Groene long-funktie moet voor het Vlakwatergebied behouden blijven EHBO-examens Rode Kruis Wijkgezondheids centrum kan gaan uitbreiden Uitgangspunt van een nieuw rapport: De politie waarschuwt VAKANTIE!! VERSLEIJEN OIRLO NU PROFITEREN!! PEEL EN MAAS Aanhoudingen inzake verdovende middelen ƒ50.000,- V PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni - Pagina 5 Dinsdag, 26 juni, werd het Camil- lushuis van het Psychiatrisch Cen trum Ven ray in beslag genomen door 103 'slachtoffers' en 'hulpver leners' bestaande uit leerlingen van groep 8 van de basisscholen De Bongerd, De Hommel en Coninx- hof, Venray, De Stek Castenray en de Mariaschool Oirlo. De aktivitei- ten hielden verband met de jeugd EHBO-examens, die door vrijwilli gers van het Nederlandse Rode Kruis, afd. Venray werden afgeno men. Het was de derde en laatste proef van dit jaar uit een cyclus van drie, waarin totaal van 394 leerlin gen uit Venray het voorgeschreven examen werd afgenomen. Van de laatste serie moesten helaas 15 kin deren worden afgewezen voor het diploma. Aanmerkelijk meer dan in vorige sessies. Wellicht is het drukbezette schoolprogramma voor de grote vakantie hier mede debet aan. De geslaagden ontvingen het offi ciële getuigschrift Jeugd EHBO-A diploma van de Koninklijke Natio nale Bond voor Reddingswezen en Het wijkgezondheidscentrum in Land weert kan gaan uitbreiden. Af gelopen dinsdag keurde de Venray- se gemeenteraad het voorstel goed, om een garantie te verstrekken voor een hypothecaire lening. De Stichting Wykgezondheidscen- trum kan nu overgaan tot aankoop van het belendend pand en met de verbouwing beginnen. Met deze uit breiding is een bedrag gemoeid van ƒ125.000,-. Mevr. Roling van Samenwerking vroeg zich wel af waarom gekozen is voor deze verbouwing. 'Is het niet beter dat het Wijkgezondheidscen trum een centrale ligging krijgt binnen het centrum'. Het centrum ligt nu aan de Aronskelk, aan de rand van Landweert. Volgens mevr. Roling is het in de toekomst ook de bedoeling om naar het midden van de wijk te verhuizen. Wethouder Hoppenreijs kon mevr. Roling mededelen dat wel de gelijk naar een mogelijke verhui zing is gekeken. 'Nieuwbouw in het centrum zal 1,4 miljoen gulden gaan kosten. De huidige panden moeten dan weer, met verlies, ver kocht worden'. De wethouder achtte het niet verantwoord om nu zulke investeringen te doen. 'Wat nu ge beurt is het hoogst noodzakelijke'. Mevr. Roling kon zich wel inden ken dat de financiële ruimte nu te klein was. 'Maar is die ruimte over een aantal jaren ook niet te klein'. Volgens wethouder Hoppenreijs is dat niet het geval. 'Als er straks een tweede huisarts bijkomt (en die komt er), dan heeft men bij de Zie kenfondsraad een breder draagvlak waardoor een strukturele bijdrage gevraagd kan worden. Hogere in vesteringen lopen dan minder risiko'. Dhr. Willems van het CDA liet na mens zijn fraktie weten dat het W y kgezondheidscentrum bestaansrecht had bewezen. Hy pleitte er wel voor dat eën vrouwe- lyke huisarts, als tweede huisarts in Landweert, de voorkeur moet krygen. Wethouder Hoppenreys was dat met hem eens: 'Een vrou welijke huisarts moet niet alleen de voorkeur krijgen. Wij streven er zelfs naar om in Landweert een vrouwelijke huisarts te laten prakti- zeren'. Volgens de wethouder bestaat daarvoor in Venray wel de gelijk een behoefte. Eerste Hulp by Ongelukken 'Het Oranje Kruis'. Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis te Venray geven al by na 20 jaar onderricht op de basisscho len voor het EHBO-jeugddiploma en zorgen voor de examens. Afgelopen dinsdag nam een dezer vrywilligere na 13 jaar afscheid van dit werk t.w. mevr. Gerda Wolters, die met volle inzet haar krachten gegeven heeft aan het werk voor het Rode Kruis en de Jeugd EHBO. Aan het einde van de examendag nam ze op gepaste wyze afscheid, mid den tussen haar collega-vrijwillers de dames Hanny Rongen, Mia Storms, Kitty Janssen, Mieke Key- sers en de heren Jac Cuppen, Piet van Ooi, Lan Lipman en Peter Cere- sa. Het geheel werd gekoördineerd door mevr. Anny Verheyen. Het Bureau Oranjewoud heeft in opdracht van de gemeente Ven ray een uitvoerig rapport uitge bracht over de ontwikkelings- mogelykheden ten behoeve van het Vlakwatergebied te Venray. Hoewel het college van b. en w. nauwelijks de tyd heeft gehad om het rapport grondig te bestude ren, is het van mening, dat dit rapport een goede basis is om een ruimtelijk plan voor het Vlakwa tergebied te ontwikkelen. Bijzonder belangrijk is, dat het rapport er van uitgaat, dat de buffer- en groene long-funktie van dit gebied behouden moet blijven. In feite wordt dan ook af gerekend met de in oktober 1989 door HéVo Bouwmanagement bv uit Veghel bouwer van het nieu we zwembad ontwikkelde visie. Hierin zou een gedeelte van het Vlakwatergebied bestemd kun nen worden voor appartementen- bouw van plm. 80 eenheden met bungalowbouw als alternatief. Bo vendien was in deze visie plaats voor zg. tweede woningen op een oppervlakte van 10 ha en voor woningbouw a la Westeinde op de plaats van het oude zwembad en het huidige parkeerterrein. Toen Peel en Maas op 12 oktober 1989 deze visie op een badinerende toon aan de kaak stelde, kreeg de redaktie de nodige kritiek van college en gemeenteraad te ho ren. In het zojuist verschenen rapport biyft evenwel weinig over van de HeVo-visie en ïykt Peel en Maas tóch het gelyk aan zyn kant te krygen. EEN INTEGRALE VISIE In het Oraiyewoud-rapport wordt de noodzaak van een integrale visie voor het Vlakwatergebied bepleit Gesteld wordt dat vanwege het op pervlak van het gebied (plm 70 ha.) de landschappelyke en natuurlyke kwaliteiten en de grote hoeveelheid rekreatieve voorzieningen, die met name in de lokale behoeften voor zien, alleen voorzieningen met een beperkt ruimtebeslag in het plange bied gerealiseerd kunnen worden. in deze visie staat voorop, dat de in het gebied aanwezige natuurwaar den zoveel mogeiyk behouden en waar mogelyk versterkt zullen worden. Dat houdt in, dat de bestaande trim- en Cooperbaan, jeu de boules- baan en de wandel-, fiets- en ruiter- routes vernieuwd (of hersteld) moeten worden. RELATIE WINKELCENTRUM Evenals tal van andere in het ver leden opgestelde rapporten over het Vlakwatergebied, toont ook het nieuwe rapport aan, dat de ontwik keling van het Vlakwatergebied ook moet worden gezien in relatie tot het 'bruisende' winkelcentrum. Venray dient dan ook een divers aanbod aan rekreatieve cq. toeristi sche voorzieningen te hebben. Deze zouden in Vlakwater kunnen lig gen. Mede door de aanwezigheid straks van het nieuwe zwembad, zou het Vlakwatergebied aantrekke- lyker gemaakt kunnen worden. HORECAVOORZIENING Om het landschapspark aantrek kelijker te maken en een bredere basis te geven, kan volgens het rap port