Kroniek van de kermisweek PEEL EN MAAS Donderdag 16 augustus - Pagina 5 DIEFSTAL MOTORFIETS Tijdens de vakantie van een inwo ner. werd een op een binnenplaats van een woning aan de Dovenetel staande motorfiets ontvreemd. Zakkenrollerij had hy een brieve met zijn perso nalia achter de ruitenwisser ge daan. Omdat hy 's middags nog niets yiui die eigenaar had gehoord ging Hij Tiaar de politie om zyn ver haal te doen. Maar ook daar had zich de eigenaar niet gemeld. Tben echter enkele uren later de eigenaar aangifte kwam doen van de beschadigingen aan zyn auto. kon de politie hem de personalia van de veroorzaker mededelen. Er was hier geen sprake van doorrij den zonder dat de identiteit kon worden vastgesteld. Dit is vermel denswaardig omdat het zo weinig gebeurt VENRAYSE BROMFIETSDIEF In samenwerking met de rijkspo litie in Cuyk hield de Venrayse poli tie een 18-jarige inwoner aan die in juni 1989 in Overloon een brom fiets had ontvreemd. Na verhoor en opmaking van proces-verbaal werd hij huiswaarts gezonden. OOK FIETS GESTOLEN Een 46-jarige inwoonster werd door de politie aangehouden omdat zij op/ een gestolen fiets reed. Zij verklaarde, omdat haar fiets gesto len was. ook maar een fiets te heb ben gestolen. Na opmaking van proces-verbaal werd zy huiswaarts gezonden. WIL 7-JARIG FIETSERTJE ZICH MELDEN? Zondagmorgen botste een 7-jarige jongen met zijn fiets op de Westsin gel tegen een daar geparkeerde per sonenauto. De jongen was in gezelschap van zijn moeder. Er werd nog gekeken of er schade was aan de auto, maar de moeder kon niks ontdekken en fietste door. Nu blijkt dat er wel schade is en de eigenaar zou graag in kontakt ko men met de moeder van de jongen voor regeling van de schade. JONGENS CROSSTEN OP SLOOPBROMFIETS Twee jongens van 14 en 15 jaar 'crossten op een crossbromfiets, eigenlyk voor de sloop bestemd, over de Veltumse Kleffen en de Haammakerstraat en door het win kelcentrum. De twee bromfietsfana ten reden zonder helm terwijl de bromfietsen ook niet verzekerd waren. Ze werden naar het politie bureau overgebracht met de brom mers (die werden in beslag genomen) en daar werd proces verbaal opgemaakt De ouders wer den van het gedrag van hun zoons in kennis gesteld. Branden Maandagmiddag werd groot alarm gegeven voor een uitslaande brand in het varkensbedrijf van Maatschap Van de Biggelaar aan de Hoef op dq, grens van Leunen ep Veulen. Dë*'brand was ontstaan tijdens - "laswerkzaamheden -aan een rooster van een pas ontruimde varkensstal. Opspattende vonken, zo menen de deskundigen, hebben het methaan gas, dat ontstaat door gisting van drijfmest, doen ontvlammen. Daar door vlogen pvc-folie en isolatiema teriaal in brand. Het aanwezige personeel raakte niet in paniek maar direkt werd de hoge-drukspuit ingezet Daardoor kon uitbreiding reeds in de kiem worden gesmoord. De brandweer was snel ter plaatse en nam de ver dere blussing over. Voor de 260 biggen, die in de stal naast de leegstaande ruimte verble ven, kwam de hulp te laat Die big gen, die niet door de rook waren gestikt, moesten later toch worden afgemaakt. Dè"stal staat via een tussengang in verbinding met een andere stal. waarin 500 zwaardere varkens aan wezig waren. Deze konden met hulp van omwonenden en later door de brandweer, uit de stallen worden gedreven. Later werden die met hulp van buren ondergebracht De ze varkens hadden wel wat last van de rook maar de volgende dag was het levensgevaar voor die varkens geweken. De eigenaar was vol lof over de in zet van de brandweerlieden die alles