Zonwering Zonw A.s. zaterdag opening tentoonstelling 'Speelgoed zonder grenzen' Weerspreuken Twee veertigjarige jubilarissen bij 'De Peelklank' Ysselsteyn AGENDA Start bouwaktiviteiten ziekenhuis Vier dagen fletsplezier VAN OORSCHOT MODE Zondag 1 juli grote autocross in Castenray Kompleet ZONWERING VENRAY BV Sporthal Gevonden Ingezonden PEEL EN MAAS Nieuwe doelstelling voor Amnesty International PEEL EN MAAS 9'n' PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni - Pagina 3 Direkteur Patiëntenzorg van het St Elisabeth Ziekenhuis, dr. J. van Rens, bewees vrijdagmiddag voor een zeer selekt gezelschap dat hy zelfs een laadschop kon bedienen, want als een geslaagde leerling bediende hij de laadschop om de eerste kubieke meter zand te ver plaatsen tussen het ziekenhuis en de voormalige verpleegstersflat. Op die plek komen poliklinieken voor dermatologie, voor de keel-, neus- en oorarts en voor hartonderzoek. Hoofdaannemer Jan Verhoeven was tevreden over de eerste aanzet van de geplande uitbreiding. Maar er zijn meer bouwaktiviteiten te verwachten, want er komt een nieuw restaurant in de voormalige wasserij en onderzoekruimten op de begane grond van de verpleeg stersflat Ook de centrale hal zal worden aangepast aan de eisen van deze tijd. Na verhuizing van het la boratorium naar de achterzijde van t^het ziekenhuis aan de Hoender straat zal ook de ruimte van het ..huidige laboratorium worden ver- w bouwd tot poliklinieken. Voor de officiële start had de heer Van Rens nog eens gewezen op de lange weg die er afgelegd was voor dat deze start een feit kon worden. Het was eigenlijk een jubileum want precies 12y2 jaar geleden is de eerste aanvraag voor de uitbreiding Direkteur van Rens stapt in de ca bine van de- laadschop om vervol gens, alsof hij het dagelijlts doet, de eerste m3 zand te verplaatsen. Hier mee is de verbouwing officieel gestart ingediend. Om aUerlei redenen was het steeds vertraagd o.a. door de bouwstop, het bouwplafond voor de gezondheidszorg, de beddenreduk- tieregeling en de diverse bezuini gingsronden van de overheid. Het ziekenhuis is in 1970 als een modem ziekenhuis geopend, de plannen werden echter in de zesti gerjaren gemaakt met de toenmali ge visies op bevolkingsgroei, gezondheids- en ziekenhuiszorg, met de eisen van toen. Reden ge noeg om een bouwaanvraag in te dienen om uit te breiden. Boven dien werd in 1980 het Horster zie kenhuis gesloten. Een derde reden was de toename van het aantal specialisten. By de opening in 1970 waren slechts en kele vakken full-time aanwezig. Ge leidelijk ontstonden dubbele en zelfs driedubbele bezettingen per vak. Een vierde reden voor nodige uitbreiding is de toename van de specialismen: de orthopaedie in 1979; de cardiologie in 1981 en poli klinische revalidatie in 1983. Ver der is er dan nog de fusie met het St. Maartens Gasthuis in Venlo. In die fusie stond voorop: het behoud van de klinische funktie te Ven ray èn de uitbreiding van de poliklini sche ffinkties. Daarom werd in Ven- ray gestart met de poliklinische zorg voor longgeneeskunde, urolo gie, reumatologie en kaakchirurgie. De Toerklub Overloon organi seert voor de 8ste maal de fietsvier daagse voor toerfietsers van 2 t/m 5 juli in de omgeving van Overloon. De eerste voorinschrijvingen zijn reeds binnen. Dit jaar is de TKO be gonnen met de mogelijkheid te scheppen van voorinschrijving. Het grote aantal deelnemers van 520 in 1989 was de reden om de organisa tie wat grootser op te zetten. Dege nen die gebruik maken van die voorinschrijving hebben daarby gratis toegang tot de prachtige bota nische tuin 'd'n Hof in Overloon. Met deze 8ste TKO Fietsvierdaag se hebben de organisatoren weer een kombinatie gevonden tussen gezelligheid, gezondheid en ont spanning. De routes die uitgezet zijn in de omgeving van Overloon zijn vol afwisseling en lopen door bossen en heide, langs water en over mooie landwegen. De start plaats is evenals