32 TIPS voor een onbezorgde vakantie! Hinderwet Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Korenweg tijdelijk afgesloten Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking Huur subsidie Bouwvergunning verleend Destrüctie- tonnen PEEL EN MAAS Hoe minder gelegenheid, hoe minder misdrijven. Thuis. Onderweg. Op't vakantieadres. En denk ook nog even hieraan: v PEEL EN MAAS Donderdag 5 juli Pagina 13 RAADHUIS VENRAY Raadhuisstraat 1 Telefoon 04780-23333 Correspondentieadres: Postbus 500 5800 AM VENRAY Openingstijden: Maandag t.m. vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. De afdeling Bevolkingszaken is te vens geopend op donderdag van 15.30 tot 17.00 uur. Van deze openingstijden kan uitslui tend na telefonische afspraak worden afgeweken. Spreekuren b. en w. Burgemeester H.J.M. Defesche Maandag van 10.00 tot 11.00 uur algemene bes^urszaken, openbare orde en veiligheid, voorlichting en in spraak algemeen, dorps ën wijkra den, culturele zaken, personeel, organisatie en informatica, interne dienstverlening, bouw zwem- en re creatiecentrum Vlakwater. Wethouder E.M.A.A. Hoppenreijs-de Loo (loco-burgemeester) Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. milieuzaken: algemeen milieubeleid; hinderwetszaken; afvalverwerking; mestverwerking; bodemsanering, maatschappelijke zorg: gezondheids zorg; maatschappelijk werk; ouderen zorg; werklozenzorg (RBA); culturele minderheden, emancipatie. Wethouder J.H.M.O. Truijen Maandag van 10.00 tot 11.00 uur. financiën: belastingen; gemeentega ranties (hypotheken), grondbedrijf (m.u.v. exploitatie bestemmingsplan nen), openbare werken: verkeer en vervoer; reiniging, agrarische zaken: ruilverkaveling; beheer landbouw gronden, beheer eigendommen en grondverwerving. Wethouder H.M. Kersten Maandag van 10.00-11.00 uur. ruimtelijke ordening, volkshuis vesting, bouw- en woningtoezicht, welstandstoezicht, stedebouw, eco nomische zaken: bevordering werk gelegenheid; markten en kermissen; handel en middenstand; bevordering toerisme; bedrijfs- en winkelvesti ging, verkoop gronden in en buiten bestemmingsplannen (m.u.v. land bouwgronden) Wethouder P.J.H. Driessen Maandag van 10.00-11.00 uur. sociale zaken, onderwijs, vol wassenen-educatie, sportzaken, recreatie, jeugd- en jongerenwerk, accommodatie-aangelegenheden, sociaal-cultureel werk, mondiale vraagstukken, mediazaken, kinder opvang. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat bij hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: Nelissen Pluimveebed rijven B.V. Rotven 8 te Oirlo voor een hin derwetvergunning voor het ex art. 6a Hinderwet uitbreiden wyzigen van een pluimveebedrijf annex schapenhouderij gelegen aan Rot ven 8 voornoemd; H. Driessen, Pelgrimslaan 11 te Smakt voor een hinderwetver gunning voor het uibreiden wijzi gen van een fokvarkens, legkippenbatterij gelegen aan de Pelgrimlaan 11 voornoemd; TH.P. Seykens, Diepeling 5 te Castenray voor een hinderwet ver gunning voor het ex art 6a hinder wet uitbreiden, wijzigen van een varkensvermeerderings- en var- kensmestbedryf gelegen aan de Diepeling 5 voornoemd; P.T.M. van Osch, Weverslo 3 te Merselo voor een hinderwetvergun ning voor het uitbreiden wijzigen van een varkensfok- en var- kensmestbedrijf gelegen aan We verslo 3 voornoemd; De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 5 augustus 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij lean worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan- gyezigen. uqt Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat zij van plan zyn om de aanvraag voor een hinderwetvergunning van A.P.A.M. Romme, Puttenweg 60 te Ysselsteyn voor het ex art 6a Hinderwetg uitbreiding wijziging van een varkensfok en var- kensmestbedrijf gelegen aan de Puttenweg 60 voornoemd positief te beschikken onder het stellen van voorwaarden. De ontwerp-beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 19 juli 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het bouwen van een berging caravan hobbyruimte aan de