Zonwering Zonwj Slachten volgens de Islamitische ritus Hinderwet Bekendmaking Bouwvergunning verleend Commissie vergadering Openbare Werken ZONWERING VENRAY BV Hinderwet Bouwvergunning aangevraagd Bouwvergunning aangevraagd Openbare vergaderingen van de raadscommissies Commissie vergadering Onderwijs, Jeugd, Sport en Recreatie Commissie voor Culturele Zaken FANTASTISCHE LOTERIJ v Bouwvergunning aangevraagd Bekendmaking Commissie vergadering Financiën Commissie vergadering Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting Kollektekalender juni 1990 WAO VAN SOEST TC i Commissie vergadering Maatschappelijke Zaken Commissie vergadering Sociale Zaken PEEL EN MAAS Vandalisme PECH VOGEL LIJN ,04709-2019 J>T) PEEL EN MAAS Donderdag 14 juni - Pagina 16 mmnmm Ook dit jaar weer kunnen bij slachthuis Janssen in Leunen die ren worden aangeboden om te slachten volgens de Islamitische ri tus. De slacht vindt plaats op dins dag 3 juli a.s. gedurende de openingstijden van het slachthuis. Deze rituele slacht is aan strenge regels gebonden en op de niet- naleving daarvan staan zware straf maatregelen. De voornaamste regels zym - vervoer van dieren bestemd voor de slacht mag alléén in goedge keurde veewagens en beslist niet in enig ander voertuig; - alle aanwijzingen van het keu- ringspersoneel dienen stipt te worden opgevolgd; Kennisgeving bekendmaking Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Ven ray maken bekend dat zij van plan zijn om negatief te beschikken op de aanvraag voor een hinderwet vergunning van M. Peters, Heidse- schoolweg 4 te Heide voor het uitbreiden/wyzigen van een var- kensmestery en rundveehouderij, gelegen aan de Ileidseschoolweg 4 voornoemd. De ontweq>beschikking en bijbe horende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuis straat 1 te Venray, elke werkdag van 9.00-12.00 uur worden ingezien tot 28 juni 1990. Tbt deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur, na telefonische afspraak. Tbt bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray, Daarbij kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die bezwaar maakt niet be kend te maken. De aanvrager en degenen die be zwaar hebben gemaakt naar aanlei ding van de aanvraag en degenen die aan kunnen tonen dat zijn niet (tydig) in staat zijn geweest dit te doen, kunnen bezwaar maken te gen de ontwerp beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens deze, het hoofd van de afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.F.J.M. Frencken Hierbij delen wij mede dat op woensdag 20 juni, aanvang 19.30 uur in de Burgerzaal van het raad huis te Venray een informatie avond wordt gehouden betreffende de op te richten geluidsvoorzienin gen langs de toekomstige Rijksweg 73 langs de aansluiting Deur- neseweg. Voorafgaande aan deze avond zul len de schetsontwerpen van drie buro's, te weten OD 205, VDF en Maas worden getoond tijdens een expositie in de Burgerzaal op maan dag 18 juni namiddag, 19 en 20 juni 1990 tijdens kantooruren. Op bovengenoemde avond wordt nadere informatie verstrekt over de drie schetsontwerpen en kan wor den ingesproken op het voorstel. Bovendien kan eenieder tot 28 juni 1990 schriftelijk bij burgemeester en wethouders op de voorliggende ontwerpen reageren. Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester drs. A. de Bever, sekretaris - alleen het gezinshoofd mag aan wezig zijn bij het toebrengen van de halssnede; er mogen géén kin deren worden meegebracht; - bij het uitslachten en keuren van het slachtdier mag geen publiek aanwezig zijn; - de kosten voor de aanbieder be dragen 25,- per te slachten dier, waarby 8e huid tevens in het slachthuis dient te worden achter- Illegale slacht en ook het bieden van gelegenheid daartoe zijn ten strengste verboden op straffe van inhechtenisneming en hoge geld boetes. De gemeentepolitie zal toe zien op de naleving van de regels betreffende vervoer en illegale slacht. