Nog steeds weinig vraag naar subsidie woningverbetering Vive mon Père Drie jubilarissen op Jerusalem Weerspreuken AGENDA Kindervakantie werk Venray HILHOllM Ik ben de koning Blij Sporthal VW-nieuws Gevonden Veldeke Venray Sponsorloop Boschveldcollege VOORDEEL VLINDERS -VOORDEEL VANGEN' Openbare bibliotheek PEEL EN MAAS Donderdag 21 juni - Pagina 3 De aanmeldingen voor het ko mende Kindervakantiewerk ko men gestaag binnen. Tbt nu toe hebben zich ongeveer 200 kinde ren aangemeld. Zoals in dr pro grammaboekjes is aangegeven blijft het mogelijk om na 15 juni nog ki neren aan te melden. Daarnaast is het zo dat, om de de ze kinderen een leuke week te be zorgen, we een aantal enthousiaste leiders/sters nodig hebben. Tot op heden zijn er echter te weinig aan meldingen als leiding. We kunnen dus nog diverse mensen gebruiken (ook eventueel ouders) die het leuk vinden een groepje van onge veer 10. kinderen een week te bege leiden en hen een geslaagd kindervakantiewerk te bezorgen. Het Kindervakantiewerk Venray vindt dit jaar plaats in de week van 30 juli Om 3 augustus (de week voor Venrayse kermis). Dus ben je ouder dan 15 jaar, heb je nog geen vakan tieplannen en wil je ons helpen (en dus ook de kinderen), geef je dan op als leider/ster bij het sekretariaat: tel. 04780-1.0561. (By voorkeur bel len tussen 18.00 en 19.00 uur.) Voor al uw onroerend goed taxaties beëdigd taxateur Makelaars- en Taxatiekantoor Patersstraal 17. Venray. tel. 04780-85958 Wanneer Johannes (24) is geboren 't lengen der dagen is verloren. Juniweer, decemberweer. Juni dondergevaar is een vruchtbaar jaar. Enigszins verbolgen belde vorige week donderdag Jacques Cuypers onze redaktie op. In ons artikel over Kerkepad, waarin melding werd ge maakt van de aktiviteit van Schut terij 't Zandakker.' schreven we over Keizer Joep en Koning Martien. 'Ik ben de koning' zei Jacques Cuypers tegen ons. Hy vroeg zich af wie die Martien wel was. Op ons antwoord dat dit een 'slip off ten pen' was, meldde hij dat hij dit toch niet helemaal snapte. Als tekenaar (Jacques Cuypers is kunstenaar) was hij van mening dat dit wel iets meer was dan een 'slip off the pen'. Ibch konden we hem tevredenstellen met de mededeling dat wy ons foutje zouden her stellen. Dat gebeurt dan by deze: Jacques Cuypers is de Koning van Schutte rij 't Zandakker Gilde St. Jan, en niemand anders. Afgelopen dinsdag kwam de-com missie voor culturele zaken voor het eerst in deze raadsperiode by- een. De voorzitter, burgemeester Defesche zei bij zijn openings woord, zeer blij te zijn met de oprichting van een aparte commis sie voor culturele zaken. Hy noem de het een historisch moment omdat volgens hem voor het eerst een aparte commissie was gevormd voor culturele zaken. De burgemeester werd echter door enkele commissieleden te recht gewezen. Er heeft nl. al eerder een aparte commissie voor culture le zaken bestaan. Dat was in de raadsperiode 1978-1982. Die com missie werd nota bene voorgezeten door de burgemeester zelf. Ibch nog enigszins verwonderd wist de bugemeester zijn fout slim te herstellen: 'Ik ben bly met de heroprichting van deze commissie'. De Wetteling Donderdag: Manual 17.30-19.30 Rooyse VK 20.00-23.30 Vrijdag: Rank Xerox 16.30-17.30 Jumpers 17.30-19.30 Bonte Koe-Hento 2 19.30-20.30 Rooy-DZWS 20.30-21.30 Venray 3-SVCB 2 21.30-22.30 Drukshop-Wyk Zuid 2 22.30-23.30 tevens prysuitreikifig poule B Zaterdag: St. Christoffel 10.00-19.00 Café Josette 19.00-20.00 Badmintonclub 20.00-23.00 Zondag: Old Calahan 19.00-20.00 Sportief 20.00-21.00 