Maatregel Taakverlichting Alleenstaande (oudere) Werkenden (TAW) Strak toezicht door de gemeente op onvoldoende brandveilige plafond materialen in stallen, loodsen e.d. NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY onder redaktie van het bureau voorlichting en inspraak Hinderwet eyU- Bekendmaking Bouwvergunning verleend Medewerk(st)er openbare orde en veiligheid Medewerk(st)er uitkeringenadministratie Hinderwet PEEL EN MAAS ^U0 5V& PEEL EN MAAS Donderdag 16 augustus - Pagina. 14 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bestuurszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps en wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking, bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truljen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden. beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme: beönjfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden In en buiten bestemmingsplannen "Xm.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Ven ray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van.- Maatschap G. en G. van Dyck, Eij ken hofweg 18 te Veulen voor het uitbreiden/wijzigen van een var- kensmesterij en pluimveehouderij, gelegen aan de Eij ken hofweg 18 voornoemd; M.J. Meulendijks, Meerselse- peel 1 te Ysselsteyn voor het uitbrei den Avyzigen van een fok- en mest varkensbedrijf, gelegen aan de Meerselsepeel 1 voornoemd. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 16 september 1990. Hit deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Ven ray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daaT telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tydens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking Burgemeester en wethouders voornoemd. namens dezen. het hoofd van de afdeling volks huisvesting ruimtelijke ordening en milieubeheer! ir. G.J.F.M. Frencken De Algemene Arbeidsongeschikt heidswet (AAW) is sinds enige tyd een voorziening rijker. Mensen van 55 jaar en ouder, die meer dan 30 uur per week betaalde arbeid ver richten in het partikuliere be drijfsleven en alleenstaand zyn, kunnen aanspraak maken op een aanvullende vergoeding bij arbeids duurverkorting of op een vergoe ding voor kosten van huishoudelij ke hulp. De regeling is bedoeld om langdurige arbeidsongeschiktheid van werknemers in deze leeftyds- kategorie te voorkomen. Sinds begin 1990 bestaat een tegemoetkomingsregeling Wie alleen woont en een baan heeft, leidt over het algemeen een druk bestaan. Dagelijkse huishou delijke klussen als boodschappen doen, eten koken en afwassen, ne men na de werkdag nog een groot deel van de vrije tijd in beslag. Schoonmaakwerkzaamheden moe ten vaak wachten tot het weekend of worden opgespaard tot een vrye dag Als je jong bent en nog veel energie hebt, is dat allemaal geen probleem. Maar zodra de jaren gaan tellen, kunnen die twee taken een zware belasting gaan vormen. Tb zwaar, zo blijkt uit onderzoek, want het gebeurt nogal eens dat mensen de laatste jaren voor de pensione ring blijvend arbeidsongeschikt worden. Vanaf begin 1990 bestaat een re geling die in dit soort situaties de helpende hand biedt; de Taakver lichting Alleenstaande (oudere) Werkenden. We spreken hierover met mevrouw Mies van de Heyden, een gedreven vrouw die jaren lang voor een dergelijke regeling heeft gevochten. Zij weet uit ervaring hoe zwaar het is om werk en huishou ding te kombineren. Zelf belandde ze daardoor op haar 59e in de WAO. Een leven lang werken Vfonaf haar 27e levensjaar heeft Mies van der Heyden hard gewerkt. Ze begon in de huishoudelijke dienst van een grote instelling waar ze geleidelijk opklom tot hoofd van die afdeling. In die tyd woonde zy nog samen met haar moeder en broer. Aan haar karrière komt tyde- lijk een einde als haar moeder ziek wordt. Mies van der Heyden: 'Tus sen mijn dertigste en myn veer tigste had ik een dagtaak aan de verzorging van mijn moeder. Toen die in een bejaardentehuis werd op genomen moest ik opnieuw aan de slag. Dat viel niet mee op die leef tijd. Na een jaar solliciteren vond ik werk bij een grote onderneming in Oss, waar ik hoofd werd van de kan tine en de schoonmaakdienst'. Het bleek een leuke maar zware baan. Naast haar gewone dagelijkse ar beid werd nogal eens een beroep op mevrouw Van der Heyden gedaan voor extra recepties en excursies. Hoewel ze van haar werk genoot, merkte ze toch dat het haar steeds zwaarder viel. Op haar 59e laat ze aan de bedrijfsarts weten dat het echt niet meer gaat. De eisen die het werk aan haar stelt zyn te zwaar. 