hebben gedaan om zoveel mo gelijk varkens te redden. Hinder werd wel ondervonden van de vele kyklustigen. In totaal had deze varkensfokker 1.780 varkens (van groot tot klein) op zyn bedrijf. Net een week van te voren was een aantal slachtrijpe varkens afgevoerd. De giftige rook, die de luchtwegen van de varkens aantastte, is volgens een woordvoerder van de brand weer. afkomstig van het isolatiema teriaal. Dat materiaal mag volgens de aangepast bouwvoorschriften niet meer in de gemeente Ven ray worden verwerkt. Tben het by de bouw van deze stallen werd ge bruikt, was het gevaar hiervan nog niet bekend. De eigenaar is tegen brand verze kerd. Enkele dagen later werd reeds een aanvang gemaakt van het, weer bedrijfsklaar maken van de stallen. Hoe hoog de schade is kon niet wor den medegedeeld. LANDBOUWSCHUUR IN BRAND Dezelfde avond werd weer groot alarm gegeven voor een uitslaande brand in een aan de Blakterweg gelegen landbouwschuur van de landbouwer Camps. Hier is vermoe delijk hooibroei de oorzaak van het ontstaan van de brand. Het gelukt de in de schuur aanwezige land bouwmachines te redden. 80 Ton hooi en stro gingen verloren. I)e brandweer had in vrij korte tijd de brand onder kontrole maar de vol gende dag moest zy weer in aktie komen omdat de pakken hooi en stro weer aan het branden waren geraakt. Asielzoeker verwondde zichzelf Vrijdagavond zagen kooplustigen in een warenhuis aan de Hofstraat tot hun verbazing hoe, naar later bleek een 25-jarige Iraniër, zich met een mes in zijn buik stak. Win kelpersoneel had de man gevraagd of hij iets speciaals zocht, maar de man reageerde daar niet op. Dat be viel de eigenaar niet en hij ging op de Iraniër toe. Die greep plotseling een slagersmes uil het rek en stak zich tot verbazing van velen, met dat mes in zijn buik. Hij gaf vervol gens het bebloede mes in handen van de eigenaar. Daarna viel de Ira niër bewusteloos neer. Drie mannen werden door de eigenaar van de straat gehaald en gevraagd om. indien de man weer bykwam, hem in bedwang te hou den tot dat de politie en ambulance arriveerden. ft Een van. de mannen bleek EHBO te kennen en legde een snelver- band aan. De Iraniër werd naar het ziekenhuis overgebracht en daar aan een infuus gelegd. Tben hij by kwam rukte hij het infuus eruit en ging weg. Omdat het onverant woord was de man de straat op te la ten gaan, ontfermde de politie zich erover. Het bleek een asielzoeker te zijn die niet in het AZC in Blitters- wyck thuishoorde. Hij was al in ver schillende opvangtehuizen geweest maar was daar, wegens het veroor zaken van moeilijkheden, onplaats baar. Hy heeft de nacht doorge bracht op het politiebureau en de volgende dag werd aan het ministe rie van WVC gevraagd wat met deze moeilijk plaatsbare man moest ge beuren. Wegens de toestand in zijn land kon hy niet worden uit gewezen. Omdat de man een volgens het wetboek van Strafrecht geen straf baar feit heeft gepleegd, kon de po litie niets anders doen dan hem maar de staat op te sturen, totdat een andere instantie met die pro blemen van deze Iraniër wordt ge- kon fronteerd. Ruim 250 jonge biggen lieten het leven bij een brand op een varkensfokkerij te Leunen. Venray ontving de Nederlandse Kermisprijs 1989. Be halve dat Venray een gezellige kermis heeft vond de jury van de NKB (de Nederlandse Kermis Bond) dat de Ven rayse kermis organisa torisch goed in elkaar zit De jury doelt hier o.a. op de ontvangst van de exploitanten in Venray en de voorzieningen voor diezelfde exploitanten. Burgemeester Defesche ontving uit