KERKELIJKE DIENSTEN OUDE Duitse jongeren leggen krans bij Venrays oorlogsmonument V Steun Venrayse missionarissen met de MIVA-aktie Bekendmaking Hinderwet rergunning PEEL EN MAAS Donderdag 16 augustus - Pagina Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. ouders Neeteson-Custers; ouders Voemians-Janssen en ouders Janssen-Arts. 19.00 Vigilie mis .\Jaria Tenhemelopneming. H. Mis 'ien de Venrodse taal' vurafge- gaon dur 't zegene van de kruud- wisse, verzorgd dur Veldeke. Venroi. Zondagsdienst Theodora van de Ven-Cleven; overl. lam. Van Osch- Iiebben; Sven Ariaens (koll.); Me- chelina Derksen (koll.); fam. Linders-van Herpen en Geraats- Thyssen (S); Jan v.d. Vorle (koll.): Teng Klaassen (buurt); Anna Smits- Lyssen en dochter Diny: Jacob Bistervels (koll.); Piet Keijsers (koll.). v> Zondag: Maria Tenhemelopne ming. Hoogfeest 8.00 Lsm. overl. ouders Janssen-Huybers; Gerardus Dircks en Augustina Jenniskens (S); Jo Pöuwels. 9.30 PI. Lat. Hgm. t.i.v. een jarige. Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers; Wilhelmus IIu- bertus Janssen: Jacob en Christina van Mil-Rutten; overl. ouders Van Kessel-Versleijen en zoon Jan; Ma ria Loozen-Aekemians. 11.00 H. Mis met volkszang; Antonet Janssen- Jans (koll.). Maandag: H. Bernardus. 9.00 Lsm. Louise Messemaeckers (S). Dinsdag: H. Pius X, Paus. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. 19.00 Lsm. overl. echtpaar J. Tillemans-Duyf (S); jrd. Jep Michiels. Woensdag: Heilige maagd Ma ria, koningin. 9.00 Lsm. Jo Wennekers-Muijsers (S). Donderdag: H. Rosa van Lima. 9.00 Lsm. overl. ouders Willems- Vermeulen en dochter Maria. 19.00 Lsm. voor de wereldvrede. Vrijdag: H. Bartolomeus, apostel. 9.00 Lsm. om zegen over het komende schooljaar (G.). Zaterdag: H. Lodewjjk. 9.00 Lsm. Piet Pouwels, echtgenote en overl. kinderen; Harry Messemaeckers. 19.00 ZONDAG Dl ENST. Overl. ouders Janssen-Wijnhoven en Ma- rietje Overveld; Nelly Janssen-Muis (koll.); echtpaar Poels-Janssen en zonen Jeu en Ber en kleinzoon Die- rick; ouders Hanen-Willems (S); Joos Direks; Piet Maassen; Piet Key- sers (koll.). De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Hong Bui. Haylfeyann 1k- vemier. Gertjan en Pieter Reijmlfe'rs/'LêIfcl(!or! T. Verbeek. Zon dag: 9.30 Wilco Jansen en Jules Vul- lings; 11.00 Wilbert van Ham en Björn Kleeven. Lektor: W. Bistervels. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger: J. Korff. Misdienaar: Bas Dirkx. Lektor. P. Wittenbols. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: J. Korff. Lektrice: H. Brouwer. Dinsdag: 16.45 Liturgieviering. Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Paterskerk Viering van het feest van de Tenhemelopneming van Maria. Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Sjang Classen (koll.); Johan na Lomians-Gerrats en overl. fam.; An Vranken-Geuijen; Arno Clephas (pers. WBV); Toon Jeuken; overl. ouders Lenssen-Heiligers (koll.). Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo. Sjang Lenssen, overl. ouders en Anna; echtpaar Custers-Vergeer; Harrie Janssen en overl. fam.; overl. ouders Kleine Staarman-Tagage; le vende en overl. fam. Verhaag; jrg. Elisabeth Comelissen-Rongen. 11.45 Overl. ouders Dentjens-Budé; overl. ouders Campsteyn-Jansen (koll.); overl ouders Michiels- W(jnen, Peter en marianne Verstap pen. 18.00 Overl. fam. Philipsen. Maandag: 8.00 Overl. medebroe ders. 19j00 Overledenen (offerbus). Dinsdag: 8.00 T.e.V. St Antonius. 19.00 Overl. ouders Janssen-Krijn^ en kinderen. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Donderdag: 8.00 T.e.v. St. Antoni us. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers. Vrijdag: 8.00 Voor de overlede nen van de parochie. 19.00 Ge zinsmis voor de gezinnen. Zaterdag: 8.00 Constance Sny- ders en Jacoba Palm. Akolieten: Zaterdag: 1830 Leo Pouwels. Zondag: 9.00 Martij n Smelt; 10.15 Johan Pouwels; 11.45 Pascal en Emiel Kusters; 18.00 Jaap Janssen. Parochie Brukske Viering van de Tenhemelopne ming van Maria. Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring Le.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 H. Mis met zang. Johan Wouters (buurt). Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora- vondmis voor de 20e zondag door het jaar. Voor overl. ouders Van Cuyck-Gooren; Theo Swaghoven; overl. ouders Van Bergen-Stiphout en zoon Jos; Lei Versteegen (koll.). Zondag: 20e Zondag door het jaar. 8.30 Voor het geestelijk en tij delijk welzijn van de parochie. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor fam. Van Rossum-Janssen; Jan Schmitz; Wilhelmus Tymensen (vd buurt); Mia Swinkels-Crijnen (koll.); jrgt. Peter Nellen; overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet. Geen H. Mis om 11.30. Maandag: Gedachtenis van de H. Bernardus, kerkleraar. 19.00 Piet Vermeulen (vd buurt). Dinsdag: Gedachtenis van de H. Pius X. 8.00 Harrie van Cuyck (B); Sjef Giesberts; Jan Vermeulen. Woensdag: Gedachtenis van de H. Maagd Maria, koningin. 19.00 Overl. ouders Theuvenet (koll.); Toos Wismans-Sanders; Arnold Schwachöven; jrgt. Theo Lensen. Donderdag: Gedachtenis van de H. Rosa van Lima. 8.00 Jgt. Piet Vermeitfoort en overl. fam. Vrijdag: Peest van de H. Bartho- lomeus, apostel. 12.45 Kapel Vel- tum: Huw. Ed Ligteringen en Josette Hendriks. 14.45 Kapel Vel- tum: 25-j. huw. dhr. en mevr. Hendriks-Dirikx. 19.00 Jrgt. Wilhel mus Tijssen. Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00. Gedachte van de week: "Wie niet meer bidt heeft de motor afgezet". Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Vrijdag: 19.00 Albert Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Mia Hermans- Voermans; overl. ouders Houwen- Jacobs; overl. ouders Vermeulen- Moorrees en dochter Truus; overl. ouders Van Soest-van Vechel; uit dankbaarheid by 25-j. huw. Her man en Mia Crins; Wim Heidens; overl. fam. Schreven Joosten (Gem.koor). Zondag: 8.30 Bert Daniels en overl. fam. 10.00 Piet Janssen (Zangkoor van Geysteren). Maandag: 9.00 Maria v.d. Broek- Kessels. Dinsdag: 9.00 Ter ere van het on bevlekt hart van Maria. Woensdag: 9.00 Tot zekere in tentie., Donderdag: 9.00 Anneke van Arsen-van,Soest (namens bewoners Gildestraat en Watermolenstraat). Vrijdag: 9.00 Voor 'n goede uitkomst. Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Achten-Verdijk en overl. fam.; overl. ouders Bonants-Groothuijsen; jrd. Johan en Thei Camps. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Jom Rongen, Rob Jeucken, Jip Swinkels, Mark van Dijk. Zondag: 8.30 Sanne Bartram, Lieke Volle- berg, Veronique Philipsen, Lonneke van Asseldonk; 10.00 Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Sjouke Camps, Stephanie Janssen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis. Frank Voermans; Hendrikus en Barbare Heidens; Pastoor Leens; Han Linders namens de Oudervere niging H. Machutus; Sjaak Lemmen. Zondag: 11.00 Hoogmis. Han Lin- ders; Carolien Philipsen; Martien Dinghs en Gertruda Cox; Bert v.d. Ven namens het St Antoniusgilde. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). St. Johannes van Dijk en Helena Linders; Gerrit Geurts; overl. ouders Gommans-van Rhee; Martinus Classens. Gertruda Wismans en overl. kinderen; st. Tteng Steeghs en Hendriks Steeghs- Versteegen; Antoon Maassen na mens Oudervereniging St. Ma chutus. Parochie Leunen Hoogfeest Maria Tenhemelop neming. Zaterdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Jenneskens-Arts en Antoon van Dooren; Michel Loonen en overl. fam; Piet Timmermans en overl. fam.; Willem Jenniskens, echtgen. en overl. kinderen; weekd. Tang Verheijen (2). Zondag: 10.00 Hgm. gest. jrd. Tb Duijkers-Thcken. 11.15 Gest. jrd. Hendrika Arts. Maandag: H. Bernardus, abt en kerkleraar. 19.00 Lsm. Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; gest jrd. Willem de Haan. beide echtgen. en overl. kinderen. Dinsdag: H. Pius X, Paus. 19.00 Lsm. Thijs Giesberts; Sef Gooren, overl. ouders en overl. fam.; pastoor Jacques Haenen en overl. fam. Woensdag: Heilige maagd Ma ria, koningin. 19.00 Lsm. Anna en Gerrit Bouten, overl. ouders en overl. fam.; gest jrd. Gerard Ver- koeijen en Petronella Creemers en Frans Verkoeyen. Donderdag: 19.00 Lsm. Maria Loonen-Scheffers; gest jrd. Gerard Voesten en echtgen. Vrydag: II. Bartolomeüs, apostel. 19.00 Lsm. overl. ouders Achten-van Dyck; gest jrd. Marti nus Loonen, echtgen. en overl. kin deren; Maria Rouwet Zaterdag: 19.00 Lsm. Antoon Voermans, echtgen. en zoon An toon: Henk van Straten (vw Gus- senstraat); weekd. Teng Verheyen (3); jrd. Harrij Geurts; Gerrit Camps en Albert Beerkens. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Jos Di reks en Sjef Drabbels. Zondag: 10.00 Fred Litjens, Paul de Klein en Daan Loenen; 11.15 Frank Litjens en Daan Moerkerk. Misdienaars: ma t/m' vr: 19.00 Wendy Thoone en Maaike Leyssen. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Jan Jenniskens. Zondag: Jan Reintjes. Huwelijksafk.: 1. Wim Jennis kens uit onze parochie en Maijo Nellen uit Heide (2e roep); 2. Her man Verheyen uit Oostrum en Lies- beth van Vegchel uit onze parochie (le roep). Rektoraat Heide Zaterdag: Geen avondmis. Zondag: Hoogfeest Maria Tenhe melopneming. 11.30 PI. Hoogmis voor Paula v. Vegchel-Lemmen; ggj. Sjef Willems; jg. Wim Swinkels; ter ere van O.L. Vrouw uit dank baarheid. Akoliet: Ron Swinkels. Misdienaars v.d. week: Angelique en Jhon. Woensdag: Gedachtenis aan de H. maagd Maria. 8.00 H. Mis voor Catharina v.d. Munckhof b.gv. ver jaardag. Zaterdag: Geen avondmis. Rektoraat Veulen Hoogfeest van Maria Tenheme lopneming. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac. Clas sens; overl. fam. Wilms-Heesen-v. Lin; gest.jgt. Frans Linders en echtgen. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Leen v. Staveren; Piet Janssen. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jan Reintjes en overl. grootouders. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie (B). Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 13.30 Huw.mis bruidspaar Henk de Mulder en Ani ta v. Staveren. Akolieten: Zondag: André Reint jes en Barry Spreeuwenberg. Misdienaars: Y. Emonts, S. Smets en A. Reintjes. Huwel\jksafk.: Henk de Mulder en Anita v. Staveren; Robbert Ste vens en Petra Spreeuwenberg. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 14.00 T.i.v. bruidspaar Aben-Claessens. 19.00 Jrd. Jac. Slangen; Piet Willems en kl.zoon^ uit dankbaarheid (een 70-j.). Zondag: Hoogfeest Maria Tenhe melopneming. 9.30 Jrd. Th. Mi- chels en echtgen.; G. en W. Puts en fam. en N. Beers. 