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 5 juni 1990 voor de onderstaan de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zy die menen door de af gifte van één of meer van deze ver gunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen op grond van de wet AROB daartegen by het college van burgemeester en wethouders van Venray een gemoti veerd bezwaarschrft indienen en wel binnen dertig dagen na boven genoemde datum. het verbouwen van een wo ning/winkelpand aan de Pa té rsstraat 14 te Venray. t.n.v. W.H.M. Janssen, Kempweg 11; het verbouwen van een wo ning aan de Pr. Hendrikstraat 22 te Venray, t.n.v. G.J.G. v.d. Munckhof; het renoveren van een var kensstal aan de Ps 3 te Merselo, t.n.v. Maatschap Wismans; het vernieuwen van een opslag/berging aan de Dep. Pe- tersstraat 22 te Oirlo, tn.v. H.J.G. Josten; het bouwen van een aardap-, pelopslagloods aan de Oirloseweg 5-7 te Oirlo, t.n.v. Ousters Zaden en Aardappelen b.v.; het bouwen van een garage aan de Horsterweg 82 te Castenray, t.n.v. A.G.M. Marcelis, Klein Oirlo 14; het plaatsen van een tuinhuis je aan de Rector Cremersstraat 1 te Smakt, tn.v. J.P.T. Janssen; het gedeeltelijk verbouwen van een woning aan de Zandhoek 1 te Oirlo, t.n.v. H.R.J. Jacobs, Veulen- seweg 14 te Veulen. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Op donderdag 21 juni a.s. verga dert de Commissie Openbare Wer ken, om 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Spreekrechtg publiek 3. Verslag vergadering 4 april 1990, 26 april 1990 en 5 juni 1990. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. Gewestaangelegenheden. 6. Beschikbaar stellen kredieten tb.v. openbare werken. 7. Agrarische exploitatie van gron den door de gemeente in 1989. 8. Aankoop grond Centrumplan. 9. Voorstel besteding krediet art. 12, wegen. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. bel voor informatie of een afspraak in onze showroom. Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, maken bekend dat by hen een aanvraag is ingediend voor een hinderwetvergunning van: A.Th.M. Drüggen, Lollebeek 49 te Castenray, voor het uitbrei den/wijzigen van een varkensfokke- ry annex schapenfokkerij, gelegen aan de Lollebeekweg 49 voornoemd; A.G.M. van Rens, Begijn hof weg 4 te Heide, voor het uibreiden/ wijzigen van een rundveehouderij, gelegen aan de Begijnhofweg 4 voornoemd; P. Heesen. De Hoef 9 te Leu nen, voor het ex artikel 6a Hinder wet uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij, gelegen aan De Hoef 9 voornoemd. De aanvraag en de bijbehorende stukken kunnen op het raadhuis, kamer 309, Raadhuisstraat 1 te Ven ray elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur worden ingezien tot 14 juli 1990. Tot deze datum kunnen de stuk ken ook worden ingezien op elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur na telefonische afspraak. Tot bovengenoemde datum kun nen gemotiveerde bezwaren schrif telijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Venray. Daarby kan worden ver zocht de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift in dient niet bekend te maken. Als daar telefonisch om wordt verzocht (afdeling volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieube heer), kunnen tot één week voor bo vengenoemde datum bezwaren ook mondeling worden gemaakt, waar bij over de aanvraag kan worden gesproken met de gemeente, de aanvrager en eventuele overige aan wezigen. Alleen degenen die bezwaar heb ben gemaakt naar aanleiding van de aanvraag en degenen, die kun nen aantonen dat zij niet (tijdig) in staat zijn