>lk PEEL EN MAAS Inbraak in duivenlokaal PEEL EN MAAS Donderdag 26 juli - Pagina 12 Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman. Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Paterestraat 29. tel. 82385 b.gg 85855. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. M. Arts-Comelissen en Jeu Jenniskens. 19.00 ZONDAG- DIENST; Riek Beelen-Beerkens; Sven Ariaens (koll.); overl. ouders W. V.' Dyck-Duijkers; Jacob Bister- veis (koll.); Anna Smits-Lassen en dochter Diny; Sjang Josten. Zondag: 17e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Martinus Hubertus Gerardus Poels (S); voor de paro chie. 9.30 Lat, Hgm. Wilhelmina v.d. Munckliof-Sangers; Antonet Janssen-Jans (koll.); An Gossens- Takkenberg en mevr. Verbruggen vw vriendinnen; jrd. Guus Iluysmans. 11.00 Jaap Verstegen (koll.); Pierre en Maria Bertrams- Hendriksijrd Huberdina Janssen- Swaghoven. Maandag: H. Petrus Chrysolo- gus. 9.00 Lsm. Bertus Meesters en familie. Dinsdag: H. Ignatius van Loyo la. 9.00 Lsm. José Kremer- Vullinghs. 19.00 Lsm. uit dank baarheid. Woensdag: H. Alfonsus Maria De'Liguori. 9.00 Lsm. oude stich tingen. Donderdag: H. Eusebius van Vercelli. 9.00 Lsm. voor de vrede in de wereld. 19.00 Lsm. overl. ouders Jans Beken-van Kessel; zoon Ar nold en kleindochter Jacqueline; ouders Van Osch-Hebben. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 9.00 Lsm. Hendrikus Ebbe- rink; overl. fam. Janssen-van Daal; Anny van Stiphout-Keijzers. 9.30 uur H. Communie wordt naar de zieken gebracht Zaterdag: H. Johannes Maria Vi- anny. 1'astoor van Ars. 9.00 Lsm. te.v. de H. Maagd Maria voor priesterroepingen. 19.00 ZONDAG- DIENST. Jrd. Teng Klaassen; ouders Van Dyck-Cox en overl. familie; An tonet Janssen-Jans (buurt); Jacob Bistervels (koll.); Piet Keijsers (koll.). De volgende week worden de in tenties van de H.H. Missen voor veertien dagen gepubliceerd v.w. de kermis. Heeft u een intentie, dan graag voor maandag opgeven. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Gerard Hoppenbrouwers. Lektoren: Zaterdag: 19.00 T. Ver beek. Zondag: 11.00 A. Noyens. Misdienaars: beurten volgens rooster. Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Jacinta. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: Zr. Hélène. Int.: Joke Lankhoret-Helflerkamp. Maandag: 16.45 Liturgieviering Dinsdag: 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrijdag: Geen viering. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Pastoor Kemmeren; Jeu Cop- pus (koll.); Piet Smits; Jeu Poels (koll Leen van Gerven-Linders (koll.); Pierre Pouwels (koll.). Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philip sen. 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo Antoon Lucassen. 11.45 Overledenen (offer bus). 18.00 Voor overleden familie. Maandag: 8.00 Jrg. Pater Sjoerd Andela. 19.00 Overl. ouders Dupont-Gooren; Jeu Jansen. Dinsdag: 8.00 T.e.v. St, Antonius. 19.00 Overl. ouders Raemakers- Pouwels. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Voor overl. medebroeders. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi- lipsen.19.00 Overl. fam. Janssen- Kryns en kinderen. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 Overl. ouders Akkermans-Timmermans. 19.00 Gezinsmis; overl. fam. V.d. Munckhof-Sangers. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 René Jansbeken. Zondag: 10.15 Leo Pouwels; 11.45 Johan Pouwels. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Avondmis te.