WB Koninklijke Harmonie Euterpe Venray's Mannen koor Venrode Crescendo Confetti Ars Musica Fanfare O.L.V. Gilde Holthees-Smakt M.M.S.K. St Petrus Banden Schutterij 't Zandakker Gilde St Jan Venray (T^ H co^ 1! VOLOP OPRUIMING BIJ CHICO Profiteer van het enorme voordeel op JONGEENJEANSNIODE. mmBM ^-/i Kom nu... want nu heb je volop keuze. Cl 0THING STORE vL Schutters gilde St. Anna De Hakkespits De Springplank Buurtvereniging De Vriendschap Wijkvereniging Landweert LVB afd. Venray L.V.B. Oostrum K.B.O. afd. Venray M Mer JUM Merselo Vereniging voor al leenstaande Venray e.o. Speel-0-Theek F.N.V. Nog een bridgeclub? Lourdescomité afd. Venray A.F.V. Venray Tibetaanse Lama in Venray KOM NAAR DE JERA Computer Club Venray Ingezonden Pag,na I PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli - Pagina 7 Harmonieorkest Donderdag 5 juli: afsluiting seizoen. Maandag 16 juli: Serenade 50-jarige bruilfot; 18.15 uur verza melen zaal Martens Leunen. Donderdag 16 augustus: 20.00 uur Repetitie. Afmelden: H. v.d. Steeg, tel. 82539. Agenda 16 juli serenade zaal martens 18 aug: Opluistering H. Mis Veldeke. 24 aug: Serenade Den Engel. Jeugdorkest Donderdag 5: afsluiting seizoen Donderdag 18 augustus: 18.45 uur Repetitie. Afmelden: P. Noten, tel 87858 Agenda 5 juli: Afsluiting seizoen. 18.00 uur Perdstal. Drumband Maandag 9 juli: 19.30-20.45 uur repetitie. Maandag 16 juli: 19.30-20.45 uur repetitie. Afmelden: clublokaal, tel 82515. Agenda 5 juli: Afsluiting seizoen, 20.00 uur Perdstal; 16 juli serenade 18.15 zaal Mar tens, Leunen. 18 aug.: H. Mis Veldeke Venray, 1830 uur Grote Kerk. 24 aug.: Serenade Den Engel. 30 sept.: Concours Leunen. Bestuur Bestuursvergadering: maandag 17 september, aanvang 20.30 uur. Bardienst drumband Maandag 9 juli: J. Raedts Maandag 16 juli: C. Hendriks Donderdag 5 juli om 19.30 uur re petitie tenoren en om 20.00 uur ge hele koor. Na afloop repetitie "toetzengers. Donderdag 12 juli laatste repetitie iivoor de vakantie om 1930 uur voor "de bassen en om 20.00 uur gehele koor. Na afloop toepen om de V.M.K. wisseltrophee. Geen repetitie i.v.m. vakantie op 19 en 16 juli en 2 en 9 augustus. 10 Juli bestuurvergadering. Verder programma: 25 aug Merselo 15 sept om 18.30 uur Missa Bre- vis in Paterskerk. 23 sept zondagochtendconcert 29 sept korenfestival Meyel. 12-17 okt Hongarye. 27 okt Oirlo. 17 nov. Ysselsteyn. 24 nov. Feestavond met div. jubi larissen. Afmelden by A. v. Gestel, tel. 83846. Zaterdag 7 juli om 19.00 uur avondmis in de Vredeskerk. Maandag 16 juli om 14.00 uur mis in de Vredeskerk, tgv. 50-jarig hu welyk. Woensdag 22 augustus eerste re petitie na de vakantie. Om 20.00 uur in zaal Thielen. Vrijdag 24 augustus om 1330 uur mis in de Grote Kerk, tgv. een 40-jarig huwelyk van de ouders van ons medelid Jeanne v.d. Wyst. Daarna om 14.45 uur huwelyksmis in de kapel in Veltum. Vrydag 14 september Venrode koorreis naar Duitsland, naar Lü- denscheid t/m zondag 16 sept. Allen een prettige vakantie! Gemengde Zangvereniging Vrydag 6 juli zingen wij om 2 uur een Hoogmis ter ere van een 40-jarig huwelyk. Met ingang van zondag 8 juli zin gen wij tijdens de vakantie van de Zangers van St. Frans, iedere zon dag de hoogmis. Vanwege onze va kantie is er vanaf woensdag 11 juli tot en met 22 augustus geen re petitie. Kontaktad ressen zyn: mevr. Van Meyel, tel. 82133, of mevr. V.d. Ven, tel. 81317. Na de zomerstop starten we op woensdag 29 augustus om 20.00 uur met een repetitie voor het com bo, om 20.30 uur voor de gehele groep. Wy