Raadsvergadering Meerlo-Wanssum Venray zet een streep onder de procedures naar aanleiding van de verschuiving van het betalingstijdstip van de uitkeringen Sportvissers organiseren bliksem-aktie 'Zuurstof Uitreiking diploma's Katholieke Technische School I Jerusalem bouwt voor een ander Henk Willems worstelt in Wouw met tracé supersnelle trein Ingezonden Eerlijk is eerlijk Fietsvier daagse De Peel Kleiduiven- wedstrijd Overloon Verhoging abonnement kabeltelevisie Jina PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni - Pagina 5 Jerusalem heeft in het kader van het 75-jarig jubileum een projekt geadopteerd: de bouw van een ge zondheidscentrum voor een dorp in Chili: Culipran. Via de organisa tie Memisa Medicus Mundi heeft de school kontakt gelegd met de initia tiefnemers in het Chileens dorp op 80 kilometer van Santiago. Het telt ongeveer 3.000 inwoners, die in hun bestaan voorzien door zelfstan dige landbouw of door arbeid voor grootgrondbezitters. De meeste mensen zyn er erg arm en daar naast is er veel ziekte. Op initiatief van de broeders Me- nesianos wordt gewerkt aan beter onderwijs en een betere gezond heidszorg. Het is de bedoeling dat de kinderen van Culipran op school meer kennis krijgen van gezond heidsleer en hygiëne. Het is ook de bedoeling dat meer aandacht wordt besteed aan gezondheidszorg en aan preventieve gezondheids- aspekten. Er is een gebouw nodig voor ver schillende aktiviteiten: - scholing van leerkrachten; - voorlichting aan vrouwen; - het spreekuur van enkele ver plegers; - het spreekuur van een vroedvrouw; - een EHBO-post; - de uitvoering van een vaccinatie programma. De bouw van dit gezondheidscen trum kost minder dan de bouw van één leslokaal in Nederland: ƒ22.000,-. Op de dag dat Jerusalem het feest van de drie jubilarissen viert zullen de leerlingen een sponsorloop hou den. Deze sponsorloop vormt het eerste deel van de aktie die voor het projekt in Chili zal worden gehou den. Ter gelegenheid van het 75- jarig jubileum van de school zullen in het najaar nog enkele akties wor den gehouden. In de maandagavond gehouden raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum werden de volgen de besluiten genomen. Het college werd door de raad ge machtigd in te stemmen met het ruilverkavelingsplan Melderslo. Dat plan omvat een gedeelte van de ge meente Meerlo-Wanssum. Vanuit de raad werd er wel op aangedrongen in de toekomstige bestemmings plannen rekening te houden met dat ruilverkavelingsplan. De raad zal met dit plan in de toekomst nog wel te maken krijgen, zeker als het gaat om investeren. Het zal nog wel vele jaren duren eer dat plan is uit gevoerd en de aanleg van wegen zal zeker nog twee jaar gaan duren. Voor dat de raad het college machtigde, hadden ze eerst duide lijke tekst en uitleg gekregen van uit de ruilverkaveling. Ook van de zijde van de Ruilverkaveling werd betreurd dat realisering soms vele jaren kan duren en soms bepaalde zaken reeds zijn achterhaald. BIBLIOBUS VOORZIENING Die werd konform het voorstel aangepast en dat betekent dat de stoptijd te Geysteren wordt terugge bracht met een kwartier en in Swol- gen de stoptijd een kwartier wordt uitgebreid. In Meerlo wordt als proef een jaar een avondopenstel ling gerealiseerd, naast de reeds be staande dagopstelling. De raad pleitte er voor te bekijken wat met de boekenschat van Bertus Aai]es kan worden gedaan. Moge lijk dat die kiihnen worden onder gebracht in de uitleenpost Blitterswijck. Daarnaast wordt