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 H Mis met zang; Francisca Verhelst-van Mill. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voor- avondmis voor de 17e zondag door het jaar. Maria Rutten-Camps (koll.); Comelis Matthyssen en overl. fam.; Maria Goumans-Janssen; jrgt Tbon van Dyck en overl. fam. Van Dyck- Driessen; Mia Swinkels-Crynen (koll.); Theo Swaghoven; Leo Ver- steegen (vd buurt); overl. ouders Arts-van Dinther. Zondag: 17e Zondag door het jaar. 8.30 Tbt bijzondere intentie, voor het geestelijk en tijdelijk wel zijn van de parochie. 10.00 Hoog mis. Nederlands. Voor Jan Schmitz; Wilhelmus Tijmensen (vd buurt); uit dankbaarheid te.v. O.L. Vrous. 11.30 Voor de weldoeners van de pa rochie. Maandag: Gedachtenis van de H. Petrus Chrysologus, kerkle raar. 19.00 Voor overl. ouders Spekschate-Offenberg en zoon. Dinsdag: Gedachtenis van de H. Ignatius van Loyola. 8.00 Voor een bijzondere intentie (T); Martinus Pontman en Gljsbertus van Blokland. Woensdag: Gedachtenis van de H. Alfonsus Maria de Liguori, kerkleraar. 19.00 Piet Vermeulen (koll.). Donderdag: Gedachtenis van de H. Eusebius van Vercelli, bis schop. 19.00 H. Huur. Uitstelling van het Allerheiligste. Int.: Miet Hendriks en zoon Jan, tot bijzonde re intentie. Vrijdag: Eerste Vrijdag. 13.30 Ka pel Veltum. Huwelijk Herma Bar doel en Andy Allan. 18.30 Kruisweg-oefening. 19.00 Overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; te.v. H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdagvie- ring. Geen H. Mis om 8.00. Gedachte van de week: "Geld is een goede dienaar, maar een slech te meester". Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert Robert Versteegen. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Donderdag: 19.00 José Plasencia. Vrydag en zaterdag: 19.00 Alberto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Piet Janssen en overl. fam.; Bair van Dyk; Willem en Gertruda Janssen, kleinkinde ren en overl. fam.; overl. fam. Schraven-Joosten.. Zondag: 8.30 Uit dankbaarheid. 10.00 Overl. fam. Schraven-Joosten; uit dankbaarheid; overl. ouders Loonen-van Rens en deken Lonen (Gem.koor). Maandag: 9.00 Overl. fam. Schraven-Joosten; tot zekere in tentie. Dinsdag: 9.00 Tbt zekere intentie. Woensdag: 9.00 Wim Kessels; overl. fam. Schraven-Joosten. Donderdag: 9.00 Overl. fam. Schraven-Joosten. Vrydag: 9.00 Anneke van Arsen- van Soest (namen bewoners Gil- destraat en Watermolenstraat). Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Madou-v.d. Eisen; Ans v.d. Sanden- Basten, Math en Marco Basten. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mark van Dyk, Jom Rongen, Ludo van Mil, Jip Swinkels. Zondag: 8.30 Yvonne Thielen, Monique Janssen, Karlyn Jacobs. Hanneke v.d. Ven; 10.00 Pascalle van Reenen, Heidi Holierhoek, Helga Thielen, Stepha nie Janssen. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Gardekoor). St. Mgr. Jan van Su- sante; Carolien Philipsen; overl. ouders Verstappen-Verhaag en hun kinderen Joos en Riek; Han Lin- ders, namen St Antoniusgilde; overl. ouders Gommans-van Rhee. Zondag: 11.00 Hoogmis. St Hen drikus Heidens en Anna Bos; Jan van Asten. Woensdag: 9.00 H. Mis te.v. O.L. Vrouw van Alt Dur. Bijstand (S). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het Aller heiligst Hart van Jezeus. 