handen vgrt voorzit ter Keulemans van de NKB de oorkonde dié bij de Ker misprijs hoort Wethouder Kersten ontvangt de beker uit handen van dhr. Pieters terwijl ivethouder Hoppen- reijs belangstellend toekijkt Het college van b. en w. ont ving dan wel de Kermisprijsmaar tie eer gaat toch naar het kermisteam, dat zich elk jaar weer inspant om de Venrayse kerm is suksesvol te laten verlopen. Wet ho u der Kersten heeft de waardering van het college al aan het kermisteam doorgegeven. Tijdens de jaarlijkse bij eenkomst van de kermisexploitanten in het gemeente huis doopte hij het kermisteam om tot K-team. Hij vergeleek de slagvaardigheid van het kermisteam mei die van de van Lu bekende A-tea m. Ook dit jaar zetten wij de tradi tie voort om over de week, waarin 'Peel en Maas' niet verschijnt, de berichten samen te vatten in de rubriek 'Kroniek van de Kermis- week', waardoor onze lezers toch op de hoogte worden gehouden van wat er die week in Venray is gebeurd. Laten we beginnen met het ker- misvierend Venray een pluim op de hoed te geven. De woordvoer der van de politie, die sinds de oprichting van het Venrays ge- meenteiyk politiekorps daarvan deel uitmaakt, spreekt zyn waar dering uit voor het rustige ver loop van de kermis. Het is gelukkig by enkele baldadighe den gebleven. De politie hoefde niet in aktie te komen voor kala- miteiten zoals die eigenlyk altijd gebeuren met de kermis. Ook was van overlast eigenlyk nauwelijks sprake. Volgens de politiewoord voerder was een enkele inzet als bemiddelend bedoeld, by het oplossen van die overlast. Zo moest in de nacht van dins dag op woensdag omstreeks 01.15 uur de politie bemiddelend optreden tegen enkele uit Deurne afkomstige kermisvierders. Zy hadden, nadat ze vis bij een vis kraam in de Grotestraat gedeelte lijk genuttigd hadden, de resten weer teruggegooid in die vis kraam. Door het taktvol optreden van de politie kon escalatie worden voorkomen. De kermis- vierende Deumenaren werd te verstaan gegeven dat ze dergel yke 'rotzooi' maar in hun eigen plaats moesten doen, maar dat dit in Venray in geen geval de goedkeu ring kon hebben. Een tiental kermisvierders had een en ander genuttigd in een in de Henseniusstraat gevestigde Shoarmazaak. Een van de kermis vierders, een 16-jarige jongeman uit Bergen, zou niet betaald heb ben. Daarover ontstond een woor denwisseling met het bedienend personeel. De knaap kreeg enkele klappen en 'pijnlyk' getroffen verliet hij de zaak. Hij kwam even later terug met een 'sterkere' neef. Weer werden er klappen uit gedeeld en werden bij de 16- jarige twee stukjes van zijn voor tanden weggeslagen. Van die klappen en van het verlies van de len van zyn voortanden, deed hij aangifte bij de politie. Die stelt een onderzoek in, maar de verkla ringen van de 'vechtenden' zyn nogal tegenstrijdig. Daags daarna was de aanwezigheid van de poli tie voldoende om een 'geplande' vechtpartij geen doorgang te la ten vinden. Vandalisme Meer dan 1.000 gulden schade werd veroorzaakt doordat vandalen een afrastering van een bosperceel aan Kleindorp hadden door geknipt. Het is mogelijk dat hier geen sprake van vandalisme is, maar er is gepoogd om uit een weide aan de Groeneweg te Heide een merrie te Een aan het Blekerveld gepar keerde personenauto bleek ont daan te zyn van de vier siervelgen. De benadeelde is een inwoner van Venray. Er was getracht uit een tuin aan de Hubertusstraat een tuinbank en stoelen te ontvreemden. Dat was te zien omdat de coniferen reeds uit elkaar waren gehaald, maar alles bleef bij de