Beursdagen Streekschouwburg Venray STAY COOL Programmaraad L.O.V. hield eerste bijeenkomst Flinke bijdrage van het Rijk voor kinderopvang in de gemeente AGENDA Oldtimer toertocht I Wie wordt vader van het jaar 1990? PEEL EN MAAS Etalage wedstrijd Gevonden PEEL EN MAAS Sporthal Ingezonden Openbare bibliotheek PEEL EN MAAS Donderdag 7 juni - Pagina 3 A.s. zaterdag en zondag zijn de traditonele beursdagen van de Ven- rayse Schouwburg. Deze dagen zyn bedoeld om abonnementhouders gelegenheid te geven nadere infor matie te verkrijgen en of de ge wenste plaatsen uit te zoeken. Wie dat niet wil, kan altijd schriftelijk of telefonisch de bestelling doorge ven. Deze bestellingen worden NA de eerste beursdag in volgorde van binnenkomst afgewerkt. Dit omdat de start officieel op zaterdag 9 juni is en het zou oneerlijk zijn de hon derden mensen die bereid zijn in de rij te gaan staan achter het net te laten vissen. Deze mensen doen ex tra moeite en die krygen dus de eerste behandeling vanaf het start sein op 9 juni. De reakties op het nieuwe pro gramma zijn overweldigend. Uit het hele land komen blijken van be wondering. De schriftelijke bestel lingen die nu al binnengekomen zyn overtreffen het aantal van voiig jaar ruimschoots. Het programma klinkt dan ook als een klok. De internationale top uit Moskou. Warschau, Mexico City en andere metropolen komt naar Venray. Het publiek blykt maar al te graag bereid de noodzakelijke en treeprijzen te betalen, die boven dien een fraktie zyn van de werkelijke kostprys. Die kostprys wordt door internationale subsi dies en sponsoring behoorlyk ge drukt, zodat de prijzen voor deze kwaliteit meer dan betaalbaar zyn. Het programmaboekje dat deze week huis-aan-huis verspreid werd geeft voldoende inzicht, maar er is nagekomen informatie die wy graag doorgeven. A.s zondag 10 juni is er een oldti mer toertocht, door O.T.V. Club Brabant-Limburg, georganiseerd door een drietal Venrayse Oldtimer bezitters. De tocht brengt u aan bei de kanten van de Maas door dorpen en landschap. De tocht is ongeveer 65 km lang, met halverwege een pick-nick stopplaats. Bijeenkomst vanaf 11.00 uur op de parkeerplaats van het Gouden Leeuw terrein. De Oldtimers zijn daar door het publiek te be zichtigen. Inschrijving in cafe "D'n Oldti mer", Henseniusptraat 13. Inschryf- kosten zijn 10,-. Vertrek om 12.00 uur. Wij wensen u allen een fijne tocht en een zonnige dag toe. Vaderdag, 17 juni a.s. staat weer voor de deur. In het kader daarvan organiseert het Amsterdam Mar riott Hotel voor de vijfde keer de "Vader van het Jaar" verkiezing. Kinderen, groot en klein, die vin den dat hun vader daarvoor in aan merking komt, kunnen een brief schrijven aan Katryn Klaassen en in deze brief precies vertellen waar om hun vader de allerliefste en al lerbeste is. Tekeningen, gedichten en versjes zyn natuurlyk heel leuk om by de brief in te sluiten. Deze brief moet voor 12 juni a.s. gestuur worden aan: Katrijn Klaasen Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 19-21 1054 ES Amsterdam Vergeet nietje naam, adres en tele foonnummer te vermelden. De vader van het jaar krijgt een uitgebreide luxe Champagne Brunch voor het hele gezin in het Amsterdam Marriott Hotel aange boden. Als herinnering aan deze dag ontvangt de allerliefst vader ook een plaquette met tekst. i Vandalisme Van een aan de Kastanjestraat geparkeerde auto werden de ruiten wissers gestolen. Aan de basisschool 'De Land- weert' aan de Boterbloem waren vernielingen aangericht, waarvan de schade enkele honderden gul dens bedraagt. Het waren waarschijnlyk 'kleine vandaaltjes' die met lucifers hadden gespeeld in een bosperceel aan de Kiekweg/Hardeweg. Tydige ontdekking en de snel ter plaatse zynde brandweermannen konden voorkomen dat de brand ernstige vormen kon aannemen. Tbch ble ven enkele tientallen vierkante me ters als een zwarte vlakte achter. Dondenveer in juni maakt het ko ren dik. Juniweer meer droog dan nat vult met goede wijn het vat Zoals Sint Memardus (8) 't weder vindt, plijft het zes weken met zijn wind. De eerste reakties op de black musical uit Zuid-Afrika zijn fan tastisch. 