□Spelen met cijfers uit de i$ Ruimtelij k-Economische Struktuurvisie PEEL EN MAAS Op Beukenrode wordt gouden bruiloft gevierd Benoeming monumenten- commissie uitgesteld 2 DAMES 1 DAME Chez Jacques Juffrouw Henny 25 jaar op de SSt Antoniusschool te Veulen Venrayse schooljeugd helpt met ruim 7 mille voor onderdak straatkinderen India ,04709-2019 Noordlimburgse jeugdclubs leveren slag in Venray Vrijwilligers gevraagd voor onderzoek Excursie Grote Peel WIJ ZOEKEN Ie Vorige week konden wy u berich- en over de Ruimtelij k-Econo- pische Struktuurvisie die door de jg fenrayse ondernemers in een ver- {adering van het VZO was bespro- :f** ten. De onderzoeken, die geleid jebben tot dit rapport, hebben heel irat interessante cijfers opgeleverd. 3* üyfers die ontstaan zijn na gesprek ken met ondernemers, een consu mentenonderzoek onder 500 Inwoners van Venray (250 Venray- kom en 250 kerkdorpen) en een on- Üerzoek onder 1.600 mensen die het Venrayse winkelcentrum be kochten. Uit al die cijfers hebben ive een greep gedaan. (NIET) DAGELIJKS In het onderzoek wordt een kcheiding gemaakt tussen dageLyk- IBe en niet-dagelykse goederen die Verkocht of gekocht worden. Dage lijkse goederen zijn goederen die (ïodig zyn voor de eerste levensbe hoefte, zoals levensmiddelen. Niet- eri- dagelijkse goederen zyn kleding, juxe artikelen, enzovoorts. Bekeken on" Is o.a. de detailhandelstruktuur in en Venray. Venray heeft 39.001 m2 win- 5 kelvloeroppervlak, verdeeld over 5 229 winkels. Van deze 39.001 m2 lig gen er 28.238 m2 in het centrum 1161 van Venray en 7.051 m2 binnen de overige ruimte van Venray-kom. De kerkdorpen beschikken over 3.712 In2 winkelruimte. De winkelruimte voor dagelijkse goederen bedraagt in totaal 8.502 m2, voor niet-dagelijkse goederen 80.499 m2. In de kerkdorpen, waar toch ongeveer de helft van de Ven rayse bevolking woont is slechts 758 van die 8.502 m2 winkelruimte voor dagelijkse goederen gelegen. Dit is nog geen 9%. De onderzoekers konstateren dat pp er geen sprake is van overbewin ke ling maar wel van een sterke kon- pentratie van winkeloppervlakte in bet centrum. 9 CONSUMENTENONDERZOEK Vyfhmiüerd inwoners van Venray werden telefonisch geënqueteerd. Bekeken werd de koopkrachtbin ding met Venray en de achtergron den van het koopgedrag. Het moge duidelyk zyn dat de loopkrachtbinding voor de dage- ikse goederen met Venray groot is. Van de 250 mensen uit Venray- kom, koopt 62.5% zyn dagelykse Joederen in het centrum van Ven- ly, 35.5% by de overige winkels in Venray en 0.4% op de kerkdorpen (98.4% totaal). Van de bewoners van de kerkdorpen koopt 47.5% de dage lykse goederen in Venray-centrum. 16.7% in de overige winkels in Ven ray en 27.7% in de winkels op de kerkdorpen (totaal 91.6%). In totali teit koopt 96.2% van alle inwoners van Venray de dagelykse goederen in de gemeente Venray. Voor niet-dagelykse artikelen gaan de Venrayers wat meer buiten de gemeente kopen. Zo'n 23.4% van alle Venrayers zoekt het elders. Hiervan neemt Venlo (6.4%) het grootste deel voor haar rekening. Helmond, Horst. Eindhoven en Nij megen zyn iets minder in trek. Van de overige 76.6% van alle Venrayers koopt 72.3% de niet-dagelykse arti kelen in Venray-kom en 4.3% in de kerkdorpen. Inwoners van Venray-kom kopen voor 75% de niet-dagelykse artike len in Venray en 1.5% in de kerk dorpen. De 'kerkdorpen' kopen voor 67% de artikelen in Venray en 9.9% in hun eigen kerkdorp. KLEDING/MODE Als we van de niet-dagelijkse arti kelen de kleding/mode-branche er uit lichten, krygen we een iets. ander beeld. 