zoeken nog een goede tenor en bas tussen 20 en 40 jaar. Meld je aan by Robert Janssen, tel. 86224 of by Gertie Sikes, tel. 11542. Een fijne vakantie toegewenst. Zaterdag 7 juli: 13.00 uur repetitie in de kerk te Blitterswyck. Om 13.30 uur opluistering eucharistie- vering eveneens in de kerk, i.v.m. 25-jarig huwelyk van ons lid Gerrit Janssen. Aansluitend receptie in het parochiehuis. Indien u verhinderd bent dan ge lieve u zich af te melden bij: mw. J. v.d. Markt. Matterhomlaan 29, tel. 80892 of mw. R. Jansen, Adelbert- weg 1, tel. 84227. Oud papier kunt u deponeren in de container by dhr. J. van Osch, Akkerweg 6. Donderdag 5 juli geven we een concert op het Schuttersveld. Aan vang 19.30 uur. Om 19.00 uur verza melen bij het Pelgrimshuis te Smakt. De mensen die rechtstreeks gaan worden verzocht om 19.15 uur by het Schuttersveld aanwezig te zyn. Opruimploeg voor de maand ju li: Geert Mulders, Floor Zegers, Ma rian van de Woude. Voor afmeldingen: Marian van Os, tel. 04782-538 of Leo van Dijck, tel. 04780-87663. Voor opleidingen: Vic Gerrits, tel. 04782-202. Voor algemene informatie: Geert Mulders, tei. 04782-830. Agenda: Maandag 9 en 16 juli: Kienen 'In den Engel', 19.30 uur. Henri Jacobs, Hans Wilms (9); Diana v.d. Munck- hof en Willem van Lieshout (16) Zaterdag 1 sept: Taptoe Venray m.m.v. o.a. Pasveerkorps Leeuwaren en Kamper Trompetterkorps. Repetities 's zondags tussen 10 en 12 uur en 's woensdags tussen 18.30 en 21.00 uur aula KTS, Over- loonseweg. Aanmelden nieuwe leden tydens genoemde repetitie-uren. Afmelden bij ziekte (zondag vóór 9.30 uur): mini/mqjoretten: mevr. H. Linskens, teL 83307; muzikan ten bij: dhr. L. Brons, tel. 81299. Heden donderdagavond 5 juli is er oefenen schieten op de Schut- tersweide in de Endepoel, aanvang 19.00 uur. A.s. zaterdag 7 juli, gaan de schut ters met hun begeleiding en aan hang naar het O.L.S. te Schaesberg alwaar om 1330 uur het inschieten begint en om 14.00 uur de Schiet- wedstryden. Vanwege de slechte weersomstan digheden zyn de schietwedstryden afgelopen zondag afgelast Wij wensen onze Schutters veel succes toe. Het vervoer en tydstip van vertrek wordt onderling ge regeld. A.s. zondag 8 juli is er oefenen en schieten voor de Memorialbeker, op de Schuttersweide in de Endepoel, aanvang 10.30 uur Dit natuurlyk onder voorbehoud want als onze shcutters a.s. zondag 8 juli nog te rug moetten naar het O.L.S. te Schaesberg gaan we allemaal mee. Al voor f 45.- per dag even er tussenuit knijpen in je eigen Huur-Opel. Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. ====^^7=3=^ duurder, kijkt u maar. Happy Rent Per dag Corsa f 45,- Kadett f53,- Ascona f 62,- Per week f 287,- f340,- f395,- Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 13,5% BTW en inclusief all-risks verzekering en 200 km vrij per dag Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4, 5802 CC Venray Tel. 04780 - 8 62 00 yu Je Venray Afgelopen zondag werd de voor laatste wedstrijd verschoten voor het onderlinge schietkampioen- sehap van onze gilde. De stand is, na 36 van de 48 schoten als volgt: le A. v.d. Broek 31,2e P. Willems 28, 3e P. v.d. Broek 27,4e H. Janssen 26, 5e J. Willems 24, 6e J. Reynders 22, 7e m. Kromhout-vd Meer-Willems 18, 8e L. Pullens 15, 9e R. Kromhout-vd Meer 14 en 10e W. Peynenburg 13. In de extra-ronde werden de prij zen als volgt behaald; le P. v.d. Broek 24, 2e A. v.d. Broek 22, 3e H. Janssen 22. Zondag a.s. zal de laatste wed strijd worden gehouden voor het onderlinge Schietkampioenschap en de aanvangstyd zal zijn om 14.00 uur. Na afloop zal in het gilde- huis, cafe de Peelhaas, de prijsuit reiking plaatsvinden. 