Adverteer in Peel en Maas De fietserdompelaar PEEL EN MAAS Pick-nick voor ouderen bij Het Schuttersveld Tentoonstelling in voormalige kapelanietuin Mogelij khei tot exposert in Dingus Excursie nai Overijssel Grote Luizenmark Vlaamse kermis in Overloon V PEEL EN MAAS (EL Donderdag 7 juni - ft Grote Kerk Deken C.J.R. Buschman, Eindstraat 6. tel. 81275; kapl. H. de Wit O.F.M., Patersstraat 29,- tel. 82385 b.g.g. 85855. Zaterdag: H. Efrem. 9.00 Lsm. Nelly Janssen-Muis. Vandaag Ker- kepad van 10.00 tot 17.00 uur en om 17.00 uur is er als afsluiting een korte Vesperdienst-19.00 Z0N- DAGDIENST; jrd. Truus en Gerrit Zweden; Theo Zagwijn (koll.); Tteng Janssen (koll.). Zondag: Feest van de H. Drieëenheid. Hoogfeest 8.00 Lsm. voor de parochie. 9.30 Lat. Hgm. Zuster Prudentia, zuster Sylviani en fam. Ewals; Comelis Barents; Nellie v.d. Vorst; Wilhelmina v.d. Munckliof-Sangers'; Tb Janssen- Loonen; Nelly Janssen-Muis (koll.); overl. echtp. H. Gerrits-Hermans en overl. ouders (S); jrd. Jacob Verhal len en overl fam. Verdijk-Voesten. 11.00 Ned. Hgm. met volkszang; Gé- rard Beterams; jrd. Jo Swinkels. Maandag: H. Barnabas, apostel. 9.00 Lsm. Tteng Janssen (kolt). Dinsdag: H. Cunera. 9.00 Lsm. Sjef Roex en fam. Roex-v.d. Heyden. 19.00 Lsm. Catharina Lensen. Woensdag: H. Antonius van Pa dua. 9.00 Lsm. te.v. H. Antonius van Padua; em. deken An toon Loo- nen; Gertruda Wilmsen-Litjens. Donderdag: H. Lidwina. 9.00 Lsm. tot zekere intentie. 19.00 Lsm. oude stichtingen. Vrydag: H. Vitus. 9.00 Lsm. Ma theus Arts en overl. tam. 15.30 H. Mis uit dankbaarheid b.gv. 40-jarig huw.jub. echtp. A. Janssen- Hermans, Maasheseweg 58a. Zaterdag: Maria op zaterdag. 9.00 Lsm. Harrie Messemaeckers. 19.00 ZONDAGDIENST. jrd. Theodo ra v.d. Ven-Cleven; fam. Van Soest- Backus en zoon Jan; Mechelina Derksen (kolt); Tbng Janssen (koll.); Theo Zagwijn (kolt). In dit weekend zal er een kerkdeur- kollekte zyn voor onze zangertjes en misdienaars. De kerk is ter bezichtiging open op dinsdag t/m zaterdag van 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 9 juni is er wederom Kerkepad. Dit is niet alleen voor diegenen die buiten Venray wo nen, maar ook voor de bewoners van Venray. Kom eens kijken. U weet niet wat voor 'n kunstschat ten de Grote Kerk heeft En nu staat alles uitgestald. Het is de moeite waard om een k\jKje te ko men nemen. Akolieten: Zondag: 9.30 Piet Vosbeek. Misdienaars en lektoren: Zater dag: 19.00 Peter Harrewyn, Amoud Welschen, Bart Thomassen; lektor: T. Verbeek. Zondag: 9.30 Tbm Foo ien, Wilbert van Ham, Ronnie Gree- vink; 11.00 Hong Bui, Miriam Laurensse, Linda Klomp; lektor: G. de Groot. Kapel St Servatius Zaterdag: 18.30 Liturgieviering m.m.v. het huiskoor al.v. Ad Haans.Voorganger: G. van Loenen. Zondag: 9.30 Liturgieviering met koor en volkszang. Voorganger: G. van Loenen. Lektrice: zr. Jacinta. Maandag: 16.45 Liturgieviering Dinsdag: 13.30 Liturgiegroep. 