9.00 H. Mis te.v. het H. Hart en voor priesterroepingen; Carlien Phi lipsen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). St Theodorus Claessens en Wilhelmina Theeuws en zoon Tbng; Frank Voermans; overl. ouders Baten-van Arsen en dochter Truus; Maria Cox-Wolters; Tbos Hoefnagels; Tbon Maessen, namen buurt-, Piet Martens en overl. ouders Mariens-Philipsen. Misdienaars: zaterdag: Ruud Nab- ben en Jan Hein Gerritsen. Zondag: Richard de Lauw en Jacquo Ger ritsen. Parochie Leunen 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Lsm. Mathijs Lit- jens en echtgen.; Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels; maandd. Wilhelmina Jenniskens-Martens. Zondag: 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Gussen. 11.15 Lsm. voor het welzyn van de parochie. 14.30 Doopviering Jesper Lucassen. Maandag: 19.00 Lsm. overl. fam. Koenen-Janssen; Peter Nellen en Antoon Verheyen. Dinsdag: H. Ignatius van Loyo la, priester. 19.00 Lsm. Jaap Josten, Gerrit Smits, echtgen. en dochter Maria; Martien Jenniskens; gest. jrd. Peter Johannes Arts en Maria Arts-Poels. Woensdag: H. Alfonsus Maria de'Liguori, bisschop en kerkle raar. 19.00 Lsm. pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; gest jrd. Chris Gooren en echtgen. Donderdag: 19.00 Lsm. Frans van Bavel en overl. fam. Vrydag: Eerste Vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur Ziekencom munie aan huis. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (vw offerblok); Johannes Loe nen en Leida Loenen-Poels. Zaterdag: 19.00 Lsm. Wilhelmus Jenneskens, Regina Rongen en zoon Leo; overl. ouders Achten-Cox; Sjeng Philipsen; jrg. Maria Comelissen-Vloet. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Robby Willems en Bobby Leyendekkers. Zondag: 10.00 Daan Loenen, Erik Litjens en Jos Direks; 11.15 Marcel Broers en Wendy Thoone. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Marcel Broers en Bobby Leyen dekkers. Lektoren: Zaterdag: 19.00 mevr. Mia Theunis. Zondag: dhr. Jan Reintjes. Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Wim Swinkels; Herman Janssen. Zondag: 17e Zondag door het jaar. 10.00 Hoogmis jgt rector Cox; levende en overl. fam. Camps-V.d. Pas. Akolieten: Ron Swinkels en Igor Erben. Misdienaars v.d. week: Silvia en Hanneke. Woensdag: Gedachtenis van de H. Alfonsu, Maria De Liguorie, bisschio en kerkleraar. 8.00 H. Mis uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.30 Geen avondmis. Rektoraat Veulen 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. als jgt. Jac Classens; Jac Ewals en echtgenote; fam. V. Staveren-Cremers. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Jan v.d. Aker; uit dankbaarheid (H.R.). Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis Truus Arts-Hagens. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 7.15 H. Mis tot byz. int ter ere van H. Hart. Akolieten: Zondag: Martin Ha- gens en Marcel Vermulst Misdienaars: René Reintjes en Gertjan Holtermans. Parochie Ysselsteyn 17e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 H. van Veghel- Muysers; Pieter Verheyen en echtgen. Zondag: 9.30 (Ned. Gezangen). Jrd. Hannes van Well en echtgen. 11.15 Jrd. Martinus Wismans; geestelijk welzyn van onze pa rochie. Maandag: Geen dienst. Woensdag: 19.00 Jrd. Frans Wer- neke; Thei Janssen; ouders Vollenberg-Aerts en Theo. Vrijdag: 19.00 Jrd. Marinus van Dyck. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 A. Philipsen en D. Wljnands. Zondag: 9.30 B. en T. Slangen; 11.15 R. en Ij. Jenniskens. Woensdag en vrydag: N. Jaspers en B. Pouwels. Spreuk van de week: "Het is nooit te laat om onze vooroordelen te laten varen!" (H. Thoreau) Gedoopt en un de kerk opgeno men: Rian Litjens (Litsenbergweg 5) en Dimitri Pouwels (Ysselsteynse- weg 61). Proficiat! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Antoon Egel meers. Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Maria en Johanna v. Ryswyck. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bonants. 11.30 Han Bardoel (koll.). Misd.: Suzanne Wilms en Yvonne Tyssen. Maandag: 8.30 Piet v. Rljswijck. Dinsdag: 8.30 Tbt zekere intentie. Woensdag: H. Mis niet 's avonds, maar 's morgens om 8.30, te.v. On bevlekt Hait van Maria. Donderdag: 8.30 Martinus Jans sen en Maryke Michels. Vrijdag: Eerste Vrijdag van de maand. 8.30 T.e.v. H. Hart; Theodo rus v. Dyck. Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Janssen-Michels. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Kerk poetsen: Mevr. Michels- Poels en mevr. Vernoeven-v. Schyndel. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: J9.00 Fam. Arts- Kuijpers. Zondag: 17e Zondag door het jaar. 10.00 Fam. Huljs-v. Enckevort en Martien van Kasteren. Maandag: H. Petrus Chrysolo gus. 19.00 (niet 890) Bljz. int (M J.). Dinsdag: H. Ignatius van Loyo la. 19.00 Martien van Kasteren. Woensdag: H. Alfonus Maria de Liguori. 19.00 Tbr ere van H. Sa crament. Donderdag: H. Eusebius van Vercelli. 19.00 Byz. int. (H). Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 19.00 Tbr ere van H. Hart. Zaterdag: H. Johannes Maria Vi- anney, pastoor van Ars. 19.00 Fhm. v. Kasteren. Misdienaars: Zaterdag: Renzo en Patricia. Zondag: Martien en Olga. Lektoren: Zaterdag: Josien Claes- sen. Zondag: Jan Classens Deze week en volgende week is de avondmis door de week om 19.00 uur. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor fam. Konings; Leo en Rob; voor een voorspoedige operatie; Mia Bouten- Gljsberts; Gerardus Kersten en fam. Corry Peters. Zondag: 8.30 H. Mis uit dank baarheid en voor b.z.i. te Holthees. 10.00 Hoogmis voor overl. fam. Van Kempen-Lochtens; Ber Zegers; Ar- noldus Reyders; Ria v.d. Oord-Berg; Rector Hynen en uit dankbaarheid. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor alle gevraagde intenties. Vrijdag: 9.30 H. Mis t.e.v. H. Hart en voor Louisa Waps-Vermeer. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 29 juli zal in het IMBO. Leunseweg 2a te Venray, ds. T. Kruyswijk-Jansen uit Nuenen voor gaan in de dienst. Aanvangstijd is 9.30 uur. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wyck zal ds. T. Kruyswijk-Jansen eveneens voorgaan. Aanvangstijd is 11.00 uur. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het Distriktcongres, met als thema Een zuiver taal doen spreken (Zefai\ja 3:9). Deze zal gehouden worden in de MECC te Maastricht van 27-30ju li 1990. 'n abonnement waard Door forcering van een deur was toegang verkregen tot het vereni gingslokaal van de Postduivenver eniging 'De Zwaluw' gelegen op het terrein achter de Eindstraat- Hoenderstraat. Ontvreemd werden een aantal flessen sterke drank, frisdrank en een aantal pakjes siga retten en dat alles ter waarde van ongeveer ƒ1.000,-. Door deze inbraak is het bange vermoeden, dat door velen was uit gesproken bewaarheid: 'een sty- gend aantal inbraken door de realisering van een parkeerplaats aldaar'. Het bestuur van 'De Zwa luw' heeft hierover al kontakt gehad met de gemeente. Het dui venlokaal zal d.m.v. de plaatsing van een hekwerk, beter beschermd worden. VERNIELING RUIT WONING Zondagavond werd met een steen een ruit vernield van een woning aan de Cellostraat. De 'held' was na tuurlijk verdwenen toen de politie arriveerde. VERNIELINGEN AFRASTERING Over een