vaderdag Eerste prijs voor Mare Holthees-Smakt Zelf kompost maken... Natuurlijk!!! 'Ars Musica' en 'Ars Musica' vinden elkaar in Venray Chemo-car nieuw fenomeen in straatbeeld van Venray een bijzondere dag voor eenmerksigaar! AUTOBEDRIJF HANS KOK VENLO B.V. U rijdt reeds VOLVO v.a. A.s. zaterdag Rollebol 1990 in Venray Fil milieu ws Piëlhaas zoekt bouwruimte voor carnavalswagen Venrayse Revue Internationaal Folkloristisch Festival in Blitterswijck PEEL EN MAAS J PEEL EN MAAS Donderdag 14 juni - Pagina 5 Venrayseweg 28, Venlo-Blerick Tel. 077-821818 schoolstraat 18 Nenray VOLVO 340f23.450.- VOLVO 440f30.450.- VOLVO 460f34.950-- VOLVO 240f43.950.- VOLVO 240 station f49.550.- VOLVO 740f 50.850.- VOLVO 740 station f 58.850.- Kijk op uw gemak naar de goude gids op tv Venlo mozaïkscherm, kanaal 10, toets op knop teletekst en kies pagina 212 Zaterdag 16 juni organiseren ze ven Noordlimburgse jeugdclubs, verenigd in de Verenigde Jeugd clubs Limburg, Rollebol 1990. Deze jaarlijkse aktiviteit die bedoeld is voor alle leden van de organiseren de jeugdclubs, wordt voor de zeven de maal georganiseerd. Zo'n 325 kinderen en 60 vrijwilligers zullen deze dag aktief bezig zyn op het speelterrein aan de Berkenstraat in Venray. Dit is tegenover het politie bureau aan de Leunseweg. De deel nemers aan Rollebol 1990 komen van Jong Arcen uit Arcen, Castlo uit Castenray, De Hobbits uit Kessel, Lichtboei '75 uit Lomm, De Zonne bloem uit Lomm, Ador- uit Oostrum en de Springplank uit Venray. De leden van al deze jeugd clubs hebben vooraf met teams van zes personen moeten inschrijven. Het programma van Rollebol 1990 bestaat uit drie onderdelen, te weten: een grote zeskamp, een klei ne zeskamp en een vossejacht door het winkelcentrum van Venray. De deelnemers worden verdeeld in drie leeftïjdskategorieën: 6- t/m 8-jarigen, 9- en 10-jarigen en 11 jaar en ouder. Het programma wordt om 10.00 uur geopend door wethouder Jan Driessen van de gemeente Venray. Om kwart over tien start het pro gramma met de grote zeskamp voor de 6- t/m 8-jarigen, de kleine zes kamp voor de 9- en 10-jarigen en de vossejacht voor de jeugd van 11 jaar en ouder. In de middagpauze wordt voor de tweede ronde gewisseld. De derde ronde start om 14.15 uur. Om 16.15 uur vindt de prijsuitreiking plaats. Dan wordt bekend gemaakt welke jeugdclub die jaar met de hoogste eer zal gaan strijken. Iedereen is van harte welkom om op deze dag dit grootse spektakel in Venray te komen bekijken. Grote films in aantocht De afgelopen weken zyn de meest kostbare en meest omvangrijke kontrakten afgesloten voor de film programmering tot het einde van het jaar. Nagenoeg alle grote films zullen gelijktijdig met de rest van Nederland ook in Venray in premie- re gaan. Aan het begin van de zomerva kantie wordt gestart met BACK TO THE FUTURE deel 3. Vorige week in Amerika gestart en meteen een ge- gantisch sukses. Men beschouwt de film als de meest spektakulaire uit de serie en iedereen vindt het een schande dat dit de laatste uit de se rie is. Ongelooflijk. Men heeft in derdaad het beste voor het laatst bewaard. Michael J. Fox speelt uiteraard weer de hoofdrol. Eveneens in het begin van de va kantie staat een andere Steven Spielberg film op het programma. GREMLINS deel 2. Deze film is nog nergens ter wereld te zien, maar in siders zeggen, dat dit een topper moet worden. Midden in de vakantie start het superspektakel van Paul Verhoeven TOTAL RECAL met Arnold Schwar zenegger. Kosten van de film meer dan 40 miljoen dollar. Dat zul je er ook aan af zien. Weer enkele weken later komt ANOTHER 48 HOURS de allernieuwste sensatie met Eddie Murphy. Hy is van plan alles wat hy in voorgaande films deed te over treffen. Momenteel wordt hard gewerkt aan DAYS OF THUNDER door de re- giseur van Ibp Gun. Het team on der leiding van Tbm Cruise zal alles in het werk stellen om het giganti