Maandag: Gemeente 16.30-17.30 Rooyse VK 17.30-20.30 Dinsdag: Rooyse VK 17.30-21.00 Badmintonclub 21.00-23.30 Woensdag: Gemeente 16.30-17.30 Badmintonclub 17.30-22.30 Schuivers 19.30-21.30 Onderstaand volgt een greep uit de vele voorstellingen die u by ons kunt boeken. Juni: 20 t/m 30: World Roots Festival 1990, Amsterdam 25: Neville Brothers, Tilburg 26-27: Rory Gallagher, Amsterdam 28: Jason Donovan, Amsterdam 28: Ladysmith Black Mambazo, Nymegen Juli: 1 t/m 31: (alle zondagen) Passie spelen, Tegelen 1: Lady Smith Black Mombazo, Nymegen 5 t/m 10: Internationaal Jazz Festival, Amsterdam 5: Bunny Wailer, Amsterdam 5, 6. 7: Motorraces. Francochamps 13 t/m 31: Sneeuwwitje. Amsterdam 24: Madonna, Rotterdam Augustus: 10 en 11: 8e Antilliaanse feesten, België 15: Kool and the Gang, Veenhoop 18: David Bowie. Nijmegen 23: Fleetwood Mac, Utrecht 23 t/m 31: Nationale taptoe 1990, Breda Gevonden voorwerpen van 12 t/m 18 juni Wit-blauw damesmontuur; 1 bankbiljet; groot model horloge; zy- de sjaal; zwart lederen beurs-, gou den damesring; sleutel in rood etui; sleutels aan ring met nummer; au tosleutel. Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tst. 224. Baeste meense, Dönderdég 28 juni a.s. verwaach- te w\j ollie um 19.30 uur b\j d'n hieër J. Houben, Ysselsteynseweg 69 ien Ysselsteyn. 't Programma öp dizzen aovend ziet 'r zoeë uut: 1. Dialaezing dur d'n hieër JJ.A. Gootzen ower de historische öntwikkeling van de Landbèw, vandf de middelieëwe tot nöw toe. Ieën en ander göt ower Ven- roj en umgaeving, verlucht mit dia's van 't Noord- Limburgseland. 2. Bezuük dn slachtereej 'Porkhof. 3. Bekiéke van de landauwerverza- meling van d'n hieër Houben. Zóas ge ziet belooft 't ennen iente- ressanten aovend te werre. Hedde gen vortvaring, nim dan iefkes kön- tókt öp mit özze sikkretaris, till. 04780-84093. Schiens velt 'r dan wat te ritsele. Ok nie-leeje ziën welkom. (Dinsdag 19 juni kumt te vervalle!) In het kader van de Lustrumakti- viteiten heeft de leerlingen raad van het Boschveldcollege een Sponsor loop georganiseerd rond de terrei nen van de school. Doel was geld byeen te brengen ter ondersteu ning van een Aidspreventie-projekt in Ihnzania. Oud-leerling Jan van den Hom- bergh is als arts de koördinator van dit projekt in het Mikumihospitaal in het Morogoro-distrikt Door het geven van informatie en byscholing aan onderwyzers, priesters en invloedryke dorpsbe woners probeert hy de besmetting door het aidsvirus van vooral jonge mensen tegen te gaan. Hiervoor heeft hy ojl een overheid-projektor nodig Leraren en leerlingen van het Boschveldcollege hebben zich vol enthousiasme ingezet, sponsors ge vonden en vele rondes gerend. De opbrengst van de aktie. ƒ4.357.50. maakt het mogelyk behalve de pro- jektor andere apparatuur en beno- digheden aan te schaffen. Een schitterend resultaat voor een uit stekend doel! Afgelopen zaterdag vond in het centrum van Venray het evene ment Vive mon Père plaats. De or ganisatie, Het Winkelcentrum Venray, kijkt terug op een zeer geslaagde dag met voor elk wat wils. Ook het weer speelde mee en zorg de mede voor een zeer gezellige sfeer in het centrum. De her en der opgestelde schilders trokken veel bekyks en een groot aantal mensen het zich gaarne op papier ver eeuwigen. Behalve de winkeliers waren ook de meeste bezoekers van het win kelcentrum enthousiast over de en tourage-en-sfeer die er heerste. Zij deden allemaal mee aan de aktie van Het Winkelcentrum Venray om een reis naar Parijs te winnen. Af gelopen maandag werden de pry- zen van deze