'Al vanaf mijn vijftigste was ik steeds vaker vermoeid en regel matig ziek. Ik kwam ook minder snel by van die vermoeidheid. Tbch ben ik nog vrij lang doorgegaan met werken, waarschijnlijk te lang. Ik heb eens gelezen dat het niet ver standig is om pas met werken te stoppen als je echt niet meer kunt. Bovendien herstel je niet meer zo gemakkelijk op die leeftyd', zegt mevrouw Van der Heyden. 'Ikzelf ben in elk geval nooit meer de ouder geworden. Gelukkig hadden mijn huisarts en de keuringsarts veel begrip toen ik het niet meer aankon. En in mijn omgeving snap te iedereen het ook wel. Veel men sen vinden het eigenlijk raar als een vrouw boven de zestig nog moet werken. In bijna alle Europese lan den gaan vrouwen voor hun zestig ste al met pensioen. In Nederland bestond tot voor kort geen enkele regeling waar men op terug kon val len. Behalve dan misschien de VUT, maar in veel kleinere bedrijven is ook op dat gebied niets geregeld. Met de TAW regeling is nu een eer ste stap gezet'. Arbeidstijdverkorting of huishoudelijke hulp Te TAW regeling die sinds 1990 van kracht is biedt een vergoeding voor arbeidsduurverkorting 5f voor huishoudelijke -,hplp- De regeling geldt voor alleenwórienden tussén de 55 en 65 jaar, die ongehuwd zyn of duurzaam gescheiden en die meer dan 30 uur per week werken bij een partikulier bedrijf of als zelf standige. Ze mogen maximaal een derde méér verdienen dan het minimumloon. Mensen die tot deze groep behoren kunnen kiezen voor een van de 2 mogelijkheden die de regeling biedt. Wie kiest voor ar beidstijdverkorting tot 30 uur per week ontvangt een vergoeding om In kranten verschijnen regelma tig berichten over branden in stal len en schuren, waarbij honderden koeien, varkens of pluimvee om kwamen. Vaak kan de te hulp ge schoten brandweer alleen de belendende percelen redden door ze nat te houden. Voor de eigenaar, maar ook voor de brandweer is dat een trieste zaak. De hoofdoorzaak blijkt te liggen in gebruik van on voldoende brandveilige plafondma terialen in stallen en schuren. Om dit tot aanvaardbare grenzen te beperken hebben burgemeester en wethouders van Ven ray besloten ter zake een strakker toezicht te gaan voeren. De hoofdoorzaak De hoofdoorzaak is vooral gelegen in het feit, dat aan brandpreventie bij objekten in de agrarische sektor nog te weinig wordt gedaan. De hui dige bouw van grote stallen en schuren is dermate gevaarlijk door de toegepaste isolatiematerialen dat een normaal ingrijpen door de plaatselijke brandweer wel byna al tijd te laat moet komen. Ook de aan wezige blusmiddelen kunnen niets uitrichten tegen de zeer snelle branduitbreiding via de brandbare isolatiematerialen. De giftige en enorme rookontwikkeling verhin dert het binnengaan in de stallen en schuren om de dieren te redden. De dieren hebben ook geen enkele kans, omdat de giftige en hete gas sen hun longen aantasten en de druipende en brandende isolatie af schuwelijke brandwonden ver oorzaakt. Bovendien is de kans op een brand door de aanwezigheid van uiterst brandbaar isolatiemateriaal alleen maar groter geworden. De konklusie is duidelijk: een brand kan te gemakkelijk ontstaan en een kleine brand kan katastrofa- le gevolgen hebben. Strak toezicht door gemeente Op de markt is aanwezig een groot aanbod van isolatiemateria len van verschillende prijzen, van verschillen materialen, o.a. het veel gebruikte Dupanel, is niet aange toond, dat het voldoet aan de basis eis, zoals die ingevolge de bouwver ordening met betrekking tot brand werendheid geldt. In de basis-eis wordt o.a. rekening gehouden