sche sukses van Ibp Gun te over treffen. Vervolgens volstaan we met het noemen van DICK TRACY een all star superproduktie met Robert de Niro en Madonna. De verwachtin gen zijn hier zeer hoog gespannen. MY BLUE HEAVEN wordt de duurste Nederlandse produktie die ooit gemaakt werd en ook DIE HARD deel 2 van Bruce Willis is in aantocht. THE HUNT FOR RED OK TOBER met Sean Connery is een andere film die momenteel helpt om de filmomzet in Amerika naar rekordhoogte te stuwen. In Ameri ka is de bioscoop weer helemaal in en Europa volgt daarna altyd enke le maanden later. Het wordt dus echt een bioscoopjaar. Vastelaovesvereniging De Piël haas in Venray is naarstig op zoek naar een ruimte waar ze haar car navalswagen lean bouwen en stallen. Voorzitter V. Hof van de optocht commissie deed tijdens de jaarver gadering van 5 juni een dringend beroep op de leden naar een nieu we loods uit te zien. De vastelaoves vereniging heeft de laatste wagen buiten moeten zetten, omdat de voormalige melkfabriek aan de Leunseweg verhuurd is aan enkele bedrijven. De vereniging heeft bij de gemeente een vergeefse poging gedaan om grond te verwerven voor de bouw van een eigen ruimte. De gemeente Venray wil de bouw van een nissenhut echter niet toestaan. De vereniging hoopt daarom in het buitengebied een ruimte aangebo den te krygen. BRANDWEER IN AKTIE VOOR BAKKEN BALKENBRIJ Het mag dan niet de tijd van het jaar zijn om balkenbry te bakken, je kunt er maar zin in hebben. Die zin had ook een bewoner van het bejaardencentrum 'Schuttersveld'. Die bakte waarschynlyk de bry te hard of te zwart zodat de rookmel der alarm gaf. Dat alarm zette de brandweer in aktie maar al spoedig werd ontdekt wat de oorzaak van de melding was. WEER ASIELZOEKERS BU WINKELDIEFSTAL BETRAPT Cosmetica schynt voor de in het asielzoekerscentrum in Blitters- wijck verblyvende asielzoekers een bepaalde aantrekkingskracht te hebben. Het is niet de eerste keer dat in Blitterswyek verblyvende asielzoekers betrapt worden by het zich toeëigenen van cosmetica zon der die te willen betalen. Donderdag werd een viertal be trapt in een winkel in de Gro- testraat Na aanhouding en verhoor op het politiebureau kregen zij een boete. Na betaling konden zij terug keren naar het AZC in Blitters wijck. Plantenresten uit keuken en tuin bevatten belangrijke voedingsstof fen. Via een versnelde verkering in de komposthoop of kompostvat, kunnen deze stoffen weer door planten gebruikt worden. Ook ver betert kompost de struktuur van de bodem, en... we helpen mee de af valstroom in te dammen. Een flink deel van ons afval is komposteer- baar! Bovendien brengt zelf kom post maken je een stapje dichter by de natuur. De Milieuvereniging Vierlingsbeek heeft mede dankzij financiële steun van de gemeente Vierlingsbeek en de sponsoring van enkele middenstanders, een aktie op touw gezet Tijdens de week van 17 t/m 23 juni kunnen in woners van de gemeente Vierlings beek voor het luttele bedrag van ƒ5,- in het bezit komen van een kom postpakket bestaande uit: - container van 2,5 meter groen draadgaas; - twee geperforeerde komposthoe zen die meermalen gebruikt kun nen worden; - een zalye kalk; - een zakje oude (start)kompost; - een kompostemmer mét deksel voor het keukenafval; - een uitvoerige handleiding. De enige voorwaarde is de bereid heid om na verloop van tyd erva ringen uit te wisselen omdat het een proef betreft. Op zondag 17 juni a.s. zal de Mi lieuvereniging tydens de dorps manifestatie 'Ons Project' in Vierlingsbeek een demonstratie ge ven van het werken met zo'n kom postcontainer. Zelf komposteren is eigenlyk heel eenvoudig. Het is niets anders dan de natuur een hancye helpen. Zouden we ons organisch afval in de tuin gooien, dan zou de natuur dat zeker opruimen, alleen duurt het dan wat langer. In zo'n kompostcontainer gaan miljoenen bakteriën het afval afbre ken. Belangrijk