andere jarten by 't Hof van Loon. Er zijn keuzemoge lijkheden tussen 3 afstanden, na melijk 20, 35 en 50 km. Indien men minimaal drie keer deelneemt ontvangt men op de laatste dag een prachtige herinnering. De pauze plaatsen geven een echt rustpunt,, waar men kan genieten van gratis koffie of limonade en van het vaak mooie uitzicht op de Maas of bos sen. Degenen die de 20 of 35 km rij den kunnen ook deelnemen aan de routekwis. Deze routekwis heeft een tweeledig doel, enerzijds de mensen dwingen in de natuur eens goed om zich heen te kijken en an derzijds het meedoen aan de kwis, waaraan prijzen verbonden zijn die op de laatste dag uitgereikt zullen worden. Naast de voorinschrijving kan men ook inschrijven en starten iedere dag bij 't Hof van Loon van 16.00 tot 19.30 uur. Om 20.50 uur L Vliegt de zwaluw hoog 't blijft overwegend droog Juli zonnebrand, wenst de man op het land. Is de eerste juli regenachtig, gans de maand is twijfelachtig. sluit de pauzekontrole en om 22.00 \iur sluit de eindkontrole. De routes zijn met pijlen aangegeven, terwyl men daarnaast iedere dag een rou tebeschrijving ontvangt. Men kan ook apart per dag deelnemen. De reakties van de 520 deelne mers van vorig jaar waren zonder meer goed en dat doet de verwach ting voor dit jaar tot 600 deelne mers stijgen. Vele fietsliefhebbers, gezinnen met of zonder kinderen, ouderen en jongeren, velen zullen weer kunnen genieten van vier mooie fietsdagen. Kosten: Bij voorinschrijving ont vangt men een gratis toegangskaart voor de botanische tuin 'D'n Hof. Voor volwassenen met herinnering voor vier avonden ƒ9,-; zonder her innering ƒ6,-. Kinderen kunnen gratis aan de routekwis deelnemen, terwijl volwassenen ƒ2,- betalen. De routekwis gaat over de eerste drie dagen. Kinderen tot 14 jaar mogen alle vier avonden deelnemen met herinnering voor ƒ6,-. Het is ook mogelijk om per avond deel te ne men, de kosten voor volwassenen bedragen dan ƒ3,- en voor kinderen ƒ2,- per avond. Voor inlichtingen kan men te recht bij Jan Arts, tel. 04788-1879 en Jan yan Kempen, tel. 04788- 2049. Grotestraat 73. Venrav Helmond, Roosendaal, Boxmeer, Oss, Venray. Zondag 1 juli a.s. organiseert ACC 't Veule, onder auspiciën van ASUZ en in samenwerking met SV Castenray en Ryvereniging Een dracht, weer haar jaarlijkse auto cross op het terrein De Versen aan de Sinnestraat. Er wordt gereden: de 1300cc, I600cc. 2000cc, de vrye klasse en de rodeo. Er hebben zich, zoals in vorige ja ren. ook weer veel Casten rayse cou- In de nacht van vrijdag 16 op za terdag 17 juni jl. werd in het cen trum van Venray een bromfiets gestolen, althans een gedeelte daar van. Een 20-jarige inwoonster had haar bromfiets achter het huis in een fietsenstalling staan. Het voor wiel van de brommer was voorzien van een ketting en verbonden aan de stalling, om diefstal te voorko men. Helaas, de bromfiets werd ont vreemd. De dief liet het voorwiel echter achter. Omdat de jongedame toch een vervoermiddel moest hebben schaf te zy zich een week later een fiets aan. Om deze extra te beveiligen ge bruikte zij de ketting waarmee het voorwiel van haar brommer vastzat. Dat voorwiel verstopte zy achter een plank in de fietsenstalling, in de veronderstelling dat dat wiel daar wel veilig stond. Niets was minder waar want afgelopen zon dag moest zy konstateren dat ook het voorwiel van haar brommer verdwenen was. De dief heeft nu dus eindelijk een komplete brommer... Spelen met cijfers Vorige week zegden wij u toe, ver der in te gaan op de cijfers uit de Ruimtelijk Economische Struk- tuurvisie. Helaas kunnen wij die belofte geen gestalte doen, maar we komen daar ongetwijfeld volgende week op terug. Zondag 1 juli a.s. organiseert de Vriendenkring van drumband/fan fare 'De Peelklank' uit Ysselsteyn wederom haar jaarlijkse openlucht concert op het nog mooie groene Lovinckplein in de kom van het dorp. Tydens dit Openluchtconcert vindt ook de huldiging plaats