DIENSTEN PEEL EN MAAS VV V-nieuws PEEL EN MAAS Donderdag 28 juni - Pagina 16 pEEL Grote Kerk Deken CJ.R. Buschman, Eindstraat 6, tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M.. Patersstraat 29, tel. 82385 b.gg 85855. Zaterdag: H.H. Eerste marelaren van de Kerk van Rome. 9.00 Lsm. Peter Jan Rutten, echtgen. en overl. kinderen; Jozef Aarts en Antoinette Janssen. 19.00 ZONDAGD1ENST; Riek Beelen-Beerkens; overl. ouders Clephas-Lindere en Arno; Antonia Janssen-van Vegchel (koll.); Jan v.d. Vorle (koll.). Zondag: 13e Zondag door het jaar. 8.00 Lsm. An Gossens- Takkenberk (koll.); voor de paro chie. 9.30 Lat Hgm. Jo Wennekere- Muysera; Wilhelmina v.d. Munckhof-Sangers; Wilhelmus Hu- bertus Janssen; overl. ouders Kersten-van Ticheloven; Drina Amst; Nelly Janssen-Muis (koll.). 11.00 H. Mis met volkszang; overl. ouders Coopmans-van Kessel; Piet van Lipsig (koll.); Teng Janssen (koll.); Theo Zagwyn (koll.); Antonet Janssen-Jans (koll.); Mie Swinkels- Seykes. Maandag: 9.00 Lsm. Piet Janssen-Oudenhoven en overl. lam.; Theodora Creenters en overl. fam.; overl. ouders (B). Dinsdag: H. Thomas, apostel. .9.00 Lsm. tot zekere intentie. 19.00 Lsm. oude stichtingen. Woensdag: H. Elisabeth van Por tugal. 9.00 Lsm. overl. fam. Greefkens-Potten en kinderen; He lena Amoldina Haenraets en H.E.H. Henricus Haenraets (S). Donderdag: H. An toni us Maria Zaccaria. 9.00 Lsm. voor de wereld vrede. 19.00 Lsm. overl. ouders Jans-Beken-van Kessel, zoon Ar nold en kleindochter Jacqueline; ouders Van Osch-Hebben. Vrijdag: Maria Goretti. Eerste vrydag van de maand. 9.00 Lsm. te.v. het H. Hart van Jezus voor roe pingen tot het priesterschap, diako- naat en het religieuze leven. 14.00 PI. Huw.Mis bruidspaar Patrick Bae- ten en Jolanda Reyndere, Sche perstraat 29. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. Harrie Messemaeckers. 19.00 ZONDAGDIENST. Sven Ari- aens (koll.); ouders Driessen- Wagemakers; Mechelina Derksen (koll.); Tteng Janssen (koll.); Antonet Janssen-Jans (koll.); Jan Flinsen- berg en overl. fam.; Jan v.d. Vorle (koU De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Akolieten: Zondag: 9.30 Louis Truyen. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Lektor: G. de Groot. Zon dag: 8.00 maikel en Maurice Brons? 9.30 Wil co Jansen, Ramon Khnc- kenberg, Bjom Kleeven; 11.00 Ma- ryke Schuurs en Hayleyann Thvemier. Lektor: T. Verbeek. Lancaster introceert: Vier nieuwe zonprodukten de unieke Sun Control Card Gekontroleerd zonnen is de nieu we trend. Veiligheid heeft de hoog ste prioriteit gekregen en verwon- derlyk is dat niet. I miners, onder zoeken van wetenschappers uit de hele wereld tonen glashard aan, dat de ultraviolette (UVj stralen schade lik zyn! Huidirritaties en voortydi- ge rimpelvorming zyn de onschul digste gevolgen. Veel ernstiger is het in snel tempo toenemende aan tal mensen met kwaadaardige me- lanomen. In de afgelopen 60 jaar heeft het aantal gevallen van huid kanker zich vertienvoudigd, met een sterftecyfer van 1 op 4 (volgens een Duits onderzoek). I Noodzaak Dermatologen zyn het er over eens, dat 20 minuten zon voor de onbeschermde en niet gebruinde huid al genoeg zyn om veranderin gen teweeg te brengen, die tot huid kanker kunnen leiden. Het