met de snelheid van brandvoortplan- ting en de mate van rookontwik keling. Burgemeester en wethouders van Ven ray hebben onlangs besloten geen plafondmateriaal in stallen en schuren meer te accepteren, waar van niet is aangetoond, dat aan de geldende basis-eis wordt voldaan. Dit hoeft op zich niet tot hogere kosten te leiden. Wanneer een bouwplan wordt in gediend, waarby niet aantoonbaar aan de basis-eis wordt voldaan, wordt door de gemeente met aan- vrager/architekt kontakt opgeno men over planaanpassing. Tot voor kort is op dit punt niet sprake geweest van een aktief toe zicht door de gemeente bij de plan- uitvoering. Burgemeester en wethouders hebben daar echter zeer nadrukkelijk verandering in gebracht. Wanneer in de praktijk afwijkend van de verleende bouw vergunning toch plafondmateriaal wordt gebruikt waarvan niet is aangetoond dat het aan de basis-eis voldoet zal in principe tot onmid dellijke stopzetting van de bouw worden gelast alsmede tot dan kostbare aanpassing via vervan ging door plafondmateriaal dat wel aan de basis-eis voldoet Op deze wijze is een belangrijke stap gezet naar brandveiligere stal len en loodsen. Nadere informatie over een en an der kan worden ingewonnen by de gemeente-brandweer van Venray, tel. 23333. q de achteruitgang in salaris op te vangen. Voor deze vorm van ar beidstijdverkorting moet de werk gever natuurlijk wel meewerken. De andere mogelykheid is een ver goeding van werkelijke kosten voor huishoudelijke hulp. Deze vergoe ding is echter aan een maximum gebonden: nooit meer dan 105 gul den per week. En, naarmate men meer verdient wordt de vergoeding lager. Iedereen die voor de regeling in aanmerking wil komen moet een medische keuring ondergaan. Voornamelijk vrouwen 'Waarschijnlijk zullen voorname lijk vrouwen van de regeling ge bruik maken', oppert mevrouw Van der Heyden. 'By vrouwen neemt de mogelykheid om fysiek grote prestaties te leveren immers eerder af dan by mannen. Daarom telt de dubbele belasting by hen ook zwaarder. Mannen worden ook makkelijker bijgestaan door familie of vrienden als ze er alleen voor ko men te staan. Zeker de ongehuwde alleenstaande vrouw wordt toch nog vaak gezien als een buiten beentje'. Daarom heeft mevrouw Van der Heyden jarenlang gevochten voor een verbetering van de positie van de ongehuwde vrouw. Tben ze zelf in de WOA belandde, richtte ze de aktiewerkgroep De Werkbyen op, met de toenmalige landelijke Om- burdsvrouw uit Den Haag, Annelies van Overbeek. Sinds 1981 is ze advi seur van het Platform van Organisa ties voor Alleenstaanden. Het PLOA komt op voor de belangen van de al leenstaanden in ons land en vecht tegen hun diskriminatie. 'Ik pro beer nu diengen voor anderen te bereiken', zegt mevrouw Van der Heyden. 'Hoewel ik bly ben dat er eindelijk een regeling is. ben ik er niet helemaal tevreden over. Zo vind ik die medische keuring over bodig. Die zou tot willekeur kunnen leiden. Daarnaast moet de regeling op zyn minst gelden voor alle inko mens tot aan de ziekenfondsgrens en mag ze geen schade toebrengen aan de pensioenopbouw. Zo zijn er nog wel een paar dingen, bijvoor beeld dat de regeling nu niet geldt voor werkende ouderen die thuis iemand verplegen. Die worden niet als alleenstaand beschouwd. We zullen dan Ook proberen de TAW re geling op die manier te verbéteren. Zeker staatssekretaris Elske Tbr Veld moet zich onze kritiek voor kunnen stellen. Zy heeft zich altyd sterk gemaakt voor de postitie van de alleenstaanden. Ik hoop wel dat de regeling zoals hij nu is voor veel mensen uitkomst bieden'. Voor meer informatie over de TAW regeling kan men terecht by het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, Postbus 20801, 2500 EV Den Haag, tel. 070-3715812 of by Platform van Organisaties voor Alleenstaanden (PLOA), Wal- poort 14, 5211 DK 's-Hertogen- bosch, tel. 073-134357. Over dit onderwerp is ook een brochure verschenen, die verkrijg baar is in de infotheek van het raadhuis. De burgemeester van Venray, maakt er voldoening aan het be paalde in artikelen 28 en 