'Wat in de drie uur door 27 zangers/spelers en de 10 leden tel lende band werd voorgetoverd is goud'. 'Alles wat een goede musical behoeft: een invoelbaar verhaal; ak- tualiteit, humor en dans, is in Streetsisters aanwezig'. '24 Songs waarvan 3 zeker hits (o.a. It's rai ning in Jbhan nesburg) maken van Streetsisters een absolute top. 'De beste 'black musical* die Zuid- Afrika te bieden heeft Over de opera van Warschau hoe ven we het niet te hebben, maar de tweede Mozart-opera Le Nozze di Fi garo, wordt ook by zonder. Het wordt de eerste produktie van de nieuwe Zuid-Nederlandse stichting. Hier wordt samengewerkt met de fameuze Welsch Opera uit Cardiff en de al even bekende opera van Luik. (Zij brachten in Venray een aantal jaren geleden 'Lucia di Lam mennoor' met Christina Deute- kom.) Deze samenwerking wordt ook gevoerd met de opera's uit het Roergebied. De bedoeling is om ope ra te produceren op internationaal niveau met gerenomeerde sterren. De begeleiding wordt verzorgd door het Limburgs Symphonie Orkest. Het verschil met vroegere LSO ope ra's is, dat voorheen alles door het LSO werd verzorgd. Nu beperkt dit zich tot de begeleiding. De invulling van de voorstelling komt uit Enge land, België en Duitsland. Dit kan niet anders dan héél byzonder worden. Dat het musicalaanbod dit jaar buitengewoon is, is alom bekend. Cotton club (internationaal sukses). Sweet Charity, Jeans 2, Mata Hari, Streetsisters en Up with people. Tbneel is byna gegarandeerd om dat de meeste voorstellingen al een jaar op het repertoire staan en dus bekend is, hoe goed en hoeveel bij val deze voorstellingen inmiddels geboekt hebben. Men krygt dus kwaliteit op een presenteerblaadje aangeboden. Kabaret, altyd een van de pylers in het programma, is dit jaar zeer sterk, vooral door de jubileum voorstellingen van Paul van Vliet en Tineke Schouten, maar ook de anderen zoals Jasperina de Jong, Herman Finkers, -Jango Edwards. Seth Gaaikema mogen er zyn. Bovendien voor een breed pu bhek volop amusement o.a. de Franse revue 'Les oiseaux de Para dis', Rob de Nys, De Nits e.v.a. Folklore, maar dan héél anders dan klederdracht en klompen komt uit Mexico en Rusland. Dit lean men eigenlijk geen folklore meer noemen, want het zyn oog verblindende wervelende en spek- takulaire shows waarbij men ogen te kort komt. Ook voor een breed publiek zijn de operettes Czardasfurstin, Orfeus in de onderwereld en Een avond in Wien. Maar bekykt u het programma boekje eens goed. Daarin staat zo veel informatie dat het gemakkelijk moet zyn voor de liefhebbers van theater óm zijn of haar keuze te ma ken. Het programma 1990-1991 is ook UW belangstelling ten volle waard. 'n abonnement waard Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Personeelsvereni ging van Metaalwarenfabriek lnalfa BV heeft een best uursdelegatie een vi deocamera ten geschenke gegeven aan de bewonders van Bejaardencentrum Schuttersveld in Venray. Schuttersveld beschikt reeds enige tijd over een eigen televisiecircuit en een mobiele camera. Be kleurencamem, die de Personeelsvereniging van lnalfa op vrijdag 1 juni overhandigde, krijgt een vaste plaats in de kapel van het bejaardencentrum. De bewoners kunnen van nu af aan alle dien sten en andere evenementen, die in de kapel plaatsvinden, op hun kamers volgen. De voordeelboeken-órganisatie ICOB/ATRIUM bestaat 25 jaar. In die 25 jaar hebben de met het ICOB sa menwerkende boekhandels hun klanten goede en laaggeprijsde boe ken van hoge kwaliteit aan kunnen bieden. Deze aanbiedingen worden vyfmaal per