Anto- niusstraat 14 te Venray t.n.v. G.J.M. Houwen; het bouwen van een woning aan de Noorderhof te Venray t.n.v. J.E.G.M. van Hooft Akelei 21; het uitbreiden van een tele fooncentrale aan de Coppelenbèrg 1 te Merselo t.n.v. PTT Tblecom bv. Regio Zuid Oost G.T. Postbus 30,150 te 's Gravenhage; het bouwen van een garagebe drijf aan De Hulst te Venray t.n.v. A.W.H. Bexkens Leunseweg 43; het inbouwen van een lift aan de Merseloseweg 42 te Venray t.n.v. Stichting Soc Med Centrum De Clockert, Merseloseweg 41. Het bouwen van een bigggen- baterij aan de Meerselsepeel 5a te Ysselsteyn t.n.v. J.P.A. Poels. het inbouwen van een garage en carport aan de Pionierstraat 4 te Ysselsteyn t.n.v. G.J.M. Arts. het verbouwen van een serre en berging aan de St. Odastraat 2 te Vneray t.n.v. L.A.M. Arts. het bouwen van een serre aan de Kogeldistel 12 te Vneray t.n.v. G.J.M. van Dijck; het bouwen van een nachthok voor dieren aan de Zandhoek 5 te Oirlo t.n.v. W.K.M. Steeghs; gedeeltelijke verbouwing van Julianasingel 33 tot kantoorruimte t.n.v. P. Min De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 6 juli 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, In de week van 9 juli tm 13 juli a.s. zal de Korenweg nabij Oirlo voor alle verkeer gesloten zijn. In ver band met de nodige herstelwerk zaamheden in het kader van het normale wegenonderhoud. Gebrui kers van deze weg dienen hiermee rekening te houden. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. GJ.F.M. Frencken Art. 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet, medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het inbouwen van een pand aan de Tunnelweg 4 te Castenray, tn.v. M.C. Wismans; het bouwen van een woning aan de Lollebeekweg te Castenray t.n.v. A. Martens, Hersstraat 40 te Horst; het bouwen van een loods aan de Stationsweg 165 te Oostrum t.n.v. Maatschap Wismans; het plaatsen van een kunst werk 9 aan het afleidingskanaal Loobeek t.b.v. Rijksweg 73 t.nv. Rijkswaterstaat Postbus 25 te Maastricht; het plaatsen van een kunst werk 9a aan het afleidingskanaal Loobeek t.b.v. Rijksweg 73 t.n.v. Rijkswaterstaat, Postbus 25 te Maastricht; het plaatsen vaih een kunst werk 10 aan de Spurkt t.b.v. Rijks weg 73, tn.v. Rijkswaterstaat, Postbus 25 te Maastricht; het verbouwen van een woon huis en schuur aan de Spurkterdijk 12 te Oostrum t.nv. W.B.M. Valckx; De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 6 juli 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur), Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het verplaatsen van een ber ging en bouwen van een carport aan het Kleindorp 21 te Merselo t.n.v. W.G.M. Claessens; het bouwen van een carport aan de Knopkruid 21 te Vneray t.n.v. A.J.G. Driessen; het bouwen van een carport aan de Knopkruid 19 te Venray, t.n.v. H.G.A. Lichtenberg; De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 6 juli 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche De burgemeester van Venray, maakt ter voldoening van het be paalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad van Venray in zijn vergadering van 26 juni 1990 in voorbereiding heeft verklaard: 1. een partiele herziening van het bestemmingsplan Buitengebied voor een strook grond gelegen ten oosten van het perceel Wanssumse- weg 14 (Nieuw Spraeland) te Oost rum ten behoeve van de bouw van een therapiegebouw; 2. een partiele herziening van het bestemmingsplan Buitengebied voor een terrein gelegen aan de Brienshoekweg 3 te Leunen ten be hoeve van de bouw van een argrari- sche bedrijfswoning; 3. een partiele herziening van het bestemmingsplan Buitengebied voor het terrein aan de Leunseweg 22 (voormalige Zuivelfabriek) te Leunen ten behoeve van een ont wikkeling in de richting van een bestemming bedrijfsdoeleinden; 4. een partiele herziening van het bestemmingsplan Ysselsteyn voor een terrein gelegen hoek Putten weg Pionierstraat te Ysselsteyn t.n.v. ten behoeve van woningbouw; Deze voorbereidingsbesluiten tre den in werking met ingang van 6 juli 1990 en liggen voor een ieder ter inzage in het raadhuis afdeling VROM Raadhuisstraat 1 te Venray. tijdens de kantooruren van 09.00 tot 12.00 uur. Venray. 