'Slechts' 57% van de inwoners van Venray-kom koopt zyn of haar kleding in Venray. Maar liefst 16% gaat hiervoor naar Venlo en Eindhoven is met 8% ook nog aardig in trek. De mensen uit de kerkdorpen trekken iets meeF naar Venray toe (63<X) maar ook daar gaat nog 13% naar Venlo. Opvallend is dat Helmond hier met 7% als der de scoort. MOTIVATIE Voor de ondernemers is het na- tuurlyk van belang waarom iemand wel of niet in Venray koopt De Venrayse mensen die de dage lykse goederen in Venray kopen doen dit vanwege de keuze, de kwa liteit en de nabijheid. Zy die de da gelykse goederen buiten Venray kopen doen dit vanwege de prys, het parkeren in Venray en... de afstand. Kyken we naar de niet-dagelykse artikelen dan kopen de meeste mensen in Venray vanwege de nabyheid, de keuze en service/be diening. Ook hier is weer een tegen stelling te zien omdat o.a. vanwege de keuze mensen de niet-dagelykse artikelen elders gaan kopen. Prys en gewoonte zyn twee andere rede nen waarom niet in Venray gekocht wordt. WAT VINDT DE CONSUMENT ERVAN De 500 Venrayers die telefonisch geënqueteerd werden zyn ook ge vraagd een mening te geven over di verse facetten van het Venrayse winkelcentrum. Het winkelaanbod werd door 70% van de Venrayers goed bevonden, 24% vond het rede lyk en slechts 5% vond het winkel aanbod in Venray slecht. Eenzelfde beeld is te zien m.b.t. service en be diening: 71% goed, 22% redelyk en 7% slecht. Ook de bereikbaarheid van de winkels scoort 71% goed (15% redelyk en 14% slecht). Uiterst negatief is de consument over het parkeren in Venray- centrum. Maar liefst 62% vindt de parkeersituatie in Venray slecht, 10% vindt het nog redelyk en maar 13% spreekt van een goede par keersituatie. Al met al wordt het Winkelcen trum Venray door 51% van de. on dervraagden goed beoordeeld. Slechts 11% beoordeelt het winkel centrum slecht en 35% vindt het redelyk. De onderzoekers maken hierbij wel de opmerking dat de kerkdorpen over het algemeen po sitiever beoordelen. Verder werden de geënquêteer den gevraagd welk soort winkel er in Venray gemist werd. Met name de kledingbranche schiet, volgens de ondervraagden, tekort Maar liefst 53% vindt dat er (met name) een C&A en kinderkleding-winkel moet komen. Verder mist 21% een warenhuis zoals V&D, terwy 1 op het gebied van levensmiddelen 8% van mening is dat er een poelier en een delicatessenzaak moet komen. Ttenslotten werden de 500 Venray ers gevraagd naar welke bladen zy lazen, dit met betrekking tot rekla- me en promotie-aktiviteiten. Hier- by kwam onze krant Peel en Maas er als beste uit Van de inwoners van Venray-kom leest 83% Peel en Maas. Op de kerkdorpen leest maar liefst 86% Peel en Maas. Volgende week gaan we verder in op de cijfers uit de Ruimtelyk- Economische Struktuurvisie. Met name wordt dan gekeken naar het bezoekersonderzoek, dat onder 1.600 bezoekers van het winkelcen trum werd gehouden. Op vrydag 29 juni is het op de An toniusschool in Veulen groot feest. Mevrouw Henny Direks is dan 25 jaar verbonden als groepsleer- kracht aan deze school. Samen met kinderen, leerkrachten en ouders wordt dit dan gevierd. Het team van de school hoopt ook dat veel oud leerlingen en andere belangstellen den de receptie of de eucharistievie ring zullen bijwonen. Vijfentwintig jaar geleden vond er nog geen ingewikkelde sollicita tieprocedure met inspraak van de diverse geledingen plaats. Juffrouw Henny, kersvers geslaagd van de kweekschool, stapte naar de rector In 't Veulen en vroeg of er een be trekking was. De rector hield rug gespraak met het hoofd der school en de zaak was binnen een uur be klonken. Zo werd ze de vierde leer kracht van de lagere school en heeft ze tot nu toe eerst de eerste klas en later groep 3, 4 en 5 onder haar hoede gehad. 