van twee leden van de Peelklank welke 40 jaar lid zyn van een muziekver eniging. De twee leden zyn: H.J. Peeters, in Ysselsteyn beter bekend als Peeters den tuinder, en A. (Toon) Tielen. Toevalligerwijze zijn beiden afkomstig uit Meterik waar zy by fanfare Concordia hun eerste schre den op het muzikale pad zetten. H. Peeters speelde hier de cornet, vooral bij oudere muzikanten nog zeer goed bekend. In Ysselsteyn bespeelde hy geen instrument meer by de vereniging maar maak te hij van 1963-1989, dus 26 jaar, deel uit van het bestuur waarbij hij de opleiding van de jeugd en de daarmee samenhangende kontak ten met de muziekschool op voor treffelijke wijze behartigde. Zo goed dat de Ysselsteynse fanfare een bij zonder groot aantal jeugdige muzi kanten binnen haar gelederen heeft. De omgang met de jeugd deed Han Peeters op zyn eigen manier, bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. Het Geschied- en Oudheidkundig Museum 't Freulekeshuus' in Ven ray organseert van 30 juni tot en met 14 oktober 1990 een tentoon stelling over en met speelgoed. Deze tentoonstelling heeft de titel gekre gen: 'Speelgoed zonder grenzen'. Deze tentoonstelling wordt geor ganiseerd in samenwerking met het Niederrheinisches Museum fur Volkskunde und Kulturgeschichte Kevelaer in Kevelaer, de Speel-O- Theek Venray en een aantal parti- kuliere inzendingen voor deze ten toonstelling. Ook voorwerpen uit de eigen kollektie worden opgenomen in deze tentoonstelling. Het speel goed is afkomstig uit heel Europa, vooral uit Duitsland. Het speelgoed uit Kevelaer is afkomstig uit de gro te verzameling van Julianne Metz- ger, die daar is ondergebracht De Speel-O-Theek Venray heeft speelgoed ter beschikking gesteld dat normaal in de uitleen is. Daar naast wordt er een aparte speel hoek ingericht in de tentoon stelling. waar kinderen kunnen spelen met het materiaal van de Speel-O-Theek. De ouders kunnen dan rustig naar de schatten uit eigen jeugd kijken. Op de tentoonstelling zijn o.a. te zien: poppenhuizen uit het begin van deze eeuw; paarden op wielen; poppen, oude en moderne; model treinen en oude treinstellen; speel goed altaartjes; een kerstkribbe in de vorm van een berg, genaamd de 'Weihnachtsberg'; legostenen; playmobil-trein; poppenwagens; Holy-Hoby-poppen; serviesjes; etc. By deze tentoonstelling ver schijnt een boekje van de hand van J.RG. Renkens met de titel 'Speel goed zonder grenzen'. De tentoonstelling wordt geopend op zaterdag 30 juni 1990 om 14.30 uur in 't Freulekeshuus', Eindstraat 8, Venray. Voor informatie over de ten toonstelling kunt u zich wenden tot de voorzitter van het museum de heer J.J.A. Gootzen, thuis tel. 04780-84178 of het museum 04780- 83880. Het museum is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Groepen op af spraak. waarbij tijd geen rol speelde en hy de jeugd vooral wees op de waarde van de instrumenten en de daaruit voortvloeiende verantwoordelijk heid ten opzichte van de gemeen schap die de instrumenten ge schonken heeft aan de vereniging. Han Peeters bevreemdde het toendertijd nogal toen hij nog niet zo lang wonend in Ysselsteyn al ge vraagd werd voor een bestuurs- funktie. Toen de toenmalige voorzitter H. Jenniskens (Pascher Har) hem toendertijd dan ook op belde, dacht hij in eerste instantie: 'Hy zal toch niet opbellen omdat hy meent dat ik de van hem gekochte biggen nog niet betaald heb'. Desal niettemin is hy toch bestuurslid ge worden en gedurende vele jaren gebleven. Ook nu hy bestuurslid af is geeft hij bij zijn aanwezigheid by repetities en optredens nog steeds blijk van grote belangstelling voor het wel en wee van de vereniging. De tweede jubilaris, A. Tielen, bespeelde bij fanfare Concordia uit de Meterik een hele rij van instru menten alvorens hy naar Yssel steyn verhuisde. Dit waren achter eenvolgens: trompet, trombone, tuba, bariton en vanaf zyn meespe len bij de Peelklank de grote bas. Naast het muzikant