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend, dat met ingang van 17 augustus 1990, gedurende een maand, het besluit van Gedeputeer de Staten van Limburg d.d. 17 julj 1990 (nr. Br. 44098) tot goedkeuring van het bestemmingsplan Wilhel- minaplein ter visie ligt Tegen het bestemmingsplan is by Gedeputeerde staten geeft beroep ingesteld, zodat het onherroepelijk is. Het besluit van Gedeputeerde Sta ten alsmede het bestemmingsplan kunnen elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 uur worden ingezien by de afdeling VROM in het gemeente huis, Raadhuisstraat 1 te Venray. De burgemeester voornoemd, mr. H.J.M. Defesche Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 7 augustus 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend. Zy die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zyn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het bouwen van een jong veestal aan de Begynhofweg 4 te Heide, Ln.v. A.M.G.M. van Rens; het bouwen van een carport aan de Dr. Poelsstraat 24 te Venray, t.n.v. J.M.W.M. Verhoeven; het bouwen van een berging aan het Grootdorp 3 te Merselo, t.n.v. J.P.M. van Kempen; het bouwen van een gara ge/berging carport aan de Kam perfoelie 92 te Venray, Ln.v. E.C.M. Nogarede; het verbouwen van een var kensstal tot garage aan de Peelweg 19 te Ysselsteyn, Ln.v. H.M.G. Janssen; het bouwen van een carport aan de v. Broekhuizenstraat 45 te Oostrum, Ln.v. P.J.G. Janssen; het bouwen van een carport aan de v. Broekhuizenstraat 43 te Oostrum, Ln.v. M.H.G. Wilmsen; het verbouwen van een wo ning aan de Paardekopweg 9 te Ys selsteyn, Ln.v. G.J.M. Jenniskens; het bouwen van een tuinhuis je aan de Gentiaan 14 te Venray, Ln.v. M.J.F.M. Verblakt; het verbouwen van een wo ning aan de Sparrendreef 2te Oostrum, Ln.v. J.J. van de Valk; het bouwen van een schuurtje aan de Akelei 50 te Venray, Ln.v. D. Elderkamp; het uitbreiden van een wo ning aan de Ooster Thienweg 7 te Bij de afdeling Burgerzaken is door het vertrek van een medewerkster de vacature ontstaan van (32 uur) De nieuwe functionaris zal, onder direkte leiding van het hoofd Burgerza ken en in samenwerking met een collega, verantwoordelijk zijn voor de administratieve uitvoering van - de algemene politieverordening; - bijzondere wetten, zoals de wet op de kansspelen, drank- en horeca- wet, e.d.; - de marktverordening en marktzaken; - kermissen Tevens zal de nieuwe functionaris secretaris van de ..werkgroep Markten" zijn. r Functie-eisen: - MEAO, bestuurlijke richting of een vergelijkbare opleiding; - gevoel voor dienstverlening; - kennis van geautomatiseerde gegevensverwerking; - in staat kunnen zijn tot zelfstandig werken. De salariëring reikt tot f 3071.- max. per maand bij voltijd (schaal V), met een diensttijduitloop tot f 3234,-. Het aanvangsalaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. De gemeente Venray wil meer vrouwen, leden yan etnische minderhe den en gehandicapten in dienst riemen. Hen wordt dan ook uitdrukke lijk verzocht te solliciteren. Inlichtingen worden verstrekt door dhr. W. Crooijmans, hoofd Burgerza ken (04780-23229). Sollicitaties, gericht aan het college van burgemeester en wethouders, postbus 500, 5800 AM VENRAY, dienen vóór 29 augustus in ons bezil te zijn, onder vermelding van PZ-nummer 305. Bij de onderafdeling Administratie van Sociale Zaken is door het vertrek van een medewerkster de vacature ontstaan van De nieuwe functionaris zal met twee collega's verantwoordelijk zijn voor de totale administratieve uitvoering van beslissingen inzake de uitkerings regelingen van Sociale Zaken en werkzaam zijn onder directe leiding van de chef Administratie. Functieinhoud: - het verwerken van aangedragen rapportages en beslissingen van het College van Bijstand; - maandelijks wijzigingen aanbrengen in het uitkeringsbestand aan de hand van inkomstenverklaring, huur- en ziekenfondsnota's, etc.; - redigeren van beeindigingsbeschikkmgen; - vervaardigen van hercontrole-opdranchen; - het verstrekken van informatie aan derden. Functie-eisen: - HAVO, aangevuld met Praktijkdiploma Boekhouden; - aantoonbare