16.45 Liturgieviering. Woensdag: 16.45 Liturgieviering Donderdag: 16.45 Liturgie viering. Vrijdag: 15.00 40-jarig jubileum en afscheid van de heer Herman Lamers. Paterskerk Zaterdag: 17.00 Gelegenheid om te biechten. 18.30 ZONDAGSVIE RING. Pastoor Kemmeren; Sjang Ja cobs (koll.); Johanne Wismans-Pouwels (koll.); overl. ouders Verbruggen-Jacobs (koll.); Leen van Gerven-Linders; overl. ouders Wynhoven-Evere Zondag: Feest van de H. Drieëenheid. 9.00 Voor Antoon en Nel Luypers-Philipsen. 10.15 Hoog mis gezongen door Crescendo; Mi chel Truyen (koll.). 11.45 Sjang Classens (koll.); Teng Arts en overl. fam.; Tbon Jeuken (Franciscuslaan). 18.00 t.e.v. St. Antonius. Maandag: 8.00 Uit dankbaarheid. 19.00 Wilhelmina v.d. Munckhof- S angers. Dinsdag: Negende en laatste dinsdag van de Anton iusnoveen. 8.00 Overl. fam. Arts-Janssen. 19.00 Avondmis met voorbeden voor eigen een aanbevolen intenties; voor fam. en vrienden; t.e.v. St. An tonius tot zekere intentie; overl. fam. Lucassen-Maassen; Jeanne Tillemans-Duyf (kaartclub); Sraar Beterams en overl. fam.; Gertruda Wilmsen-Litjens. Woensdag: Peest van St Antoni us. 8.00 Antoon en Nel Luypers- Philipsen. 19.00 Uit dankbaarheid; Clemens Pyls; Doortje Wiertz-v.d. Heuvel. Donderdag: 8.00 Overl. fam. Phi- lipsen; voor overl. fam. en weldoe ners. 19.00 Overl. fam. Janssen-Kryns; Tbon van Ooi; jrg. Harrie Swüste. Vrijdag: 8.00 Fam. Peters-Arts. 19.00 Gezinsmis; t.e.v. St Antoniu§; overl. ouders Poels-Litjens. Zaterdag: 8.00 Antoinette Else vier en Eva Rojer. Misdienaars en akolieten: Zater dag: 18.30 Leo en Johan Pouwels. Zondag: 9.00 Martin Leendere-, 10.15 Martyn Smelt; 11.45 Pascal en Emiel Rustere; 18.00 Jaap Jans sen. Maandag en donderdag: Wen dy. Dinsdag: Patrick. Woensdag en vrydag: Yvonne. Voor de Nederlandse missionaris sen hebben wy ƒ1.000.- kunnen overmaken. Hartelijk bedankt Parochie Brukske Zaterdag: 19.00 Eucharistievie ring te.v. Maria tot zekere intentie. Zondag: Feest van de H. Drieëenheid. 10.00 H. Mis met zang; Francisca Verhelst-van Mil. Voor afspraken kunt U bellen naar de pastorie van de Paterskerk: tel. 80202. Vredeskerk Zaterdag: 18.00-18.30 Gelegen heid om te biechten. 19.00 Voora vondmis voor het Hoogfeest van de H. Drieëenheid. Kinderwoord dienst. Voor Thys en Jeu Arts; Mar- tien van Tilburg (koll.); Marian Rutten-Camps (koll.); Ger Smits (koll.); Mail Tyssen; Marco Basten en Matt Basten; overl. ouders Thielen-Hendriks en overl. fam.; Piet Kopszinsky. Zondag: Hoogfeest van de H. Drieëenheid. 8.30 Voor het geeste lijk en tijdelyk welzijn van de paro chie; overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen; Piet Emonts en overl. fam. Emonts- Nellen en uit dankbaarheid. 10.00 Hoogmis. Gregoriaans. Voor Louis Coopmans en An Lenssen (koll.); Maria Cuppen-Pingen; Jan Schmitz; Harie Janssen. Maandag: Gedachtenis van de H. Barnabas, apostel. 