jaar nog eens extra on der de aandacht van lezers gebracht in de huis-aan-huis bezorgde voor- deelboekenkrant waarin verschil lende titels nog eens extra laag geprijsd zyn. Vele ICOB-klanten hebben hun weg naar de voordeel- boeken-boekhandel dan ook al ge vonden. In de mei-aktie van de jubileren de voordeelboekenorganisatie ston den drie hoofdelementen centraal: de Atrium Tuinplantenencyclope die, het onverslaanbare, ongeëve naarde, onmisbare naslagwerk voor de hobby- en beroepsgardenier (ƒ69,50); de Encyclopedie van het dierenrijk met meer dan 1000 kleurenillustraties (ƒ14,90) en de len uit de Landeri/Volkenserie waarin uitvoerige informatie gege ven worden over landen en bewo ners 19,90). Tbr ondersteuning van deze aktie, in het kader van het 25-jarig jubi leum, schreef de voordeelboeken organisatie een etalagewedstrijd uit De etalage van boek- en kan toorboekhandel Van den Munckhof te Venray, een van de met het ICOB samenwerkende boekhandels, viel daarbij in de pryzen. De manier waarop door boek- én kantoorboekhandel Van den Munckhof aandacht werd gevraagd voor ICOB, de eigen uitgaven en voor de jubileumaanbieding werd gewaardeerd met een eerste prys. De etalagepresentatie werd ontwor pen en uitgevoord door Tan Kop pers uit Venray. De eerste prijs, een cheque ter waarde van ƒ500,- werd verleden week overhandigd aan mw. M. van den Munckhof-Goumans, bygstaan door mw. M. van Soest afdeling boekhandel. Gevonden voorwerpen van 29-5 t/m 4/6 Jonge Duitse herder; wit horloge; wollen trui; jas en das; 6 ringen 'met diverse sleutels; kombinatie van drie bossen met sleutels; sleu teletui met 4 sleutels; etui met 3 sleutels; 1 sleutel; voorwiel van fiets met kettingslot Voor inlichtingen kunt u zich tij dens kantooruren wenden tot de administratie van de Gemeentepoli tie Venray, tel. 04780-84888, tsL 224. Op 30 mei jl. vond de eerste offi ciële vergadering plaats van de Pro grammaraad. Daarmee werd een voorbereidingsperiode afgesloten van een werkgroep die zich gericht had op de samenstelling en het reg lement waarmee gewerkt kon wor den. Deze vergadering zou zich richten op de uitbreiding van de raad, en een eerste aanzet tot een beleidsadvies aan het bestuur van de LOV. Als voorzitter van de Programma raad werd gekozen de heer W. Buys, Mastbos 6 te Venray. Als sekretaris koos de vergadering de heer R. Wor- telboer, Akelei 10. Het reglement zal in een van de eerste vergaderingen van het stich tingsbestuur van de LOV worden vastgesteld. Belangrijke punten zo als samenstelling, werkwijze en de verhouding van de raad naar pro grammamakers en bestuur zullen daarmee zyn geregeld. Goede nota dient men te nemen van de samenstelling van de raad. Leden van de raad worden niet ge kozen of toegelaten in persoon, maar als vertegenwoordiger van een bepaalde groepering, stroming of vereniging. Van daaruit wordt dan ook iemand afgevaardigd. Ver enigingen, groeperingen, instellin gen of organisaties die iemand zouden willen afvaardigen om een bydrage te leveren in de beleidsad visering over de programma's kun nen zich richten tot de sekretaris van de programmaraad. Ten overvloede zy opgemerkt dat een programmamaker geen stem gerechtigd lid kan zijn van de raad. Desgewenst zal zo iemand wel de vergaderingen kunnen bywonen en informatie verstrekken over de programmering in delen of in zijn geheel. Anderzijds zal de raad geen direkte invloed kunnen en mogen uitoefenen op het werk van de pro grammamakers. Alle vragen en tus sentijdse adviezen zullen door de raad worden gericht aan het be stuur van de LOV, als uiteindelijk verantwoordelyke voor het funktio- neren van de omroep en het soort programma's. In september van dit jaar zal de programmaraad zich nadrukkelijk buigen over een beleidsadvies aan het bestuur met betrekking tot de programmering door de LOV of de programma's