aktie uitgereikt. De gelukkige winnaars zijn: M. Ver- blakt, Gentiaan 14; J. Bakker, Mode ratostraat 7; V. v.d. Brink (foto), Steegstraat 3, Melderslo en de fam. Roemerman, C. de Berthorststraat 13, Vierlingsbeek. Verrassend was ook het optreden van een groep clochards uit Hoi- ven'. Zij hadden van de Franse dag gehoord en kwamen spontaan naar Venray. De opbrengst van him be deltocht door het winkelcentrum was bestemd voor CultuRooy, de noodlijdende organisatie van de manifestatie 'MuziekEnMasse'. En zo ontving Leo Creemers van Cultu Rooy uit handen van de clochards een bedrag van ƒ17,20. Gezellige drukte op De Bleek waar een schilder 'aan de voet van de Eif- feltoren' bezig is met de vervaardi ging van een kunstwerk. In de gemeente Venray is nog steeds weinig behoefte aan subsidie voor woningverbetering door eige naren. In 1989 was hiervoor een be drag gereserveerd van ƒ35.000,-. Hiervan werd slechts ƒ17.188,- uitge keerd. In totaal werden in 1989 ze ven aanvragen voor deze subsidie geregistreerd. Hiervan werden er drie gehonoreerd. Voor deze subsi die komen alleen woningen in aan merking die voor 1966 zijn gebouwd. Van de vier afgewezen woningen viel er een helemaal niet onder de ze regeling. De overige drie aanvra gen werden afgewezen omdat al met de 'verbetering van de woning was aangevangen, zodat de gemeen te de oude situatie niet meer kon beoordelen. In de commissie van Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting werd nog eens gevraagd waarom het uit gekeerde subsidiebedrag steeds daalt Wethouder Kersten wees erop dat Venray over een zeer jong wo ningbestand beschikt waardoor er weinig huizen zijn die voor deze regeling in aanmerking komen. Volgens de wethouder is het ver schijnsel van steeds minder aan vragen niet alleen typerend voor Venray. Ook in de buurgemeentes is volgens hem een dalende tendens te. konstateren. De subsidie voor woningverbete ring maakt deel uit van een subsi die van de procincie voor stads- en dorpsvernieuwing. Die subsidie kan men onderverdelen in een sleutelbydrage en een knelpunten- bijdrage. Vorig jaar nog kreeg de ge meente een sleutelbydrage van ƒ442.100,-. Dit jaar is die bijdrage nog maar ƒ336.600,- hoog. Reden voor deze toch wel forse daling is een beleidsverandering van de pro vincie. Er is te weinig geld voor de knelpuntenbijdrage zodat gekozen is voor vermindering van de sleu telbydrage. Hierdoor komen pro- jekten, waar een subsidie voor stads- of dorpsvernieuwing écht no dig is, eerder in aanmerking voor een financiële bijdrage. De gemeente Venray is overigens voornemens om steeds meer een beroep te doen op de knelpunten- bijdrage van de provincie. Hiervoor moet een meerjaren "programma worden opgezet om een grotere kans van slagen bij de provincie te hebben. Dit meerjaren programma kan pas in het voorjaar van 1991 ge realiseerd worden. Lokaties die voor stads- cq. dorpsvernieuwing in aanmerking komen en in dit pro gramma worden opgenomen zyn o.m. het Schouwburgplein en de oude kleuterschool in Ysselsteyn. Wethouder Kersten droeg deze laat ste lokatie als voorbeeld aan. 