KERKELIJKE DIENSTEN am asm I Nof. ATTENTIE wegens vakantie gesloten van maandag 16 juli t/m maandag 30 juli Vanaf dinsdag 31 juli staan wij weer voor u klaar. Wij wensen u PRETTIGE VAKANTIE PEEL EN MAAS Brandkastkrakers op heterdaad betrapt PEEL EN MAAS Mestverwerking: nu of nooit Kemkesberg tijdelijk afgesloten Fietsvier daagse De Peel PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli - Pagina 1( pj Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Bindstraat tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Pa te rest raat 29. tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: Maria op zaterdag 9.00 Lsm. Harrie Messemakers 19.00 ZONDAGDIENST; Sven Ariaens (eoll) Ouders Driessen-Wagemakers: Mechelina Derksen (eoll) Tbng Jans sen (eoll) Antonet Janssen-Jans Jan Flinsenberg en overl. familie. Jan van de Vorle (Coll) Zondag: veertiende Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. Ail Gossens Tak- kenberg eoll 9.30 Lat. Hogm overl. echtpaar Gerrits-Hemians en overl. ouders, echtp. J. Timmennans- Duijf (S) Nellie van der Vorst; Wil- helmina van den Munckhof- Sangers Jo Wennekers-Muijsers (S) 11.00 H. Mis met volkszang: Tbon Jeuken (eoll) jrd. Teng Manders. overl. ouders Sikes-Nelissen. Theo Zagwijn coll. Maandag: H.H. Martelaren van Gorkum 9.00 Lsm. voor de wereld vrede voor de parochie Dinsdag: H. Amelberga 9.00 Lsm. ouders Ewals-Baltussen 19.00 Lsm. Catharina Lenssen Woensdag: H. Benedictus Abt, Patroon van Europa 9.00 Lsm. overl. tam. Thijssen-Hendrix: overl. ouders broes en zusters van Maria Oudenhoven (S) Herman Gerrits en echtgenote Elisabeth Hermans (S) Donderdag: 9.00 Lsm. tot zekere intentie 19.00 Lsm. ouders Janssen- Wijn hoven en Marietje van Over- veld: Sjraar van Ham Vrijdag: H. Henricus 9.00 Lsm. oude stichtingen 13.30 PI. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25 jarig huwelijksfeest van het echtpaar Linskens-Verstraten, St. Ambrosiusstraat 14 Zaterdag: H. Camillus de Leilis 9.00 Lsm. zuster van de Berg 19.00 ZONDAGDIENST. Frans Loeffen coll. overl. tam Wijnhoven-Geurts, Gerard van Rijswijck en echtgenote en Lambert Cleven en echtgenote (S); Ouders Hanen-Willems (S) Anto net Janssen-Jans (coll) Jan van de Vorle Coll. Pam Verbakel-Beets. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag l/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten Zondag: 9.30 Sef Muijsers Misdienaars en lektoren Zaterdag: 19.00 Irma Maassen en Monique Vollenberg. Lector J. Truijen Zondag: 9.30 Bart Derikx, Wilbert van Ham. Gertjan en Pieter Reyn- ders;,ll,00 Hong Bui; Linda Klomp Jules Vuïlings. Lector A. Noyens Kapel St. Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering met volkszang. Voorganger J. Korff, Misdienaar Bas Dirkx. Lectrice Zr. Hélène Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger J. Korff, lectrice Zr. Jacinta Intentie Ilenny Voermans Dinsdag en donderdag: 16.45 Li turgieviering. Maandag, woens dag en vrijdag geen viering Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Wim Beterams; Sjang das sen col overl ouders Oudenhoven-Evers: Toon Jeuken Franciscuslaan; Jan van Dijk en Dochter Annie; levende en overle den lam. Philipsen en Lemmen. Gerrit Janssen en overleden familie Zondag: 9.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen; 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo Ans van der Sanden-Basten buurt. 