11.15 Geesterlyk welzyn van onze parochie. Maandag: 19.00 Tot zekere in tentie. Woensdag: 19.00 Jrd. Sef Bovée; W. Bollen; Grad Fleurkens. Vrydag: 19.00 Overl. ouders Van Soest-Swinkels. Misdienaars: Zaterdag: 14.00 B. en S. Slangen; 19.00 C. Smits en I. Slangen. Zondag: 9.30 Marl. Potten, Tj. Jenniskens, D. Wijnands, E. Jen niskens; 11.15 D. v.d. Burgt en R. Jenniskens. Maandag: I. Potten en I. Slangen. Woensdag en vrijdag: K. Jaspers en B. Pouwels. Spreuk van de week: "Geleid ons door 't leven, O Sterre der zee!" Doopschema: (september) Op de zondagen 9 en 23 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend. Eventueel ook op andere dagen bui ten de niet genoemde zondagen. Parochie Merseio Zaterdag: 19.00 Mathieu v.d. Ven- ne. Misd.: Roel Creemers en Martyn Wilms. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Ryswyck. Misd.: Karin Duykers en Joy Arts. 11.30 Ser en Aleide v.d. Hoogenhof (koll.); Leny Michels- Beerens (buurt). Misd.: Ingrid Wismans en Anke B roe ren. Maandag: 8.30 Maria Poels- Bouten. Dinsdag: 8.30 Peter Mathys Gie- len en overl. kinderen; Johannes Verhoeven en overl. fam. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 Comelis Johannes Muysers; Le.v. Onbevlekt hart v. Maria. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. Donderdag: 8.30 Harrie Bouten. Vrijdag: 8.30 Voor overledenen. Zaterdag: 19.00 Gertruda Marcellis-v. Tilburg; Leny Michels- Beerens (oude buurt); Lei Verstee gen; Pastoor Vercoulen. Misd.: Su zanne Wilms en Yvonne Tyssen. Kerk poetsen: Mevr. Janssen en mevr. Arts-Gielen. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Helena. 19.00 Gest jgt Gerard Weerts. Zondag: 20e Zondag door het jaar. 10.00 Uit dankbaarheid; J. v.d. Heuvel-, Henk Nabuurs. Maandag: H. Bernardus, abt en kerkleraar. 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H. Pius X, Paus. 830 Byz. int. Woensdag: H. maagd Maria, ko ningin. 8.30 Voor de zieken. Donderdag: H. Rosa van Lima. 8.30 Harry Bouten. Vrijdag: H. Bartolomeus, apostel. 830 Voor het nieuwe schooljaar. Zaterdag: H. Lode wijk. 19.00 Thea v. Bakel-Peters. Misdienaars: Zaterdag: Martien en Patricia. Zondag: Gerben en Marieke. Lektoren: Zaterdag: Dora Arts- Mennen. Zondag: Maria Lenkens- Ermens. Een gedachte: God kent geen be rouw over zijn genadegaven noch over zijn roeping. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Suzan Dirks en fam. Direks-de Mul der; bij 70e verjaardag en voor mevr. Lenssen-Botden. Zondag: Feest van Maria Tenhe melopneming. 8.30 H. Mis te Holt- hees ter ere van Maria en Jozef en voor alle levenden en overledenen. 10.00 Hoogmis voor Sjaak Janssen, Josephina en Henricus Janssen. Dinsdag: 20.00 in de kapel: H. Mis voor fam. Van Els en Harrie van Els. Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en uit dankbaarheid en Lz.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis t.e.v. het hei lig hart en v.b.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 19 aug. zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. H.J.C. van Es voorgaan in de dienst Aanvangstijd is 9.30 uur. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters wyck zal ds. H.J.C. van Es eveneens voorgaan in de dienst/Aanvangstijd is 11.00 uur. MIVA, de Missie Verkeersmidde len Aktie, houdt in deze weken haar jaarlijkse aktie voor VER VOERMIDDELEN ten dienste van missionarissen en landeigen krachten in de Derde Wereld. MIVA stelt vervoermiddelen be schikbaar voor programma's van de kerken in de Derde Wereld. Ze wor den ingezet voor het pastoraal werk, de medische zorg kleine ont- wikkelingsprojekten, by rampen en vluchtelingenopvang voor de aanvoer van voedsel en bij ander kalamiteiten. MIVA-boten varen over de vele ri vieren van Afrika, Azië en Latyns- Amerika; MIVA-auto's, motoren en fietsen ryden in meer dan vyftig Derde Wereldlanden en MIVA- vliegtuigjes vervoeren artsen en pastores naar geïsoleerde gebieden in Zaïre, de Centraal Afrikaanse Re publiek en Irian Java. MIVA heeft een uitgebreid ver- voerprogramma: wereldwyd, kon- kreet en afstanden overbruggend. MIVA houdt dit jaar haar inzame- lingsaktie voor de aanschaf van 1107 vervoermiddelen. Hiervoor is een bedrag nodig van vier mi yoen gulden. In onze streek wordt aan dacht gevraagd voor de volgende missionarissen en hun projekten: Pater B. van Meyel uit Merseio werkt in Cabeceiras, een parochie in het bisdom Formosa in Brazilië. Zyn pastorale werk strekt zich ook uit over een aantal kapellen in het omliggende platteland. De mensen rekenen er op zijn regelmatige komsL hetgeen pater Van Meyel dan ook probeert te doen. Hy geeft er ook bybelkursussen en woont bijeenkomsten bij van kleine boe- renkoöperaties voor het geven van adviezen. De wegen zijn vooral in de regentijd niets anders dan mod derpoelen waar je zonder een goed vervoermiddel niets kunt begin nen. Omdat het vervoermiddel van de parochie vaak ook als ambulan ce dienL vraagt pater Van Meyel on ze hulp by de vervanging van de oude parochie-auto. Hiervoor is een bedrag nodig van ƒ12.000,-. Pater Piet Hoedemaekers uit Venray is werkzaam op het eiland Bangka in Indonesië. Namens zijn congregaties vervult hij daar aller lei taken; hy vertaalt publikaties over de congregatie in het Indone sisch, bereidt seminars voor, as sisteert voor het pastorale werk in verschillende parochies rond Pan- kalpinang en is voor^andere bijzon dere gelegenheden op pastoraal Zoals de traditie dat wil zullen ook dit jaar weer jongeren uit Baden-Wurttemberg een krans leg gen bij het monument van de Ven- rayse oorlogsslachtoffers achter de St. Petrus Banden kerk. Die krans- legging zal plaatsvinden op woens dag 22 augustus om 17.00 uur. Daarna zullen de jongeren ont vangen worden in de Burgerzaal van het gemeentehuis door burge meester H. Defesche. De jongeren willen door die kranslegging, in het teken van de Verzoening over de graven heen, hun dank en respekt uitdragen voor de bevolking van Venray waar ze steeds zo vriende lijk worden ontvangen. Na de ontvangst door burge meester Defesche zullen de jonge ren met hun gasten, waaronder ook deze keer representanten van de Volksbund Deutsche Kriegsgraben- fürsorge uit Baden-Wurttemberg. van de Duitse Ambassade uit Den Haag en van het Duitse Leger uit Budel aanwezig zyn, naar Ys selsteyn gaan. Daar zal ook een krans worden gelegd by het centra le kruis op het Duitse kerkhof. De 74-jarige leider van deze groep jongeren, Werner Fritsch, nodigt dan de gasten en jongeren uit tot een door de koks van het Duitse le ger uit Budel verzorgd koud buffet gebied altijd beschikbaar. Om voor het vervoer niet afhankelijk behoe ven te zyn van anderen en efficiënt te kunnen werken, vraagt hij aan MIVA hem te helpen bij de aanschaf van een scoorter, die ƒ3.000,- kost. Broeder Harry Jenneskens uit Venray werkt in de parochie Budi in Zaïre. In dit gebied in het hart van Afrika zyn de wegen zeer slecht Broeder Harry is steeds in de weer met het uitvoeren van klei ne ontwikkelingsprojekten en de bouw van kapellen, schooltjes en klinieken. Ook de aanvoer van bouwmaterialen behoort hiertoe. Omdat zijn auto het door al dit werk