zoals de VOS nu. en straks ook WOO die onder de vlag van de LOV aanbieden. De deelne mers aan de vergadering van 30 mei jl. hebben de vraag meegekre gen zich te beraden op mogelyke wensen over de programma's, zoals die leven in de eigen achterban. Met de vergunning voor een ver hoogde zendmast en de frekwentie- toewyzing gaat het minder snel als de LOV zich had voorgesteld en ge hoopt Dat betekent dat de uitzen dingen via de ether, en dan door alle bewoners van Venray te be luisteren, nog even op zich laten wachten. Voorlopig kunnen dus al leen de kabelabonnees op de FM zender 102 MHz de zaterdagmor genuitzendingen van de VOS vol gen van 9.30 tot 12.00 uur. uw weekblad De Wettellng Zoals wy vorige week al bericht ten, krijgt de gemeente Venray een flinke bydrage van het Ryk ten be hoeve van de kinderopvang in het Kinderdagverblijf 'Duimelot'. Het geld hiervoor is beschikbaar geko men door de belastingoperatie Oort. Naast een eenmalige subsidie van ƒ282.000,- voor bouw, verbouw en aankoop akkommodatie, krygt de gemeente Venray ook een exploi tatiesubsidie, oplopend van ƒ94.000,- in 1990 tot ƒ235.000,- in 1993. De vry gekomen Oortgelden zijn niet bestemd voor financiering van peuterspeelzaalwerk. Maar omdat het gebouw van de peuterspeelzaal Centrum, aan de Prins Bemhard- straat geheel verouderd is, ligt het in de bedoeling nog dit jaar met de bouw van een nieuwe peuterspeel zaal Centrum te beginnen. LANGE WACHTLIJST In Venray bestaat reeds jarenlang Kinderdagverblijf Duimelot, waar kinderen van 0 tot 4 jaar geduren de meerdere dagen (minimaal drie dagdelen) per week op professione le wyze worden opgevangen. Per 1 januari 1990 werden er 50 kinde ren opgevangen, terwyl er op die datum 63 kindem pp de wachtlijst stonden. Duimelot is onderge bracht in vrijgekomen ruimten van de voormalige Claraschool aan de Beukenlaan, welke door de ge meente voor dit doel beschikbaar zyn gesteld. Hoewel het primaire uitgangs punt is. dat ouders verantwoorde- lyk zijn voor opvoeding en verzorging van hun kind(eren), re kent de gemeente Venray het tot haar taak mede te werken aan het realiseren van zodanige voorwaar den, dat kinderopvang mogelyk wordt gemaakt. Derhalve wordt voor 13 peuterspeelzalen de huis- vestig gesubsidieerd, alsmede 90% van kursussen ter bevordering van de deskundigheid van de leidsters. Het kinderdagverblyf ontvangt sub- Donderdag: Manual Rooyse VK Vrijdag: Rank Xerox Jumpers Drukshop-Bonte Koe DZWS-Hento 2 Venray 5-Wyk Zuid 2 Rooy-SVCB 2 Zaterdag: Café Josette Venrode Zondag: Old Cal ah an Sportief Maandag: Gemeente Rooyse VK Venray 1-Huukske 2 SVCB 1-Venray 2 Venray 3-Drukshop Dinsdag: Rooyse VK Badmintonclub Woensdag: Gemeente Badmintonclub Schuivers KNVB 17.30-21.00 19.30-23.30 16.30-17.30 17.30-19.30 19.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 19.00-20.00 20.00-22.00 19.00-20.00 20.00-21.00 16.30-17.30 17.30-20.30 20.30-21.30 21.30-22.30 22.30-23.30 17.30-21.00 21.00-23.30 16.30-17.30 17.30-22.30 19.30-21.30 22.30-23.30 sidie voor huisvesting en 100% van de goedgekeurde personele bezet ting. Nu er Oortgelden vrijkomen voor kinderopvang, heeft de ge meente haar beleid ten aanzien van kinderopvangin een dezer dagen voor inspraak vrijgegeven nota wil len vastleggen. Het is evenwel niet zo, dat met het geld de totale kosten voor kinderop vang worden betaald. Ouders, ge meente en bedrijven zullen him bijdragen moeten blyven leveren. BOUWPLAN Feit is in ieder geval, dat Duimelot in 1993 rond 200 kinderen zal kun nen opvangen. Daarom moet de voormalige Claraschool worden ver bouwd. Zodra de drie lokalen, die nog voor het onderwys worden ge bruikt, vrijkomen, zullen deze ter beschikking komen van Duimelot. Een vierde lokaal moet nog worden bijgebouwd. Voor het einde van dit jaar zal een bouwplan worden ont wikkeld, waarin tevens