on derzocht of en wat er gedaan kan worden aan het Nelissenfonds, dat bedoeld is voor de openbare biblio theek. Deze kan voorlopig nog niet in Meerlo worden geraliseerd. De raad stemde in met de fusie Li- magas/PLEM, waarvan de gemeente aandeelhouder is. In konkreto bete kent dat, dat de gemeente geduren de 10 jaar een winstrecht krijgt van jaarlijks 57.000,-. De raadsvoorzit ter benadrukte nog eens dat de ge meente niet mag klagen over zo'n winstuitkeringen Mevr. Minke sprak namens de PK-fraktie haar bezorgdheid uit over het voorstel waarbij het moge lijk werd in het bestemmingsplan Blitterewyck aan de Oude Heerweg een woning te bouwen. Dit mag niet gepaard gaan met een onveilige si tuatie. Volgens wethouder Rutten is er heden dezelfde situatie zodat er ook na die bouw niets veranderd. RONDVRAAG Dat op de Venrayseweg in Wans- sum te snel wordt gereden is be kend, maar of een daar in te stellen inhaalverbod, wat door de PK werd gevraagd iets zal veranderen betwij felde de voorzitter. Hy zal het wel met de verkeersdeskundigen be spreken. Een reeentelyk verkeers ongeluk aldaar heeft weer op die onveilige situatie gewezen. Zowel de Centrale Antenne en de aanleg van de fietspaden zal bin nenkort besproken worden met de Stichting CAI en met de Provincie. Deze punten hebben dus de aandacht. Of er op zaterdagavond al kermis kan worden gevierd zal met de ker misexploitanten worden bespro ken. Als de bevolking dat wil zal die mogelijkheid aan de orde komen. De raadsvoorzitter dacht dat de ker misexploitanten daar niet veel voor voelden omdat ze graag de zaterdag avond vry wilden hebben. PUBLIEKSTREKKER OF PUBLIEKS AFKNAPPER? Het zal best waar zyn dat Venray toe is aan een publiekstrekker voor het winkelcentrum zoals het VZO stelt, er aan voorbijgaand dat men hiermede fichzelf een bewijs van onvermogen afgeeft. Dat de heer Clephas meent dat het te ontstane parkeerprobleem als gevolg van bij voorbeeld de vestiging van C&A op gelost zou moeten worden door het busstation vanuit het centrum naar de Hulst te verplaatsen getuigt van een ongelooflyk gebrek aan inzicht, alleen al door tegen elk openbaar vervoerbeleid in te gaan waarvan een essentieel element gemakke lijk bereikbaar is. Het toont ook duidelyk aan dat de heer Clephas I geen gebruiker van het openbaar vervoer is en niet heeft nagedacht over de konsekwenties van zyn on zalig plan voor ouderen (die worden immers terecht zoveel mogelyk in het centrum gehuisvest), voor scho lieren en voor vele ander burgers die met het openbaar vervoer MOE TEN réizen. Het ergste is echter dat onderne mers menen dat een oplossing al leen door hen èn de gemeente èn tussen ondernemers onderling mo gelyk is. De gewone inwoner (nota bene degene waarvan de onderne mers het moeten hebben) staat er- by en kykt ernaar. Dit is inspraak la Venray 1990. G.G. van Dam Helfrichstraat 31 5801 XL Venray Noot van de redaktie: Het idee van dhr. Clephas is al leen maar een gedachte geweest, die bij de bespreking van de Ruimteiyk-Economische Struk- tuurvisie, by hem opkwam. Niet meer en niet minder, waarby hy ze ker niet de gedachte heeft gehad om het openbaar vervoer uit het centrum te verwijderen. De burger staat overigens hele maal niet buitenspel by de verdere ontwikkeling van het Ven ray se win kelcentrum. De Ruimtelijk-Econo mische Struktuurvisie. zoals die er nu ligt, is ontstaan na onderzoek in Venray. Vyfhonderd inwoners van de gemeente Venray zijn telefo nisch geënqueteerd terwijl