zijn in de ver eniging maakte hij zich nog op tal van andere wijzen verdienstelijk voor de vereniging. Waar het de ver eniging aangaat is by na niets hem te veel en is zijn inzet enorm. Een inzet die hij ook van andere muzi kanten verwacht, ook al hebben die daar soms wat moeite mee. Een opsomming van de diverse baantjes binnen de vereniging laat de volgende rij zien: beheerder mu ziekarchief, oftewel de muzikale kluis (de heer Tielen is in het dage lijks leven bankdirekteur); voorzit ter van het toenmalige comité Ysselsteyn Lentefestein; mede organisator van de Kerstconcerten; lid van de muziekcommissie en 2e dirigent. Als muzikant speelt A. Tie len nog altijd zijn toontje mee en als bassist is dat een zware toon. Als het aan hem ligt, hoopt hy dat ook nog lang vol te houden. Naast de huldiging van beide he ren krijgen fanfare en drumband ruim gelegenheid hun muzikale kunne te laten horen tydens dit in Ysselsteyn bijzonder populaire openluchtconcert. Dit concert wordt georganiseerd door de Vriendenkring de dona teursvereniging van de Peelklank en aangeboden aan de Ysselsteynse bevolking en andere belanstellen- den. De Vriendenkring weet zich gesteund door een nog steeds in aantal groeiend ledental en daaruit voortvloeiende geldelijk bydragen. Zo kunnen tijdens het opluchtcon- cert ook weer enkele instumenten aan fanfare en drumband worden overhandigd door de voorzitter van de Vriendenkring dhr. L. Bollen. In strumenten welke binnen een nog steeds groeiende vereniging als de Peelklank bijzonder welkom zyn. De Peelklank is dan ook bijzonder veel dank verschuldigd aan haar Vriendenkring. Na afloop van het populaire con cert, waarbij de liefhebbers van fan faremuziek bijzonder goed aan hun trekken kunnen komen, treden ook nog op het Seniorenorkerst uit Venray en het accordeonensemble 'Helmond AK', die het plezierig toe ven maken op het Lovinckplein. mits het weer ook meewerkt By slecht weer wordt uitgeweken naar het clubhuis T)e Smelehof BIJENZWERM IN LUIFEL Een Ysselsteynse imker werd ter hulp geroepen om een in een luifel van een woning aan de Kruiden- laang genestelde bijenzwerm weg te halen. Dat deed deze imker op des kundige wyze en kreeg daarvoor de dank van de bewoners. reurs opgegeven, die zich weer in verschillende groepen hebben ver deeld, om uit te maken wie dit jaar de beste zal zyn. Na drie manches verreden te hebben, komt daar dan ook een persoon uit die zich de gro te kampioen van Castenray mag noemen. Verder worden er nog de grote winnaarsrace, de afvalrace, de da mesrace en de crazy race gereden. Reden genoeg dus om op zondag 1 juli eens te gaan kijken naar die au tocross. De wedstrijd begint om 11 uur zo dat de voetballiefhebbers op tyd thuis zijn om de W.K. thuis op de t.v. te zien. Het terrein De Versen wordt aan gegeven door bordjes. De Wetteling Donderdag: Rooyse VK Vrijdag; Rank Xerox Jumpers Zaterdag: Café Josette 16.30-17.30 17.30-19.30 19.00-20.00 16.30-17.30 17.30-20.30 17.30-21.00 21.00-23.30 Maandag: Gemeente Rooyse VK Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub De sporthal is gesloten van 4 ju li tot 21 augustus. Gevonden voorwerpen van 19 tAn 25 juni Blauw regenpak; zwarte da mesportemonnee; zilverkleurige armband; vier sleutels in etui; een huissleutel aan label; twee sleutels; één voordeur- en één achter deursleutel; handtas met inhoud; verzekeringsplaatje van bromfiets; twee pakken met bruin papier in houdende witte doosjes; fietspomp. Voor inlichtingen kunt u zich ty dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst 224. Gemeente Venray zet punt achter juridisch gevecht De uitkeringsgerechtigden die het in 1985 gekregen voorschot op hun uitkering nog niet hebben te rugbetaald aan de gemeente mogen dit houden. Mensen op wie het voorschot wel is verhaald, hebben pech: zij krijgen het geld niet terug. Alleen de mensen die beroep heb ben aangetekend tegen de maatre gel, krijgen het terugbetaalde