wordt voor zien in de noodzakelijke vervangende ruimte voor de peu terspeelzaal Centrum. DRANK IN BESTUURDER Een 22-jarige automobilist nam de bocht in de weg Christoffelkruid ter hoogte van de Akelei te ruim en kwam in botsing met een tegemoet komende auto, bestuurd door een 45-jarige plaatsgenoot Volgens ver klaring van de veroorzaker had hij de bocht ruim moeten nemen om dat er een personenauto gepar keerd stond. De politie ontdekte echter, dat de bestuurder te diep in het glaasje had gekeken. Na de blaasproeven te hebben ondergaan kon hy met een ryverbod en de aanzegging van proces-verbaal inza ke het ryden onder invloed, huis waarts keren. De auto werd voor technisch onderzoek in beslag genomen. (Na-) Weeën Kennedymars Op zaterdag 29 mei om 22.00 uur startte de Kennedymars in Venray. Om 22.10 uur moest ik met grote spoed met mijn vrouw naar het zie kenhuis, omdat alle tekenen er op wezen, dat de baby in aantocht was. De weeën waren al begonnen. Van een politie-agent op de Westsingel mocht ik doorrijden. Ook op de hoek van de Westsingel/Merselose- weg mocht ik van een agent de Mer- seloseweg opryden. Maar toen kwam ik midden in een groep van plm. 1200 wandelaars vast te zitten. Er werd van alle kanten op myn auto geslagen, terwyl ons de huid. werd volgescholden... Niemand ging aan de kant, maar wel sloegen ze myn buitenspiegel plat tegen de wagen. Mijn vrouw, by wie de pers weeën waren begonnen, raakte in paniek en van angst ging zy hyper ventileren. Net op t(jd waren we in het ziekenhuis, want onze zoon werd om 22.44 uur geboren. Wat wy niet begrypen is. dat op zo'n moment het ziekenhuis van geen kant is te bereiken en dat de wandelaars niet het fatsoen hebben even aan dé kant te gaan voor een auto. die met spoed naar het zieken1 huis moet Henk en Annie Lucassen, Leunen Nieuwe romans voor de volwas senenafdeling. BROEKE-BRUINS, Ine ten - Eenzame hoogte. Een eenvoudige arbeiderszoon werkt zich omhoog en verloochent aanvankelijk zijn afkomst CU8SLER, Clive - Verdwij ning van de Flamborough. Een medewerker van het onderwater- researchteam van de Amerikaan se marine zet zich ervoor in dat de Verenigde Staten de beschikking over de ontdekte schatten van de Alexandrijnse bibliotheek krygen. DEIGHTON, Len - Spionnen zien. Een Britse geheim agent ver volgt zijn onderzoek naar een grootscheeps spionagecomplot dat hij op het spoor meent te zijn. FORBATH, Peter - Het woud der schaduwen. In 1887 reist de Engelse ontdekkingsreiziger Stanley voor het laats naar Afrika om de Emin Pasha in Equatoria te redden van de derwishen. IRVINE, Lucy - Een alleen. Een eenzame jonge vrouw kykt terug op de laatste anderhalfjaar van haar leven en analyseert haar relaties met diverse mensen. KING, Stephen - De duistere kant. Een gerenommeerd schrij ver, die onder pseudoniem aan de lopende band thrillers produ ceert, neemt afscheid van zijn al ter ego, waarna zijn pseudo tot leven komt en wraak neemt op iedereen die zijn pseudoniem heeft onthuld. MORAN, Daniel Keys - De ring. In een verre toekomstwereld komt de werker Kain met behulp van een magische ring in opstand tegen de wrede heersers. SMITH, Wilbur - De macht van het kwaad. Een safarigids en de dochter van de man di'e hij be geleidt komen in grote moeilijk heden als ze gevangen worden door de generaal van een rebelle- neenheid in Mozambique. WIJGH, Hanneke - Dodelijke passies: thriller. Een Amsterdam se journaliste raakt betrokken by een spel van liefde, verraad en moord in de geld- en oliewereld. Lidmaatschap tot 18 jaar gratis!!! Openingstyden Maandag t/m donderdagl4.00-18.00 Vry dag 14.00-21.00 Zaterdag 10.00-13.00 BRANDJE OP SPEELVELDJE Vandalen hadden er lol in om een op het speelveldje tussen de Verdi en Vivaldistraat geplaatst klimrek in'brand te steken. De politie kon de brand in de kiem smoren maar een