'Dat is de enige lokatie in Ysselsteyn waar nog woningen gebouwd kunnen worden. Hiervoor is wel extra geld nodig'. Vanuit de commissie werd nog eens gevraagd om meer naar de kerkdorpen te kijken. Het meeste geld voor stads- en dorpsvernieu wing is de laatste jaren in het centrum van Venray gestoken. Wet houder Kersten beaamde dit maar voegde daar wel aan toe dat het cen trum van Venray ook voor de bewo ners van de kerkdorpen is. aan een wetenschappelijk onder zoek, waarop hy enkel jaren gele den is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Al vele jaren lang is de heer Smeets mentor voor de leerlingen van de bovenbouw HAVO of VWO. De drie jubilarissen hebben geko zen voor een viering waarby het aksent ligt op een feest voor leer lingen en collega's. Op vrydag 22 ju ni krygen de leerlingen een spektakulaire verrassing voorge schoteld, die zij niet snel zullen ver geten. Daaraan voorafgaand zullen de leerlingen een inspanning leve ren voor een goed doel. Op de foto v.l.n.r. de heren Smeets, Renirie en Poels. In het jaar waarin de scholenge meenschap Jerusalem 75 jaar bestaat, vieren drie docenten hun 25-jarig jubileum. De heer H. Poels, geboren en geto gen in Venray, kwam in 1965 in dienst van de school. Hij had daar voor al enkele jaren les gegeven, on der andere in Eindhoven aan het Augustinianum en aan het Sint Jo- riscollege. Als docent Duits is hy 25 jaar lang een konstante faktor geweest in de school. Hy was vele jaren mentor. Hij nam deel aan vele rei zen en excursies voor leerlingen. En alhoewel hy niet vaak op de voorgrond treedt, is hy alle jaren een zeer gewaardeerde collega en docent geweest Met name zyn ken nis van citaten uit de Duitse litera tuur, zyn Venrayse gevoel voor humor en zyn vermogen om te re lativeren zyn binnen de school be kend en dierbaar. De heer F. Renirie, geboren in Bergen op Zoom, trad op hetzelfde moment als de heer Poels in dienst van Jerusalem. De heer Renirie is in zyn eerste jaren ook nog gedeel telijk in dienst geweest bij het Boschveldcollege. De heer Renirie is voor Jerusalem niet alleen van betekenis geweest als docent Frans. Hy is enkele jaren koördinator ge weest voor VWO-5 en VWO-6. Sinds 1974 is hy dekaan voor het VWO. In die funktie heeft hy vele leerlingen de weg gewezen in de oqoverzichte- lyke wereld van vervolgopleidingen aan universiteiten en hogescholen. De heer Renirie is al vele jaren, namens de Vereniging van School- dekanen, sekretaris van COA- Limburg. COA is een provinciale or ganisatie die initiatieven ontplooit op het brede terrein tussen onder wijs en arbeid. Binnen de school geldt de heer Renirie als een hartstochtelijk liefhebber van kunst en cultuur. Op dit moment is hij voorzitter van de commissie die voor het aanstaande schoo(jubi- leum aktiviteiten orgeniseert op het gebied van kunst en cultuur, zo als een expositie van kunsteraaars oud-leerlingen. De heer W. Smeets, geboren in Sittard, viert dit jaar zyn 25-jarig jubileum als docent biologie. Hy is verbonden aan Jerusalem sinds einde 1966, nadat hy een jaar do cent was geweest aan een Kweek school in Nymegen. In deze stad behaalde hij eerder het M.O. diploma. De heer Smeets geldt als een ge degen vakman. Zijn belangstelling voor de exacte kennis komt in het schoolleven regelmatig tot uiting. Dat bly kt niet alleen uit de degelyk- heid waarmee hij biologie doceert Ook in andere aktiviteiten op school streeft hij altyd naar helder heid en nauwkeurigheid. Naast zyn weektaak, als docent heeft hy in 1973 zijn doctoraal examen biologie gehaald. Daarna is hy begonnen Exclusieve mode. Extra laag geprijsd. Een groot deel van onze schitterende mode collectie kreeg 'n ander prijskaartje. Voor onze bekende merkkleding betaalt u nu dus ver rassend weinig geld. Signaleer het persoonlijk Maar haast u wel. Want uw mode-speciaalzaak heeft van elk mode! slechts 'n paar stuks. VAN OORSCHpTMODE Grotestraat 73; venray Helmond, RoosendaalBoxmeer, Oss, Venray. Boschveldcollege. Abusievelijk