steeds groter wordende gat in de ozonlaag, waardoor de ongefilterde stralen in hun volle koncentratie de aarde be reiken plus de toenmende milieu verontreiniging versterken de negatieve gevolgen van het zon licht Gelukkig dringt het tot steeds meer mensen door, dat intensieve bescherming in de zon absolute noodzaak is! De vraag naar zonne- produkten met hoge beschermings- faktoren en 'sunblocks' is de laatste tyd dan ook opzienbarend Nieuwe produkten Naast de Sun Control Card intro duceert Lancaster dit vooijaar vier nieuwe produkten om het veilig zonnebaden voor elke omstandig heid en voorkeur en ieder huidtype mogelijk te maken. Dat Lancaster een individueel beschermingspro gramma essentieel vindt bewyst het feit dat de Sun Cosmetics lyn van Lancaster nu 35 verschillen de zonneprodukten telt De nieuwe produkten zyn: PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray Kapel St. Servatius Zaterdag: 1890 Liturgieviering met volkszang Voorganger: J. Korff. Misdienaar: Bas Dirkx. Lektor: P. Wittenbols. Zondag: 990 Liturgieviering met koor en volkszang Voorganger: J. Korff. Lektor: Br. Arte mi us. Maandag: Geen viering Dinsdag: 16.45 Liturgieviering Woensdag: Geen viering Donderdag: 16.45 Liturgie viering Vrydag: Geen viering Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 1890 ZONDAGSVIE RING. Gerard Bollen (koll.); Leen v. Gerven-Linders (koll.); Ans Esser (koll.); Antoinet Janssen - Flinsenberg en dochter Door. Zondag: 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoogmis gezongen door de Zangers van St. Frans. Harrie Bouten; Konrad Thys- sen en overl. fam. 11.45 Voor de pa rochie. 18.00 Overl. ouders Janssen-Krijns en kinderen. Maandag: 8.00 Tbt zekere inten tie. 19.00 Overl. fam. Philipsen. Dinsdag: 8.00 Voor bijzondere in tentie. 19.00 Michel en Karei De- rickx en overl. fam.; Harrie Vermeulen. Woensdag: 8.00 Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 19.00 Jeu Cop- pus (buurt). Donderdag: 8.00 Run. Springintveld-Geurts en Konings. "19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof- Sangers. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. Tbegewyd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 T.e.v. St Antonius. 14.00 Gezongen H. Mis b.g.v. 40-j. huw. Van Dijck-Hendriks. 19.00 Ge zinsmis fam. Janssen-Cup. Zaterdag: 8.00 Celina Rojer en Constant Rojer. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Pascal en Emiel Kusters. Zondag: 9.00 Jaap janssen? 10.15 Re- né Jansbeken; 11.45 Leo Pouwels; 18.00 Martin Leenders. Maandag: Sakia? Dinsdag: Roy Rutten; Don derdag: Roy Troisfontaine. Vrijdag: Roel. Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring t.e.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: 10.00 Eucharistieviering met zang. Jan Brekelmans (vrien den); Nelly van Elsen-Theuws (zusters en fam.). Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. uw weekblad Oil-Free Sun Lotion met BF 10 Deze verkoelende, olievrye lotion met een hoge bescherming is spe ciaal bedoeld voor de zongevoelige huid. Sommige mensen hebben snel last van irriterende en ontsie rende zonneblaasjes (Mallorca- aené), wat mede geweten wordt aan het gebruik in de zon van olie- en vetryke produkten. Voor hen is een olievry produkt ideaal! De Oil-free Sun Lotion bevat Heliotan, dat het bruin worden (en dus de natuurly- ke bescherming) bevordert In gro te, 200 ml flacon ƒ44,-. Oil-Free Sun Block Gel met BF 15 - Olievrye, verkoelende en niet plakkerige zonnegel voor de zeer zongevoelige huid. Deze gel bevat vochtigheidsfaktoren, die uitdro gen van de huid voorkomen en ab sorbeert 95% van de UV-straling. Houdt de huid zacht en soepel. Sti muleert de vorming van pigment en dus het bruin worden van de huid, dat in feite niets anders is dan de vorming van een natuurlijke be scherming tegen de schadelijke UV- stralen. Ideaal voor de huid die geen olie- of vetryke produkten in de zon verdraagt In 100 ml tube ƒ33,-. Vitalizing Sun Treatment met BF 4 - Deze waterafstotende zonne crème met celaktiverende bestand delen voor gezicht en hals vervangt in de zon de gebruikelijke dagver zorging. Heliotan bevordert het bruin worden, terwyl proteïne (o.a. van gist-extract) de celstofwisseling aktiveert Het vochtgehalte van de huid wordt op peil gehouden en de huid blyft stevig en soepel. In 50 ml. tube ƒ40,-. Oil-Free Bronzing Gel met BF 4 - Olievrye, verkoelende en niet plakkerige zonnegel voor de nor male huid, die de voorkeur geeft aan vetarme of vetvrye produkten. De gel verfrist en houdt het vocht gehalte in de huid op peil (o.a. door propyleenglycol), waardoor de huid soepel blyft. Heliotan stimuleert de pigmentvorming en bevordert zo een gezonde bruining Per 100 ml tube ƒ29,-. SALON DE BEAUTE ZONNEKUREN Telefoon 04780-83877 Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor de 13e zondag door het jaar. Kinderwoorddienst Voor Martien v. Tilburg (koll.); overl. ouders (C); Annie Goumans; Marian Rutten-Camps (koll.); Maria Goumans-Janssen; overl. ouders Rouvroye-Ritzen; Theo Swaghoven; overl. ouders Siebers-Willemsen en zoon Guus. Zondag: 13e Zondag door het jaar. 890 Voor het geestelyk en ty- delyk welzyn van de parochie; overl. ouders Van Lin-Heiligers en zoon Nout 10.00 Hoogmis. Gregori aans. Voor Ber Jonkers (koll.); Jan Schmitz; uit dankbaarheid voor on ze gebedsgroep; Harie Janssen en overl. fam.; tot byzondere intentie. Maandag: 19.00 Stien Wynhoven-Philipsen; Ber Philip sen en fam.; dhr. Theuvenet (wan delaars). Dinsdag: Feest van de H. Tomas, apostel. 8.00 Tbt byzondere inten tie (T). Woensdag: Gedachtenis van de H. Elisabeth van Portugal. 19.00 Piet Vermeulen (koll.). Donderdag: Gedachtenis van de H. Antonius Maria Zaccaria. 19.00 H. Uur. Uitstelling van het Allerhei ligste. Jrgt Piet Basten. Vrydag: Gedachtenis van de H. Maria Goretti. Eerste vrydag 1890 Kruisweg-oefening 19.00 Ag nes van Ass; overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; Piet Vermeulen (tot byzonde re intentie). Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00 uur. Mededeling: Donderdagavond 5 juli om 20.00 uur: Gesprekskring voor volwassenen met kapelaan B. Clemens. Gedachte van de week: "Sterker dan het lot is de moed die het standvastig draagt". Akolieten en misdienaars: Zon dag: 890 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fyneman. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Vrydag: Al berto Alvarez. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Van Dyk-Claessens; Gerdina van Roosmalen; Harry Thuyls. Zondag: 8.30 Tot zekere intentie. 10.00 Ans van der Sanden-Basten; overl. ouders Linders-Hendriks; Jeu Arts (Gem.koor). Maandag: 9.00 Overl. leden van de fam. De Loey. Dinsdag: 9.00 Tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 Anneke van Arsen-van Soest (namens bew. de Gildestr. en Watermolenstr.). Donderdag: 9.00 Uit dank baarheid. Vrydag: Eerste vrydag van de maand. 9.00 Overl. van hen die of ferden met Allerzielen. Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Bonants-Groothuysen; overl. ouders Janssen-Peeters; overl. ouders Van Soest-van Vechel, Her man Bruggeman; Giel Vennekens en Hendrica Vennekens- Verschuren. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Astrid Heitling Irene Camps, Step hanie Janssen, Yvonne Thielen. Zondag: 8.30 Mark van Dyk, Rob Jeucken, Sander Schuurmans, Lu- do van Mil; 10.00 Pascalle van Ree- nen, Helga Thielen, Dan dra van Limbeek, Hanneke v.d. Ven. Maandeiykse kollekte: in dit weekend in alle H. Missen de by zondere maandelykse kollekte voor onze eigen kerk. Parochie Oirlo Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da mes Evers en Van Raay). Overl. van de fam. Bomm? Sjang Steeghs? uit dankbaarheid (J). Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren- koor). Uit dankbaarheid (L); Ma- thieu van Ryswyck; levenden en overledenen van de fam. Kusters- Vogelsang8; Johanna Gerritsen- Roelofs; Petronella Gommans-van Rhee namens de buurt; te.v. H. Ge- rardus (S). Woensdag: 14.00 PI. gez. H. Mis b.gv. 40-j. huw. echtpaar Lemmen- Versleyen. Vrydag: Eerste vrydag van de maand toegewyd aan de verering van het H. Hart van Jesus. 9.00 H. Mis te.v. H. Hart en voor priester roepingen; Carolien Philipsen? Ma ria Cox-Wolters namens fam. Wolters-Beterams. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis. Hen- drika Steeghs-Versteegen; overl. ouders Baten-van Arsen en dochter Truus; overl. ouders Bernard Jans sen en Wilhelmina Peters. Parochie Leunen 13e Zondag door het jaar. Eerste zondag van de maand: byzondere kollekte voor onze eigen kerk. Zaterdag: 13.30 Huw.Mis Anton ie Thielen en Ria Emonts. 19.00 In de ze mis zingt het Jonge Garde Koor uit Oirlo-, lsm. overledenen van de fam. Kuste rs; Harry Geurts (school); Harrie Versteegen; Teng Noyen (vw kleinkinderen); jrd. Gerard Willem- sen en zoon Piet. Zondag: 10.00 Hgm. Teng Claes- sens; Johannes Loenen en Leida Loenen-Poels. 11.15 Gest jrd. An toon Janssen en Elisabeth Maria Jenniskens. Maandag: 19.00 Lsm. Pastoor Ja- ques Haenen en overl. fam.; Theo Pouwels. Dinsdag: H. Thomas, apostel. 19.00 Lsm. overl. fam. Willems- Loonen? gest jrd. Gerardus Smits, echtgen., dochter Maria en Jaap Het bestuur van de jeugdclubs van het St Antoniuspatronaat ge kiekt op deze foto in 1934. De jeugd clubs omvatte de 'jonge wacht', de voetbalverenigingen 'de Valk' en 'Al batros', e.d. De geüniformeerde jonge wacht werd samengesteld uit leden van het patronaat De jonge wacht had eenzelfde opzet als de verkennerij. Behalve de wekelykse byeen- komsten werden er in de zomertyd div. wandelingen rondom Venray georganiseerd om hen zodoende kennis van de natuur by te bren gen. Trektochten per fiets werden er in augustus (schoolvakantie) ge maakt naar Zuid-Limburg waar de jongens dan in boerderijen werden ondergebracht. Op de foto zien we de direkteur van het jongenspatronaat (aan tafel) pater Anacletus Nielen ofin met links zittend de heren Antoon Ste vens en meester J. Wynhoven. Rechts zittend de heren Jac. Raay- makers en Th. v.d. Ven. Staande v.l.n.r.: Albert Stevens, Sjef Aerts, Math. Laurensse, Harry van Meyel en Johan Dekkers. Joosten. Woensdag: 19.00 Lsm. overl. fam. Weys-Thomassen; Wim Manders. Donderdag: 19.00 Lsm. Bert Jen niskens en echtgen.; Jozef Croy- mans, echtgen. en Martien Croymans. Vrydag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.45 uur ziekencom munie aan huis. 19.00 Lsm. te.v. H. Hart (vw offerblok); Maria Loonen- Scheffers; gest jrd. Hendrik Marcel lis en echtgen. Zaterdag: 19.00 Lsm. Harrie Ver steegen (vw fam. V.F.M.); Mien Litjens-Lemmen; Henk van Stra ten; jrg. Toon Verschuuren; gest jrd. Mathys Litjens en echtgen. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Sjef Drabbels en Jos Direks. Zondag: 10.00 Fred Litjens, Erik Direks en Paul de Klein? 11.15 Eef Leijssen en Frank Litjens. Misdienaars: ma t/m vr: 19.00 Marcel Broers en Robby Willems. Willen alle misdienaars sehrifte- lyk aan mijnheer pastoor doorge ven op welke dagen zy in de grote vakantie niet kunnen dienen! Lektoren: Zaterdag: 19.00 Mia Theunis. Zondag: Lies van Bavel. Rektoraat Heide Zaterdag: Geen avondmis. Zondag: 13e Zondag door het jaar. 11.30 Hoogmis ggj. voor Wim Derikx; Jan Janssen? Weilhelmus Voesten en overl. fam.leden; rector Cox (koll.). Akolieten: Richard Janssen en Mi chel v. Kempen. Misdienaars voor woensdag: Erwin en Inge. Woensdag: Gedachtenis van de H. Elizabeth van Portugal. 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Zaterdag: Geen avondmis. Rektoraat Veulen 16e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Ewals en echtgen,; uit dankbaarheid. Zondag: 11.00 Hoogmis voor Piet Verhoeven; jgt. Jac Nysen; Marlie Weys. Maandag: 8.00 H. Mis. Dinsdag: 8.00 H. Mis. Woensdag: 8.00 H. Mis. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrydag: le vrydag van de maand. 8.00 H. Mis te.v. H. Hart ti.v. de offeraars. Akolieten: Zondag: Bas Reintjes en Jan Pieter Litjens. Misdienaars: René Reintjes en Gertjan Holtermans. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Jo van Veghel en John, Piet Smits en fam. Lies Linskens-Takken (65 jaar). Zondag: 8.30 Gebedsdienst en communie. Int. Peter v.d. Ven en Bêr Zegers. 10.00 Hoogmis tz.i. en uit dank baarheid; vader en moeder Van Dyck en zoon Ser; Anny en Sjaak Jeuken; Josephina en Henricus Janssen en Jac. Janssen. Woensdag: 990 H. Mis te.v. de H. Jozef uit dankbaarheid en fam. Trines. Vrydag: 9.30 H. Mis te.v. het H. Hart (eerste vrijdag). Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 1 jul zal in het IMBO, Leunseweg 2a te Venray, ds. P. 't Hoen uit Venlo voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 9.30 uur. Ty- dens de dienst is er kinderopvang en wordt er kindemevendienst ge houden. In de Ned. Herv. Kerk te Blitters- wijck zal ds. P. 