9 Juli is de laatste oefenavond van dit seizoen in De Kiosk in het Brukske. Aanvang 20.30 uur. Nieu we leden om 20.00 uur. Ook al is het seizoen bijna achter de rug, dan wil dat niet zeggen dat wij stil zitten. Korte tijd geleden werden wij benaderd door de Luxemburgse tv RTL plus met de vraag of wij mee wilde werken aan de TV opname van het muziekpro gramma Heimat Melodie, dat opge nomen zal worden in de -kasteeltuinten t& Areen. Voor De Hakkespits was dit de eerste ken nismaking op tv gebied en natuur lijk- een hele ervaring. Afgelopen dinsdag en woensdag waren de op names die uitgezonden worden op 21 juli om 20.15 uur en op 5 augus tus om 17.50 uur. Zoals al eerder vermeld gaat de Hakkespits in augustus naar Grie kenland (Lefkada) waar wij deelne men aan een internationaal Folkloristisch festival met groepen uit vijf werelddelen. De Hakkespits is de enige Nederlandse groep die aan dit festival deel te nemen. Bij de Hakkespits is men er dan ook trots op dat zij hun Noordlimburgse klederdracht tot in Griekenland kunnen laten zien. 5 Juli donderdagavond laatste clubavond voor deze groep voor kinderen van 6-9 jaar. Willen jullie om kwart over zes op de club zyn, omdat we kegelbanen hebben gere serveerd om half zeven. We maken er een gezellige avond van met wat hapjes en een glas fris, groetjes lei ding donderdaggroep. Zaterdag vertrekken we dan weer naar ons jaarlyks kampadres. De fietsers gaan om 10.00 uur de fiets op en de jongere kinderen vertrek ken om half 11 met de auto's. Dit jaar is onze kampplaats weer in Oerle, Noord Brabant. We zullen met zijn allen weer zorgen voor een toffe tijd. Groetjes de leiding. De buurtvereniging in de Oranje- buurt is groeiende. Na jaren ge schommeld te hebben tussen 90 en 100 leden is het ledental momen teel 102. Het bestuur kreeg maar liefst acht nieuwe aanmeldingen binnen van leden, na een huis-aan- huis verspreidde brief. Door de voorzitter G. Janssen en penning meester A. Jeuken werd, namens de buurtvereniging, de familie Tho massen welkom geileden als 100e lid en een bloemetje aangeboden. De laatste aktiviteiten van onze vereniging waren een bowlingsa vond voor de jeugd en een fietstocht voor iedereen. Beiden ak tiviteiten waren zeer geslaagd. Onze allerlaatste aktiviteit, 30 juni jl. was het jaarlijkse uitstapje voor de schoolgaande jeugd. Hier nam een max. aantal kinderen aan deel. Zy hebben de dag doorgebracht in re creatiecentrum De Schatberg en hebben daar volop genoten. Een on weersbui kon de dag niet bederven. Vanwege de vakantieperiode zijn er tot eind augustus geen aktivitei ten van de buurtvereniging. Op 5 september wordt met een middag voor onze leden met het nieuwe seizoen gestart. Hierover meer informatie in augustus. Gedurende het eerste weekend van de schoolvakantie organiseert Activiteitencommissie Landweert het traditionele wykfeest. Op vrij dag 6. zaterdag 7 en zondag 8 juli zijn er diverse aktiviteiten georga niseerd voor jong en oud. Het wijkfeest vindt plaats in en om de tent, geplaatst nabij wijkcen trum 't Stekske aan de Kruidenlaan te Landweert. Het programma voor deze 8e edi tie van het wijkfeest is als volgt: Vrydag 6 juli: 20.00 uur optre den van de MBVO dansgroep de Do- sido's. Deze groep bestaat uit ouderen uit Landweert. 20.30 uur: dansavond met mede werking van discotheek D.S.N. Zaterdag 7 juli: 11.00 uur: aan vang van de grote zeskamp. 