geweest dit te doen, kun nen tijdens de verdere procedure bezwaar maken tegen de ontwerp beschikking en/of beroep indienen tegen de uiteindelijke beschikking. Burgemeester en wethouders voornoemd, namens dezen, het hoofd van de afdeling volks huisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, ir. G.J.F.M. Frencken Artikel 18a van de Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens om op grond van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling te verlenen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan ten be hoeve van de navolgende bouw plannen: het plaatsen van een tuinhuis je aan de Kamperfoelie 81 te Venray, t.n.v. C.A.J. Ebben; het bouwen van een carport aan de Hogeweg 20 te Oirlo, tn.v. RA.H. Verlinden; het bouwen van een carport aan De Leng 1 te Oirlo, tn.v. A.J.M. Peetere; het bouwen van een carport tuinmuur aan de Herik 2 te Venray, tn.v. M.G.W. Klomp; het verbouwen van een woon huis aan de Zeilbergseweg 11 te Ys- selsteyn, tn.v. M.G.J. Derikx. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 15 juni 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray mr. H.J.M. Defesche Art 19 WRO/50,8 woningwet Burgemeester en wethouders van Venray zyn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet medewerking te verlenen aan de navolgende bouwaan- vrage(n): het bouwen van een woning aan de Brienshoekweg te Leunen, tn.v. T.P.M. Hendrix, Brienshoe kweg 3. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 15 juni 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage by de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht, kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk by burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche In de week van 18 juni a.s. wor den de openbare commissieverga deringen gehouden volgens onderstaand rooster: Maandag 18 juni: 18.00 uur: commissie Sociale Zaken, kamer K19; commissie Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting kamer 127. Dinsdag 19 juni: 18.00 uur: commissie Maatschap pelijke Zaken, kamer 127; commis sie Culturele Zaken, kamer 126. Woensdag 20 juni: 18.00 uur: commissie Financiën, kamer K19. Op donderdag 21 juni a.s. verga dert de Commissie Onderwijs, Jeugd, Sport en Recreatie, om 18.00 uur in kamer K19 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening door de voorzitter. 2. Kennismakingsronde. 3. Spreekrecht publiek. 4. Ingekomen stukken en mede delingen. 5. Gewestzaken. 6. Vaststelling verslag van de com missievergadering dd 3 april 1990. 7. Voorstel inzake overeenkomst tot beëindiging opstalrecht blokhut De Holle Boom. 8. Voorstel tot vaststelling van de afrekening basiseductie regio Noordelyk Noord-Limburg 1989. 9. Voorstel inzake subsidiëring Volksuniversiteit over 1990. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet ad ƒ9.250,- voor het aanschaffen van compute rapparatuur t.b.v. de muziek- consulent 11. Voorstel tot vaststelling van de medegebruiksregeling school gebouwen basis- en speciaal on derwijs. 12. Voorstel inzake verzoeken ex ar tikel 74 WBO om vergoeding voor het herstellen van vernie lingen t.b.v. diverse basis scholen. 13. Voorstel inzake verzoek ex arti kel 74 WBO voor extra zonwe ring in 4 lokalen van basisschool H. Maria te Oostrum. 14. Idem voor het vervangen van een ventilatorkachel door een radiator t.b.v. basisschool H. Ma ria te Oostrum. 15. Idem voor het herstellen van schade door vernielingen en in braak tb.v. basisschool Dr. Poels. 16. Idem voor het herstellen van stormschade t.b.v. basisschool De Stek te Castenray. 17. Voorstel inzake verzoek ex arti kel 82 ISOVSO voor het herstel len van vandalisme t.b.v. De Essel. 18. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ad ƒ2.825,- voor het herstellen van stormschade t.b.v. openbare ba sisschool De Flierefluit. 