ook nog eens 1.600 bezoekers van het win kelcentrum uitgebreid zijn onder vraagd. Er is dus geen sprake van alleen maar erby staan en er naar kyken... De Wereldwinkel Venray heeft een goede start gemaakt Al een paar weken staan op zaterdag tus sen 13.00 en 15.00 uur een aantal vry willigere op de hoek Grotestraat/ Henseniusplein in een kraam met derde wereldprodukten. En met sukses, want de belangstelling is groot In deze 'winkel' worden produk- ten verkocht zoals koffie, thee, sie raden, kaarten en speelgoed, die direkt afkomstig zijn van kleine be drijven in de derde wereld. In deze bedrijven zijn de arbeidsomstan digheden menswaardig en worden de opbrengsten eerlijk verdeeld. De artikelen worden rechtstreeks ingekocht by de producent en er wordt een eerlyk pry's betaald. Dit kan betekenen dat sommige pro- dukten iets meer kosten dan in een willekeurig andere winkel. Maar eerlyk is eerlyk. De wereldwinkel is er niet alleen voor de verkoop van produkten uit de derde wereld. By de meeste produkten wordt ook informatie ge geven via folders over de achter gronden van het pak koffie of het speelgoed. Ook de vrijwilligere zelf zyn met plezier bereid u meer te vertellen over de landen waar de produkten vandaan komen. Op die manier hopen ze ook in Venray de derde wereld wat dichter by huis te brengen. Mocht u meer willen weten over de Wereldwinkel Venray dan kunt u kontakt opnemen met Marlies van Zeben, tel. 11689. WINKELDIEVEGGES BETRAPT Personeel van een kledingzaak in de Grotestraat betrapten twee 18-jarige dames, afkomstig uit Roer mond en Venray, toen zy zonder te betalen een damesblouse van ƒ100,- wilden meenemen. Ze werden aan de politie overgegeven. Die ontdek te dat de dames nog zes paar oorrin gen hadden gestolen in een kadoshop in Venray èn dat ze zich recentelijk ook hadden schuldig ge maakt aan winkeldiefstallen in Den Bosch en Nymegen. De totale buit bedraagt naar schatting ƒ500,-. Het tweetal is in gesloten geweest en voorgeleid aan de hulp-officier en later, nadat proces-verbaal was opgemaakt, huiswaarts gezonden. Begin 1985 werd de betaling van de uitkeringen van sociale zaken verschoven van het einde van de maand naar de tweede week van de opvolgende maand. Om te voorko men dat uitkeringsgerechtigden daardoor in problemen zouden ko men werd aan de uitkeringsgerech tigden een overbruggingsuitkering aangeboden, die in termynen te rugbetaald diende te worden. Enkel uitkeringsgerechtigden gingen tegen deze verschuiving in beroep by de provincie, die hen in het ongelyk stelde, en vervolgens by de Kroon. De Kroon was echter van mening dat door de verschui ving de uitkeringsgerechtigden in hun belangen werden geschaad en oordeelde dat de overbruggingsuit kering dat niet andere maakte, om dat dit een niet toegestane wyze van bijstandsverlening was. Alhoewel de gemeente de ziens wijze van de Kroon niet kon delen, zat er voor haar weinig andere op dan zich er by neer te leggen en haar verdere besluiten daarop af te stemmen. In mei 1989 werd in de lijn van de Kroonuitspraken beslo ten de uitkeringen van degenen, die de overbruggingsuitkering niet hadden terugbetaald af te stemmen om te voorkomen dat meer by stand zou worden ontvangen dan waarop men volgens de landelijke normen aanspraak had. Met enige verbazing werd nadien kennis genomen van een uitspraak van de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State van 1 december 1989, nu de hoogste rechter in bijstandszaken. In deze uitspraak