10 teams zullen zich van hun beste kant laten zien in de strijd om de wisseltroffee en om de eer. Voor de kinderen trekt er een huifkar door de wijk en zijn er nog diverse ande re mogelijkheden tot vermaak. 20.00 uur: grote feestavond in de tent. De band Citylight zorgt voor de muziek. Wij voor het natje en droogje en jullie natuurlijk voor de gezelligheid. 22.30 uur: prijsuitreiking van de zeskamp. Verder zal ook het „Zilve- re Bömke" worden uitgereikt aan een Landweerter die zich ver- dienstelyk heeft gemaakt voor de wijk. Zondag 8 juli: 11.00 uur hinder- nis/spellenbaan voor iedereen uit Landweert van 4 t,m. 15 jaar. De deelname is gratis, voor iedere leef- tydscategorie zijn er leuke bekers te winnen. Bovendien ontvangt el ke deelnemer een aandenken. Aan sluitend DISCO voor de jongeren met om 15.30 uur de prysuitreiking van de hindernis/spellenbaan. Naast al deze aktiviteiten is er na tuurlyk nog het een en ander geor ganiseerd zoals een barbeque, live muziek gedurende de zeskamp enz. enz. Tbt ziens op het wijkfeest, doe mee of kom even langs om te kykenü! Op 21 augustus hebben we ons jaarlijkse uitstapje. Door de leden is gekozen voor de reisbestemming Maastricht/Luik/Banneux. Vertrek om 8.00 uur. Vervolgens gaan we naar Maastricht alwaar de boot klaar ligt om ons naar Luik te va ren. Aan boord staat rond de mid dag een koffietafel klaar. Aankomst te Luik rond 13.00 uur waar de bus weer gereed staat om ons via een toeristische route door de Arden nen naar Banneux te brengen. Daar kunt U, tydens een kort opon thoud, de benen strekken. De terugreis gaat vervolgens via Zuid Limburg naar Someren waar we het diner gebruiken. Vandaar gaat de reis terug naar Venray waar we omstreeks 21.00 uur weer arri veren. De kosten bedragen ƒ50,- voor leden en 60,- voor niet-leden. Opgave voor 10 juli a.s. bij Miep Wilmsen, St. Luciastraat 15. Beta ling bij opgave. Op maandag 9 juli a.s. is het weer fietsen, we vertrekken om 19.00 uur vanaf de Rabobank te Oostrum, voor een fietstocht van 25 km waaraan iedereen welkom is, echt genoot, kinderen, vrienden etc. Op donderdag 19 juli a.s. organi seren wy een dagtocht naar de die rentuin van Arnhem. Vertrektyden bus: Garage van Ha ren 8.30 uur; Henri Dunantstraat (bushalte) 8.35 uur; Paterskerk (8.40 uur); Winkelcentrum Veltum 8.45 uur; Kennedyplein 8.50 uur; Schut tersveld 8.55 uur; Hoge Beek 9.00 uur. Thuiskomst 19.00 uur. Wy wensen U een prettige dag. De aktiviteitencommissie PEEL EN MAAS elke week nieuws fer*1 Yfydag 6 juli is er voor de jeugd van 12 tot 15 jaar een videofilm. We zijn om 19.00 uur open. Zaterdag 7 juli zijn we om 20.00 uur open. Zondag 8 juli zijn we om 15.00 uur open voor de jeugd van 15 jaar en ouder. Onze vereniging is op 30 maart jl. officieel opgericht als gezelligheids- vereniging waar mensen die al leenstaand zyn, elkaar kunnen treffen om in verenigingsverband gezamenlyk aktiviteiten te onder nemen, bv. dansen, wandelen, fiet sen etc. Onze vaste verenigingsavond is de vrydagavond. We komen by el kaar in ons clubhome "het Trum- ke", gelegen aan de Oostsingel achter de Volksuniversiteit en "de Hommel". Op deze avonden worden er door de leden onderling spellen gedaan of gezellig aan de bar wat gepraat. Verder is er om de twee maanden een lezing in het kader van de be langenbehartiging van de leden. Ook worden er o.a. dans-, kwis-, kegel-, barbeque- en spellenavon- den gehouden. Voorts biedt de ver eniging op woensdagmiddag en zondagmorgen de leden de