't Hoen om 11.00 uur eveneens de voorganger zijn. Hier is geen kinderopvang en kindeme vendienst. OECUMENISCHE BASISGROEP Heel de Kerk, heel de wereld A.s. zondag 1 juli is er een eucha ristieviering van de oecumenische basisgroep "Heel de kerk, heel de wereld". Thema van deze viering is "Vry zyn". Plaats: Kapel bejaarden centrum Het Schuttersveld, Berg weg, Venray. Aanvang: 11.15 uur. Voor de kinderen is er een kinder- nevendienst. De volgende vieringen zyn 12 en 26 augustus. Parochie Ysselsteyn 13e Zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Gerrit van Dyck; Jacq. Buise. Zondag: 9.30 ('Asperges mè')-, Geestelijk welzyn van onze paro chiegemeenschap. 11.15 Uit dank baarheid (C). Maandag: 19.00 Thei Janssen. Woensdag: 19.00 Overl. fam. Len- sen; overl. fam. Van Vegchel- Verheijen. Vrydag: 14.00 T.i.v. zilveren echtp. Van Schyndel-Thyssen. 19.00 Geen avonddienst Misdienaars: Zaterdag: 19.00 D. v.d. Burg en Marl. Potten. Zondag: 9.30 E. Jenniskens en B. Slangen; 11.45 R. en Ij. Jenniskens. Maan dag: I. Potten en B. Pouwels. Dins dag: N. Jaspers en C. Smits. Woensdag: K. Jaspers en I. Slangen. Vrijdag: 14.00 A Philipsen en B. Vergeldt Jongens en meisjes: schryf op een briefje op welke dag(en) je in de maand juli en/of augustus niet in het dorp bent en niet kunt dienen! Doe dat briey e by my in de brieven bus (naast de voordeur). Gedoopt: (en daardoor in de Kerk opgenomen) Harm de Wit (Veenmos 3) Proficiat! Doopschema: (Juli) Op de zonda gen 15 en 22 kan in onze kerk het H. Doopsel worden toegediend, eventueel ook op andere dagen bui ten de niet-genoemde zondagen. Maak tydig een afspraak! Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Marie v. Osch (ne. en ni.); Bern. Gielen en Marie Arts. Misd.: Ingrid Wismans en Anke Broeren. Zondag: 10.00 Tien Willekens. Misd.: Kim Thielens en Wendy Bo- nants. 11.30 T.e.v. H. Hart; Ser en Al. v.d. Hoogenhof (koll.). Misd.: Suz. Wilms en Yvonne Tyssen. Maandag: 8.30 Mathias Manders en Rosina Schanz en dochter. Dinsdag: 8.30 Piet v. Ryswyck. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 H. Mis voor Berta Michels-v. Ryswyck; Theod. Hendrix en Wilh. Engelen. Misd.: Bas Wilms en Wil lem Loonen. Donderdag: 8.30 Voor een zekere intentie. Vrijdag: Eerste vrydag van de maand. 8.30 T.e.v. H. Hart; Johan nes v. Ryswyck-Klaassen en kinderen. Zaterdag: 19.00 Sjaak v. Osch; Sim. v. Vegchel; Christ Kessels en Antonia Claes. Misd.: Roel Creemers en Martyn Wilms. Kerk poetsen: mevr. Arts- Creemers en mevr. V. Tilburg Archieffoto J. v.d. Putten. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bijbeltoespraak met als thema Het verderven van de aarde brengt Gods vergelding in de Koninkrykszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang geen kollekte. Rektoraat Vredepeel Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u bij ons kunt boeken. Juli: 1 t/m 22: Frans Halstentoonstel ling Haarlem 3 t/m 8: Chinees Circus 1990, Alkmaar 5 t/m 10: Internationaal Jazz Festival, Amsterdam 10 t/m 22: Groot Chinees Staats circus, Utrecht 11 t/m 15: North Sea Jazz Festival 1990, Den Haag 24: Madonna, Rotterdam 24 t/m 29: Chinees Circus 1990, Arnhem 28 en 29: Sfinx Festival, Amsterdam Augustus: 1 t/m 12: Groot Chinees Staats circus, Amsterdam 14 t/m 19: Chinees Circus 1990, Haarlem 18: David Bowie, Nijmegen 19: David Bowie. Maastricht 23: Fleetwood Mac, Utrecht 21 en 22: Belgium Rhythm 'n Blues festival, Peer 21 t/m 26: Chinees Circus 1990, Den Haag 23 t/m 31: Nationale taptoe 1990, Breda 24 t/m 26: Grand Prix van België, Francochamps 24 t/m 26: Aida, Den Bosch Grote schade bij brand woonhuis Donderdagmiddag omstreeks 14.00 uur zagen voorbygangers rook uit de bovenverdieping van een woonhuis aan de Noordsingel komen. Toen de brandweer met groot materieel arriveerde sloegen de vlammen al uit het dak. De felle wind joeg de vlammen hoog op. Door het inzetten van de ladderwa gen werd het vuur van bovenaf bestreden. De brandweer kon niet voorkomen dat de bovenverdieping geheel uitbrandde en dat ook het benedengedeelte grote rook- en wa terschade opliep. De schade wordt op meer dan ƒ100.000,- geschat; Op het moment van de brand was de eigenaar niet thuis. Wel lag op de bovenverdieping 'n kostganger in bed te slapen. Die werd door de rookontwikkeling wakker en kon de brandende woning verlaten. Omtrent de oorzaak van de brand stellen de deskundigen een onder zoek in. Er kon alleen worden me degedeeld dat de brand is ontstaan in de opkamer op de benedenver dieping. In verband met die brand, en het groot aantal kyklustigen, moest ge ruime tijd een gedeelte van de Noordsingel voor het verkeer wor den afgesloten. NOG MEER BRANDEN Een plastic kapje op een nacht lampje in een slaapkamer was aan het smeulen geraakt. Er ontstond zo enorme roet- en rookschade in een slaapkamer aan het Daslook in de wijk Landweert. De gealarmeer de brandweer hoefde niet in aktie te komen omdat de brand in de kiem werd gesmoord. Aan de Zeilbergseweg moest de brandweer nog even in aktie ko men voor een bermbrancye met ge- September: 1: Clouseau Live, Loenhout vaar voor het natuurschoon in die omgeving. Gelukkig is het zover niet gekomen en bleef het by enke le tientallen meters kaalgebrande vlakte. GROOT SUKSES VOOR POLITIE De politie betrapte een inwoner heterdaad bij een diefstal uit een bakkerswagen. De dader had zich twee kratten met daarin levensmid- delen toegeëigend alsook de in- houd van de kassa-lade. Tydens het verhoor bekende hy ook de diefstal van een snorfiets (die werd op zyn aanwijzing de volgende dag terug- gevonden) en een inbraak in een j personenauto. Hij bekende verder zich in de nacht van 5 op 6 mei te hebben schuldig gemaakt'aan inbraken in vier personenauto's. Hy is, in af- wachting van het verdere onder- zoek, ingesloten en zal worden voorgeleid 1 Zaterdag: H.H. Eerste martela ren van de Kerk van Rome. 19.00 Jgt Jan Peeters. Zondag: 13e Zondag door het jaar. 10.00 Ham Arts-Kuijpere. Maandag: 8.30 Byz. int. (MJ). Dinsdag: H. Tomas, apostel. 8.30 Fam. Botden. Woensdag: H. Elisabeth van Por tugal. 8.30 Ham. Nabuura. Donderdag: H. Antonius Maria Zaccaria. 8.30 Uit dankbaarheid (F). Vrijdag: le vrydag van de maand. Schoolmis. 8.30 Ter ere van H. Hart. Zaterdag: Zoete Lieve Vrouw van Den Bosch. 19.00 Jan Peeters en voor alle vakantiegangers. Misdienaars: Zaterdag: Rudy en Patricia. Zondag: Renzo en Olga. Lektoren: Zaterdag: Josien Claes- sen. Zondag: Jan Classens. Een gedachte: Zolang onze liefde voor de armen en de kleinen van de wereld ons geen pijn doet hebben we nog niet veel gedaan.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16