zyn wy vorige week de volgende geslaagden vergeten: HAVO Eric Rossen, Leunen, Marcel Ruhl, Wanssum; Miereille Rutten, Oirlo; Roy Rutten, Wanssum. Atheneum A: Marisse. Meyer, Venray; Paul Swin- kels, Venray. Aan de Hoge School te Nyme gen, studierichting Maatschappely- ke Gezondheidszorg, slaagde Mariëlle Camps uit Venray. Voor het op 2 april te Utrecht afgenomen informatica examen Da tacommunicatie Sc Netwerken slaagde Tbnny Kersten-Noy. Hier mee behaalde zjj het basisdiploma Ambi88. Aan de Hogeschool Nymegen slaagde Harriët Weys uit Leunen voor fysiotherapeute. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen, R.E. Gabeler. T. Lankveld, H. Schraven en J. Wittgen: R. GABELER Allegrostraat 43, tel. 82824 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A Coenen. F. Schmeetz. D. Vercauteren en J. de Vbcht: A. COENEN Patersstraal 60, tel. 88800 DR. van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrijdag 18.00 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data b(j de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN BURGGRAAF Stationsweg 5, tel. 84877 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrydag Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSS ELSTE YN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: G. VALLEN, tel. 86605 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIEREN ARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.GA.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Overloon tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W.M. RUYMBEEK Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis, mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. TIGGELOVEN Blauwververstraat 30, tel. 82411 vanaf vrydag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrydag 12 uur waargenomen door MEVR. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur. tel. 04788-1327 Op zondagavond 15 april 1990 is op Nederland 3 de Tbleac-cursus 'Werk zoeken, werk vinden' gestart De cursus bestaat uit 5 televisie- en 11 radio-programma's en kan een hulp zyn by het vinden van een passende baan. Stap voor stap wordt de hele procedure van het solliciteren doorgenomen. Het cursusboek by deze serie be vat veel achtergrondinformatie en tips, voorbeelden van sollicitatie brieven, enz. De Openbare Bibliotheek Venray heeft dit cursusboek in de kollektie opgenomen. U vindt het by de stu dieboeken volwassenen onder het nr. 499.6. Behalve deze Teleac- cursus heeft de bibliotheek nog meer boeken over dit onderwerp, eveneens by nr. 499.6. Zoekt u boeken over het onder werp 'Werk zoeken, werk vinden', vraag ernaar by het Inlichtingen bureau Volwassenen! Openingstijden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vrydag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 Doorrijder meldt zich na bericht in de krant Zaterdagmiddag werd op de St Jozeflaan te Smakt, voor het Pel grimshuis, een 75-jarige Venrayse dame door een bromfietser die op de verkeerde weghelft reed, door de spiegel van de bromfiets geraakt De dame kwam ten val en liep daarby, naar later bleek, een gebroken pols op. De bromfietser reed door zonder dat zyn identiteit kon worden vast gesteld. Een door de politie ge plaatste oproep in het Dagblad voor Noord-Limburg, voor opsporing van de bromfietser, had als resultaat dat de bromfietser berouw had gekre gen en zich heeft gemeld voor rege ling van de schade. H(j was zich er niet van bewust dat de bejaarde da me letsel zou hebben opgelopen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3