is. dat het afval wis selend van samenstelling en zo klein mogelijk is. Als we dan af en toe wat kalk er door mengen en voor voldoende luchttoevoer zorgen is sukses verzekerd. Door by droog te wat te gieten blyft het vochtge halte op peil. Daardoor kunnen regenwormen zich flink vermeer deren en meehelpen by de omzet ting van plantenresten in humus. Afhankelijk van temperatuur en sa menstelling is ons afval na onge veer 3 maanden verteerd. Door geen etensresten, vleesafval en oud brood te gebruiken houdt u onge wenste dieren op afstand en is van stankoverlast geen sprake! Goede kompost ruikt naar vochtige bosgrond. Hoe kunt u meedoen? Inwoners van de gemeente Vier lingsbeek kunnen zieh zondagmid dag 17 juni tussen 13.00 en 17.00 uur by onze stand in laten schry- ven of zich tydens de aktieweek van 17 t/m 22 juni telefonisch opge ven, tel. 04781-1723. Alle pakketten worden zaterdag 23 juni thuis bezorgd. Inwoners van buiten de gemeente Vierlingsbeek kunnen gemakkelyk zelf zo'n kompostcontainer maken. Geperforeerde komposthoezen zyn o.a. verkrygbaar by Tuincentrum Thuylshof in Venray. Tydens ge noemde aktieweek geldt zelfs een speciale korting. Voor informatie: Rein Verhoeven. Milieuvereniging Vierlingsbeek. tel. 04781172a Zondag 17 juni a.s. concerteren het Kamerorkest 'Ars Musica' uit Rotterdam en Ven rays Gemengde Zangvereniging 'Ars Musica' geza menlijk en ook ieder afzonderlijk in de aula van het Boschveldcollege aan de Zuidsingel te Venray. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. Het Rotterdams Kamerorkest Met de regelmaat van een klok duiken geruchten op over een nieu we Venrayse revue in het lustrum- seizoen 1991-1992. Hoewel diverse mensen denkbeelden hebben en er toch op rekenen dat er een revue komt, is die kogel nog lang niet door de kerk. Bij de schouwburg blykt men wel ib te zijn voor het idee en zal men proberen de financiering daarvoor van de grond te krijgen. Voor het echter zo ver is, moeten er uit de ge meenschap zelf wel lconkrete plan nen worden aangedragen. Daar moet men ook weer niet te lang mee wachten, want de voorberei ding van zo'n onderneming vergt veel tyd. Voorwaarden die de schouwburg stelt zyn: Het mag absoluut geen duplicaat worden van Circus Mök en er moet gezorgd worden voor een wervelende show. De vorige Venrayse revue kende een aantal uitstekende nummers, maar ook deze voorstelling had ver tragende elementen en die moeten voorkomen worden. Daarom geen opeenstapeling van allerlei vereni gingen die op hun eigen wijze acte de presence willen geven, maar eén gekoördineerd konsept, waar de bruikbare elementen van eenieder opgepakt dienen te worden. Dat kan ook uitsluiting betekenen, want goede bedoelingen alleen zijn niet voldoende voor een goede show. De direktie van de schouwburg is bereid de eerste inventarisatie op zich te nemen, om die vervolgens aan een speciale commissie door te geven. Als men ideeën heeft, kan men zich dus melden. Of er dus een revue komt, ligt aan de Venrayse be volking zelf. Deze uitdaging, moet na het sukses van de vorige revue, zeker aangenomen worden. werd in 1961 opgericht en staat sindsdien onder de bezielende lei ding van Alje Bolt Het ensemble verwierf zich bekendheid met een uitvoerig en veelzydig repertoire, waarin de barokmuziek een byzon- dere plaats inneemt. Het moge zich verheugen in een bloeiende con certpraktijk in Rotterdam en wydere omgeving, benevens in Am sterdam en Groningen. Ook in het buitenland hebben zij een goede naam gekregen met optredens in België, Duitsland en Engeland. Dit maal staan werken van Henry Pu- cel 1, Johan Seb. Bach, Max Reger en Wolfgang A. Mozart op het program ma. Een motet van Mozart brengen beide Ars Musica's ten gehore. De naam van de concertmeester van het Rotterdamse orkest zal voor me nigeen onder u niet onbekend zijn-, het is de uit Leunen afkomstige Marie-José