19B0 Voor Martinus Delauw. Dinsdag: 8.00 Tot byzondere in tentie; over ouders en fam. Arts- Lensen; voor de verkondiging van het Evangelie onder de volkeren. Woensdag: Gedachtenis van de H. Antonius van Padua, kerkle raar. 19.00 Antoon Creemers. Donderdag: Peest van de H. Lid wina. 8.00 Piet Vermeulen (koll.). Vrijdag: 19.00 Overl. ouders Van Rooy-Hendriks en zonen; overl. fam. Willems-Maessen; overl. fam. Pas-Manders; voor de gezinnen. Zaterdag: Geen H. Mis om 8.00. Gedachte van de week: "Niet in het grote ligt het goede, maar in het goede ligt het grote". Akolieten en misdienaars: Zon dag: 8.30 V.d. Oever. 10.00 Pascal en Urbain v. Weert, Robert Versteegen. 11.30 H. Fyneman. Maandag en woensdag: Ivo Niessen. Vrydag: 19.00 Emiel Ubaghs. 'n abonnement waard Hafigal Clinique introduceert Oil-Free Moisture Formula voor de vette of gedeeltelik vette huid Clinique weet dat elke huid een moisturizer nodig heeft Maar voor sommige huidtypen kan dit wei eens een probleem opleveren. De vette huid byvoorbeeld heeft wèl de verzachtende werking van een moisturizer nodig maar niet de extra olie die een moisterizer kan bevatten! Voor de vette huid ont staan daardoor vaalt de problemen. Clinique lost dit probleem nu op door de introduktie van een nieuw vetvry produkt dat Oil-Free Moisture Formula heet De juiste huidverzorging is belangryk óók voor de vette huid. Oil-Free Moisture Formula is dè oplossing voor de vette huid of voor de huid die op bepaalde gedeelten geen olie verdraagt. Door de speciale samenstelling wordt de struktuur van de huid ver beterd en ruwe plekjes verzacht zelfs droogtelyntjes worden minder zichtbaar. De vette huid ziet er niet meer vet maar frisser uit en het vaak hinderlyk glimmen wordt voorkomen. Nog een extra plus punt van Oil-Free Moisture Formula is, dat de make-up eenvoudiger aan te brengen is en langer houdt En dit alles zonder een spoortje van olie. Parochie Oostrum Zaterdag: 19.00 Overl. ouders Achten-Verdyk en overl. fam.; overl. ouders Camps-Wolters; Truus Ver meulen. Zondag: 8.30 Voor 'n zieke. 10.00 Harry Valckx en overl. fam.; gest jrd. Han Korendijk en overl. fam.; Jacoba Maria Verhe\jen-Michels (Gem. koor). Maandag: 9.00 Gest. jrd. Jos Thie- len en Maria Rutten. Dinsdag: 9.00 Gest jrd. Gertrudis Derks. Woensdag: 9.00 Gest jrd. Theo dora Camps-Strybos en Sjang Camps. Donderdag: 9.00 "Ibt zekere in tentie. Vrijdag: 9.00 Tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Martin Moorrees en Wim Versieyen; Piet Janssen-, overl. ouders Hoex-van Soest en dochter Nelly; Wim Volleberg (na mens de ruiterclub Nobel); overl. ouders Houwen-Jacobs; Mia Hermans-Voermans; Herman Bruggeman. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Sandra van Limbeek, Pascalle van Reenen, Helga Thielen, Wendy Janssen. Zondag: 8.30 Ludo van Mil, Robert Janssen, Mark Camps, Rob Jeucken. 10.00 Carmen Moure, Sjouke Camps, Heidi Holierhoek, Sanne Bartram. Parochie Oirlo Peest van de Allerheiligste Drieëenheid. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Da meskoor). Jan van Asten; overl. ouders Te Plate-Maassen; Sjaak Lemmen. Zondag: 11.00 Hoogmis (Heren- koor); st Maria Heidens-Snellen; Jo hanna Gerritsen-Roelofs; pastoor Bremmeihuis. Woensdag: 9.00 H. Mis st. Catha rina Lemmen en Hendrika Smits; t.e.v. O.L. Vrouw van Alt. Dur. By stand (S). Vrijdag: 9.00 H. Mis Carolien Phi- lipsen. Zaterdag: 19.00 Gez. H. Mis (Jon ge Garde Koor). Hendrika Steeghs- Versteegen; Chris Houwen; Herman en Jan Hebing overl. ouders Hebing-van Gaaien; Jan Peeters. Parochie Leunen Hoogfeest van de H. Drieëen heid. Zaterdag: 19.00 Lsm. Jos van Hout; overl. ouders Janssen-Achten en zoon Gerrit; overl. oudere De Mulder-Hendrix; jrg. Frans Swin kels; Leo Cox; Tang Voesten. Zondag: 10.00 Hgm. Tteng Claes- sens; maandd. Marie Keysers- Hendrix. 11.15 Lsm. voor het wel- zyn -van onze parochie. Maandag: Geen H. Mis. Dinsdag: Geen H. Mis. Woensdag: H. Antonius van Pa dua, priester en kerkleraar. 19.00 Lsm. t.e.v. H. Antonius van Padua (KJ.); Sef Gooren, overl. oudere en overl. fam.; pastoor Jacques Haenen en overl. fam.; gest. jid. Jo Weys, overl. oudere en Piet Weys. Donderdag: Geen H. Mis. Vrydag: 13.30 Huwelijksmis voor Peter Goumans en Tiny Litjens. 19.00 Lsm. overl. fam. Croymans- Peetere; maandd. overl. oudere Martens-Smedts en Henri Martens; Herman van Leipsig. Zaterdag: 19.00 Lsm. Gerrit Bou ten en overl. fam.; Harry Geurts; Mathys Litjens en echtgen.; overl. fam. Van den Berg-Jacobs; Henk van Straten; gest. jrd. Louis Weys en Antonia Jacobs-, Frans Janssen en Johanna Janssen-Michels. Akolieten: Zaterdag: 19.00 Erik Litjens en Jos Direks. Zondag: 10.00 Eef Leyssen, Frank Litjens en Frank de Klein; 11.15 Daan Loenen en Daan Moerkerk. Misdienaars: wo en vr: 19.00 Sjef Drabbels en Jos Direks. Lektoren: Zaterdag: 19.00 Gonny Weys. Zondag: Lies van Bavel. Huweiyksafk.: 1. Ronald Weijs uit Veulen en Marion Weys uit onze parochie (le roep); 2. Antonie Thielen uit Broekhui ze nvo ret en Ria Emonts uit onze pa rochie (le roep); 3. Peter Goumans en Tiny Litjens beide uit onze parochtie (3e roep). Rektoraat Heide Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de ongeneeslyk zieke mensen van de fam. Rutten-Peetere. Zondag: Feest van de H. Drieëenheid.11.30 Hoogmis voor Sjang Janssen en rector Cox (koll.). Akolieten: Jos Maas en John Ver- koeijen. Misdienaars v.d. week: Loes en Maartje. Woensdag: Gedachtenis van de H. Antonius van Padua, priester en kerkleraar. 8.00 H. Mis voor Wim Derikx en overl. fam.leden; overl. ouders Willems-Janssen en kinderen. Zaterdag: Geen H. Mis. De kollekte voor de Nederlandse missionarissen heeft opgebracht ƒ177,70. Hartelyk dank. Rektoraat Veulen Drievuldigheidszondag. Zaterdag: 19.00 Hgm. Jac Clas sens; tot byzondere intentie; uit dank aan St Antonius; Piet de Lauw en echtgen. Zondag: 11.00 Hoogmis als gest. jgt Peter Mathijs Kunen; Sybilla v. Rens en Gerardus v. Rens. Maandag: 8.00 H. Mis voor de pa rochie. Dinsdag: Negende van de negen dinsdagen te.v. St Antonius. 