11.45 voor overleden neef 18.00 overl. lam Philipsen Maandag: 8.00 t.e.v. St. Antonius 19.00 Echtpaar Custere-Vergeer Dinsdag: 8.00 Pam. Peeters-Arls 19.00 Tbon Verslegen en overl. fam. Verstegen-Janssen Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers 19.00 Wilhelmina van den Munckhof-Sangers. Herman Bexkens Donderdag: 8.00 voor overleden familie en weldoeners 19.00 Dooitje Wiertz van den Heuvel; Antoon Peters 1 Vrijdag: 8.00 overl. fam. Arts- Janssen 19.00 Gezinsmis overl. fam. Lucassen Maassen Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer Misdienaars en akolieten Zaterdag: 18.30 Martijn Smelt Zondag: 9.00 Pascal Kusters: 10.15 Emiel Kusters 11.45 Rene Jansbe ken: 18.00 Leo Pouwels Parochie Brukske Zaterdag: Eucharistieviering, t.e.v. Maria en tot zekere intentie Zondag: 10.00 Hoogmis. Voor le vende en overledenen Fhmilie S winkels Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: Priesterzaterdag vie ring 10.45 uur Rozenkrans en biechtgelegenheid. 11.15 Gezongen H. Mis; 13.30 Lof en zegen met het allerheiligste Deze viering voor het verkrijgen van priesterroepingen is voor een ieder toegankelijk; 18.00-18.30 Gelegenheid om te biechten. 19.00 Vooravondmis voor de 14e zondag door het jaar. Zang door dameskoor Venrode. Kinder woorddienst voor Tbnie van Bergen-Stiphout coll. voor Piet Kopezinsky Zondag: 14e Zondag door het jaar. 8.30 voor het geestelijk en tij delijke welzijn van de parochie 10.00 Hoogmis. Gregoriaans voor Jan Schmitz, voor een zieke (C) voor ouders Simons-Willems. Geen mis om 11.30 uur Maandag: Feest van de H. Marte laren van Gorkum 19.00 voor overl. ouders Janssen-Peters en zoons Gerrit en Piet Dinsdag: 8.00 Om vergiffenis van zonden te verkrijgen 19.00 Tot bij zondere intentie (T) voor Arnold Sehwachöfer Woensdag: Peest van de H. Bene dictus patroon van Europa 8.00 Voor Martinus Pontman en Gijsbèr- tus van Blokland 19.00 voor de zie ken van dé parochie w Donderdag: 8.00 voor diaken en priesterroepingen; 19.00 voor Piet Vermeulen coll. Vrijdag: Gedachtenis van de H. Henricus 8.00 Als eerherstel aan het Goddelijk Hart 19.00 voor de weldoeners van de parochie Zaterdag: 14 juli Gedachtenis van dè H. Camillus de Leilis; 8.00 ter ere van het Onbevlekt Hart van Maria Gedachte van de week "Zien wij ieder op zyn eigen vlek en niet op 'naastens zielsgebrek". Akolieten en misdienaars Zondag: 8.30 v.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain van Weert. Robert Ver- steegen. Maandag: 19.00 Ivo Niessen. Woensdag: 19.00 Ivo Niessen. Donderdag: 19.00 Jose Ramirez. Vrijdag: 19.00 Alberto Alvarez. Zaterdag: 19.00 Alberto Alvarez Mededeling: donderdagavond 12 ju li om 20.00 uur gesprekskring voor volwassenen met Kapelaan B. Clemens Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Bonants-Groothuysen, overl. ouders janssen-Peetere; overl. ouders van Soest-van Veehei, Giel Vennekens-Versehuren, Herman Bruggeman Zondag: 8.30 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn van de parochie 10.00 Piet Janssen, overl. familie Broeren-Kerstén-, Wim Volleberg en Harry Thuijls (namens de Harmo nie) gest. jaard. overl. ouders Ach ten-Verdijk (gem. koor) Maandag: 9.00 tot zekere intentie Dinsdag: 9.00 overl. leden van de familie de Loeij Woensdag: 9.00 Wim Pluk na mens de Gildestraat Donderdag: 9.00 tot zekere intentie