werd een verschuiving van het betalingstijdstip onder aan bieding van een overbruggingsuit kering aanvaardbaar geacht Een overbruggingsuitkering was niet langer een ontoelaatbare vorm van bystand, maar een aanvaardbaar middel om aan de uit wijziging van het betalingssysteem voortvloeien de bezwaren tegemoet te komen. Met erkenning dat er uiteraard ver schillen zyn tussen de feitelijke si tuatie in laatstgenoemde uitspraak en de Venrayse situatie meent de gemeente Venray dat de benadering wezenlijk andere ia Naar het oor deel van de gemeente is het alles zins denkbaar dat een toetsing destijds aan de criteria, die de Afde ling van Geschillen van Bestuur laatstelijk heeft gehanteerd, geleid zou hebben tot een andere uit spraak over de verschuiving van de betalingsdatum van de Venrayse uitkeringen. Tegen de door b. en w. bekrachtig de afstemmingsbeslissingen van mei 1989 tekenden vyf uitkerings gerechtigden beroep aan by de pro vincie. Tydens de hoorzittingen met betrekking tot de beroepsza ken heeft de vertegenwoordiger van de gemeente gewezen op de gewy- zigde rechtspraak en namens het gemeentebestuur aangegeven dat het volgen van deze rechtspraak zou leiden tot een vernietiging van de beslissingen van de gemeente. Hy heeft daarby tevens naar voren gebracht dat het verhaal van de nog niet vereffende overbruggingsuitke ringen in de meeste gevallen niet meer mogelyk zou zyn, omdat de termyn van vyf jaar inmiddels is veretreken. Inmiddels heeft de Commissie van Beroep van de provincie een beslissing genomen op de ingestel de beroepen en deze gegrond ver klaard. De uitspraken komen gelet op de ontwikkelingen in de recht spraak niet als een verrassing. Alleen de motivering van de uit spraken spreekt het college van b. en w. niet aan, omdat daar geen recht wordt gedaan aan de gewyzig- de rechtspraak en de daardoor voor de gemeente Venray ontstane si tuatie. Na ryp beraad heeft het college van b. en w. besloten een streep te zetten onder de perikelen met be trekking tot de verschuiving van de betalingsdatum en de verstrekte overbruggingsuitkeringen. Daarby is niet alleen acht geslagen op de jongste rechtspraak en het gegeven dat deuiog openstaande overbrug gingsuitkeringen niet meer ver haalbaar zyn, maar ook overwogen dat het wenselyk is om na meer dan vyf jaar een punt achter de zaak te zetten. Dat betekent in hoofdzaak het volgende.- - Er wordt geen beroep aangete kend tegen de beslissingen van de Commissie van Beroep van de pro vincie. - Alle nog openstaande posten ter zake verstrekte overbruggings uitkeringen in verband met de verschuiving van het betalings- tydstip worden afgeboekt - Er zullen in beginsel geen terug betalingen plaatsvinden, omdat aan niemands rechten tekort is gedaan en de uitspraken daartoe geen aanleiding geven. Het college van b. en w. realiseert zich dat sommige (voormalige) uit keringsgerechtigden daardoor in een voordelige positie komen te verkeren ten opzichte van degenen, die de overbruggingsuitkering wel hebben terugbetaald. Het gemeen tebestuur heeft evenwel degene, wat in zyn vermogen lag, onderno men om de situatie te voorkomen. Op dit moment kan het niet andere als in de ontstane situatie berusten. Al voor f 45.