8.00 H. Mis ti.v. de offeraars; Jac Ewals en echtgen. Woensdag: Peest van St Antoni us, Patroon van onze kerk. 8.00 H. Mis voor fam. Weys-Houben. Donderdag: 8.00 H. Mis. Vrydag: 14.00 PI. Huw.mis bruidspaar Willems-Sonnemans. Huweiyksafk.: Willy Willems en Gerda Sonnemans; Ronald Weys en Marion Weys. Akolieten: Zondag: Jan Pieter Litjens en Martin Hagens. Misdienaars: Marcel Vermulst en Rob Hendrix. Parochie Ysselsteyn Zaterdag: 19.00 Mndd. N. Michels-Lamere; Jan en opa Jans sen; fam. Wismans-Droessen- Gooren; overl. fam. Vogels- Jeurissen; overl. ouders Janssen- Smeets. Zondag: Feest van de H. Drieëenheid. 9.30 H. van Vegchel- Muysere (buren). 11.15 Geestelijk welzijn van onze parochie. Maandag: 19.00 Jrd. fam. Verhoeven-Arts; overl. fam. Vergeldt-Smeets; H. v. Vëgchel- Muysere (kaartclub). Woensdag: Peest van de H. An tonius van Padua. 19.00 Jrd. Toon Marcellis; overl. fam. Vergeld- Custers; overl. fam. Flinsenberg- Arts; uit dankbaarheid. Vrijdag: 19.00 Teng Classens (oude buurman); overl. fam. Mulders-Maessen; voor de zieken. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 R. en T. Berkere. Zondag: 9.30 C. Smits en B. Pouwels; 11.15 A Philipsen en B. Vergeldt Maandag: N. en K. Jaspers. Woensdag: P. en I. Potten. Vrydag: Maj. Potten en B. Slangen. Spreuk van de week: "De oudste weg is de weg van mens tot mens!" (B.Z.N.) Parochie Merselo Zaterdag: 19.00 Overl. fam. Eyssen-Voncken; Lamb. Michels en Wilhelmina Rongen. Misd.: Kim Thiejens en Wendy Bonants. Zondag: 10.00 Joep Versteegen en Cath. Arts. Misd.: Suzanne Wilms. 11.30 Karei v. Vegchel. Misd.: Bas Wilms en Willem Loonen. Maandag: 8.30 Harrie Bouten; Henricus Michels en Gertruda Friezen. Dinsdag: 8.30 Martinus Arts en Henrica v. Vegchel. Woensdag: 18.40 Rozenhoedje. 19.00 H. Mis Maria Poels-Lemmen (buurt); voor bijz. intentie; Leny Michels-Beerens (koll.). Misd.: Roel Creemers en Martijn Wilms. Donderdag: 8.30 Peter Ger. v. Enckevort en oudere. Vrydag: 15.00 Dankmis Zi. Br. Ibon Pelzer en Truus Verhaag. Zaterdag: 19.00 Voor overl. vader; Mathieu v.d. Venne. Misd.: Karin Duykere en Joy Arts. Kerk poetsen: mevr. Michels- Michels en mevr. Jacobs. Rektoraat Vredepeel Zaterdag: H. Efrem, diaken. 19.00 Jgt. Berdien Poels, Frank v.d. Werf, Vader Peetere, Vader V.d. Werf (vw Ria). Zondag: Peest van Allerheiligste Drieëenheid. 10.00 Jgt fam. V.d. Pas-Camps. Maandag: H. Barnabas, apostel. 8.30 Bijz. int (M.J.). Dinsdag: H. Odulfus. 8.30 Ham. Poels-Duykers. Woensdag: H. Antonius van Pa dua. 8.30 Fam. Nabuure. Donderdag: H. Lidwina van Schiedam. 8.30 Tbr ere van H. Sa crament Vrydag: H. Vitus. 11.00 Zilv. huw.jub. Arts-Lucassen. Zaterdag: H. Lutgardis. 19.00 Harry Bouten. Misdienaars: Zaterdag: Renzo en Antoon. Zondag: Martien en Marieke. Lektoren: Zaterdag: Dora Arts- Mennen. Zondag: Maria Lenkens- Ermens. Gedachte by het feest van H. Drievuldigheid: Kent ge het Kruisteken nog en hoe vaak maakt ge het nog? Het is een kort en krachtig gebed. Rektoraat Smakt Zaterdag: 19.00 Avondmis voor Dora Vereteegen-van Kempen en Mia Bouten-Gijsberts. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor alle gevraagde intenties. 10.00 Hoogmis voor Martinus Martens en Hendrika Martens-Michiels, Thei Arts; Josephina en Henricus Jans sen en t.z.i. Woensdag: 9.30 H. Mis te.v. de H. Jozef voor alle intenties en v.b.i. Vrijdag: 9.30 H. Mis te.v. het H. Hart en uit dankbaarheid en tz.i. Protestantse Kerkengemeenschap Venray e.o. Op zondag 10 juni zal in het IM- BO, Leunseweg 2a te Venray, ds. M. v.d. Beid uit Eindhoven voorgaan in de dienst waarin de Maaltijd van de Heer wordt gevierd. Aanvangstijd is 9.30 uur. Tijdens de dienst is er kin deropvang en wordt er kindeme- vendienst gehouden. In de Ned. Herv. Kerk te Blittere- wijck zal ds. M. v.d. Beid eveneens voorgaan in de dienst. Aanvangstyd is 11.00 uur. Tydens de dienst is er kinderopvang. Jehovah Getuigen Hierby nodigen wij u uit voor het bijwonen van een bybeltoespraak met als thema Het bewys van Gods bestaan in de wereld om ons heen in de Koninkry kszaal aan de Henri Dunantstraat 11, aanvang 10.00 uur. Gratis toegang, geen kollekte. Op donderdag 21 juni wordt in de uin rondom 'Het Schuttersveld' de aarlij kse pick-nick voor ouderen lit de gemeente georganiseerd. \issen 14.00 en 17.00 uur is er /eer van alles te beleven, zoals mu ziek en dans, diverse spelen en het nuttigen van lekker hapjes en drankjes. Op de zondagen 10 en 24 juni a.s. wordt een kunsttentoonsteUing ge houden in de voormalige kapela nietuin aan de Raadhuisstraat 18. Op initiatief van de tuin- en land- schapsarchitekt Frits Ruyten expo seren: Alda Brunenberg met keramische beelden, Annemie Ver- heijen met objekten, Ietje Janssen met bloemsierkunst, Wim Kömhoff met bronzen beelden. Marijke en Gerard Cieraad met edelsmeed kunst en Kees Hoevenaare met Sep tember bloemsierkunst. Op zondag 10 juni om 11.00 uur zal burgemeester Defesche de tuin openen met begeleiding van het ka- mermuziekensemble o.l.v. Pater Fhl- co Franken. De tuin is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. "BENT 0 die onderwaterfietser?" informeerde de politierechter belangstellend. De ineengezakte beklaagde rechtte de ronde rug, zodat zijn kale schedel als een lift omhoog steeg uit zijn lange jas en bromde: "Nee, edelachtbare, ik was de dompelaar". "In elk geval een vreemde vogel dus", knikte de kadi, "u dompelde fietsen, is 'tniet?" "Eén fiets, veredelachtbare. In de gracht". "Hm er zijn getuigen die u ook in andere grachten fietsen zagen deponeren". "Ik heb niks gepo... gedingesponeerd, al lenig maar gedompeld. En dat was dat gekke geval van die gozer die me in de weg stong". "Ooooo, dus als iemand u toevallig in de weg komt, smijt u zijn rijwiel in het water. Zozo. En als eën moeder met kinderwagen uw pad kruist, kiepert u natuurlijk kinderwagen met baby en al in de grachtl" "Midden in de nacht kom je geen kindermoeders tegen, veredelachtbare". "U bedoelt: als je uit de kroeg komt met een dronken kop. Hoeveel glaasjes had u op?" "Gewoon, als alle avonden. Maar die vent trapte op m'n tonen". "En vanwege uw tonen wou u hém een toontje lager laten zingen. En toen hij er niet mee akkoord ging dat u zijn fiets in 't water wierp, gooide u hem zelf er nog achteraan...". "Nee, da 's pertinent niet waar. Hij wou z'n karretje eruit vissen en toen zee-die: help me effe een handje". "In elk geval liet u hem erin duiken en een tijd onderwaterfietsen!" "Dat wou ie zelf... Hij dook z'n fiets op en toen gong die fietsen door de gracht". "Allemaal vrijwillig zeker. Maak dat de kat wijs. Wij zullen de getuigen eens horen De kale schedel zakte langzaam terug in de lange liftkoker. De kroongetuige trad nader en verhaalde van de dronkemansruzie over een fiets, die mogelijk een tikkeltje in de weg stond en toen door de verdachte nijdig in het water was gemikt. "En toen eiste ik, dat die zak 'm er ook weer uit zou hijsen, maar dat kwam niet in 'm op. En toen ik me voorover boog, kreeg ik een trap in m'n achterste en zeilde ik achter m'n fiets aan de plomp in". "En waarom bent u toen gaan waterfietsen?" wilde de rechter weten. "Wat? Waterfietsen? Hoe komt u déórbij. In die modder zeker. Nee, die gozer liet me d'r niet uitklimmen aan zijn kant, dus sopte ik mét m'n fiets naar de overkant. Tenminste... dat wou ik, maar 't was dieper dan ik dacht. Zodoende zwom ik". "Met uw fiets, jaja. En toen kon u eruit aan de overkant". "Nee, ook niet, want de hufter was ömgelopen, over de brug. Dus ik bleef erin tot die agent kwam". Nog enkele getuigen bevestigden het relaas van het slachtoffer. Daarna verhief de officier zich van zijn zetel en eiste zeshonderd gulden boete of drie weken. De schedel schoot weer als een snellift uit de liftschacht omhoog en protesteerde: "Wat? Drie weken? Die kluns is notabene nog geen drie minuten in de gracht wezen fietsen en voor die ene nacht zal ik drie weken motten opknappen!" "Ik heb er anders zes weken verkoudheid van opgelopen", kaatste de waterfietser terug. "En m'n fiets is nog verroest ook". "Straffen van drie minuten geven we niet", vertelde de politierechter, "en als u die zeshonderd gulden betaalt, hoeft u niet eens te zitten. Alhoewel ik u liefst drie weken in de gracht zou geven... En dan kon u er nog een fiets bij krijgen om t allemaal zelf eens mee te maken". De fiets-en fietser-dompelaar berustte toen maar in zijn straten de dof glanzende schedel schoof langzaam terug in de lange liftkoker. Vier welpen uit 'n nest va tien van de St. Petrusgroep af< ray in 1937, ruim 'n halfjaar oprichting. Het was in 1936 dat Henriëj Ryswijck, destijds onde: aan de lagere school voor ji een idee had en het ook vei lijkte. Er werd in die tijd een] sing gezocht voor de jeui terwijl er reeds een jeugdvu^ ging, de Jonge Wacht bestond er naar gestreefd ook de jo jongens te organiseren. Het van verkennen scheen de n mogelijkheden te bieden en