gelegen heid om te hobbyen, te wandelen, te fietsen of onderling iets anders te gaan dóen. Samenkomst voor de vrijdag avond is 20.00 uur, voor de beide middagen 14.00 uur. TBij goed weer gaan we dan om 14.45 uur wan delen of fietsen. Lid van onze vereniging kan een ieder worden die niet gehuwd of sa menwonend is en minimaal de leef- tyd van 22 jaar bereikt heeft. Bel gerust voor nadere informatie 04787-1485, of bezoek geheel vry- bly vend een van onze avonden c.q. middagen. Wy staan u graag te woord. In verband met de vakantieperio de is er van 10 juli t/m 14 augustus geen clubmiddag op de woensdag. Na de opening van de tentoonstel ling „Speelgoed zonder grenzen", die momenteel in het Freulekes- huus draait en zeker de moeite waard is, om er een vakantiemid dag aan te besteden, volgen nu onze vakantietyden. Dit jaar zijn wij op een paar woensdagen dicht en wel op 18 juli, 25 juli. 1 augustus en 8 augustus. De vrijdagen blijven wij de hele vakantie open van 16.00 tot 20.00 uur. De SOT is dus niet op dezelfde tyd als de bibliotheek gesloten. Voor de mensen die op vakantie gaan, bieden wij de mogelykheid om tegen betaling van ƒ2,- het speelgoed zes weken te houden. Krijgt U nog logé's deze vakantie of wilt U zelf informatie? Op de SOT ligt een folder over vakantietips. Indien U belangstelling heeft, ons jaarverslag ligt op de SOT ter inzage. BOUW- en HOUTBOND Mededeling inzake openingstij den van het afdelingskantoor tij dens de vakantie. Van 9 juli tot en met 20 juli is het kantoor iedere werkdag geopend van 14.00 tot 15.00 uur. Gedurende de periode van 23 juli tot en met 3 augustus is het kantoor op maandag, woensdag en donderdag geopend van 14.00 tot 15.00 uur. Alleen voor zeer dringende geval len kunt U bellen: 04120-23138 tus sen 9.00 en 12.00 uur. Een groepje spelers met als mot to: „serieus spelen met een glim lach", kan nog worden uitgebreid. Iedereen in Venray en omgeving die graag voor de gezelligheid op maandagavond zou willen bridgen (niet fanatiek) kan meer inlichtin gen te krygen door in Venray 81047 te bellen (17.00 tot 1830 uur). Gestart wordt in september. FOTO-DIA MIDDAG Op zondag 15 juli a.s. organiseert het Lourdescomité aid. Venray een groots opgezette foto-dia middag in het gemeenschapshuis aan de Albi- onstraat te Leunen. Aanvang 14.00 uur. Allereerst is er gelegenheid om de tentoongestelde foto's te beky- ken. Deze kunnen ook worden by- besteld. Hiervoor zyn speciale bestcliysten beschikbaar. Daarna worden dia's vertoond, allen ge maakt tydens de laatste Limburgse bedevaart naar Lourdes, t.w. van 8 t.m. 15 juli. Een zeer aktuele film zal deze middag besluiten. Familieleden, vrienden en ken nissen van pelgrims zyn eveneens van harte welkom. Ter afsluiting van de eerste helft van het lopende seizoen werd er een gezellige avond gehouden waar op iedereen vry was wat foto's of dia's naar keuze mee te nemen. Het gevolg hiervan was niet erg veel op namen maar wel een heel geva rieerde selectie. Op de eerste plaats waren er colla ge's in zwart/wit: ramen met daar achter zwAv foto's van leerlingen van de Scholengemeenschap Jeru salem gemonteerd. Dit gaf een heel aparte en soms boeiende interpre tatie van het schoolgebeuren. Ook heel byzonder waren de naaktfoto's gemaakt door een ander lid. Deze vorm van fotografie is buitenge woon moeilyk, de fotograaf was er echter in geslaagd enige heel smaakvolle prenten te maken. De tweede helft van de avond was gewyd aan dia's. Eerst was er een serie met volkomen nonsens: een