Beks, die na haar voor opleiding aan het Boschveldcollege aan het Rotterdams Conservatori um studeert. Zy was de initiatief neemster voor het concerteren van de twee Ars Musica's. Het Venrays Ars Musica, u ge noegzaam bekend, brengt o.l.v. Rob Berben o.a. werken van W.A. Mo zart, J. Haydn, B. Bartók, J. Andries- sen, C. Orff en A. de Klerk, deels begeleid door haar pianiste Hen- riëtte Sparyers. U bent allen van harte welkom bij dit unieke concert! WEGRIJDEN WERD VERHINDERD Op de Stationsweg knalde een personenauto, bestuurd door een 29-jarige inwoner, tegen een ver keersbord. Het was de bedoeling van die bestuurder om weg te rij den zonder dat zijn identiteit be kend was. Dat werd verhinderd tot de politie arriveerde, die zich over de bestuurder ontfermde. Ooyzaak van de botsing was dat de bestuur der te diep in het bekende glaasje had gekeken. Hij moest de bekende proeven ondergaan en die recht vaardigden niet alleen een rijver bod maar ook een proces-verbaal inzake het rijden onder invloed. Te vens ontdekte de politie dat de bestuurder niet in het bezit was van een rijbewijs. De auto, die behoor lijk beschadigd was, had hy ge leend van zijn vriend. Asielzoekerscentrum 'Het Roe kenbosch' in Blitterswyek organi seert op dinsdag 19 juni een demonstratie van internationale volksdansen. Dit optreden is een onderdeel van het Internationaal Folkloristisch Festival dat gehou den wordt van 18-24 juni. Dit festi val wordt georganiseerd door de Zutphense volksdansvereniging 'Dobro Dosli', die haar 10-jarig be staan viert en op verzoek van de stad Zutphen, die haar 800-jarig be staan viert. De volgende groepen, met ieder een eigen orkest, zullen voor u optreden: 'Sevemiache'. Het kinderdans ensemble uit Popowo in Bulgarije heeft al meer dan 300 optredens en concerten gegeven in binnen- en buitenland. In Bulgarije was de groep winnaar van het 3e, 4e, 5e en 6e Nationale Festival van Amateur kunst. Voor de derde maal kregen ze de eretitel 'Representant', die ver leend wordt door het ministerie. Ze dansen en zingen in prachtige tra ditionele en authentieke kostuums. 'Rancho Folclorico De Moncara- pacho'. Portugal is present met een kleurryk gezelschap uit Olhao, een stadje in de vrolyke landstreek de Algarve. Het repertoire van de dan sers met internationale ervaring bevat meer dan 20 dansen en bede- ren die typerend zyn voor de folklo re in de Algarve. U kunt genieten van de Bailes, de Roda en de Corri- dinhos, zoals ze daar genoemd worden. 'Rusava'. De Walachische zang- en dansgroep Rusava is afkomstig uit Bystrice pod Hostynem in Ijecho- slovakije.- Op vele internationale festivals werd de groep onderschei den. Op het repertoire staan liede ren en dansen uit het zuid-weste lijke Walachia. In zeer kleurrijke kostuums legt de groep de grootste nadruk op het folklore materiaal van het doip Rusava, waarvan zij de naam draagt. Het optreden in Blitterswijck vindt plaats in het parochiehuis en begint om 19.30 uur. De entreeprys bedraagt 2,50 p.p. Kinderen 1,-. elke week nieuws Met de komst van de chemo-car (de wagen die het klein chemisch afval ophaalt) is een nieuw feno meen verschenen in het Venrayse straatbeeld. Nu deze wagen al een paar weken op bepaalde plaatsen stopt om de inwoners de gelegen heid te geven de KCA-boxen in te le veren om ze door het personeel van de wagen te laten ledigen, blykt dat deze service nog niet optimaal funktioneert. En dat ondanks het feit, dat wekelijks in de rubriek 'Ge meentepraat' in Peel en Maas onder de mededelingen van 'Max Milieu' duidelyk wordt aangegeven, waar de chemo-car stopt Bovendien is de wagen uiterlyk duidelyk herken baar, terwijl hy bovendien met zwaailichten en indringend geluid zyn komst aankondigt Volgens de gemeentelyke milieu ambtenaar Ger Josten zyn er nog zeel mensen, die de wagen hebben gemist omdat zy nog niet ver trouwd zyn geraakt met dit