kennis van bedrijfsadministratie en sociale verzekerings wetgeving; - kennis van geautomatiseerde gegevensverwerking; - goede contactuele vaardigheden; Omvang en salariëring: De omvang van de functie is vastgesteld op 34 uur. In verband met automatiseringswerkzaamheden zal de functie tijdelijk een omvang van 38 uur hebben. De salariëring reikt tot f 2826,- max. per maand bij voltijd (schaal IV), met een diensttijduitloop tot f 3071,-. Het aanvangsalaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. De gemeente Venray wil meer vrouwen, leden van etnische minderhe den en gehandicapten in dienst nemen. Hen wordt dan ook uitdrukke lijk verzocht te solliciteren. Inlichtingen worden verstrekt door dhr. R. Zeelen, hoofd Sociale Zaken (04780-23307) of dhr. L. Langenberg, chef administratie (04780-23317). Sollicitaties, gericht aan het college van burgemeester en wethouders, postbus 500, 5800 AM VENRAY, dienen vóór 29 augustus in ons bezit - te zijn, onder vermelding van PZ-nummer 304. Oostrum, Ln.v. H.J.M. op den Camp; het uitbreiden van een wo ning aan de Randen rade 58 te Oostrum, Ln.v. G.A.M. Kessels; het verbouwen van een pavil joen SL Jozef lokatie St. Anna aan de St. Annalaan 5 te Venray, Ln.v. Psychiatrisch Centrum Venray, Sta tionsweg 46; het bouwen van een woning carport aan de Mambostraat 80 te Venray, Ln.v. L.H.G. Martens; het uitbreiden van een garage aan de Overloonseweg 21 te Venray, Ln.v. P.J.G. Swinkels; het bouwen van een berging aan de Matterhomlaan 23 te Ven ray, Ln.v. J.M.L.H. Peeters; het uitbreiden van een garage aan de Vullingsstraat 32 te Leunen, Ln.v. G.J.M. van Lierop; het uitbreiden van een garage aan de Vullingsstraat 34 te Leunen, Ln.v. H.A. Leyendeckers; het bouwen van een nachthok voor dieren aan de Zandhoek 5 te Oirlo, Ln.v. W.K.M. Steeghs; het verbouwen van een woon huis aan de Zeilbergseweg 11 te Ys selsteyn, Ln.v. M.K.M. Derickx; het bouwen van een carport aan De Leng 1 te Oirlo, Ln.v. A.J.M. Peeters; het bo.uwen van een carport aan de Hogeweg 20 te Oirlo, Ln.v. P.A.H. Verlinden; het bouwen van een carport tuinmuur aan de Herik 2 te Venray, Ln.v. M.G.W. Komp; het bouwen van een dieren verblijf aan de Beemdweg te Leu nen, Ln.v. H.W.P. Steeghs, Zandhoek 15 te Oirlo; het bouwen van een var kensstal aan de Puttenweg 45 te Ys selsteyn, Ln.v. Maatschap Van Asten; het vernieuwen van een var kensstal aan de Weverslo 3 te Mer selo, Ln.v. P.T.M. van Osch. De burgemeester van Venray, mr. H J.M. Defesche Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zy van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van A. Manders, Broekweg 8 te Venray. voor het oprichten en in werking hebben van een konstruk- tiewerkplaats voor reparatie en ver vaardiging van kleine metaalkonstrukties, gelegen aan De Hulst ong. te Oostrum positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zyn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken uw weekblad Leer nu zwemmen in het Gemeentelijk Combi-Zwembad! Op 27 augustus starten de zwemlessen in het gemeentelijk combi-zwembad, seizoen 1990- 1991. Er zijn meerdere zwemty- den per week. Vroegtijdig aanmelden (dus nu!) verhoogt de keuzemogelijk heid. Aanmelding is mogelyk vanaf 5 jaar. Vrientijes en/of vriendin netjes kunnen by voldoende ruimte in dezelfde lesgroep ge plaatst worden. Voor de prijs hoeft u het niet te laten. Voor het A- en B- diploma en het diploma zwem- vaardigheid betaalt u ƒ46,- voor 12 lessen van 30 minuten tot 16 jaar. Ook volwassenen kunnen zwemlessen volgen en wel op maandag en donderdag van 20.00-21.00 uur. Omdat de zwemvaardigheid van deze groe pen verschillend is past u er al tijd bij. Uw konditie kunt u dus prima op peil houden! De prys is slechts 59,- voor 6 lessen van 60 minuten. Inschrijving van de kursus- sen kan dagelijks aan de kassa van het gemeentelijk combi zwembad. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00-19.00 uur; zaterdag en zon dag: van 10.00-18.00 uur. Zwemmen? Moet je doen! au augustus 1990.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 14