'De kinderen van vroeger waren meer gesloten; nu zyn ze sponta ner, evenals de ouders die de school by na 'nooit' binnenkwamen', ver telt ze als ze terugkykt op haar loopbaan. Als veranderingen bin nen het onderwys ziet ze het verschuiven van de verantwoorde- ïykheden. "Vroeger zat je in je eigen holye, je was verantwoordelyk voor je eigen klas; nu ben je verantwoor delyk voor de hele school'. 29 Juni wordt er dus feest ge vierd!!! Het programma van de dag ziet er als volgt uit: 920-10.00 uur: Verwelkomen van juffrouw Henny op school; 10.00-11.00 uur: Eucha ristieviering; 11.00-12.00 uur: Kinderreceptie; 1320-1520 uur: Feestmiddag; 18.00-1920 uur: Re ceptie. internationale Haarmode dames - heren - visagie langstraat 14 5801 ad venray telefoon 04780-82823 Zondag 17 juni jl., werd door een viertal basisscholen De Keg, Co- ninxhof. De Flierfluit en Landweert in samenwerking met vereniging WERELDKINDEREN suksesvol de 4e sponsor fiets- en wandeltocht ge houden. Het prachtige weer heeft ervoor gezorgd dat ongeveer 200 kinderen geheel géén moeite hadden om hun belofte aan ruim 2500 sponsors waar te maken. Iedereen en alles 'straalde' zodat de kinderen goed gehumeurd begonnen aan de 5 km wandeltocht en de 15/30 km fiets tocht. Via de aangebrachte routepy- len en diverse oversteekhulpen in herkenbare vesten brachten alle kinderen het tot een goed einde. Er hing, zoals gewoonlijk, weer een gezellige sfeer op het school plein van Coninxhof dat was aange- ldeed met ballonnen, slingers, vlaggen, etc. De deelnemers bleven met hun ouders nog gezellig na kaarten om op de levensgrote ther mometer het totale sponsorbedrag te kunnen volgen. Uiteindelyk bleef deze thermometer staan by de stand van ƒ7.400,-. PECH VOGEL LIJN HAUTOJilN&oBEDRlJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed Voorzien van een vaantje en een oorkonde van Gerard Joling ging iedereen voldaan huiswaarts met de mededeling Volgend jaar doen ook wy weer mee'. De paters van de Don Bosco Orde in Bangalore (Zuid-India) kunnen nu hun opvanghuis voor straatkin deren bouwen en zorgen voor een betere toekomst van deze kinderen. De organisatie kan terugblikken op: - een geweldige inzet van de kinderen; - een goede bydrage van vele sponsors; - een fijne groep vrywilligers op de oversteekpunten - een grote groep teamleden die het nooit laten afweten; - dus een geslaagde aktiviteit!!! Vereniging Wereldkinderen spreekt ook haar grote dank en waardering uit aan de kinderen en teamleden van Coninxhof, De Keg, Flierefluit en Landweert, want zon der hen hadden wy het niet gekund. Namens Wereldkinderen "bedankt'. DUUR REKLAMEBORD DOOR VANDALEN VERNIELD Een by het metaalwarenbedryf Inalfa aan de Maasheseweg ge plaatst reklamebord bleek door vandalen op ruwe wyze te zyn ver nield. Het weer in orde maken van die reklame zal een bedrag gaan kosten van ƒ5.000,-. WEER EMBLEEM VAN AUTO GEHAALD Het is niet opmogeiyk dat een emblemenmaniak aktief is. want binnen enkele dagen werd weer aangifte gedaan van diefstal van een autoembleem, nu van een Alfa Romeo. Afgelopen zaterdag vond, op het terrein tegenover het politiebureau, het jaariykse treffen tussen Noord limburgse jeugdclubs, verenigd in de Verenigde Jeugdclubs Limburg (VJL), plaats. Dit evenement heet Rollebol. Het wordt ieder jaar ge houden, waarby op toerbeurt een van de deelnemende jeugdclubs als gastheer optreedt Dit jaar dus de beurt aan jeugdclub de Spring plank uit Venray. Nadat men 's morgens al om 6 uur begonnen was met het opbou wen van de diverse spelen, was het wethouder J. Driessen die om klokslag 10 Rollebol '90 opende door alle clubs welkom te heten. Hy loofde in zyn toespraak de inzet van de vrywilligers, en gaf de