vestiging van een horecavoor- ziening overwogen worden. Deze voorziening kan de mogelykheden van het Vlakwater als steun- en/of knooppunt van rekreatieve fiets- en wandelroutes versterken en biedt voorts ook voor de gebruikers van de overige voorzieningen waar onder het nieuwe zwembad mo gelykheden tot verpozen. ANDERE VOORZIENINGEN Geheel in de geest om het be staande te behouden en geen af breuk te doen aan de groene long-ftmktie van het gebied, wor den in het rapport nog een aantal mogelykheden opgesomd om het gebied voor de eigen inwoners en andere rekreanten aantrekkelyk te maken. Zo zouden squashbanen kunnen worden aangelegd ter plaatse van het af te breken oude combibad. De bestaande fietscross- baan zou openbaar toegankelijk kunnen worden gemaakt en even tueel worden uitgebreid met moge lykheden voor skateboarding. rollerakating, skeeling, etc. De trim- en Cooperbaan zouden meer rich ting centrum geplaatst kunnen worden. Bowlingbanen, een snoo kercentrum en een sauna/fitness kunnen in kombinatie met een ho- recavoorziening of het nieuwe zwembad tot de mogelyheden behoren. De mogelyke inpassing van kan toren en/of woningen zoals in de HeVo-visie werd vermeld moeten volgens Oraryewoud worden beoor deeld vanuit het woningbouwpro gramma, de ruimteiyke alterna tieve in de gemeente Venray en de gewenste ruimtelyke kwaliteiten by de Westsingel. ALLERLEI VARIANTEN By de presentatie van het rapport aan de pers benadrukten de wet houders B. Kersten en J. Driessen, dat hierin allerlei varianten voor het Vlakwatergebied staan aange- gen, die nadere studie vragen. De fi nanciële haalbaarheid is een belangryk gegeven mede met het oog op eventuele partikuliere parti cipatie (b.v. horecavoorziening). Ver der is de grote vraag waar de voorkeur van de raad naar toe gaat. De diskussie hierover moet nog worden gevoerd. Maar beide wet houders waren eensgezind in hun mening: Wat er ook gebeurd, de groene long-funktie van het Vlak watergebied mag niet worden aan getast! VOORLICHTING Op woensdag 4 juli om 20.00 uur wordt in de burgerzaal van het raadhuis aan belangstellen den nadere voorlichting en infor matie gegeven over hetgeen in de Oranjewoud-rapportage staat ver meld. Vervolgens zullen de betref fende commissies zich over het rapport buigen, waarna de ge meenteraad het laatste woord heeft over het opstellen van een ruimtelyk plan voor het Vlakwa tergebied. De laatste dagen komen er by de politie meldingen binnen van inwo ners die benaderd zyn door een man, die zich uitgeeft als monteur van de PIT en belast zou zyn met het werven van reklame in een door de PTT uit te geven folder. De politie heeft navraag gedaan by de PTT en daar is niets bekend van een dergeiyke aktiviteit en het ïykt erop dat deze persoon zyn eigen portemonnee wil verryken. Indien er van de PTT op welke wyze dan ook wervingsaktiviteiten plaatsvinden, dan zyn hun colpor teurs voorzien van een door de PTT uitgegeven legitimatie. Vraag daar in ieder geval om en als men toch besluit om in te gaan op de aanbie dingen dan in geen geval een be drag. bedoeld als aanbetaling te betalen. By alle akties die door de PTT worden ondernomen zal altyd door de PTT een rekening worden gepre senteerd. De politie vraagt dan ook met klem niet in te gaan op dergeiyke praktyken. voor al uw Luchtbedden Slaapzakken Zaklampen Jerry Cans Fiets reparatiesets Regenpakken