Vrijdag: 9.00 voor de overl. van hen die offerden met allerzielen; 14.00 voor het Bruidspaar Geertjens-Keijsers (op St. Anna) (gem. koor) Zaterdag: 19.00 Piter Sanders na mens de Val ken kampstraat Ber van Dijk (namens de buurt) Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Mark van Dijk, Jom Rongen, Jip Swinkels, Rob Jeucken Zondag: 8.30 Ime Camps, Nicole van Oseh, Carmen Moure. Veroni- que Philipsen: 10.00 Pascalle van Reenen, Hanneke v.d. Ven. Sandra van Limbeek, Sjoukje Camps. Parochie Oirio Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Hendrika Steeghs- Versteegen. Overleden ouders Baten-van Arsen en dochter Truus; Jozef en Johannes Baten, Theo Vol lenberg. Overleden oudere Bernard Janssen en Wilhelmina Peters. Thei Philipsen Zondag: 11.00 Gezinsmis met als thema vakantie medewerking kin derkoor en jeugdleden van de fanfa re. Johanna Gerritsen-Roelofs; Petronella Gommans-van. Rhee na mens bond van ouderen St. Ma- ehutus; Woensdag: 9.00 H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. Bijstand (S). Ma ria Cox-Wolters namens de familie Woltere-Comelissen Vrijdag: 9.00 H. Mis Carolien Philipsen Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da mes Koor). Hendrika Steeghs- Vereteegen: Ted Peters en overleden familie Peters-Goumans; Jan Peetere Parochie Leunen Zaterdag: 7 juli 19.00 Lsm. Har rie Vereteegen (v.w. fam. V.F.M.) lsm v. Mien Litjens-Lemmen, v. Henk van Straten; jrg. v. Toon Verschuu- ren; gest. jrd. v. Mathijs Litjens en echtgenote Zondag: 10.00 Hgm. v. Maria Rouwet-Stijns-, Hgm als gest. jrd, v. Gerard Thijssen; 11.45 lsm v. Hen drika Arts; 14.30 doopviering v. Pa trick Loenen; 15.00 Doopviering v. Nicole Jenneskens Maandag: H.H. Martelaren van Goreum i9.00 Lsm. v. Jos van Hout, lsm. v. Pastoor Jacques Ijlaenen; maandd. v. Hendrik Philipsen en Catharina Philipsen- Spreeuwenberg; Dinsdag: 19.00 geen avondmis Woensdag: H. Benedictus abt, patroon van Europa 19.00 Lsm. Maria Rouwet-Stijns maandd. v. overl. fam van Rens-Loonen; Maandd. v. Harrie Vereteegen Donderdag: 19.00 Geen avondmis Vrijdag: 19.00 lsm v. overl. tam. Claessens-Wismans gest. jrd. v. Piet Weijs, overl. ouders en Jo Weijs. Zaterdag: 14 juli 19.00 Lsm. Ma thijs Litjens en echtgenote, Wim Litjens, Wim Weijs, Johannes Loe nen en Leida Loenen-Poels Akolieten Zaterdag: 19.00 Bobby Leijendek- kers en Stijn van Glabeek Zondag: 10.00 Hgm Fred Litjens, Er ik Direks en Paul de Klein 11.15 Bobby Willems en Marcel Broers Misdienaars ma. woe. en vrijdag: 19.00 Maaike Lenssen en Wendy Thoone. Lektoren Zaterdag: 19.00 Mevr. Gonny Weijs Zondag: 11.15 Dhr. Jan Reintjes Huwelijksafkondiging Henk Vermeulen en Anita Reintjes beiden uit onze parochie (le roep) Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 geen Avondmis Zondag: veertiende Zondag door het jaar. 11.30 Hoogmis voor de overleden ouders Harrie Rutten en Petronella Potten en tevens voor Maria Nellen-Hendrikx. Acolieten Ron Swinkels en Igor Erben Woensdag: H. Benedictus Abt Patroon van Europa 8.00 H. Mis voor Herman Peetere. Misdienaars Janet en Anusca. Zaterdag: 19130 Avondmis voor Sef Michels en Overleden ouders Michels van Dijk en voor. Gertruda v. Meijel-Seijkens en tevens voor de overleden oudere Poels-Michels Rektoraat Veulen 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. overl. oudere Vollenberg-van Rijswijk. Hgm. voor Priesterroepingen; Hgm. v. Fam. Meijel-Cleven Zondag: 11.00 v. overl. fam van Staveren-van Son Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis jgt. v. Broe der Jozue en Broeder Servatius Nabuure. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrijdag: 8.00 H. Mis. Akolieten zondag: Martin Hagens en Marcel Verrpulst Misdienaars Martin Hagens en Barry Spreeuwenberg Parochie Ysselsteyn 14e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Muzikale verzor ging jongerenkoor Mnd. H. van Vegchel-Muijsere; Jacq Buise: Ray mond van Asten: Frans Bouw- meister; Oudere Philipsen-Cremere. Zondag: 9.30 jrd. Henri van Lip- zig en echtgenote Harrie Jennis- kens 11.15 jrd. oudere Wismans van Vegchel H. Geurts, jrd. Ger Wismans echtgenote Maandag: 19.00 GEEN DIENST Woensdag: 19.00 H. van Vegchel - Muijsers en overl. fam. Pouwels- Muijsers (Pam. Pouwels-Muijsers); Jan en Opa Janssen; G. v.d. Munclt- hof; Willi. Bollen en echtgenote. Vrijdag: 19.00 Overleden parochianen Misdienaars Zaterdag: 19.00 R en T Berkere Zondag: 9.30 D Wijnands en N Jaspers 11.15 B en S Slangen woensdag en vrijdag 19.00 uur B. Vergeldt en A. Philipsen Jongens en meisjes ik heb nog lang niet van iedereen vernomen wan neer je in juli of augustus echt niet kunt dienen. Spreuk van de week "Voor niets hebt ge ontvangen voor niets moet ge geven" Doopsehema Op de zondag 15 en 22 juli kan het doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Sjaak, van Oseh Sim v. Vegchel; Chris Kessels en An- tonia Claes. Misd. Roel Creemers en Martijn Willems Zondag: 10.00 Maria en Johanna van Rijswijck; Misd. Karin Duykers en Joy Arts 11.30 Leny Michels- Beerens Coll. Misd. Ingrid Wismans en Anke Broeren. Maandag: 8.30 Piet van Rijswijck Dinsdag: 8.30 tot zekere intentie Woensdag: 15.00 dankmis 40 ja rig huwelijksfeest Josef Nabuurs en Catharina Arts Misdienaars Kim Thielens en Wendy 18.40 Rozen hoedje. 19.00 Coenraad Klaassen en echtgenote. Misdienaars Suzanne Wilms en Yvonne Tijssen Donderdag: 8.30 voor de parochie Vrijdag: 8.30 tot zekere intentie Zaterdag: 16.00 dankmis zilveren bruilloft Arie Egelmeers en Corrie Hellegers. Misdienaars Bas Wilms en Willem Loonen 19.00 Bertha Mi chels van Rijswijck v.d. kleinkinde ren Egbertus Beckers Petronella Klaassen Misd. Roel Creemers en Martijn Wilms Kerk Poetsen Mevr. v. Tilburg en Mevr. de Mulder Rektoraat Vredepeel Zaterdag: Zoete lieve vrouw van den Bosch 19.00 Jan Peetere en alle vakantiegangers Zondag: 14e Zondag door het jaar. 10.00 Fhm Huys-v. Enckevort Maandag: HH Martelaren van Goreum 8.30 Bijz. int. (M.J.) Dinsdag: H. Amelberga 8.30 Fhm. Poels-Duijkere Woensdag: H. Benedictus Abt en Patroon van Europa8.30 Mar- tien van Kasteren Donderdag: H. Johannes Gual- bertus 8.30 Fhm. Comelissen- Hendriks Vrijdag: H. Henricus 8.30 voor welslagen van de Vredefeesten Zaterdag: 14 juli H. Franciscus Solanus beschermer van de india nen in Zuid Amerika 19.00 Harry Bouten Misdienaars Zaterdag: Martien en Antoon Zondag: Stefanie en Marieke Lektoren Zaterdag: Dora Arts-Mennen Zondag: Maria Ermens-Lenkens Een gedachte: de onvermijdelij ke fouten van de instellingen van de kerk, de rimpels en de vlekken van haar menselijk gelaat ver duisteren, zelfs voor haar eigen le den, haar profetisch gezicht. En toch spreekt God door haar tot ons. uw weekblad Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Bertha Fleuren-Smits Jo en John van Veghel v.b.i. en voor stichtingen en fundaties Zondag: 8.30 Gebeds en commu nie dienst te Holthees uit dank baarheid en v.b.i. 10.00 Hoogmis voor Martien Hermans enuit dankbaarheid Woensdag: 9.30 H. Mis t.e.v. de H. Jozef en t.z.