19. Rondvraag. Op dinsdag 19 juni a.s. vergadert de Commissie voor Culturele Za ken, om 18.00 uur in kamer 126 van het raadhuis.. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening en kennismaking. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Spreekrecht publieke tribune. 4. Straatnaamgeving Landweert, St Joriskwartier, parkeerterrein na bij kerkpad, bestemmingsplan Vlakwater II. straatnaamwijzi ging centrum, intrekking straat naam Jan Hensenstraat. 5. Verplaatsing beeld 'De Schutterij'. 6. Verplaatsing beeld 'De Schaaps compagnie'. 7. Raadsvoorstel inzake meerjaren programma restauratie rijksmo numenten in de gemeente Venray voor de jaren 1991 t/m 1995. 8. Raadsvoorstel inzake benoeming leden van de monumentencom missie Venray. 9. Rondvraag en sluiting. Sc, Donderdag 21 juni: 18.00 uur: commissie Onderwys, Jeugd, Sport en Recreatie, kamer K19; commissie Openbare Werken, kamer 127. De commissievergaderingen zy voor publiek toegankelijk, Burgers kunnen voorafgaand aan de verga dering gebruik maken van het spreekrecht. Dat geldt niet alleen voor onderwerpen, die op de agen da staan, maar ook voor andere za ken, voorzover die betrekking hebben op het taakgebied van de betreffende commissie. De vergade ringen worden gehouden in het raadhuis. Burgemeester en wethouders van Venray zijn voornemens aan de na volgende bouwaanvragen medewer king te verlenen. het uitbreiden van een wo ning aan de Knopkruid 11 te Ven ray, t.n.v. H.L. Penders; het plaatsen van een kantoo runit aan de Vollenbergstraat 32 te Venray, tn.v. M.T.M. Verhaag- Peeters; het verbouwen uitbreiden van een bankgebouw aan de Hoofd straat 25 te Oirlo, t.n.v. Bestuur Ra bobank Oirlo; het uitbreiden van een be drijfsgebouw aan de Gezellenbaan 8 te Ysselsteyn, t.n.v. Garagebedrijf Gommans-de Wit; het bouwen van een woning aan de Nieuweind te Venray, t.n.v. A.J.M. Martens, Pasodoblestraat 3; het bouwen van een woning aan de Nieuweind te Venray, tn.v. Q.H.G. v.d. Markt, Hondsdraf 8; het uitbreiden van een garage aan de Vullingsstraat 32 te Leunen, tn.v. C.M.J. van Lierop; het uitbreiden van een garage aan de Vullingsstraat 34 te Leunen, tn.v. H.A. Leyendeckers; het bouwen van een waren huis bedrijfsruimte aan de Han- drik 1 te Merselo, tn.v. J.T.A. Jacobs; het uitbreiden van een wo ning aan de Randenrade 26 te Oostrum, t.n.v.r P.C.M. ten Brum- melhuis; het gedeeltelijk verbouwen van een winkelpand aan de Gro- testraat 45 te Venray, tn.v. P. Brou wer, Gasthuisstraat 24 te Venlo. De op de bouwaanvrage(n) betrek king hebbende stukken liggen met ingang van 15 juni 1990 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de onderafdeling bouw- en wo ningtoezicht kamer 310 van het raadhuis (van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termyn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Bij burgemeester en wethouders van Venray is een verzoek ingeko men van Damka Trading, Postbus 436 te Venray. om in het pand Mo lenhofweg 5a te Leunen tijdelijk een groothandel in rywielonderde- len en rywielen uit te oefenen. Het gewenste gebruik wykt af van de ter plaatse geldende be stemming. Burgemeester en wethouders zijn voornemens voor de afwijking van het bestemmingsplan vrijstelling te verlenen als bedoeld in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, voor de duur van maximaal vyf jaren. Het verzoek ligt ingaande 15 mei 1990 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage bij de on derafdeling bouw- en woningtoe zicht, kamer 310 van het gemeentehuis (van 09.00 tot 12.00 uur). Gedurende de termijn van terin- zagelegging heeft een ieder de be voegdheid tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk bezwaar in te dienen bij burgemeester en wethouders van Venray. De burgemeester van Venray, mr. H.J.M. Defesche Op woensdag 20 juni a.s. verga dert de Commissie Financiën, om 18.00 uur in kamer K19 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Vaststelling verslag van de verga dering van 4 april 1990. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Raadsvoorstel baatbelasting her inrichting Grote Markt/Markt straat. 4. Uitgangspunten begroting 1991. 5. Artikel 12-aangelegenheden. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Rondvraag. Op maandag 18 juni a.s. vergadert de-Commissie voor Ruimtelijke Or dening en Volkshuisvesting, om 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening en sprekersronde. 2. Vaststelling verslag vergadering gehouden op 5 april 1990. 3. Hoorzittingen. 4. Raadsvoorstel tot vaststelling 'Verdeelbesluit gelden stads- en dorpsvernieuwing 1990'. 5. Raadsvoorstellen tot het nemen van div. voorbereidingsbesluiten. 6. Raadsvoorstel tot vaststelling 'Al gemene regeling aan- en bijge bouwen bij woningen'. 7. Ingekomen stukken en medede lingen. 8. Rondvraag. 11 t/m 15 juni: Nederlandse Lever en Darmstichting. 16 juni: Muziek- en Majoretten Show Korps St. Petrus' Banden. 18 t/m 24 juni: Lourdescomité, afde ling Venray. 25 juni t/m 1 juli: Nationaal Epilep sie Fonds. Alleen voor deze akties is een kol- lektevergunning verleend. Koliek- teren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. De koliektan ten en kollektrices moeten een op de betreffende kollekte gericht legiti matiebewijs kunnen vertonen. beëdigd taxateur in onroerende goederen VOOR AL UW TAXATIES Gemmadal 12, 5801 HJ Venray Telefoon 04780-86408 |-,cj INBRAKEN IN PERSONENAUTO'S Voor de tweede maal is getracht in te breken in een in het be- drijfsstraatje achter de Grotestraat geparkeerde personenauto. Hier is het bij een poging gebleven. Wel wa ren de portiersloten dusdanig be werkt dat deze vervangen moeten worden. Op dezelfde wyze is getracht in te breken in een op de Grote Markt ge parkeerde personenauto. INBRAAK IN PERSONENAUTO Een aan de achterzijde van de Grotestraat geparkeerde personen auto was met geweld opengebro ken. De portiersloten waren bewerkt' zodat daar al behoorlijke schade aan was ontstaan. Hoewel de dader in de auto is geweest wordt er niets vermist zodat vermoed wordt dat de dader in zijn werk is gestoord. GEEN VISITEKAARTJE Een inwoonster van Bergen moest maandag voor een behande ling naar het ziekenhuis. Ze par keerde haar personenauto op de parkeerplaats bij het ziekenhuis, maandagmiddag omstreeks 13.40 uur. Toe ze terugkeerde om 15.00 uur ontdekte ze dat haar auto be schadigd was. Ze kon geen visite kaartje van de veroorzaker vinden. Die moet de botsing, gezien de scha de, hebben bemerkt. Ze roept nu de hulp van getuigen in die haar en de politie kunnen helpen die veroorza ker te vinden. Graag kontakt met de politie. KIND GEWOND Onvoldoende opletten van een 30-jarige bestuurder van een perso nenauto, toen hij vanaf de Stations weg linksaf de Servatiusweg wilde oprijden, was de oorzaak dat een 10-jarig kind door de auto werd aangereden. Het kind werd gewond naar het ziekenhuis vervoerd maar kon na behandeling weer naar huis worden overgebracht. Ook hier zou de politie graag in kontakt komen met eventuele getuigen. BEWONER BETRAPTE TWEE INBREKERS Een bewoner van een apparte ment van de Gouden Leeuw zag tot zijn verbazing twee hem onbeken de mannen in zijn appartement. Bij de konfrontatie ging het tweetal er vandoor. De bewoner ontdekte dat de voordeur met een breekijzer was geforceerd. De gealarmeerde politie had met haar zoekaktie geen suk- ses. Er kon wel een goed signale ment worden gegeven. Er was niets vermist. INBRAAK Vrijwel op dezelfde wyze als waar op toegang was verkregen in de Gouden Leeuw was ook getracht binnerr te komen in een woning aan de Langstraat. Hier waren een garagedeur en de achterdeur met een breekyzer opengebroken, maar het hang- en sluitwerk van de tus sendeur was zo stevig dat het hier bij een poging is gebleven. /V Op dinsdag 19 juni a.s. vergadert de Commissie voor Maatschappelij ke Zaken, om 18.00 uur in kamer 127 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening en mededelingen. 