start verschynen; in 1989 370 en in 1990 500!!! HET PARCOURS De Venrayse Triathlon start in het Gemeentelijk Combibad waar de fa ciliteiten, kleedruimte, parkeer plaatsen, etc. zeer goed zyn. Dat de gemeente Venray de triathlonsport, -organisatie en -vereniging een warm hart toedraagt blykt wel uit hun geweldige medewerking. Het hele fiets- en loopparcours is auto vrij! De veiligheid is groot en de deelnemers kunnen komen tot op timale prestaties. Op zondag 2 september a.s. wordt in de Kring Venray voor de vijfde, maal de Oogstdankviering gehou den. Deze viering vindt dit jaar plaats in Castenray, op een grasveld aan de Matthiasstraat, nabj het ge meenschapshuis 'De Wis' en begint om 10.30 uur. By minder goede weersomstandigheden wordt uitge weken naar de parochiekerk. De organisatie is dit jaar in han den van de LLTB en de LVB uit Castenray. Aan deze viering geven verder hun medewerking: de fanfa re 'Dorpsklank'; het Kerkelijk zang koor; en het Dameskoor uit Castenray. Als thema voor deze Oogstdank viering is dit jaar gekozen: 'De aar de waarop wy samen leven'. De opbrengst van de kollekte is bedoeld voor de aankoop van een 'osseploeg' voor het ontwikke- lingsprojelct in Zambia. Dit doel is gekozen in overleg met de werk groep Noord van de LLTB Land bouw en Ontwikkelingssamenwerking. Parkeergelegenheid is er op het terrein, nabij de Tunnel. Tb berei ken via de Casten rayseweg richting Oirlo. Voor het goede verloop van de wedstrijd krijgt de organisatie de hulp van de Venrayse Triathlonve- reniging. Toer en Wielerclub Oostrum, Zwemvereniging Spio, Duikvereniging Najade. Rode Kruis Kolonne Venray, een medisch team en de gemeentelijke instanties van Politie, Gemeentewerken, Verkeer en Veiligheid en de afdeling Sportzaken. STARTTIJDEN ZONDAG 2 SEPTEMBER 09.00 uur: eerste serie 1/4 triath lon rekreanten; 10.30 uur: eerste serie 1/8 triath lon rekreanten; 12.30 uur: eerste serie 1/4 triath lon wedstrydatleten (SPC-subtop, Dames top en Veteranen)-, 13.30 uur: tweede serie 1/4 triathlon wedstrijdatleten (SPC-top, senioren en junioren). Om 09.00 uur starten veel men sen uit Venray voor hun 1/4 triath lon en om 10.30 uur de sprinters van de triathlon en veel mensen die hun eerste voorzichtige kennisma king krygen met de triathlonsport (b.v. op de 1/4 o.a. Math Gommans, Willie Willems, Theo v. Stokkum, Gerry Brands, Stephanie v. Leeu wen; 1/8 F. v. Twaalfhoven, Jos Hoe- demaker. 's Middags barst het grote geweld los met vele regionale en nationale toppers. Om 12.30 uur starten voor het gemak alle Venrayse tri- Jongedame zeer ernstig gewond Motorrijder reed door Een zeer ergerlijke vorm van doorryding vond donderdagavond omstreeks 21.50 uur plaats op de kruising Leunseweg-Zuidsingel. Een 17-jarige jongedame reed, ko mende over het fietspad vanaf de Wetteling, de kruising met de Leun- seweg over om in de richting van het Brukske te gaan. Ze had het groene licht Terwyl zy op de krui sing was, kwam uit de richting van het centrum een motor. Die be stuurder wilde in de richting Leu nen en had beslist geen groen licht Met volle snelheid botste de motor tegen de fietsende jongedame die ten val kwam. Als gevolg hiervan liep zy flink wat verwondingen op: breuk van linkerhand en een vin ger; breuk linkervoet en linker been; rechter sleutelbeen gebroken en verder de nodige kneuzingen en schaafwonden. De bestuurder van de motor reed door zonder dat z(jn identiteit kon worden vastgesteld. Het enige wat tot nog toe bekend is, is dat de motor de letters M.H heeft. Het moet gaan om een 750- lOOOcc Suzuki zwarte motor, type GS. bouwjaar 1977 tot 1980 terwyl de motor in 1985/86 een vervan gend kenteken heeft gekregen. De De twee favorieten voor de 114 tri athlon van Venray-. Franka Jansen (Zuid Ned. kamp.) en Henny Fre riks, beiden van Triathlon Vereni ging Regio Venray, geflankeerd door hun sponsor Frans Thijs (r) en trainer John Raadschelders (l). athleten (o.a. Peter Scbers, Jan v. Ass, Bernard v.d. Linden, Thom Ver- hey). De Damestrip met o.a. Franka Jansen (le Z.N.K.) en Chrisna Jan sen (3e Z.N.K.De Veteranen met o.a. Bert Maris (TV. Venray). Tbn Elissen. Bert Hagen (Ned. kamp. 100 km op natuurijs) en Bert Knyf, Eindhoven. Op het einde van de zag zal ook bekend zyn welke triathlonvereni- ging zich in 1990 Limburgs kampi oen mag noemen. De Triathlonverenigfng Venray krygt dit jaar zware konkurrentie van o.a. TV. Weert (1989 2e); TV. Geleen en TV. Stein (1989 3e). Zeker omdat Henry Drieshen en Franka Jansen de dag voor Venray ook een wed stryd moeten afwerken! Kom kijken als u: - een Limburgse triathlonhappe- ning mee wilt maken; - top- en rekreatieve tri-athleten aan het werk wilt zien; - de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van fiets-, zwem- en loopmaterialen wilt zien; - de gezellige sfeer by de start en fi nish mee wilt maken. politie doet al het mogelijke om de bestuurder te achterhalen. o.a. via de kentekencentrale. Mogelijk zijn er getuigen die meer kunnen ver tellen, of zyn er mensen die weten waar zich een dergelijke zwarte mo tor bevindt By de botsing is het linker knip perlicht van de motor achtergeble ven, misschien een aanwijzing om de politie op het spoor van deze wegpiraat te kunnen zetten? OVERTREDING MILIEU-WETGEVING Tegen een landbouwer met een bedryf aan de Beekweg werd proces-verbaal opgemaakt omdat hy gier had opgeslagen waarbij niet aan de eisen van de milieu wetgeving c.q. de hinderwet werd voldaan WEER VERNIELINGEN FIET8CROSSCLUB Er mag schijnbaar geen week voorbij gaan of er moeten vernielin gen worden aangericht in of aan het clublokaal van de fietscrossclub Flying Flies aan het Vlakwater. Nu werden twee panelen vernield. Hoe groot de schade is kon nog niet wor den vastgesteld, wel dat het bestuur wanhopig wordt

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11