lengte van 6 meter was de houten afrastering van de basis school 'De Foekepot' vernield. Het schadebedrag kon niet worden me degedeeld. INBRAKEN Door forcering van het dak raam was toegang verkregen tot de op het zwembadterrein staande ki osk. Uit de kiosk was snoepgoed ontvreemd. De waarde kon niet worden medegedeeld Met geweld was toegang ver kregen tot een in Ysselsteyn (Bunt- weg) geparkeerde vrachtauto. Uit de auto werden o.a. elektrische appara tuur en telefoontoestellen ont vreemd. Een aantal van de gestolen goederen werden in de berm van de Zeilbergseweg teruggevonden. De schade bedraagt vele duizenden guldens. Bij een inbraak in een aan de Stationsweg gelegen café is het bij een poging gebleven. Wel was er be hoorlijke braakschade aan deur en kozynen. De dader heeft waar schijnlijk niet het goede inbrekers- gereedschap gehad, gezien de werkwyze. By de NMB-bank aan de Mer- seloseweg werd een ingegooide ruit ontdekt. Of die vernieling te maken zou hebben met een inbraakpoging kon niet worden vastgesteld. Het is ook mogelijk dat de dader in zyn uitvoering is gestoord. Als dat zo is kan degene die die 'storing' veroor zaakt heeft kontakt opnemen met de politie voor het geven van inlich tingen. Tterwyl de bewoners afwezig wa ren, werd door vernieling van een ruit van de voordeur, toegang ver kregen tot een woning aan de Rouwkuilenweg. Ontvreemd wer den o.a. een mini-stereotoren en een videorekorder; alles met een waarde van enkele duizenden guldens. Door forcering van een raam was toegang verkregen tot de cafetaria van de camping 'De Oude Barrier' aan de Maasheseweg. De fruitauto maat was opengebroken en de daar in aanwezige rijksdaalders, guldens en kwartjes waren ontvreemd. De dader moet op de hoogte zyn geweest dat bewoners van een wo ning aan de Tinnegieterstraat op een bruiloftsfeest vertoefden. Waar schijnlijk werd toegang tot de woning verkregen met gebruikma king van een valse sleutel. Ont vreemd werd een stereo-installatie. Weer werd het bestuur van de Ko ninklijke Harmonie Euterpe gekon- fronteerd met een inbraak in haar clublokaal 'De Perdstal' aan de Kempweg. Ontvreemd werden 2 flessen jonge jenever, 2 flesjes alco holvrij bier en 13 flesjes pils. H.Donatius, Martelaar van Christus, bid voor ons. Opdat wij te gen alle gevaar en schade der onwe- ders bewaard worden. Laten wij bidden: Heer Jezus Christus, zoon van de levende God, verhoor de oot moedige gebeden Uwer dienaren en dienaressen, die in angstige bezorgd heid tot U smeken. Laat onze ver zuchtingen opklimmen tot de troon veldeke venray vereniging voor venrayse volkscultuur „Gebruiken het jaar rond" is een wekelijkse rubriek, samengesteld door de leden can Veldeke Venray, over de volksgebruiken die binnen de gemeente Venray voorkwamen tussen 1870 en 1940, zoveel moge lijk geordend naar tijd in het jaar. Diverse beschrijvingen moesten al gemeen gehouden worden. Veldeke Venray is zeer benieuwd naar de reakties van de lezers. Vooral wan neer meer details naar voren wor den gebracht, die een waardevolle aanvulling kunnen zyn. Ons adres is: Veldeke Venray, postbus 52,5800 AB Venray. van Uw hemelse Vader; sla Uwe barmhartige ogen op ons, in onze be nauwdheid, en bevrijd ons van alle gevaren, die ons in dit onweder om ringen. Dit smeken wij U ootmoedig, door de verdiensten van Uw bitter lyden, en door de voorspraak der glorierijke Maagd Maria, van de H.Donatius en al Uwe Heiligen. Die leeft en heerst in de eeuwen der eeu wen. Amen. De kruidwis (zie 15 