- per dag even er tussenuit knijpen in je eigen Huur-Opel. Waar u ook heen wilt, Happy-Rent wijst u de weg. In zo'n comfortabele luxe Huur-Opel. Het openbaar/ vervoer is duurder, kijkt u maar. i Per dag Corsa f45,- Per week f 287,- Kadett f 53,- f340,- Ascona f 62,- f395,- Vraag onze volledige tarieflijst aan. Reserveer tijdig. Prijzen zijn exclusief 10,5% BTW en inclusief all-risks verzekering en 200 km vrij per dag Atebe Garage bv Venray Oude Oostrumseweg 4, 5802 CC Venray Tel. 04780 - 8 62 00 SCHOUDERTAS ONTVREEMD Uit een café werd ten nadele van een 50-jarige dame uit Boxmeer haar schoudertas ontvreemd. In die tas zaten naast wat geld ook haar rybewys en paspoort Ze hoopt dat de dader tenminste haar rybewys en paspoort teruggeeft. RUIT MOSKEE INGEGOOID Met een steen werd de ruit van de Turkse moskee aan de Bindstraat ingegooid. DURE STOP VOOR JONGE FAZANTEN Woensdagmorgen omstreeks 9 uur zag een 36-jarige uit Belfeld af komstige bestuurder op de Venlose- weg een fazantenpaar met in hun kielzog een aantal jonge fazanten de snelweg oversteken. Omdat hy een dierenvriend is stopte hy om deze ongehinderd te laten overate ken. Dat stoppen werd te laat opge merkt door een 20-jarige uit Gamerwoude afkomstige bestuur der van een personenauto. Met gro te snelheid botste zyn auto tegen de reeds stilstaande wagen op. De ma teriële schade was groot maar letsel van betekenis behoefde niet gere gistreerd te worden. HET WAS ANDERS... Graag willen wy het bericht rekti- ficeren waarin sprake was van onvoldoende opletten van een 30- jarige bestuurder van een perso nenauto, toen hy vanaf de Stations weg de St Servatiusweg in wilde ryden en een 10-jarig kind door de auto werd aangereden. De oorzaak was echter dat het kind met zyn fietsje vanaf de Stationsweg linksaf de St Servatiusweg wilde inryden. Het kind lette onvoldoende op het verkeer wat hem van achteren na derde. De bestuurder deed nog alle mogeiyke pogingen het kind te ont- wyken maar dat lukte niet en het kind werd daarby geschept Men moet (toevallig) 'De Stem', het dagblad voor Zuidwest-Nederland, of het Brabants Nieuwsblad, dag blad voor West-Brabant lezen om te ontdekken, dat oud-wethouder Henk Willems als* burgemeester van Wouw andere problemen aan zyn hoofd heeft, dan hy ooit in Ven ray heeft gekend. In zyn laatste Venrayse wethouderejaar zat hy let- teriyk midden in de stront (sorry) vanwege de plannen voor de bouw van twee mestfabrieken: een in Ys- selsteyn en een in Heide. Vooral die laatste heeft hem niet lekker geze ten. Nu hy een dik halfjaar eerste burger is van het Westbrabantse Wouw, wordt hy gekweld door de Train Grande Vitesse (TGV), oftewel de Hoge Snelheids-lyn, oftewel de flitstrein, oftewel de supersnelle trein, waarvan het tracé rond spookt in zyn regio. Burgemeester Henk Willems, die ooit als raadslid in Venray wel te maken gehad zal hebben met het 'tonnenlyntje' in Oostrum zit nu op internationaal spoorwegniveau geschokt te reage ren op het alternatieve TGV-tracé, dat de technici langs 'zyn* Wouwse Plantage willen laten lopen. PAPIEREN VARIANT Het gaat allemaal om die super snelle trein, die vanuit Antwerpen met een vaartje van boven de 200 km/u door het Westbrabantse land moet jakkeren in de richting van het Hollands Diep. Voor het tracé schynen verschillende varianten te zyn. By toeval kwam burgemeester Willems van Wouw er achter, dat een 'onverlaat' de zg. Roosendaal- variant op papier wel erg ver naar het westen had omgebogen. 