liet er geen gras over groeien te door. Tesamen met Miep Ni startte Henriëtte van Rijswij Venray met een welpentak jongens van 6 tAn 12 ja Het eerste hordehol was kleermakerij van de Gebro Jeuken in de Grotestraat en tijd daarna werd een nieuw o komen in gebruik genomen zolder van het patronaatsgeboi de Patersstraat. De byeenkomsten waren vrije woensdag- en zaterdagmi Bij slecht weer werden er di binnenspelen georganiseerd c goed weer trok men naar bui De vier welpen geposeerd hun eigen gegraven hol in heti madal (achter de Hoenders zijn v.l.n.r.: Philip Muskéns, v.d. Munckhof, Henk Smits, Camps. Archieffoto J. v.d. Putten. Najaar 1990 bestaat Dingus, jongerencentrum aan de H derstraat, 25 jaar. Dit gaan we ren met een scale van aktivitei We starten op zatérdag 6 okti met een expositie van werk van ge kunstenaars en tevens een dag. Mensen die de gelegenheid willen grijpen om eens te laten waar ze mee bezig zijn kunnen opgeven bij Dingus. We denken schilderyen, tekeningen, f< beelden, etc. Er bestaat ook de gelijkheid om voor te dragen eigen werk. Belangstellenden kunnen takt opnemen met OJC Din Hoenderetraat 10, 5801 CK Vei Itel. 04780-83293, vraag naar Ai lies of Sander. Op zaterdag 9, juni en zondaj juni organiseert de Botanii Tuin D'n Hof een tweedaagse ex sie naar een aantal tuinen in 0 ijssel en Gelderland, programma is afgestemd op de sussen die dit winterseizoen g ganiseerd zijn. Het volle programma ziet er als volgt uit Zaterdag 9 juni: 8.00 uur Verti 10.00 Bezoek aan de tuinen van leis Het Loo te Apeldoorn. We gen hier een rondleiding dooi tuin en langs de kuipplantenve meling. 13.00 Lunch; 14.00 Ron< ding door de modeltuinen Mien Ruys. In deze tuinen zijn ideeën voor de privétuin te vind 18.00 Aankomst in de jeugdherb in Ommen. Op zondag 10 juni houdt buurtvereniging de Pritter de ji lijkse luizenmarkt annex Vla: kermis, op het terrein aan de vensbeekseweg in Overloon. Onder het motto „oj staat netjes" zijn er weer veel g bruikbare spullen opgehaald, zijn diverse spelkramen aanw< o.a. op doel schieten, touwtrekk bussenwerpen spel 21 enz. Jong oud kan een kansje wagen om f leuke prys te winnen. Een geze terras is aanwezig waar U een ha en een drankje kunt nuttigen. H byisten kunnen een kraam hui voor 25 gulden om hun spullen i de man te brengen. Degenen hun hobby of oude ambacht wil demonstreren zyn ook van ha welkom. Verder kunnen kindei een plaatsje huren voor ƒ2,50 hun oude speelgoed of oude klei aan te verkopen. Hebt U nog on j spullen dan worden deze uiteri tot donderdagavond opgehaald, markt begint om 11.00 uur. Voor lichtingen bellen naar 04788-12 of 2151. POGING TOT INBRAAK AUTl Het is niet onmogelijk dat de der bij een inbraak in een aan Zuidsingel geparkeerde auto in z werk is gestoord. Met grof gewi was getracht de auto open te ki gen. Het voorportier was ontzet dat was voor de eigenaresse schade. PARFUMERIE BYOUX Passage 12 Venray

Peel en Maas | 1990 | | pagina 16