Castenrayseweg 14 Tel. 04787-1941 POGING DIEFSTAL AUTO Gelukkig voor een 24-jarige auto- bezitster dat het by een poging tot diefstal van haar op het Henseni- usplein geparkeerde auto is geble ven. De dader is wel in de auto geweest en heeft getracht daar mee weg te rijden wat kennelyk niet ge lukt is. De mogeiykheid is niet uit gesloten dat de dader in zyn 'werk' is gestoord. Nu zit de eigenaresse al leen met de veroorzaakte schade aan de auto. NU OPRUIMING BIJ JAC. NOOYEN, DUS.... Grotestraat 27. VENRAY Alle veranderingen worden door ons in eigen atelier gratis voor u verricht. uw weekblad haar BESTUURDER HAD VEEL GELUK Dinsdagmorgen omstreeks 8 uur wilde een 22-jarige uit Venray af komstige bestuurder van een perso nenauto op de Deumeseweg ter hoogte van de kruising met de Peel- weg een voor hem rijdende perso nenauto inhalen. Toen hy met die manoeuvre bezig was week een an dere voor hem rydende auto naar links uit om eveneens in te halen. Om een aanrijding te voorkomen moest de bestuurder naar links uit- wyken en kwam in de linker berm terecht en raakte vervolgens een bermpaaltje. De auto botste daarop tegen een boompje, sloeg tweemaal over de kop en kwam in een met water gevulde bermsloot terecht Het mag gerust een wonder worden genoemd dat de bestuurder vry wel ongedeerd uit het wrak van zijn auto kroop. FIETSER VERLEENDE GEEN VRIJE DOORGANG Dinsdagmorgen omstreeks kwart voor negen verleende een 65-jarige uit Veulen afkomstige fietster op de kruising Oude Oostrumseweg- Julianasingel geen vrye doorgang aan de personenauto, bestuurd door een 46-jarige inwoner van Wanssum. By de daarop ontstane botsing kwam de dame ten val en moest zy met verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Na behandeling kon zy naar huis worden overgebracht GESTOLEN AUTO UITGEBRAND TERUGGEVONDEN De in het afgelopen weekend van af het terrein van een garagebedryf aan de Leunseweg gestolen Volks wagen tw.v. ƒ20.000,- is dinsdag morgen in de bossen tussen Lieshout en Mariahout uitgebrand teruggevonden. Uit het door de politie ingestelde onderzoek bleek dat wel een aantal onderdelen van de auto gesloopt waren, voordat de auto in brand werd gestoken. DIEFSTAL TUINSTOELEN In de vroege dinsdagmorgen om streeks 4 uur werden bewoners van de Groeneweg in Heide wakker van gerommel met hun tuinstoelen. Ze gingen kijken en zagen nog net een auto wegrijden. Hun tuinstoelenset was verdwenen. Hier raadt de poli tie aan, zeker in de afgelegen gebie den, 's nachts de tuinstoelen binnen te zetten. Er schijnt voor tuinstoelen een goede afzetmarkt te zyn. AUTOBRANDEN In de nacht van zondag op maan dag omstreeks 01.45 uur werd brand gemeld in een personenauto die geparkeerd stond op de par keerplaats by het winkelcentrum in Venray. Een tweede auto die naast die auto stond raakte even eens in brand terwyi een derde auto door omwonenden nog kon worden weggeduwd. De eerstge noemde auto was kennelyk opzette- lyk in brand gestoken omdat de portieren open stonden. Getuigen hadden gezien dat een drietal jon gelui. nadat de brand was uitgebro ken, wegrenden. Het wordt niet uitgesloten dat de drie jongelui de brand hebben gesticht De politie heeft nog de omgeving afgezocht maar kon de drie jongelui niet meer vinden. Hoe groot de schade was, kon niet worden mede gedeeld. In de avond van 20 juni Jl., werd door de gemeentepolitie Venray. on der de gemeente Oploo, aangehou den, de bestuurder en mede-inzit tende van een personenauto, zynde een 34-jarige Inwoner van Venray en zyn 33-Jarige vriendin, op ver denking van vervoer en handel ln verdovende middelen. Een en an der was het vervolg van een onder zoek dienaangaande door de politie afgelopen tyd ingesteld. Zowel beide verdachten als het door hen gebezigde voertuig wer den overgebracht naar het politie bureau te Venray. By onderzoek in het voertuig, werden verdovende middelen aangetroffentw. 