'Waar door', zo schryft De Stem, 'de TGV- passagiers straks van naby eerste klas uitzicht hebben op de nabyge- legen bossen in Wouwse Plantage. Volgens het nieuwe streekplan in wording, een natuurhistorisch waardevol gebied'. DOMPTEUR MALI-WEGGEN... "Voorlopig is het fantoom, dat dan weer eens rond Bergen op Zoom en dan weer by Roosendaal rond spookt, niet meer dan een papieren tyger van dikke viltstrepen op de landkaart' schryft Henk Boot in De Stem en vervolgt: 'maar overal waar de dompteur uit het verkeere- en wateretaatscircus May-Weggen het TGV-beest loslaat, staan regionale bestuurders en milieubeschermers op hun achterste benen'. Zo dus ook onze voormalige wethouder, die in Wouw naar Vondels woorden, door het ghemeen is geroepen en het als syn besten besorght MISMOEDIG Volgens de Westbrabantse kran ten is de Wouse magistraat mismoe dig geworden van het bericht over het nieuwe alternatief. Zyn eerste reaktie was: 'Dat kan niet Als er een tracé over Wouws grondgebied zou lopen, zou men toch het fatsoen hebben om ons in te lichten. Alle fatsoensregels in overheidsland worden hier genegeerd. Het is een grove vorm van de minachting van het lokale bestuur', aldus de Wouw se burgemeester. En we horen het 'm zeggen- Het steekt hem verschrikkelyk, dat hy niet welkom was by een overleg met een gedeputeerde, waarop de variant werd besproken. Als zoveelste slachtoffer van het TGV-spook sprak hy van een 'schro melijk tekort in de communicatie'. Maar intussen is er in de Wouwse gemeenteraad afgesproken, dat er een einde moet komen aan de pas sieve opstelling van de gemeente. Er gaat een brief naar minister May-Weggen en naar Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant Wouw wil nu wel eens weten waar zy af en aan is. Voor de toekomst bepleit Wouw een regionale aanpak van het TGV-vraagstuk, want volgens burgemeester Henk Willems is het onjuist dat gemeenten ieder voor zich opereren. In een periode dat het WK-voetbal in Italië in volle gang is, vragen sportvissers aandacht voor de wa terkwaliteit in ons land. In het weekeinde van vrydag 22 en zater dag 23 juni a.s. zullen 700 vry- willigere van by de Nederlandse Vereniging van Sportvisserefedera ties aangesloten hengelsportorgani saties op een 1000-tal punten het zuurstofgehalte in het viswater gaan bepalen. Deze bliksem-aktie 'zuurstof vindt plaats in het kader van het 15-jarig bestaan van de na tionale hengelsportbond NWS. De bemonsteringen zullen ty dens de aktie frekwent plaatsvin den. In de gemeente Venray gebeurt dit door de hengelsportver enigingen De Roerdomp en 't Al- vertje op de volgende plaatsen: Visvyver de Ballonzuil, Wanssums ven, de overetortvyver Het Brukske en de Loobeek. De gegevens worden gebruikt voor wetenschappelijk onderzoek door de Vakgroep natuurbeheer van de Landbouwuniversiteit Wage- ningen. Doel is aan de hand van die gegevens te kontroleren of en zo ja hoelang bepaalde wateren niet aan de overheidsnorm voor zuurstof voldoen. De NWS, de landelijke overkoepeling-van 350.000 henge laars in 900 plaatselijke en 20 regio nale hengelsportorganisaties, vindt de overheidsnorm voor met name stads- en polderwateren, kanalen en genormaliseerde beken te laag. De jarige NWS wil dat met haar bliksem-aktie ook in de praktyk aantonen. PEEL EN MAAS 'n abonnement waard Dinsdagavond vond in de aula van de Katholieke Technische School weer de traditionele uitrei king van de diploma's aan de geslaagden plaats. Ook dit jaar was het weer een sfeervolle byeen- komst waar, ondanks de voetbal- wedstryd. vele oudere aanwezig waren, met de vertegenwoordigers van hetbedryfsleven, school bestuur, docenten en oudercomité. In zyn welkomstwoord wees de voorzitter van het schoolbestuur nog eens op het schreeuwend