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis en eerste vrijdag Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 8 juli zal in het IMBO, Het is te danken aan de attent heid van een voorbijganger dat de politie bij het station van de NS in Oostrum op heterdaad brand kastkrakers in de kraag kon vatten. Omstreeks 03.00 uur hoorde die voorbijganger vreemde geluiden, afkomstig uit het NS station. Hij deed van zijn waarnemingen di rect de politie in kennis stellen. Hier werd weer eens bewezen dat, indien de polity tijdig melding binnen krijjgtcdat er iets Vfer- dachts plaatsvindt, de politie ook snel de daders in de kraag kon grjjpen. Toen de politie arriveerde op het station waren de daders bezig met de ongeveer 400 kilo wegtne- de brandkast in een personenauto te laden, de auto stond met geo pende portieren bij het" station. Hoewel de drie daders wegvluch ten gelukte, het de politie toch twee daders aan te houden. De een was afkomstig uit Helmond, de ander uit Den Bosch. Daarop riep de politie direct assistentie in van de rijkspolitie van de omlig gende korpsen en ook de speur hond werd ingezet. Het lukte echter niet de derde dader aan te houden. De auto die door de daders werd gebruikt was van diefstal af komstig. Toegang tot het stationsgebouw was met grof geweld verkregen. In de brandkast zat naast een geldbe drag (de waarde kon ons nog niet worden meegedeeld) ook boek houdkundige bescheiden en reis biljetten. uw weekblad Leunseweg 2a te Venray, ds. A. van Es voorgaan in de dienst waarin de maaltijd van de heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kinderopvang en wordt er kin de rn evendien st gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijk zal Ds. A. van Es eveneens voorgaan. Aanvangstijd is 11.00 uur Jehovah Getuigen Hierbij nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema De dienst voor God als een eer en vreugde beschou wen in de Koninkrijkszaal aan de Iienri Dunantstraat 11. aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. INBRAAK IN PERSONENAUTO Een inwoner van Uithoorn bracht zondagmiddag een bezoek aan het Duits Soldatenkèrkhof in Ys selsteyn. Bij terugkeer ontdekte hij dat met geweld was ingebroken in zijn auto. Uit die auto bleek ont vreemd te zijn een tas met persoon lijke bescheiden, geld in verschillende valuta. Dat geld had een waarde van ƒ1000,- Het is niet de eerste keer dat bezoekers van het kerkhof worden geconfronteerd, met inbraken in geparkeerde auto's op de parkeerplaats, ondanks het feit dat daar regelmatig toezicht wordt gehouden. POOLSE VAKANTIEGANGER DUPE DIEFSTAL Een Poolse toeris wilde even de kom van Venray bekijken en par keerde zyn auto op de parkeer plaats bij het raadhuis. Op de imperial had hij zijn koffer met kampeerspullen bevestigd. Bij te rugkomst was een koffer verdwe nen; De schade bedraagt voor die Poolse toeris ongeveer 1000 gul den, maar een veelvoud voor hem omgerekend in Poolse valuta DIEFSTAL FIETS UIT SCHUUR Uit een afgesloten schuur ach ter een woning aan de Spi netstraat werd een fiets ontvreemd, welke nog