5 juli 1990 De burgemeester voornoemd; me H.J.M. Defesche Mededeling voor ex-uitkeringsgerechtigden (gezinnen en samenwonenden) van afd. Sociale Zaken over 1989 Op 21 februari 1990 hebben alle uit keringsgerechtigden een brief ont vangen inzake de „verhoogde" jaaropgave 1989 en de gevolgen daarvan voor de huursubsidiebeda- gen vanaf 1 juli 1990. De inhoud van deze brief blijft voor de een- ouder-gezinnen en alleenstaanden ongewijzigd. Dit bericht geldt al leen voor de gezinnen I samenwo nenden, die vanaf december 1988 tm december 1989 een bijstands uitkering ontvingen én die géén brief van afd. sociale zaken heb ben ontvangen gedateerd 25-6-1990. Het is mogelijk dat een aantal mensen door de verhoogde jaarop gave 1989 vanaf 1-7-1990 minder huursubsidie zal ontvangen. Deze bedragen liggen tussen de 15 en f45,- per maand. Bent U van me ning dat deze mededeling op U van toepassing is, dan kunt U het beste telefonisch contact opnemen, door- kiesnrs, 23330, 23323 en 23324 (04780) of gebruik van de ope ningstijden van de afdeling sociale zaken, maandag tm vrijdag van 9 tot 12 uur. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 26 juni 1990 voor de on derstaande bouwplannen bouwver gunning verleend: Zij die menen door de afgifte van één of meer van deze vergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen op grond van de wet AROB daartegen bij het college van burge meester en wethouders van Venray een gemotiveerd bezwaarschrft in dienen en wel binnen dertig dagen na bovengenoemde datum. het verbouwen van een win kelpand aan de Grotestraat 5 te Venray t n.v. P. Verheijen het bouwen van een garage aan de Pionierstraat 2 te Ysselsteyn t.n.v. J.P.M. Goumans; het inbouwen van een winke lunit aan het Kapelaanspad 2 te Venray t.n.v. Frans Bollen Stoften, De Buytencamp 4 te Bakel; het bouwen van en carport aan de Stationsweg 125a te Venray t.n.v. N.J.L. Martens; het bouwen van een woning en garage aan de Bershof 4 te Leu nen t.n.v. J.W.M. Rongen Volen 1, Heide; het bouwen van 8 premie C woningen aan de Marjolein 2 tm 16 te Venray, t.n.v. Bouwbedrijf Verhoe ven bv. Dr. Poelsstraat 10; het bouwen van een carport aan de Hooipas 7 te Leunen, t.n.v. H.G. Prevos; het bouwen van een berging aan de Maasheseweg 68D te Venray t.n.v. G.M.M. Van Ham; het bouwen van een berging aan de Helmkruid 5 te Venray t.n.v. Th.W. Cox; het bouwen van een garage en schutting aan de Lelie 24 te Venray t.n.v. J.J.G.M. Janssen en M.J.A.L. Timmersmans; het uitbreiden van een wo ning aan de Puttenweg 16 te Ys selsteyn tn.v. F.H. Koonings; het verrichten van een entree gevelaanpassing aan de Gouden Leeuw l.tm 15 te Venray t.n.v. J. Sy- bers Holthesedijk 12 te Overloon; het bouwen van een garage en erfafscheiding en uitbreiding ber ging aan de Kamperfoelie 18 te Ven ray t.n.v. F.W.A.J. Pluijm; het bouwen van een garage carport aan de Bershof 15 te Leu nen tn.v. P.J.M.A. Verheijen, Horsterweg 6; De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche In deze tijd van het jaar blijkt het nodig te zyn de aandacht van de be trokken ondernemers er op te vestigen dat de destructietonnen volgens artikel 88 van de Algemene Politieverordening Venray slechts op de vaste ophaaldag aan de weg mogen staan. Op andere dagen moet de ton op teh minste 25m af stand van de weg zyn geplaatst. Vooral bij zomerse temperaturen leidt een niet stipte naleving van de bepaling, zeker als tonnen dagen langs de weg blijken te staan, tot klachten van passanten. Betrokkenen wordt hierbij ge vraagd aan bedoeld verbod de hand te houden. Na dit verzoek zal de po litie strenger op de naleving van die bepaling toezien. 