spook in het tunneltje van Land weert, nep-reclame dia's, een dino saurus met een gouden engeltje enz. enz.. Tenslotte was er een korte reeks van een verenigingsuitstapje van een paar jaar geleden. Op donderdag 30 augustus zal de eerstvolgende clubavond gehouden worden. Bericht hierover volgt nog. Geshe Konchog Lhundup, een Ti- betaans Boeddhistische Lama, geeft voor de derde keer een lezing in Venray. De lezingen van 7 mei en 4 juni jl. zyn zeer goedbezocht. Ges hela heeft toegezegd ook ih de maanden september, oktober en november lezingen te geven. Het onderwerp van 9 juli a.s. is: Waarom en hoe mediteren??? Tte- vens is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Aanvang 20.00 uur, duur ±11/2 uur. Plaats: Veltumse Kleffen 114, tel. 04780-86812. Geshela behaalde zyn Geshe Lha- rampa graad aan het Drepung Klooster in Tibet Hy werd door de Dalei Lama uitgekozen in 1984 om in Nederland les te geven. Zijn uit gebreide kennis en inzicht in de Boeddhistische leer als ook zijn vriendelykheid spreken vele men sen aan. Het Tibetaans Boeddhisme is een levenswyze en kan belangrijk zyn voor de geestelyke ontwikkeling en het lichamelijk welzijn. Geshela zegt hierover "kyk of het klopt en breng het alleen dan in praktyk, als het nuttig voor je is". KERMIS IN YSSELSTEYN Tijdens het prachtige zomerse weekend van 7 en 8 juli vindt de jaarlykse Ysselsteynse kennis plaats. Ook dit jaar kun je voor een paar gezellige avonden weer terecht in jeugdcentrum De Koel. Op zaterdag 7 juli gaat om ca. 20.00 uur de zaal open voor een ra zend gezellige discotheek. Op zondag zijn we helaas geslo ten. Dit omdat onze vrijwillige me dewerkers willen genieten van de WK finale. Op maandag begint het feest pas echt. Dan namelijk zal de drie mansformatie Great Balls of Fire optreden. Niet in de Jera maar erlangs. On ze prachtige oprylaan zal namelijk omgetoverd worden tot een prach tig terras met podium alwaar de drie „heren" zullen laten zien en horen hoe zij over Rock en Roll denken. Op dinsdag speelt de Ysselsteynse formatie Wortelstemp. Deze doorge winterde bluesmuzikanten komen dan zojuist terug van het Belgische Werchter festival om vlak voor hun broodnodige zomerstop nog een keer hun fans alles te geven wat ze hebben. Nadere toelichting lykt ons overbodig De entree op zaterdag is vry ter- wyl op maandag en dinsdag een on kostenvergoeding gevraagd wordt ƒ1,75. O ja, indien het prachtig weer is, is het de dames toegestaan te ver schenen in badpak of bikini. Kom op tyd want vol is niet leeg PEEL EN MAAS elke week nieuws Dankzy de toezegging van een Venray's eomputerbedryf bestaat de mogelykheid tot het oprichten van Computerclub voor p.e. bezit ters en geïnteresseerden. Van vele eomputerbezitters is vernomen dat hiervoor interesse is. B(j voldoende belangstelling en mogeiykheden is deelname met homecomputers ook mogelyk. Heeft u belangstelling of wenst u informatie neem dan telefonisch contact op met de initiatiefnemers. Ttel. 04780-85162. Jeu de Boules in opmars Met grote belangstelling heb ik de jubileumgids van JBC Venray 80 doorgelezen. Vooral de oprich ting door de mensen van het le uur, onder leiding van dhr. Zuur. Twee jaar lang heb ik hel genoe gen gehad deel te mogen uitma ken viui het bestuur en gezien wat daar alles te doen is. Men spreekt op dit moment van plus minus 65 leden maar alles wyst erop dat dit getal verder zal oplopen en wel eens dicht by de honderd zou kunnen komen. Dit zal hoge eisen stellen en veel inzet vragen aim de