gedeelte van het klimrek zal moeten worden vervangen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van W. Bloemen. R.E. Gabeler. T. Lankveld. H. Schraven en J. Wittgen: J. WITTGEN Langstraat 106, tel. 86082 Weekenddienst voor de patiënten van P. Corver, G. van Loon. E. de Muinck Keizer. A. Coenen. F. Schmeetz, D. Vereautereu en J. de Vocht: G. van LOON Patersstraat 60, tel. 88800 DR. van DONGEN Past Jeuckenstraat 6, America tel. 04764-1707 vrydag 1800 tot zondag 24.00 uur Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data by de ge noemde doktoren terecht: 's morgens van 10.00 tot 11.00 uur 's middags van 17.00 tot 18.00 uur ZIEKEN VERVOER Tel. 077-575757 ONGEVALLEN Tel. 06-11 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN DE MONNIKSKAP Paterslaan 2, tel. 80140 van vrijdagavond 18.00 uur tot vol gende week vrijdag. Openstelling: zaterdag van 9.00 tot 13.00 uur en van 17.00 tot 1800 uur zondag van 10.00 tot 12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur Verder alleen voor spoedgevallen (via het nachtluikje) TANDARTSEN WEEKENDDIENST VENRAY-YSSELSTEYN Voor spoedeisende gevallen uitsluitend na telefonische afspraak neemt waar: H. PETERS, tel. 83478 WEEKENDDIENST DIERENARTSEN DIERENARTSENPRAKTIJK W.H. Kremer en W.G.A.M. Loonen en G.W. Gelling Behandeling kleine huisdieren zaterdag en zondag vol gens afspraak W. LOONEN Mgr. Hanssenstraat 42, Oostrum tel. 82690 DIERENARTSENPRAKTIJK W.M. Ruymbeek/ J.M. van Winden/W.H.M. de Vocht/R.C. Goedegebuure. Behandeling in het weekend vol gens telefonische afspraak W. de VOCHT Stationsweg 13, tel. 81336 WEEKENDDIENST VERLOSKUNDIGEN voor de praktijken van mevr. Raay- makers, mevr. Van der Reis. mevr. Tiggeloven en mevr. Vermazeren MEVR. van der REIS KuluutsheuveM6, Overloon tel. 04788-1327 vanaf vrijdag 12 uur tot maandag 12 uur WEEKDIENST VERLOSKUNDIGEN De weekdienst van de praktijk van mevr. Van der Reis en mevr. Tigge loven wordt vanaf maandag 12 uur tot vrijdag 12 uur waargenomen door MEVR. van der REIS Kuluutsheuvel 16, Overloon tel. 04788-1327 Afspraken maken 's middags tussen 6 en 7 uur, tel. 04780-82411 WEER INBRAAK IN WINKEL HOFSTRAAT Voor de tweede maal in enkele weken werd ingebroken in de win kel van de heer H. aan de Hofstraat Ook deze keer was toegang verkre gen door forcering van een deur aan de achterzijde. gelegen aan het Wilhelminaplein. De dader(s) heb ben kennelyk in opdracht gehan deld want er werden verschillende soorten messen ontvreemd ter waarde van ƒ8.000,-. VANDAALTJES AAN HET WERK Er werd met graffiti gespoten op de poort van basisschool De Bon gerd aan de Eikenlaan. De politie wist de 'spuiters' te achterhalen. Het bleken enkele jeugdige van daaltjes te zyn. Zij werden door de politie onderhouden en een en an der medegedeeld aan de respektie- veiy ke ouders. Of het schoolbestuur de ouders aansprakelijk zal stellen voor het schoonmaken kon ons niet worden medegedeeld. BRANDWEER KWAM IN AKTIE Er kwamen dinsdagavond by de politie verschillende meldingen binnen van verontruste bewoners van Veltum die meenden te hebben gezien dat aan de Deumeseweg en kele kassen in brand zouden staan. De brandweer rukte uit en konsta- teerde dat de eigenaar van de grond twee grote hopen met afval aan het verbranden was. Er was geen ver gunning voor dat verbranden afge geven en die was ook zeker niet verleend op dat uur. Er wordt on derzocht of de eigenaar de rekening van het uitrukken van de brand- week kan worden gepresenteerd. KLACHTEN GELUIDSHINDER Ondanks bemiddelingspogingen door de politie ondernomen nadat klachten over geluidshinder bij haar waren binnengekomen bleef de veroorzaker, wonende in de Fox trotstraat, doorgaan. De politie gal' de veroorzaker een proces-verbaal en by volgende klachten zal de ap paratuur in beslag worden genomen.

Peel en Maas | 1990 | | pagina 3