2. Kennismaking. 3. Verslag vorige vergadering. 4. Ingekomen stukken. 5. Spreekrecht. 6. Gewestaangelegenheden. 7. Aanvraag gemeentegarantie door W ij kgezondheidscentrum Landweert. 8. Acoholmatigingsbeleid in de ge meentelijke organisatie. 9. Rondvraag en sluiting. Op maandag 18 juni a.s. vergadert de Commissie Sociale Zaken, om 18.00 uur in kamer K19 van het raadhuis. Op de agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening en event, medede lingen. 2. Korte introduktie van alle leden I aanwezigen. 3. Introduktie van het werk op de afdeling Sociale Zaken. 4. Introduktie van aktuele beleids ontwikkelingen op de afdeling. 5. Praktische afspraken. 6. Rondvraag. uw weekblad Zinloze vernielingen werden er weer aangericht door vandalen, zo lezen wy in de politierapporten. Op de Horsterweg waren weer een aantal bermpaaltjes uit de grond getrokken en op de rybaan gegooid. Zij vormden daar een ge vaar voor de weggebruikers. Een automobilist gaf dat door aan de po litie. Die zorgde ervoor dat de obsta kels werden verwijderd, m^ar de vandalen konden nog niet in hun kraag worden gegrepen. Ook moeten vandalen aan het werk zyn geweest om uit een goed afgesloten weide aan de Haag een viertal pinken te laten ontsnappen. De pinken liepen op de rijbaan. Een taxichauffeur gaf dat door en de po-j litie kreeg bij het vangen hulp van enkele boeren, die er voor zorgden dat de pinken in een weide werden, gedreven. Verkeerslichten op de krui sing Nieuwe Maasheseweg-Noord- singel werden kapot gegooid en ook' hier ontstond een onveilige situa tie. Personeel van gemeentewerken moesten in aktie komen voor het herstel. Een op het Henseniusplein ge parkeerde auto was door vandalen bewerkt. Een ruit van de auto was gewoon ingeslagen. Dezelfde vandalen hebben ook him lusten botgevierd door het in gooien van ruiten van winkels van een rijwielhandel in de Grotestraat en van een fotozaak op het Henseni usplein. Het is niet onmogelijk dat dezelfde vandalen ook een oranje vlag, hangende op 3V2 meter hoogte in de Grotestraat boven een sport zaak, was weggenomen. Die vlag met Hup Holland Hup daarop, hing als aanmoediging van ons Oranje team. In de nacht van zaterdag op zondag werd een aan de Merselose- weg geparkeerde personenauto van een inwoner door vandalen 'be werkt'. De linkerbuitenspiegel was er af geslagen, de achterruit was ka pot geslagen en de zonwering van de auto vernield. De schade wordt op vele honderden guldens geschat. POGING TOT INBRAAK Waarschijnlijk heeft de dader zijn inbraak in een schoenenzaak aan de Langstraat niet kunnen vol tooien doordat hy in zijn werk gestoord werd. Dat maakte de poli tie op, nadat die poging tot inbraak werd gekonstateerd. De eigenaar zit alleen met de braakschade, een schadepost van enkele honderden guldens. WINKELDIEF AANGEHOUDEN Personeel van een supermarkt in het centrum betrapte een 32-jarige inwoner eröp dat hij zonder te beta len voor een bedrag van 35,- aan cosmetische artikelen wilde mee nemen. Hy werd aan de politie overgegeven die na verhoor proces verbaal aanzegde. de Ulsï ju LI. HAUTOJLWPBEDRIJF GEBR. TIMMERMANS HORST Schade herstellen? Timmermans bellen en het komt gegarandeerd goed UN

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16