augustus) werd ook gebruikt. Als de beesten op stal stonden, lag er een mes op tafel klaar om in geval van nood de tou wen zo snel mogelijk door te snijden en het vee naar buiten te drijven. Tot na de tweede wereldoorlog was het heel gewoon om de rozenkrans biddend, het overdrijven van de bui af te wachten. ST. CHRISTOFFEL - 25 JULI. Christoffel is de patroon van o.a. de reizigers. De volksreligie heeft dat met de opkomst van de auto vertaald in de vorm van auto-zegeningen vooral in Brabant en Limburg. In Venray gebeurde het tot in de jaren 50 op de Grote Markt, na de hoogmis of na het lof. De zegening werd verricht door de Deken. Vóór de tweede wereldoorlog reden de au to's "in processie" eerst door het dorp. Op de Langstraat draaiden ze op het terrein van de marechaussee kazerne, om weer terug te rijden naar de Grote Markt. Omdat er geen bus was... Bij de politie kwam een melding binnen dat iemand had gehoord hoe twee jongemannen tegen el kaar hadden gezegd, een bom te plaatsen bij het station van de NS in Oostrum. Die melding werd voor kennisgeving aangenomen. Iben een tweede melding binnenkwam van iemand die had gehoord dat twee jongemannen tegen elkaar hadden gezegd een ruit in te gooien van het station van de NS ging de politie toch maar kyken. Iben de serveillancewagen op weg was kwam een derde melding binnen dat twee jongemannen vermoede lijk een fiets hadden gestolen en daarop waren weggereden. En in derdaad, op het fietspad langs de Wanssumseweg zagen de agenten twee personen, die aan het opgege ven signalement voldeden, ieder op een fiets in de richting Wanssum fietsen. Ze werden aangehouden en naar het politiebureau overge bracht, waar ze een en ander ruiter lijk toegaven. Ze waren op het idee gekomen, eerst om een bom te plaatsen, maar die bom hadden ze niet Met een steen een ruit ingooi en durfden ze niet. De twee waren kwaad omdat de bus reeds vertrok ken was. Daarna kwamen ze op het idee om uit de rijwielstalling maar een fiets te stelen. Nu konden ze zonder fiets maar wel met een proces-verbaal aan hun broek, zien hoe ze thuis kwamen. INBRAAK IN AUTO Door forcering was toegang ver kregen tot een aan de Boterbloem geparkeerde personenauto. Uit de auto werd de autoradio ontvreemd. WEGPIRAAT AANGEHOUDEN Zaterdagavond omstreeks 22.45 uur werd op de Horsterweg ter hoogte van de afslag naar het Veu len, een 28-jarige bestuurder van een personenauto uit Meterik ern stig gehinderd door een voor hem rydende gele personenauto. Die bestuurde wilde kennelyk opzette lijk een botsing veroorzaken door plotseling op de rem te gaan staan. Met veel stuurmanskunst gelukte het de bestuurder uit Meterik een botsing te voorkomen. Van deze wegpiratery deed de bestuurder aangifte bij de politie, die naar die bestuurder zou uitkijken. In de nacht van zaterdag op zon dag omstreeks 01.15 uur werd op de kruising Eikenlaan-Leunseweg, net voor het politiebureau, een taxibus je bestuurd door een 25-jarige inwo ner van Horst, van achteren aange reden door een gele personenauto. Die bestuurder, die de aanrijding opzettelijk veroorzaakte, reed weg zonder dat zijn identiteit kon wor den vastgesteld. Korte tyd later zag een politiepa trouille die gele personenauto met 'verse' schade op de Zuidsingel rij den. Bij het stoppen rende een mede-inzittende er vandoor. De bestuurder kon worden aangehou den. Het bleek een 26-jarige Pool te zijn die in Blitterewyek verblijft. Omdat de politie alcoholgebruik konstateerde werd hem verzocht de blaastest te ondergaan. Dat werd door hem geweigerd. Voor die wei gering werd een proces-verbaal aan gezegd, evenals voor het doorryden na een aanrijding en voor de ge pleegde wegpiraterij. Later werd hij huiswaarts gezonden. De auto bleef achter voor technisch oqderzoek. 