hard te verduren heeft gehad en al ver over de 100.000 km heeft gelopen vraagt broeder Jenneskens aan MIVA een bydrage om zijn auto te kunnen inruilen voor een nieu we. Die nieuwe auto gaat ƒ23.000,- kosten. MIVA vraagt om uw geldelijke by drage om dit vervoerprogramma te kunnen uitvoeren. Steun daarom ons werk, overbrug die afstand. Stort uw bydrage aan MIVA, giro 272249 of bank 70.70.70.619. BRANDJES OPZETTELIJK De brandweer moest nog enkele keren in aktie komen voor blus werk. veroorzaakt door het opzette lijk in brandsteken van rotzooi. De grootste schade veroorzaakten vandalen toen ze in het portiek van kledingzaak Cloffy in de Grotestraat kranten en afval in brand staken waardoor de thermopane ruit in brand raakte. De aanwezige kleding liep behoorlijke rook- en roetscha- de op. In het Blekerveld werd een afval bak in brand gestoken. TE WARM Een in het Asielzoekerscentrum te Blitterswyck verblijvende asiel zoekster zat in de bus van Venray naar Blitterswyck. De vrouw was hoogzwanger en mogelijk door de warmte voelde ze zich niet lekker. Het zag er naar uit dat ze moest be vallen. De chauffeur van de Zuid ooster voelde zich niet op zijn gemak, want als de vrouw in de bus zou bevallen, wist hij daar niet goed raad mee. De vrouw werd daarom op het station van de NS in Oostrum in een ijlings geroepen ambulance gezet en naar het zie kenhuis overgebracht waar de be valling plaatsvond. in de ontvangstzaal by het Jeugdkamp. Voor de twee groepen die reeds 14 dagen in Ysselsteyn werkzaam zijn op het Duits kerkhof, werd geen of ficiële ontvangst geregeld. In vroegere jaren was het ge meentebestuur van Meerlo-Wans- sum ook bereid om voor een groep jongeren in het gemeentehuis een ontvangst te bereiden nadat eerst de jongeren een krans hadden ge legd by het monument van de Tien- rayse verzetsstrijdster Hanna van de Voort. Die traditie is jammer ge noeg, door gebrek aan een goede or ganisatie, niet meer voorgezet. OORLOGSTUIG Aan de Sinnisstraat te Oirlo wer den gevaarlijke ontstekingskoppen uit de laatste oorlog ontdekt. Die werden, in afwachting van de man nen van de EOD, veilig gesteld. BEZWARENPROCEDURE ZONERING VLIEGBASIS DE PEEL De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 21 van de Lucht vaartwet bekend: dat ingevolge artikel 21 van de Luchtvaartwet de hierna genoemde stukken voor een ieder ter inzage worden gelegd op de hieronder ge noemde lokaties. Periode, plaats en tijdstip waar stukken kunnen worden ingezien - het provinciehuis te Maastricht (bibliotheek). Limburglaan 10 te Maastricht; - het provinciehuis te 's-Hertogen- bosch (bibliotheek), Brabantlaan 1; - het gemeentehuis van Bakel en Milheeze, Sint Wilbertsplein 8 te Bakel; - het gemeentehuis van Deume, af deling BROM, kamer 22B, Markt 1 te Deurne; - het gemeentehuis van Venray, af deling VROM, kamer 311, Raad huisstraat 1 te Venray. Lyst van ter inzage liggende stukken a. ontwerp-besluit ex artikel 25 van de Luchtvaartwet tot vast stelling van de geluidszone (in clusief een kaart van de geluidszone rond het lucht vaartterrein); b. ontwerp-aanwijzing ex artikel 26 van de Luchtvaartwet ten behoeve van de aanpassing van bestemmingsplannen binnen de geluidszone (inclusief een kaart van de geluidszone rond het luchtvaartterrein en een overzicht van de bestem mingsplannen waarop de aan wijzing betrekking heeft); c. een kaart met de by de geluids zone behorende aan- en uitvlie groutes; d. het advies van de Rijksplanolo gische Commissie dxl. 19 mei 1988 inzake de zonering van