'n abonnement waard De afdeling Criminaliteitspreventie van de politie Venray adviseert... Waar moet u aan denken voordat u met vakantie gaat? En waar moet u aan denken als u met vakantie bent? Dat is nogal wat. Dat is zelfs zóveel dat het ons goed leek het allemaal maar eens op 'n rijtje te zetten. Natuurlijk probeert de politie, ook in de vakantieperiodes, zoveel mogêlijk misdrijven te voorkomen. Maar u kunt er zelf ook veel aan doen. Het voorkomen van misdrijven is immers een zaak van de politie èn u. Als u weet dat de meeste misdrijven die gepleegd worden, kleine misdrijven zijn, en als u weet dat die vaak alleen maar gepleegd worden omdat de gelegenheid zich voordoet, begrijpt u gelijk wat u moet doen om misdrijven te voorkomen. Hoe zo min mogelijk gelegenheid geeft, staat in deze folder. Er is 'n overzichtelijk rijtje gemaakt waaraan u moet denken. Wat u moet doen. En wat u moet laten. Kruis aan wat voor u van belang is en probeer u er aan te houden. Prettige vakantie. Ramen en deuren goed afsluiten. Vergeet vooral niet w.c.raampjes, ramen en deuren van schuur, garage, kelder etc. Laat geen sleutels aan de binnenzijde in de sloten zitten. Controleer het hang- en sluitwerk op defecten. Binnendeuren niet afsluiten. Kostbaar meubilair ook met. Extra schade wordt daarmee voorkomen. Geen geld, waardevolle papieren en/of sieraden thuis achterlaten. In een kluis bij de bank is het safe. Laat met zien dat u weg bent. Plak dus geen briefjes op de deur waarop staat voor hoe lang u weg bent. Geen touwtje uit de bus laten han gen. Sluit de overgordijnen niet. Haal de planten niet uit de vensterbank. Etaleer geen kostbaarheden. Vraag familie of kennissen uw brievenbus dagelijks te legen. Ladders en andere dingen die inklimming kunnen vergemakkelijken, wegzetten. Voorzie uw waartièvolle eigendommen van een uniek merkteken: uw postcode butsrwmmer (bijv. 2272 EV 303). Gebruik registratiekaarten. (Ook voor fiets, bromfiets en boot.) Op de politiebureaus liggen die voor u klaar. Goed ingevuld kunt u daarmee na eventuele diefstal duidelijk aangifte doen. En zo vergroot u dan de kans dat u uw eigendommen terugkrijgt. Zet uw fiets/brommer altijd op slot. Ook als u binnen stalt. Tijdens uw afwezigheid kunt u ook het beste de banden leeg laten lopen. Laat geen volle vuilniszakken bij uw huis achter. Als u ergens parkeert of aanlegt sluit dan uw auto/caravan of boot goed af. Laat er nooit geld of waardepapieren in achter. Laat met iedereen zien wat u bij u heeft. Camera's, kijkers, radio's dus niet in 't zicht achteriaten. Waardepapieren, paspoort en geld bij u dragen, 'n Halstasje is daarvoor bij uitstek geschikt. Voor caravans, aanhangwagens, boottrailers en buitenboordmotoren bestaan speciale sloten. Sluit auto/boot/caravan/hotel kamer/hut goed af. Waardevolle goederen of voorwerpen meenemen of in bewaring geven. Op plaatsen waar het druk is, het strand bijvoorbeeld, moet u zo min mogelijk bij u hebben. Vooral geen sieraden of waardepapieren. Bewaar cheques en betaalpas altijd gescheiden. Draag uw tas tijdens een wandeling altijd aan de kant waar de huizen staan. Iemand die langsrijdt komt dan met zo snel in de verleiding. Vertel familie en kennissen wanneer en waar u met vakantie bent. Zorg ervoor dat ze in geval van nood uw woning in kunnen. Vraag ze een beetje op te letten. Geef ze trein- en vliegnummers door van vertrek- en aankomstpunten. Geef merk, type, kenteken van uwauto op Zorg voor een geldig paspoort. En noteer de paspoortnummers. Denk aan de verzorging van de huisdieren. Schakel elektrische apparaten uit en sluit gas- en waterkraan af. Houd u verre van drugs. In vele landen staan er jarenlange gevangenis straffen voor. Vraag uw arts een internationale verklaring als u gebruik maakt van een injectiespuit. Noteer uw bloedgroep, resusfactor, allergie, vaccinaties en eventueel gebruik van medicamenten. Breng de reisapotheek op orde. Niet vergeten een brandblusser mee te nemen. Hoort aanwezig te zijn in iedere auto/caravan/tent/boot. Reservebril? Kan van pas komen. Vervang gasflessen, gaslampen e.d. altijd buiten. Oriënteer u op uw vakantiebestemming op aanwezige vluchtwegen. Oriënteer u aan boord van een schip waar zich de reddingsmiddelen bevinden. 