26 gram heroïne en Vz gram cocaïne. Uit het verdere onderzoek bleek dat deze verdachten die verdovende midde len diezelfde dag hadden gekocht in Rotterdam en er op dat moment mee op weg waren naar hun wo ning te Venray. Naar aanleiding van deze aanhou ding werd dezelfde avond nog een derde verdachte aangehouden, nl. een 37-jarige inwoner van Venray. Nog in de late avond van 20 juni. werd door de rechter-commissaris in aanwezigheid van de officier van justitie in de woningen van ver dachten huiszoeking verricht In de woning van de 37-jarige Inwoner werden diverse verpakkingen aan getroffen die duidden op het aanwe zig zyn geweest van verdovende middelen. De drie verdachten zyn op 22 ju ni geleid voor de officier van justitie en rechter-commissaris te Roer mond en zyn in bewaring gesteld. Door de politie wordt het onder zoek thans voortgezet Uit het verdere onderzoek is ge bleken dat de 34-jarige verdachte beschouwd kan worden als een be langryk dealer in Venray die zich vooral bezig hield met de verkoop van heroïne/cocaïne. Bij de Stichting Modevakon- derwijs Venray slaagden voor costu- miêre Dinie v. Arensbergen uit Meerlo, voor coupeuse Marianne Boon uit Venray en Hedwig Maes- sen uit Well en voor lerares Anne- mie v.d. Staak uit Venray-Heide. Na een kursus te hebben ge volgd is Pierre Pijpers, warme bak ker op de Grote Markt geslaagd als natuurdesembroodbakker. Daar door is hy vanaf heden toegelaten tot de Nederlandse Vereniging van Zuurdesembakkers. Aan de Hogeschool Eindhoven slaagde Antoinette Bonants, Hel- frichstraat 15, Venray voor HBO ver pleegkundige. Aan de Biologische School te Horst zyn geslaagd: Rob van Huet Oostrum: Louise Janssen. Venray; Marco Classens, Castenray; Martin Peetere, Leunen; Peter Vervuurt Leunen; Marie-Louise Wynhoven, Leunen. Aan de Hogeschool Nymegen slaagde Freek Dirkx uit Oostrum voor fysiotherapeut Geslaagden VWO, KSG Jeru salem, 2e periode. Gymnasium B: Rik van Kempen, Holthees; Christa Kuypere, Oirlo. Atheneum A: Loli ta Garrido y Partida, Venray. Athe neum B: Rob Sybera, Venray. Geslaagden Havo, KSG Jerusa lem, 2e periode: Daniella Bom, Venray; Kim Huizer, Venray; Karen Vogelsangs, Overloon; Stephan de Weert, Venray. 'De Staatslotery heeft in Venray weer een winnaar van een grote pry's'. Dit deelde dhr. Hoedemae- kere van foto-Hoedemaekere ons de ze week mede. Een halfjaar geleden startte deze zaak met de verkoop van staatsloten. Onlangs werd een lot verkocht waarop een prys van maar liefst ƒ50.000,- gevallen is. DWERGG EITJE ONTSNAPT De politie en de eigenaar hebben geen verklaring hoe een dwerggeit je uit de tuin van een woning aan de Beek in Mereelo is verdwenen. Het kan ook zyn'dat dit geiye is gestolen. Mochten er echter men sen zyn die meer weten over dit verdwenen geiye dan kunnen zyn kon takt opnemen met de politie.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5