nieuwe fenomeen. En toch is het zo eenvou dig. De wagen stopt op van te voren in de rubriek 'Gemeentepraat' aan gegeven plaatsen. Als de wagen er staat en zyn aanwezigheid met sire ne en zwaailichten heeft aangekon digd, moeten de omwonenden ZELF de groene KCA-box naar de wagen brengen, waar deze door des kundig personeel wordt geleegd. Met nadruk wordt er nogmaals op gewezen, dat het VERBODEN Is de boxen zoals de vuilnis zakken— aan de straat te zetten. Men moet zelf de KCLA-box by de chemo-car brengen. In de wagen wordt het klein che misch afval door het hierin gespeci aliseerde personeel gesorteerd, waarna men de lege box weer terug- krygt. Tterwille van een goed ver loop van deze ophaalservice, is het belangryk, dat men het klein che misch afval zelf al sorteert in doos jes of zakjes, waarop men de inhoud heeft aangegeven. Dus bat- teryen by battery en, lege verlbus- sen by elkaar, etc. DEPOT GEMEENTEWERKEN Tydens de inzamelingsronde is ook het depot van Gemeentewer ken aan de Acaciastraat op zaterda gen extra opengesteld van 10 tot 15 uur om mensen, die de chemo-car hebben gemist, de gelegenheid te geven de KCA-box te laten ledigen. Dat kan ook tydens de normale openstellingsuren van maandag t/m donderdag van 8-12 uur en van 13-17 uur en op vrydag van 8-12 uur. Heeft men grotere hoeveelhe den (klein) chemisch afval, moet op de verpakking duidelyk worden aangegeven waaruit de inhoud bestaat. VUILVERBRANDING Het opgehaalde klein chemisch afval wordt afgevoerd naar de Afval Vuilverbranding Rynmond (AVR). Batterijen worden daar tydelyk op geslagen om ze later apart te ver werken. Hoewel plastics ook tot de milieu- onvriendelyke produkten behoren, kunnen deze niet worden afgele verd bij de chemo-car of het ge meentedepot. De verwerking daarvan schept nog te veel moei lijkheden. De gemeente Venray heeft met het ophalen van het klein che misch afval een belangryke stap ge zet op het terrein van gescheiden ophalen van afval. Men rekent daar óm dan ook op de medewerking van alle inwoners. Ziet of hoort men de chemo-car, breng dan di- rekt de KCA-box naar deze wagen. Het milieu is er zeer by gebaat! I Zondag 10 juni jl. behaalde de Fanfare Onze Lieve Vrouwe Gilde uit Holthees-Smakt een eerste prijs op het concours dat georganiseerd werd door de Bossche Bond. De Jhnfare, onder leiding van dirigent Frank Heere uit Cuyk, uitkomend I in de tweede afdeling, kreeg van de j jury, bestaande uit Anne de Vries, I Willy Hautvast en Jo Conjaerts 273,5 punten; 138 punten voor het verplichte werk Petite Suite Pitto- resque van Willy Hautvast en 135,5 punten voor het keuzewerk Suite Symétrique van Jacob de Haan. Een voortreffelijke prestatie van dit bij na 73 jaar 'jonge' korps (de gemid delde leeftijd van de muzikanten ligt net boven de 20 jaar), gelet op het feit dat ze nog geen jaar geleden van dirigent wisselden. Frans Poels uit Venlo, die het korps bijna 8 jaar onder zyn hoede had, moest afhaken vanwege een nieuwe baan die niet met het diri gentschap te kombineren viel en Frank Heere uit Cuyk nam zijn taak over. Besloten werd om het concours te Boekei te laten vallen (waarvoor al ingeschreven was), want in amper 3 maanden met een nieuwe dirigent op concours gaan was een beetje veel gevraagd. Door een goede inzet van muzikanten en dirigent, maar ook van het bestuur onder leiding van voorzitter Geert Mulders, werd het niveau bereikt dat door de uitslag van de jury werd onderstreept. Bij terugkomst in Holthees- Smakt werd het gelukkige korps op feestelyk wijze onthaald door het Onze Lieve Vrouwe Gilde en werden zij toegesproken en gefeliciteerd door de voorzitter van de dorpsraad en andere vertegenwoordigers uit de Holthees-Smaktse gemeenschap. Op zondag 17 juni zal de Fanfare een receptie houden in het Pel grimshuis te Smakt, aanvang 11.30 uur.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 5