organisatie, waarbij het onontko- melijk is dat het bestuur wordt uitgebreid met capabele krachten welke zeer zeker onder de leden schuilgaan. Deze mensen ter aan vulling van het bestuur en het be zetten van de plaatsen in de commissie. Het is absoluut nood- zakeiyk dat er voldoende accom modatie bij de boulebanen ter beschikking komt, waarbij ik vooral denk aan een behoorlijke kantine, sanitaire voorzieningen etc. Er zyn veel oudere mensen die van het mooie jeu de boules genieten en dat in versterkte ma len zullen doen. Het gemeente bestuur zal daar niet aan voorbij kunnen hieraan de nodige aan dacht en bijstand te gaan verle nen. Een en ander zal in onderhandelingscommissies na der bekeken moeten worden. De leden op zich zullen gczamelyk meer inzet moeten tonen bij het vervullen taken als: 'n goede rou lerende bezetting van de wed strijd tafels het onderhoud van de banen etc. en niet overlaten aan steeds dezelfde mensen. Als iedereen bereid is enthousiast hier aan mee te werken zal dit enorm ten goede komen aan de sfeer in de club, vooral oudere le den hebben, meen ik, recht dit mooie balspel builen te spelen. Zij zijn per slot van zaken de grondleggers van de huidige wel vaart maatschappij. De vereni ging heeft momenteel een uitstekende voorzitter in de per soon van Dhr. Zeelen. Iiy is de stuwende kracht, enthousiast en in staat om in goede harmonie met zyn leden samen te werken. Hij is n bindend figuur van wie men mag hopen dat hy nog jaren lang in deze functie blijfL Het is absoluut noodzakelijk de cluble den zich behooriyk kunnen uit spreken over al dan niet de rechten, grieven en klachten. Wat voor de een onzin is, heeft voor de andere zin en het is voor iedereen beter in het openbaar te bespre ken dan op hoeken en kanten. Openheid bevordert onderling be grip en meer respect voor elkaar wat de hele sfeer meer ten goede komt. Het bestuur zal hiertoe by regelmaat de gelegenheid moeten geven. Ik kan hierover nog veel meer zeggen, maar ik hoop dat het zo ook duidelijk is. Bestuur en leden van JBC Venray 80 wens ik fyne dagen in september. Ver der ben ik er van overtuigd, dat de leden van deze feesten zullen genietn en nog in lengte van da gen hieraan zullen terugdenken. Jan van Heyningen INBRAKEN Met geweld was via de achterzy- de van een woning aan de Mgr. Hanssenstraat te Oostrum verkre gen. Hier werd o.m. ontvreemd een televisie, een videorecorder, een tiental videobanden en enig geld. De totale waarde bedroeg ongeveer ƒ3500,- Nadat de afrastering was door geknipt van een aan de Smakter- weg gelegen bedrijf was toegang tot het terrein van een machinefa briek verkregen. Het was de da der kenneiyk alleen te doen geweest om een aanhangwagen want die bleek ontvreemd te zijn. Waarde van die aanhangwagen ƒ1000,- Vermoedeiyk heeft de dader van een diefstal uit een woning zich laten insluiten, want er wa ren geen sporen van braak. Ook kan de dader gebruik hebben ge maakt van een valse sleutel om binnen te komen. Hy moet wel goed op de hoogte zyn geweest dat daar geld aanwezig was, want een bedrag van ƒ4000,- werd ont vreemd. DRONKEN BESTUURSTER Het rygedrag van een 51-Jarige autobestuurster was aanleiding voor de politie om een onderzoek in te stellen. Het bleek dat de bestuurster te veel gedronken had. Zy moest de bekende proeven on dergaan. Dat rechtvaardigde een ry- verbod van 6 uur en de aanzegging dat proces-verbaal inzake het ryden onder invloed zal worden op gemaakt.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 7