kin deren de boodschap mee dat mee doen zéker zo belangryk is als het behalen van een eerste plaats. Na deze woorden gaf hy, middels een fikse claxonstoot, de groene zeep- helling vry voor een eerste bestorming. Op het terrein stonden 36 spelen opgesteld, 16 voor de grote zeskamp en 20 voor de kleine zeskamp. Al deze spelen werden via een rouleer systeem gespeeld, met als hoogte punt de groene zeephelling. Het dërder onderdeel, de vossejacht, speelde zich af in het centrum van Venray. De Franse aktie van de mid denstand zorgde voor een extra di mensie aan dit speurspel. En zo zal menige 'Fransman' nu wel weten wat een vossejacht dan wel niet is. PERFEKTE ORGANISATIE De ongeveer 300 kinderen ver deeld in 46 teams en begeleid door zo'n 80 leiders en leidsters, hebben vanaf het begin kunnen genieten van een spellendag die goed in el kaar zat. De deelnemende clubs, die ook gezamenlijk voor de organisa tie tekenden, hadden het spelsche- ma zo afgesteld dat ieder team steeds wist wat het te doen had. Hierby werd de tyd ook goed in de gaten gehouden zodat volgens de planning om kwart over 4 's mid dags begonnen kon worden met het bekendmaken van de beste teams en de prijsuitreiking aan de jeugd clubs in omgekeerde volgorde zyn beslag kreeg. Rollebol '90 verdwynt in de ar chieven als een van de best georga niseerde, en de kinderen en toegestroomde ouders waren vol lof over de veelheid en originaliteit van de aangeboden spelen, die er dan ook nog eens goed uitzagen. Rollebol '90, één brok reklame voor het jeugdwerk. De uitslag: 1. De Hobbits, Kessel; 2. Jong Arcen; 3. De Springplank, Venray; 4. Castlo, Catenray; 5. De Zonnebloem, Lomm; 6. Ador, Oostrum; 7. Lichtboei '75, Lomm. De afdeling gynaecologie van het St Elisabeth Ziekenhuis Venray wil graag in kontakt komen met vrou wen (45-65 jaar) die, wegens over gangsklachten, behoefte hebben aan hormonale behandeling. Zy dienen bereid te zyn gedurende een jaar aan een onderzoek mee te doen. In dit onderzoèk worden be staande en algemeen geaksepteerde behandelingsmethoden met elkaar vergeleken. De reden voor dit onderzoek: steeds meer vrouwen gebruiken, als het gaat om overgangsklachten, hormonen. Ze doen dit ook om eventuele problemen, zoals botont- kalking en blaasstoornissen te voorkomen. Onderzoek is nodig om te kyken of er by dit hormoonge- bruik andere effekten optreden (een voorbeeld: misschien kunnen de hormonen wel helpen hart- en vaatziekten te voorkomen). Aangezien ook naar de invloed op het baarmoederslymvlies wordt ge keken, kunnen alleen vrouwen by wie de baarmoeder niet is verwy- derd, zich voor deelname aan melden. Vrouwen die aan dit onderzoek deelnemen krygen naast een effek- tieve therapie ook intensieve kon- troles. Dat betekent in de praktyk, dat dit onderzoek, uitgevoerd op de polikliniek gynaecologie van het St Elisabeth Ziekenhuis, de vrouwen iets meer tyd kost dan gebruikelyk. Voor verdere informatie en/of aanmelding kunt u telefonisch kontakt opnemen met het sekreta- riaat van de afdeling gynaecologie, tel. 04780-22436. Op 23 juni organiseert de Botani sche Tuin D'n Hof Overloon een ex cursie naar de Grote Peel. Om 14.00 uur vertrekken we vanaf D'n Hof voor een rondleiding door dit schit terende peelgebied. In deze tyd van het jaar bloeit de zonnedauw, een vleesetende inheemse plant Behal ve byzondere planten is de Grote Peel ook een bekend vogelreservaat De kosten zyn ƒ2,50. Schryft u vast in de agenda dat er 21 en 22 juli op de Botanische Tuin een rozen-weekend is! QQNDERDAG 21 JUNI 1990 Nr. 25 HONDERDENELFDE JAARGANG WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Op vrydag 29 juni a.s. zal een van de ontmoetingsruimten