militaire luchtvaartterreinen; e. de resultaten van het bestuur lijk overleg met Gedeputeerde Staten van de provincies Lim burg en Noord-Brabant en de gemeenteraden van Bakel en Milheeze, Deurne en Venray; f. deel e van het Structuursche ma Militaire Terreinen d.d. 15 oktober 1985. Bez waarmogelijkheden Tot 16 november 1990 is het voor een ieder mogelijk schriftelijk be zwaar te maken. Bezwaarschriften kunnen worden gericht aan: Be- zwarencommissie Zonering Vlieg basis De Peel, Postbus 90151, 5200 MC 's-Hertogenbosch. Ook zal door de Bezwaren com missie Zonering Vliegbasis De.Peel Deze week 'n groepje mensen ui! Leunen. Zij vormden in 1934 ha bestuur van de Boerenleenbank in Leunen. Staande v.l.n.r. zien we: Pastoor Strijkers. M. Geurts, G. Houben, Rj Willems. Zittend v.l.n.r.: P.J. van Rens, Sj, Loenen, Fr. Verkley en G. Reintjes, Archieffoto J. v.d. Putten REKENING De politie had nogal wat moeite om een 43-jarige man aan het ver stand te brengen dat tegen hem proces-verbaal zal worden opge maakt omdat hy zonder vergun ning afval in brand had gestoken op zyn aan de Merseloseweg gelegen perceel. Dat vuur en rook was waar genomen door personeel en ver pleegden van het ziekenhuis, die de brandweer hadden gewaarschuwd Ze konden niet precies lokaliseren wat voor soort brand het was. De brandweer doofde het vuur. De 'brandstichter' verleende geen me dewerking en toen de politie de man,wilde arresteren verzette h(j zich. Dat verzet werd gebroken en hy werd naar het politiebureau overgebracht. Na verhoor werd hij huiswaarts gezonden DIEFSTAL BLOEMBAKKEN EN HUISNUMMER Ter verfraaiing van de Passage wa ren enkele bloembakken met bloe men geplaatst. Twee daarvan bleken in de nacht van maandag op dinsdat ontvreemd te zijn, terwijl ook een huisnummer van een gevel was ontvreemd. een hoorzitting worden gehouden voor het inbrengen van mondelin ge bezwaren. Deze hoorzitting vindt plaats op 11 september 1990 te 20.00 uur in het gemeentehuis van Bakel en Milheeze, o Sint Wil bertsplein 8 te Bakel. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.MV-Dëfësette' Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zijn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van Fr. van Rosmeulen, Paarde kopweg 19, 5813 AT Ysselsteyn voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbrei den/wijzigen van een veehouderij, gelegen aan de Paardekopweg 19 te Ysselsteyn, maar tegelykertyd, on der het stellen van voorschriften, in afwijking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele inrichting omvat tende vergunning te willen verlenen; P.J.M. Arts, Timmermannsweg 129, 5813 AM Ysselsteyn voor het ex artikel 6a Hinderwet uitbreiden/ wijzigen van een varkensfokbedrijf, gelegen aan de Timmermannsweg 129 te Ysselsteyn, maar tegelijker tjjd, onder het stellen van voor schriften, in afwyking van de aanvraag, een nieuwe, de gehele in richting omvattende vergunning te! willen verlenen. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van! 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 30 augustus 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke! donderdag van 1630 tot 19.30 uur,' na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bjj burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen; die aan kunnen tonen dat zyn niet (tydig) in staat z(jn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken WIJ VERZORGEN OOK UW Hinderwt Bouwtechnisch adviesburo HERMSEN Tel. 04789-2603

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16