coniferen achter. Het wordt niet uitgesloten dat de dader is gestoord. Vanaf het opslagterrein van de su permarkt aan de Bongerdstraat werden 8 kratten met lege flessen ontvreemd. Vanuit de tuin van een woning aan de Handelstraat werden 150 trottoirtegels ontvreemd. De eige naar was reeds verhuisd maar moest de tegels op een later tydstip komen halen. Nu was het te laat. Er was getracht in te breken in een woning aan de Polkastraat. Hier was inbraakvrij hang- en sluitwerk er de oorzaak van dat het by een po ging is gebleven. Bewoner werd wakker Een inwoner keek, wakker ge rukt uit zijn slaap, recht in de ogen van een inbreker, die er toen van door ging. De gealarmeerde politie zette nog wel een zoekaktie in maar die had niet Jiet gewenste resultaat Wel konden goede sporen worden 'veilig' gesteld. Er werd bij deze in braak niets ontvreemd. Inbraken in auto's en vrachtauto's Met geweld was een op de par keerplaats by de bibliotheek gepar keerde personenauto van een 21-jarige inwoner opengebroken. Uit de auto werden een draagbare radiocassetterekorder en 90 band jes met popmuziek ontvreemd. Bij een aan de Molenklefweg staande personenauto van een 68-jarige inwoner van Roermond was het bij een poging tot inbraak gebleven. Wel zit de eigenaar met de schade van de ingeslagen raam. Meer dan brutaal noemde de politie de inbraak in een aan de Henseniusstraat geparkeerde per sonenauto van een 28-jarige inwo ner. Die had zijn auto" tijdens de kermisdrukte van woensdag om 15.00 uur daar geparkeerd. Toen hij terugkwam, rond 16.30 uur, ontdek te hij dat men, door met een scherp voorwerp door het plaatwerk te drukken, de auto had weten te ope nen. De kraak was gelukt want de in de auto aanwezige radiocassette rekorder was verdwenen. De eige naar zit met een schade van ƒ1.500,-. Hier hoopt de politie dat getuigen zich zullen melden, want dit kan niet ongezien zyn gebeurd. Met geweld was toegang verkre gen tot drie op het terrein van een transportbedrijf te Ysselsteyn geparkeerde vrachtauto's. Dit ge beurde door vernieling van twee tochtraampjes en het inslaan van een portierruit De buit bedroeg een radiocassetterekorde, 1 bril en een zwarte portemonnee met bui tenlandse valuta (60 DM en 300 Bfrs). De bewoonster van een woning aan de Wilhelminastraat hoorde wat gestommel in haar woning. Zij ging kijken en zag nog net een man wegrennen. Die had wel haar aan de kapstok hangende handtas met daarin een geldbedrag van ƒ100,- en haar barfkpasje meegenomen. Tydens het afsteken van het vuurwerk werd een 26-jarige inwo ner van Veulen van zijn duur foto toestel beroofd. Hij had dit uit veiligheidsoverwegingen met een riempje aan zijn broekriem be vestigd maar de dader had dat riempje gewoon doorgesneden. Schade ƒ900.-. Een echtpaar uit Sevenum was tijden de kermisdagen op bezoek bij een aan de Henri Dunantstraat gelegen garage om een aan te schaf fen auto te bezichtigen. Het echt paar had in haar eigen auto haar paspoorten en rybewys laten lig gen. Tben ze die voor de aankoop nodig hadden, bleken die uit de auto ontvreemd te zyn. DOORRIJDER AFGELEVERD BIJ DE POLITIE De exploitant van de camping aan de Maasheseweg werd in de nachte lijke uren wakker door een klap die vanaf'dé parkeerplaats kwam. Hij zag nog net dat een personenauto., wegreed:nadat deze tegen zijn daar geparkéèrde Mercedes was gebotst. In rekord tijd zette hij de achtervol ging in. In Venray wist hij de ver oorzaker tot stoppen de dwingen. Hy ging naast de bestuurder zitten, die dat allemaal wel goed vond en reed naar het