van de ge riatrische inrichting 'Beukenrode' herschapen worden tot een feest zaal ter gelegenheid van een gou den bruidspaar. Dat is mogelyk dankzy de fantastische medewer king van de direktie, de gehele staf en niet te vergeten het verplegend personeel. Maar laten wy maar op de gebrui kelyk wyze beginnen met de le vensloop van het gouden paar JANSSEN-WILLEMS die het groot ste deel van hun leven hebben doorgebracht in het, zoals zy ons verklaarden, prachtigste dorp van de Peel, Stevensbeek. De gouden bruidegom SJEF JANSSEN (79) is geboren in het Noordbrabantse Lieshout. Hy bracht zyn jeugd ook in dat dorp door totdat hy naar zyn grootvader in Leunen ging om daar het vak van smid te gaan leren. Hy leerde niet alleen het smidsvak maar ook, en dat deed hy met veel liefde, de paarden beslaan. Dat deed hy ook vanuit Leunen, b.v. naar Ysselsteyn, waar hoefsmid Keysers graag ge bruik maakte van de deskundig heid van het paarden beslaan van Sjef. Werken in de smedery van zyn grootvader smid Janssen in Leu nen (Veulenseweg) deed hy totdat er door het overlyden van de smid in Stevensbeek (de uit Venray af komstige smid Voesten) de smidse vry kwam en Sjef Janssen die kon overnemen. Hy was inmiddels ge trouwd en men verhuisde naar Stevensbeek. Dit was nog een ont ginningsdorp in opkomst In dat dorp was ook de armoe van die da gen by de boeren te zien. Het was zeker geen vetpot ondanks dat er hard gewerkt moest worden. Maar de boeren hadden te weinig geld om de smid veel te kunnen laten verdienen. Hard werken en geen vetpot waren de redenen dat naar wat anders werd uitgekeken. Met beide handen werd de kans aange grepen om smid te worden by Stork in Boxmeer. Daar, in die bankwerkery-smedery, kon hy zich uitleven en zeker in de eerste jaren van Stork werd nog wel eens een paard beslagen. Meer dan 20 jaar werkte hy by Stork totdat hy met zyn 65 jaar met pensioen kon gaan. Twee jaar geleden werd besloten naar Venray te verhuizen waar men de beschikking kon krygen over een bejaardenfla^e op het Schut tersveld. Helaas, ongeveer een jaar geleden, moest hy. omdat hy ver zorgd moest worden en zyn onaf- scheideiyke ega dat niet kon, intrekken in de geriatrische inrich ting 'Beukenrode'. Daar voelt hy zich nu goed op zyn gemak. Voordat wy overstappen naar de levensloop van zyn vrouw moeten wy nog even kwy t dat hy voor de gemeenschap van Stevensbeek veel heeft gedaan. Hy is o.a. mede oprichter van de fanfare St. Joseph en was daar jarenlang een aktief lid. Hy bracht het ook tot een bestuursfunktie, maar zyn vrouw deed de boekhouding voor de fanfa re. Nog met veel vuur wordt er ver teld over de medewerking die de fanfare verleende ter opluistering van de Sacramentsprocessies in Stevensbeek. De gouden bruid DRIKA WILr LEMS (79) biykt geboren te zyn in Leunen maar verhuisde op 3-jarige leeftyd naar haar opa en tante in Broekhuizen. Daar bracht zy haar jeugd door tot haar 16e jaar, toen ze naar Venray —de Nachtegaal— te rugkeerde, waar haar ouders een café runden. Niet om in dat café te helpen, nee, zy werd verhuurd als keukenmeid in hotel 'De Gouden Leeuw' en daar kreeg ze een gede gen opleiding, die haar in latere ja ren goed van pas kwam. Na een jaar werd ze keukenmeid by de grote Jan Foels en dat haar kookkunst uitstekend was bleek wel omdat ze vaak gevraagd werd de keuken te verzorgen by priesterfeesten. Daar naast was zij de kokkin by veel bruiloften, zilveren en gouden hu- wely ksfeesten en daar tussendoor, als ze niet verhuurd was, had ze veel schik in het helpen van klan ten in het café de Nachtegaal. Haar naam en faam van een goe de kokkin was al bekend toen de broeders van Batiste de La Salie