'Gelegenheid maak! nog altijd de dief dus neem de ondersüuui- de tips ter harte. BUITENVERLICHTING Hoe staat het met de buitenver lichting van uw huis? Bekyk deze eens kritisch. Want u kunt ook bui ten het huis aan inbraakbeveiling doen. Bijvoorbeeld met buitenver lichting. Daarbij is het wel belang rijk dat de inbreker het lichtpunt niet kan uitschakelen danwel ver nielen. De zg. veiligheidsverlichting is daartegen bestand. Zo'n buiten verlichting kunt u aansluiten op een schemerschakelaar. De verlich ting gaat dan automatisch branden als het donker wordt. Maar beter is de zogenaamde schrikverlichting. Deze springt aan als iemand het huis nadert. Ideaal ook voor u zelf. Immers komt u bij donker thuis dan zal die verlichting ook u in het zonnetje zetten, maar inbrekers werken echter niet graag in de zon. vandaar... BOMEN/STRUIKEN Bekyk verder kritisch de begroei ingen rondom uw huis. Deuren en ramen die achter hoog struikgewas schuil gaan, zijn voor de inbrekers een kolfje naar de hand. Zorg er dus voor (en zeker voor de ramen en deuren) dat uw woning goed zicht baar blijft voor de omgeving, zodat een inbreker nooit ongemerkt zijn werk kan doen. BALKON of DAK Kykt u ook eens naar de opklim- mogelijkheden van uw huis. zoals het dak van de schuur of de aange bouwde garage. Ook pergola's re genpijpen en dergelijken kunnen een inbreker van dienst zijn. Is uw balkon op die wijze te bereiken, be schouw de balkondeur dan altijd als een normale buitendeur. Dus. by het verlaten van het huis. ook die deur afsluiten. Het opklimmen via regenpijpen kunt u flink be moeilijken, als u rond de pijp een metalen beugel met scherpe pun ten aanbrengt. NOG ENKELE TECHNISCHE TIPS VOORDEUR Meestal zit op de voordeur een oplegcylinderslbt. Deze is door mid del van schroevendraaier op koe voet gemakkelijk te forceren. Als u op de voordeur nog een of twee in- steekcilindersloten erby monteert hebt u een adequate beveiligde voordeur. ACHTERDEUR Indien er in de achterdeur een slot is gemonteerd als hierbij afge beeld dan is dit slot ongeschikt. Dit kan nl. op zeer eenvoudige wyze worden geopend. Deze sloten, ook wel bontebaardsloten genoemd, zult u dus altyd moeten komplete- ren met een paar extra oplegcilin ders. Beter is natuurlijk om het bontebardslot te vervangen door een zg. renovatieslot voorzien van een cilinder. Denk voorts aan een gesloten sluitkom. in plaats van het ouder wetse en allang achterhaalde sluit- plaatje. RAMEN en BOVENLICHTEN Op elk raam is een raamboompje en/of uitzetijzer aanwezig. Om een inbraak via het raam te voorkomen kunnen o.a. de volgende beveiligin gen gemonteerd worden: afsluitba re raam boom, oplegcilinder raamslot, insteekcilinder. SCHARNIEREN Van deuren en ramen welke naar buiten opengaan, zyn de scharnie ren nog vaak voorzien van een losse pin. Deze pin is er gemakkelijk uit te tikken. Een optimale beveiliging hiertegen is de zg. dievenklauw. Voor een paar gulden kunt u deze beveiliging kopen en is eenvoudig zelf te monteren. GLASLATTEN Glaslatten welke aan de buitenzij de zyn gespijkerd, kunnen eenvou dig worden beveiligd door de zg. eentoerige schroef. Deze schroef kan men wel vast maar niet los draaien. Deze schroeven kunnen ook gebruikt worden b.v. by licht koepels. GENORMEERD HANG/SLUITWERK Op een genormaliseerd goedge keurd slot staan één, twee of drie sterren of een A. Een ster is klasse standaard. Twee sterren is klasse zwaar en drie sterren is klasse ex tra zwaar. Sloten voorzien van de letter A is klasse algemeen. Wat de technische tips betreft, kunt u verder terecht by de vak man, welke gespecialiseerd is in hang- en sluitwerk. De folder met de 32 tips is ver krijgbaar op het politiebureau waar u tevens nog een aantal andere fol ders kunt krijgen, betrekking heb bende op de veiligheid van uw huis. Tbnslotte: vraag de buren of zy een oogje in het zeil willen houden als u met vakantie bent Geef ze daarom een sleutel van uw huis. Maak verder van de thuisblijvers geen spoorzoekers, maar laat uw vakantie-adres achter. >Y<: L

Peel en Maas | 1990 | | pagina 13