politiebureau, waar hij daan de verbaasde politieman nen zijn verhaal deed. De politie mannen ontdekten een enorme dranklucht. Dat drankgebruik rechtvaardigde een rijverbod van 12 uur. Hij kon'later met het ryver bod en de aanzegging dat proces verbaal inzake het rijden onder in vloed èn het wegrijden zonder dat zijn identiteit kon worden vast gesteld, huiswaarts keren. Het be trof hier een 55-jarige inwoner. DOORRIJDER WAS BEZORGD Een 20-jarige motorrijder uit Ven: ray was in de nachtelijke uren te gen een geparkeerde personenauto, die op de hoek Kempweg-Westsingel geparkeerd stond, gebotst. Hij was ten val gekomen maar tie verwon dingen vielen mèe. Omdat hij de eigenaar van de auto niet kende Van een 71-jarige dame werd haar portemonnee, tijdens een wande ling in het centrum 'gerold'. Er zat enig geld in, 2 kascheques, 5 girobe taalkaarten, een bankpasje en pin- kodekaart. ontvreemden, net zoals dat eerder in Merselo is gebeurd. Het bleef hier bij een kapotgesneden afraste ring. De merrie bleef gewoon in de weide achter. Het is ook mogelijk dat de dader in zijn werk is gestoord. Een aan de hoek Kempweg- Helfrichstraat staand verkeersbord was door vandalen dusdanig ver nield dat het vervangen zal moeten worden. In de Pastoor van de Gaetstraat werd weer een bekraste personen auto aangetroffen. Voor de Venrayse eigenaar een behoorlijke schade post. Inbraken en diefstallen Uit een tuin aan de Pr. Bem- hardstraat werden 3 azalia's, een conifeer en een denneboom ont vreemd. Uit een andere tuin in de zelfde straat werden enkele boompjes ontvreemd. Uit een tent, staande op camping 'De Barrier' aan de Maasheseweg, werden ten nadele van een inwoner van Capelle aan de IJssel een horlo ge en een portemonnee met ƒ230,- ontvreemd. De portemonnee werd later leeg teruggevonden. Tbegang tot de tent was verkregen door die gewoon open te snijden. Een 20-jarige inwoner had, zoals dat wordt voorgelicht, in een porte monnee zijn geld (ƒ35,-) en in een andere zyn strippenkaart, bank pasje en videokaart gedaan. Maar nu werden beide portemonnees 'ge rold'. Die werden later van geld ont daan terug gevonden in een een wc van een plaatselijk café. Ten nadele van een 29-jarige in woner werd zijn portemonnee op de kermis gestolen. Daarin zat een bedrag van 75,-. Burgemeester Defesche lost het startschot voor de Venrayse kermis, echter niet zonder problemen. Pas na enkele malen de trekker te heb ben overgehaald knalde het pistool, dit tot hilariteit van de omstanders. Later liet Venrays eerste burger zien wel degelijk met een vuurwa pen om te kunnen gaan. In de foto- schietsalon liet hij zich met een welgemikt sclwt vereeuwigen. Vroeger ging de kermis pas op zondag open. Dat gebeurde na een Plech tige Hoogmis in de Grote Kerk. Dit gebruik is al sinds jaar en dag afge schaft. Tijdens de opening van de Venrayse kermis op zaterdag 4 augustus liet de Grote Kerk'blijken het hier niet mee eens te zijn. Na het startschot van burgemeester Defesche gingen honderden ballonnen voor de ballon nenwedstrijd de lucht in. Vier ballonnen bleven echter hangen in het gaas van de galmgaten van de Grote Kerk. De ballonnen vormden zo een kruisteken. Een teken dat ook de kerk zijn zegen over de kermis had gege ven... De kermis verliep inderdaad nagenoeg vlekkeloos. Overigens wordt door het kermisteayn bekeken of de Venrayse kermis al op vrijdagavond ópen kan gaan, na het einde van de koopavond om 21.00 uur. De attrakties staan dan toch al gebruiksklaar.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5