te kort in het bedryfsleven in Noord- Limburg aan goed opgeleide perso neelsleden die hun scholing heb ben volbracht aan de technische school. Er is nog nooit een zo grote behoefte geweest als nu. Jammer ook dat de politiek en de bezuini gingen van de overheid nog niet hebben geleid tot de vestiging van een MTS, maar het schoolbestuur zal met het bedryfsleven er alles aan blyven doen omdat ook Venray die voortgezette technische oplei ding broodnodig heeft. De daling van het leerlingenaan tal in het beroepsonderwys is groot en dit verontrust het school bestuur. Het valt te betreuren dat het verschil tussen hoofd- en hand arbeid zo groot is geworden. 'Het is een vaststaand gegeven dat tal van grote-, middelgrote- en kleine be drijven ook in Venray te kampen hebben met een tekort aan jonge mensen die opgeleid willen worden tot een goede vakman. Het is voor de regio Venray van het grootste be lang dat ook op de langere termyn de toevoer van goed opgeleide vak mensen blyft gewaarborgd en ge zien de aantallen die de opleiding willen volgen, geeft dat aanleiding tot zprg' aldus direkteur Hijl. De voorzitter van de Industriële Club Venray onderstreepte die woorden nog eens, want Venray heeft behoefte aan goed geschoold personeel. Juist een technische school kan tydig inspringen op de behoefte aan dat personeel, maar vooral dat de vakopleiding af gestemd is op het bedryfsleven. Het was dan een goede gewoonte dat de Industriële Club Venray. nu voor de 12e maal een oorkonde en legpenning kon uitreiken aan een leerling die door inzet en vlyt daar voor was genomineerd. Op meer dan byzondere wyze had Peter pau wels uit Sevenum zich ingezet en aan hem reikte hy dan ook graag de penning met oorkonde uit. Maar ook andere leerlingen kwa men er positief uit en ook zy kre gen een door de school ingestelde prys. Uitzonderlyk was het dat de tweeling Jeroen en Erik lammere daarvoor in aanmerking kwamen. Die tweeling was volgens de eind examencommissie een voorbeeld voor iedere school. Verder werden er nog pryzen uitgereikt aan de leerlingen Ralf Swinkels, Rudi Kes- sels en Mark van der Krabben. Wy willen nog vermelden dat er 104 leerling aan de examens had den deelgenomen. Daarvan werden er 4 afgewezen. 95 slaagden terwyi voor 5 leerlingen nog een kans bestaat middels een herexamen. De helft van de leerlingen gaat verder studeren terwijl de anderen een werkkring hebben gevonden. Als dank bood de ouderraad een bydrage voor de aanschaf van een groot beeldscherm terwyl namens de leerlingen raad een draaitafel met een maquette, van gereed schappen en werkstukjes werd aan geboden. De grote Fietsvierdaagse 1990 zal gehouden worden van dinsdag 10 juli t/m vrydag 13 juli a.s. De vóór- inschryving voof deelname aan dit evenement loopt volop. Vóórin- schryving is nog mogelyk tot 25 ju ni a.s. Wanneer voor deze datum wordt ingeschreven wordt een kor ting toegekend van 2,- op het in schrijfgeld. Daarnaast worden onder de vóór-inschryvera enkele fietsen verloot, de uitslag hiervan wordt bekend gemaakt tydens de feestelijke slotby een komst van de Fietsvierdaagse op 13 juli 1990. Het inschryfgeld voor alle afstan den bedraagt voor volwassenen 16,-. Voor kinderen tot 14 jaar on der geleide bedraagt het inschryf geld 12,-. Houders van een bejaardenpas betalen 14,50. Voor kinderen t/m 4 jaar is deelname gratis. Inschryfformulieren voor de Fietsvierdaagse De Peel zijn ver- krygbaar by de navolgende adressen: VW-Venray, Grote Markt 23 Venray Fh. Poels. Grotestraat 64 Venray Profiel, Hoofdstraat 10 Horst Rabo-bank, Kerkstr. 