zich in Stevensbeek vestigden en nog geen kok hadden. Drie maan den lang verzorgde zy toen de keu ken. Trouwens ook de paters van het H. Sacrament waren geen onbe kenden in huize Janssen, want lang deed ze een gedeelte van de was van de internen. Ze denkt nog terug aan de berg werk, die het wassen van 300 paar sokken in de week kon veroorzaken. Het gezin breidde zich ook uit en er kwamen 7 kinderen. Die zullen met hun aanhang en 15 kleinkin deren het feest meemaken. Het gou den huwelyksfeest zal op vrydag 29 juni beginnen met een plechtige eucharistieviering in de kapel van 'Beukenrode' en daarna zal er in de omgetoverde feestzaal een diner worden genuttigd met alles erop en eraan, verzorgd door de koks van *Beukenrode'. Van 1820 tot 1920 uur kan iedereen die daaraan be hoefte heeft, het gouden paar geluk wensen. Natuuriyk hebben wy gevraagd of wy nu wel zouden vermelden dat him feest op 'Beukenrode' wordt ge vierd. dan blykt dat de wens te zyn van de gouden bruidegom, die daar mee ook nog eens wil benadrukken hoe goed de bewoners van Beuken rode verzorgd worden. Aan het einde van ons gesprek met het bruidspaar spraken zy dé volgende wens uit: 'Wy hopen, dat èl onze kinderen het feest meema ken. Het waarom kan alleen degene verklaren waarvoor dat is gevraagd'. De benoeming van de monumen tencommissie, die afgelopen dinsdag tydens de commissieverga dering voor culturele zaken zou plaatsvinden is uitgesteld. Reden hiervoor zyn de problemen rond het niet goed fünktioneren van die monumentencommissie. In een brief heeft de monumentencom missie hierover haar beklag gedaan by het college van b. en w. Met na me de perikelen rond de muur van Beukenrode was de monumenten commissie een doorn in het oog Vorige week hebben wy hier uitvoe rig over bericht Burgemeester Defesche kon de commissie voor culturele zaken mededelen dat het college van b. en w. een antwoord op die brief heeft VOOR HET SCHOONMAKEN VAN EEN BASISSCHOOL IN VENRAY (brukske) VOOR HET DAGELIJKS SCHOONMAAK ONDERHOUD IN EEN GYMZAAL (veltum) ENKELE VAKANTIEWERKERS INFORMATIE MEVR. MARIE-JOSE PRICE TEL 04780-87024 HOENDERSTRAAT 53 VENRAY samengesteld. De burgemeester vond de opmerking in de brief van de monumentencommissie dat voortbestaan weinig zin zou hebben als er niet veranderde, terecht Ver der stelt het college in die brief dat er alles aan gedaan zal worden om een situatie zoals die er nu was in de toekomst te voorkomen. In de brief worden de leden van de mo numentencommissie formeel nog eens gevraagd of zy, na het ant woord van b. en w., hun taak willen voortzetten. De burgemeester voeg de er verder nog aan toe dat de tra ge beantwoording van de brief van de monumentencommissie te ma ken had met een slechte afstem ming tussen twee afdelingen binnen het gemeentehuis. Met name dhr. Den Brok van Sa menwerking was het er niet mee eens dat deze zaak op de lange baan werd geschoven. Hy omschreef het gebeurde als een regelrechte afgang voor de gemeente naar buiten toe. Volgens hem moet er naar de oor zaak gezocht worden. Dhr. Den Brok sprak verder het vermoeden uit dat hier wat verdoezeld wordt Hy vond dat niet korrekt Burgemeester Defesche was het wel met hem eens dat de oorzaak gezocht moet worden maar hy wil de dit nu nog niet doen. Daarvoor moest volgens hem iedereen klle stukken bestudeerd hebben. 'Wy willen zeker niets verdoezelen. Vooruitschuiven komt de afhande ling ten goede', was zyn antwoord. De meerderheid van de commissie was dat met hem eens. In de eerst volgende vergadering van de com missie voor culturele zaken zal de monumentencommissie opnieuw aan de orde komen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 11