bedrag weer overgemaak.t Alhoewel de gemeente de ziens wijze van de Kroon niet kon delen, zit er voor haar weinig anders op dan zich er bij neer te leggen. De ge dupeerde mensen zullen de ziens- en handelswijze van de gemeente evenmin kunnen delen. Naar myn mening vraagt dit om problemen. a. Mensen die 'naïef en te snel te- rugbetaald hebben (kunnen naar- de centen fluiten). b. Mensen die beroep aantekenden tegen de maatregel krijgen het geld terug (terecht). c. Mensen die nog niet terugbetaald hebben, mogen het voorschot houden (laat maar zitten). Mogen/moeten niet alleen de gedu peerden, alle biygers hieruit kon- kluderen, om in 't vervolg vooral niet te snel 'betalingen' aan de ge meente te doen overmaken? In bovengenoemde kwestie blykt namely k duidelijk naar voren te komen, dat een faire houding niet loont' M. Voermans-Linders Deumeseweg 77 5812 AP Heide 'n abonnement waard DOORRIJDEN Een 22-jarige autobezitster par keerde haar auto op de parkeer plaats bij de Tbrro, zaterdag omstreeks 1130 uur. By terugkeer by haar auto ontdekte zij dat haar auto beschadigd was. Uit de sporen viel op te maken dat dit door een trekhaak van een ander motorvoer- i tuig moet zyn veroorzaakt De ver oorzaker heeft geen visitekaartje achtergelaten. Graag de hulp van getuigen. Die kunnen zich melden by de politie. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schreven en J. Wittgen: H. SCHRAVEN Stationsweg 15, tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon, E. de Muinck Keizer, A. Coenen, F. Schmeetz, D. Vercauteren en J. de Vocht: D. VERCAUTEREN Merseloseweg 33, tel. 82200 DR. KEIJZEK Van Beurdenstraat 10, Ysselsteyn tel. 04785-1777 vrijdag 1800 tot zondag 24.00 uur Vbor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 1800 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrjjdag. Openstelling: zaterdag van 9.0Ó tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G van GEMEKT, tel. 80700 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GAM. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak G. GELLING Julianasingel 24, tel. 10956 DIERENARTSEN PRAKTIJ K W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak J. van WINDEN Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKO LENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktjjk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 Paik Ok-kwan is vrij. Een span doek boven de Grotestraat laat dit de Ven rayse mensen nog eens we ten. Enkele weken geleden konden wjj u dit al mededelen. Na 15 jaar onschuldige gevangenschap is hy nu eindelyk vrij. Vrymede door de inzet van Amnesty International in Venray. Op 21 mei werd Paik Ok- kwan met enkele medegevangenen op vrije voeten gezet, een week na dat het foto-album, dat de Venrayse Amnesty-groep had samengesteld, was verstuurd. Carola Hoedemaeckers van Am nesty weet niet zeker of dit foto album de laatste aanzet tot deze vrijlating was. Zij vermoedt dat de versterkte vriendschap tussen Zuid-Korea en Japan hier ook iets mee te maken heeft. In Japan zitten veel Koreanen in mensenrechten- groeperingen. Hoe het ook zij. de Venrayse bydragen, de afgelopen vyfjaar zyn in ieder geval niet voor niets geweest Inmiddels heeft de Venrayse Amnesty-groep een nieuwe zaak ge kregen waarvoor de groep zich kan inzetten. Het gaat hier om een aan tal mensen uit Sri-Lanka die door de militairen opgepakt is en waar sindsdien niets meer van is vernomen. De Venrayse Amnesty-groep zal waarschijnlijk naar de autoriteiten aldaar schrijven en vragen waar de ze mensen gebleven zyn, of ze ge zond zijn en waarom zij opgepakt zyn. Bovendien zal om een eerlijke berechting gevraagd worden, als de ze mensen iets gedaan hebben. Net als de aktie voor Paik Ok-kwan ver wacht Carola Hoedemaeckers dat ook deze 'case' (zo noemt men dat bij Amnesty) een langdurige aktie zal worden. 'n abonnement waard

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3