'Speelgoed zonder grenzen'. On der deze naam wordt- in het Geschied- en Oudheidkundig mu seum 't Freulekeshuus' aan de Eindstraat van 30 juni t/m 4 okto ber 1990 'n verzameling speelgoed tentoongesteld uit het verre verleden. Uit het verre verleden is ook deze foto. Met zijn trouwe viervoeter en gewapend met de zweep mocht deze jongeman naar 't vogeltje kijken van de fotograaf. Dat was in 1897, dus nog in de vorige eeuw. De trotse bezitter van dit degelyk stuk speelgoed was Antoon van Aareen. Later wonende aan de Pa- tersstraat (manufacturenhandel en kleermakerij) naast het voormalige St. Antonius patronaat. Archieffoto J. v.d. Putten Niet ver uit de buurt, in Elzendorp, is nog wekelijks de mogelijkheid voor auto- en motorzegeningen. Ver der zyn de autozegingen verdwenen, maar St.Christoffel is nog niet ver geten. Dat blijkt wel uit het feit dat menig katholiek een afbeelding van de reizigerspatroon op het dashbord van de auto heeft bevestigd. ST.ANNA - 26 JULI. "Mit St.Anna is 't kore ien.de schuur of ien d'n band". SLAnna (de moeder van Maria) is net als St.Antonius (17 januari) een echte boerenheilige. Haar verering is altijd groot geweest. In het Ven rayse land vindt men 5 oude veld- kapellen met haar beeltenis (Oirlo, Bruukske, Leunen, Schei Merselo en de Langeweg). Ze is de patrones van alle moeders en aanstaande moe ders, ze beschermt het huwelijk en doet voorspraak voor kinderloze echtparen. St.Anneke zegende ook het koren, de aardappels en de bieten. Rond haar feest wordt de rogge ge oogst. Een van de oudste schutters gilden in Venray heeft haar als patrones. Over ongetrouwde vrouwen boven de 30 werd gezegd"Zy zit óp St.An- na's schaap kastplank)". De ongetrouwde mannen werden nog duidelijker aangeduid"Hij stöt ien de ossewej". DAMHERT BU BOTSING GEDOOD Woensdagmorgen om even over vier uur stak op de Puttenweg een damhert de weg over. Een uit Heyt- huyzen afkomstige bestuurder kon het damhert niet meer ontwijken. Door de botsing'raakte de auto in een slip en bleef zwaar gehavend in de wegberm liggen. Het damhert moets dat oversteken met de dood bekopen. Volgens de bestuurder had hij nog een tweede hert gezien. Ondanks alle pogingen die de poli tie ondernam om dat hert of de eigenaar van het damhert te achter halen, lukte dat niet. De politie hoopt dat de eigenaar van het dam hert zich zal melden voor de rege ling van de schade aan de auto, Het is zeker dat het damhert uit de wei de is gekomen. GEEN SCHOTEN Woensdagmorgen kwamen er bij dq politie verschillende telefoontjes binnen van bewoners van het Brukske die schoten zouden heb ben gehoord vanaf de Deumeseweg Het bleken echter geen schoten te zyn, maar een vrachtauto die een klapband had gekregen op het via- dukt van de Deurneseweg-Venlose- weg De uit Eindhoven afkomstige bestuurder kon niet verhinderen dat de vrachtauto in een slip raakte en op zijn kant tot stilstand kwam. De vrachtauto werd zwaar geha vend. Een tegemoetkomende perso nenauto, bestuurd door een inwoner van Broekhuizenvoret kreeg een stuk van de autoband te gen de voorruit. De ruit werd daar door vernield. Het gelukte de bestuurder wel zijn auto in het juiste spoor te houden.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 12