een waarde had van enkele honderden gul dens. Tbegang was verkregen door forcering van de deur. Diefstal bromfiets op kermis Een 16-jarige trotze bezitter van een Puch Maxi bromfiets was naar de kennis in Merselo getuft. Na van de kermis te hebben genoten kreeg' hij een koude douche want zijn goed afgesloten brommer bleek ver dwenen te zijn. De politie kreeg echter goede aanwijzigingen en een goed signalement van drie jeugdige knapen. Getuigen hebben hen be zig gezien bij die bromfiets en waar mee ze ook zijn weggereden. Dankzij de goede signalementen zal het de politie zeker gelukken die daders aan te houden. Binnen enkele maanden zullen we een duidelijk antwoord hebben op de vraag of mestverwerking in Venray wel of niet mogelijk zal zijn. Als de dorpsraden van Ysselsteyn, Merselo, Vredepeel, Heide en Veu len (en later de gemeenteraad) met de nota uitgangspunten mestver werking akkoord gaan. verwacht de gemeente niet dat de dorpsraden, als tot een locatiekeuze gekomen is, nog tegen gaan werken. „Dat zou Venray op zijn smalst zijn als dat zou gebeuren antwoordde wet houder Hoppen reijs afgelopen maandag op vragen van o.a. dhr. Kessels. lid van de Dorpsraad Heide. De Dorpsraden kunnen wel bezwa ren aantekenen' tegen de ruimtelij ke ordeningprocedures. Instemmen met de nota betekent instemmen met de locaties die straks aangewezen gaan worden, omdat deze nota de randvoorwaar den voor de locaties aangeeft. Dhr. Kessels was bly dat deze voorwaarden op papier staan en een duidelijk beeld geven. Maar hij vroeg zich af wat er nu veranderd was ten opzichte van voorheen. Hij is bang dat er weer dezelfde situa ties gaan ontstaan als in het verle den in Heide en Ysselsteyn. Hij waarschuwde daarom dat de loca ties die straks aangewezen worden, niet weer te dicht bij de woonge meenschappen mogen liggen. Wethouder Kersten wees dhr. Kes sels er op dat de stap die gemeente nu genomen heeft, door het stellen van deze uitgangspunten, herhalin gen voorkomt. „Bestudeer de nota goed, en kom met vragen en op merkingen" was de boodschap die hij de dorpsraden meegaf. De beide wethouders wezen de dorpsleden bovendien nog eens duidelijk op de noodzaak van mest verwerking. „U moet zich realise ren, dat het niet alleen om het mestoverschot en de stank gaat". De kans wordt steeds groter dat het grondwater in de toekomst niet meer te gebruiken is. Het is 1 mi nuut voor twaalf misschien wel al 1 minuut over" stelde wethouder Kersten. „Daarom willen we samen met U aanpakken. Als we dan bij el ke tegenwind het hoofd in de schoot gaan leggen zal een oplos sing voor het milieuprobleem uit blijven". Wethouder Hoppenreijs vroeg daarom een soepele houding van de dorpsraden. „We moeten naar het probleem kijken en dan stellen dat dat mestverwerking moet kunnen, niet alleen by de buurman maar ook bij ons!" Eindcureus landbouwschool Ven ray. Precies 59 jaar geleden 1931 vond aan de landbouwschool aan de Stationsweg met 3 jarige cursus de eindles en tevens eindexamen plaats. De geslaagde leerlingen met hun leraar Dhr. Wynhoven gefoto grafeerd voor het in 1925 geopende schoolgebouw v.l.n.r zien we op de achterste rij: Leo Voretermans (Meerlo), Harrie van Rijswijck (Tienfay) Bert Poels (Meerlo) Pierre Thissen (Meerlo), Martien Dinghs (Castenray) Ber nard Loonen (Leunen) Grad Derks (Volen) Michiel Vullings, They Thuyls (Hiept), Wim Swinkels (Brukske) Grad Goumans (van Hans Tieske) Voorste ry v.l.n.r.: Pierré Ewals (Meerlo), Harrie Vereteegen (Casten ray), Piet Cox (Horet) Harrie Lem men, Harrie v.d. Munckhof; Wim Weijs (Overbroek) Bernard Verste gen (Ayen), Harrie Heidens (Casten ray) Harrie Vereteegen (Castenray) Harrie Engels (Merselo) Meester Wijnhoven, Martin Houben (Veu len) Jan Smits (Meerlo) Archieffoto: J.v.d. Putten SNELHEIDSCONTROLES Donderdagavond hield de politie snelheidscontroles o.a. in Groot dorp te Merselo. Hoogste sneldheid was 84 km per uur., 13 overtreders; op het Kleindorp hoogste snelheid 74 km. per uur. 5 overtreders en aan de Oude Oostrumseweg hoogste snelheid 69 km per uur. en hier werden 16 overtreders gere gistreerd. ALCOHOLCONTROLE Het veel mee met de alcoholcon trole die de politie in de nacht van zaterdag op zondag hield op het Kleindorp in Merselo. Er werd aan 1 bestuurder een rijverbod van 3 uur opgelegd. Voor die bestuurder bleef het net onder de fatale grens. NOG 'N TWEEDE KLUISKRAAK In dezelfde nacht en de mogelijk heid is niet uitgesloten dat dezelf de personen die bij de brandkast kraak op het station op heterdaad betrapt werden, ook met geweld toegang verkregen tot het kantoor van een expeditiebe drijf aan de Witte Vennenweg. Ook hier werd de kluis met een geldbedrag van ƒ1500,- ontvreemd. Die kluis is evenals het geld, nog niet teruggevonden AUTO ONTVREEMD Een aan de Weg in de Berg terf hoogte van het Groene Hart gepar keerde auto van een inwoner uit Venray werd in de nacht van maandag op dinsdag ontvreemd. Die auto heeft een waarde van on geveer ƒ3000,- I.v.m. de nodige herstelwerk zaamheden in het kader van het normale wegenonderhoud zal de Kempkesberg tussen de Midden- peelweg en de Ossendijk van 9 tm 16 juli voor alle verkeer gesloten zijn. Gebruikers van deze weg die nen hiermee rekening te houden. Van dinsdag 10 t/m vrijdag 13 juli a.s. wordt de Fietsvierdaagse Dp Peel gehouden. Gedureiide vier da gen zullen weer vele fietsliefheb- bers gezond en sportief, maar vooral ook gezellig bezig zyn, sa men met familie, vrienden of ken nissen. Fietsend door De Peel, genieten van de Limburgse en Bra bantse gastvrijheid, genietend van diverse speciaal georganiseerde ac tiviteiten, maar vooral ook genie tend van de schitterende Peel-natuur. Het inschrijfgeld voor alle afstan den bedraagt voor volwassenen f16,-. per persoon. Houders van een bejaardenpas betalen f14,50 per persoon. Voor kinderen tot 14 jaar onder geleide bedraagt het in schrijfgeld per persoon f 12,-. Voor kinderen tot en met'vier jaar is deelname gratis. Indien ingeschrè- 'ven wordt vóór 8 juli krijgt men een korting van fl,- op genoemd in schrijfgeld. Afgezien van1 deze kor ting is het bovendien verstandig oin zo spoedig mogelijk in te schrijven en hirmee niet. te wachten tot 10 ju li. Dit om wachttijden te voorko men. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de volgende adressen: VW-Venray, Grote Markt 23 Pa. Poels, Grotestraat 64 Venray VW-Boxmeer, De Raetsingel 1 Profiel, Hoofdstraat 10 Horet Rabobank, Kerkstraat Broekhuizenvorei Voor algemene informatie kaft men te allen tijde terecht by: VW-kantoor Venray en Boxmeer P. Hendrix, Pr. Marijkestr. 11 VenJ- ray, tel. 83277 A. Verberkt, Oranjèstr. 5 Venray tel. 82005. 'n/

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16