8 Grub benvoret Voor algemene informatie kan men overigens ten alle tyde terecht bU: VW-Venray P. Hendrix, Pr. Marykestr. 11 Venray. tel. 83277. A. Verberkt, Oraiy'estr. 5 Ven ray, tel. 82005. ILLEGALE JOEGOSLAAF In Venray trof de politie een Joe goslaaf aan die niet over geldige ver- biyfspapieren beschikte. Omdat deze over voldoende geldmiddelen beschikte werd hy in Oostrum op de trein gezet en later door de Ko- ninklyke Marechaussee in Venlo over de grens gezet REKLAMEPLATEN ONTVREEMD Van een op de parkeerplaats by het ziekenhuis geplaatste auto, die voorzien was van reklameplaten, waren die reklameplaten van de auto gehaald. INBRAAK IN PERSONENAUTO Met geweld was de in de Pa- tersstraat geparkeerde auto van een inwoner uit Beigen opengebroken. Uit de auto werd een polsta^je met daarin oa voor de eigenaar belang- ryke papieren ontvreemd. DIEFSTAL TUINSTOELEN Uit een tuin aan de Lorbaan wer den een drietal tuinstoelen ont vreemd. 1 Juli organiseert de Jagerevere niging St Hubertus een kleiduiven- wedstryd. Kleiduiven zyn aarden schyven (0 10 cm) die machinaal in de lucht voor de jager worden ge presenteerd. zodat deze probeert die met een hagelschot te raken. 5 Kleiduiven - komen richting schut ter; 5 kleiduiven - gaan richting af waarts; 5 kleiduiven - van links naar rechts dwars voor de schutter; 5x doublet - waarmee 5x2 kleidui ven tegelyk worden afgeschoten. Er wordt geschoten in A- en B- klasse. Schutters met het hoogst aantal punten vallen in een van de waardevolleprijzen met o.a. een jachtdag als hoofdprys. De wedstryden zyn te bezichti gen op de hoek Oploseweg- Hondsbergweg richting Oploo. Aan vang 13.00 uur. Toegang gratis. Het abonnement op de kabeltele visie in Venray zal 1 juli a^. verhoogd worden met 70 cent Hier mee komt het tarief voor een volle1 dig abonnement op ƒ18,72 per maand. De tariefverhoging is de vierde in een reeks van vyf, die by de start van de kabeltelevisie al was aangekondigd. Doel van deze verho gingen is om op termyn een slui tende exploitatie van het kabeltelevisienet te realiseren. De commissie Financiën, die deze ver hoging gisteravond besprak, had hier weinig moeite mee. Verwacht wordt dat ook de gemeenteraad hier a.s. dinsdag tydens de maande- lykse raadsvergadering, weinig moeite mee zal hebben. 8 IERVELG EN ONTVREEMD Van een op de parkeerplaats by het ziekenhuis geparkeerde perso nenauto van een inwoner van Ys- selsteyn werden de vier siervelgen ontvreemd. KENTEKENPLAAT VERVALST Dat ook de snelheidskontroles op de St Jozeflaan nog voor andere doeleinden dan het meten van de snelheden goed kunnen zyn, ondervond een uit Holthees af komstige bestuurder van een perso nenauto. By de kontrole werd vastgesteld dat zyn auto 89 km/uur reed. Dat werd op film vastgelegd. By de kontrole bleek vervolgens dat het kentekennummer geregi streerd is voor een Nissan van een inwoner uit Ryen. Volgens de foto reed de overtreder in een BMW. Alle mogeüjke kombinaties werden ver geleken en er werd ook in de Smakt op dat tydstip gepost met sukses want de BMW passeerde opnieuw... De bestuurder werd ontboden en kwam met zyn BMW. nu met een ander nummer —het was maar een letter verschil— op het bureau. Na konfrontatie met de foto gaf hy toe dat hy met opzet voor zyn auto een vals kentekennummer had laten maken. Dit zal hem veel geld gaan kosten.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5